Ook Reiié va h il verrast door succes Jeugdin Conditie van der beslist C- Fred Asvion-dames wachten op trainer Conni Lugt (14) een j eenling bij D-dames Nederlands record 200 meter vrije slag opmars bij Be Quick- toemooi Tennistalent van Holy wil hogerop j 1 MYhxM. Enthousiasme na twee jaar sterk gedaald De Coureur profiteert van lustrum sponsor Lochtenbergh overweegt kort geding Sportagenda DINSDAG 19 JULI 1977 VD/SC/WW4 Amersfoort Enigszins nonchalant nam René van der Kuil de felicitaties in ontvangst. De veel gelauwerde Schiedamse zwemmer begreep eigenlijk niet helemaal waarom er zo'n drukte ontstond na zijn 200 meter vrije slag. Pas later drong het goed tot hem door welk een prestatie hij had geleverd. Want hoewel René van der Kuil zich nauwelijks op de nationale zwem kampioen- schappen had bunnen voorbereiden, vestigde hij op de 200 meter vrije slag toch een nieuw Nederlands record; 1.55.35. Het succes van de SZOzwem- mer kwam volledig onver wacht In de serie kwam hij gistermorgen immers nog me ters tekort op Henk Elzer- man, terwijl ook zijn tijd (1.53.23) geen verrassende fi nale aankondigde. Toch stel de hij het record van Abdul Ressang uit 1376 scherper, al ging het om een verbetering van 0.08 sec. René van der Kuil: „Be zit m militaire dienst en heb me daardoor nauwelijks op de Nederlandse kampioenschap pen kunnen voorbereiden. Ik ben bovendien vonge week pas teruggekomen van vakan tie. Ik ben twee weken in Spanje geweest waar ik wei getraind heb maar met inten sief'. „Hierdoor ben ik zeer ontspan nen naar Amersfoort gegaan. door Oscar van der Kroon Niemand verwachtte iets van me en ik maakte me ook ner gens druk om. In de sene heb tk Henk Elzerman ook ge woon laten gaan terwijl ik toch voldoende lucht had om bij hem te blijven. De heb mijn krachten voor de finale bewaard en dat is goed uitge pakt", René van der Kuil bleef met zijn tijd net boven de limiet voor de Europese kampioenschap pen. De Schiedammer daar over: „Naar aanleiding van dit resultaat ga ik opnieuw vnj vragen van militaire dienst om meer te kunnen trainen. Als dat wordt toege wezen wil de KNZB mis schien overwegen me toch naar de Europese kampioen schappen te laten gaan". De komende dagen blijven de ogen op Renè van der Kuil gericht. Het is niet onmogelijk dat hij ook op de 100 meter vrije slag voor een verrassing zorgt al zit een limiet voor M Zweden er niet in. Gistermiddag kwamen er trou wens zeer weinig regionale Rotterdamse zwemmers (sters) in aktie. Op de 400 meter vnje slag hield Diane Edelijn ach duidelijk in. De Vlaardingse zwemster wilde zich sparen voor de nog te zwemmen nummers. Marcel Blomsteel van VZC kwam ook met tot succes. René van der Kuif op het ere-platform. De Schiedammer leverde op de 200 meter vrije slag een prima prestatie. Maassluis Het dit jaar voor de zevende maal geor ganiseerde tennistoernooi van Be Quick Maassluis verliep in grote lijnen op een wijze, die wedstrijdlei ding en deelnemers tot vol le tevredenheid brachten. In het toernooi verrasten jonge C-spelers de gevestig de reputaties bij de B-he ren, terwijl bij de D-dames ook een niet geplaatste Conni Lugt, Holy, de finale won, Wedstrijdleider Jan Lenssehnk wil het volgende toernooi toch iets anders aanpakken „Een 128-schema m de D-heren Vermoeidheid speelde Rainier Taapken van Maasland parten in zijn finales. Fred van der Berg ver raste m de C-finale met een puur verdedigende tactiek. klasse is geen doen. Volgend jaar halveren we het" In de B-herenfinale moesten nog met op de B-lijst voorkomen de spelers elkaar bestrijden. Wim