DEFENSIE HOUDT NAC OP 2=1 SVV sterker in de breedte Veldcompetitie handbal weinig zinvol Instructiebad te klein voor vierdaagse Verplichte deelname bekerstrijd JjL, c Avond- vier daagse Sportagenda Clubs gaan deze week weer trainen Zeventien contract- spelers Blessure Wim de Haan _J De Zwaluw BAANDAG 25 JULI 1977 VD/SC/WW 3 Bniinisse Een eerste, zij het voorzich tige, conclusie leert, dat SVV in de breedte sterker is geworden. Hoog. moedt en Peitsman hebben beiden gemeen, althans zaterdagavond tegen het Bredase NAC, sterk aan de bal te zijn en naast hun storende kwali- teïteB, is dat in Schiedamse kringen Naast Dick Hoogmoedt rende ook laatste man Rinus Steenbergen regelmatig mee naar voren om het doelman De Jong moeilijk te maken. Delft Op 28 augustus gaat de veldhandbalcompetitie van start waarbij valt op te merken dat steeds meer verenigingen hun eerste team buiten de competitie laten. Het lijkt dan ook weinig zinvol dat het NHV doorgaat met het organise ren van veldhandbal op „hoog" niveau. Reeds het afgelopen seizoen lieten meerdere topverenigingen zien hiervoor geen enkele interesse te hebben. Dat bleek vooral bij de finale wedstrijd om öe landstitel waarin IDEM/Hellas met 16-2 verloor van het Ut- rechtse HMS. Een duidelij ker demonstratie voor min achting van veldhandbal had IDEM/Hellas niet kun nen geven. Terecht overigens want veldhand bal zal altijd een zwak aftreksel bUjven van het steeds meer aan belangstelling winnende zaal handbal. Het nieuwe seizoen zal derhalve opnieuw een zo moge- Jjik nog grotere „klucht" wor den waarin elke werkelijke sportieve krachtsverhouding! gaat ontbreken, Bij de dames spelen in de eerste klasse het Haagse Wings alsme-' de Foreholte uit Voorhout- Teams die evenals Westlandia met hun sterkste opstelling zul- len uitkomen. Wat niet gezegd kan worden van de overige j deelnemende teams want zowel Van der Voort/Quintus, Verbur- ch, IDEM/Hellas als Ancora zullen hun heil gaan zoeken in het spelen van zaalhandbaltoer- nooien en vriendschappelijke zaalwedstrijden. Een weinig ander beeld in de eerste klasse bij de heren waar Van der Voort/Quintus, IDEM/- Hellas, Ancora en wellicht Ani mo niet met hun zaalselectie aantreden. De overige teams zijn het Rotterdamse Snelwiek en de Haagse teams van Kwiek Sport en AHC. In de tweede klasse speelt VELQ tegen Northa, Jong Ade, HVS, DWS, Athene en Actief. Het herenteam van Westlandia gaat het opnemen tegen Actief, DWS, HEC, Hercules, Meeuwen en tegen het derde team van Van der Voort/Quintus dat de plaats van het tweede team gaat innemen. een verademing. Ook al viel er verder veel te leren van het conditioneel sterkere NAC (2-1), uitgezonderd twee fatale momenten kort na rust, waar bij Addie Brouwers de SW-defensie „zoek" speelde, kon de schade worden beperkt Een verdienste waard en daarom kwam de opening van het nieuwe seizoen op nieuwe trainer Pim Visser niet ongunstig over. „Ik heb nog getracht om vóór NAC een partner te vinden, om dat zo'n duel, als zaterdag avond, voor de spelers een moeilijke opgave kan zijn, maar na die twee maal drie kwartier vond ik dat niet meer nodig. Anderzijds kwam ik hier vroeger met Sparta zelfs zonder enige training in de benen in Bruinisse om te voetballen". De Bredaènaars wonnen slechts met 2-1, maar juist in zo'n vroe ge confrontatie is het de trai ners er veel eerder om begon nen de hele selectie