Puzzels voor Theo Laseroms Van Resteren wint derde rit Jeugd van Harga in de prijzen Van Rossum wint stratenloop Tennissers naar jeugdfifelstrijd Sportagenda Cees ZwmssboFM helpt EC Mechelen Win® Tijl: driemaal GSS ongelukkig CION experimenteert MAANDAG 1 AUGUSTUS 1977 HOUTWERK Van Geest leidt in avondcompetitie fSl Trainings- week voor OIKOS-jeugd VD/SC/WW 3 Rijen Wim Tijl, Vïaardings zwervende spits, die het meest tot zijn recht komt als aanvallende middenvelder, had een belangrijk aandeel in de 5-1 overwinning, vrijdagavond tegen RAC in Rijen, De Brabantse tweedeklasser kon FC Vlaardingen alleen voor rust enigszins bijhonden, daarna was het in de stromende regen een spel van kat en rr»Hi Tijl scoorde driemaal, maar had ook vijf of zesmaal kunnen scoren, gezien de riante mogelijkheden die hij kreeg en zelf creëerde. Theo Laseroms was daarom na afloop vol lof over de vroege vorm van zijn spits, die afgelopen maanden in onderhandeling is geweest met RWDM. In het duel liepen de beide spitsen, Jan Lohman en Maarten Polderman, blessures op en werden dan ook snel gewisseld. Trouwens, trainer Laseroms liet bij voortdurende wisselin gen al zijn achttien man opdraven. Uitgezonderd dan Frans Stans, die vrijdagavond gehandicapt was door een kniebles sure. In de eerste minuut namen de Vlaardingers in de bosrijke omgeving in dat stukje Brabant de leiding door Wim Tijl en daarna hielden alleen door slecht gerichte schoten en door de regen doorschietende ballen FC Vlaardingen van een verdere verhoging af. Niettemin kwam RAC gelijk door een „misser" van Cees Zwambom, de voorstopper van FC Vlaardingen die voor het eerst na zijn meniscus-operatie debuteerde. Tot aan de rust bleef het gelijk, maar daarna met de nodige wissels liep FC Vlaardingen storm. Paul Vork zorgde uit een pass van Dick Beek voor 2-1, uit een pass van Tijl kopte Dick Beek nummer drie in en Wim Tijl benutte zelf een strafschop: 4-1. Met een kopbal van Wim Tijl besloot FC Vlaardingen de eerste van een serie van drie oefenwedstrij den m één weekeinde. Mechelen FC Vlaardingen heeft één zekerheid, conditioneel is het klaar. Maar voor de rest nog een groot vraagteken. De formatie staat of valt met een optimaal middenveld, waarin Kokotovic paste. Zon der die Joegoslaaf, die zijn land niet uit mag („militaire dienst, red."), werd het trainer Theo Laseroms gisteravond bij de racingclub Mechelen duidelijk, dat hij voor een grote puzzel staat Zonder een „Van Hanegem in het klein" blijft de toevoer naar de spitsen achterwege. Terwijl FC Vlaardingen no- tabene vier spitsen voor zijn aanval heeft gereserveerd. Laseroms: „Met een sterke man erbij bereik je in elk geval dat Wim Tijl, die al vroeg in vorm is, niet bij herhaling ver terug hoeft om de ballen op te halen". Gisteravond acteerde het middenveld tegen de sterke Belgische eersteklasser RC Mechelen met een Cees Bouman, Willem Tijl, Joop Quellhorst en Frans Stans. Stuk voor stuk spelers, die in de combinatie passen, zoals na rust duidelijk bleek, maar de pass waarop de aanval wacht, komt te laat. „Bovendien", herinnert Lase roms eraan, „moet er juist op dat middenveld ook sprake van een rustpunt rijn. Ik kan nu twee dingen doen: een andere speelwijze gaan creëren of bij het be stuur aankloppen of er nog geld in kas is voor een ster ke man". Het driedaagse trainingskamp in Roosendaal speelde de selectie