SCHIEDAMSCHE COURANT Ambtenaren onder de loep W indmill h ouwt nieuwe ainmoniumfosfaatfabriek 3 li Ik neem de proef WETHOUDER SMIT OPENT SPEELWSTUIF Kabeltelevisie via station Ommoord Vergmmmgem zijn verleend Vaag antwoord gymzaal- vragen Heidefoad moet Mijveii Bouw Delta Hotel vordert Andere opzet kost tonnen Uitworp van stikstof minder ii Vechters bazen gearresteerd Ooaderdag 21 juü 1977_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no, 23878 - 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 26256S - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETFEL Schiedam Een ad viesbureau van bui ten de gemeente gaat in allereerste instantie de afdeling algemene zaken van bet stadskantoor on der de loep nemen. Dat is waarschijn lijk bet begin van een uitgebreid on derzoek naar reorga nisatie van de amb tenarij. Wel moet de gemeenteraad nog beslissen of voor dit karwei dat voor lopig een halve ton gaat kosten ad viesbureau De Gala- n/Voigt wordt aan getrokken. Mocht het externe bu reau voldoen, dan wordt de hele ge meentesecretarie doorgelicht De prijs wordt dan hogen en kele tonnen. De ge meente kent het ad viesbureau trouwens al van een onder zoek, dat vorig jaar heimelijk werd ge houden naar interne moeilijkheden bij de brandweer. Eén en ander is uitge lekt uit een besloten vergadering van het seniorenconvent, of wel de commissie voor - Algemene en Bestuurlijke Zaken (ABZ), waarin onder andere alle fractie voorzitters zitting hebben. Zij horen zich in dezen ver trouwelijk op te stel len. Finandenwet- houder drs. Rainier Scheeres, die gister avond nog als loco- burgemeester ver antwoordelijk was voor de gang van za ken rond het perso neelsbeleid (vandaag keerde drs- Arie Lems terug van va kantie juist op de verjaardag van Scheeres), zei bijzon der vervelend te von den dat één en ander uit de school is ge klapt. Het adviesbureau kan aan het werk gaan omdat COOS is vast gelopen: de eoordi- natiegroep Ontwik keling Organisatie Schiedam. Deze werkgroep van amb tenaren en raadsle den slaagde niet in het verkrijgen van een vaste greep op het logge ambtenare napparaat. Daarom twijfelen met name oppositiepartijen aan de bereidwillig heid van ambtena ren om mee te wer ken aan reorganisa tie, die ondermeer nodig is omdat mo menteel opmerkelijk veel papieren m la des verdwijnen en zoek raken. „Ook is er een stuw meer van uitgestel de problemen. De vaak jonge, niet in gewerkte ambtena ren van Algemene Zaken kunnen de hoeveelheid werk niet aan. Daardoor ontstaat vertra ging", aldus een raadslid. Bij de af deling Algemene Za ken werken bijna veertig ambtenaren- Met de hele secreta rie zijn tweehonderd man gemoeid PvdA-fractieleider dr. Joop de Jong stelde in de besloten com missievergadering dat, indien met De Galan/Voigt m zee wordt gegaan, aiie adviezen terdege moeten warden op gevolgd en niet in de ijskast mogen ver- dwijnen. Volgens De Jong zou het inscha kelen van een exter ne adviseur anders geen zin hebben. „COOS heeft ook al leen maar geld ge kost". Windmili Holiand aan de Maassluissedijk. Schiedam In vage termen j hebben burgemeester en wet- J houders gisteren antwoord i gegeven op de schriftelijke vragen, die raadslid Els Hell- wig-Kuipers onlangs stelde over het gymnastieklokaal aan de Broersvest. „Wij hebben opdracht gegeven de mogelijkheid Iran bouw van een gymnastieklokaal in het oosten der stad nader te beschouwen en daarover een voorstel te doen. Hierop ver- trouwen wij op korte termijn nadere voorstellen te kunnen doen", schrijft het college aan de CDA-vrouw, die daarmee mets meer weet dan al eerder cp een openbare vergadering van de raadscommissie voor vorming en recreatie duidelijk was geworden. De rijksinspectie is volgens b en w bereid om het oude gebouw achter de Broersvest op af roep af te keuren. Deze ac commodatie, waar het ouder comité van de St. Jan- en de Aloysiussehool tegen in het geweer is gekomen, voldoet niet meer aan redelijke