Computers doeii lastige werk Hoekse tennisstrijd op hoog peil ZWEMDIPLOMA'S Hoogeveen naar HDVS SP RT Mitrovic blijft Eerste paal voor OBO-eltibhiiis DE ZWALUW Leo van der Meer nieuwe voorzitter KKWIK WOENSDAG 29 JUNI 197? VOORDELEN Frederique Winkeler verrassend winnaar Korfbalclub verwacht 200ste lid Hoogmoed nieuwe SW'er VD/SC/W Schiedam Toen de eerste paal werd ge slagen voor het Bow- iingcentrum Musis Sacrum werd iede reen noga! nieuwsgie rig gemaakt. De toe komstige directeur, Frans van Rijsbergen, sprak toen: „We zul len vlak voor de ope ning nog met een heel belangrijk nieuwtje komen- Reken maar op een primeur. Wat het is zeg ik echter nog niet". Lange tijd bleef het sU rond de tweede banen in Schie dam. Totdat het bericht doorkwam dat half augustus het historische pand geo pend zal worden voor ent housiaste bowlers. Tijd voor de primeur dus Maar he laas. directeur Van Rijsber gen wilde nog mets loslaten. „Wacht maar af', was het fronteerd met ome kennis over de primeur, wordt pas later spraafraam. E& ver telt: „Ik was al eerder op de hoogte van de mogelijkheid otn banen met computers uit te rusten. Dus ben ik met een paar mensen van Kreuger (hel bouwbedrijf die Musis „verandert" in een bowling een tram) naar spel van de anderen. Im mers, boven de kegels is een groot scheim geplaatst waar de score via de computer wordt bijgehouden. Een sys teem wat overigens ook al wordt toegepast bij nationa le en internationale wedstrij den. Wat betreft de voordelen vult Frans van Rijsbergen mv aan: „Voor de wedstrijd- bowlers en geoef enden is bet allemaal veel rustiger dat niet meer geschreven moet worden. Daarbij komt dat er -»«it gesmokkeld kan worin; bij het noteren van de punter.. Alles wordt uur huren. Op zich natuur- uiterst precie» genoteerd". lijk geen enkel probleem „Daarbij komt", vervolgt de want je krijgt er een flinke directeur van Musis, „dat dosis gemak voor. En als je het bowlen op zich veel snel- met z'n vieren bent kost het Ier gaat Dus dat betekent maar een kwartje per per dat men veel meer kan spe- soon", len in een uur. Het enige wat daar tegenover staat is dat SPECIALIST men een gulden meer be taalt dan bij de andere ba- De computers, die de twaalf nen Al geldt dat in feite Brunswick-banen coroplete- aüeen voer mensen die per ren kosten per stuk onge- Amenka waar de bowling- sport een enorme voor sprong heeft ten opzichte van Europa. „In Amerika wordt eens in de tien jaar een nieuw systeem uitgevon den. Die computer die wij hebben is de allernieuwste. Die is alleen nog maar in Amerika te vinden". losliet. De „stunt" kwam toch uit Onverwacht overigens want vooral Van Rijsbergen is er niet zo gelukkig mee dat deze krant er achter geko men dat de bowling in Schiedam uitgerust zal wor den met een aantal compu ters. Hetgeen betekent dat Schiedam na Frankfurt en Parijs de derde stad is wat dergelijke faciliteiten be treft Echter, de banen van Musis leiden andermaal een verbetering en vooral ver nieuwing in op bet gebied van de bowling-sport. Bowlen met een computer. Het houdt ondermeer in dat het altijd zo,lastige schrijfwerk overbodig wordt Of, zoals uit Frankfurt werd gemeld: ..Het enige wat nog gedaan moet worden is de bal wer pen". Frans van Rijsbergen, gecoa- door Marlijn Verwaaijen Ret bowlen met computert heeft uiteraard enorm veel voordelen. Vooral ook voor de beginneling die van pun tentallen nog nooit gehoord heeft. Van Rijsbergen: „Ie mand die het voor bet eerst doei moet al beginnen met de spelregels te Ieren. Dat