i Korfbaltoernooi Waterwegcup I Sterke bezetting bij Soencta- toernooi Hennep Excelsior en Asvion strijden om titel ALLE CLUBS DOEN MEE Oefen programma DVO '32 VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1977 m ssvim EXCELSIOR VREES VD/SC/WW i Jit 'ff?.'..?/., Het team van Excelsior'20 dat de beslissende fase nadert. ricketcompetitie nadert ontknoping Schiedam Het gaat er donker uit zien voor de softballdames van Schiedam. Woensdag avond verloren zij op Harga met 11—5 van de Herons uit Heerhugo- waard. Het talrijke pu bliek zag een van Schiedam-zijde slecht gespeelde wedstrijd, veel (denk)fouten, mis verstanden en zwak honklopen werden slechts sporadisch af gewisseld met een vleugje goed spel. De Herons-werpsters waaronder Nederlands jeugdteaznspeelster Kitty Liefting hadden eveneens een zwakke avond en de veertien honkslagen, die Schie dam wist te produce ren hadden dan ook ruimschoots voldoende moeten zijn om de overwinning in Schie dam te houden. AI in de eerste inning waren tekenen van een naderende nederlaag te zien. De Her- ons openden met twee honkslagen. via een opoffe- rmgsstootslag en een opof- fermgsslag kon Mary van Heerwaarden scoren Voordat Fiat Falentijn met een vangbal de derde nul kon maken, werd het 2— door een foutieve aangooi van de Schiedam-achter- vangster. Marijke Hoedt, Schiedams eerste slagvrouw kwam hierna met een honkslag op het eerste bonk, het tweede stal zij echter zo langzaam dat zij gemakke lijk kon worden uitge gooid. De volgende twee nullen vielen vervolgens vrij snel door een vangbal en een fout gestoten derde slagbal. De tweede inning leverde voor beide partijen geen punten op, dit in tegenstel ling tot de volgende Her ons slagbeurt, waarin zij vier dames over de thuis plaat vwsten te krijgen. Vier honkslagen en even zoveel fouten in het Schie dam veld, gaven de Herons alle kans om de stand op 60 te brengen. De een voudigste ballen leverden de Schiedammers grote problemen op en met moei te konden zij een eind aan deze Herons slagbeurt ma ken. Merkwaardig genoeg was van dit weifelende spel niets meer te merken zo dra Schiedam zelf het slaghout mocht hanteren. Hilda van der Burg startte roet een honkslag, gevolgd door José Bergmaan en Diny de Gids. Fia Falen tijn deed toen wat er van haar verwacht werd co joeg de bal het verre veld in. Hoewel deze bal gevan gen werd kon Hilda van der Burg scoren, nadat Jeanne Besse eveneens met een honkslag het tweede Schiedarrrpunt had binnen geslagen, bleven verdere mogelijkheden on- bcnul omdat Til Debets en Truus Rodenberg met drie slag aan de kant gingen. In dc vierde en vijfde inning wisten de Schiedam-dames ook geen punt over de thuisplaat te krijgen, hoe wel de honken regelmatig bezet werden Herons, dat in deze periode slechts twee honkslagen haaide kon via het boekje met een opoffermgsstootslag de stand op 7—2 brengen Een opleving van de Schiedam- verdediging hield de Her ons m de zesde inning van een grotere voorsprong af en de Schiedamdames za gen zelfs kans om de ach terstand te verkleinen. Gerda Krabbendam en Hil da van der Burg konden scoren op een honkslag van Fia Falentijn, drie slag en zwak honklopen gaven echter de Her ons voldoen de gelegenheid om Schie dam van verdere scoring af te houden. De laatste Herons slagbeurt ging de