SCHÉsMMSCHE COURANT Gemeente pakt huiseigenaren aan Omzet halveert J Mooi of lelijk? Hoekpand ontsiert 2e Maasbosstraat Ik neem de proef Uitstel, uitstel en nog eens.. Maassluisedijk maanden dicht West haakt in op handtekeningenactie Zwevende vacature Rally Doorgereden na aanrijding IJsbrand voor Bas Groenoorder roept hulp van raad in Eerste koopavond donderdag: *dSBmapwm>- matm Zwijntjesjagers gearresteerd Dsoderc'ag 28 juli 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 telefoon administratie 26309! - redactie 262566 - klachtendienst 144144 _lG2de jaargang no. 25883. 4 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Over smaak valt niet te twisten. Dat blijkt maar weer in het hartje van Schiedam» waar het wapenschild en de ornamenten aan de gevel van Grote Markt 41 onlangs zijn geschilderd in opzichtige kleuren. De bewonersvereniging Schiedam-Centrum heeft daarover een klacht ingediend bij de gemeente. Initiatiefnemer Hans van Kleef: "Dat kan zo helemaal niet. Dat is kitscherig. Het detoneert verschrikkelijk". Naar aanleiding van de klacht van de voorzitter heeft de dienst bouw- en woningtoezicht deze week een blik geworpen op de versieringen bij het monumentale pandje. Eenmaal ter plaatse vroegen de ambtenaren rich af waarom de vereniging aan de bel trok. Het werk van eigenaar L. F. Ewijk vinden rij helemaal niet zo lelijk. De klacht wordt ook nog voorgelegd aan de welstandscommissie. Mogelijk gaat deze vrijdagmiddag reeds een bezoekje brengen. Het is nog niet bekend of de leden van deze commissie een schrobbering zullen geven omdat aan hen geen toestemming is gevraagd voor het aanbrengen van de versiering tegenover het oude raadhuisje. ■-VV-V;;y Schiedam Na de voor hem teleurstellend verlopen in spraakprocedure voor Groe- n oord-Midden (voor wat be treft het Cornelia van Zac- tenplein) overweegt Ton van Balveren de gemeenteraad in te schakelen. Gisteravond heeft hij al contact opgenomen met VVD-fractie- leider Gerard Verhuisd onk. Van Balveren, die op het Van Z an tenplein woont, vindt dat de gemeente te weinig Stil staat bij wat hij noemt: ,43e essentiele verschillen tussen mijn plein en de omliggende piemen". De inspraak is wat het Van Zanten plein aangaat voorbij. De bewoners hebben hun zeg je kunnen doen, maar Van Balveren vindt dat de ge meente daarnaar onvoldoende heeft geluisterd. Op het Van Zantenplein geldt sterker dan m de rest van Groenoord-Mid- den, volgens hem, dat een keuze moet worden gemaakt tussen groen en verkeer, of wel tussen bomen en auto's. „Voor allebei is geen plaats", meent Van Balveren, die bij een projectontwikkelings maatschappij werkt, en zich derhalve bevoegd acht te oor delen. Tot nu toe heeft hij één reactie gekregen op rijn kri tiek: van iemand die ook vindt dat voor groen geen plaats is omdat „men" nu een maal de auto op de stoep wil zetten, „hoe vreselijk auto's ook rijn". De gemeente heeft een tegengestelde mening. Verhulsdonk ook. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen pakt huis eigenaren aan. Bouw- en woningtoezicht is bezig; met het houden van een onderzoek naar eventuele gebreken aan de woningen in de Viaardingse Vet- tenoordsepolder. De eerste straat waar een derge lijk onderzoek werd gehouden is de Diepenbrock- straat. Huiseigenaren die hun wonin gten) met goed hebben onder houden of waar gebreken werden geconstateerd hebben inmiddels een brief van B en W ontvangen met het verzoek de geconstateerde gebreken binnen een termijn van zes weken te verhelpen. Wanneer zij daaraan geen gevolg geven krijgen de eigenaren op grond van artikel 25 van de Woning wet een aanschrijven waarin zij verplicht gesteld worden de gebreken te verhelpen. Wanneer dan de desbetreffen de werkzaamheden dan nog met worden uitgevoerd, zullen deze door de gemeente wor den uitgevoerd. De rekening Maassluis De reacties en ervaringen van de winkeliers in Maassluis over de koopavond, die twee weken geleden in plaats van op vrijdag op donderdag plaats vindt lopen zeer uiteen. Wel stellen de middenstanders, dat van een behoorlijke