aan het werk te zien. Wat dat betreft smaakte NAC het ongenoegen nu al met drie geblesseerde spe lers te sukkelen. Hans Dorjee: „Erg vervelend, daarom had ik maar veertien man tot mijn be door Bas van den Berg schikking. Het gaat om Damen, Dierks en Sprangers, die in het vierdaagse trainingskamp in het Bredase Mastbos, een spier blessure opliepen". „Wél ten gevolge van een zwaar trainingsprogramma", herin nerde Hans Dorjee er aan, om precies te zijn twaalf, van duurlopen tot aan onderlinge partijtjes toe". Daar bij voelde Dorjee, die enkele jaren terug Hermes DVS nog trainde, de onverbiddelijke steun van de grote supporters- schare gelijk al in de rug. Hij: „Het was in het Mastbos maar een onderling partijtje voetbal, en toch kwamen er 2500 naar kijken, getooid met vlaggen, sjaals en toeters. Ik moet daar als westerling echt nog een bee tje aan wennen. In vergelijking tot vorige week bij FC Den Bosch (0-0, red.) was de conditie nu tegen SVV al aardig op peil". Leren Na een dagje vissen in de Zeeuw se wateren draaide NAC welis waar in een hogere versnelling dan de Schiedammers, maa hoewel het soms met vijf man aanviel, werden er vele kansen verprutst Of op tijd afgeremd door een bij tijd en wijle weer onneembaar duo: Van Dijk/- ~4/ WK. 'éé'&hM ■riM-'-y De spits van NAC slalomt in hoog tempo langs Rinus Steenbergen en Jar» den Tuinder. Hoek van Holland On danks het vrij kille weer en ondanks de beperkte ac commodatie hebben hon derden meest jonge fflensen de afgelopen dagen «eelgenomea aan de zwem- avondvierdaagse. Eigenlijk jas het instructiebadje in Hoek veel te klein om al die liefhebbers te kun- Jjea ontvangen. Vijfhon derd meter moesten de ueelnemers per avond J"e§gen en in het kleine Jad betekende dat vijftig aeer van kant naar kant. ■^organisatoren van Sport Real pdüen. echter voldoende moge- iJ, eden om degenen die op beurt moesten wachten, bezig te houden. Een "i^rm luchtkussen dat bijna de fwietingen van het zwembad Sff gelegenheid om de ajste buitelingen te maken en v3, "et volleybalveldje werd frdk gebruikt. Raadsvoorzitter L, van der ouwen zag in het hele gebeu ren opnieuw een bewijs dat Hoek van Holland meer waard is dan het instructiebad. „Een overdekt bad zou nog meer mo gelijkheden scheppen", zo stel de hij. „Nu hebben in hoofd zaak jongelui deelgenomen aan de zwemavondvierdaagse. Wan neer er een betere accommoda tie zou zijn dan kwamen zeker ook de ouderen die het nu in de openlucht wat te koud vin den. En juist voor hen is Sport Real eigenlijk bedoeld". In elk geval 'hebben de jongeren zich vier avonden lang uitstekend geamuseerd. De ouderen die de moeite namen om te komen kijken trouwens ook. Dinsdag: Eerste training voetbal clubs vanaf 18 uur. Woensdag: Avondcompetitie wielrennen, Vergulde Hand, j 19.30 uur; Storks—Schiedam (softbal), 20 uur; 8W-FC Den Haag C, 19 uur, Harga. Vrijdag: RAC—FC Vlaardingen in Rijen, 19 uur; DT Storks Schiedam (softbal heren) 19 I uur. Steenbergen. Of dankzij doel man Bas van Noortwijk, die al vroeg in een uitstekende vorm verkeerde. SW kon er alle maal veel van Ieren. Dat wél! Pim Visser: „Inderdaad is het gewenst dat óók wij gegroe peerd voetbal gaan spelen. SW kende vooral voor rust geen rustpunt op het middenveld". De Schiedamse trainer: „Wim de Haan zou dat kunnen zijn, ware het niet dat hij een gezichtsbles sure heeft opgelopen". Het trio, dat een dam