lalve eeuw verantwoorde on. spanning Mensen met nieuwe ideeën nodig" Mogelijkheden voor badminton KapiteinRob Bram de Jong sterk Tienkamp Carillon- concert Politievereniging jubileert Jan Middelburg neemt afscheid van MSV '7i; W Vlaardingen Bevolkingsgroei Maassluis Kampioenschap in Puttershoek Automobilisten maken brokken DE BRQNgEN CATAU3N Cl^St^Bgfc 2IJM OP DE. V Jc HOUDT De "Vach. NU BEGRIJP IK aUllER MAAR RkCHT5\ KAART OOK'JER- WAAROM IK DÉ TEKST zoals het] keèrd om vp' Nier kon lesen Mk !>U i/»T. fiHT CTA i'iT I s y Ik Zfii JULLIE OF DE KAART LATEN ZIEN, HOE JE NAAR KOKOS TAM KOMT ■- ilNWeSHtArSl Mb K ECHT thli DEEh'/WSOEioN IK BEN' IS ˧P*P£E &ÊVAL P00DM:UWSulte:6 mz MWtAAlt AtvF5T 1 £fjTE MOE. OM 7E6£N Tg W£g*fti AMM. Jé 6f!.'T 0= 5E5Tc- it VV6I, -7/ I V00eit.Mf8E0rfJK.it ff. HfSSFTfJUj'LSE- ivo Ettï v DINSDAG 14 JUNI 1977 VDjSCWW Er' komt een officier aan boord, die Rob vraagt, wat er eigen lijk aan de hand is. Rob ver telt in korte bewoordingen wat hij de laatste dagen heeft meegemaakt. De officier haalt zijn schouders op. ..U hebt zich in een wespennest gesto ken, kapitein." zegt jüj. „en u mag van gei sen, dat u het er levend hebt afgebracht. Ach, die Arabische stam men.,. ze bestrijden elkaar op leven en dood. En waarom? Om een paar honderd vier kante mijl kale rotsen en woestijnzand... Bab!" Rob ver telt hem maar niet, welke enorme goudschatten hij in het gebergte heeft aangetrof fen en wanneer zij in het eiiegiuig zitten, dat hen naar Aden zal brengen, vraagt hij Janine er ook maar niet over te spreken. In Aden verneemt Rob, dat de oude Sheik in zijn waardigheid zal worden her steld en dat de „Midian" in beslag is genomen. Maar de rest interesseert hem nauwe lijks want Rob heeft nu nog maar één wens: zo spoedig mogelijk naar huis terug te keren. ,,Het is allemaal geluk kig goed afgelopen," zegt hij tegen Janine, „en over een paar dagen zijn we gezond en wel terug in Nederland!" Hij had nooit gedacht zo iets uit haar mond te horen. Uit hun ter loops geveerde gesprekken kwam van haar kant altijd heel duidelijk naar voren dat ze het stokkenkJa- vier en het - nog zoals hier - oude Broeksysteem van het carillon, ho ger waardeerde dan elders, omdat de beiaardier door zijn handbe speling met zijn spel meer één was. De bespeling met een halfau- iomati5Che trommel, of met een automatiek dat de beiaardier zelf kan instellen op een spel van 'om het kwartier een wijsje', dat kón haar waardering niet wegdragen. De roem van de echte beiaardier ging daarmee verloren. Die uit spraak was hij direct met haar eens geweest, zolang hij hier het klokkenspel bespeelde kwam er geen automatische bespeling in de toren. Bastienne had er hartelijk om gela chen. en hem daarbij speels tegen zijn wang getikt; de warme klank van haar lachen klonk nog lang na in zijn oren. Hij had zich één met haar gevoeld, in dat opzicht trokken ze een Fijn en daar kon geen mens tussen komen. Zolang dat duurde kon hen niets gebeu ren Nu opeens, als een bliksemslag uit heldere hemel is het 'het carillon automatiseren'. Met die uitspraak is het of ze hem op het hart trapt. Van ai wie hij dat verwachtte, niet van Bastienne. Trouwens, ze is de hele middag al zo opstandig, in stinctmatig voelt hij haar afkeer. Waarom? Waarvoor? Ondanks wei eens een verschil van mening - en waar heb je dat niet - is er nog nooit één onsympa thiek woord tussen hen gevallen nu is zelfs haar