Rhijnsburger (Thor BW) won daarin met aanvallend spel van Reiruer Taapken (Maasland), die al eerder wel in het distnctstoemooi in C de sterkste bleek. Wim Rhijnsburger na zijn victo rie „Reimer was behoorlijk vermoeid van eerdere partij en Het was daarom gemakke lijk voor me om hem mijn »pel op te dringen. Daarbij kwam dat mijn service erg goed hep, wat vooral m het begin een psychisch voordeel was Naast deze 6-1, 6-1 zege, was Wim Rhijnsburger samen met zijn broer Peter minder succesvol in de herendubbel C, Het duo Ruurt Creemers/- Herman Peeman van de orga niserende vereniging was m deze finale de sterkste (2-6, 6-3, 6-3), hetgeen Wim Rhijns burger we! wist te verklaren: Gaardingen Het tennistoernooi van Be Quick was voor Conni j Lugt (Holy) het vijfde D-tocmooi, dat zij op haar naam bracht f dit jaar. De manier, waarop dit gebeurde <6-—0, 60 in de finale tegen T. Fischer uit VGravenzande), toont duidelijk het talent, I dat de pas veertienjarige Conni Lugt in huis heeft Je kunt haar eigenlijk wel een natuurtalent noemen. Ze tennist slechts 1 kort en krijgt een minimale hoeveelheid lessen en training. Conru Lugt vindt het zelf niet zo leuk meer om in D te spelen. -Jk win nu veel te gemakkelijk. Dan leer je mets meer en blijf je stil staan. In de finale van Be Quick bijvoorbeeld wist ik, dat als ik de bal goed in de hoek plaatste, de tegenstander hem toch met meer terugkreeg", waarna zij over haar vorderingen vervolgt ..Ik heb nu ook een paar C-partijen gespeeld. Dan leer je veel en vlug Ik merk nu al, dat net spreiden van de bal me veel beter afgaat. Dat heb je ook wel nodig in C. Anders slaan ze je helemaal zoek". Be Quick was voor haar de eerste keer, dat zij om eens te proberen tn C inschreef. Zij verloor pas m de halve finale van de als eerste geplaatste Bea Boon met 60, 6—4. Toch praat ze met erg veel plezier over deze partij „De eerste set was üc wel kansloos. Ik sloeg zowat alle ballen uit", waarna zij lachend verder gaat: .Maar in de tweede set heb ik het haar veel moeilijker gemaakt door de hele tijd op haar backhand te spelen". Toernooien Conni Lugt wil in het vervolg het liefst niet meer in D spelen en probeert zoveel mogelijk inschrijvingen om te zetten naar C. Ook op het toernooi van Soenda VI,TC, dat in augustus gespeeld zal worden, zal het talentje zodoende uitkomen in C. Eerst echter zal zij op Victoria (Rotterdam) een jeugdtoernooi spelen, waarbij de meisjes ingedeeld worden naar leeftijd, Conru Lugt* „Ik zou daar graag tegen Manan van der Torre (zij won de internationale Nederlandse jeugdkampioenschappen) wil len spelen. Dan weet ik hoe sterk ik ben. Verhezen zal ik wel, maar het lijkt me een enorme ervaring. Zo heb ik ook van Barbara Kamp verloren. Maar dat geeft mets", waarna zij nog een. beetje voorzichtig vertelt: „Het moet toch wel mogelijk zijn, dat ik over een jaar of dne in B kan spelen. Dat wil ik wel graag". „Ik had een zware halve fina le m B achter de rug tegen Mike Verkerk (KSW), die ik met moeite won (7-5, 2-6, 6-4). Die jongen vocht voor elke bal. In de dubbelfinale zat ik eigenlijk met mijn gedachte al bij die andere finale." Bij de C-heren ging de finale tussen de als eerste geplaat ste Reinier Taapken en de als derde geplaatste Fred van de Berg (Hoek van Holland), die eerder de als tweede geplaat ste Han de With (Be Quick) versloeg. Het was een finale tussen twee echte verdedi gers, waarover Fred van de Berg: „We zijn beide pure ba seline-spelers, waarbij dit bij mij nóg duidelijker naar vo ren komt. Ik ga niet naar het net. Dat ligt niet in mijn aard. Ik heb