Isi OmSo&p '■van Ter He Steef Kijne: klasse apart Van der Bol Iaat zich. niet misbruiken m-'t' De onzekerheid van Wim Mulder SUNLIGHT EN SW JEUGD AAN ELKAAR GEWAAGD Op grote schaal ©efenprograi Uitslagen Beenblessure staat ambities in de weg SSV contra FC Amsterdam „Ik rijd niet naar België voor een halve wedstrijd" FC Vlaardingen: accent op de aanval VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1977 VD/SC/WW 7 a Miss Ter Heiide overhandigt Pim van der Lek ais snelste veteraan de bloe men. Speaker Jan Molenaar joekt de fraaie trofee op. Naaldwijk De vierde Omloop van Ter Hcijde is een aardig succes geworden. Weliswaar waren er minder deelnemers dan bij de derde editie, maar de organisatie was erg blij, dat er ditmaal meer atleten waren. Nic Storm: „Dit was technisch de meest geslaagde loop, mede dank zij atletiekvereni ging Olympus '70. Juist nu waren er meer wed strijdlopers. Dooor deze deelnemers is het zo'n succes geworden. Het was een geweldige loop. De veteranen waren in even grote getale opgekomen als vorig jaar." Tijdens de vorige editie was het een zogenaamde „wilde loop" en werden nogal wat geldprij zen uitgedeeld. Als het op de- Naaldwijk De uitslagen van de vierde Omloop van Ter Heijde zijn als volgt: 2500 meten 1 Hans Groot; 2 Wiebe de Graaf; 3 Hans Dieleman; 4 Arthur Kore- man; 5 Cor van Dam; 6 Hans Bakker; 7 Cock van der Scheer; 6250 raeter (veteranen)' 1 Pim van der Lek; 2 Piet Schoonen; 3 Wim Over- devest; 4 Wun Verkerk; 5 Aad van der Water; 6 Piet van der Endt; 7. Ane Louter; 8 Ties Kruize Sr.; 9 Jaap den Haan; 10 Frits van den Berg; 12,5 kmG 1 Steef Kijne; 2 Walter van Rossum; 3 Robert Towler, 4 Jan van der Sman; 5 Dick van Santen; 6 johan Kijne; 7 Herman Kromhout; 8 Manus de Snayer; 9 Aad Koomneef, 10 Martien van Marrewijk; 11 Ge rard Zuiderwijk; 12 Ge rard Kortekaas; 13 Jan van Engelen; 14 Leo Meeuwisse; 15 Teun Hoff; 16 Rob Schippers; 17 Cock Groenheide; 18 Ed van der Klaauw; 19 Piet van der Wel; 20 Cor Langelaan. zelfde manier weer georgani seerd zou worden, kon Olym pus '70 een boete verwachten, alsook ook de KNAU-atleten, die deelnamen. Al vroeg in het jaar nam het comité van de „Omloop van Ter Heijde" contact op met Olympus "70 en deze Naaldwijkse atletiek vereniging wilde graag mee werken. Het werd geen wedstrijd, maar •uitsluitend een prestatieloop. Premies werden m de vorm van waardebonnen gegeven, iedereen kreeg een fraaie vaan en er was een prijzenta- fel in nalura, alsmede bekers voor de eerstaankomenden op 6250 en 12500 meter. Jan Mo lenaar, befaamd Westlands at- letiekspcaker, verzorgde op de hem bekende wijze het om roepen en deed dat voortref felijk. Molenaar: „Er kan nog veel ver beterd worden. Volgend jaar willen we twee officiële wed strijden en een prestatieloop houden. Door de hulp van Olympus '70 was het techm- schegedeelte van de organisa tie al een stuk beter. Er was zeker tweeduizend manpu- bliek. Ook de Brit Robert Towler was erg tevreden en hij komt graag volgend jaar terug." Hans Groot, Verburch-voetbal- ler en Olympus-atleet, won de prestatieloop over 2500 meter. Hij moest felle strijd leveren met Wiebe de Graaf en hield hem slechts enkele meters achter zich. De veteranenloop over 6250 me ter (vijf ronden) had een o De veteranen worden weggeschoten. !n het midden Piet Schoonen (llion, Zoetermeer, nr. 518). Links ve Arie Louter (De Lier) en rechts met nr. 521 Wirr, Overdevest (Naaldwijk) die derde