Open Jongeren Centrum komt in nieuw gebouw Bo enberg bekijkt mogelijkheden hondentoiletten Hoopvol na gesprek met bouw- minister WOUDHOEK TELEFOONCEL Na opknapbeurt toch een huurverhoging Ikrieemdepro* Raad accepteert minder heids» voorstel „Bestuur gooit eigen glazen in. Beter dan anders! EIGEN RAAI BART WILTON KRIJGT ONDERSCHEIDING Groeps- praktijk kan in najaar 99 Autokrakers betrapt Ml Gemeenteraad oordeelt pas in augustus over bestemmingsplan IVOLVOi College naar Esslingen "M/imf ff Actie voor bushalte If 1 I ik..'! JL uitgesteld Hamburger wil vinger toch niet missen SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag j111^ 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102<3e jaargang no. 25844_ 6 pagina's Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen— Vlaardingen voormalige Ericaschool aan de Zomerstraat zal worden afgebroken, waarna op dezelfde plek binnen vijf maanden moet worden begonnen met de bouw van een complex, waarin het Open Jongeren Centrum zal worden gehuisvest. Hier toe heeft de Vlaardingse raad besloten na een enerve rende vergadering, waarin de emoties soms hoog opliepen. De CDA-fractie beschuldigde het college ervan dat het met onvoldragen voorstellen komt, terwijl de SGP/GPV van mening was dat haar stukken werd onthouden. Een beschuldiging, waar over de (verdeelde) PvdA-fractie zich bij monde van voorzitter Hans Versluys opwond. Lange tijd had het er naar uitge- derheidsvoorstel van Goud zien dat de raad, overigens met riaan weinig kans van slagen, krappe meerderheid, zou gaan Groot was daarom de verbazing besluiten de Ericaschool te ver bouwen voor 855.000 gulden. Het op het laatste moment inge diende tegenvoorstel van stads- antwikkehngswethouder Goud riaan, en zijn collega's Vermeu- le-van Dijk en Kloots, leek wei nig kans van slagen te hebben. Dit vanwege de toch wel sumie- re opzet. Ook de verdediging van het voorstel van Goudriaan stak schriel af tegen het elan, waarmee wethouder Bovenberg „zijn" voorstel, namelijk het verbouwen van de desbetref fende school, verdedigde. Wan neer Goudriaan echter vijf maanden de tijd krijgt om een plan te ontwikkelen en bestek- klaar te maken, dan staat op dezelfde plek over anderhalf jaar een nieuw Open Jongeren Centrum, dat volgens zijn zeg gen ook goedkoper kan zijn. Hoeveel, dat kon hij nog niet meedelen. Dit ontlokte WD'er Floor Quast de opmerking dat Goudriaan op een koopman lijkt, die een adviesprijs geeft, maar nog niet weet hoeveel de korting zal gaan bedragen. Goudriaan vond echter de CDA- fractie en een deel van de Pv dA-fractie aan zijn 2ijde. Bot (CDA) over het meerderheids- voorstel van het college: „De compositie ervan is ver bene den de maat; muriek zit er niet in, wel veel dissonanten". Zo vond de CDA-afgevaardigde het vreemd dat in het meerder heids voorstel van het college wel gesproken wordt over ver nieuwbouw (opknappen), maar dat het voorstel grotendeels luchtigjes voorbij gaat aan de mogelijkheden van totale nieuwbouw. Bot suggereerde zelfs dat dit bewust gedaan zou zijn. Een aanmerking die bij Bovenberg in het verkeerde keelgat schoot. Volgens zijn zeggen ging het hier om een CE A-opmerking met dubbele bodem. Henk van der Meer van de ge combineerde SGP/GPV-fractie was reeds bijvoorbaat tegen het voorstel van wethouder Boven berg omdat hij meende dat de gemeente geen taak heeft bij het tot stand komen van een Open Jongeren Centrum. „Dat miljoen kunt u beter besteden voer de aanleg van bijvoor beeld een stadspark", zo filoso feerde hij. Zijn opmerking lok te nogal wat hoongelag van een rumoerige publieke tribune, waar korte tijd spandoeken hingen met daarop de leuze: OJC, Nu. Nadat burgemeester Kieboom de OJC'ers ervan had verwittigd dat hij dat ook wel wist, werd het spandoek luid mopperend weer opgevouwen. Ondanks alle scherpe tegenstel lingen was de raad het over twee punten roerend met el kaar eens: het OJC moet er komen en de verschillen in prijs tussen