Castemiller niets wijzer van FC Vlaardingen HVO langs Excelsior M m SW aanvallend toch sterker VFC langszij Neptunus uit -mm Van der Mark scoort schakelt Hermes DVS houdt moedig stand: 2-0 '"mmmmmmsm Halkes naar Canada? h! 'wr Hoekse avondvierdaagse recordaantal deelnemers Cor Peifsmaa en Bait fCrefe nu ai in vorm Mutaties bestuur DVO '32 Eerste ronde Klinkenberg-bokaal "1*1" 11 SW-jeugd haalt uit: 4-0 DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1977 VD/S C/WW 4 o Dick Beek kopt FC Vlaar dingen naar een voor sprong. Vlaardingen Voor Joop Castemiller, trainer van FSC, was FC Vlaardingen—HDVS geen duel om veel wijzer van te worden. Vier wedstrijden in vijf dagen had een aanzienlijke matheid over de ploeg gebracht, die het ten koste van veel wilskracht nog enigszins kon verbergen. Per slot van rekening werkt Laseroms met een groep van achttien man, die zich allemaal in de kijker willen spelen. Her mes DVS, dat ruim een week training in de benen had, gaf uitstekend partij. Hoewel de selectie in het onge wisse is komen te verkeren door het verrassende vertrek van Ane Stehouwer per 15 september, was de formatie al redelijk goed op elkaar inge speeld. Maar het bezat, alt hans gisteravond, weirug bru te kracht Evenals in de hoofdklasse, onder leiding van Pim Visser, waaraan bet ten onder ging, moeten alleen combinaties het inleidende werk zijn om de aanval op de been te houden. Scheidende Arie Stehouwer liet zijn nieuwelingen Robert Ko- «Joor Bas van dsn Berg ren gevel, Roy den. Hartog en Frans Goudnaan wél opdra ven, maar het trio bezat té weinig body om het met name Krsto Mitrovie lastig te ma ken. Driekwart van het spor tieve duel, dat zo'n kleine dui zend toeschouwers trok, was FC "Vlaardingen op jacht naar goals, die er maar tweemaal kwamen. „Te weinig**, oordeelde Lase roms, „gezien de veldmeerder- heid, maar ik zag in vergelij king tot een avond er voor, toen vrij met 20 van RC Gent verloren, verbeterin gen", Ongetwijfeld zal de Bra bander wederom de kwaliteit van Wim Tijl en Jan Lohman zijn opgevallen. Voor de rest was het erg matig. FC Vlaar dingen was met name op het middenveld sterk in de combi natie, maar omdat dieptepas- ses een zeldzaamheid waren, liepen de notabene vijf spit sen, die het inzette, er een beetje verloren bij. „Het moet Drapic scoort Vlaardingen Ondanks het feit dat ÏTedrag Drapic maar één trai ning in de benen had, was hij met jong FC Vlaardingen de uitblin ker tegen RKWIK. Hij scoorde voor rust twee maal, één uü een af standsschot en één uit een solo en na rust gleed de laatste man van RKWIK de bal zelf in het doel. Eindstand dus 0-3. FC Vlaardingen zwak Gent FC Vlaardingen maakte dinsdagavond tegen racing club Gent een zwakke indruk. Het verloor in Belgie met 2-0, goals dïe voorna melijk uit verdedi- gingsfouten tot stand kwamen. Bij de rust ke ken de Vlaardingers al tegen een 1-0 achter stand aan. f'yw&Q'A yj&'s* iM i' allemaal nog een beetje groeien", wilde Laseroms al leen kwijt. „Als we tegen FSC de competitie ingaan, zijn we klaar. Conditioneel m ieder geval nu al". FC Vlaardingen noteerde via Dick Beek, uit een pass van Jan Lohman, na een klein halfuur de eerste goal, waar op doelman Harry Spermon. zich verkeek. „Ais hij keeper- straining had gehad, moest hij die bal hebben kunnen stoppen", verklaarde Arie Stehouwer. „Hij is deze week pas van vakantie teruggeko men". Een kogel van Goud- riaan, die door doelman Toon Eggers