zou worden. enorm spannend verloop. Pim van der Lek (Sparta, Den Haag) en Piet Schoonen (llion, Zoetermeer) gaven elkaar mets toe en voerden de gehele tijd samen het veld aan. Pas kort voor de finish wist Pim van der Lek de Rijnlander enige meters achter zich ie houden. Van der Lek: „Dit was de eerste maal, dat ik hier meedeed. Het ging lek ker. Ik klopte ook voor het eerst Piet Schoonen Hij heeft geen eindsprint De korte af standen liggen me beter." Wun Overdevest bet zich ook goed van voren zien en legde beslag op de derde plek. Hierna zorgde drumband en fanfarekorps „De Glazen Stad" uit Heenweg voor een geslaagd intermezzo. Om kwart voor negen loste motor coureur Jack Middelburg op zijn motor het startschot voor de 12,5 km-prestatieloop, waar circa 150 lopers aan deelnamen. Dit was ongeveer 50 meer dan vorig jaar. Steef Kijne en Walter van Ros sum voerden lange tijd het veld aan, maar langzamer hand kreeg Steef Kijne enige voorsprong, die hij wist te behouden. Slechts zes atleten, onder wie broer Johan Kijne, kon hij met dubbelen. De En gelsman Robert Towler, die m Straatsburg (Frankrijk) woon achtig is, legde beslag op de derde plaats. Steef Kijne: „Toen ik bij Walter van Rossum was, wist ik dat ik kon winnen. Af en toe plaatste ik een paar tussen- sprints. Ik maakte geen snelle tijd, maar er waren ook wel een paar moeilijke stukken. Vooral de laatste ronde was erg moeilijk. Ik kreeg last van pijn m de lever Het was maar goed, dat ik een veilige voor sprong had." De loop werd financieel mogelijk gemaakt door diverse sponsors, waar van de Monsters e RABO- bank. Van der Kruk en Boe- kestijn BV, café De Sport, Jan Verhuist, J. van der Meer BV Kassenbouwbedrijf, Kas sen bouwbedrijf Bruggeling Van Eyk en Brinkman BV grootsten waren. J de Schiedam Het zit Wim Mulder de laatste tijd zeker niet mee. Vorig: jaar al kreeg de nu 25-jarige middenvelder van SVV last van een hardnekkige beenblessure. Het gevolg was dat Mulder een flink aantal wedstrijden moest missen. Voorzichtige training en een intensieve behandeling van fysio therapeut Post leek echter aan het begin van dit seizoen resultaat te hebben. Wim Mulder kon weer „al les". Trainde volop onder leiding van Pim Visser en speelde de eerste oefen wedstrijd tegen NAC vo luit „Inderdaad had ik toen het gevoel dat alles weer voorbij was", zegt een zichtbaar teleurgestel de Mulder, „maar uiteind elijk bleek dat toch niet het geval te zijn". Oorzaak Waarna hij vervolgt: „De maan dag na die wedstrijd tegen NAC kwam ik wat later op de training. Daardoor moest ik meteen beginnen zonder vooraf te zijn gemasseerd. Dat zal waarschijnlijk wel de oorzaak zijn geweest van het feit dat ik nu weer last heb van dat been". Wat de blessure precies is weet zelfs Wim Mulder niet precies. Hij erover: „Het schijnt een tere plek te zijn in het spie renstelsel van mijn been. Daardoor gaat de spier rafe len. Bij SVV ben ik vorig jaar intensief met allerlei instru menten behandeld. Ook heb ik contact gehad met dokter Strikwerda die me toen vijf weken rust voorschreef'. Operatie Zoal» bekend mocht het alle maal niet baten. En werd bed zachtjes gedacht aan opereren. Mulder: „Daar heb ik ook sterk aan zitten den ken. Maar Strikwerda zei ook dat een operatie waarschijn lijk net zoveel tijd in beslag zou nemen. Daarbij komt dat de blessure niet op één plaats is maar op drie verschillende. Daardoor wordt het erg moei lijk om te