ls nu niet meer nodig. Hij komt en kan direct gaan gooien. Tellen wordt gedaan en ook de andere problemen die zich wel eens voordoen zijn uitgesloten". Maar dat is uiteraard niet het enige. Zo zal ook het pubhek meer betrokken zijn bij het Een overzicht van de bowlingbanen in Frankfurt. Op de achtergrond de computers die nu ai weer „oud" zijn Duitslaad gegaan. We wa- ren er gelijk kapot van. Het was echter een erg kostbare zaak waardoor we, om de tegenstanders te overtuigen, ook naar Parijs zijn ge weest Toen was het hele maal snel bekeken. Het Is bet investeren zeker waard". De banen in Frankfurt en Pa rijs zijn echter al weer „oud". Waardoor besloten werd de computers direct over te laten komen uit veer 1JO.OOO gulden. „Plus het onderhoud natuurlijk", vult Van Rijsbergen aan, „Want er komt geregeld een specialist rit Duitsland over om het zaakje te con troleren. Die man is dacht ik de enige die precies weet boe die dingen in elkaar zitten. Hij zal ook binnen kort beginnen met het in stalleren van de compu ters" Binnenkort valt dus voor het eerst ui Nederland een bow lingbaan met computer te bewonderen. Half augustus wordt de primeur door een prominente Schiedammer voor het eerst in gebruik genomen. Wie dat zal wor den wil Frans van Rijsber gen met zeggen. Het is in feite van minder belang. Want de ogen worden toch gericht op de computers.... de blik want de „geplaat- plaats in het herendub- ste" spelers en speelsters bels pel met zijn partner bereikten zonder uitzon- Rob Dorleijn en in het dering de halve finale. gemengd dubbel werd Ec In halve en hele finales hij met Petra van der vielen de grote klappen. Wel tweede. Zo kwam er een eind Hoe groot in de toekomst aan het „tijdperk" Babs de concurrentie van Jos van Gastel die sedert de Krom nog zal kunnen 1970 onafgebroken de tf- zijn is een open vraag, tel in het dames enkel- Hij wist in de B-groep spel opeiste. Deze keer drie finales te bereiken, was het echter de jeugöi- In de drie uur durende ge Frederique Winkeler partij in het enkelspel die de hegemonie wist te ging de titel in drie lan- doorbreken. Zij mocht ge sets naar Tom Buij- uit handen van deel- mg en ook in het ge- raadsvoorzitter L. van mengd dubbel reikte het der Houwen de wisselbe- echtpaar De Krom niet ker ontvangen. verder dan de tweede Bij de heren viel die eer te plaats tegen het koppel beurt aan Dick Raves- Rooney. Samen met te in, de grote man van partner Wassink kon Jos het toernooi Hij pakte de Krom wel het heren de „single" door binnen dubbelspel op zijn naam een uur te winnen van brengen. Hij brak in elk Merino Bouma. Daar- geval één record en dat naast veroverde Dick Ra- was dat hij het langst op vestein ook de eerste de baan vertoefde. Vlaardingen Jan Remmers- waal heeft na elf jaar trouwe dienst afscheid genomen als voorzitter van bet algemeen bestuur van REWÏK. In zijn plaats werd op de algemene ledenvergadering gekozen Leo van der Meer. Hij zal in het vervolg ook de club gaan vertegenwoordigen in de sec tie voetbal van de VTaar- dingse Raad voor Sport en Recreatie. Remmerswaal gaal echter niet verloren voor de Vlaardingse vierdeklasser. Hij- „Twee jaar terug, toen bij RKWIK de structuurwijziging werd doorgevoerd, heb ik al aangekondigd er binnen af zienbare tijd mee te willen stoppen. Ik houd er in feite met van om alleen maar een beleid uit te stippelen en te moeten delegeren. Ik wil graag ook eens op een andere post zitten, een eigen stekje, waar üc mijn handen vrrj heb. Dat kan nu gebeuren iri iiujd nieuwe