ook in de derde ont moeting op Belgisch grond gebied danig parten. Het gros van de équipe maakte een trage indruk, zonder overigens inzet prijs te ge ven. De ploeg was daarom voor RC Mechelen, vorig seizoen nog vierde op de ranglijst, een hele kluiri Het door Bas van den Berg scoren voor de Belgen kwam zelfs aan Cees Zwambom toe, die een har de pass van links verkeerd op rijn schoen kreeg en de bal hard achter doelman Toon Eggers schoot: l-ö. Op dat moment zeker niet ver diend, omdat FC Vlaardingen bij herhaling de aanval boos. Wim Tijl antwoordde snel daarop met een kogel op het houtwerk uit een pass van Maarten Polderman, terwijl daarna Dick Beek te veel tijd nodig had om secuur te rich ten. Nee, FC Vlaardingen kon zich ondanks die vermoeidheid aardig handhaven. Hoewel de bal gevoeligheid nog wel een aantal wedstrijden verraadt Laseroms: „Dat is wel gebruike lijk om in je ritme te komen. Over de defensie maak ik me geen zorgen. Cees Zwambom demonstreerde ook tegen RC Mechelen een groot gevoel aan ritme, maar", aldus Laseroms, „dit is van tijdelijke aard". Naarmate de tijd echter vorder de ging FC Vlaardingen steeds chaotischer spelen. De spitsen kwamen bij hun baanbrekend werk té traag terug, waardoor er soms op het middenveld gro te gaten ontstonden. Die dan weer niet door Bouman en Quellhorst, hoe ijverig rij ook waren, konden worden gedicht In de tweede helft, toen Van Dop zijn plaats had ingeruild voor Bep de Ruiter en Maarten Pol derman voor Danny Molendijk, kreeg FC Vlaardingen wat meer vat op de Belgen. Via aardige combinaties was het nu wel in staat om tot positiespel over te gaan, met bij tijd en wijle reele kansen. De Belgen, die pas een week training in de benen hadden, kwamen in die fase nauwelijks meer over de middellijn heen. Ook Frans Stans maakte nog zijn opwachting ten koste van Jan Lohman. In het laatste kwartier volgden de mogelijkheden el kaar snel op, maar ondanks de kansen voor Dick Beek en Wim Tijl, evenals Danny Molendijk, bleef het tegen de 1-0 achter stand aankijken. Deze week zet FC Vlaardingen zijn campagne voort Cees Zwambom....eigen doelpunt,.. Roosendaal Een in tensieve conditie training, gevolgd door een wedstrijd tegen FC Cluzona (tweede klas KNVB) was voor de selectie van FC Vlaardingen té veel van het goede. In een gezapige partij wonnen de ama teurs verdiend met 2-1. Laseroms: „De vermoeidheid speelde een grote rol, maar daarom dient ook zo'n trai ningskamp om zo veel mogelijk te trainen. Boven dien", lichtte hij nog toe, „hebben we er na de 5-1 overwinning op de eerste dag tegen RAC te licht over gedacht". Cluzona nam voor de rust de leiding en pas ver na rust trok Wim Tijl de stand gelijk. Kort voor tijd zegevierde FC Cluzona toch nog dank zij een af standsschot dat voor Peter Eikelen- boom te machtig was. VLAARDINGEN De strijd in Coureur's ïo- meravondcompetitie is nu in volle hevigheid losgebarsten. Rudie Liebrechts was zo goed begonnen met rijn over winning in de eerste rit. Ook de zesde plaats in de tweede rit kon er nog mee door, hij hield de concurrentie er nog steeds mee op achter stand. [n de derde rit werd het hem echter zd moeilijk gemaakt, WALTER VAN ROSSUM .vorm is er nog. Piershil De ROVS-atleet Walter van Rossum heeft zater dag in Piershil een stratenloop over tien kilometer gewon nen. De eerste kilometers had de Vlaardinger gezelschap