Blessures kwellen SW Gezelligheid troef bij ruiterfeest Softbalsters Schiedam blijven verliezen HD¥S verstevigt positie Kwaliteit joeg Feyenoord geeft doorslag Uitslagen „de Glazen Stad '77w Wachten op misstap Kieviten YVONNE ASSENBERG BESTE SLAGVROUW MAANDAG 1 AUGUSTUS 1977 VU/SC/WW 4 Overzicht van het terrein Glazen '77" werd gehouden. Wateringen Jan den Haan, voorzitter van de Stichting- De Glazen Stad en eigenaar van manege Westland, beek in het afgelopen weekeinde diverse keren naar de be wolkte hemel. „Ik mag de goden wel danken dat het droog is gebleven. Tot vrij dagmorgen negen uur heeft het geregend, uitgesproken daarna is het opgehouden. Nogmaals, dat is een be dankje „naar boven" waard". Jan den Haan, hij kwam tij dens het driedaagse ruiter feest aan de Poeldijkseweg handen te kort Wilde er voor zorgen dat iedereen het naar rijn of haar zin had, hielp bij gelegenheid de bouwers van het par cours en nam ook nog deel aan diverse springwedstrij- den. Kortom, de gezelligheid was troef bij het vierde con cours hippique „De Glazen Stad '77", dat liefst 600 starts kende. Mét toppers als Henk Nooren, Harry Wouters-Van den Oudeweij- er en Anton Ebben, allen deel uitmakend van de equipe die onlangs in We nen het Europees 1anden kampioenschap greep, in de gelederen. Johan Heïns, normaliter ook actief bij dit topkwartet, liet rich niet in Wateringen zien. Jan den Haan: „Johan belde me af gelopen donderdag op. Hij vond het erg jammer, maar hij wilde wel eens een waar het afgelopen weekeinde het concour hippique ,,De weekeinde thuis rijn. Je moet niet vergeten dat die Deze ruiter moet ver uit het zadel om met zijn de hindernis te kunnen nemen. mannen al maanden op stap rijn. Ik kon hem niet anders dan gelijk geven". De afwezigheid van Johar Kennedy-prijs {Jaehtspringcon- cours, klasse A-l): 1. G. Coumans (Flashback), 2. D. Lenstra (Last Promis) 3. P. Raaimakers (Sun of Nucon) 4. W. v.d. Ham (Sapristi), 5, E. Hendrix (Dimple) 6. P. Raaima- kers (Lord Rota) 7. W. v.d. Ham (Deux Nerveux) 8, M. Bagghexs (Quinto) 9. P. Dins (Gybelle). Rubriek 111 L10 m.: 1. Mej. P. v. Zijdervelt (Chico) 2. P. Bijls (Katinka Fernanda), 3. P. Ho ving (Kalina) 4. Mej. de Vette (Royal Albert), 5. R. v. Eek (Winze!) 6. Mej. J. Jacobs (Lercy Hill), 7. Mej. Groenen (Noran) 8. Mej. P. v. Driel (Fluweeltje), 8. T. ïQumpers (Ludwig) 8. Mej. S. Kolijn (Boy Kennedy), Jachtspringconcoors Rubriek DL* 1. R. ter Borg (Mona Lisa) 2. Mej. Pronk (Clan), 3. Mej. Au- bert (Elongo) 4. Mej. M. Pronk (Olga E), 5. Mej. Hl Aubert (Ku- no) 6. Mej. Ml Pronk (Zondag), 7. Mej. A. v. Vliet (Nicky) 8. R. ter Borg (Mr. Jonses), 9. R. Verhoef (C'Est Bon T) 10. P. v. Zon (Sansation), 11. K. Does (Irene) 12. P. Kooymans (Oskar K) Rubriek lila 1. R. ter Borg (Royal Dublin Jr.) 2. Mej. M. Moor (Cupido), 3. Mej. S. v. Staalduinen (Morning Star Heenweg), 4. Mej. M. Wethrnar (Mannon) 5. Mew. B. de Ligt (Romano), 5. P. Kooyxnan (Os kar K), 7. P. P. de Crane (Kill Moon). Manege-equipe wedstrijden ru briek I: 1. M. den Haan (Mike H), 2. Mej. S- v. Staalduinen (La Bamba), 3, R- v. Eek (Winzel), 3. A v. Zon (Jaliska), 5. S. Harkema (Troubadour), 