werd overgetikt, had een beter lot verdiend, maar datzelfde kan ook worden ge zegd van de spetter van Wira Tijl, waar Spermon zijn vuist onder zette. Het waren echter de enige spek- taculaire ogenblikken van het duel, waarin beide formaties elkaar helemaal lieten spelen. Het gevolg was dat combina ties de boventoon voerden en bij deze acties kregen Maar ten Polderman en Wim Tij!, als zwervende middenvelder, regelmatig de kans om FC Vlaardingen op een grotere voorsprong te brengen, Na rust mocht Roy den Hartog Dick Schaap doen vergeten, terwijl bij FC Vlaardingen Peter Eikeienboom de plaats innam van Toon Eggers. Hoe wel ook in deze fase FC Vlaardingen sterker was, be zat het te weinig verrassing in zijn aanval om HDVS op de krueen te krijgen. Hoewel schuchter, deed met name de oudste speler, Piet van der Burg, bij herhaling pogingen om zich met de aanval te be moeien. Maar zonder resul taat. Toen Maarten Polderman via een kopbal voor 2—0 zorgde, uit een pass van Johnnie Jan sen, was de strijd beslist HDVS het zich toen ver terug zakken, terwijl de Vlaardin- gers verzuimden hun grotere meerderheid uit te buiten. „In het laatste kwartier", aldus Theo Laseroms, „lieten we pas de bal het werk doen". Maar ook HDVS verstond die kunst terdege. Met name Teun Komaat, waarvoor FC Vlaardingen. van de zomer nog belangstelling had, liet daar enkele staaltjes van zien, alleen bleef het bij passes. Zelden ging hij een een-twee- eombinatie aan. Hoewel Arie Stehouv/er niet on tevreden was, viel het hem moeilijk over zijn spelers te oordelen. „Ik hoop maar dat Hermes DVS liever vandaag dan morgen een nieuwe trai ner heeft, omdat ik nogal met voorbereidingen zit vóór mijn vertrek naar Arabië. Je zit nu in een situatie dat ik een spe ler laag waardeer, terwijl hij volgende week door een nieu we man wordt geprezen. Daarom houd ik mij helemaal op de vlakte". Stehouwer, die zelf zeven jaar betaald voet bal deed tot slot; „Ik vind wel dat FC Vlaardingen meer ge bruik van zijn mogelijkheden had moeten maken Schiedam Leo Halkes is kanshebber voor de functie van bondscoach van Canada. De oefenmeester, die de afge lopen twee jaar SW onder zijn hoede heeft gehad, wacht nog op bericht. „Ik kreeg de tip dat ze daar iemand zoch ten", aldus Halkes, „waarna ik maar eens geschreven heb. Het lijkt me wel wat Tot nu toe heb ik nog niets gehoord, dus wacbt ik maar rustig af". Intussen heeft teo Halkes nog geen andere vereniging ge vonden. Mocht het Canadese avontuur niet doorgaan dan zal hij een jaar stage gaan lopen bij FC Amsterdam. Hal kes: trPun van der Meent heeft me dat gevraagd. Het lijkt me ook wel wat om hem een beetje te assisteren. Zeker is het m ieder geval wei dat Halkes met zal solliciteren bij Hermes DVS. „Toen Bob Maaskant indertijd die aan bieding van Go Ahead Eagles kreeg vroeg hij mij ook al. Ik heb toen tegen, hem gezegd, dat het met goed is een club te nemen die 20 dicht bij SVV ligt- Neen, Hermes zie ik zeker met 2atten". Onder schitterende weersom standigheden ging dinsdag avond om zes uur de veertien de avondvierdaagse met ruim 250ö,deelnemers van start. Dit tot nu toe nu ongekende aan tal deelnemers betekende tn Hoek van Holland een nieuw record. De start van de wan delaars begon voor het eerst bij het wijkgebouw De Hoek stee Deze start begon zonder noemenswaardige incidenten. Slechts drie deelnemers heb ben het tot nu toe gepresteerd alle veertien jaren met deze inmiddels