moest leggen voor de ontstuige NAC-aanval, Bart Kreft, Wim Mulder en Jan Mer- ralaar, was daar niet toe in staat. Visser: „Voor Mulder was het allemaal nog wat vreemd omdat hij vele weken in het laatste deel van de competitie niet meer heeft gespeeld door een beenblessure". Bart Kreft verraste voor rust door scherpe dieptepasses en de neiging zijn aanval te steunen, terwijl Jan Merrelaar na rust bedenkelijk terugviel. In dat verband was het niet zo vreemd dat Pim Visser twee nieuwelingen inzet te; Jos Zoetmulder (die de eer redde) voor Bart Kreft en Aad van der Vlist voor Wim Mulder. Pim Visser: „Uitgezonderd twee fatale momenten kort na rust, toen Addie Brouwers de defen sie knap ontweek (gelijk 2-0), hielden wij redelijk stand". Over zijn aanvallers behoeft Pim Visser zich geen zorgen te maken. Cor Peitsman (ex-HOV) schuwde de kopduels met de Joegoslaaf Kurdisic beslist niet, en waagde zelfs enkele venijnige schoten, waar Jan de Jong in veile lengte op af moest. Dick Hoogmoedt, die pas één maal heeft getraind bij SW, en omdat hij nog woont en werkt in Sittard, voor de rest nog bij FSC, had als rech terspits een zwak begin. Maar na rust paste hij bij herhaling in bet bescheiden begin van gegroepeerd voetbal, dat Pim Visser pleegt te gaan spelen. Niettemin overheerste NAC voor driekwart van de speeltijd op het Schiedamse grondgebied En al had nieuweling Kees Storm het nog zo moeilijk tegen Rinus Steenbergen, bij tijd en wijle stonden er dan weer drie andere Brabanders klaar om de bal m (e schieten. Maar weinig goals! NAC moest het wél voor- namelijk hebben van korte een twee combinaties om SW in te palmen. Geen hoge voorzetten, die waren vrijwel allemaal een prooi voor doelman Van Noort wijk of Rmus Steenbergen. Voor de rust schakelde NAC al over op afstandsschoten van Budisic en Brouwers, ondanks het feit dat hij een dag eerder pas van vakantie was terugge komen. Hij was echter de abso lute uitblinker die zaterdag avond. Daarom mocht hij ook een kwartier voor tijd van trai ner Hans Dorjee vertrekken, vrijwel zeker van een nieuwe plek in de basis. Voor rust was SW alleen gebaat bij een .mis ser" in de defensie om via Johnnie Corver (één van van de uitblinkers van SW) te gaan scoren, maar vlak voor Jan de Jong knalde hij de bal huizen hoog over. Scheidsrechter Piet Bosman, ge bruind en wel, liet daarna twee strafschoppen op zijn beloop gaan. Eén toen Come Huiten, die zich al vroeg blesseerde, ten val werd gebracht door Budi sic, en de tweede maal kende Rmus Steenbergen geen pardon met de doorbraak van Kees Storm. Maar hij reageerde niet Eer gered Twee minuten na rust speelde Addie Brouwers op rechts op de vierkante meter Jan den Tuinder en Rinus Steenbergen „zoek", het gevolg was IJ) en een minuut later hetzelfde ta fereel, maar toen mocht Kees Storm de bal inschieten: 2*0. NAC had toen wel riante mo gelijkheden om uit te lopen naar 3 a 4-0, maar was veel te slordig met het afmaken van de mogelijkheden. In de laatste twintig minuten kon SW wat op adem komen er» via Jos Zoetmulder, na een „misser" in de Bredase defensie, de ver diende eer redden. Opstelling SW: doel Bas van Noortwijk, achter Jan den Tuinder, Ruud van Dijk, Rmus Steenbergen en Johnnie Cor ver, midden: Bart Kreft (Jos Zoetmulder), Jan Merralaar en Wim Mulder (Aad van der Vlist), voor Come Huigen, Cor Peitsman en en Dick Hoog moedt. Scheidsrechter