een goede fore hand, waar ik mee kan scoren als ik een gaatje zie. En ik wacht ook net zo lang, totdat dat gaatje er Is." Waarna hij de door hem met 5-7, 6-2, 6-3 gewonnen finale verder analyseert: „Reinier begreep wel, dat hij beter niet naar het net kon komen. Dat resulteerde wel in erg lange rallys, waarbij hij vooral op mijn zwakke plek (de back hand) sloeg. Mijn conditie is echter veel beter omdat ik aan sporten als atletiek en wielrennen doe. Ik ben nu ook aan het trainen om marathon wedstrijden te lopen." E, de Jager kwam als winnaar uit de bus bij de heren D, door van Mark van Bekkum (Holy) te winnen met 6-2, 6-2. De jonge VI aar dinger miste duidelijk kracht tegen de felle politieman uit Rozenburg, die eerder al een toernooi in Rot terdam (Enk) won. Bij de dames D was er wel succes voor Holy. Conni Lugt had ui de Finale geen enkele moeite tegen T, Fischer (ra Gravensande) en won haar vijfde D-toemooi met een overduidelijke 6-0, 6-0 zege. Bij de C-dames won de als eerste geplaatste Bea Boon, die een „thuiswedstrijd" speelde, van de nog jonge Ma rian de Waal (Oud Beijer- iand), die nog de nodige routi ne miste. Bea Boon speelde „als een muur" en sloeg alles terug (6-4. 6-0) De als tweede geplaatste Toos Louwers (De Lier) moest op geven wegens een verbrande rug. De heren-dubbel D won de combinatie Van der Meij- den/Overvliet ('t Loo) met 6-3, 6-3 van de Be Quick combina tie Maarten 't Hart/Joop van de Lub be, wat echter een doodnormale uitslag is in vergelijking mei een uitslag in de voorronden van 17-15 in de derde set. Een opmerkelij ke prestatie. In de fmale heren-dubbel B kon Renner Taapken net het lot ontlopen zijn derde fmale in één toernooi te verliezen. (Het publiek zag al duidelijk een overeenkomst met Wimbledon van dit jaar.) Hij won samen met Jaap Boon (Be Quick) van de gebroeders Paul en John van der Knaap (resp. Monster en Lucky Stroke), zij het dan op het nippertje (4-6, 6-2, 6-4), waarover de grote verliezer van die dag opmerk te We dachten dat we er al waren, toen we met 4-1 voor stonden in de derde set Maar dat viel goed tegen. Een ge luk, dat John van de Knaap met zo erg in vorm was. Vol gend jaar ga ik in Amenka studeren (houtwetenschap en techniek) en hoop daar ook een beetje succes te hebben met tennis. Als je in zo'n uni- versiteitsteam komt, dan zit je goed." wS$&fi 7 F? (Qfr m I fêfgsïiraLp.* VA Loes Jorisse aan bat voor Asvion tegen Ajax. De cricketdames moeten opnieuw gemotiveerd worden. Schiedam Het is a! weer meer dan twee jaar geleden dat een groepje enthousiaste dames genoeg kregen om passief de cricket-verrichtingen van de mannen op de kokosmat te volgen. De dames, alien lid van Asvion, gingen zich meer verdiepen in de King of Sports en vroegen zich af waarom de Animo emancipatie ook niet tot deze kleine wereld vol Engelse termen en lange witte broeken door kon dringen. zijn we nu ingedeeld bij de sterkste teams van Nederland En dat betekent dat we nu ook moeten wennen aan het verhezen van een wedstrijd". Het gebeurde. Asvion kreeg meer dames enthousiast dan in eerste instantie werd ver wacht zodat trainen en later spelen kon beginnen, Ineke Magnjn, vanaf het prüle be- P"n erg enthousiast in de orga- r. .