heinde en verre be kende avondvierdaagse mee te lopen. Dat de avondvier daagse bekendheid heeft ver worven blijkt wel uit het feit dat even als andere jaren mensen vanuit Groningen tot Limburg en zelfs uit Duits land speciaal overkomen om met dit evenement mee te kunnen doen. De vierde avond, vrijdag 5 augustus, zal er een groot slotfeest worden gehouden in wijkgebouw De Hoekstee 's-Gravenzande Even kwam het nut van een oefenwedstrijd in het geding. Want halverwege de tweede helft van het duel tussen derde klasser 's-Gravenzandse SV en SW (uitslag 3-6) leek het uit de hand te lopen. Hetgeen te wijten was aan het uitermate raadselachtige optreden van scheidsrechter Arts die normaal gesproken als grensrechter in het betaalde voetbal meeloopt Cor Peitsman... sterk in de lucht De man maakte het wat te bont Floot voor vaak te harde overtredingen nauwelijks, bet toe dat Cor Peitsman en Rien Dijkhuizen met elkaar m de clinch raakten en hield con stant zijn hand op z'n borst zakje met de dreigende mede- deling: „Hier zitten mijn kaar ten heren?" SW, dat voor rust een sterke wedstrijd speelde maar na de pauze erg ver terugviel, ac cepteerde het optreden maar nauwelijks. En maakte daar bij de fout zich meer op de scheidsrechter dan op het ei gen spel te concentreren. Pim Visser later: „2e gingen pra ten omdat het op dat moment niet lekker hep. Font natuur lijk want je riskeert er alleen maar schorsingen mee. En daar hebben we niets aan." Maar ondanks al deze proble men speelde SW alleszins re delijk- En dat ondanks het feit dat zowel Wim Mulder als Wim de Haan op het midden veld ontbraken terwijl ook Cor Huigen met een bchte kneuzing aan de kant moest blijven- Echter, vooral Bart Kreft vormde op het middenveld een openbaring. De in de spits vaak wat zwak naar voren komende Kreft liet duidelijk zien juist in het midden nuttig te zijn. Pim Visser: „Het is in feite ook de plaats waar Bart thuishoort Bij Neptunus was dat al zo. En inderdaad speelt bij daar een stuk beter dan in de aan val." Maar het meest viel toch het spei van ex-HOV-er Cor Peits man op. De wat bonkige spits door Mariijn Verwaaijen toont zich nu al een gevaarlij ke speler die vooral voor rust sterk in de lucht was. Een aanwinst voor de anders zo matige SW aanval. Jammer was het daardoor dat Dick Hoogmoed nog duidelijk moeite heeft het wedstrijdrit me te vinden. Visser weer: •Dick heeft bij FSC het afge lopen seizoen maar vijf of zes wedstrijden gespeeld. Hjj mist dus duidelijk het ntme. Al leen moet hij natuurlijk niet te snel zijn koppie laten han gen" Het eerste kwartier was, tegen het weer voor het eerst in het Vlaardingen Vier deklasser Vlaardingen opende ter voorberei ding op bet nieuwe seizoen zijn oefen cam pagne op eigen veld tegen het Delfts DVC (eerste klas afdeling). Trainer Wim Koppe laar had nog niet de beschikking over alle nieuwelingen en de se lectie was door vakan ties nog niet compleet. Het verging de groen wit ten na eenmaal te hebben getraind nog onwennig. De 1-0 uitslag tn het voordeel van de thuis club is dan ook alleen maar voor de statistiek van belang. Toch mag Koppelaar met onte vreden 2ijn. Hi] zag an dere kandidaten aan het werk en buiten dat er hard voor een plaats werd gewerkt door de spelers, expe rimenteerde hij. Conditioneel moet er nog voel gedaan wor den. In de eerste helft verging het Vlaardin gen minder vlot dan de bezoekers, die het van de inzet moesten heb ben. Dc score