HBSS: bouwen aan de loeko: Holy en Los Bigotes promoveren Superstars groot succes Henk van Oosten voorzitter Budobond Too van Gils derde DINSDAG 7 JUNI 1977 Tribune en hoofdveld gerenoveerd „Sociale begeleiding aanpakken" Cor de Zwart kampioen Rob Huizer naar De Hollandiaan Beslissings wedstrijd Sunlight- VYOE -# Jft VERRASSING SFEER KANTINE Tennisclub ROVS in laatste partij onderuit Sportraad behandelt structuurplan SNELLER VD/SCWW Schiedam De familie Rotte veel is bij de „superstars" van sportschool Peter La gerwaard duidelijk de beste gebleken. Zowel Emmy (bij de dames) als Charles (bij de heren) behaalden de eer ste plaats door vijf van de acht onderdelen het beste te doen. In totaal waren voor deze uitstekend georgani seerde dag 34 deelnemers, verdeeld onder 13 dames en 21 heren. De uitslagen bij de dames waren: 1- Rotteveel en De Bie 40 put, 2. Sigmom 36 pnt„ 3. Brtwing 30 pnt, 4. Winster 30 pnt. En bij de heren: 1. Rotteveel 40 pnt,, 2. Ewijk 28 pnt, 3. Ber- kum 25 pnt., 4. Klepker 26 pnt Tot de te beoefenen onderdelen behoorden ondermeer schieten, zwemmen, atletiek en de diver se gymnastiek- en krachtoefe ningen. Organisator Peter La gerwaard deed zelf aan alle acht de onderdelen mee. Vlaardingen De 42-jarige Henk van Oosten, vele malen judokampioen van Vlaardingen, is tot voorzitter gekozen van de Nederlandse Budobond. Hij volgt Jaap Methorst op, die al geruime tijd ziek Is. Henk van Oosten, die zijn carrière begon bij sportschool Westwijk, in de tijd van Jan van Gorsei, is in betrekkelijk korte tijd doorgedron gen tot de top van de Budobond. Hij is voorzitter geworden op het moment dat de kwaliteit van de Nederlandse judoka's steeds meer achteruit gaat Voorts is de Budobond onlangs nog ge confronteerd met financiële malversaties. Henk van Oosten ziet er echter niet tegenop om van de Budobond weer een frisse organisatie te maken. Wat dat betreft heeft hij een aantal ideeën op het oog op de tweedracht onder de judoërs naar de achtergrond te ver schuiven. Hij ïs ondermeer van mening dat een Ruska en Geesink ook goed werk voor de bond kunnen doen, inplaats er tegenaan te trappen. „Maar ook de Budo bond kan die twee", aldus van Oosten, „die grote verdiensten voor deze sport hebben, niet zo maar vertrappen." Over de verdeeldheid in de districten zegt bij, dat elk district een vertegenwoordiger stuurt naar de algemene vergaderingen en daar de moeilijkheden moeten worden opgelost. „Om het talent, dat overigens nog maar dun gezaaid is, te behou den, zal met name de sociale begeleiding een eind omhoog moeten", aldus Van Oosten. „Belangrijk is", aldus Van Oos ten, „dat er overal goed kader is. De Budobond", aldus Van Oosten weer, „is al gelukkig als er op de Olympische Spelen in Rusland Nederlandse judoka's bij zullen zijn. Schiedam Cor de Zwart heeft het kampioenschap van de schaakvereniging Groenoord op zijn naam gebracht Jaren lang was dat vergeefse moeite, maar nu bereikte hij die mijl paal ongeslagen. De voorlopige eindstand kwam er aaardoor als volgt uit te zien. l Cor de Zwart 8 pnt, 2 No de G*~oot 6 1/2 pnt, 3, Herman Kef-tr--s 4 1/2 pnt, 4. Jos vsn den Dool 4 1/2 pnt., 5. Gerard Kastek-in 1 1/2 pnt, 6. George Vermout 1 pnt. Volgende week di? J is de laatste avond van hel seizoen en op 16 augustus gaat Groenoord weer beginnen met een simuitaan-seance. Vlaardingen Rob Huizer wordt de nieuwe trainer van het herenteam van De Holland iaan (handbal). Huizer heeft het afgelopeD seizoen AHC'28 onder zijn hoede gehad en werd met dat team net geen kampioen van Nederland bij de heren. De nieuwe Holland- iaan-trainer woont in Den Haag en is in het bezit van het B-diploma. De Ligt meeste vis Vlaardingen De Vlaardïngse hengelaarsvereniging „De Vriendschap" vervïste in de Trekvliet het eerste concours. Het weer en de vangst vielen bar tegen. De beste visser was J. de Ligt met een vangst van 3245 gram. De zwaarste vis was voor C. Remijnse, een zeelt van 900 gram. Overige uitsla gen: C. Vrnk 2520 gram, C. Dubbeld 2125 gram, C. Remijnse 1890 gram, H, Vink 1590 gram, S. J. Bouw 1550 gram, A. Nette 1550 gram, W. Huizer 1430 gram, T. Bouw 970 gram, T. Nette 870 gram vis. Schiedam De atleten van For tuna kwamen in de prestatie loop in het Schiedamse Bea- trixpark tot uitstekende pres taties. Op de 3 1/2 kilometer liep Peter van Embden zich naar een derde plaats In een tijd van 13.40. Kon de Bloois kwam op deze afstand als ze vende binnen in 14.15. Bij de meisjes behaalde Jolanda van Walsum een derde plaats m 20,30, terwijl Diane var Amb- den de vijfde plaats voor zich opeiste in 21 rond. Op de zeven kilometer liep Ton van Gils naar een derde plaats in 26.12, terwijl Theo Struyck hier als zevende binnenkwam in 28.22. Peter Kellemans liep deze afstand voor de eerste maal m 30.05. De elf kilometer leverde voor de veelbelovende atleet Raymond Schippers een zevende plaats op in 38,40, terwijl de weer goed draaiende Arie van Emb den als elfde finishte in 40,45 en hiermee als vierde veteraan de derde prijs voor de familie in de wacht sleepte. André Schippers werd dertiende in 41.05. Bert Hendrikse eindigde als veertiende in 41.30 en Sjaak Hoogendijk, die zich voorbe reidt op de volgende marathon, kwam als zestiende binnen in 4V 05. Joop van "Walsum en Ane Gog vielen in hun klasse bij de eteranen 2 in de prijzen en wel met een tweede en derde plaats. Vlaardingen Sunlight, dat door een beter doelsaldo en zijn gelijke spelen in de na- competitie, de tweede plaats bereikte, zal een beslissïngs wedstrijd moeten spelen tegen VVOR voor een plaats in de derde klas. Deze wedstrijd wordt zaterdag gespeeld op het sportpark „De Hoge Bomen" in Naaldwijk om 14 uur. Bij een gelijke stand moet er worden verlengd en wanneer daarna nog de stand ongewij zigd is, moeten strafschoppen de beslissing brengen. Ook Maasdijk en SVPTT, clubs uit de andere afdeling van de vier de klas, spelen een extra wed strijd voor een plaats hogerop, Deze ontmoeting is op het ter rein van RVC m Rijswijk. Morgenavond spelen Capelle en Hillegersberg tegen elkaar op het terrein van RWH. Het is de laatste wed strijd van deze na-competitie. Wanneer het duel geiijk eindigt, is Capelle door een beter doelsaldo (plus 19) kampioen. "Winnen de Rot terdammers, dan promoveren zij. De tweede plaats van Sun light komt in geen geval meer in gevaar. De bouw van de tri bune vordert. Schiedam Nu de voet balcompetitie voor de meeste clubs achter de rug is moet II niet den ken dat de verenigingen opeens niets meer doen. Want bij opvallend veel Zo ook hij HBSS, dat in sa menwerking met de ge meente druk bezig is het hoofdveld te renoveren. Een enorme zandvlakte is één sportvelden zijn bou* waetiviteiten te bespeu ren. Zelfwerkzaamheid. Het wordt, met het oog op de stijgende prijzen, een „must". door Martijn Verwaaijen van de gevolgen. Want het veld is voorzien van een nieuwe drainering. En zal ■ADVERTENTIE scheerapparaat^ Philips Rowenta hairstyler 3 kops super 90- kompleet met luxe cassette. Een langwerpige vormgeving voor handig drogen en moduleren. PIFj 1 Adviesprijs 59.