ÜITvka De Kieviten te sterk Hollandiaan gehandicapt Verrassingen in Soenda-toer aooi SFC verspeelt voorsprong Zwaluwen-jeugd WK wint alles FC gelijk Schiedam O—O Dirk Schippers scoort voor RFWIK Klootwijk tweemaal indruk- ff W\'W JO wekkend voor Mennes II 81ICC€S¥Ol Banen lange tijd blank WC huldigt zijn leden DV0 '32 neemt afstand Vlaardingen bewust verzwakt MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 TO/SC/W* Schiedam Hermes DVS is er in de cricketdubbel van het afgelopen weekeinde er niat in geslaagd om de volle winst tc pakken. Tegen De Kieviten werd met 194110 verloren, terwijl van het Amsterdamse VRA met 169—119 de winst werd binnengehaald. ,Een verdiende overwinning van De Kieviten, al is de uitslag 194110 enigszins geflatteerd", noemde Her mes-captain John Beyer het verlies van zijn team tegen dit Wassenaarse elftal. Met deze nederlaag zijn de Schiedammers uitgescha keld voor de titel die nu vrijwel zeker naar De Kievi ten zal gaan, al zal de cric ket-bond eerst een klacht over betaling van spelers van ditzelfde De Kieviten moeten onderzoek wat dan weer perspectief bied aan een tweede geplaatste. Eerst begonnen met fielden, stond de Hennes-aanval voor de taak om de gerenommeerde batting-side van zijn geheel uit Engelse spelers bestaande te genstander in te dammen. Sneuvelde bij één van de eerste ballen al het wicket van Goo- dacre, met bijdragen van Ör- ville Senhouse (66) en Jaffer Saecd (34) wisten zij een stand van 174 voor 3 te bewerkstelli gen, voordat de gebroeders Van Wijk het op hun heupen kregen en de rest opruimden, voor een totaal van 194 runs. Henny van Wijk haalde met 4 voor 3D het doeltreffendst uit, gevolgd door broer Wil met 2 voor 35. Nog beter wisten de bowlers van De Kieviten hun ballen te gooien. Of moet er gesproken worden van een complete „off-day" van de Schiedamse batting-side. Voor al Henny van Wijk heeft daar over zijn eigen gedachten. „Wat deze mensen allemaal flikten om je uit je concentratie te halen, grenst aan het ongeloo flijke. Vooral de wicketkeeper bezondigde zich aan deze praat- en scheldpartijen, die eerder op straat dan op een ericketveld thuishoren". Toch is het hem gelukt ora de2e speler te intimideren wat na 34 runs zijn wicket kostte. De ge ringe steun die zowel Jack Geeratz (24 no), Edu Verhuist <13) en Martin Glansbeek (11) ondervonden van hun teamge noten, wreekte zich in het voor Hermes erg lage eindsaldo van 110 runs. „Wanneer Henny zijn hersens had gebruikt, dan had deze wedstrijd heel anders ver lopen", merkte John Beyer na afloop terecht op. Dat de druk van het moeten win nen in de ontmoeting tegen het Amsterdamse VRA met meer van toepassing was, was het duidelijkst te zien aan de bats- man die de dag ervoor zo bene den hun kunnen hadden ge speeld. Eerst aan bat had Her mes weinig moeite met de VRA-aanval. Vooral Jack Geer atz drukte zijn stempel op deze wedstrijd, zijn 48 alsmede de 34 van Pteter van Noord, Edu Ver huist met 24 en Wim van de Sloot met 24 runs hadden een antwoord op het bowlen van VRA dat in Jan Spits (4 voor 66), Frank Vermeulen (3 voor 44) zij'n beste mensen had. Zodat uiteindelijk een stand van 169 all out werd bereikt Met de Amsterdammers nu aan bat, kreeg Jack Geeratz alle gele genheid om aan zijn vijftigste slachtoffer te werken. Dit luk te hem bij de VRA=er Mark Trcss wat Jack bij de thee een bos bloemen opleverde, over handigd door de vrouw van captain John Beyer. Onderlus- .Ur- ;-/:SV >^'.u Den Hoorn De Hollandiaan heeft de oefenwedstrijd tegen Ben Hoorn met een 1-2 overwinning afgeslo ten. De Vïaardingers hebben nog steeds niet met de volledige selectie kunnen aantreden. Niet minder dan vijf spelers zijn nog steeds met vakantie. Toch is de partij in het Westland een nuttige oefenwed strijd geworden voor trainer Kans Kenirie. Vooral het spel van de jeugdige Koel de Bruljne was opvallend, eveneens afgelopen woensdag in de ne derlaagserie tegen Neptunus. De Hollandiaan sL -tte vrij sterk en Jack Riedijk wist op een pass van Rob Maat een 0-1 ruststand aan te tekenen. De Israëliër Joran Kossowski be looft ook een goede aanwinst voor de selectie te worden, In de 2e wedstrijd durfde hij nog maar weinig nsico's