Schiedaraverdedï- gïng weer in de lout, vier honkslagen en twee veid- fouten op belangrijke mo menten, resulteerden in vier Heronspunten. Zon der zelfvertrouwen was de SehiedamsJagploeg niet in staat in hun laatste slag beurt de stand een drage lijker aanzien te geven, hoewel er genoeg geslagen werd kon slechts Jeanne Besse een puntje aan het Schledamtotaal toevoegen. Werpcijfers: Schiedam Til Debets, 0 maal drie slag, 0 maal 4 wijd, zij kreeg 12 honkslagen legen en het veld maakte 7 fouten. Her ons' Kitty Liefting en Els Kouwenhoven, 6 maal 3 slag, 2 maal vier wijd, 14 honkslagen tegen het het veld maakte 3 fouten. Be ste slagvrouw: Jose Eerg- mann met dne honkslagen en even zoveel slagbeurten. Vanavond gaan de Schie- darndaraes op bezoek bij het op de tweede plaats staande Capae WK en 2oals één van de speelsters het uitdrukte: „wij hebben heel wat goed te maken". Hopelijk slagen zij erin om het zelfvertrouwen te rug te krijgen en er voor te zorgen in de komende wedstrijden uit de degra datiezone weg te komen. Schiedam Een meer dan volledig cricketprogram- ma krijgen de Schiedamse vertegenwoordigers dit weekeinde af te werken, dat bestaat uit louter "toppers". Nadat op "Karga" éérst morgen wordt aangetreden tegen VRA, krijgt Hennes ©VS zon dag koploper De Kieviten op bezoek. Op "Tfrarle- de" wordt zondag in de wedstrijd Excelsior-Quick Haag II beslist welk team definitief de kop neemt. gangsklasse gespeeld. Nu zon dag de Hagenaars naar "Thurlede" komen, is alles aanwezig om er een echte "thriller" van te maken. In deze ontmoeting zal het van groot belang zijn wie de toss weet te winnen, waarmee be paald wordt welk team er het eerst moet gaan batten. Daar de Schiedammers compleet aantreden, wordt aangeno men dat zij mits goed voorbe reid en geconcentreerd, toch te sterk zullen zijn voor de Hagenaars en aan alle 002e- kerheiden een eind zullen ma ken welke vereniging over het beste team beschikt. Op "Th urlede" begint deze wed strijd om 11.00 uur. Asvion begint zondag in zijn wedstrijd tegen Sparta II op het veld van hockeyclub Rot terdam (Laag Zestienhoven) Ook Asvion staat voor een soortgebjke situatie in zijn ontmoeting, in Rotterdam, te gen medekandidaat Sparta II. Spirit moet in Den Haag pro beren om het vierde elftal van HOC van de punten te hou den. De Schiedamse cnckethefheb- ber krijgt het zondag erg moeilijk in zijn besluit aan welke vereniging hij de voor keur zal geven. Een beslissing dat in de hand is gewerkt na een ongekend boeiend compe titieverloop In beide Schie damse sportparken wordt er dan gestreden om de topposi tie, met daaraan verbonden een mogelijk kampioenschap. Op "Harga"' staat alles in het leken van de grote strijd wel ke Hermes DVS tegen koplo per De Kieviten wacht De eerste ontmoeting eindigde ui een duidelijke overwinning voor de mannen uit Wasse naar, die ook nu als favoriet van start gaan. Dit geheel uit Engelsen be staande elftal brengt weinig spectaculair cricket dat al leen steunt op de typische Engelse gedegenheid, met een zeer gevarieerde aanval. Her mes is vooral de laatste wed strijden erg sterk gaan spe len, zodat alle factoren aan wezig zijn om een boeiende partij te verwachten. Maar voordat Hermes-captain John Beyer aan deze belangrijke ontmoeting kan beginnen, moet het éérst morgen spelen