ervaring nauwelijks sprake kan zijn omdat de verandering van de koopavond net in de vakantieperiode is gevallen. De ervaringen over de eerste donderdag-koopavond zijn m het algemeen zeer negatief. Vele winkeliers noteerden een omzet over die avond van nog niet de helft van het normale. De publiciteit, die door de ge meente over het genomen be sluit is gemaakt, wordt veelal minimaal genoemd. Er is weinig vrees, dat de don- derdag-koopavond een flop zal worden. „Geen paniek", zo laat de bedrijfsleider van zelf- bedienmgzaak Stmon weten „De consument zal er echt wel aan wennen". Hij en velen met hem vinden de datum van de veranderde koopavond wel ongelukkig gekomen, nu net in de vakantieperiode. Hoewel ook de heer A. Versteek vertrouwen heeft m een suc cesvolle koopavond op de donderdag, noemt deze be drijfsleider van Van Heelsber- gen-texliel het genomen be sluit van de gemeenteraad vreemd omdat de meerder heid van de Maassluise bevol king ach middels een enquête had uitgesproken. Voorstan der van een koopavond op vnjdag te ajn. „Het maakt mij mets uit", zo zegt hij. „Maar wij hebben tenslotte maar met één persoon te ma ken. de consument. En daar moeten we ons op richten". De heer H. van Strien, be drijfsleider van Albert Heijn, stelt het anders: „De meerder heid, die de koopavond op vnjdag wilde behouden bleek maar genng. Dan weeg je ver schillende belangen tegen el kaar af. Ik vind het op don derdag veel beter als midden stander. Dan krijg je een bete re verspreiding van pieken. Vnjdag kunnen we de zaak weer wat op orde brengen om op zaterdag ons door de grote drukte heen te slaan. Voor heen kreeg 3e die drukte op vrijdagavond en zaterdag ach ter elkaar". |J[[|{lllllllllllllllllllllil!lllllllllllllIlllllllllllj|IIIIIIII||||lt|j|||||||f|||||IIIII|j||jlIlimiUIII[IU!lllllll!IIHfliNIIII|[l!lll[|[III!lllllllUllllll[IIIIJIIUIHIUIIiIlfj|(JlifmmHllllllI| Vlaardingen Het leegstaande (winkelstand op de hoek van de 2e MaasbosstraatfBinnensïngel is een doom in het oog van de omwonenden. De bewoners van het straatje in de Viaardingse Ovstwijk vinden dan ook dat het pand weer in gebruik moet worden genomen. Enige tijd geleden zijn alle wo ningen in de 2e Maasbosstraat schoongemaakt, de gevels werden gereinigd. De kosten hiervan werden gedekt door de particuliere eigenaar/bewo ners en de overige verhuur ders, die op aandringen van de straatbewoners hun finan ciële steun toezegden. Ook een aantal gemeentepanden kregen een schone gevel, waarvoor de gemeente in haar buidel tastte. Alleen het hoekpand - waarin vroeger een winkel was geves tigd - viel „buiten de prijzen". Bewoner Ermie Streefkerk ver telt hierover: „We rijn een brief aan het opstellen, die verstuurd wordt naar het col lege van burgemeester en wet houders. Eerst gaan we echter naar de commissievergade ring voor stadsontwikkeling. Die wordt aanstaande maan dagavond gehouden. Het ui terlijk van de 2e Maasbos straat zal daar aan de orde komen". Wethouder Bas Goudriaan heeft al eerder laten weten dat het hoekpand wordt gesloopt en dat de bewoners geen enkele kans hebben om hun plannen te verwezenlijken. „Het is gewoon enorm jammer", meent Ermie Streefkerk, „want het geheel verkeert nog in een prima staat. Wij hopen daarom dat de gemeente toe stemming geeft om het pand in te laten richten als exposi tieruimte voor schilderijen en keramiek. In onze straat woont een kunstenaar en die kan die ruimte goed gebrui ken. Tevens zal de straat er dan een stuk vriendelijker gaan uitzien". Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe in combinatie met: Rotterdamse!"» Nieuwsblad Woonpi Tel Deze Don open enveiop zonder postzegel sturen Antwoordnummer 834, Rotterdam. moet dan echter wel door de eigenaar worden betaald. Het onderzoek wordt uitgevoerd in het kader van het zogehe- ten actieve aanschnjvmgsbe- j leid van de gemeente Vlaar- dingen. Dit houdt in dat huur ders van woningen het ver zoek van bouw- en woningtoe- richt krijgen een klachtenlijst in te vullen. Aan de hand van de ontvangen klachten stelt deze afdeling dan een onder zoek in. Zijn de klachten te recht dan krijgt de huiseige naar een brief met het ver zoek deze te verhelpen, in een tweetal gevallen is reeds de termijn van zes weken ver streken. Deze huiseigenaren krijgen binnenkort een brief in de bus waarin zij verplicht gesteld worden het achterstal lige onderhoud weg te wer ken. Na het controle-onderzoek in de Vettenoordsepolder (met uit zondering van het gebied dat is opgenomen in het VOP ac tieplan en in aanmerking komt voor sloop) zullen de woningen m de Oostwijk - gelegen tussen Schiedamse- weg en Van Leyden Gael- straat - aan een dergelijk on derzoek worden onderwor pen. Ten komt het centrum aan de beurt. Schiedam Een broeierige sfeer van uitstellen komt te hangen rond de plannen voor Woudheek-Noord. „Het kan zelfs wel december worden voor het ontwerp-bestem mingsplan in de raad komt," geeft wethouder voor ruimte lijke ordening ir. Chris Zijde veld toe, „al vind ik novem ber persoonlijk nogal aan de late kant September of okto ber vind ik de meest reële calculatie." Gistermiddag kon hij nog niet zeggen, hoever de gemeente is gevorderd met het schrijven van commentaren op alle be zwaarschriften, die tegen het plan zijn binnengekomen. Maandagavond keerde hij na melijk terug van een maandje vakantie en derhalve moet hij zich nog inwerken: vanmid dag zou hij contact hebben met zijn ambtenaren, onder wie adjunct-directeur van ge meentewerken ir. R van Bo gerijen. De wethouder zou dan te horen krijgen of het met de commentaren wil vlot ten, zoals overigens wel rijn" indruk is. Het opnieuw uitstellen wijt hij aan de gerezen vaagheid over toezeggingen van de kant van de minister, wie dat dan ook moge zijn over een paar maanden. Drs. Hans Grmjters heeft wel enkele uitspraken gedaan, die bij Zijdeveld al tijd positief overkwamen, maar deze bewindsman hield zich de laatste maanden be hoorlijk op. de vlakte. Tegen standers van de bouwplan nen, zoals in het bestem mingsplan staan, zien daarin een lichtpuntje. Bijna negentig kinderen heb ben gistermiddag voor de fietsenrally van Jeugdland zo'n twee uur door Schiedam getoerd. Op de vijftien kilometer lan ge route voerden de deelne- mertjes in de leeftijd van negen tot veertien jaar zes opdrachten uit, onder meer het herkennen van burge meester Arie Lems op een foto. Voor goede oplossingen worden binnenkort een paar prijzen uitgereikt. Alle deel nemers hebben gistermiddag na afloop in ieder geval al een hermnermgsvaantje ge kregen. Over de opkomst zijn de or ganisatoren dik tevreden. "Gezien het weer valt het voor honderd procent mee. We hadden gedacht dat er maar zo'n veertig mee zou den doen", aldus oübaas C. Jochems van de Burgemees ter van Ha ar en groep. ïilllllllHlIlllllltllllUlilIjftlliltllIlIIllllttmilillllüllinilllll [iiiiiuiiuiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiEiiiEiiHiiiiittiiiiiiniiinfiiiiifiiiiiiiimiifiHiifiiiiiiiimiiiiiiiimiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiitnmiiiii: De dijk is voor alle verkeer afgesloten. Vlaardingen De Maas sluisedijk is gedurende twee drie maanden gesloten voor alle ver keer. Dit in verband met werkzaamheden voor de aanleg van een rioolwaterpersleiding. De totale lengte van de- ze leiding is ruim vier kilometer vanaf het ge maal oost tot het Scheur. Zij vormt een onderdeel van het ont- lastleidingnet van de zuiveringsinstallatie. Het v/erk wordt uitge voerd in opdracht van de gemeente. Voor Westfrankelandsestraat: Schiedam De handtekeningenactie voor verkeersmaatregelen in de Westfrank el an dse s fcraat wordt gesteund door de bewonersver eniging Schiedam-West Het bestuur is het met de bijna honderd bewoners, die een petitie aan het gemeentebe stuur tekenden, eens dat er iets moet worden gedaan om het doorgaande verkeer te we ren. Men denkt er in West over om een enquête op touw te zetten voor de gehele straat, in sa menwerking met initiatief neemster Herma Josti Bij dat huis-a an-huis onderzoek wil men tevens kijken of de be woners van de Westfranke- landsestraat tussen de Fabri- straat en de J. A. Alberdink