praten een en at afweer. Hij begrijpt dat niet, het plaatst hem voor een raadsel en geeft hem het idee of ze als los zand tussen zijn vingers doorglipt. Het maakt hem onzeker. Norser dan zijn bedoeling feitelijk is valt hij uit: „Nou breekt mijn klomp! Da's ook met jou hollen of stilstaan. Eerst is het 'automatisering is waardeloos' en nou opeens 'mis schien was het beter als ze het carillon automatiseerden. Dan geringschattend en ook omdat haar stilzwijgende houding be paald op zijn zenuwen gaat wer ken; „God-bewaar-me, geef me er nog een paar zoals jij bent, dan kan een mens zijn lol op'." Fout! denkt hij meteen. Zo moet je Bas tienne niet aanpakken, ze is niet het eerste het beste ordinaire vis wijf waarbij je voor je mallemoers- fcont weg kan leuteren en niet op je woorden hoeft te passen. Dacht-ie het niet, daar heb je het al! STEM CAT A tLJ a Bastienne, opstaand van haar bank je, trekt de toch al strakke cein tuur nog slrakker om zich heen. Staart langs Zappe heen door het ruitje van de deur die toegang geeft tot de torentrans, naar een rondvliegende kraai, die dwars ge zeten door een plotseling opja gende windvlaag vergeefse moeite doet om ,op het dak van de kerk te landen en zegt kribbig: "Laat God erbuiten Zappe. die heeft heel andere dingen aan Zijn hoofd dan jouw aanwijzingen aan te ho ren." „Ikbromt Zappe en tracht in tussen zijn houding te bepalen omdat Bastienne zonder één woord te veel te gebruiken zo scherp uit de hoek komt. zodat voor een ogenblik zijn tong als verlamd in zijn mond ligt. Hij huivert, duikt dieper in zijn jas kraag, veegt met de rug van 2ijn hand de tranen uit zijn ogen van wege de stekende kou. Haar ant woord geeft hem een licht gevoel van schuld. Ze is getroffen door wat hij zei, hij is ook nog nooit zo tegen haar uitgevallen. Hij had er alles voor over als hij het niet had gezegd, nu kan hij die woor den niet meer terugnemen Starend naar het slanke figuurtje dat in de rode lakjas Zich helder afte kent tegen de donkerbruine hou ten wand, zegt hij: „Jij hebt gelijk ik had dat niet moeten zeggen, maar wat gezegd is is gezegd, ik kan die woorden niet meer terug nemen." „Ach," schokschoudert Bastienne. „Het is geen doodwond, ik schiet ook weieens uit mijn slof." Dan draait ze zich om, loopt op Zappe toe. legt haar hand op zijn arm en zegt plotseling als in een vrien delijk tegemoetkomen; „We moes ten eigenlijk rooit kibbelen, Zap pe. Uitgave; SlJTHOFF PERS 8V Deze krant verschijnt tn het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagse he Courant of Het Binnenhof). REOACTIE Chef: H, L. Lambregtse Redactie Schiedam;K. Kegel en W. J. van der Post. Redactie Vlaardingen: J. Hazejager, K. Jonker en C. H. van Bremen. Sportredactie; B. v.d.Berg en M. Verwaaijen (Vlaardingen). De redactie' Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a. tel. 262566 en 266046 postbus 137, Schiedam. De redactie Vlaar dingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229 en 345209, postbus 110. Vlaardingen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege- ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland: S. P. van Zuilen, Diepenburchslraat 34. tef 01899- 16143 Hoek van Holland: L. van Ooijen. Mahustraat 135, tel 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a, Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6. Vlaardingen. (tel. Ö10-354525. b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTEND! ENST