opereren". Ondertussen moet de midden velder lijdzaam toezien hoe door Marlijn Verwaaijen zijn selectie-genoten al diverse wedstrijden achter de rug hebben. „De eerste dagen had ik er dan ook flink de ziekte in", zegt Mulder. „Toen zag tk het ook niet meer zitten. Je gaat aan alles lopen denken. Maar op dit moment doe ik weer voorzichtig mee met de training en ik maak vorderin gen. Het is nu gewoon een kwestie van rustig proberen af te wachten". Hogerop Niet alleen het feit dat Mulder zelf niet actief deel kan ne men aan de wedstrijden is voor hem moeilijk te verwer ken. Ook het feit dat hij zich zoveel had voorgesteld van het komdende seizoen. Hij e Wim Mulder (rechts) in actie tegen Excelsior. Aan voerder Rinus Steenber gen helpt hem. was er zeker van het dit jaar te gaan maken om zodoende alsnog te proberen een stapje hoger te komen in de voetbal wereld. „Ik heb indertijd gespeeld in de UEFA-jeugd en het militair elftal. Met onder andere Jo han Neeskens Dat heb ik nog steeds in mijn gedachte Daar om wil ik ook wel eens hoge rop. Het afgelopen jaar had NAC belangstelling voor me. En dat ondanks het feit dat ik toen al nauwelijks gespeeld had. Maar dat kwam omdat blijkt dat Bob Maaskant no gal gecharmeerd van me is Dat heb je als speler van SW gewoon nodig Ik heb nog steeds voldoende ambities om hoger te spelen. Als je dat met meer hebt is het met best op mijn leeftijd". Sterker Toch is het niet zo dat Wim Mulder hoe dan ook bij SW weg wil. Zeer zeker niet. Hij: „Natuurlijk bevalt het me uitstekend hier. Vooral ook nu Pim Visser is gekomen. Ik heb sterk het idee dat we dit seizoen beter uit de verf zul len komen. In de hreedte zijn we sterker geworden. En de voorhoede is gelukkig ver sterkt. Vorig seizoen zaten daar de grootste problemen. Nu Cor Peitsman en Dick Hoogmoed erbij zijn geko men, kunnen we tenminste over twee stevige knapen be schikken in de voorhoede. Daar had SW behoefte aan". Wim Mulder is wat betreft de toekomst van SW dus duide lijk optimistisch Wat hemzelf betreft houdt hij zien nog even op de vlakte. „Nogmaals, ik zal geduld moeten hebben. Dat ik terugkom is natuurlijk een duidelijke zaak Al blijft het uiteraard onzeker of alles dan weer goed zal gaan. Schiedam Na de wedstrijd van twee weken geleden tegen NAC speelt SW morgen avond de tweede oefenwed strijd tegen een sterke tegen stander. Het FC Amsterdam van Pim van der Meent is vanaf 19.00 uur te gast op „Hargs" Amsterdam, waar Leo Halkes het komend sei zoen als assistent van Van der Meent 2al fungeren, heeft een met al te beste oefencampag ne achter de rug Zo eindigde de ploeg als laatste in de pou le m de ïntertoto-competiue. De hoofdstedelijke formatie hec-ft zich de afgelopen trans ferperiode versterkt met on der andere doelman Heinz Stuy van Ajax die Jan Jong bloed opvolgt Daarnaast was ook de aankoop van Telstar speler Co Stout opvallend. Bij SW zal Wim de Haan zeer waarschijnlijk zijn entree ma ken. Pim Visser. „Hij had te gen 's-Graven2andse SV al mee kunnen doen maar ik wilde hem sparen. Tegen Am sterdam zal hij er wel bij zijnZeker is het wel dat zowel Wim Mulder als Cor Huigen met van de partij zui len zijn. Over Huigen zegt Vis ser: „Hij zou eventueel wel kunnen spelen maar laten we het maar met forceren. Van daar dat het zeer waarschijn lijk is dat Cor er morgen avond nog met bij is." De blessure van aanvoerder Ri nus Steenbergen is genezen verklaard. Vlaaxdingcn Sunlight en de