-tie en nu captain van het damesteam, gaat even terug in de Ujd. En zegt: „We begon nen de training bij Hermes. Dat ging erg goed. vooral om dat we het op zaterdag deden. De opkomst was enorm zodat we er steeds meer vertrouwen in kregen. En we dus inschre ven voor de competitie". Probleem Waardoor in feite bet eerste en naar later bleek ook het grootste probleem werd gebo ren. Want omdat de Cricket bond heeft beslist dat de da mes hun wedstrijdje op zater dag moeten spelen viel de training bij Hennes weg. „We konden echter op dat moment geen alternatief vinden", zegt Ineke, „Waardoor we eigen lijk bet trainen een beetje opzij schoven". Vong jaar werd de draad weer opgepakt Temeer ook daar Jaco Sillevis (speler van het eerste team van het gerenom meerde VOC) bereid was de dames het ware cricket bij te brengen. „Maar ook dat ging later met goed meer", vertelt Ineke Magnjn. „Het probleem was dat we nogal wat meisjes hadden die buiten de stad woonden of door studie niet door Martijn Verwaaijen door de week konden trainen We dachten dat trainen op vnjdag toen een oplossing zou zijn maar toen bleek dat ook dat voor velen moeilijk te combineren was". Dieptepunt De gevolgen van dit alles zijn in feite pas de afgelopen we ken aan het daglicht versche nen. Asvion, ingedeeld in de sterkste afdeling bij de da mes, heeft al enige tijd moei lijkheden met het op de been brengen van een volledig team. Met als dieptepunt bet spelen tegen Rood eD Wit met maar acht dames. Ineke Magnjn erover: „Natuur lijk is het feit dat vrijwel niet meer wordt getramd een be langrijke oorzaak. Maar ook de indeling van dit jaar spreekt mee. Want omdat we vong jaar m de lagere klasse duidelijk kampioen werden Daarbij komt dat het dame scricket nog lang niet is te vergelijken met dat van de „grote broers". Ineke: „Bij ons ben je veel meer aange wezen op een klein aantal dames die het team „dragen". Die goed batten maar ook een wedstrijd met bowlen kun nen beslissen. De anderen krijgen echter op dit moment te maken met sterkere tegen stand waardoor het voor bun minder leuk is. Bij ons is bet daardoor dat we geen goede resultaten meer behalen. Om dat ook de beteren het alle maal niet meer kunnen bol werken. Daardoor ook zakt het animo bij de mees ten". Maar er is nog een derde reden te noemen waardoor Asvion op dit ogenblik in de organi satorische problemen zit. „Misschien wel door deze om standigheden knappen een groot aantal dames af op het spelen op zaterdag. En eigen lijk is dal ook wel logisch ook. Stel dat je een redelijk verre uitwedstrijd speelt Dan moet je om twaalf uur beginnen. Dus met de reis erbij ben je je hele zaterdag kwijt Som migen kunnen dat moeilijk combineren met de verplich tingen thuis". Uitpraten Oorzaken voor bet wegvallen van het enthousiasme bij de dames zijn dus ruimschoots aanwezig. Maar het voorko men ervan blijkt een groot probleem. Dus gaan de cric kets ters binnenkort eens rus- tig alles uitpraten. Ineke Ma gnjn: „Dan moeten we ook horen wie bereid is het vol gend seizoen voor honderd procent mee te werken- Dat moeten in principe twaalf mensen zijn zodat we kunnen rekenen op een team dat con stant beschikbaar is. Daar naast moeten we ook eens gaan praten met het bestuur. VVe willen ondermeer een trainer van buitenaf hebben. Natuurlijk zal het bestuur zeggen dat we dan eerst maar eens moeten zorgen dat er genoeg animo is maar op die manier kom je er niet uit Wij geloven dat er wel meer ko men trainen als er in ieder geval een goede trainer komt". Onzekere tijden derhalve voor het eens zo enthousiast ge- startte damesteam van As vion. Al bkjft de hoop wel degelijk bestaan. „Met deze oompetitie in gedachte is het natuurlijk erg moeilijk om nieuwe dames „warm" te ma ken voor cricket", oordeelt Ineke Magnjn, „Maar we zijn ai bezig met plannen om te komen tot een regionale wm- tertraining. Op die manier kunnen diegenen die nog nooit aan cricket hebben ge