Dagelijks van 18.30 tol 20.00 uur en zaterdags van 17.00 tot 19.00 uur: tel. 010-144144 en 070-624562 Agentschap: Rotterdamsch Nieuwsblad, Maassluis: Olmendaal 146. Tel. 01899-17588. NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredache van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144. toestel 152 AOVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, teï. 010-144144 Vlaardingen In de internationale 30 km-loop, die werd georganiseerd door de AV Aalten, hebben twee atleten van Fortuna goede resultaten behaald. Zo braken Bram de Jong en Sjaak Hoogendijk beiden hun persoonlijke record onder moeilijke omstandigheden. Immers, er stond nauwelijks wind en de zon scheen fel op de lopers. Vlaardingen Tijdens de tienkamp kampioen schappen die bij AV Pasthanon in Dordrecht werden gehouden, lever den drie Fortuna-atleten goede prestaties. On danks de zware baan en veel wind maakten zij dc volgende tijden en af standen: 100 meter; Theo Maat 12.6. Max van der Does 12.2, Rob van Zanten 12.7. Verspringen; Max van der Does 6.60 m. Theo Maat 6.19 m, Rob van Zanten 4.97 m Kogelstolen; Theo Maat 11.48 m. Rob van Zanten 9.98 in, Max van der Does 9.58 m. Hoogspringen: Max var. der Does 1.80 m. Theo Maat 1.75 m. Rob van Zanten 1.70 m. 400 m; Max van der Does 53.6, Rob van Zanten 55.00, Theo Maat 56.2. HO m horden: Max van der Does 16.4 sec., Theo Maat 16.9. sec.. Rob van Zan ten 19.2. Discuswerpen". Theo Maat 38.06, Max van der Does 28.94, Rob van Zanten 26.94. Polsstokhoog: Max van der Does 3.30 m, Theo Maat 3.30 rn, Rob var. Zanten 2.80 m. Speerwerpen: Theo Maat 48.65 m. Rob van Zanten 41.08 m. Max van der Does 38.43 m. Totale uitslag: 7. Theo Maat 5906 pnt, 8. Max van cfer Does 5841 pnt, 10. Rob van Zanten 4946 pnt. Daardoor werd deze 30 kilo meter een ware slijtage slag waarbij veel deelne mers de strijd moesten staken. De man die naar later bleek er weinig last van had was Bram de Jong. Met een zeer goed opgebouwde race eindigde hij als dertiende en werd daarmee de tweede vete raan ir. het sterke veld. Zijn tijd was 1.56.58, een verbetering van zijn re cord met tien minuten. Sjaak Hoogendijk bleef niet achter en finishte als 35ste in 2.06.24, wat gezien zijn geslaagde recordpoging van afgelopen woensdag een uitstekende prestatie is. Deze keer brak hij zijn record met vijf minuten. De goede resultaten van de twee maratonlopers vor men een uitstekende voor bereiding voor de volgen de loop die begin septem ber in Enschede wordt ge houden. Vlaardingen De Vlaar- dingse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging be staat vijftig jaar. Om pre cies te zijn: op 15 augustus 1927 zag de vereniging het levenslicht. Hierdoor wer den politieambtenaren in staat gesteld sport te bedrij ven en ontspanning te vin den. „Vast staat, dat deze vereniging een bindend element is geweest en nog steeds is binnen het Vïaardings korps", zo schrijft burgemeester Wim Kieboom in zijn voorwoord in het jubileum programmaboekje van de VP- SO, en hij vervolgt: „Echter niet alleen binnen het korps was de vereniging steeds van betekenis, ook naar buiten, zowel in de richting van de Vlaardingse be volking (wie denkt niet aan de Vlaardingse organisatie van de avondvierdaagse?) ais naar an dere politiekorpsen". Bij de oprichting van de vereni ging stelde men vast, dat het doel van de vereniging moest zijn: „Het bevorderen van