D'63 bereidt zich voor op raadsverkiezingen I Vakantie, het wordt te gek! 1 J Blokje rond^ wm }.ys Jv' ''ffi-é' Tevreden over inspraak Oost Fietser geschept Wijk uit Geen kenteken en onverzekerd MMHÊf ,,Het redelijk alternatief" mfmc-'-i Stinkende binnenplaats Bij de ANWB: DONDERDAG 7 JULI 1977 VD/SCWW 3 Schiedam „Je. gaat toch niet vliegend over straat naar de groente boer? Je lóópt er mid denin. Dus als mensen zeggen: ja, maar ik woon boven, ik heb niks met de straat te maken; dan denken die mensen niet na. Zij kij ken erop, zij wonen er. Dus als de gemeente die kans geeft om mee te praten over verbete ring van de straat, moet iedere bewoner die kans aangrijpen. Het is niet zo, dat de plannen dan allang vaststaan." Volgens Corina Bosveld en Nel de Lont, bestuursleden van be wonersvereniging Schieda m—Oost, is dat goed doorge drongen in het deel van de wijk dat binnenkort door ge meentewerken onder handen wordt genomen. Tevreden zijn zij over de manier, waar op de inspraak is verlopen. Jan Donkers van de afdeling stedebouw heeft aandachtig geluisterd naar de bewoners van de Buijs Ballotsingel, Edi sonstraat, Snelliussingel, Vol tastraat en Ampèrestraat, vindt de bewonersveremging. Van de betrokken bewoners kwamen vorige week donder dag ruim zeventig mensen naar de informatieavond in de Prinses Beatrixschool aan de Buijs Ballot. Vanavond vindt nog een kleine bijeenkomst plaats in het Koos de Kapper—pandje, het wijkcentrum- in de Franklm- straat. Die gaat speciaal over de Voltastraat en de overlast aldaar van autosloper Van Montfoort Wat in de andere straten uit de bus kwam, was de wens om meer groen en speelruimte terwijl het aantal parkeer plaatsen zou moeten groeien. Vooral bij bewoners van de Buijs Ballot levert de oplos sing van het parkeerprobleem enige moeilijkheden op. Voor parkeerruimte wordt een deel van het binnenterrein van het huizenblok opgeof ferd, is de gedachte van de gemeente en de bewonersver eniging, omdat dat voor de bewoners van de Edisonstraat vrij aantrekkelijk is: minder auto's in de straat. Via poor ten is met auto's wel op dat binnenterrein te komen. Be woners van de BB hebben moeite met die gedachte, om dat hun uitzicht aan de ach terkant minder prettig wordt, .Die mensen wonen echter ge zellig aan een singel en heb ben dus al iets, terwijl de Edisonstraat een donkere straat is waar nodig iets moet verbeteren," vindt de bewo nersveremging. Vlaardingen Bij een aanrij ding tussen een fietser en een automobilist is de 53-jarige J.T.W. gewond geraakt. Het ongeval vond plaats op de kruising van de Van Hogen- dorplaan en de Mr. L.A. Kes- perweg. De fietser reed op het fietspad van de Kesperweg in de richting van de Schiedam- sedijk. Daar reed de 47-jarige automobilist L.H.S. net weg toen het verkeerslicht op groen sprong. De op dat mo ment overstekende fietser werd daarop door de auto geschept. Met een beenfractuur en een hersenschudding moest het slachtoffer in het Schiedamse gemeenteziekenhuis worden opgenomen. Schiedam Honderd kinderen uit het Singelkwartier ver trekken zaterdagmiddag naar de kampeerboerderij van de wijkveremging. Die staat in Loon op Zand en heet De Duikse Hoef. Elk jaar organi seert de wijkvereniging een vakantieweek op die plaats. Om één uur 's middags moeten de vakantiegangertjes zich hebben verzameld bij de Prin ses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel. Vlaardingen De politie beeft tegen de 20-jarige D.GJL uit Vlaardingen proces-verbaal opgemaakt. De man werd met de auto aangehouden tij dens een controle. Hij bleek niet in het bezit te zijn van het kenteken deel I efl IL Verder was de wagen niet verzekerd en kon de man niet «ggen wie de eigenaar van het voertuig was. Het con tactsleuteltje ontbrak even eens. De politie nam de auto ui beslag en nam de bestuur der en zijn 17-jarige passagier voor nader ondersoek mee naar bet bureau. Da plaatselijke D'6$-kop- stukken. Van ilnka naar rechts: H. Af, J. Bonzet, mevrouw H. J. C. de Groot-He ut/rik, drs. H. J. Rang en N. Rvan Dijk D'66 zit nog steeds in de lift, zo constateert men in den lande. De groe pering, die nog niet zo lang geleden geheel van het politieke to neel dreigde te ver dwijnen, zal zich daar om in de toekomst steeds duidelijker laten horen. Dat geldt zowel landelijk als plaatse lijk. Ook in het Water weggebied heeft D'66 aan belangstelling be paald niet te klagen. De laatste verkiezingen hebben uitgewezen, dat de Democraten een grote populariteit ge nieten in dit gebied. Op basis van de uitslag heeft de partij in Schiedam recht op twee, in Vlaardingen misschien wel drie en in Maassluis twee ze tels. Toen de populariteit van de par- tij steeds duidelijker vormen begon aan te nemen, toonden de vrijwel op non-actief ge stelde leden uit het voorbije glorieuze tijdperk, dat zij niet ingeslapen waren. In een mum van tijd blies men nieuw leven in de plaatstelijke afde ling, waarvan het ledental in dne maanden tijd meer dan verdrievoudigde en nu rond de honderd man telt. Enkele weken geleden splitste de af deling zich in een Schiedam- Vlaardingse en een afdeling Maassluis-Maasland. De aanhangers van Jan Ter louw tonen zich erg optimis tisch wat de komende raads verkiezingen betreft. „Het nu behaalde percentage zullen we straks zeker halen", ver wacht voorlopig voorzitter van de afdeling Rijnmond en Eerste Kamerlid drs, H. J. Rang. Hij zegt zeker te ver wachten in de provincie Zuid- Holland goed uit de bus te komen. „Bij vorige verkiezin gen is aangetoond, dat we plaatselijk gelijk opgaan met de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Natuurlijk is daar de vraag of we in kleine plaatsen het zelfde imago heb ben als m de grote steden. Juist in Zuid-Holland zal dat wel het geval zijn", 20 meent deze D'66-er, „omdat hier de kleine gemeenten zich sneller als stad gedragen aanpas sen dan in bijvoorbeeld Limburg waar sommige plaat sen met dertigduizend inwo ners zich uiterst dorps tonen met dne kastebjns m de ge meenteraad. Kortom: D'68 komt straks sterk uit de bus in het Waterweggebied". Voor de plaatselijke afdelingen betekent die groei dat er heel wat werk zal moeten worden verricht. Daar zijn bij de af deling Schiedam-Vlaardingen dan ook een aantal werkgroe pen voor in het leven geroe pen. Zij zullen zich eerst be zinnen op de houding van de partij ten aanzien van ge meentelijke gebeurtenissen, plannen en beleid. Ongeveer vijfentwintig personen zitten nu in de vijf commissies voor leefbaarheid binnenstad, werkgelegenheid, onderwijs, sport, recreatie en. cultuur, so ciale zaken en volksgezond heid. „De werkgroepen zullen blijven bestaan ook wanneer we in de raad komen als on dersteuning van het raadslid", zo laat regiocontactman H. M. Bonzet weten. Vooral op het gebied leefbaarheid in de bin nensteden wil de afdeling Vlaardingen-Schiedam zich sterk maken. Voor beide ge meenten geldt duidelijk, dat daar veel werk aan de winkel ligt. Het eerste waar de D'66-ers zich mee gaan bezighouden is wel het belangrijkste, namelijk een antwoord zien te vinden op de vraag: Hoe gaan we de verkiezingen in? „Voorop slaat, dat we ons ge heel eigen gezicht ook op plaatselijk politiek terrein duidelijk aan de kiezer moe ten kunnen lonen", zo ver volgt Bonnet „Daarom den ken we niet direct aan sa menwerking met een andere partij vóór de verkiezingen. Bij het vooraf maken van een program met bijvoorbeeld de PvdA dreigen we immers in de ogen van de kiezer opge slokt te worden door de grote broer**. En of dat straks in de praktijk alsnog zal gebeuren? „Neen", zo luidt het antwoord. „Het gaat namelijk niet alleen om de hoeveelheid zetels die je in de raad krijgt, dus de kwanti teit, maar ook om de kwaliteit van de mensen die je er hebt werken". Samenwerking met de PvdA wordt in de gelederen van D'66 in Schiedam en Vlaar dingen in elk geval niet uitge sloten. In Maasland ligt de situatie geheel anders. Daar zal de partij de politieke groe pering „Open Groepering" steunen. In Maassluis waar de democraten procentueel de grootste winst in de regio boekten hoopt men twee ze tels te bezetten. „Over samen werking zullen we ons nog moeten bezinnen", zegt ex- raadslid M. R. van Dijk van Maassluis. Op de laatste vraag, waarom D'66 meent dat de groei van de partij terecht is, luidt het antwoord: „Omdat we staan voor een open en redelijke politiek waarbij het 'm niet alleen gaat om wat we berei ken, maar ook om hoe we dat doen". 