jeugd van SW waren giste ren volkomen aan elkaar ge waagd. Alleen gaf de „po wer" van de Vlanrdingers de doorslag, die leidde tot een 3—2 overwinning. Maar het had ook 5—2 kunnen zijn, wanneer Boudewijn Groen, die tweemaal knap scoorde, zijn vizier ook bij andere ac ties goed had gericht, of Dick Jansen, die na rast drie recle kansen miste. Daarna maakte hij echter zijn fout goed door halverwege doelman Van der Most te pas seren: 3—2. SW nam door Frans Klinge (ex-HDVS) de leiding, maar de thuisclub verzette snel de bakens door toedoen van Boudewijn Groen. De gelijkmaker uit een combinatie met Mar Vcr- burgn en de tweede uit een krom schot, waarop de Schie- damse doelman geen kijk had. 2—1. Een foutje in de defensie zorgde na rust we derom door Frans Klinge voor de gelijkmaker en daar na kwam Sunlight door Dick Jansen aan de winst Rob van der Bol amateurs VIaardingen Het ziet er naar uit dat Rob van der Bol FC Vlaardingen de rug toekeert. Hoewel de bespreking over een nieuw contract gunstig was verlopen, stopt hij er plotseling mee omdat hij voor een deel in de reeds gespeelde oefenwedstrij den niet paste. Toen Theo Laseroms zijn midden velder, die van het trainingskamp geen gebruik hoefde te maken op grond van zijn werkzaamhe den, in België liet opdraven voor de ontmoeting tegen Mechelen, nam Van der Bol er geen genoegen mee maar een halve wedstrijd te moeten spelen. Vlaardingen Theo Laseroms heefi zijn selectie ingekrom pen tot vijftien man. Een der de daarvan bestaat uit spit sen, die er morgenavond te gen Oud Gastel hard voor moeten werken ora grote af stand te nemen van deze tweede klasser. Want ook al staat de conditie op een hoog peil en zit de defen sie, met Jansen, Mitrovic, Zwambom en De Ruiter of Van Dop, goed in elkaar, aan vallend is het nog zoeken naar de juiste posities. Laseroms experimenteert de laatste da gen met Danny Molendijk, Maarten Polderman, JanLoh- man, Dick Beek en daarach ter Wim Tijl in een rol als aanvallende middenvelder, maar met tegen elke club in de competitie is die tactiek toe te passen De bereidheid van de selectie om er een geslaagde competi tie van te maken, is bijzonder groot Deze week werd dat weer onderstreept tegen Her mes DVS, waarin de spitsen op alle mogelijke manieren zodanig stoorden, dat de Schiedammers er bij herha ling maar met moeite konden uitkomen. Voor Joop CastemiÜer, de nieu we trainer van FSC - Vlaar- dings eerste wedstrijd - een waarschuwing dat het accent van de nieuwe ploeg gelijk al op de aanval Ugt. Laseroms daarover: „In thuiswedstrij den zullen wij met schromen met vier man aan te vallen en om er uit één of twee terug te laten zakkeen naar het mid denveld Morgenavond zal de Vlaardingse trainer wellicht kunnen oordelen of de spitsen op dc goede ossgoede plaat sen staan. Er wordt in Oud Gastel afgetrapt om 17 uur. De jeugd van FC Vlaardingen verblijft in de omgeving van die Brabantse plaats tegen FC Poortvliet. „Ik ben geen kwajongen die met zich laat spotten", reageerde hij en dreigde toen zijn con tract in te leveren. .Mensen die juist dreigen, moet je nooit in de weg staan", aldus Laseroms. „Je bent betaald voetballer of met! Ik stel nog altijd het elftal samen, daar heeft memand wat mee te ma ken. Van der Bol moet ook beseffen dat hij, omdat hij een winkel bezit in het West- land, zijn eigen trainmgsüj- den mag regelen. Hij krijgt door Bas van den Berg faciliteiten die een ander met heeft. Zelfs