de beoefening van verschillende takken van sport en het brengen van verantwoorde ontspan- ning". Dit doel is in de loop der tijd door de elkaar opvolgende besturen ook steeds nage streefd. Ter gelegenheid van het gouden jubileum heeft hel bestuur voor de zomermaanden een aantrek kelijk programma samenge steld. Een programma voor niet alleen politieambtenaren. De be kendste algemene activiteit is wel de avondvierdaagse, die dit jaar voor de twintigste keer wordt gelopen. Vlaardingse ouden van dagen en minder validen kunnen zich in laten schrijven voor de vis wedstrijd, die op 17 augustus tussen half tien en twaalf uur wordt gehouden. Op het terrein van Fortuna vindt vervolgens op 23 augustus een voetbaltoer nooi plaats. Aanvang 9.30 uur. Dan spelen de politiemannen nog een voetbalwedstrijd tegen het artiestenelftal op 29 augus tus. Dit treffen vindt eveneens plaats op het terrein van Fortu na aan de Marathon weg en be gint om zeven uur 's avonds. Verdere sportieve evenementen: 1 september: volleybaltoernooi in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan, aanvang 9,30 uur; 12 september: klaverjaswedstrij- den met gemeentelijke diensten in de kantine van het stadskan toor, aanvang half acht 's avonds; 23 september: natio nale politie judo-kampioen- sehappen in de sporthal van het Shell-sportpark De Vijfsluizen om tien uur; 24 september; zaal voetbaltoernooi in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan, aanvang half acht. Op 30 september houdt de VP- SO tenslotte haar grote feest avond in de Stadsgehoorzaal. Hieraan werken onder meer mee: Frans Vrolijk, het kwartet Rinus van Galen, de Crocksons, Toby Rix, Imca Marina, André du Lord, het accordeonduo De Casselli's en het muziekzangge- zelschap The Family. ll!illll!llllllll!lllllllllllllllllllllllUII!l>!llll!lilllllll!ll!lllllllltUIIIIIIIIIIIII!lllllllllltll!l»ll!lllllllllllinillllll!llin!lllllll!!)ii!lllll!ll!illllllUllllllllllUIII!llli!lllll Maassluis In de reeks zomer avondconcerten „Torenmu ziek" verzorgt stadsbeiaardier Gerard de Waardt woensdag avond het derde concert op het carillon in de Maassluise Grote Kerktoren, Zoals bekend is Gerard dc? "Waardt reeds enige jaren een van de Maassluise stads- beiaardiers. Tevens werd hij benoemd tot stadsbeiaardier van Thoïen en St. Maartens dijk. Daarnaast is hij werk zaam ais organist te Spijke- nisse. De stadsbeiaardier neemt woensdagavond zogenaamde romantische beiaardwerken voor zijn rekening: muziek stukken van rond de eeuwwis seling en de periode tot aan de Tweede Wereldoorlog. Het .carillon Iaat zich van acht tot negen uur boren. iiuifiiiiii]iirii!niuiiiiiiiifutiiiii!iiiiiiEiiiifiiiiiiii[ijiini!i)iiiiiJiiiiiiiiiiiiiijiEi!iiiiiiiiiiun»u»aiaiaw! Maassluis in MSV'71- nieuws, het maandorgaan van de Maassluise omniver- emglng, legt voorzitter Jan Middelburg nog eens duide lijk uit dat er in de stor machtige opbouwperiode van Maassluis op het gebied van de organisatie nogal eens iets is fout gegaan. „Het komt er eigenlijk op neer", zo schrijft hij, „dat een hergroepering en het ontwikkelen van een nieuwe toekomst is aangebroken. Daarvoor zijn nieuwe men sen nodig met nieuwe ideeën. Ik vind het een hoogst ongezonde zaak", gaat Jan Middelburg verder, „dat het gezicht van een ver eniging wordt bepaald door één persoon. Hetgeen gezien de reacties bij MSV '71 dui delijk het geval is." Jan Middelburg zegt verder nog, dat