9 Hoe zeer de zonnestralen ook zijn geneigd ons naar buiten te trekken voor een zomerse teint op de wangen, in elk geval blijven rond de vijftig Gorzenaren altijd nog liever binnen dan dat zi j op hun balkonnetje of in hun achtertuin gaan zitten. „De drab ligt hier gruwelijk te meuren", zeggen bewoners van de Puttershoeksestraat, Strijensestraat en Nieuwe Maasstraat in Schiedam-Zuid over een stinkende troep in hun nabijheid. Op een binnenplaatsje van het huizenblok, achter snackbar Telstar, drijft een dikke laag vet op een plas water, water druppelt gestaag langs de gevel, er ligt allerlei rommel, en dat alles heeft tot gevolg: een penetrante lucht waarop muggen, ratten en ander ongedierte afkomen. Onhygiënisch vinden de omwonenden voor deze situatie een zachte term. De eigenaar van de snackbar Iaat het zo. Volgens de buurt is het hoog tijd, dat de Keuringsdienst voor Waren eens een kijkje komt nemen. „Als het even kan, dit jaar alsjeblieft minder radio- oproepen. Het wordt te gek. Voor de raarste dingen worden radio-oproepen aangevraagd. Mensen die de gaskraan hebben laten openstaan bijvoorbeeld. Zo'n oproep is een service, maar het kost een hoop geld en dat willen wij toch liever besteden aan belangrijke zaken. Laat iedereen een adres achter laten bij familie of buren, of als zij gaan trekken in ieder geval de kleur, het merk en het nummer bord van de auto opgeven want een oranje Volkswagen in Duitsland opzoeken is toch onbe gonnen werk!" Dit is de grootste klacht, die de ANWB in Schiedam en Vlaardingen heeft. Mensen die alles zomaar in Neder land achterlaten en hopen dat alles goed gaat En gaat het fout, dan is de ANWB ervoor om alles weer in goede hanen te leiden. „En ook die mensen die zo maar op de bonnefooi ver trekken, zonder zich op de hoogte te stellen van de in het vakantieland geldende regels. Van hen begrijpen wij niets. Papieren die niet in orde zijn. Het is nu eenmaal zo dat een geldig paspoort is vereist in De nemarken, Joegoslavië, Zweden, Finland en Por tugal. Naar Spanje, Gi braltar, Engeland, Ierland, Noorwegen en Turkije kan je ook met een geldige toeristenkaart Een pas poort, dat maximaal vijf jaar is verlopen, of een toeristenkaart is geldig in België, Luxemburg, Fran krijk, West-Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Italië en Griekenland. In alle gevallen verdient na tuurlijk een geldig pas poort de voorkeur, omdat ieder misverstand dan bij voorbaat is uitgesloten en men nooit voor verrassin gen komt te staan. Boven dien is in de meeste geval len een geldig paspoort vereist als legitimatie, bij banken bijvoorbeeld. Hoe vaak maakten wij niet mee, dat mensen het land van bestemming niet in konden omdat hun papie ren niet klopten! Dat is niet te tellen". Bij de ANWB wordt gewe zen op verkeersregels, die in het buitenland vaak an ders zijn dan hier. „Men sen hebben daarvan geen idee en als zij dat wel hebben, denken zij dat het wel los zal lopen. Nou, het loopt helemaal niet los. Meestal zijn die agenten erg streng en kennen zij geen pardon. Direct beta len is ook gebruikelijk, en meestal ben je er niet met vijf gulden vanaf. Veilig heidsgordels zijn ook zoiets. Men vergeet die vaak om te doen, maar in Finland, Joegoslavië, Noorwegen, Rusland, Ts- jecho-Slowakije en heel West-Europa, uitgezon derd Portugal, is het om doen ervan wel degelijk verplicht". De Nederlandse toeristen bond wijst verder op reg lementen, die