Een wandeling door Maassluis Kwintet Wim wait Bommel Laatste FICO- v®w§telïfngeift Mew Uruguay Theatre Terieg uit die hel 99Serpico i in Mmird I® de ilrlëiiteipFess DONDERDAG 2 JUNI 1977 Mnassiiils Beiaardier Cltrls Hos VD/SOVTvV In de reeks jazz-concerten Jazz op dinsdag" in „d'Ouwe Droof" aan de Dijkweg 7 in Naaldwijk is op dinsdag 14 juni aanstaande een optreden te verwachten van een formatie rond Wim van Bommel, die bovendien een gastgitarist zal introduceren. De formatie bestaat uit Wim van Bommel (piano), Albert Beltman {rietblazer), Martin de Vos (drums), en Perry Meininger (bas). Als speciale gast komt solo-gitarist Douglas Rainy. Het concert start om negen uur Ts avonds en de entree is gratis. Voor de laatste maal in dit seizoen verzorgt de FICO aanstaande zaterdag een aantal openbare jeugdvoorstel lingen in de zaal Triangel en Middelhuyse. Behalve een uitgebreid voorprogramma zal de hoofdfilm een Tarzan- productie zijn en wel Dubbelganger". In Middelhuy se beginnen de voorstellingen om tien uur en half één. In Triangel is de aanvang om half twee. De leden van de FICO worden 's avonds in Triangel verwacht Om half zeven de leden van twaalf tot zestien jaar, om 20.45 de leden vanaf 16 jaar. Op zaterdag 4 juni brengt The New Uruguay Theatre i het stuk Guliver Comeback in de Maassluise Toverbal, j Het is het avontuur van een reiager die een fantastische f trip door de concrete werkelijkheid maakt, meer door de objekten om hem heen te verplaatsen dan zichzelf. De spelers zijn Guliver - Rodolfo Cesehia, de geest - Roelof Smit. de dubbelganger - Hans Nieland en de j droomvrouw - Mabel Gonzalez. In het tweede gedeelte worden de rollen verwisseld. Samenstelling Chris van Bremen telefoon 010-352066, ..Ken wandeling door Maassluis i in 1860 aan de hand van Jan Fabius" heet de brochure, die ter gelegenheid van hel tienjari ge bestaan van het Maassluise gemeentemuseum is versche nen. Jan Fabius is kunstschilder, ge boren in Delft. Zijn vader, de weleerwaarde heer J. C. Fabius, is daar predikant. Hij logeert regelmatig bij zijn zuster, die ook met een dominee is ge trouwd, met ds. D. Knuttel Pan., die in 1853 vanuit Oegstgeest naar Maassluis kwam er er één van de drie predikanten was, verbonden aan de Grote Kerk. In de brochure leidt Jan Fabius de le2er rond door Maassluis, toen nog een gemeente met 3575 inwoners op 34,5 hectare grond. De wandeling begint bij het veerhuis vanwaar Jan Fabius ons de Rozenburgse veerheuvel toont. Met veertien prenten leidt hij ons door Maassluis rond topografica in potlood, in ge mengde techniek of in water verf op papier. De dateringen ervan lopen uiteen; 1850 tot 1865. Tien prenten omvatten een nog bestaand beeld van Maas sluis. Zoals het naschrift van de bro chure vermeldt, wordt de laatste jaren regelmatig op Fabius te ruggegrepen, uit pure noodzaak, want stadsgezichten uit het mid den van de 19e eeuw zijn zowel in het museum als in het archief maar in zeer beperkt aantal aanwezig. De brochure is, -zo lang de voorraad strekt, te koop bij de VVV voor de sympathie ke prijs van anderhalve gulden. De uitgave is een overdruk van een bijlage bij het jaarverslag van de gemeente-archivaris over 1976 en kwam tot stand door samenwerking van de VW, het Museum en het Archief van de gemeente. op de hoek van de Haringkade kunnen we de begrenzing van de havenkom in noord-oostelijke richting in zijn geheel overzien. Links in het beeld ligt de Noorder- of Monsterse Sluis. Boven het huisje van Coppelstock zien we het torentje van het oudste Maassluise protestantse kerkgebouw. als domineeszoon heeft Fabius natuurlijk een bijzondere belangstelling voor de Grote Kerk en hij laat ons daarin delen. Kercule Poirot reist onverwacht mee met de beroemdste trein van West Europa naar de Oriënt. Plotseling houdt de express halt in het midden van de nacht. Poirot slaapt met goed en wordt opgeschrikt door gekreun