SCHIEDAt CHE COURANT ïoviucie bekijkt bezwaarschriften Plannen voor opknappen 59 woningen De schrik van volkstuimiers moet brommen Oud-raadslid Ton Hardonk burgemeester van Wezep In Vlaardingse Oostwijk Beslissing over bezette zandbak 1 Maaskant niet naar Hermes? Snel bekeken Hondepoep is geen grapje Schiedam lonkt naar Vlaardmgse tandarts Singel mag voorlopig in park Baggerwerk Voorzichtig met dode watervogels Voor Engelstalige groepspraktijk: Opbouwwerker en werkgroep f§ niet eens met actie: Woensdag 1 joni 1977- Broersvcst 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtondtensl 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25342 4 PAGINA'S. SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardmgen-Hondepoep-ellende is een van de vakken die men kan bestuderen op de cursus politieke scholing Vlaardin- gen. In een brief aan de ge meenteraad leggen de vrou wen, die deze cursus volgen, het probleem nog eens uitvoe rig aan de vroede vaderen voor. „Waar onze kinderen ook spe- len", zo stellen de cursisten, „overal ligt hondepoep". Het probleem schijnt echter zo ernstig te zijn dat de gevolgen hiervan zijn: gebroken armen en benen, vieze handen, hui duitslag en besmettingsge vaar. Krotom: een grote zorg voor moeder. De studerende moeders, die na mens alle Vlaardmgse vrou wen menen te mogen spreken, vinden dat de hondenuitlaters met eerder de deur uitmogen dan wanneer zij gewapend zijn met plastic zak en schep- je. De brief wordt besloten met: „Dit is geen grapje, maar bit tere ernst. Dit was een van de probleemstellingen van de po litieke scholingscursus". Schiedam De Vlaardingse Stichting Tandarts Groepspraktijken is toch gevraagd om ook in Schiedam te komen werken. Vanavond bespreekt de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid de officifele benadering van de stichting. Wethouder Eef Collé wil zoals bekend in Schiedam een groepspraktijk met een bezetting van voornamelijk Engelse tand artsen, Informeel waren daarover reeds de Vlaardingse wethou der en vertegenwoordigers van ziekenfondsen benaderd. In begin sel stonden deze met afwijzend tegenover het plan om daarvoor de Vlaardmgse stichting, naar Schiedam open te breken. Nadat pas het Schiedamse college van burgemeester en wethouders daar ook mee akkoord is gegaan wordt het nu officieel gevraagd. Verder verzoekt het gemeentebestuur om enkele Schiedamse vertegenwoordigers in het stichtingsbestuur op te nemen. Tevens wil men dat een van de in Vlaardingen werkzaam zijnde Neder landse tandartsen in Schiedam wordt gedetacheerd enigszins om taalproblemen op te heffen bij een anders volledig Engelstalige bezetting. De tandartsen van de Vlaardingse groepspraktijk denken er echter niet over om in Schiedam te gaan zitten. Waarschijnlijk wil men wel de supervisie van de Schiedamse vestiging. Daarover moet echter nog worden gesproken. 0 Lachendeangsti ge en ernstige ge zichten vielen gis teren in de circus tent aan het Vlaar dingse Erasmus- plein te bespeuren. De angst en de ernst vielen voor namelijk af te le zen van de kinder gezichtjes bij de halsbrekende toe ren die de acroba ten en draadlopers van het circus Mik- kenie uithaalden in de nok van de tent. Voor de blijde ge zichten - hoe kan het ook anders - stonden de olijke clowns Charley en Pepito garant. Veel bewondering oogstten Miss Ruby (zie foto) die op een wat vreemde ma nier de trap op-en- al-gaat en domp teur Lucho met zijn roofdieren met als hoogtepunt een wandelingetje buiten de kooi met tijger Toni. Schiedam De provincie behandelt op het ogenblik enkele bezwaarschriften, die zijn gericht tegen een deel van park Kethel. Het gaat om