behoefde hij met volledig de trainingskampen mee te maken. Als een speler dan zó reageert, hoeft het voor mij met meer". „Ook al doet het me wél pijn, omdat het juist Van der Bol betreft die nog altijd in het elftal past om als persoonlijke bewaker op te treden. Dus voor het middenveld een pro bleem erbij, maar", aldus La seroms, „je moet consequent zijn m die dingen". Van der Bol zelf ziet die zaken heel anders. „Ik kom er spe ciaal voor naar België om te spelen en dan wordt je ineens verteld dat je maar de helft mee mag doen". Dat de trai ner het elftal opstelt had er volgens de middenvelder wei nig mee te maken. „De rest had ook de wedstrijden daar voor al meegedaan, en ik met". Hoewel het voor de 31-jange Westlander van Haagse af komst toch zijn laatste seizoen was bij FC Vlaardingen, is hij van plan dit komende seizoen nog onder dak te komen bij een amateur club. De regle menten schrijven echter voor dat men daarvoor alleen toe stemming knjgt als men ver huist. Van der Bol zelf meent een gegronde reden te hebben om de KNVB ervan te over tuigen dat ook hij zonder moeilijkheden bij een ama- teurclub mag gaan spelen. Op grond van het feit dat hij zich niet laat misbruiken Vlaardingen Het komende weekeinde bartsten op grote schaal de oefenwedstrijden los. In het Waterweggebied overheersen voornamelijk de derby's. Morgenmiddag al bindt HYO aan de Zwanen- singel de strijd aan tegen PPSC, terwijl in Delft Excel sior Maassluis waarschijnlijk over zijn vermoeidheid is te gen DHL. De Maassluïse se lectie heeft er nogal wat con ditie-trainingen opzitten, „vandaar ook", zegt trainer Leen Admiraal, „worden al leen de spelers opgesteld die alle trainingen hebben mee gemaakt". Vlaardingen kruist aan de Ma- rathonweg de degens met Hoekse Boys, terwijl het Ke- thelse WK morgenmiddag bij Qumtus in Kwintsheul speelt Sunlight is te gast van Restanten honkbal Vlaardingen Voor de honk- balclubs uit het Waterwegge bied staat er het komende weekeinde weinig meer op het spel. VS Holy draaft op tegen Nado V in Rotterdam, terwijl Schiedam thuis Laa- kwurtier ontmoet. In Maas sluis pakt MSV '71 de draad op tegen Zwijndrecht 2. Groenoord, dat bijna kam pioen is, heeft wederom een vrij weekeinde. Mehssant en CION speelt aan de Marathon weg tegen DHS, de oude club van trainer Bert van Hees Ook de reserves van CION spelen tegen een standaardteam, namelijk MFB. TSB ontmoet op „De Vijfslui- zen" Schiebroek en HBSS legt een bezoek af bij DES '67. GSS is bij Schiedam gastheer van DZB. Voor het Maasland- se MW'27 staat een wedstrijd tegen SC Voome op het pro gramma, terwijl Zwaluwen, zijn eerste wedstrijd tegen Blauw Zwart speelt aan de Kethelweg DVO '32 besluit de rij van weds tnj den op zater dag tegen Grocnewoud. Zondag ontmoet Fortuna aan de Marathonweg Ursus, dat het dit seizoen opnieuw mag pro beren, terwijl Excelsior'20 op het bijvcld van „Thurlede" HOV ontmoet Hermes DVS heeft een driedaags trainings kamp in Duitsland, waar ook een wedstnjd in past. Heile- voetsluis is gastheer van VFC en Lyra ontmoet op eigen ter rein Hoek van Holland. SFC reist naar De Adelaars en Marümt naar Zwervers. MSV '71 ontmoet in Oudenhoorn OHW en De Hollandiaan, dat zijn nederlaagserie om de Klinkenberg-bokaal goed in zette tegen Neptunus, gaat op bezoek bij Den Hoorn. Voor VDL is er uit de ontmoeting tegen BEC en RKWIK is gast heer van HDV.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7