8. A. v. Zon (Monchau), 1, Mej. M. Pronk (Glenn), 8. Mej. W. Mol (Elpanty-K), 9, Mej, H. Aubert (Elanco), 10. Mej. H. v. Vliet (Nicky). Manege-Equipe wedstrijden: 1. Manege Noordland, 2. Manege Westland 3. Manege Berenstein. Rubriek V klasse Z L30 m. 1. Me). A Ravestijn (Szérese), 2. Me). Nederpelt (Rocya! Scot), 3- R. Hoekstra (Jim Lad), 4. M. van Dungen (Cyrano), 5. G. Ve neman (Mr. Abbott), 6. Mej. R. Zweegers (Smooth Dealer) Rubriek IV 1.2Ö m. 2. W, Heber (Devin Glorie), 2. P, Hoving (Sun Dance), 3. C. de Winter (Cobbler's Dream), 4. C. de Winter (Bogar), 5. Mej. de Niet (Tell me more), 6, R. "Willems (Bobo Chanel), 7. Mevr. C. v. Zon (Sensation), 8. D. C. Lem- stra (Appolaris), 9. K. v. Zijder- velt (Battle On), 10. R. Willems (Snep). Rubriek VI Epreove-Eelais: 1. Mej- M Pronk (Kompas), D. Doldersteun (Charlie Brown), 2. R. ter Borg (Fantast R), R. Hoekstra Jim Lad), 3. Mej. A Ravestein (Scérèse), D. C. Lesn- gtra (Apolinaris), 4- G. Hoeven- b^ru (Marinho) D C T^fTwtra (Bacarola), 5. Mevr. C. v. Zon (Jaliska), Mej. V. v. Zon (Mon chau). Springconcours tabel A 130 m. I. W. v.d. Ham (Meridienne), 2. H. Holshuysen (Topaas), 3. H- J. M. Wouters (Americo), 4. J. Tops (Solid Man), 5. J. Tops (Nero), 6. A Bos (Filou Deux), 7. Mevr. I. Wagemakers Jansen (Jolly Peters), 8. M Bachus (Ka rabijn), 9. M. Pronk (Kompas), 10. G. Veeneman (I. Tirridu) Springconcours A 1.40 m. 1. D. Lemstra (Leanca), 2. ML Beuke laar (Mivo), 3. R. Hoekstra (The Don), 4. A Neessen (Livius), 5. H. J. M V/outers (Salerno), 6. W. v.d. Ham (Romeo), 7. M. Bagchus (Picolo), 8. E. Hendrbc (Dimple), 9. L. Laseur (Astriks). Dressunrpfoevea 1. Annemarie Keyaer, met Chlö- en Amon Heins devalueerde het fes tijn overigens allerminst Vooral gisteren kwam het publiek in grote getale op; om onder meer de parachu tisten van het paracentrum Texel te aanschouwen, maar de stevige bries stond een demonstratie jammer lijk in de weg. Daar had het Westlands Mannenkoor vanzelfsprekend weinig last van; zaterdag trakteerden dirigent Piet Struijk en zijn koor de toeschouwers op een bescheiden concert dat overigens wel in de smaak viel. Een hoogtepunt giste ren vormde het concours d'élégance; diverse paar d/auto-combinaties lieten zich bekijken door een des kundige jury die erg veel moeite had om tot een uit slag te komen. Al met al kreeg de Stichting „De Gla zen Stad '77" tijdens deze zonnige dagen weer de moed om ook volgend jaar door te paan. Schiedam De vakantieterogkeer van enkele speelsters heeft de dames van het Schiedamse softballteam niet aan de zo hoognodi ge overwinning op HCAW kunnen helpen. José Bergmann, Jeanne Besse en Truus Rodenberg hadden de hun vertrouwde posities ge overwinning weer moeten innemen, temeer omdat de invalsters, indien zij teveel wedstrijden voor het eerste team uitkomen, niet meer terug mogen naar het tweede team. Routinier Gerda Krabbendam had de tweede honkplaats inge nomen om de verdediging meer zekerheid te verschaffen. De dames van HCAW beschikken namelijk over een zeer sterke slagploeg en zij bewezen dit al in de eerste slagbeurt. Nadat de klappen van de eerste twee slagvrouwen een prooi van het