van een reiziger in de coupé naast die van hem. Voetstappen naderen, er wordt op de deur geklopt en een stem 2egt: „Het ts niets, het is een nachtmerrie". De volgende morgen wordt de man van de coupé van waar gekreun werd gehoord, dood aangetroffen. De tijd dringt en net als de trein op het punt staat te vertrekken weet Poirot de raadselachtige moord op te lossen. Als 17-jarige jongen meldt Audie Murphy zich voor de militaire dienst Ondanks een minimale schoolopleiding verwerft hij spoedig de sergeantsstrepen en later zelfs de sterren van luitenant. Met de befaamde derde divisie landt Audie Murphy op Sicilië en maakt hij later de doorbraak bij Anzio mee. De strijd duurt ombarmhartig voort en in de Vogezen presteert de inmiddels 21-jarige Murphy het bijna onmo gelijke: alleen, staande op een brandende tank, ziet hij kans de oprukkende Duitsers tegen te houden. Ondanks zijn heldenmoed en ondanks het feit, dat hij de meest onderscheiden held van de Tweede Wereldoorlog is, durft luitenant Audie Murphy eerlijk te bekennen dat hij aan het front altijd vreselijk bang was. „Serpico" is het ware verhaal van de wanhopige strijd van Frank Serpico tegen de corruptie binnen het Ameri kaanse politiekorps. Die corruptie begint met het afko pen van een parkeerbon en eindigt in de heroïnehandel. Zonder dan ook maar één woord van weerzin te gebrui ken lijkt de situatie, zoals die wordt beweerd, gelijk aan die in Amsterdam en het is goed zich terzake en in „filmverband" te oriënteren. Serpico weigert van meet af aan smeergelden in ont vangst te nemen. Dat maakt hera tot een vijand van zijn collega's. Na vijf jaar ploeteren in het stinkende moeras van de corruptie groeien de problemen hem boven het hoofd. Hij stapt met zijn verhaal naar de New York Times en de uit de gepubliceerde artikelen voort- vloeiende reacties maken Serpico tot een paria. Er ontstaat een stille hetze tegen de integere agent Tijdens een overval wordt hij neergeschoten waarbij nooit kwam vast te staan of dit nu werd gedaan door overvallers of.collega's. „Serpico" is een adembenemend relaas van een man, die zijn principes niet opgeeft, zelfs niet als hij wordt geconfronteerd met de dood. In het kader van de se rie woensdagavondcon certen op de Maassluise beiaard, bespee|t De Ut rechtse stads beiaardier Chris Bos het instru ment in Maassluis. Chris Bos werd geboren in 1920. Hij is op velerlei terrein in de muziek ac tief bezig. Zo is hij orga nist in Utrecht en hoog leraar schoolmuziek aan het conservatorium al daar, Sedert 1954 be speelt hij als stads- beiaardier de carillons van de Domtoren en de- Klaaskerk. Enkele be langrijke werken voor beiaard werden door hem gecomponeerd. Ve le malen had hij zitting in jury's voor examens en concoursen. Naast de eigen werken en improvisaties laat hij woensdag het volgende horen; Preludium uit „Das Wohltemperierte Klavier" van Bach; im provisatie op Engelse dansen: Parson's fare well. Hunsdon House en Child grove; van Handel uit de 7e clavesïmbelsui- te: allegro, sarabande, gigue, passacaLUe; varia ties op Down yonder green valleys; van H. Purccll Music for a whi- le shall all your cares beghuyle; preludium uit vioolpartita 3 van Bach; improvisatie op Israëli sche dansen: Nigun Alik, Hawoe lanoe ja- jien, Hineh mah tow en variaties op Green slee ves. Het concert begint avonds om acht uur. I i Schiedam Passage Theater Dagelijks 14, 19 en 19.30 uur: GRIZZLY (alle leeftij den) Passage Bïo 14, 19 en 21.30 uur SILENT MOVIE {alle leeftijden) Woensdag, zaterdag en zondag 14 uur: WALT DISNEY'S LE VENSECHTE AVON TUREN (alle leeftijden) Silent Movie. Maasland Disco- en vermaakcen- trum VÜetzicht Woensdag 8 juni om 21 uur: „SERPICO" Poeldijk in de Gerbera-Cine- Soos, woensdag 8 juni 20 uur: TERUG UIT DE HEL Maassluis In de Toverbal Vrijdag 3 juni MOORD IN DE ORIEN- TEXPRESS Grizzly

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5