tegen het Amsterdamse VRA. Deze altijd lastige tegenstander zou best eens kunnen profite ren van het etiket "under- dog", dat het zich opgeplakt weet. Ook heeft het m Wor ries, Goodacre en Vermeulen spelers die een wedstrijd naar hun hand weten te zetten. Daar de Schiedammers com pleet aantreden, moeten ze in staat worden geacht om uit deze dubbel de volle winst te halen Op "Harga" wordt, zo wel zaterdag als zondag, om 11 00 uur begonnen. Na een geweldig succesvolle eindsprint heeft Excelsior zich samen met Quick Haa- g II op de top van de over- met een bijzonder gehandi capt elftal Het moet vervan gers zoeken voor Care! Noïet, Jim Matthew (vakantie), Mark Jacobs en Hans Kester (ge blesseerd), wat vooral, door de afwezigheid van de eerste twee spelers, ten koste gaat van de zo broodnodige aan val. De terugkeer van Jan Ou- werkerk en Ruud Mulder zal onvoldoende zijn om deze top wedstrijd tot een goed einde te brengen. Wat nodig is wil len de Schiedammers hun kans op het kampioenschap behouden. Winst voor Asvion 20u een verrassing van de eer ste orde betekenen. In Rotter dam wordt zondag om 11.00 uur begonnen. Tegen het vierde elftal van HCC krijgt Spirit het erg moeilijk. Om tot winst te ko men dient het deze tegenstan der niet te onderschatten en met gedegen cricket de strijd te beheersen, iets wat crieket- tende hockeyers niet eigen is. De verwachting is een wed strijd met hoge totalen dat voor de Schiedammers gun stig kan aflopen. In Den Haag begint de strijd om 11,00 uur. VIaardingen DVO '32 be gint morgen zijn oefen campagne tegen Groene- woud, een afdelingsclub uit het district Brabant De ontmoeting vindt plaats aan de Marathon- weg vanaf half drie. Het overige programma- 9 au gustus: DVO—Transvalia, 13 augustus: DVO-Feye- noord (za), 20 augustus: BVCB—DVO. WF treft alleen clubs in zijn oefencampagne die nog niet op hun velden mogen spelen. Was dat eerst Indus op Rozenburg, komende zondag is dat weer ÏÏWD. Tot overmaat van ramp ging de ontmoe ting gisteravond tegen VFC aan de Sportlaan ook al niet door. Op 24 augustus zal een nog onbekende de bow lingbanen van Musis Sa crum openen. Het bete kent niet dat enthousiaste lingen nas dan banen kun nen bespreken. Want van af heden is dat al moge lijk. Ook kunnen zich nog verenigingen, bedrijven, clubs etc. opgeven voor de wintercompetitie. Het daarvoor opengestelde te lefoonnummer is 010- 700612. 10 uur. Om circa 17 uur is de prijsuitreiking, De heren A. J. de Frel en J. van Katwijk uit Maasdijk en Maassluis versterken in de nieuwe competitie het scheidsrechterskorps in de tweede en derde divisie. Johan Kijne doet het komen de weekeinde mee aan het het Nationaal kampioenschap 25 kilometer in Eersel. De hele Nationale top is daar, onder andere Roelif Veld, Henk Kalff, Cor Vriend en Jacques Valentin van Olym pus '70. De renovatie van de opstal- len bij Satelliet is voltooid. De voetbalclub heeft met vnjwe! alleen maar eigen leden de accommodatie opgeknapt De vereniging had een bedrag van dertien duizend gulden gekregen van de gemeente Vlaardingen. Aannemersfir ma Van Rij zorgde voor de „grote werkzaamheden". Zonder noemenswaardige problemen hebben de clubs, die op „Harga" spelen, de trainingstijden verdeeld. On der leiding van Arie Verlinde en in bijzijn van Jan Tjassens gingen alle