Schjedamveld waren geworden, sloeg Eveline Verdam zich op de honken. Een verre tik van Janet Poort, goed voor drie honken, zorgde er voor dat HCAW het eerste punt kon la ten aantekenen. Een vangbal van Gerda Krabben dam voorkwam verder onheil. De drie slagen die de Schie- daixidames van het hout lieten komen, resulteerden in even zo veel vangballen. De tweede HCAW slagbeurt werd wel haast een kopie van de eerste, want weer met al twee dames uit, volgde een honkslag. Dit maal was het Simone de Vries. Nadat zij het tweede honk had gestolen volgde een tik van Els van der Bos en in plaats van de derde nul die het had moe ten worden verdween de bal langs het eerste honk en kon Simone de Vries scoren. Fia Falentijn nam direkt revan che op zichzelf door met een HCAW het vijfde pont, een honkslag van Mirjaa Nachte gaal vergrootte de voorsprong tot 8-0. Twee vangballen en drie slag konden gelukkig voor Schiedam dit geweld afstop pen. In de vijfde eu zesde in ning konden de Schiedamse da mes niet tot scoren komen, al was daar een dubieuze beslis sing van de scheidsrechter voor nodig. Hij gaf namelijk Diny de Gids na protest van de tegenpartij op de thuisplaat uit omdat zij het honk te vroeg zou hebben verlaten. De laatste slagbeurt bracht een spannend slot, HCAW ver dween met drie nullen aan de kant onder andere door een prachtig dubbelspel van Gerda Krabbendam, Fia Falentijn en Jeanne Besse. Schiedam benut te haar laatste slagbeurt door de tegenstandster onder druk te zetten. José Bergmann kwam op de honken door een fout van het HCAW-veld, Hilda v.d Burg bracht haar vervolgens verder en toen de HCAW-verde diging op een tik van Truus Rodenberg weer in de fout ging, kon Schiedam scoren. Pain Smid met een honkslag en Yvonne Assenberg met vier wijd kwamen eveneens op de kussens. mooie aktie Els van der Bos op Een honkslag van Diny de Gids, gevolgd door een tweehonkslag van Jeanne Besse zorgde er voor dat Schiedam tot 8—4 kon inlopen. Met loopsters op het» tweede en derde honk en twee slagvrouwen uit zat er nog een ..v„ v- kans voor Schiedam in. korte stop maakte een einde De klap die Fia Falentijn losliet aan haar en Schiedams illusies. werd echter foutloos verwerkt. het tweede honk uit te maken. In Schiedams tweede en derde slagbeurt konden zij geen ge vaar vormen voor de HCAW voorsprong, alleen Yvonne As senberg sloeg zich op de hon ken een aktie van de HCAW De gevaarlijke HCAW-aanval kon tot aan de vierde innings worden beteugeld, toen echter opende Mirjam Nachtegaal met een tweehonkslag. Els van der Broek verrichtte dezelfde pres tatie, zij sloeg hiermee de vori ge loopster over de thuisplaat en scoorde toen zelf door de thuisplaat te stelen. De vrees dat HCAW verder zou zodat Schiedam deze wedstrijd ietwat ongelukkig verloren ag gaan. Indien er gewerkt gaat worden aan het zwakke pont, namelijk de geringe slag kracht, dan is de mogelijkheid zeker aanwezig om van de één na laatste plaats af te komen. Beste slagvrouw: Yvonne As senberg met 2 uit 3. Werpciy- fers Schiedam: 10—3—3. uitlopen bleek ongegrond om- Woensdagavond spelen de Schie- - - dam softballdames tegen de Herons uit Heerhugowaard. De