nieuw- of verbouw zullen elkaar niet veel ontlopen. Alvorens tot een definitieve stemming over te gaan schorste burgemeester Kieboom de ver gadering een kwartier teneinde de raadsleden de gelegenheid te geven om overleg te plegen. Tot op dat ogenblik had het min- zelfs de verontwaardiging toen het bestuur van het Open Jongeren Centrum een regel rechte dreigbrief aan de raad sleden uitreikte, waarin stond dat als het voorstel van Boven berg (vernieuwbouw) niet zou worden aangenomen, het be stuur van de OJC zal aftreden. Deze brief heeft ongetwijfeld stemmen gekost in PvdA-kring en misschien zelfs bij de WD, die tot dan achter het voorstel van Bovenberg stond. Voor dat er gestemd werd gaven alle fractie voorzitters een verkla ring uit waarin 2ij hun afkeu ring over deze „chantage prak tijken" uitten. Bovenberg hoop te dat deze gang van zaken de stemming niet zou beïnvloeden. Tevergeefs, het meerderheids- voorstel van het college, werd op het punt van de verbouwing van de school verworpen met 15 stemmen voor en 20 tegen. Daar de raad per se wil begin nen met het OJC-werk, besloot hij in arren moede het voorstel van Goudriaan te steunen. Al leen de GPV en de SGP waren tegen. Commentaar van Willem Kwakkeistein en wethouder Rien Bovenberg na afloop van de raad: „Ze (het bestuur van de OJC, red.) hebben hun eigen glazen ingegooid, de suf ferds,.,". Schiedam Na een tip van buurtbewoner zijn aan het Broersvest twee Rotterdam mers aangehouden die kort te voren een wagen hadden open gebroken. De toee, de 18-jarige D.V. en de 20-jarige F.A.S., werden betrapt op de hoek van de Singel en de Lange Singelstraat. Daar hadden ze het rechtertoch- traampje ingedrukt van een wagen die op naamstaat van de 42-jarige Schiedammer T. J. Z. Uit het voertuig hadden ze ech ter niets gestolen. verhoor op het politiebureau is het duo weer op vrije voeten gesteld. Ze is er weer. de echte groene haring. Heel lang hebben de reders, maar ook de consument, in spanning gezeten of er dit jaar wel haring mocht worden gevangen. Gelukkig slaagde onze minister Van der Stee er in zijn collega's uit de andere EG-landen er van te overtuigen dat het een noodzaak is, een zaak van lijfsbehoud eigenlijk, dat de Nederlandse vissers in staat worden gesteld de zilte delicatesse te vangen. Ais enige natie mag Nederland, zij het beperkt, zijn gang gaan. IV' Trots laten de opvarenden van de Vlaar dingen 89, de Monica, enkele van de 1736 emmertjes haring zien, bij aankomst in de (thuis)haven IJmuiden. Enkele uren later reeds arriveerden de eerste „groenen" in Vlaardingen, terwijl 's middags het zilte zeebanket bij de visman verkrijgbaar was. Vóór het zover was, moest Willem Kwakkeistein, directeur van de gelijknamige reder en haringhandsl, even keuren. Zijn reactie: beter dan an ders! Zie verder pagina 4. Vlaardingen "Wethouder mrer aan al paarden dio Rien Bovenberg (PPR) door Boerhaavestraat en omgeving draven. Die beesten zal nauwlettend Hl de ga- SChijten de hele boel onder." ten nouden wat de resui- De man die erkende een hon- taten zijn van het experi ment met de hondentoi letten, die sinds enige tijd in de Rotterdamse wijk Pendrecht worden gebruikt. Als uit het Pendrechts probeer sel de conclusie kan worden getrokken dat het hondepoep- probleem kan worden terugge drongen, dan komt Vlaardin gen ook in aanmerking voor het plaatsen van toiletten voor honden. Deze belofte deed Bovenberg op het wijkoverleg tussen gemeen te en bewoners in ontmoetings centrum West. Vanuit de West- wijkbewoners was de vraag naar voren gekomen of de speelweiden in verband met de hinder van de ontlasting niet verboden zou kunnen wor den voor honden. Ais alterna tieve oplossing stelde men: „Wijs enkele aparte velden aan de hond!" Wethouder Rien Bovenberg ver telde dat het een lastig pro bleem is, waarmee elke ge meente zit opgescheept. „Maar", zo verklaarde hij, ho pelijk blijkt dat het gebruik van speciale toiletten met een op pervlakte van 