- ür A L. Adviespms 119 Bij Evatoom Bij Evatoom feffpsff05J42f0.tot ^"Ps koffie, nieuw systeem slechts*-in9Sm Ito'antltalken nrnaa'per ^lespnjs !23 SO Krups hairstyier JjjlffljL Ruton (Philips) dra aitopstof zuiger Krachtige 800 watt motor. Regelbaar in droogstand (800 volt) en style-stand 1400 wattl. Kompleet met 5 accessoires Adviesprijs 78,50 Bij Evatoom payj Bauknecht strijkijzer Krachtige 750 watt motor katrolsnoer metalen zuig buizen. Kompleet met diverse accessoires lichtgewicht metthermostaat. Adviesprijs 35.- Bij Evatoom g gg Adviesprijs 399.- öii Evatoom Rowenta kruitang eenvoudig te bedienen Adviesprijs 25 25 Bij Evatoom Krups scheerapparaat Bekend merk stoom sproei strijkijzer AUTOSIDFZUIGER MOULINEX in reisetui.zeer solide uit voering Adviesprijs 79.50 58.85 Bij Evatoom Ruton (Philips! mixer Kompleet met voor de auto aangepaste hulpstukken Ook 2eer geschikt voor het opblazen en leegzuigen van bv luchtbedden of boten Adviesprijs 54 'firn Bij Evatoom in luxe witte uitvoering, ge schikt voor droog en stoom strijken en invochten Adviesprijs 99 Bij Evatoom Krachtige 130 watt motor kompleet met garden, 3snel heden Adviesprijs 58.50 Bij Evatoom Carmen 18 krulset met 18 rollers in diverse maten Adviesprijs 121 Bij Evatoom eveneens op zeer korte ter mijn worden ingezaaid en dus omgetoverd worden tot een soort biljartlaken. De leden zelf willen zich ook niet onbetuigd laten. En zijn dus, gewapend met be tonmolen, kruiwagens, schoppen, harken en spier kracht begonnen aan de bouw van een tribune. Om het zaakje en wat beter aanzien te geven. „De plannen zijn al een aantal jaren geleden ontstaan," zegt HBSS-voorzitter Rien Klink. „Maar de plannen voor de bouw van een tribune werden, toen door de gemeente afgewe zen omdat hij te dicht tegen de rijksweg aanlag." HBSS legde zich bij het besluit neer. Maar vier jaar geleden werd het nogmaals geprobeerd. Dat was nog in de tijd dat Clara Visbeen sportwethouder was. Rein Klink: „Op de recep tie bij ons 50-jarig bestaan kwam ze toen met de ning aan. Als verrassing." Zou een andere vereniging bij wijze van spreken de palen al de grond hebben ingeramd, HBSS dacht nog even na. Klink: „Ook het hoofdveld was aan vervanging toe. Dus heb ben we het advies gekregen even te wachten met de bouw van de tribune en alles in één keer te doen." Op dit moment is het dan zover. Een groep van pakweg twintig man is dag in dag uit bezig. Met het lopen met kruiwagens, het waterpas leggen, het stor ten van het beton en binnen kort met het leggen van het dak. „Ik heb geen idee wat we De bouwploeg van HBSS met rechts in de kruiwagen Rien Klink. besparen met die zelfwerfc* zaamheid," zegt de voorzitter, „Daar hebben we niet bij stil gestaan. Zeker is het wel dat er een uitstekende sfeer heerst onderling. Na afloop eten we ook altijd nog even wat met elkaar. Daar zorgt weer een ander bestuurslid voor." HBSS toont duidelijk aan dat het op de goede weg is. Rein Klink vergelijkt het met vier jaar ge leden. En zegt: „Toen ben ik als voorzitter begonnen met een flinke schuld. De opzet is altijd geweest eerst dat weg te wer ken. Vandaar dat we in die periode bekend stonden als de duurste club qua contributie van Schiedam. Daardoor