ze tegenstander staat een plaats boven Schiedam en wil het ver schoond blijven van degradatie wedstrijden, dan dient er ge wonnen te worden. Coaches Wïm Falentijn en Wiebe Panne- koek hopen dat werpster en uitblinkende slagvrouw Til Do* bets dan terug is van vakantie, want zo zeggen zij: „Dat scheelt een slok op een borrel". dat de Schiedammers de vol gende slagmensen vlot wisten uit te schakelen. Aan slag kon den zij echter niet imponeren, een dubbelspel voorkwam Fia Falentijns kans op een punt- De Bussumse dames lieten hierna zien hoe het slaghout gehan teerd diende te worden, want in de vijfde inning bezorgden zij Schiedam handenvol werk. Een tweehonkslag, gevolgd door een driebonkslag, besorgde De kopbal van Dick Hoogmoed! zal worden gekeerd. Schiedam Het heeft er lange tijd in gezeten dat SVV de oefenpartij tegen het C-elftal van Feyenoord met winst kon afsluiten. Het weg vallen door blessures van drie SW'ers was er echter de oorzaak van, dat het conditioneel sterkere elftal van Feyenoord in het laatste kwartier van de wedstrijd op een eenvoudige manier drie doelpunten produceren kon. Dat resulteerde in een enigszins ongelukkig 1-3 ne derlaag voor de eerste divisie-ploeg. De Schiedammers kwamen in de vijfentwintigste minuut aan een 1-0 voorsprong. Bart Kreft, die later door zijn rug ging, maar toch de wedstrijd uitspeelde, nam een vrije trap, waarop de Feyenoord-verdediging rich vol komen verkeek. De bal kwam toen bij Corrie Huigen terecht die nog net een klein „tiktóe" kon geven, waarop de Feyenoords doelman geen antwoord had. In die eerste helft had SW met wat meer geluk een ruimere voorsprong kunnen nemen. Fraaie schoten van spits Cor Peitsman en twee goede kopballen van de op de rechterflank geplaatste Dick Hoogmoed waren zeker één doelpunt waard. ïn de tweede helft toonde Feyenoord een surplus aan kwaliteit in huis te hebben (Jan Verheyen, Richard Buddingh) ook al misten de Rotterdammers in die tweede helft Dick Ernst. Dit surplus uitte zich vooral in de hogere mate van beweging, die de Rotterdammers toen ten toon spreidden. Maar het vergde nog lange tijd voor de „stadion-ploeg" een bres sloeg in de Harga-veste. Zij hadden hier zelfs de hulp van SW-doelman Bas van Noordwijk bij nodig. Hij liet een van tien meter afstand ingeschoten (lage) bal los, waarna Houtman geen moeite had gelijk te maken. Rinus Steenbergen was toen al uitgevallen (hij deed dat ook in de wedstrijd! tegen FC Den Haag C), omdat de SW-ieidïng geen risico wilde nemen met de onmisbaar geachte laatste man (Steenbergen zat tegen een beenspierverrekking aan). De organisatie verliep na het uitvallen van Rinus Steenbergen heel wat minder, betgeen na slecht uitkomen van de SW verdediging de Feyenoord-voorwaartsen bekwaam af strafte. Houtman gaf het laatste tikje en bracht zijn persoonlijke score op twee doelpunten. Jan den Tuin der zocht na dit tweede Rotterdamse doelpunt de kleedkamer op. Hij had last van een niet ernstige, maar wel erg pijnlijke blessure (een blauwe teen). Jos Zoetmulder kreeg de ondankbare taak de weinige minuten als linksachter op te draven. Feyenoord had toen geen moeite cm via