de driehoek westelijk van de Harreweg, tussen het knotwilgen laantje en het zuidoostelijk deel van woonwijk Woudhoek. De kritiek is gericht tegen het plan om daar een waterpartij aan te leggen. Wel hebben gedeputeerde staten van Zuid-Holland de gemeente een voorlopi ge vergunning verleend om in de driehoek aan bet werk te gaan. Vrijdagmid dag bijvoorbeeld werden al enkele bomen uit da grond getrokken. Als ech ter de bezwaarschriften worden gehonoreerd, moet de gemeente alles weer in de oude staat te rugbrengen. Schiedam kreeg de voorlopige ver gunning om van het mi nisterie van cultuur, re creatie en maatschappe lijk werk een subsidie los te kunnen peutereu. Vlaardingen De wnnin- gen in de Cornelis Houtmanstraat/Nieuwe Schiedam Over de bezette zandbak in Woudhoek is ad vies gevraagd aan burge meester en wethouders. Voor bet college zich over de bak bij het De Ia Marplein heeft uitgesproken doet de diens i gemeentewerken er niets aan. Opbouwwerker Jos van der Lugt is het niet eens met de Vlaardingen De dienst van gemeentewerken is begonnen met de uitvoering van het baggerprogramma voor 1977. Achtereenvolgend zullen worden drooggezet en uïtge- baggerdde vijvers aan: de Rotterdamsewg, Van Slinge- landtstraat, Parkweg. De spoorsloot langs de Indus trieweg krijgt eveneens een baggerbeurt De werkzaamhe den zullenvolgens de plan ning eind juli voltooid zijn. verontruste moeders, die vori ge week de herbestratmg heb ben stopgezet Zo ook de werkgroep van buurtbewo ners, die zich met de inspraak over het speel pi an m de wijk heeft beziggehouden. „Het is nooit de bedoeling geweest om daar, bij het Frenkelpad, een zandbak te maken", aldus Van der Lugt. „Het zand dat er lag was slechts een onder grond voor de speeltoestan den. Bij de inspraakprocedu re. die toch redelijk goed is geweest, heeft memand daar ook bezwaar tegengemaakt. Het bjkt mij het beste om het hele speelplan eerst gewoon uit te voeren en dan na afloop eens rustig te kijken hoe men er uiteindelijk over denkt. Iets dergelijks waren we toch al van plan, door middel van een enquête. Nu zijn sommige speelplaatsjes er nog met en dat geeft misschien een verte kend beeld". Schiedam Aan de officier van justitie is gistermorgen j de 26-jarige J. H., zonder vaste woon- of verblijfplaats, j voorgeleid. De bankwerker, die eind vorige week in' Schiedam na een inbraak bij Unigro in beschonken) toestand werd gearresteerd, heeft inmiddels een reeks; van inbraken bekend. Voor de Schiedamse recherche biechtte hij onder meer elf inbraken in kantines eiij eenentwintig inbraken in tuinhuisjes op. In Vlaardingen- Oost bezocht hij vijftien volkstuinders en in Rotterdam- Blijdorp nog eens dertig. De maanden juli, augustus en september vormen bij uitstek de periode dat bo tulism e de kop opsteekt. Het gif dat zich in de ka davers van watervogels, vissen en dergelijke be vindt, kan via wondjes ge vaar opleveren voor de mens. Omdat in Schiedam reeds botulisme is geconstateerd wordt de bevolking ver zocht de watervogels niet meer te voederen teneinde te voorkomen dat veel vo gels zich op eenzelfde s con een heren. Om elk risico ie vermijden wordt men aangeraden vooral met in ondiep water te zwemmen, te spelevaren of te vissen. De diensten van gemeentewerken en de politie zuilen de vlieten en andere wateren in de gaten houden. I De man. Oostenrijker van geboorte, was dit jaar bij Unigro aan de 's-Grave- landseweg ook ai twee maal op bezoek geweest. In maart nam hij toen een telmachine mee. De maand daarvoor vond hij daar niets van zijn gading. De kantmes waar hij in maart en vorig jaar okto ber inbraken pleegde wa ren van de sportverenigin