daan rustig kennismaken met deze sport. Zou dat gereali seerd kunnen worden dan ben ik er zeker van dat we het volgend jaar in ieder geval weer een fijne partij cncket kunnen spelen. En daar gaat het ons nog steeds om..." Morgenavond extra prijzen Gaardingen Radio Molenaar viert morgen zijn vijfjarig be staan. Op zichzelf natuurlijk geen officiële mijlpaal en ze ker niet iets om in sportko- lommen te vermelden. Alt hans dit zou zo zijn als Radio Molenaar een gewone Ra- dio/TV-zaak was. Dick Mole naar stopt echter veel sport tussen het bruin- en witgoed. Hij doet dat door de tafelten nisvereniging met zijn naam te sponsoren en de Vlaar. dingse Rennersclub De Cou reur, Om die laatste vereniging gaat het. Elke woensdagavond gaat in de Vlaardingse Vergulde Hand Polder, tegenover Sta tion West om 19.30 uur een nt van de zomeravondcompetitie van start. Op 20 juli is dat de derde nt van de vier koersen tellende derde competitie. Om het vijfjang bestaan van Ra dio Molenaar wat extra luister bij te zetten stelt clubsponsor Dick Molenaar een aantal aantrekkelijke prijzen be schikbaar voor deze derde nt, terwijl de uitslag natuurlijk ook van belang blijft voor de eindstand in de competitie. Gezien de reacties na de wed strijden van afgelopen zondag zal het aantal vertrekkers be duidend hoger liggen dan ge woonlijk in deze zomeravond, competitie. Starten er ge woonlijk zo'n 30 40 renners, nu verwacht De Coureur er zeker enkele tientallen meer. Vele Hoekse renners en Rot terdammers kondigden aan zeker mee te wilien delen in de prijzenregen, die Coureur's clubsponsor Radio Molenaar over de deelnemers van de derde zomeravondeompetitie- nt zal laten neerdalen. Den Haag De FC Gaardin gen-spelers Barend van Hij koop en Hugo Lochtenbergh hebben overschrijving aange vraagd naar Tonegido, de vierde-klasser uit Voorburg, respectievelijk bet in de eer ste klasse van de Haagse Voetbal Bond uitkomende Triomph. Hetgeen niet in houdt dat zij in het aanstaan de seizoen metterdaad voor de club van hun keuze kun nen uitkomen. Een regiem en tsartike! van de KNVB schrijft namelijk voor, dat ex-betaalde voetbal lers die opnieuw een contract hebben aangeboden gekregen maar dit door welke omstan digheid ook niet accepteren, uitsluitend kunnen terugke ren naar de vereniging waar in zij het laatst als amateur hebben gespeeld. Voor zowel Van Hij koop als Lochtenbergh zou dat ADO moeten zijn. Beiden ook wil len daar evenwel met naar terug. 2e hebben van FC Gaardingen weliswaar toe stemming gekregen naar een andere amateurveremgmg dan ADO over te stappen, maar de vrees bestaat dat de KNVB hun overschrijving met zal goedkeuren. Barend van Hijkoop: „In dat geval zal ik het komende seizoen niet in actie kunnen komen." Lochtenbergh: „Ik ben ooit in Triomph begonnen. Mn broer speelt er trouwens nu nog. Een belachelijke regeling van de KNVB. Ik heb de bord inmiddels een brief geschre ven waarin ik toelicht waar om ik geen betaald voetbal meer wü en kan spelen, en waarom ik met naar ADO wd maar naar Tnomph. Mocht de KNVB er niet gevoelig voor zijn, dan ben ik best bereid om met steun van de WCS, die zich daar dan maar voor moet inspannen, een kort ge ding tegen de bond aan te spannen." Dinsdag: Zwemavondviéi daag se Hoek van Holland Woensdag: Zwemavondvier- daagse Hoek van Holland Ka novaren, 't Nieuwelant, 13.30 uur Donderdag: Z wema vondvie r- daagse Hoek van Holland Ka novaren 't Nieuwelant, 13-30 uur Vrijdag: Zwemavondvierdaagse Hoek van Holland Kanovaren 't Nieuwelant, 13.30 uur i i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4