rechts op te rukken en de 1-3 op het scorebord te brengen. Een wat geflatteerde uitslag, waarover SW-trainer Pim Visser; „Als er twee verdedigers uitvallen in het laatste kwartier en pas dan weet de tegenpartij te scoren, kun je niemand verwijten maken. Verder misten we ook Wïm de Haan. Hij had wel kunnen spelen, maar ik wil geen risico lopen zijn blessure te forceren (een verrekking van een spier in het bovenbeen)". De aanval werpt nog niet veel vruchten af (ook tegen de FC Den Haag kwam SW, ondanks een overwicht, niet verder dan één doelpunt), waarvoor Pim Visser wel een verklaring heeft: „Dick Hoogmoed heeft vorig jaar maar een paar wedstrijden voor FSC gespeeld. Het kost hem daarom wat meer tijd om het ritme te pakken te krijgen. Als dan Corrie Huigen met een blessure uitvalt (zowel in de wedstrijd tegen de FC Den Haag als tegen Feyenoord) komt Cor Peitsman eenzaam op een eiland te staan". Schiedam Met als resultaat een mooie zeven wickets over winning op het laag geplaatste cricketteam van HCG UI, be vestigde Hermes DVS zijn goe de vorm van dit moment. Met deze winst verstevigde het zijn tweede positie in de eerste klasse achter het Wassenaarse De Kieviten. Vanwege een overbezetting op zondag van het HCC-veld in Den Haag, moest Hennes DVS in rijn ontmoeting tegen het derde team van deze vereniging uitwijken naar de zaterdag. En juist deze dag hadden de weer goden uitgekozen om het aantal zonuren over de maand juli flink wat op de schroeven. Onder ideale omstandigheden be gonnen de Schiedammers, na eerst de toss gewonnen te heb ben, met fielden. In eerste in stantie liep de aanval van Her mes gesmeerd- Vooral John Beyer (4 voor 30), met daarin drie stumps van de attente wic ketkeeper Ton Stouthandel, bleek voor de Hagenaars een niet te nemen hindernis. Daar bij gevoegd de 2 voor -23 van Henny van Wijk, alsmede een erg fraaie vang van Eddy Ter- braak in de „Gully" zette op een zeker mament een stand van 65 voor 8 op het scorebord. Door dit snelle succes verslapte de concentratie bij de Hermes- spelers, hetgeen de HCC-cap- tain Half Hessen (25) en Pieter Blaise (49) de gelegenheid bood om het totaal toch nog een re delijk aanzien te geven, maar op 116 viel dan het laatste wic ket „Dit viel mij ergens wel tegen, omdat door het goede begin mijn gedachten al met een innings-o verwinning bezig waren", zei Hermes-captain John Beyer. Hierna was het woord aan de „batting-side" van de Schie dammers, die van hun opening- spaar Rob Stouthandel al snel weer terugzagen (gevangen). Eddy Terbraak (18) alsmede Henny van Wijk (35) wisten aantrekkelijke begins tand op de telegraaf te zetten, dat door Jack Geeratz (25 n.o.) en John Beyer (22 n.o.) werd opgevoerd tot de winst op 120 voor 4. Hiermee blijven de Schiedam mers, die nu de tweede plaats stevig in handen hebben, toch ook kanshebber voor de titel. „Het wachten is op een misstap van De Kieviten om de kop over te nemen", aldus John Beyer, waarmee onderstreept wordt dat hij zijn team nog lang niet verslagen weet in de strijd om de titel in de eerste klas. 9 Ton Stouthandel .drie stumps

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4