Piet Bos man, duizend toeschouwers. Op advies van de KNVB hebben de voetbalclubs hun aantal zaalvoetbal teams moeten inkrimpen omdat de nood aan vol doende speelruimte in bet Waterweggebied erg groot is. Daardoor gaan alleen de specifieke zaalvoetbal lers aan de jaarlijkse strijd beginnen. De korfballers van O DO heb ben in een geanimeerde bij eenkomst officieel afscheid genomen van trainer Bert Oe- le. Ook zijn opvolger. Piet Kersbergen, was op die bij eenkomst present. Oele is twee jaar trainer geweest van de Maaslandse club. Neer lands Hoop, DOS >32 en St Lode wijk rijn de finalis ten om de John Heyt beker van het honkbalrayon Rotter dam. Programma: 3 augustus: St. Lodewijk-DOS 32, 10 au- gustus: Neerlands Hoop-St Lode wijk en 20 augustus; DOS *32-NeerIands Hoop. HonkbaJdub Groenoord wijst zijn leden nogmaals op de gezmssportdag op zondag 7 augustus in sportpark Ke- theL Er is een omvangrijk programma voor kinderen en volwassenen samengesteld. Zoals ballen gooien, teken wedstrijd, grabbelton en za- klopen, alsmede honkbal met gemengde herenteams, loterij, damessortbal en barbecue. 9 Vanavond gaan op grote schaal de amateur clubs be ginnen met de eerste trainin gen. Vanaf 1 augustus mogen de meeste clubs uit bet Wa terweggebied op hun veld, zo dat volgende week ook het oefenprogramma losbarst 0 De kans is groot dat volgen de maand alsnog kan worden begonnen met het sport- en recreatiepark in de Broekpol der. In eerste aanleg is eaar een half miljoen voor nodig, waaraan intussen ook de Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland hun goedkeuring aangaven. Jan Rietveld, vorig seizoen nog aanvoerder van zaterdag club VI aardingen, heeft als nog overschrijving aange vraagd naar tweedeklasser NSW omdat hij daar is gaan wonen. De toestemming werd verleend. De zondagamateurs moeten verplicht deelnemen aan de strijd om de KNVB-districts- beker. De eerste ronde wordt in tegenstelling tot andere ja ren verspeeld in een poule van vijf clubs. De hoofdklas sers zijn hiervan vrijgesteld. Deze poules worden regionaal ingedeeld en zijn zo mogelijk van gelijke sterkte. Samen met de hoofdklassers zullen de winnaars van de poules gaan uitmaken wie uiteinde- Asvion mag het op nieuw proberen... lijk de bekerkampioen gaat worden. Speeldata eerste ron de: 30 augustus, 18.30 uur, 6 september 18.30 uur, 13 sep tember 18.30 uur, 9 en 23 ok tober, De beide laatste data vallen op zondag. De overdekte tribune van HBSS is nauwelijks voor de helft klaar, of de bouwcom missie is al weer bij elkaar geweest voor een nieuwe can- tine. Binnenkort zijn de teke ningen al klaar. Intussen ligt het hoofd veld op 'Harga' er fraai bij. Er rijn nieuwe dug outs geplaatst en de doelen en afrastering zijn weer neer gezet. De hockeyers van Asvion staan vanaf 4 augustus weer voor de plichtmatige conditie trainingen. Bij de dames staat die onder leiding van Guus Stover en. bij de heren van Hans Kruize. Oefenprogram ma heren: 10 augustus: HCK2-Asvion, 13 augustus: HDM-Asvion, 21 augustus: Ring Pass-As vion, 28 augus tus; Spmt-Asvion. De dames doen op 13 en 14 augustus mee aan een toernooi bij Dordrecht. 