van Peter Futs van Metro, maar na een tempo verhoging hep Van Rossum gemakkelijk weg. De soepel lopende Vlaardinger bouwde zijn voorsprong steeds verder uit en duldde niemand meer in zijn buurt. De eindtijd van de Rovs atleet was twee en dertig minuten en vijftien seconden. Hij had een minuut voorsprong op nummer twee, de Metro-atleet Dick van Zanten. Aan deze setraten- loop deden 220 lopers mee. Het commentaar van Walter van Rossum na afloop: „Dit was mijn eerste wedstrijd weer na een maand van alleen trainen. Ik liep bijzonder gemakkelijk en behoefde niet tot de bodem van mijn brachten te gaan. De vorm is er nog en ik zal trachten de komende maanden naar de piek te gaan". dat hij zich niet bij de eer ste tien wist te klasseren. Maaslander Jan van Geest maakte daar dankbaar ge bruik van en sloop met een 8e, 3e en 4e plaats naar de top van het klassement. Erg veilig staat hij daar overigens niet, want Rudie Liebrechts en Henk van der Bergh volgen hem met twee punten achter stand, zodat de fmale woens dagavond nog vele vragen moet invullen. De derde rit van deze uiterst boeiende competitie ontaardde in een lange jacht Herhaalde lijk maakte een vluchtgroep zich los uit de voortijlende groep, maar even herhaaldelijk werden de snode vluchters weer door het peloton gere kend. Een ontsnapping met Sjaak Koevermans, Addie Moerman, Bert Rietveld en Aad Brons, leek eindelijk het gewen ste succes op te leveren, maar tenslotte bleek het peloton toch weer als de grote slokop te fungeren. Toen Addie Moerman met Cees Vonk aan de haal ging meende men ook in een serieuze ont- snapping te moeten gaan gelo ven, maar de groep bleef onver biddelijk. Solopogingen van Aad van Asten en weer Addie Moerman bleken nutteloos te gen het op hoge snelheid opere rende rennersveld. Ook de veteranen Jan van Geest en Sjaak Koevermans wisten niet genoeg gewicht in de schaal te leggen om hun ont snapping met succes bekroond te zien. Het begon er naar uit te zien dat een massasprint de uitslag zou moeten bepalen. Sjaak Koevermans dacht daar echter anders over. Ongemeen fel trok hij drie ronden voor het einde van leer en reikte al snel naar een voorsprong van een 200 meter. Twee ronden voor het einde had hij die voorsprong nog steeds, maar toen de bel voor de laat ste ronde ging zat het peloton angstig dicht achter hem. On der aanvoering van een krach tig draaiende Aad van Asten dreigde Koevermans door de groep onder de wielen te wor den gereden, maar toen van Asten plotseling het werk aan de achter hem rijdende cou reurs overliet stokte bet tempo even en steeg de kans op Koe vermans'zege Het mocht echter niet zo zijn. Dik van Kesteren slaagde erin op het laatste rechte stuk nog Sjaak Koevermans voorbij te steken en de zege voor zich op te eisen. Hij kreeg daarmee nauwelijks loon naar werken, want bijna de gehele koers had hij zich achterin het peloton opgehouden om anderen de weg te laten effenen voor zijn o verwinning. Een manier van koersen, die Van Kesteren ze ker niet nodig heeft, daar hij onlangs nog bewees beslist be ter en sportiever te kunnen. Uitslag A-klasse: 1. D. v. Keste ren, 2. S. Koevermans, 3. A v. Asten, 4. J. v. Geest, 5. iï v.d Bergh, 6. M. Drop, 7, C. Vonk, 8, P. Onck, 9. B. Rietveld, 10. J. Noordijk. Herman de Bruinin het peloton. man de Bruin de spurt van het peloton winnende op de achtste plaats kwam. Uitslagen