Tegenspel Van der Ber geefse moeit Groenoord stuit op forse tegenstand VS Holy lang onzeker W SCHIEDAM HOUDT NIET VOL Harm Wiersma beste profsneldaminer Deze week beslissing? Excelsior zakt weg Te weinig Asvion- dames... Molendijk wacht af IN EERSTE RIT VIERDE WIELERCOMPETITIE AANTAL BLESSURES NEEMT TOE VUC STEUNT OP STERKE DEFENSIE SSPS8 BAANDAG 4 JULI 1977 vd/sc/ww 3 Schiedam Nu René de Boer en Dick van Reste ren, de nummers één en twee van de vorige wie- lercompetitie, niet van de partij waren, lag het in de lijn der verwach tingen dat nummer drie, Oor de Boer, het vaandel over zou nemen. Hoewel dit een zuiver theoreti sche gedachte is, heeft Cor de Boer gemeend dit maar eens in de praktijk te moeten brengen. 3n de laatste meters worstelde hij zich voor het peloton uit en hoewel hij veel tegenspel kreeg van Cou reur/Radio Molenaar- renner Henk van der Bergh slaagde hij er toch in als eerste de fi nishlijn te passeren. Het bleek een moeilijke opgave om op het korte en hobbelige parcours van de rennersclub Har- ga een gave ontsnapping te creëren. Hoewel er po gingen genoeg zijn ge weest Is toch niemand erin geslaagd zich aan het peloton te ontwor stelen. AI direct vanaf het vertrek meenden twee renners het peloton eens op sterkte te moe ten testen.Henk Vos, al tijd in voor een stuntje, en Anne Schouten, die in militaire dienst nauwe lijks aan trainen toe komt, slaagden er in drie ronden vooruit te blij ven waarna het avon tuur afgelopen was. Even later besloot Mol- renner Pleun Stout de groep te tarten. Alleen slaagde bij erin ronden vooruit te blijven, maar ook de Dordtenaar moest met lede ogen toe zien hoe het rennersveld hem toch weer inlijfde. Een ontsnapping van Pe ter Heijster, Henk van der Bergh, Anne Schout en en Cees Jonkers had een tijdsduur van zo'n 4 a 5 ronden, waarna het peloton weer onverbid delijk ingreep. Ook de pogingen van Addie Moerman, Peter Onck en Henk Vos waren geen lang leven beschoren. Even voor het einde trachtte Heult Vos ook nog eens alleen weg te komen, maar de grote groep bleef voor grote slokop spelen. De eindsprint van deze eerste rit van de vierde competitie leverde Cor de Boer een aardig uit gangspunt voor de com petitiezege. Vooral nu zijn twee naaste bela gers van de vorige wed strijdenreeks niet van de partij waren. UITSLAGEN Uitslag: 1. C. de Boer (Sportief), 2. H. v.d. Bergh (Coureur), 3. R. Meeldijk (Coureur), 4. P. Heijster (C), 5. H. Vos (Pedaalridders), 6. C. Jonkers (S), 7. A. v. Cleef (Hoekse Renners), 8, C. Solleveld (C), 9. C. de Ruig (HR), 10. R. Joenses (De Mol), 11. C. Sebrichts (M), 12. A. Moerman (C), 13. H. Gonzales, 14. T. Voordendag, 15. G. Riet veld (M). Woensdagavond begint bij De Coureur de derde zo meravondcompetitie. De wedstrijd begint om 19.30 uur en zal plaats vinden nabij het clubge bouw van de Vlaar- dingse Rennersclub in de Vergulde Hand Pol der, tegenover Station West Bob Maaskant begonnen bij Go Ahead Eagles Schiedam Hoewel Bob Maas kant zijn werkzaamheden als manager bij de Go Ahead Eag les al is begonnen, staat hij bij Hennes DVS nog steeds onder contract Hetgeen betekent dat de oud-trainer van NAC nog steeds geen waardige opvolger heeft kunnen vinden voor de Schiedamse eersteklasser. Hoe wel hij es Hennes DVS zelf regelmatig kandidaten naar voren heeft geschoven, laat Hennes DVS, dat snel terug wil naar de hoofdklasse, zich niet met een kluitje in het riet sturen. Wie nu weer kandidaat is, laat voorzitter Ger KJemjan in het midden, omdat er nog met de trainer zelf gesproken moet worden, maar hij laat wel doorschemeren dat HDVS al leen accoord kan gaan met een figuur die niet in kwaliteit van Bob Maaskant achter doet. „Het probleem is echter", aldus voorzitter Ger Kleinjan, „dat