hij ervan overtuigd is dat de vereniging in goede handen zal overgaan. Aan leiding tot zijn artikel in het orgaan is het feit dat hij aftreedt als voorzitter van MSV'71, maar velen zijn vertrek in verband brachten met zijn buitenlandse reizen. In een ter afsluiting wijst hij er op dat MSV '71 een gezon de vereniging is. „Niet alleen is thans een einde aan een zwervend bestaan gekomen van de veldsporten, maar te vens slaagde het eerste voet balteam erin door te stoten naar de tweede klas. Waar door de ingebruikname van het nieuwe complex even eens gepaard ging met een kampioenschap." „Beter kan een club zich niet wensen. Ook de volleybalda- mes konden echter het voor bije seizoen de kampioens- vlag hijsen, terwijl in dit verband ook de voetbal- leugd van zich deed spre ken. Jan Middelburg: „Het was me het jaartje wei bij MSV'71. Iedereen die iets met de bouw van het club huis had te maken, kan daarover meepraten. In dit verband moet het mij nog wel van het hart dat er in het afgelopen seizoen di kwijls redenen geweest zijn om de zaken duister in te zien. Maar juist door een bewonderenswaardige inzet van een kleine groep men sen is het uiteindelijk toch allemaal voor elkaar geko men." burgerlijke stand GEBOREN: Sebasuen, z.v. P. de Groot en: S. A. A- M. Rqmbouts, Vld: Eikestr. 12. Manda Suzanne, d.v. P. H. Pomstra en; A. Kriek. Vld: Eksterlajyi 6"6. Wilhelm Sebastiaan. z.v. W, B. van der Lubben en: 3. C. Kutjpers, Vla: Eendrachtstraat 42. GEHUWD: Dirk van der Plaat, 22 jr. en Beatrice Ann Nyström. 22 ir. Ferdinand Adrianus Swar.eveld, 22 jr. en Marie-Thérfese Kauffmann, 20 jr. OVERLEDEN: Aagje Cornelia van der Windt, 80 jr., echtg. v. P. de Heer, Vld; P. K. Drossaertstraat 198 Christine Philippine Kitzemann, 85 jr. echtg. v. W. F. Vogler, Vld; Civiiislaan 40. ONDERTROUWD; Hendncus Gerar- dus Bruijrrzeels, 23 jr., Vld: "West- nicuwland 107 en Gesina Wilhelmi- na l^eijer, 20 jr., Vld; Bilderdijk- Axie van Noon, 21 jr., Vld: Koekoek- str. 33 en Marjanne Helga Louise Companjen, 20 jr., Vld; Kraanvo gellaan 174. Gerard us Anthonms Franciscus Christian ui de Winter, 22 jr., Schie dam. Singel 13 b en Monica Geer- truida Adèle Adriana Bracco Gart ner, 19 jr., Vld: Wilheiminasingel 46, Wouter de Vries, 27 jr., Vld: Burge meester Pruissingel 142 d en Jo hanna Stolte, 23 jr., Vld: Holysingel Reinier Brinkman, 21 jr.. Viel Van Baerlestr. 34 en Elizabeth van Ec- keren. 20 jr., Vld: Eksterlaan 60S. Boek vin Bolland De Hoekse Badminton Club heeft de alge mene ledenvergadering gehou den ter afsluiting van het eer ste seizoen van de vereniging. Uiteraard was er een korte te rugblik op het voorbije sei zoen, maar de grootste aan dicht richtte aich toch naar de toekomst, ra naar het tweede speeljaar dat in augsutus gaat beginnen. Drie punten vorm den de hoofdmoot van de be sprekingen: de jeugd, de kom petitie en de {contributie. Het bestuur ziet als een belangrij ke taak de jeugd te interesseren voor badminton. In het afgelo pen seizoen werden bij de jeugd al goede resultaten be reikt door trainer Ron Daniels. Enkele jeugdspelers zullen zelfs in de districtstraining worden ondergebracht op grond van hun prestaties. Op zaterdagmiddag zal de Hoek- se Badminton Club twee uuri langer over de grote zaal van De Hoekstee kunnen beschik ken. Daardoor kan de afdeling jeugd worden uitgebreid en die ligt nu tussen 16 en 19 uur, gelijk met de competitiewed strijden.. De jeugdcontributie bedraagt 6.