eisen. De rijksinspectie dringt dan ook op vervanging aan. Vlaardingen Windmill Holland aan de Maassluis sedijk in VI aardlagen bouwt aan een tweede mono- ammoniumfosfaatfabriek, Deze krijgt een capaci teit die ruim tweemaal zo groot zal zijn als de bestaande. De benodigde lünderwetvergunningen, alsmede vergunningen op grond van de Wet Lucht verontreiniging zijn medio mei van dit jaar ver strekt door provincie en rijk na overleg met Rijn mond en de gemeente Vlaardingen. De te venvach ten opstart van de nieuwe installatie is 1 november van dit jaar. Mono-ammoniumfosfaat wordt gemaakt door gasvormig am moniak met fosforzunr te ea- geren. Het MAF .zoals de stof in Wmdmill-kringen wordt ge noemd, wordt gebruikt voor de verwerking in de mestpro- duktie. De directie heeft tot deze uitbreiding besloten, om dat de vraag naar mono-am- moniumfosfaat steeds groter wodt. Een deel ervan zal bin nen het kunstmestconcem worden verwerkt, een ander deel wordt geëxporteerd naar Europese afnemers. De reeds bestaande maf-instal latie heeft een vermogen van 9 ton per uur. In het blad „Supervisie" het tweemaal per maand verschijnend or gaan van de Amerikaanse kunstinestfabriek, staat slechts dat „de produktie van de maf-2 belangrijk hoger gaat worden". Exacte cijfers worden niet vermeld. Een te lefoontje met Windmill lever de echter op, dat het gaat om een capaciteit van ruim 18 ton Dit nieuwsblad, waarin u at het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonp! Tel Deze bon m open envetoo. zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam - per uur. De directie wil zich aan dit getal echter niet bin den. De nieuwe installatie wordt ge bouwd op de eerste, tweede en derde verdieping van het zogenaamde mengmestpro- duktiegebouw.Voorts wordt eenklein deel van de installa tie op de begane grond ge bouwd. Ten behoeve van de bouw worden verschillende andere installaties aangepast Zo wordt het gehele, bestaan de koelwatersysteem in het gebouw vernieuwd. Inmiddels is ook de fundering gelegd voor een te bouwen fosfor- zuurtank. Voorts worden transportleidingen aangelegd tussen de nieuwe tank en de maf-installatie. Met de bouw van de nieuwe fabriek zou ook het milieu gediend zijn. Volgens een woordvoerder van Windmill heeft bet aanbrengen van de nieuwe installaties een „sane rende werking". Een en ander komt er op neer, dat stiksto fuitworp via de schoorsteen sterk zal verminderen. Dit geldt trouwens ook voor bet afvoerwater. Met de bouw is een bedrag van rond de zes miljoen gulden gemoeid. Schiedam Twee Vla ar dingers worden er van verdacht, dat zij ongeveer anderhalve week geleden de 27-jarige Turk A. G. de Nieuwe Kaven ia heb ben geslagen. De jongens, de 19-jarige E. S. en de 20-jarige S. O. D,, zijn hier voor aangehouden en. worden op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat door de recherche verhoord. Lfv? 'i x4 fv.: Conny Vink komt met haar show in da Olympiahal Maassluis Wethouder J. Smit van jeugdzaken zal maandag 1 augustus in de centrale hal van het ontmoetingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan 20 de officiële opening verrich ten van de Maassluise Speelïnstuif 1977. -De speelmstuif die dit jaar voor het eerst in Koningshof wordt gehouden, duurt tot en met donderdag 11 augustus. De openingstijden rijn van 10 tot IS uur (niet op zaterdag en zondag). Aansluitend op het evenement wordt vrijdag 12 augustus om 14 uur in de sporthal Olympia aan de Rozen- laan 2, de nieuwe Conny Vink-show „Ren je betoeterd?" gepresenteerd. Het speelinstuifprogramma biedt evenals vorig jaren een grote variatie aan creatieve activiteiten. Getracht wordt voor elke dag een werkprogramma met een bepaald thema op te stellen. Wie aan de uitvoering van zo'n thema meewerkt kan een prijsje winnen. Naast deze vaste elementen is er sport en spel (o.a. rollenspel en volksdansen). Ook zal elke dag een film worden vertoond. De organisatie van de speelinstuif is in handen van de