ik regelmatig tijd moet vrijma ken om met trainers te praten, omdat wij nu éénmaal geen mensen in vaste dienst hebben en een deel van het bestuur met vakantie is". Zo langzamerhand is er, wanneer ook deze week een beslissing uitblijft, wel een situatie geko men dat een confrontatie tus sen Maaskant cn Hennes DVS nit meer uit kan blijven. Beide partijen stellen zich nog uiterst vriendelijk op, maar waaneer Hermes DVS erin blijft volhar den dat het Maaskant aan rijn contract houdt, zullen er, zo lang er nog geen opvolger is, harde noten moeten worden ge kraakt Een kort geding behoort dan ze ker niet tot de onmogelijkhe den. J0et verschil", legt Gert Kleinjan uit «ligt hierin, dat Bob Maaskant met Hermes DVS een contract als trainer heeft aangegaan, terwij* bij Go Ahead Eagles sprake is van een arbeidsovereenkomst voor een full-time functie". Schiedam Excelsior leed in Den Haag tegen het tweede team van HBS een onverwach te nederlaag van 42 runs, wat op de ranglijst een duikeling bezorgde van de tweede naar de vierde plaats. Op een snel en goed te bespelen veld van HBS in Den Haag begon Excelsior al met een te genslag, toen bleek dat Koos Gouka voor zaken in Engeland was, terwijl Ton de Veth direct van Schiphol naar HBS moest reizen wat de wedstrijd met anderhalf uur vertraagde. Dan blijkt ook dat alles op zo'n dag tegen kan ntten. Door toss-ver lies werden de Schiedammers gedwongen om eerst te gaan fielden. Op het bowlen van Hans Gouka hadden de Hagenaars eerst nog weinig in te brengen, maar naarmate de wedstrijd vorder de werd er op zijn gooien flink „gehit". In de laatste over Icwam de slag het hardst aan. Toen wist vooral Rob Bierman 26, met 2x6 en 1x4 in totaal negentien runs te scoren. Sa men met Jan Knegt 24 en Huib Visser met 20 runs als hoog- sten, werd door HBS een totaal van 161 bijeen geslagen. Hans Gouka bleef met 6 voor 67 toch de beste bowler van Excelsior en wist Henk Kornet met drie vangen achter het wicket de schade beperkt te houden. Aan bat wist alleen Wim Putter raad met de HBS-aanval. In zijn totaal van 68 runs zaten 5x6, tot groot genoegen van al de aanwezige Schiedammers. Jammer dat hij zo weinig steun ondervond van zijn teamgeno ten, die de één voor de ander van de mat moesten met lage totalen achter hun naam. Al leen Ton de Veth 14 en invaller Cees Vollebregt 10 sloegen zich in de dubbele cijférs. Verder dan 119 runs wisten de Schie dammers met te komen en werd weer een onnodige neder laag geleden tegen een op pa pier niet zo sterke vereniging. Willen de Schiedammers blij ven meedoen tn de race om de bovenste plaats, dan kan het zich zulke verliespartijen niet veroorloven. Xr&t hM. Voordat de Holy- speler de bal kar vangen, tikt de Ha genaar aan. Schiedam Ook zaterdag hebben de honkballers van Sporthuis Kethei/Groenoord hun ongeslagen record ge handhaafd. Tegen het Voorburgse The Arrows wonnen de Schiedammers thuis met 12-4. Ondanks de uitzichtloze positie van de gasten (onderste op de ranglijst) boden zij toch forse tegenstand, waardoor de partij het publiek tot het einde toe bleef boeien. VI aar dingen Na een succesvolle week, waarin Verboeckx Snacks Ho ly twee oefenwedstrijden speelde, één tegen Eurostars die werd gewon nen en één tegen Jong Oranje die in een gelijk spel eindigde, hebben de VI aar dingers gisteren ook de compe titiewedstrijd gewonnen. Tegenstan der VUC uit Den Haag werd met 4-2 terug gewezen. Zoals te verwachten was het een kleine overwinning, omdat de Hagenaars over een bijzonder hechte verdediging beschik ten die moeilijk te passeren was. Ook deze wedstrijd bleek dit weer het geval. Alleen in de eerste en in de beide laatste innings kwamen er Vlaardingse punten over de thuisplaat. Verder hield werper Caspar