Avondvierdaagse record Vlaardingen huldigt wandelaars VRIJDAG 17 JUNI 1977 VD/SCfWW 5 Vlaardingen In tal van avondvierdaag sen in het Waterweg gebied stond die van VI aar dingen gister avond centraal. Het spande niet alleen de kroon door een record aantal wandelaars een kleine zevendui zend maar ook door het feit dat zeker een derde deel van de Vlaardingse bevol king op de been was. Naar schatting tien duizend bossen bloe men, voorzien van lin ten in de Vlaardingse rood-geel-blaaw kleu ren, werden gisteren verkocht om voorna melijk de jeugd te huldigen. Hoogtepunt van het massale sportevene ment was het défilé op de Oude Markt, waar het college van B en W acte de présence gaven. Een politie macht van zo'n vijftig man moest de lange stoet vanuit het park 't Nieuwelant in goede banen op weg naar de Mozartlaan, waar van daan men vertrok naar de Oude Markt. Opvallend veel vlaggen maakten van het ge heel gisteravond een kelurig en fleurige stoei. Eén van de vele groepen, die de twin tigste avondvierdaag se in Vlaardingen ken de, was de gymnas tiekvereniging Hol- landia met vele vlag gen, of Vlaardings grootste groep, zo'n tweehonderd jongens en meisjes, die van sportschool Toni Hoogendijk. En de in validen in wagentjes, voor iedereen was er geestdriftig applaus. De organisatie in Vlaar dingen was ook deze keer weer in uitste kende handen van de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspan- nings Vereniging, die een halve eeuw be staat. Dezelfde politie- vereniging zorgt in au gustus voor een hen- gelwedstnjd voor ou den van dagen en minder validen, al smede een voetbal toernooi op het Fortu- na-terrein. In Maassluis, waar het défilé een minder ce remonieel karakter had, waren zo'n twee duizend wandelaars al in de vroege avondu ren op pad gegaan vanaf sporthal Olym- pia. De organisatie was daar in handen van de VTM. Ook Schiedam kende tweeduizend wande laars en daar staat vanavond de intocht met bloemen al te wachten. Op deze fo topagina een indruk van een sportevene ment dat elk jaar meer belangstelling krijgt. Onze fotograaf Henk Speksnijder zorgde voor een im pressie uit Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis. Gp 2 augustus begint in Hoek van Holland de avondvier daagse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5