Thijmstraat soms ook over last hebben van het verkeer en eveneens maatregelen wil len. Het verenigingsbestuur speelt verder nog met het plan om er bij de gemeente op aan te dringen de straat voorrang te geven m het stedelijk rehabili- tatieplan. ,»De actie juich ik bijzonder toe," aldus secretaris John de Kievith, die naar aanleiding van het artikel Westfranke- landsestraat wil geen race baan zijn", in onze krant van afgelopen dinsdag, gister avond kontakt heeft opgeno men met Herma Jost „Ik kan me inderdaad indenken dat de bewoners het daar een ra cebaan vmden. Drempels lij ken me echter reet voldoende. Misschien moeten we eens kij ken of nog meer dingen nodig zijn en of het soms mogelijk is om de gemeente wat meer onder druk te zetten er iets aan te doen." Vlaardingen Sinds het ver trek van Nico van Gelderen, de ex-beheerder van de Lijn baanhallen, wordt door de ge meentelijke afdeling voor sport, recreatie en jeugdzaken een proef genomen opdat de ontstane vacature met meer hoeft worden opgevuld met eenzelfde "zware" functiona ris. Momenteel staan de Lijnbaan- hallen onder de supervisie van ambtenaar Mart Romers. "Tot op heden loopt dat lek ker", vertelt Teun Goedknegt van de afdeling sport, recrea tie en jeugdzaken. De verklaring van Goedknegt: "De Viaardingse hallen zijn /nu al redelijk goed bekend in den lande. Dat is vooral het werk van Van Gelderen, die overal achteraan sjouwde voor de pubhe relations. Door Mart Romers hoeven dat soort werkzaamheden in feite met meer worden gedaan". Ook het aantrekken van een extra derde concierge voor de Lijnbaanhallen heeft er een steentje toe bijgedragen, dat het beheer minder moei lijk is geworden. Teun Goedknegt: "Er ls op het ogenblik sprake van een soort zwevende vacature. Het ge meentebestuur zal nog een be slissing moeten nemen over het al of niet opnieuw aanstel len van een dergelijke functio naris als Nico van Gelderen". Capeüe aan den Ussel Na eeo ernstig ongeval te hebben veroorzaakt op de kruising Hoofdweg/rijksweg 20 te Ca- peile aan den Ussel is de Maassluise automobiliste W. G. doorgereden. Ruim een half uur na het onge val meldde zij rich bij de Ca- pelse politie met de woorden: „Ik heb mets van een aanrij ding gemerkt". Op de kruising schepte zij een fietsende verpleegster H. W. die rechtsaf richting Gouda wilde slaan. De verpleegster heeft ruim tien minuten ern stig gewond tussen hei links en rechts passerende verkeer gelegen, zonder dat er zich iemand om het slachtoffer be kommerde. Een toevallig pas serende arts van de Ichtuskti- mek, waar de verpleegster zelf ook werkzaam is; heeft het slachtoffer in zijn auto naar de kliniek vervoerd, waar zij later per ambulance naar het St. Francisci 1 szieken- huis in Rotterdam moest wor den gebracht. Vlaardingen Wethouder voor financien Usbrand van der Velden zal maandagavond de plaats innemen van zijn stede- bouwkundige collega Bas Goudriaan als voorzitter van de commissievergadering voor stadsontwikkeling. Goudriaan geniet op het ogen blik van zijn vakantie en hoopt op 15 augustus te zijn teruggekeerd- Tot zolang wordt zijn stadsontwikkeling- vportefeuüle waargenomen door wethouder Van der Vel den. De vergadering maandag avond begint zoals gewoon lijk om half acht. Na het spreekhalfuur komt onder meer een voorstel aan de orde voor het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het bouwnjp maken van Holy-Zuid. Tevens zullen de commissieleden verzocht wor den om advies te geven over het al of niet verlenen van een voorbereidingskrediet voor het vernieuwen van de Prin ses Julianabrug over de Oude Haven. Schiedam Aan de Rotterdam- sedijk zijn deze week twee zwijntjesjagers gearresteerd. De 15-jarige G. J. v.d. T, en de 20-jarige A v.d, S„ beiden uit Schiedam, hadden de aan dacht van twee surveillance- agenten getrokken omdat ze 's nachts op een fiets zonder licht reden. Bij het babbeltje dat daarop volgde bekenden de jongens al gauw dat ze de fiets even tevoren op de Nieu we Haven hadden ontvreemd-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1