20 vierkante me ter zoals nu in Pendrecht het euvel kan verhelpen. Dan moet de gemeente Vlaardingen de mogelijkheid bekijken om eveneens hondentoiletten in te voeren." De bewoners toonden waardering voor dit initiatief. Eén aanwezi ge op de wijkvergadering maakte echter een kritische kanttekening. Hij zei: „We zit ten wel te schelden op de hon den, maar ik erger me veel denhefhebber te zijn verkon digde voorts: „Die paarden lo pen weliswaar niet los rond. Maar de berijder houdt uite raard 2ijn pet er niet onder als zijn paard iets laat vallen.." Voor wethouder Bovenberg klonk deze „paardenklacht" als nieuws m de oren. Hij maakte een notitie en de zaak wordt verder bekeken. Schiedam Hoopvol gestemd zijn wethouders ïr. Chris Zijdeveld en drs, Reinier Scheeres na het gesprek, dat zij gisterochtend hadden met minister drs. Hans Gruijters over de woningbouw in Schie- dam-Noord. Desondanks komt het bestemmingsplan' voor Woudhoek nog niet in de junivergadering van de gemeenteraad aan de orde, zoals wel de bedoeling was. De raad krijgt het plan pas in augustus ter beoordeling. In een verklaring hebben beide wethouders hun blijde ver wachtingen naar voren ge bracht, maar definitieve toezeg gingen van Gruijters (over en kele subsidies) zien zij pas tege moet rond de twintigste juni. Op die dag komt echter de gemeenteraad bijeen, en als dan 's-avonds al de materie zou worden besproken aldus Scheeres en Zijdeveld dan orde op de ledenvergadering van de PvdA. Lou van der Stel kondigde het onderwerp op de ze bijeenkomst in zalencentrum Irene zelfs aan als klapstuk. Dat \iel echter best mee. Ui teindelijk was het in feite niet veel meer dan de toch zo lang zamerhand wel bekende discus sie tussen wethouder Chris Zij develd en raadslid Nicolai Die- lemans. zouden de leden "van de com- Naar aanleiding van vragen van missie voor ruimtelijke orde ning geen enkele inspraak heb ben. De wethouders vinden dat niet netjes. De resultaten van het onderhoud van gisterochtend komen daar om eerst uitgebreid in genoem de commissie aan de orde. Uit stel daardoor van het bestem mingsplan voor Woudhoek- Noord zal evenwel niet beteke nen, zo 'noopt het wethouders duo, dat ook de start van de bouw wordt vertraagd. Wat dat betreft zijn Scheeres en Zijde veld eigenlijk blij, dat de bouw- vakantie net in de periode valt dat de commissie 2ich buigt' over Gruijters' eventuele toe zeggingen. Een periode dus, waarin de bouw anders toch zou hebben stilgelegen. De nieuwbouw in Woudhoek kwam gisteravond ook aan de het PvdA-iid Tiny Krikke Hein kondigde Zijdeveld wel aan dat er in een van de fases van nieuwbouw zeker ook gedacht zal worden aan casco-wonin gen. Nog meer over de nieuw bouw in Schiedam-Noord vindt u op één van de binnenpagina's in deze krant. ADVERTENTIE 18 Dirk de Derdelaan Vlaardingen Tel. (010) 35.00.55* Schiedam Burgemeester en wethouders geven gehoor aan de uitnodiging van de Duitse partnerstad Esslingen om daar op 11 en 12 juni aanwezig te zijn bij de viering van het twaalfhonderd jarig bestaan van de stad. Schiedam De wijk Woudhoek wil een telefooncel. De bewo nersvereniging Woudhoek-Zuid- Oost gaat daar bij de gemeente schriftelijk om vragen. De brief wordt gestuurd naar aanleiding van vragen die buurtbewoners onlangs stelden op de jaarlijkse ïedenvergade- Aan het college van burgemeester ring. Als centraal punt voor een dergelijke voorziening, die de gemeente bij de planning van de wijk lijkt te hebben verge ten, denkt het verenigingsbe stuur voorlopig aan de Van Gasterenstraat. Schiedam Ir. Bart Wilton, tot voor kort directeur van de Dok en Werfmaatschappij Wilton-Feijenoord in Schiedam, heeft in het museum Boymans-van Beumngen de Paul Nijgh-penning ontvan gen. Hij kreeg deze onderscheiding samen met professor dr. L. Burema, hoogleraar in de maatschappelijke gezondheidszorg aan de Erasmus-Universiteit en directeur van de Rotterdamse GG en GD, en pater P. G, A. Koevoets S.C.J., oud-directeur