volgens de ervaring bij de meeste Ne derlanders volslagen onbe kend zijn: „In Griekenland is roken in de auto door de bestuurder verboden- In Noorwegen geldt bin nen de bebouwde kom eveneens een rookverbod voor bestuurders van mo torvoertuigen. Ook bij het tanken is daar het roken verboden. Iets anders nog: de maatregel dat kinderen beneden de twaalf jaar niet op de voorbank van de auto mogen meerijden, geldt ook in België, West- Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. In Frankrijk is die minimumleeftijd ge steld op tien jaar en in Hongarije op zes jaar". Ondanks het feit dat „alle ellende bij de douane" al gemeen bekend is, merkt de ANWB dat nog lang niet bekend is wat vrij mag worden ingevoerd, door personen ouder dan vijftien jaar. „Dat zijn zo in grote lijnen tweehon derd sigaretten of vijftig sigaren, een liter sterk-al- coholische drank van meer dan 22 procent, twee liter zwak-alcoholisch van minder dan 22, en verder ongeacht de leeftijd, vijftig gram parfum en een kwart liter eau de toi lette". Ten slotte geeft men op het ANWB-kantoor op de druk bezochte Parkweg in Schiedam de tip: „Aan souvenirs, geschenken en andere goederen bestemd voor eigen gebruik mag voor vierhonderdvijftig gulden het land in, indien die spullen niet belasting vrij binnen de EG zijn ge kocht. Anders moet het gaan om een bedrag van ten hoogste negentig gul den, als de spullen buiten de ÉG zijn gekocht". SIGNALEMENT naam: Harga ras: bastaard geslacht: mannelijk leeftijd: zeven maanden kleur: belge/wit beharing: kort In de Hargahoeve zit een hondje met een toepasselij ke naam, namelijk: Harga. Harga is al eens een keer uit het dierentehuis in een gezin geplaatst en had toen nog geen naam. Zijn baas heeft hem deze gegeven. Helaas moest hij Harga weer terugbrengen, omdat Harga het niet op prijs stel de wanneer hij alleen in het huis achtergelaten werd. En dat gebeurde no gal eens. Zijn baas verzekerde ech ter dat het een lief en ge zellig hondje is, dat niets liever doet dan met kinde ren ravotten. Harga moet echter wel eerst even de tijd hebben om ieder nieuw v-, speelkameraadje ven goed te leren kennen. Van natu re is Harga een beetje bang uitgevallen, zodat hij in het begin alles wat nieuw is enigzins met achterdocht benadert. Wanneer hij ech ter in de gaten heeft dat hij niets te vrezen heelt, is hij vol enthousiasme. Harga is nog lekker jong zodat hem veel bijgebracht moet en kan worden. Zijn nervositeit zal wel over gaan, wanneer hij een re gelmatig leven krijgt en naarmate hij wat ouder wordt. Harga kan ook te gen autorijden, alleen moet men dan veel met hem pra ten, volgens de vorige eige naar. Doet men dat niet, dan wordt hij wat onrustig. Ook dat moet men hem geleidelijk aan afleren. Zindelijk was hij wel, zo verzekerde de eigenaar. Gelukkig is Harga hele maal ingeent, zodat het wachten alleen maar is op een nieuw gezin dat Harga een goed hondeleven te bieden heeft. Ook Harga zit deze week beslist niet alleen in het dierentehuis. Er zijn al veel zwervers binnengebracht en veel honden waa^r de mensen afstand van heb ben gedaan. Van de vele honden die er momenteel zitten worden de volgende even vermeld: twee Me- chelse herders van één en anderhalf jaar, een boxer van ongeveer drie jaar, een bastaard-pincher van an derhalf jaar, en een Duitse herder van een jaar. Verder zitten er ook nog vijf kleine puppen van het „ras" bastaard van onge veer acht weken. Deze zijn wel leuk, maar men moet wel goed overwegen waar men aan begint. Het zou jammer zijn als deze hond jes, als zij bij voorbeeld een jaar zijn, weer naar een asiel gebracht moeten worden omdat zij eigenlijk een verkeerde opvoeding gehad hebben. Op de kattenafdeling zitten nog steeds enige jonge die ren. Ook zitten er een mooie, zwarte, gecastreer de kater van twee jaar, een rode gecastreerde kater van anderhalf jaar en een rode kater van een jaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3