functie van voorzitter van de afdeling zondag bij RKWIK". In het hoofdbestuur kwamen voorts nog enkele wijzigingen. Penningmeester Jan Veltman werd secretaris van de afde ling zondag en John Schepers word op de secretanaatspost vervangen door Wim Wesl- dijk. In de plaats van Wenne- kes, als voorzitter van de jeugdafdeling, werd Cas Smulders gekozen. Van Del den zal waarschijnlijk weer terugkeren in het hoofdbe stuur. Jan Remmerswaal neemt als vooratter van de afdeling zondag de functie over van Wim Westdijk en Jan Veltman komt m de plaats van Leo van der Meer. Hoek van Holland Zo wel kwalitatief als orga nisatorisch de beste kampioenschappen van de laatste jaren. Dat was de unanieme mening van de ongeveer 200 deelne mers aan het toernooi van bet tennispark De Hoek, in feite de officie- Ie Hoekse kampioene schappen- Vooropgesteld dat het ze ker heeft meegezeten wat het weer betreft en dat zelfs tijdens de finales de dreigende buien uitble ven, werd er organisato risch een uitstekend stuk werk verricht Het bleek de deelnemers bovendien te inspireren tot sterk tennis, zodat het talrijke publiek kon genieten van een aantal spannende en goede partijen. De com petitieleider had boven dien een erg vooruitzien- Mitrovic ...rustpunt. laardmgen Krsto Mitro vic blijft ook het volgende seizoen nog bij FC Vlaar- AingetL Er waren wel enke le besprekingen voor nodig om beide partijen tot elkaar te brengen, omdat de Joego slaaf zijn eisen boog had gesteld. Voor Mitrovic was er belangstelling van de zij de van RWDM, Go Ahead Eagles en AC Gent, maar de 30-jarige laatste man beeft bet in Vlaardingea best naar rijn rin. ls daarmee volledig tot over eenstemming gekomen met zijn selectie. Trainer Theo Laseroms begint volgende week woensdag 6 juli met de eerste training en dat zal voorlopig wel vijf maal per week zijn In de oefencampagne staan ondermeer drie weekeinden op het programma: éénmaal in Ouddorp en twee week einden m Roozendaal. In Brabant zal tegen tal van amateursclubs worden ge speeld. De mogelijkheid is met uitgesloten dat FC Vlaardingen in het KNVB- centrum tegen RWDM zal spelen. Hester van Ingen, Rudi Hes- kes. Tony Rozenburg, Erik Kardas, René van de Mee berg, Roosmarie Stoffes, Lie- ke Stoffels, Maris ka de Bruin, Monica van Wingerden, Liset- te de Koeijer, Arie Moerman, mevr. A. P. Keijzer, Ronald Simons, Tim Beekhuis, Ben nie Fransen, Katie Dermout, Barbara Prinsen, Yvonne van der Lely mevr. M. Meijer. Maasland Bij de korfbalclub ODO ilt de eerste van de 27 palen in de grond voor de bouw van een clubhuis in de Maaslandse Commandeurspolder. Wanneer alles volgens plan verloopt, zullen de korfballers eind van dit jaar van de vierde kleedkamers gebruik kunnen maken. Tot zo lang moeten zij zich behelpen In de oude accom modatie van de voetbalvereniging MVV27 aan de Ham mer dreef. De eerste paal ging met enig ceremonieel gepaard, omdat de snelgroeiende korfbalclub het uiteraard als een mijlpaal zag. De jongste korfballer ml het gezin Van Bameveld, waarvan alle zes de kinderen bij ODO die tak van sport beoefenen, belastte zich met de moeilijke taak om de eerste paal mee de grond in te helpen heien. Het gebouw kost ruim twee ton en daarvoor zullen de doe-hct-zel- vers van ODO flink mee moeten helpen. De gemeente Maiisland gaf al 60 mille subsidie, gevolgd door tien mille van de Nederland se Sport Federatie, maar dan hield het aan giften op. Een welkome aanvulling waren de baten van acties. Bestuurslid Lock noemde op; „Een oliebollen-actie leverde