afdeling volksontwikkeling van de gemeente, die bij de uitvoering wordt bijgestaan door ruim veertig vrijwillige medewerk(s- t)ers. Het evenement is bedoeld voor kinderen van ongeveer vier tot veertien jaar. De toegangsprijs bedraagt 1,50 per kind per dag, volwassenen gratis. De entreeprijs voor de j 'Conny Vink-show is 2,50 voor kinderen en 3,50 voor volwassenen. Misschien is het wei een dankbare klant ge weest, die de snackbar bij de Koemarktbrug in Schiedam een dïenstje wilde bewijzen. Mis schien ook iemand, die met aiie geweid op de Lange Haven wil parke ren en daarom het ver bodsbord tegen de vlakte reed. Aan een gewoon ongelukje, een toevallige botsing of zo, denkt natuurlijk nie mand. De gemeente is vast van plan de paal weer overeind te zetten, de pijl in de goede rich ting te laten wijzen en het bord ook weer dui delijk zichtbaar op te stellen. Het wekt zo no gal wat verwarring na melijk, Vlakbij de scheefgewalste paal staan parkeermeters, waar doorgaans wéJ mag worden gepar keerd, in tegenstelling tot op de kade langs de gracht. Maar zó ga je daaraan natuurlijk twij felen. Schiedam Achtenzeventig Schiedammers en Rotterdam mers willen Heldebad in het Gelderse Epe behouden. Zij willen met dat Wilton Fije- noord, de Nederlandse Scheepvaart Unie en Quick Dispatch dit vakantiece^ trum verkopen aan de Hilversumse Camping Unie. Aan de direc ties en de ondernemingsraden van de drie bedrijven m het waterweggebied zijn daarover vanuit Epe protestbrieven ge schreven. Vlaardingen Hoogst waar schijnlijk zal de ontvangst van de buitenlandse televisie programma's over het kabel net in Vlaardingen via het ontvangststation van Rotter dam-Ommoord worden ge leid. De gemeente Schiedam is namelijk al bezig met de bcuw van een ontvangstin stallatie op het dak van de flat aan het Beethovenplein. In Vlaardingen is nog geen be sluit genomen over de wijze waarop de ontvangst zal wor den gerealiseerd in tegenstel ling tot Schiedam, dat con tracten met Ommoord heeft afgesloten. De gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis onderhandelen ech ter reeds geruime tijd met elkaar om tot gezamenlijke plannen te komen. Formeel wacht Vlaardingen nog qd het bureau Jelgersma, dat hier over advies zal uitgeven. Wet houder IJsbrand van der Vel den zegt echter ai te verwach ten, dat ook Vlaardingen van het ontvangststation op de Beethovenflat gebruik zal ma ken, te meer daar de flat vlak bij de grens met Vlaardingen siaat en derhalve mag ver wacht worden dat de kwaliteit van de ontvangst goed zal zijn. Het Kabeltelevisie Advies Insti tuut uit Woerden deed in het verleden al in een rapport de melding, dat de kwaliteit van het ontvangststation uit Om moord (die de beelden dus doorzendt naar de Beethoven- flat) goed is en dat het geen eenvoudige zaak zal zijn in Vlaardingen zelf een betere ontvangst te krijgen. De kos ten van aanstraling vanuit Ommoord zullen volgens het adviesbureau bovendien min der hoog zijn dan de kosten van een eigen ontvangststa tion. Vlaardingen De nieuwbouw van het Delta-Hotel aan de Vlaarcüngse Maasboulevard, een onderdeel van de Clingen- dael-groep uit Voorschoten, vordert gestaag. Na het slaan van de eerste paal in aanwe zigheid van onder anderen al le leden van het college van B en W, is er veel gebeurd. Zo is het zwembad reeds inge metseld, terwijl de nieuwe zaal ook klaar is. Volgens di recteur Gerard van der Put ten zijn de bouwers inmiddels gevorderd tot de derde verdie ping. „Er moeten er nog drie boven opkomen", zo zegt hij. De uitbreiding van het hotel met 54 kamers - 48 een/twee per soonskamers en zes apparte menten - komt de hotelgigant goed van pas. Reeds enkele jaren kampt het hotel met een groot tekort aan kamers. Me de door de bouw van de nieu we hotelvleugel zal ook de naam van Vlaardingen ge diend zijn. Immers, plaatselijk is hier een groot tekort aan kamers in de middenklasse- ;>feer- i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1