Gemeente komt nog niet over de brug I Kritiek op inschakelen van W i 1 ui a öltï v JU IN OP HOOFD Wethouders steunen Mjmfieisers Van der Lely tegen bouw winkelcentrum- Vergoeding woor co: leden schept problemen ilma gepolst v Lamoen bebouwing Lamoen De Laat- rapport komt half augustus in Steenwijkpolderl vanmiddag issie EIGENRAAM Subsidie- voorstel voor rechtsivinkel -simmmmrmiS' - -V. Scholieren mogen, niet ia kelder 5n deze krant; „Gme Chris" begraven- n in Relschopper gearresteerd SVOLVOI Collé opent zomerkermis SCHIEDA1VÏSCHE COURANT Vrijdag 5 augustus 1977 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25889 pagina s Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactte 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De rechtswinkel Schiedam krijgt nog: geen ge- roeentesubsidie. Dit onder werp wordt op verzoek van raadslid Els Hellwig afge voerd van de agenda voor de gemeenteraadsvergadering van maandagavond 15 augus tus. De CDA-vrouw wil dat de raadscommissie voor so ciale zaken volgende maand eerst kennis neemt van het jaarverslag van het Bureau voor Rechtshulp. Op de vergadering van de raadscommissie voor sociale zaken die deze week in het stadskantoor werd gehouden, en waar werd besloten om het voorstel aan te houden, was Els Hellwig één en al lof over het Bureau voor Rechtshulp aan de Nieuwstraat: Zij vroeg zich af of er naast het kantoor van mevrouw Spier-Walraven nog wel een rechtswinkel van juridische studenten nodig is: „Het bureau doet zo ontzet tend goed werk. Is het nou we! nodig dat er ook nog een rechtswinkel is? De uitgangs punten zijn hetzelfde: bij bei de komen mensen met moei lijkheden". Dat de uitgangspunten hetzelfde zouden zijn vond voorzitter Eef Collé niet. „Die zijn. net even anders", meende de wet houder van sociale zaken. Volgens het voorstel dat de raadsleden werd voorgescho teld en dat dus nu wordt aan gehouden is het grootste ver schil het feit dat de rechtswin kel tijdens de advieszattingen in De Kreek collectieve rechtshulp verleent, terwijl het Bureau ach uitsluitend concentreert op individuele rechtshulp. PvdA-er Ruurd van der Veer gaf op de openbare bijeen komst te kennen dat hij zeer welwillend tegenover de sub sidie voor de rechtswinkel staat, maar vond ook dat de commissie inderdaad wel eerst in2age moet hebben in de stukken van beide instel lingen. De fmanciele steun voor de studenten zal waar schijnlijk nu pas worden be handeld in de septemberver- gadering van de gemeente raad. Vlaiamuiieii Pe aannemings- 'door'' YVénbumhJs bijvoorbeeld „van D^^j^ySthiS^^wariat-.êe^ ■- mtief is dat" der' Uit onze krant van vrijdag 24 juni Vlaardingen Het inschakelen van aannemersgi gant Wilma als mogelijke bebouwer van het Vlaar dingse Lamoenterrein heeft de woede gewekt van de projectgroep stadsvernieuwing Vettenoordse- Sw - f' A, m Sis* polder. De projectgroep, die via de stuurgroep stadsvernieuwing advies uitbrengt aan het college van burgemeester en wethouders, betreurt het ten zeerste dat Wilma is gepolst om tussen 45 en 50 woningen te boawen zonder dat de projectgroep daarvan op de hoogte is gesteld. Porjectcoördinator Abel de Jong hierover tegen het colle- ge: Allicht zijn de contacten met de beste bedoelingen ge- legd, maar het ontbreken van enig overleg met de (deeDpro- jeetgroep is voor ons zeer be- I zwaarhjk." Volgens de vastgestelde nota Organisatie Stadsvernieuwing hoeven de vier gezamenlijke Vlaardingse woningbouwver enigingen met te worden ge bonden aan de vastgestelde procedure in de