Hansweert Een afvaardi ging van de SWV Harga, was naar Zeeland getogen om daar deel te nemen aan de Internationale jeugdron- de van Hansweert, Deze wedstrijden werden verre den op het parcours, waar normaal de jaarlijkse ronde van Hansweert voor ama teurs op wordt verreden met enkele gevaarlijke klimmen er in. Ondanks de sterke deelname uit geheel Nederland en enkele ren ners uit het buitenland, kwamen alle rennersisters) van Harga in de prijzen. Het begon bij de 9-jarigen, waar Piet van Dijk na een felle ach tervolging van de koplopers tot een vijfde plaats kwam. De vol gende Harga-man die aan de start kwam, was Gerard van Boven, die bij de 12-jarigen steeds goed mee voorin bleef rijden en alieen in de eindsprint iets verloor, maar ais vijfde over de streep gleed. Bij de dertien-jarigen was het een groot peloton, waarin de aller- sterksten zich na enkele ronden een minimale voorsprong wis ten te veroveren. Bij deze zeven koplopers, Connie Meyer en Rob Huisman (beiden Harga) die mede het tempo hoog hiel den. In het peloton was het steeds Herman de Bruin (Har ga) die het tempo bepaalde om maar met teveel achterstand op te lopen. De sterke Carlo van Steel Zeeuws-Vlaandercn) be haalde hier de overwinning, ter wijl Rob Huisman derde werd Connie Meyer zevende en Her- De uitslagen: acht jaar 9 kilome ter 17,47 minuut 1. Aad de Graaf (Puttershoek), 2, Richard Assenberg (Puttershoek), 3. Pa trick Giessen (Feyenoord), 4. Martin van Helden (Feyenoord), 5. Piet van Dijk (Harga). 12 jaar: 1. Peter van Haren (Hoekse Renners), 2. Mario Rammeloo (2-Vlaanderen), 3. Geme Heida (Bataaf), 4. E. van Zanten (Hoekse Renners), 5, Gerard van Boven (Harga). 13 jaar 1. Carlo Steel (Z-Vlaande ren), 2. Didier Deleersnijder (De Mol), 3. Rob Huisman (Harga), 4, Jonny Nijssen (Feijenoord), 5. J. Kleinendorst (Hoekse Ren ners), 6. Robert van Stiegehs (De Mol), 7. Connie Meier (Har ga) en 8. Herman de Bruin (Harga). Schiedam GSS heeft zijn eerste oefenwedstrijd achter de rug. Tegen vierdeklasser Monster verloren de Schiedam mers met twee ongelukkige doelpunten wel met 2-0, maar speelden een verdienstelijke wedstrijd. GSS trainer Henk Steenbergen hierover: „We speelden een goede en nuttige oefenpartij. Ik ben zeer tevreden de jongens hebben geweldig gespeeld Na twee trainingen de afgelopen week was dit eigenlijk de eerste proef. Jammer van de goed spelende Wim van Loenen dat de twee doelpunten via hem in het doel verdwenen. Maar we zijn op de goede weg en zaterdag krijgen we weer een KNVB-elftal op De eerste helft was een gelijkopgaande stnjd met een iets sterker Monster. Deze club traint al drie weken en dat was duidelijk aan de verrichtingen te zien. Toch konden de sterk spelende Hans van der Broek en Kees van der Quak geen vuist maken. GSS was gehandicapt door het niet meespelen van keeper J-ienk Schnier- manni die voorlopig is uitgeschakeld wegens een hardnekkige blessure. Vervanger Arnold Vollebrecht, speler uit het tweede elftal en handballer, heeft echter zeer goed voldaan. Na twintig minuten kwam het eerste ongelukkige moment voor de Schiedammers. Bij een aanval over rechts ketste de bal tegen GSS laatste man Wim van Loenen in het doel en dat betekende 1-0. Ook de tweede treffer ontstond uit dezelfde situatie. Beide doel punten waren onhoudbaar voor doelman Vollebrecht Vijf minuten voor rust een vloeiende combinatie