0 De selectie van SFC heeft in "De Amsttlbron" kennis kun nen maken met de nieuwe trainer. Om het oefenpro gramma zo compleet moge lijk te hebben, spelen de Schiedammers op 18 augustus ook tegen Overmaas uit. Op die avond gaat ook de dame- strimclub van SFC weer be ginnen. De jeugd van HVO yuiuoren en pupillen) gaat ook dit jaar weer met een grote groep naar de KNVB-sportkampen u> Zeist en Assen. Hoofdleider is P. Gnderdelinden en hij wordt geassisteerd door lei ders, die een week daarvoor hun vakantie op fferen. Schiedam SW gaat de nieuwe competitie in met zeventien betaalde spelers. Ook trainer Jan van der Velden heeft voor het C-elftal de be schikking over zeventien spelers, maar dan ama teurs. De A-groep bestaat uit: Bas van Noortwijk, Eddie van der Most, Johnnie Cor ver, Rmus Steenbergen (aanvoerder), Ruud van Dijk, Jan den Tuinder, Wim de Haan, Wim Mul der, Jos Zoetmulder, Bart Kreft, Aad van der Vlist, Dick Hoogmoedt, Cor Peitsman, Come Hujgen, Enk Versteegh, Fred Meerhof en Jan Merrelaar. De C-s electie bestaat voor het nieuwe seizoen uit: John Marrevee, Rob Hop pe, Robbie Bonte, Henk Stgmond, René Liefheb ber (ex-HDVS). Eddie Slavenburg (ex-Martmit), Gijs van der Weiden (ex- Feyenoord), Ronald Ou- wendijk <ex-Sparta>, Pe ter var. Wijk, Arie van der Rijke, Erik Visser, Frans Klingen (ex- HDVS), Rinse van der Spoel, Joop van Gulik, Wim de Gids, John de Munmk en Hans Smol ders. Het oefenprogramma voor het A-elftal: woensdag: SW-FC Den Haag C, 19 uur, Harga; zaterdag: SVV-Feyenoord C, 14.30 uur Harga; woensdag 3 augustus: 's-Gravenzand* se SV-SVV, 19 uur; zater- dag 6 augustus: SW-FC Amsterdam, 19 uur, Har ga; woensdag 9 augustus: SW-PPSC, 19 uur, Har ga- Schiedam Wim de Haan, SW's middenvelder, ontbrak zaterdagavond op het appèl, omdat bij het stoeien met rijn hond een tand in rijn bovenge- bit los was gaan staan. Vanaf vorige week dins dag staat hij al op non- actief, „maar gelukkig", aldus de SW'er in Brui nisse, kan ik vandaag weer beginnen met de training". Het duurt ze ker zes weken voordat de tand, die door de tand arts weer in de goede richting is gebogen, weer vaststaat Hoek van Holland Van 2 tot en met 5 augustus zal in Hoek van Holland weer de traditionele avondvier daagse worden gehouden. Dan zullen de duizenden wandelaars, groot en klein, weer vier avonden lang door en om Hoek van Hol land stappen en hun zeven, tien of vijftien kilometer lange routes weer laten no teren op hun startkaarten. De medewerkers op het nieuwe startbureau in „De Hoekstee" zullen er weer voor zorgen dat iedereen vlot kan starten. Poli tie, EHBO en de dienst van Sport en Recreatie verlenen ook dit jaar weer hun volledige r^edewerking. Voor dit jaarlijks evenement kan men inschrijven bij de WV aan de Rietdijkstraat. Als voor 30 juk wordt ingeschreven zijn de kosten drie gulden tot en met veertien jaar en drie gul den vijftig voor vijftien jaar en ouder. Voor de late beslissers kan men ook nog inschrijven op de eerste avond, 2 augustus, bij de na-inschrijving op het startbureau in wijkgebouw „De Hoekstee" aan de Mercatorweg alleen dan zijn de kosten vier gulden. De starttijden zijn. van af kwart over zes tot zeven uur. Hoek van Holland De duiven van de PV De Zwaluw werd gelost in Tergnier (Frankrijk). De afstand was 265 kilometer en de lossing geschiedde om 7.30 uur. De eerste dull arri veerde om 11.35.26, de laatste prijswinnaar om 12.00.04. De uitslag was 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 12 Gebr. Klootwijk. 8. AT Koo ning, 9. P. Bredemeijer. 10. B. Kénnicg, 11. H. de Munck.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3