de Kievit het dicht Aanvallend maken de Hagenaars niet zo veel klaar. En behou dens twee punten in de allerlaatste slag- beurt, kon ook de weer goed op dreef rijnde Bas van Hees zijn tegenstanders wel aan. Nadat de gasten vlot voor drie nullen aan de kant waren gezet, opende Wim Pijpers voor VS Holy de score. Door een fout van de korte stop was hij op het honk geko men, kon daarna op een doorgeschoten bal naar twee en kwam thuis op een honkslag van Jonne van S oei en. Er ont spon zich daarna een werpersduel tussen Van Hees en De Kient dat tot en met de zevende inning duurde. De Kievit capituleerde als eerste en moest in die slagbeurt opnieuw een punt toe staan. Hans van Berkel, die voor Cees Kuit in de ploeg kwam, opende meteen met een honkslag. Hij werd gevolgd door een honkslag van Ab Bruinekool, waarna Bas van Hees met een tweehonkslag het tweede punt binnen sloeg. Eerst toen ging Kievit door de knieën. Holy profiteerde en scoorde in de achtste slag- beurt via Pijpers en Demuynck nog twee maal en dat was maar goed ook, want in de laatste slagbeurt kwam VUC nog even sterk terug- Ferry Gouwetak begon met een honkslag en kreeg gezelschap van Dick Bergman, eveneens met een honk slag. Toen Pinchhitter Vaatstra de bal daarna voor twee honken het veld injoeg, scoorden Gouwetak en Bergman 4-2. Een vangbal van korte stop Ab Bruinekool maakte een eind aan de Haagse illusies en VS Holy blijft ook na deze wedstrijd op de tweede plaats staan. Werpcijfers, VS Holy: Bas van Hees, 10-1-6, twee fouten. VUC: Caspar de Kievit, 8-1-7, eveneens twee fouten. Deze speler van S mm MS W H°'y verdwijnt als -1 .77. het ware in een ♦wiJthStA stofwolk... ^*^1»'Lij1 lij'!f-I^.LiUUM 11 Cor van der Velden had noodge dwongen opnieuw moeten kie zen voor werper Ger Reek weg, die door blessures van de beide andere werpers, ditmaal tot aan de negende inning stand hield. Weliswaar was aan 2ijn spel te zien dat ook hij niet fit was, maar geruggesteund door zijn veld, dat slechts éénmaal in de fout ging, hield hij de Voorbur gers redelijk van het lijf. Toch was er aanvallend met zo'n groot verschil tussen beide ploegen, De gasten sloegen ze ven honkslagen, waaronder twee homeruns van korte stop' Alvin Rombley. Sporthuis Ke- thel sloeg er acht met eveneens twee homeruns. Hans Vroon, die toevallig ook korte stop speelde, was hier de long ball hitter. Het grote verschil zat hem, naast het honklopen, vooral m de verdediging, De Schiedammers speelden bijna foutloos, terwijl The Arrows zes veldfouten maakten. Bovendien speelt SK Groenoord dit seizoen erg agressief op de' honken, waarmee het de verde diging van de tegenstander voortdurend onder druk zet. Van de zestien Schiedammers, die het eerste honk bereikten, scoorden er maar liefst twaalf en dat is een erg hoog pereenta- ge. Bij de gasten waren die cijfers 11 om 4. In de eerste siagbeurt nam de thuisclub een 1*0 voorsprong door een homerun van Hans Vroon. De gasten maakten in de volgende inning gelijk, Eric Rosa kon scoren op de enige veldfout van de Schiedammers in deze wedstrijd. De grote slag werd echter in de gelijkmaken de tweede inning geslagen. Met al twee nullen kwam Enk Zorg drager door een basehit op de kussens. Rob Switser sloeg hem Kreek Reek weg scoorde op een driehonkslag van Ruud Stent- ler, waarna Erik Zorgdrager met een stootslag ook Stentler nog naar huis loodste. Hoewei er buiten de tweede ho merun van Alvm Rombley, in de zesde innmg, met zoveel op merkelijks meer gebeurde, bleef de partij boeien. SK Groe noord bleef sterker dan de gas ten en Uep uit naar 11-3 In de laatste innmg kreeg de ver moeide werper Freek Reckweg moeite met zijn controle, waar door The Arrows door Jann Benjamin één punt dichterbij kwam Hans