clubs accoord met de geboden tijden. Vanavond komen de clubs van Thurlede aan de beurt. Dat de loting voor de twaalf clubs, die de opening van Mu sis Sacrum mogen meemaken, vlot verliep is al eerder ver meld. Toch was het triest voor Ursus, Martmit en WF. Zij namelijk waren de enige die een afgevaardigde hadden ge stuurd om de trekking bij te wonen. Geen van deze clubs kwam echter uit de bouwem- mer. Alle tien korfbalverenigin gen uit het Waterweggebied doen volgende week zaterdag mee aan het toernooi met als inzet de trofee van de Sy- thoffpers. Deelnemers in pou le A: Vlaardingen, Succes, Spirit, CKC Maassluis en HSV'47 en in poule B: SSC Harga, ODI, Oranje Nassau, O DO en Dijkvogels. Het toer nooi vindt plaats op het com plex van Maassluis aan de BilderdijkJaan en begint om Zaterdag: SW-FC Amsterdam, 19 uur, Harga, Oud Gastel-FC Vlaardingen, 17 uur, HVO-PPSC, 14.30 uur, Zwa- nensingel, BHL-Excelsior M, 17 uur te Delft, Vlaar- dingen-Hoekse Boys, 14.30 uur, Mar. weg, Zwalu wen-Blauw Zwart, 14.30 uur, Zwaluwenlaan, Quin- tus-WK, 14.30 uur te Kwintsheul, Melissant-Sun- light, 15 uur, CION-DHS, 16 uur, Marathonweg, CION 2-MFB, 13 uur, Marathonweg, TSB-Schie- broek, 14.30 uur, Vijfsluizen, DES '67-HBSS, GSS- DZB, 14 uur, Harga, Streekpaardenconcours, Holy- wijk, hele dag, O. Nassau-ZKV, 16 uur, Cl. Civilis- laan, HDVS-VRA, 11 uur, Harga (cricket), SC Voome-MW '27, 14.30 uur, Brielle, Poortvliet-FC Vlaardingen jeugd, Vitesse-Harga (korfbal), 14 uur, Delft, DVO '32-Groenewoud, 14.30 uur, Marathon weg. Zondag: Hermes DVS-De Kieviten, 11 uur, Harga, Excelsior '20-HOV, 14 uur, Thurlede, Fortuna-Ursus, 14.30 uur, Marathonweg, Schiedam-Laakkwartier (h), Harga, 14 uur, MSV '71-Zwijndrecht 2 <h), Dijkpol- der, 14 uur, Lyra-Hoek van Holland, 24.30 uur te De Lier, Hellevoetsluis-VFC, 14.30 uur, Adelaars- SFC, 14.30 uur te Den Haag, Excelsior '20-Quiek H 2 (c), 11 uur, Thurlede, Sparta 2-Asvion (c), 11 uur, Vreelust, HCC 4-Spirit (c), 11 uur, Den Haag, Zwervers-Martinit, OHVV-MSV '71, 14.30 uur, Ou denhoorn, Den Hoom-De Hollandiaan, 14.30 uur, BEC-VDL, 14.30 uur te Delft, RKWIK-HDV, 14.30 uur, 't Nieuwelantpark, Nado V-VS Holy (h), 14 uu- r Rotterdam, ODIS-Unitas '63 (h), ODIS-Unitas '63 (d). Reinier Taapken, ais eer ste geplaatst in C. Vlaardingen De komende week zullen tennissers en tennissters van verschillende sterkte (B, C en D) strijd leveren om de ereplaatsen in het toernooi, dat de Viaardingse tennisverenigingen VLTC en MAAS organiseren. De finales zijn gepland volgen de week zondag, terwijl ook al dit weekeinde de toeschouwers aantrekkelijke partijen in de voor ronden voorgeschoteld krijgen. nM-.-y e Ellen van de Wilt... eeuwige tweede Zo staan aanstaande zondag verschillende B-partijen op het programma. Bij de de heren B is Willem Wat- tez (Toegh), die het toer nooi vong jaar won, als eerste geplaatst. Hij won toen de finale van rijn clubgenoot Enk van der Pols, die vóór een eventue le revanche de als tweede geplaatste Carel de Bruin (Racketeers) kan ontmoe ten. Dat zal zeker een zwa re opgave zijn als Carel de Bruin zijn kracht evenaart die hij m de toernooien van TSF en op Spierings- hoek (eerste respectieve lijk tweede) ten toon spreidde. Carel de Bruin staat samen met partner Cees van Meurs als eerste geplaatst in de heren-dubbel