bleef dubbelblank nadat zich voor beide forma ties kleine mogelijkhe den hadden voorge daan. Na de wisseling liep het bij Vlaardin gen vlotter en uit een gave aanval, die door Theo Jansen (als half- speler nuttig) werd in gezet, scoorde Jan van der Mark het emge doelpunt Beide ploe gen ondernamen nog acties tot scoren, maar slaagden met Vlaardingen Wim Poot en Cor van der Windt zijn de kandidaten voor een be stuursfunctie bij DVÖ '32. Woensdag L7 augustus wordt daarover vergaderd in het clubhuis aan d Marathon- weg. Van de huidige bestuur sleden is Jan van der Hoeven aftredend, terwijl tussentijds Figee voor de bestuursplaats bedankte. veld komende 's-Gravenzand- se SV, duidelijk voor SW. Hetgeen resulteerde in doel punten van Bart Kreft (na een schitterende 1-2 combina tie met Dick Hoogmoed), Jan den Tuinder tuit een voorzet van Cor Peitsman, Cor Peits man en Jos Zoetmulder. De 4-0 voorsprong leek echter ook nu weer een te grote weelde. Want de Schiedam mers gmgen vanaf dat mo ment terug naar risicoloze spel waann echter nogal wat fouten werden gemaakt. Het resulteerde ondermeer m de eerste tegentreffer toen Ruud van Dijk mistastte waardoor Jan den Tuinder in het straf schopgebied hands moest ma ken. Man Veltman benutte de elfmetertrap: 1-4. Het na rust ongewijzigde SW kreeg toen een extra moeilij ke tegenstander: scheidsrech ter Arts. Die ondermeer de woede van Bas van Noort- wijk op zijn hals haalde toen hij Aad Moerman de helpen de hand toestak. De van Hoekse Boys afkomstige spits kwam alleen voor de SW- goalie te staan maar was niet hij machte hem te passeren. Waarna hij zich wel erg op zichtig liet vallen maar de vrije val honoreerde met een strafschop. Moerman benutte die dankbaar. SW raakte geïrriteerd. Wikte in eerste instantie opheldering maar Pim Visser kon dat van af de bank verhinderen. AI moest hij wel Jos Zoetmulder wisselen voor Fred Meerhof. „Om Jos tegen zichzelf ui be scherming te nemen," was het alleszins redelijke commen taar. Ondanks alle vreemde beslis singen van Arts wist SW de score toch nog te vergroten. Doelpunten van Cor Peits man en Fred Meerhof zorg den voor de uiteindelijke 2-6 zege. SW speelde met: Bas van Noord wijk, Kinus Steenber gen, Ruud van Dijk, Jan den Tuinder, Jan Merrelaar, Bart Kreft, Aad van der V LIST, Jos Zoetmulder (Fred Meer hof), Cor Peitsman en Dick Hoogmoed. Vlaardingen HVO is de serie oefenwedstrijden ge start met een 2—1 over winning op tweedeklasser Excelsior Maassluis. De Vlaardingers hadden op drie man na het volledige eerste elftal opgesteld. Dit in tegenstelling tot Leen Admiraal, die onder ande re m tegenstelling tot Leen Admiraal, die onder ande re Ferry Groeneweg, Jan van Dijk en Paul Husslage wegens vakantie moest missen. Ook doelman Ger uit Geurtsen deed niet mee. Voor hem stond Carl Bos onder de lat die het zeker niet onverdienstelijk deed. Admiraal: „Een ne derlaag is natuurlijk altijd teleurstellend, maar het kwam ook omdat we de laatste weken al erg hard en intensief aan het trai nen zijn. Vandaar dat de groep nogal vermoeid was". HVO-er Kees Schil der opende in de eerste helft de score. Pas na rust kwam Excelsior uit een scrimmage, die werd afge rond door Aad van der Sande, gelijk. Vijf minu ten voor het einde van de ze aantrekkelijke wed strijd was het Ed Schilder die de thuisclub alsnog op winst zette. Vlaardingen Vierdeklasser VDL nam aan de Sportlaan bij VFC een schijnbaar riante voorsprong, maar