Vroon nam het ook nu v/eer van hem over en besloot de partij winnend. Rombley zijn eerste homerun, Werpcijfers SK Groenoord, Freek waardoor de stand cp 6-2 Reckweg in 8 1/3 inning, 3-3-7 kwam. Ook de thuisclub kwam Hans Vroon, (twee man) D-Ö-Ö. in die inning nog aan de bak. The Arrows, Ene Rosa, 14-8. binnen en scoorde zelf op een infield-hit van Ger Reckweg Een fout op een tik van Gerrit Smit bracht ook Reckweg over de thuisplaat, waarna Hans Vroon zijn tweede homerun sloeg, ook Gerrit Smit meenam en zo voor 6-1 zorgde. STOOTSLAG In de derde slagbeurt sloeg Alvin De speelzaal in het Novotel, waarbij het publiek zich op de achtergrond op de partij van Harm Wiersma concen treert. Rotterdam Schiedam beeft in Rotterdam tegen Nado V een onverwachte nederlaag gele den. De hele wedstrijd lang beheersten de Schiedammers de strijd, totdat Nado in de achtste slagbeurt onverwacht fel uithaalde en zes punten scoorde. Hiermee kwamen de Rotterdammers op 7-5 en was Schiedam verslagen. Het was vooral een merkwaardi ge wedstrijd tussen deze beide honkbalteams, die elkaar nu al voor de derde maal in dit sei zoen bekampten. Schiedam was lange tijd heer en meester en vooral werper Fred Reymer speelde een goede partij. Dit in tegenstelling tot zijn collega van Nado. Wout van Poppel hield het nog geen volk inning uit, maar werd al m die slagbeurt van de plaat gehaald toen de stand tot 5-0 voor Schiedam was opgelopen. De mannen van Ton Ebben gin gen dan ook rigoreus te werk. Lou van de Hamer, Ed Jonk man, Aad van de Hamer, Jur Blomsteel en Rob Stijl passeer den de thuisplaat, Een serie honkslagen, afgewisseld met stootslagen, brachten de Nado- verdedigmg in wanorde. Grote boosdoener was Wout van Pop- pel, die dan ook snel werd ge wisseld. Vervanger Philip Haak wist de Schiedamse aanval de verdere wedstrijd in bedwang te houden en stond geen enkel punt meer toe. Erg leek dit niet want ook Nado zag geen kans Fred Reymer in moeilijkheden te brengen. Wel kwamen de Rotterdammers via diezelfde Philip Haak op 5-1, maar Schiedam hield het heft stevig m handen. Tot en met de zevende inning speelde de ver dediging zelfs foutloos. Toen kwam de achtste siagbeurt van de thuisclub en die zou Schie dam de das om doen. Wissel Henk Kooyman opende met een honkslag en Frans van de Ak ker volgde zijn voorbeeld. Wout van Poppel, die tot dan toe drie maal drie slag had gekregen, sloeg nu met een tweehonkslag zijn beide team genoten binnen. Toen ook Spronk nog eens met een honk slag volgde en Rob van Nugte- ren door een veldfout eveneens op de bonken kwam, vond Ton Ebben het genoeg en wisselde Fred Reymer voor Wont Don. Dit kwam erg ongelukkig uit want ook Wout Don werd ge raakt en hoe! Tweemaal een twee honkslag van Cock van Poppel en Harry Hoving brach ten nogmaals vier Rotterdamse spelers over de thuisplaat, waardoor Nado met 7-5 voor kwam. In de laatste slagbeurt probeerde Schiedam het nog wel, maar de ontgoocheling was té groot en met gebogen hoofd verheten zij het veld. Werpcijfers, Nado V: Wout van Poppel 2/3 inning 0-2-3. Philip Haak, 4-1-6. Schiedam: Fred Reymer, 9-2-8. Schiedam In Vleuten wisten de Asvion-dames het tegen stander Fletiomare moeilijker te maken dan verwacht Werd. Toch konden zij niet voorko men dat een duidelijke 154 to gen 70 runs ne> ter laag hun lot werd. Door allerlei oorzaken wisten de Asvion-dames tn hun ontmoe ting tegen koploper Fletiomare slechts acht dames in het veld te brengen. Door Fletiomare werden toen welwillend enkele dames afgestaan om, nadat de toss verloren was, de Schie damse dames te helpen met fielden. Toch zag het er in de beginfase veelbelovend uit voor Asvion, want op de eerste bal van Eveben Knupfer kon José Doois weer terug naar de stoe len. Zo