B, ter wijl als voornaamste op ponenten Guus Roels (Toegh) en Willem Watfcez bestempeld worden. Bij de B-dames is Marjan van der Torre de grote kans hebster. De jonge Rotter damse won dit jaar al ve ie grote toernooien, waar onder het districtstoer- nooi en internationale jeugdkampioenschappen in Amsterdam en Barcelo na. Als vierde geplaatst is Karin van Schalk (Leeuwen- bergh), die dit jaar de fi nale van TSF won van Joyce Findhammer, die ook m dit evenement uit komt (vierde geplaatst). Verder is nog Anneke Prins geplaatst, terwijl Lia Kuypers, die vorig jaar de sterkste was, nu met in de plaatsing voorkomt. Dit te kent wel de sterke bezet ting van dit op park Soen- da geplande gebeuren. Wedstrijdleider Wijnand Houdijk vindt het wel jammer, dat er in Vlaar dingen tot nu toe erg wei nig publieke belangstel ling was voor het. wed strijd tennis. Hij tracht dit te verklaren: „De mensen hebben drempelvrees. Zij kijken voorzichtig door de poort heen, maar durven niet binnen te komen. Dat is echt ongegronde vrees. Iedereen is welkom". Waarna hij vervolgt: „We willen ook de mensen be reiken, die thuis naar een Wimbledon-finale op de TV kijken, maar nog nooit op een tennisbaan zijn geweest. Laat die mensen ook eens de sfeer komen proeven. En de toegang voor het hele toernooi gratis". Voor de onbekenden in de tenniswereld, die door de ze woorden van wedstrijd leider Wijnand Houdijk belangstelling krijgen, een bezoek aan het toernooi waard. Een verdere servi ce: „Het park Soenda kan men eenvoudig bereiken. Men rijdt langs de FC Vlaardingen en gaat dan bij de stoplichten rechts af. (Floris V-laan). Dan de eerste weg links. De in gang ligt aan het einde van het grote parkeerter rein wat men dan ziet Ie dereen mag ook voor alle informatie opbellen (343203)". Bij de heren C moet Reinier Taapken (Maasland) zijn favoriptenrol waarmaken. Hij won dit jaar met grote overmacht het district- s toernooi, maar kwam la ter als grote verliezer uit de bus op het Be Quick (Maassluis) toernooi. Bij de C-dam es wijst de plaatsing op een finale tussen Henni Wesdorp (Maasland), die het T8F- toemooï won en Marian Holtslag (ROVS). De als vierde geplaatste El len van de Wilt zal zeker gebrand zijn op een revan che tegen Henni Wesdorp, die zij in de TSF-finale tegenkwam, en op een doorbraak van haar image van „eeuwige tweede", welk rij dit jaar tegen haar wil in schiep. Het duo Bart Dieckman/Fred van Raamsdank (Maas) tipt de C-heren-dubbel plaatsing als eerste. Deze combinatie bleek in ieder geval de sterkste in het districtstoemooi. De plaatsing in D is voor de bondsgedelegeerde (in dit geval Jan Zandvliet) in de meeste gevallen het moei lijkst in verband met de onbekendheid van sommi ge spelers. Mark van Bek- kum (Holy) en Eric Deyl (ROVS) zijn bij de heren de twee hoogst geplaat sten, terwijl dit voor ae dames Tineke van der Bergh (Holy) en Tom Sampiemon (Be Quick) zijn. Verrassingen zijn in D echter zeker te ver wachten. Nog een laatste boodschap van wedstrijdleider Wij nand Houdijk aan de deel nemers: „In sommige toer nooien is witte tenniskle- ding verplicht. Dat vind ik niet zo erg belangrijk. Wat maakt het uit of het geel is of groen met wat stre pen. Zolang het maar ten- niskleding is mag het".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6