gen: SFC, DWS, Excelsior, Asvion en PPSC, De tuin huisjes lagen telkens in Thurlede. In dat park be zocht hij ook twee cara vans. De waarde van de spullen die hij in Schiedam mee nam, zoals bier, jenever, lantaarns en radio's, be draagt slechts drieduizend gulden. De braakschade wordt echter geschat op vijftigduizend gulden. Naast de tuinhuisjes beken de de Oostenrijker ook nog vier inbraken in kan toren van de RSV, twe kantines, een paar bouw keten, de medische facul teit en een kroeg; allemaal m Rotterdam. In de Bondsrepubliek stal hij tenslotte nog geld uit kroe gen in Aken, Keulen en Ulm, Kerkstraat in de Vlaar dingse Oostwijk krijgen een opknapbeurt. Momenteel wordt druk gewerkt aan de voorbereiding van de plannen, die mceten worden uitgevoerd in het kader van de zogenaamde instandhou dingsregeling. Bij deze rege ling gaat men ervan uit dat de opknapkosten niet méér mogen bedragen dan twaalf duizend gulden per woning. Het betreft hier 59 woningen, die worden beheerd door de rooms-katholieke woning bouwvereniging „Ons Ideaal". Deze woningbouwvereniging heelt aan het begin van hei- jaar het Vlaardingse architec tenbureau L. Snijders op dracht gegeven om te onder zoeken in hoeverre het com plex van woningen in aanmer king kan komen voor een eventuele opknapbeurt. AI eerder is een vijftal huizen van hetzelfde complex „onder handen genomen". Architect Snijders is een week of zes geleden begonnen met het verzamelen van de nodige gegevens om een schetsplan voor de opknapbeurt te ma ken Aan het eind van deze maand hoopt men een direct plan gereed te hebben. Ver volgens gaat men hiermee naar de bewoners, die dan uitvoerig zullen worden inge licht. de schetsplannen worden ter beoordeling aan de gemeente Vlaardingen voorgelegd, die bepaalt of deze kunnen war den doorgestuurd naar de Provinciale Directie voor Volkshuisvesting (PDV). De gemeente zal het aannemelijk moeten maken dat de betrok ken woningen nog een perio de van tien a vijftien jaar kunnen „overleven". De PDV geeft advies aan het ministe rie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Ui teindelijk zal het ministerie het laatste woord hebben. Het rijk betaalt - als alles ten minste doorgaat! - maximaal 8.400 gulden {zeventig procent van twaalfduizend gulden). Als de opknapkosten de twaalf mille overschrijden dan moet de huiseigenaar - woningbouwvereniging „Ons Ideaal" - voor de overige kos ten opdraaien. De bewoners worden de opknapkosten m ieder geval met m rekening gebracht. De reden hiervan is dat het opknappen in feite het ver richten van achterstallig on derhoud behelst. Wél kan de huur verhoogd worden als de bewoners de jaarlijkse huur verhoging is onthouden van wege dat achterstali'g onder houd. De bezwaarschriften zijn van bewonersveremging Woud- hoek-Zuidoost. stuwgroep Midden-Delfland en planoloog Paul Peeters Zij vinden een singel in de driehoek met pas sen bij het huidige karakter van het landschap, terwijl daarmee wel rekening zou worden gehouden bij de par- kaanleg Het college van gede puteerde staten. (GS) heeft een beslissing over de bezwaar schriften uitgesteld, en dat ook kenbaar gemaakt aan burgemeester en wethouders. Overigens weet de afdeling openbare werken mets van bezwaren, aldus gemeente- voorlichter Dolf Buschkens. Het komt hem zelfs vreemd voor dat er bezwaarschriften zijn, omdat de gemeenteraad ui april vong jaar al akkoord ging met verlening van een krediet voor de parkaanleg, hetgeen GS later bekrachtig den. De indieners van de beroeps schriften hebben echter ge bruikgemaakt van de ont- grondmgswet, nadat het plan netje voor de driehoek ten westen van de Harreweg bij