van het Zeemanshuis Stella Maris. De Paul Nijgh-penning wordt jaarlijks toegekend aan personen, die zich m Rotterdam gedurende vele jaren verdienstelijk hebben gemaakt op sociaal-cultureel gebied. wethouders wordt tevens een brief geschreven over de overlast van hondepoep op het speelveld bij het Laseurpad. Di verse buurtbewoners hebben daar al over geklaagd. Ook de bijeenkomst in het dienstencen trum De Woudhoek die door ongeveer twintig van de twee-, honderdenzeventig leden werd bezocht. De bewonersvereniging wacht nog met acties voor een bushal te bij het Heyermansflat. Som mige leden voelden daar wel voor, maar uiteindelijk is dan toch besloten om de gemeente en de RET m Rotterdam nog de tijd te geven, omdat er reeds aan de Brederoweg wordt ge werkt Indien er in augustus echter nog geen bushalte is wordt hierover een extra leden vergadering uitgeschreven. Vlaardingen Voor de opknapbeurt van de 59 woningen in de Comelis Houtmanstraat/Nieuwc Kerkstraat zullen de bewoners toch een huurverhoging moeten gaan betalen. In onze krant van afgelopen woensdag waarin de plannen werden aangekondigd meldden wij dat er géén huurverhoging zou worden voorfoerekend. Het opknappen van de 59 wonin gen die worden beheerd door de rooms-katholieke woning bouwvereniging „Ons Ideaal" zou zo schreven wij moe ten worden uitgevoerd m het kader van de mstandhoudmgs- regehng Bij deze regeling gaat men ervan uit dat de opknap- kosten de twaalfduizend gulden met overschrijden De regeling is echter alleen van toepassing op particuliere woningen. Het complex van 59 woningen in de Oostwijk valt in de categorie van de woningwetwoningen. Hierdoor zullen de opknapkos- ten toch een kleine huurverho ging met zich meebrengen. Het opknappen gaat vermoedelijk zo'n vijftien twintigduizend gulden kosten. De bewoners moeten dan rekening houden met een huurverhoging tussen de dertig en veertig gulden per maand. Schiedam Een inwoner van Hamburg is gisteren bij het los sen van een vrachtwagen aan de Lange Nieuwstraat ernstig gewond. De rechtermiddelvmger van de 29-jarige H. A. bleef achter een plank hangen en zou volgens dokters in het Gemeentezieken huis moeten worden geampu teerd. De Duitser wilde daar echter niets van weten en ver dween weer uit het ziekenhuis. Een politiewagen die zich naar het ongeval bij het handelsen trepot had wiilen spoeden zat op dat moment met moeilijkhe den. Op bet kruispunt Gerrit Verboomsstraat, Lange Niéuw- straat was deze met zwaailicht aan door het rode verkeerslicht gereden en daarbij in botsing gekomen met een personenwa gen. Bij dat ongeval werd nie mand gewond. Beide auto's werden wel flink beschadigd. Schiedam De groepspraktijk van tandartsen moet in de herfst nog kunnen aanvangen. Dat zei wethouder Eef Collé woensdagavond tijdens de ver gadering van de raadscommis sie voor sociale zaken en volks gezondheid. Vanwege het nij pende tekort aan tandheelkun digen in Schiedam is de groep spraktijk een vast agendapunt van die commissie geworden. Volgens Collé is een groepsprak tijk met voornamelijk Engelse tandartsen m het najaar haal baar. Directeur dr. E. H. Wolfs van de geneeskundige diensten van Vlaardingen en Schiedam zei daarover: „Een tijdschema kunnen wij pas ma ken nadat drie instanties hun bereidheid officieel hebben uit gesproken om mee te werken aan de instelling van een groep spraktijk Deze zijn de gemeen te Vlaardingen, de ziekenfond sen en de Vlaardingse stichting Tandartsgroepspraktijken. Op het moment dat zij ja zeggen, kunnen wij daadwerkelijk aan de slag." Collé verklaarde, dat hij reeds bezig is een geschikte locatie voor de groepspraktijk te zoe ken. Dit nieuwsblad, waarin u at het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad- Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe in combinatie met: Rotterdamscb Nieuwsblad Deze Con m open envelop ionder postzegel sturen naar Antwoordnummer $34, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1