nota. „Maar", zo vertelt De Jong, „hun deel name bij het proces veronder stelt instemming met genoem de nota. Tevens kunnen B en W er in hun contacten met de woningbouwclubs op wijzen dat de voorbereiding van elk willekeurig stadsvernieuwing, sproject moet geschieden aan de hand van die nota Organi satie Stadsvernieuwing." Als het aan de projectgroep ligt dan wordt zij zo snel mogelijk ingeschakeld bij het speuren naar een aannemer voor ,La- moen". Eerst zal dan echter een beslissing moeten worden genomen over de wijze van aanbesteding. „Het is eigenlijk vreemd", merkt Abel de Jong op. „Bij de keu ze van de architect Nico Andnessen is een uitvoeri ge procedure gevolgd. Zelfs drie busreizen zijn gemaakt naar Groningen, Haarlem en Delft. Nu wordt echter geheel buiten ons om contact gezocht met Wikna!" De leden van de projectgroep spreken juist hun ongenoegen uit over de gevolgde „proce dure", omdat zij bang zijn dat j aannemer Wilma niet geschikt I is voor de bebouwing van het Lamoen terrein: „Wilma bezit voor de uitvoering van het Lamoenproject allicht een zo danige starheid dat aanpas sing van de ontwerpen niet goed mogelijk zal zijn." Tenslotte wijst Abel de Jong erop dat bij het realiseren van vervangende nieuwbouw gro te inzet gevergd wordt van alle daarbij betrokken partij en. Hij verklaart: „Het is van groot belang dat de toekom stige bewoners in voldoende mate gemotiveerd blijven meedenken. Een open aanpak van de gemeente en de wo ningbouwverenigingen is dan ook essentieel."1 VIaardingen Het technisch rapport van de De Laatwo- ningen in Holy is iets „ver laat". In plaats van de aan vankelijke streefdatum -1 ju li - zal het nu half augustus ld aar zijn. De heer K. H. M. Evenhuis van het woningbedrijf heeft het met kunnen bolwerken om het rapport voor het einde van de maand juli af te ron den. Het technisch rapport van de 144 De Laatworungen in de Vlaardingse Holywijk moet uitwijzen of de woningen al of met voor een opknapbeurt in aanmerking komen. In eerste instantie wordt het werkstuk van het woningbe drijf doorgespeeld naar het college van burgemeester en wethouders. Het college zal zich dan uitspreken over het rapport en de daaraan ver bonden - mogelijke - conse quenties. Schiedam Aan schoolhoofd H, Heesen zullen burgemees ter en wethouders laten mee delen, dat de kelder van rijn gebouw niet meer door groe pen leerlingen mag worden gebruikt. De kelder van de betrokken school, de W. A. Liefland aan de Prinses Bea- tnxlaan in Kethel, heeft na melijk maar één ingang en dat is hoogst gevaarlijk mdien brand mocht uitbreken, vindt het college. Heesen begrijpt overigens de veiligheidsoverwegingen heel goed en volgens hem is niet bezwaarlijk, dat de kelder niet meer mag worden ge bruikt. „Hier is vervangende ruimte genoeg," meent hij. De beslissing van het college is één van de eerste maatregelen voor grotere veiligheid op scholen. Het besluit is geno men in de collegevergadering van deze week, een dag nadat CDA-fractieleïdster Rietje Ta verne m het seniorenconvent het brandgevaar op scholen had aangeroerd. Daarover staal trouwens meer op pagi na drie. Vlaardmgen De Vlaardingse wethouders Kien Bovenberg, IJsbrand van der Velden en mevrouw Jo Vermeule gaan een heel klein stukje meefiet sen met de Rijnfietsers, die op donderdagochtend 11 augus tus zullen arriveren bij de hoofdingang van het havenbe drijf Vlaardmgen Oost. Zoals bekend zijn momenteel enkele honderden fietsers een demonstratieve fietstocht langs de Rijn aan het houden. De tocht