de provincie ter inzage was gelegd. Die wet maakt het mo gelijk te protesteren tegen af graven van grond tot een ni veau beneden het zogenaam de maaiveld, bijvoorbeeld ten behoeve van een vijver, indien die grond later met weer wordt opgehoogd tot boven het maaivlak Over de gemeentelijke ingrepen sinds vrijdag (in de driehoek zijn bomen omgetrokken, en bagger ligt her en der op het stukje polderland) vergaderde gisteravond bewonersvereni ging Woudhoek-Zuidoost Mochten de bezwaarschriften tegen de waterpartij nog wor den aangenomen, dan is de driehoek toch al met meer in de oorspronkelijke staat terug te brengen, zei teleurgestelde Joke Kijlstra namens de ver eniging. Zij woont op het Her- muspad, vlakbij het knotwü- genlaanije en de driehoek. Schiedam Hermes DVS dreigt m moeilijkheden te komen nu trainer Bob Maaskant hardnekkig wordt genoemd als de be langrijkste kandidaat voor het managerschap bij Go Ahead Eagles. Deze week valt zelfs al definitief de beslissing. Maaskant die NAC verruilde voor Her mes DVS om zijn maat schappelijke positie met in gevaar te brengen, ziet zijn nieuwe functie in De venter wei ritten, maar ook als een groot obstakel omdat hij bij de Schie damse club al heeft gete kend. „Overleg is daarom noodzakelijk tussen beide clubs", aldus Maaskant, „om het „vertrek" te rege len". Vlaardmgen/Nieuw-Lekkerland Bur gemeester A. C. Ph. Hardonk (41) van Nieuw-Lekkerland heeft dinsdag tij dens een buitengewone raadsverga dering afscheid genomen van zijn gemeente. Met ingang van vandaag is hij benoemd tot burgemeester van Wezep, Oldebroek en nog enkele klei nere gemeenten. Het totaal aantal inwoners bedraagt 20.000. Ton Hardonk heeft gedurende negen jaar voor de Staatkundig Gereformeerde Partij in de Vlaardingse raad zitting gehad m de gecombineerde SGP/PCG-fractie. Deze fractie is later uiteengevallen. Enige tijd was hij fractievoorzitter. Hardonk had onder meer zitting m de commissie alge mene zaken, economische aangelegenhe den en financiën. Hij stond en staat vooral bekend als expert op het gebied van de gemeentefin ancien Bij zijn benoeming tot burgemeester van Nieuw-Lekkerland zal dit zeker een grote rol hebben gespeeld. In enkele jaren tijd werd het administrative apparaat van het dorp aan de Lek gemoderniseerd en ge reorganiseerd. Onder zajn voortvarende leiding zijn honderden woningen ge bouwd. steeg het inwonertal tot ver boven de 8009, zijn scholen gebouwd en zijn sportcomplexen zoals tennisbanen sbanen en een groot buitenzwembad aangelegd. Thans zijn de voorbereidingen voor de bouw van een sporthal op een oor na j gevüd. Vooral de uitbreidingen op het gebied van de sportaccommodatie is door velen met enige verbazing en later met toenemende bewondering gadegeslagen. Tijdens raads- vergaderingen, waarop pnncipiele zaken aan de orde kwamen, wist hij zijn partij belangen sink gescheiden te houden van het algemeen belang. Een progressief raadslid van Nieuw-Lekker- land zegt over zijn scheidende SGP-voor- zitter. „Wij ontvingen hem met grote arg waan, nu zullen wij hem node missen. Zijn vertrek betekent een verlies voor de ge meente." Zijn installatie is morgenmiddag om 14 uur m de Gereformeerde kerk van Oldebroek. In een kwartiertje was het gistermid dag bekeken. Meer tijd was er eigen lijk niet nodig om de politiepost in het oude raadhuisje van Schiedam-Ke- thel te ontruimen. Voor de verhuizing naar Groenoord was van te voren reeds een en ander klaargemaakt. Van morgen om negen uur kon de nieuwe post in een flat aan het Johan Strauss- plein 209 dan ook zonder enige ops muk worden geo pend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1