twee mille op en een oud papieractie, het meespelen in. lotto en toto moesten verder de clubkas helpen spekken, alsmede de verkoop van struiken aan de Maaslandse bewoners". De indeling van het gebouw, in Maaslar.ds fraaie nieuwbouwwijk, bestaat uit: vier kleedkamers, een keuken met ruime cantine en een berghok, alsmede een kamer voor de scheidsrechter. Alles is eenvoudig gehouden, maar wel begroot voor een kleine 200 leden, waarvan de club zelf binnenkort de 200ste verwacht. ODO groeit-snel en daarvan getaigen de teams die mee zullen doen aan de competitie: drie senioren, twee junioren, vijf aspiranten en zes pupillenteams. Het eerste team speelt op het veld derde klas landelijk en in de micro-competitie is dat eerste klasafdeling. ODO maakt thans twee jaar gebruik van het complex en wanneer het eenmaal in de Commandeurspolder zit, zal de jeugd nog één jaar dat van MW27 gebruiken. Ook het volgende seizoen is Krsto Mitrovic daarom de enige fuil-prof bij de eerste divisieclub. FC Vlaardingen Cock Hoogeveen van FC Dordrecht keert terug naar Hermes DVS. Hij ging niet accoord met het nieuwe contract dat (nieu we) trainer Jan Rab de middenvelder aanbood en vroeg daarom overschrij ving naar zijn oude club. 9 Dezelfde Jan Rab liet Wim Berckenkamp na twee oefenwedstrijden val len en koos voor Rob Dor- rê van ASWH, dezelfde speler die vorig jaar bij FC Vlaardingen op medi sche gronden werd afge keurd, Ook trad Tonny Bijl van HION toe tot de selectie van FC Dordrecht Ook hij werd bij FC Vlaardingen vorig jaar ge wogen en te licht bevon den. 0 Krsto Mitrovic is nog de enige speler bij FC Vlaar dingen waarvan niet zeker is of hij blijft De rest ging accoord met het nieuwe 0 Hermes DVS heeft nog steeds niet beslist wie de nieuwe trainer wordt Voorzitter Ger Klemjan gisteravond:" We moeten eerst nog contact zoeken met de nieuwe man die we op het oog hebben. De kans is nu met uitgesloten dat er tegen het einde van deze week een beslissing komt". 0 Dat kan dan samen vallen met de nieuwe loopbaan voor trainer bob Maas kant, die per 1 juli in De venter als manager bij Go Ahead Eagles begint. Maar wanneer HDVS niet in zijn opzet slaagt, de ex—NAC—trainer op 16 juli op de eerste training van de Schiedammers wordt verwacht 0 De heren (basketbal) contract, waaronder als ploeg van juventus heeft één n na laatste Wim Tijl, versterking gekregen van waarvoor belangstelling Roel Pieper en Jelle Ho- was van NEC en RWDM. mans. Beiden zijn afkom- Hoogeveen ...weerterug. sug van het Maassluise VDBE. Dezelfde club die zijn naam gaat veranderen in Green Eagles omdat de sponsor ermee gestopt is. 0 Dick Hoogmoed is defini tief SWer. Maandag heeft SW—voorzitter Maarten Elsing een ge sprek gehad met FSC. Waarna vrij snel tot over eenstemming is gekomen. Hoogmoed is de laatste versterking voor de ploeg van Pim Visser. om 19.09.07 binnen, het geen een vrij groot ver schil betekent. Door het slechte weer lag de snelheid trouwens ook aan de lage kant De uitslag was: 1, 7, 8, 9, 14 Gebr. Klootwijk. 2, 16 B. Konning. 3, 10, 11 P. Bredemeiier. 4, 17 Van Didden/Hogervor- st. 5, 6 H. de Munck. 12. H. Krijger. 13 L. van Staalduinen. 15 L. van der Ende. «oek van Holland Postduivenhoudersver- eniging De Zwaluw in Hoek van Holland or ganiseerde een wed vlucht naar St. Quen- tin in Frankrijk over een afstand van 245 ki lometer. De duiven werden gelost om 13.10 uur en de eer ste duif landde om 17.55.34. De laatste Prijswinnaar kwam pas

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5