is bedoeld om de verdere vervuiling van de Rijn tegen te gaan. Donderdagochtend 11 augustus om tien uur wordt de stoet venvacht bij de ingang van het Havenbedrijf Vlaardmgen Oost. Het college van burge meester en wethouders hoopt van harte dat vele stadgeno ten zich op de fiets! aan het gezelschap willen toevoe gen. De drie genoemde wethouders geven wat dat betreft zeker het goede voorbeeld. Alhoe wel. Bij het bereiken van het Lickebaertgebied wendt men het stuur al weer richting Vlaardmgen. De laatste „Rijn"-etappe voert van Rotterdam naar Hoek van Holland. Zie ook pagina 3. Het was niet moeilijk om donderdagmiddag In Schiedam het Hoofd plein te vinden. Je hoef de maar af te gaan op de herrie die drive-in discotheek Rainbow produceerde. Discjoc- keys Ruud en Ron zet ten hun Installatie zo luid mogelijk om het ter rein nog enfgszins op te vullen. Het publiek IJet zich nauwelijks zien. Zo'n vijftig Jongeren la gen zich lui te vermaken in het zonnetje, al pof fertjes etend en ranja slurpend, terwijl de dlsc- jockeys zich uitputten in het verzinnen en uitroe pen van geestige op merkingen. Enkele door de organisatie van Jeugdland uitgekozen dames hielden de pof fertjes In de gaten en zorgden ervoor dat er steeds genoeg waren voor de hongerige aan wezigen, Kortom, een geslaagde middag. Maassluis De touwtrekkerij tussen het laBdbouwmachinebedrijf C. van der Lely en gedeputeerde staten inzake de bebouwing van de Steendijkpolder gaat onverminderd door. Op woensdag 24 augustus zal juridisch adviseur ïr. rar. KL Muider van het bedrijf opnieuw voor de commissie AROB verschijnen. Daar zal hij zijn bezwaren uiten tegen de bouw van het winkelcen trum in de Maassluise polder. De school staat er grotendeels ai maar de Kroon moet nog beslissen of er gebouwd mag worden. Schiedam De gemeente is er nog niet precies uit hoe een financiële vergoeding moet worden geregeld voor bur gers, die in een gemeentelijke commissie zitten. Bij buurge meenten zoals V laar dingen, Schiedam Gewapend met ijzeren staven en tafelpoten hebben een tiental jongens deze week in Oost vernielingen aangericht. Een jongen is door de politie gearresteerd. Deze 16-jarige G. S. uit Schiedam was in het bezit van een tafelpoot, verzwaard met een stuk gasbuis. Bij het Lorentzplein vernielden de relschoppers ondermeer een paar auto's. Buurtbewoners alarmeerden daarvoor de politie. Bij aankomst van oe surveillancewagens stoven de jongens uiteen, met achterlating van het geïmproviseerde wapentuig. Op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat is nog geen aangifte gedaan van de aangerichte schade. Delft en Rotterdam gaat Schiedam kijken hoe daar de betaling is geregeld voor de commissieleden, die niet in de gemeenteraad zitten. In veel gevallen gaat het om gewone burgers, die vanwege hun „naam en faam" m een bepaalde commissie zitting hebben om op die manier hun kennis te spuien ter onder steuning van de raadsleden. In evenveel gevallen gaat het om vertegenwoordigers van bepaalde instanties, die door die instellingen zijn gekozen om in een commissie plaats te nemen. Het lijkt sommige raadsleden correct om ook een aantal van deze burgers te honoreren voor zover dezen niet door hun organisatie wor den betaald. WD-fractieleider Gerard Ver- i hulsdonk vindt ui principe, I dat de scheidslijn heel simpel moet komen te liggen. Wie door de gemeente vanwege zijn kwaliteiten wordt uitver- j koren, moet door de gemeente i worden betaald; en wie na- mens een instelling in een ge- meentelijke commissie