werd zelfs een tegen deze tegenstandster ongekende stand van 14 voor 4 genoteerd, voordat Cor Zuin 44 run out door Marjo Keuzekamp, in sa menwerking met de goed op dreef zijnde Emmy Bijloo, met In grid van de Eist op 82 gevan gen door Emmy Bijloo een stand van 154 all out te berei ken. Ook Nicoiet Stouthandel had met twee vangen een groot aandeel in het intomen van de Utrechtse dames. Evelien Knupfer (5 voor 83} en Ineke Magrijn (1 voor 50) zorgden voor de rest Met Asvion aan bat, kreeg Eve lien Knupfer een koekje van eigen deeg te slikken. Ook zij werd op de eerste bal door Ingnd van de Eist wat fortuin lijk gevangen en kon naar de kant Dat het bowlen van de Fleüomare-dames beter ver zorgd was, bleek uit de cijfers van Cor Zum (4 voor 11) en Ingnd van de Eist (4 voor 22). Dit had tot gevolg dat Marja Keuzekamp met 21 runs nog het hoogste totaal wist te halen, voordat Asvion op 70 runs all out was. Schiedam De VeBeDa, de Vereniging tot Belangenbehartigen van Betaalde Damspelers, heeft zich voor het eerst naar buiten gepresenteerd. Dat gebeurde afgelopen weekeinde via een "twee daagse" in het comfortabele Novotel met als inzet het Skoi-snel- damkampioenschap van Nederland voor "profs". Van de 45 leden, die allen moeten 18. Richard Koot (Twentes Eer- voldoen aan het criterium de ene of andere manier aan hun sport geld verdienen" wa ren er zaterdag en zondag in Schiedam 24 als deelnemers present. Onder wie alle bij de VeBeDa aangesloten topdam- mers met uitzondering van Ton Stjbrands, die geen al te grote liefhebber van sneldammen (10 minuten per speler per partij j is. Dat Harm Wiersma tenslotte op permachtig de eerste prijs (500 gulden) voor zich opeiste was volgens de verwachtingen De wereldkampieon stond alleen aan Frank Drost en aan hekke- sluiter Paul de Heus een remise toe en won z'n overige 21 partij en veelal op spektakulaire wij ze. De strijd om de twee overige geldpnjen (300 en 100 gulden)! had een wisselend verloop Dankzij een produktseve twee-j de dag finishte Hans Jansen -j de "gewone" sneldamkampioen van Nederland - tenslotte ais tweede en Rob Clerc als derde Bij de prijsuitreiking kreeg dam-( club Schiedam-voorzitter Louis' Vrijland voor zijn vereniging een damklok aangeboden als dank voor het beschikbaar stellen van bet materiaal. De eindstand: 3. Harm Wiersma (Lent) 44 uit 23, 2. Hans Jansen (Groningen) 36, 3. Rob Clerc (Twentes Eerste) 35, 4. Frank Drost (Lent) 34, 5. Ruud Palmer,1 (Lent) 32, 6. Fred Ivens (RDG)' 31, 7. Johan de Boer (VAD) 29,1 8. Johan Bastiaannet (VAD) 28, 9 en 10 Jannes van der Wal (Groningen) en Theo Wemer (VAD) 26, 11 en 12 Tome Brou wers (DAVO) en Joost Hooy- berg (VAD en 1 Jmuiden) 25, 13. Fnts Luteyn (RDG) 24,14. Her man van Westerloo (VAD) 22, _15 en 16. Jan de Kluyver (Con- "stant) en Hany Otten 21, 17. Frans Hermelink (NOAD) 16, ste) 14, 19 en 20 Theo Leoné (Twentes Eerste) en Jan Lins- sen (Lent) 13, 21. Ton de Haas (IJmuiden) 12, 22 Pierre Ur- bngs (RDG) 10, 23 Michel Hom (VAD) 8 en 24 Paul de Heus (VAD) 7 Vlaai-dingen Danny Molendijk is op de eerste training van FC Dordrecht gewei gerd. De oud SW'er, die zijn contract van Jan Rab weigerde, heeft wel een nieuw voorstel gekregen, maar ook daarover had hij zijn twijfels. De kans is zeker nog niet uitgesloten dat FC V laar ding en Mo lendijk zal gaan inlij ven, wanneer tenmin ste de vraagprijs zakt FC Vlaardingen heeft ervaring met bet afge lopen seizoen, dat de beide spitsen vele we ken lang geblesseerd zijn geweest Op het ogenblik is er wel aanvulling gekomen van Maarten Polder man van C W en Jan Lohman van BSC, maar het is wel dui delijk dat trainer La- serorns goktoi s een zo breed mogelijke selec tie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3