- per maand en men kan zich aanmelden bij E, Klemjan, 's-Gravenzandseweg 230, tel. 2396. Voor de districtscompetitie zijn twee teams ingeschreven. Het eerste team start waarschijnlijk in de vierde klas omdat d$ meeste spelers al eerder in competitieverband speelden. Het tweede team zal voorname lijk uit jeugdspelers bestaan. Omdat de huren van „De Hoek stee" drastisch verhoogd zijn was niet te ontkomen aan ver hoging van de contributie die nu is vastgesteld op 75.- De senioren hebben oefengelegen heid van 13 tot 16 uur op zater dagmiddag of op maandag avond van 19 tot 23 uur, Maassluis De Maassluise be volking is in mei met 164 ge groeid tot 30429. Er werden 21 jongens en 27 meisjes geboren en er vestigden zich 108 man nen en 109 vrouwen in Maas sluis. In mei kwamen 15 per sonen te overlijden, terwijl 86 mannen en vrouwen de stad voorgoed hebben verlaten. Er werden tien huwelijken geslo ten, terwijl er twee werden ontbonden. Vlaardingen Drie gulden aan sigaretten leverde de inbraak in een sigarettenautomaat op. De schade, die door een 15-ja rige Vlaardinger bij de dief stal werd aangericht bedroeg 150. Schiedam Voor.de renners uit de Waterwegregio Is er woensdag 15 juni weer een hoogtepunt in het seizoen 1977 te beleven- Dan worden op het parcours van de Wie lervereniging Hoeksèrenner te Puttershoek de kampioen schappen van Rotterdam ver reden voor amateurs-junioren nieuwelingen en dames. Uit Schiedam en Vlaardingen een aantal kanshebbers aan de streep in de diverse klas sen. Te beginnen bij de da mes, moet Dïnphy Wesdorp (RC Schiedam) zeer kort kun nen rijden. Bij de amateurs, zijn Ger Mak en Jacob Boertjes <R C Schie dam) kanshebber, evenals een Wim Liebrechts en Rene den Boer (Coureur) terwijl Bert Rietveld (Harga) zijn eerste amateur wedstrijd gaat be twisten, wat voor hem een goede test zal zijn. Bij de junioren zal Aad van Asten (Coureur) de meeste te genstand hebben van de kers verse kampioen van Neder land Piet Liefaard, hoewel Henk van de Berg en Johnnie Meyer (beiden ook de Cou reur) niet kansloos zijn: Van Harga zijde bij de junioren, Perry Balvers Jan Noordijk- Ton Steens-Ron Meeldijk en Cees Winkelman, die stuk voor stuk voor een verassing kunnen zorgen. Bij de nieuwelingen aan de start. Eddie Wittekoek (Coe- reur) en Ruud de Bruin, Ben Heeze,- Dick Krouwel (allen van Harga). Aanvang nieuwe lingen en dames 18.30 uur en amateurs en junioren 19.30 uur op het parcours, Kuypers- veer bij de suikerfabriek. Vlaardingen De politie heelt in de nachtelijke uren tijdens het weekeinde de 27-jarige Vlaardinger A. E. aangehou den. De man reed met een personenauto over de Maas- sluissedijk. Even buiten de bebouwde kom reed hij een lichtmast omver waarbij de wagea zwaar beschadigd werd. De bestuurder, die niet in hel bezit van een rijbewijs was, verklaarde tegenover de poli tie dat hij niet had gereden. Wie dan wel achter het stuur zou hebben gezeten kon hij echter niet duidelijk maken. Zijn verhaal klopte 'niet met de versie, die een getuige op het gebeuren deed. Bovendien bleek de bestuurder onder in vloed van alcoholische drank. Dat bleek ook de 20-jarige C- H. O. uit Vlaardingen, die met zijn auto tegen een lichtmast op de hoek van de Schiedam- dijk en de Hoflaan op reed- Z»,.n auto moest bovendien technisch door de politie wor den onderzocht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 2