heb ben we nu een leuk potje kun nen creeeren dat we voor deze doeleinden aanbreken." Twee weken geleden is ook een bouwcommissie benoemd. Die zich intensief met „plan twee", de bouw van een nieuwe kanti ne zal bezighouden. Klink: „Ook dat is nodig. Daarom ook heb ik alle bestuursleden een tekening laten maken waarop te zien moet zijn hoe zij die verbouwing voor ogen hebben. Dat ïs gebeurd en daar komt dan een definitieve tekening uit. En dat ondanks het feit dat niemand daar ook maar iets vanaf weet." De tribune is over een paar we ken klaar. Het veld zal wat langer duren. De kantine hele maal want daar moet nog voor worden gespaard. En dan? De bouwploeg staat klaar. Want deze vaklui hebben er lol in. En zijn bereid iets van HBSS te maken. Vlaardingen Feest bij de tennisverenigingen Hol}' en Los Bigotes, omdat beide promotie te vieren hadden. Teleurstelling bij ROVS, dat overgang naar de derde klasse op een baar na miste. ROVS speelde gelijk tegen Sphaerinda; het aantal gewonnen sets gaf toen de doorslag, wat één set in het nadeel van de Vlaardingers was. Het waren de kontrasten in stemming na de te spelen beslissingswedstrijden om promotie. Het team van Los Bigotes moest in een uitwedstrijd Marquette (Heemskerk) bestrijden. Na een veilig lijkende voorsprong van 4-0 door alle enkelspelen te win nen, duurde het nog tot het laatste spel voor de Schiedam mers de promotie zeker stelden. Het gemengd-dubbel van Bep Bernard-Brigitte van der Knaap ging verloren met 2-6; 4-6 en bij de stand 4-3 was de strijd weer open. Erika ten Haaf en Wim van der Veerdonk hielden het hoofd echter koel en wonnen in twee sets op over tuigende wijze met 6-4; 6-2. Bij Holy waren de zondagteams succesrijker dan het tweede za terdagteam, dat met 3-2 een boot miste. Een jeugdteam ver loor met dezelfde cijfers, terwijl een iets ouder jeugdteam met Vlaardingen De Vlaardinge Raad voor Sport en Recreatie vergadert volgende week dins dag over één onderwerp, het structuurplan van Vlaardin gen. Na behandeling daarvan zal B en W van advies worden gediend. In de gemeenteraad van 22 en 23 juni komt deze nota aan de orde. De bijeen komst is op het Stadhuis om 20 uur. duidelijke cijfers (5-0) promotie binnenhaalde. Het derde zon dagteam speelde een thuiswed strijd tegen het Haagse HTSV. De 7-1 uitslag zegt voldoende over de Vlaardingse overmacht Het verliespunt kwam zelfs tot stand,doordat Holy een partij opgaf om het programma met te ver te laten uitlopen. De eni ge tegenstand kreeg Marjan Dubbelt in haar enkelpartij, waarvoor zij drie sets nodig had. Het vijfde zondagteam van Holy moest naar Odijk. Ook deie wedstrijd werd vrij gemakke lijk gewonnen (6-2). Het was voor de spelers en speelsters alleen even wennen aan de kunststofbanen in Odijk, welke sneller zijn dan de normale gravel banen. Twee dames teams van Holy moeten deae week promotiewedstrijden spe- len. Het zondagteam van ROVS was minder gelukkig. In het studen tenteam Sphaerinda uit Utrecht speelden drie oudtweedeklas sers. Het team van ROVS, dat vierde klas blijft spelen, gaf echter moedig partij. De Vlaar dingers kapituleerden pas in delaatste partij, die weliswaar gewonnen werd door Salo- mons-Bruynseels, maar toch de nadelige beslissing betekende De eerste set werd met 5-7 ver loren, wat betekende, dat df Utrechtse ploeg met één se verschil de gelukkige werd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4