daarna werd de klok. terug gedraaid tot 3-2. Kees de Man opende de score voor de Maassluizers, gevolgd door Jan van Altena. Leen Boon scoorde na rust tegen en dezelfde speler miste een strafschop. Tenslotte kwam VFC aan de gelijkmaker. v Vlaardingen De 0ol- landiaan heeft giste renavond zijn eerste wedstrijd gespeeld in de nederlaagserie om de Klinkenberg-bokaal. Neptunus was de eer ste tegenstander en werd met een duidelij ke 2—0 nederlaag naar Botterdam gestuurd. In 1975 is voor de eerste maal om deze bokal ge speeld en toen gewon nen door Hermes DVS. Vorig jaar werd de ne derlaagserie niet gehou den in verband met de droogte van de terrei nen. De sene bestaat uit totaa] vijf wedstrijden. Op woensdag 10 augustus konten de Vlaardin gers uit tegen COAL uit Bot- Schiedam Het C-elftal van SW heeft de oefenwedstrijd tegen bet Rotterdamse Aeo lus met 4-0 gewonnen. Trai ner Jan van der Velden was zeer te spreken over de ver richtingen yan zijn pupillen. „Het was een heerlijke wed strijd om le zien en een goede en sportieve tegenstander. Het was buiten mijn ver wachting, ik had met de jon gens alleen nog maar ge traind. Bij de rust hadden de Schiedammers een 2-0 voor sprong. Het eerste doelpunt was een terugspeelbal van de laatste man van Aeolus, Van G'rnkel, en de tweede treffer kwam van John van der Mun- nik. In de tweede helft werd het 3-6 na aangeven van Hans Smolders en ingekopt door Rinie van der Spoel. Ook de vierde treffer kwam van de voet van Van der Spoel. Van avond komen de C-spelers uit tegen Sunlight aan de Delta weg. Jackie Riedijk weer he lemaal terug... terdam. Een week later (17 augustus) komt eersteklasser DHS in. park 't Nieuwe]ant op bezoek. 24 Augustus speelt HoUandiaan tegen Spijkerusse en 31 augustus wordt de sene afgesloten tegen de bokaal- houder Hermes DVS- Trainer Hans Renirie had voor deze eerste wedstrijd niet de beschikking over zijn volledi ge eerste team. Kees Stam, Mart Plomp en Kees Spruit moesten vanwege hun vakan tie verstek laten gaan. De Vlaardingse vereniging had wel de beschikking over de nieuwe aanwinsten Jan Kalk man <Tidero) en Joran Kos- sowski (CVV), Ook de Vlaar dmgse reserve-spelers hebben goed voldaan bij de uitblin kers was ongetwijfeld de zeer goed spelende Roel de Bruin- Onder leiding van de goed lei dende Vlaardingse scheids rechter Dick Ploeg startte De HoUandiaan al direct met een hevig aanvallende voorhoede. Deze snelle inzet bracht ook succes, want reeds in de twee de minuut was het Jack Rie dijk -die een gave pass afgaf aan Rob Maat en deze bracht de stand op 1-—Q. Hoofdklas ser Neptunus had voor rust zes man uit het eerste team opgesteld en in de tweede helft werd dit aangevuld tot acht De Vlaardingse formatie haa daarna nog verder afstand kunnen nemen van Neptunus, maar de Rotterdamse buiten- spelval zat goed in elkaar en Puck Haddeman en. Jan Kalk man hadden hier totaal geen kijk op. In de tweede belrt had Renirie Ron de Vette en Jack Riedijk vervangen door Trnus Weber en Ben Flocndas, Bij Neptunus was het indivi dueel wel aardig voetbal» maar het vormde nog geen geheel- De HoUandiaan toon de meer uizet en daardoor kwam het ook dat na twintig rrunulenRob Maat twee man kon omspelen en toen on houdbaar voor doelman John Roos de stand op 2Q kon brengen. De Rotterdammers probeerden nog wel wat terug te doen, maar de defensie van Dc HoUandiaan gaf niets toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4