tussen Siem van Gerven en Piet van Gulik. De laatste gaf een lob over de uitgelopen doelman Galeins, maar de bal rolde tergend langzaam net naast het doel In de tweede helft ging GSS meer drukken en dat resulteerde in enkele goede kansen. Maar de verdediging van Monster maakte geen fout en wat GSS ook probeerde, het kwam net iets te kort om tot een treffer te komen. Vlaardingen CION telde tegen Gouds waar dse Boys nogal wat mutaties als gevolg van vakanties en zieke spelers. Daardoor kon het gebeuren dat trainer Bert van Hees moest experimenteren. Waardoor de meeste nieuwelingen een kans kregen. Jan Arkebout (ex-Sunlight) was ais centraal verdediger opgesteld, met achter hem als laatste man Arie van der Lee. Ook Koos van De venter (ex-DVO'32) en Bert Sleeuwenhoel: (ex-VFC) wa ren in de ploeg opgenomen. De Vlaardingers verloren dit duel met 3-2, Jaap Eigenraam nam de ope ning voor zijn rekening, maar daarna kwam de thuisclub met twee goals sterk terug tot 2-1. Emo Eï- fers maakte de gelijkmaker en nog voor de rust werd de eindstand al bepaald op 3-2 voor Goudswaardse Boys. De tweede combinatie verloor met 1-0 en de derde met 2-1, eveneens van Goudswaardse Boys. Naaldwijk Het Wate- ringse OKOS afd. tafelten nis houdt deze week een trainingsweek voer de jeugd. Trainer Jan Duyn- dam, die vroeger nog enige tijd dames-bondscoach was, geeft hen van maan dag tot en vrijdag konditie- en tafeltennistraimng. Da gelijks wordt van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur getraind. De deelnemers zijn: Gerry en Arnold van der Meer, Peter Alleblas, Frans Jan sen, Leonie Ladan en Peter Klooster. Maandag: Sportbrigade op terrein Oranje Nassau. Lo ting bowling Musis Sacrum, Lange Haven, 20 uur. Dinsdag: RKWIK—FC Vlaar- dingenselectle, 't Nïeuwe- lant, 18.45 uur. AC Gen t—FC Vlaardingenseiectie, Gent, 19 uur. CION—Sun light, Marathonweg, 19 uur. Avondvierdaagse De Hoek, De Hoekstee. Woensdag: De Holiandïaan Nep tun us, 't Nieuwelant, 19 uur. 's-Gravenzandse SV—SVV, 's-Gravenzande, 19 uur. Avondvierdaagse De Hoek, De Hoekstee, Vtaar- dingen—DVC, Marathon- weg, 19 uw. FC Vlaardmge- n—Hennes DVS, Marathon- weg, 19 uur. VFC—VDL, Sportlaan, 19 uur. VFC 2—WF, Sportlaan, 19 uur. Excelsior jeugd—PPSC, Woudesteïn, 19 uur, HVO— Excelsior M, Zwa- nensingel, 19 uur. Schieda m—Herons (s), Harga, 20 uur. Donderdag: Avondvierdaagse De Hoek, De Hoekstee. Sun light—SW-jeugd, Delta weg, 19 uur. Omloop van Ter Heijde, 19 uur. Sportbri- gade op terrein Oranje Nas sau. Ridderkerk Verschillende ten nissers! ters) uit dexe omgeving hebben zich geplaatst voor de strijd om de nationale jeugd kampioenschappen die deze week op verschillende plaatsen in ons land worden gehouden. Voor het district Rotterdam naar de KNLTB komen uit: Meisjes t/m 12 jaar: Jolanda Co- nijn en Angelika Kamp, jon gens tim 12 jaar: Bart Buiten dijk, Paul de Haan en Sikko Stienstra, meisjes t/m 14 jaar: Karin Meuldijk en Mechli Tas, jongens t/m 14 jaan Erik Boer- tje, Wim van Gorp, Norbert Sa fari en Tim Hoppema, meisjes t/m 16 jaar Marian van der Torre, Barbara Kamp en Marij ke Plag. jongens t/m 16 jaar: Pieter Eelkman Rooda, Erik Maaskant, Peter Paul Passchier en Ronald van Vliet, meisjes t/m 18 jaar; Marianne van der Torre en jongens t/m 18 jaar Michiel Schapers, Pieter Eelk man Rooda en Orrno Takx.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3