zit, j moet maar door die instelling 1 worden betaald is in grote lijnen de mening van de libe raal. Problemen rijzen dat echter bij stichtingen zoals de Schie dams e Gemeenschap, waar aan de raad een aantal taken heeft gedelegeerd. De SG praat derhalve met uit een zeker eigenbelang en van deze stichting moet dus niet wor den geeist, dat zij zelf haar leden voor commissiewerk be taalt, zo luidt de opinie van andere raadsleden. De kern van 2ijn bezwaar ncht zich op de omvang van het winkelcentrum. Het land- bouwmachinebednjf meent, dat de grootte ervan in geen verhouding staat tot het aan tal woningen m de Steendijk polder. Het bednjf vreest daarom, dat vooruit wordt ge lopen op nog verdere bebou wing van de polder en we! op de gronden, die nu door het bednjf als proef terreinen worden gebruikt Een deel van die terreinen zijn in ei gendom van Van der Lely, op een ander deel heeft het be drijf slechts het gebruiks recht. „Gezien de omvang van het winkelcentrum zal men het straks zeer logisch vinden om op de gronden waar wij nu nog het recht van gebruik op hebben ook woningbouw te plegen. Dan verhezen we een belangrijk deel van de proefterreinen", zo laat jurist Mulder weten. Om dezelfde reden verzette hij zich begin dit jaar voor de ARÖB-commissie de com missie die zich bezighoudt met bezwaren tegen gewijzig de bestemmingsplannen te gen de bouw van het scholen complex. Hij argumenteerde, dat de milieukwwaliteit in de Steendijkpolder te veel te wensen over laat. Zo toonde Mulder met cijfers aan, dat de richtwaarde van stikstofdioxi de in het tweede kwartaal van 1976 in één maand zelfs vier maal werd overschreden. De grens voor ozon werd maar liefst 27 procent van de tijd overschreden en éénmaal zelfs met driehonderd pro cent. Mulder verweet derhal ve, dat het provinciaal be stuur iedere milieuhygiëni sche- horde met het grootste gemak neemt door niet ern stig rekening te houden met deze cijfers alvorens te beslis sen in die polder we) of geen woning- en scholenbouw te plegen. Voor de tweede keer reageerde GS echter afwijzend op de bezwaren van het landbouw- machinebednjf Hoewel de Kroon zich nog over de kwest ie moet uitspreken wordt er in de Steendijkpolder al heel v/at gebouwd hetgeen moge lijk is suids de invoering van de nieuwe regeling welke in houdt, dat bezwaarden de rea lisering van een gewijzigd be stemmingsplan met langer kunnen ophouden totdat de Kroon ("na lange tijd) een uit spraak doet. Schiedam Onder grote be langstelling is vanmiddag „Ome Chris" van Dijk begra ven. De teraardebestelling van de PvdA-nestor vond plaats op de algemene be graafplaats aan de Burge meester van Haarenlaan in Schied am-West, De oud-SDAP-er in hart en me ren overleed begin deze week op 34-jarige leeftijd. Bij de groeve werd de Schiedammer vanmiddag geroemd om zijn inzet voor zijn partij en de voetbalwereld. Chris van Dijk was ondermeer ere-vooratter van de tweede Wasser Schie dam, adviseur van de voetbal scheidsrechters en penning meester van de landelijke bond van amateurs. Op het kerkhof waren vanmiddag dan ook veel bekenden uit de sportwereld en plaatselijke politie. advertentie Dirk de Derdelaan 18 Vlaardmgen lei (010)35 0055' Schiedam De kermis aan het Emmaplein wordt morgen middag officieel geopend. De opening zal worden verricht door Eef Collé. De wethouder van sociale zaken zal daarvoor de exploitanten van de kermis s'middags om half één ontvangen in de re creatiezaal van het stadskan toor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1