te nemen, maar hij is sterk in de lucht. In de tweede helft overheerste De Hollandiaan na een kwartier kon Den Hoorn-doelman de bal met goed onder controle knj- gen un een hard schot van Rob Maat. De terugspringende bal werd goed opgevangen door Jan Kalkman en deze scoorde 0-2. Tien rrunuten voor tijd was het nonchalante spel van Joop Jan- se er de oorzaak van dat Den Hoom kon tegenscoren, ook doelman Bert Groen kon de harde inzet niet meer stoppen. Vlaardingen RKWIK speelde zijn tweede oe fenwedstrijd, nadat het dinsdagavond al tegen het G-team van FC Vlaardingen had ge speeld. Ditmaal was HDV de tegenstander, een vereniging die speelt in de hoofdklasse van de afdeling Den Haag. Voor trainer Ger Robbemond was het een nuttige oefenpartij, waaruit bleek dat de uit eigen gelederen afkomstige Dirk Schippers aanspraak maakt op een vaste plaats. Schippers was het ook, die RKWIK na tien minuten spelen de leiding be zorgde. 1-0 Tot aan de thee bleef het verder een gelijkopgaande wedstrijd, al kwam HDV wel aan de ge lijkmaker. Daarvoor was een strafschop nodig, die voordoel man Cock Wammes, al ging hij naar de goede hoek, onhoud baar was 1-1. In de tweede helft was RKWIK overwegend in de aanval. Het leverde echter met meer op dan een tweetal scoringskansen voor Peet Vermeulen. Hij had daarbij weirug geluk, want eerst vond hij de paal, terwijl huj later net naast schoof. In de l-l stand kwam geen wijziging meer. RKWIK 2 speelde tegen HDV 2. Hier was het krachts verschil groter, want RKWIK won royaal met 4-0. Verrassing troef op Harga waar de HDVS wicket-keeper er zelfs bij viel. al TOA "°g evJn s?®d te tere,tel VOOTdat ook nu met bowlen weer onge- op 36 voor 4, mede door een houden, aangevoerd door Jack Geeratz met een moeilnke naakbaar Gesteund dnnr run „ne vaag van Pieter van ft-ktojfc» Jan vang hetJaatste SS Nocr'i- Spits (15) wisten au de IIS runs nemen. Henny van Wijk was voor 33. Schiedam WK Is zijn oefen programma begonnen bij Quin- tus in Kwïntsheul. Over het eerste optreden van de Kethel- se formatie was trainer Jan Post best te spreken. Niet al leen de overwinningen die alle drie de teams behaalden, maar hoofdzakelijk het spel van het eerste elftal. De oefenmeester na afloop' „Het hep allemaal lekker en het is lang geleden dat de ploeg zo constant heeft gespeeld. Ver schillende spelers moeten el kaar nog wel wal vinden, voor al de nieuwe aanwinsten". Jos van der Meer, die uit een lager elftal van Martmit overgeko men is, maakte een heel goede indruk en hij was het die WK al in de eerste helft aan een 0—2 voorsprong hielp. Het eerste doelpunt kwam uit een voorzet van de voortreffelijk spelende Peet van Mil. Met een zweefduik deponeerde Van der Meer het loer m de touwen. Bij de tweede treffer lokte hij de Quintus-doelman uit zijn hok en met een bekeken lob werd het een 0—2 ruststand. Na de thee kwam Quintus wel terug op J.—2 maar toen was het Peet van Mil die de eind stand op 1—3 bracht. De over gekomen speler van Wdton- Feijenoord Leen Valk maakte veie kansen voor zijn medespe lers en was voor de tegenpartij een ongrijpbare speler. In het doel van de Kethelse club toaakte ook doelman Hans van Oudheusden v/eer een betrouw bare indruk. Het tweede elftal won met 1—9 en ook in het derde team zitten wel degelijk doelpuntenmakers, gezien de uitslag van 2—7. Vlaardingen In het Soenda-tennistoernooi deed zich al een verrassing voor. In het gemengd dubbel D verloor het als eerste geplaatste koppel Hansje van Toor/Herman van Bekkum (VLTC/Holy) kansloos van het LosBigotes-duo Anja Bak/Aad Bak (6—1 6—2), dat met harde klappen de tegenstander ont mantelde. terwijl zij dit jaar al verscheide ne D-toernooien op haar naam bracht. Capelle Derdeklasser Martmit 'egde pas na rust zijn wil op Zwervers. Toen werd het een condities! ag, afgewisseld toet een grotere dosis teehniek. De Schiedammers wonnen op grond daarvan met 2-0. De doelpunten kwamen van de voet van Anton Klootwijk. Bij de rust was de stand nog €M). °ok de reserves van Martinit wonnen en wel met 2-1 van Zwervers. Een ander onverwacht ge beuren, was de onmete lijke hoeveelheid water, die zaterdagnacht op het WTNST park terecht kwam. Wedstrijdleider Wijnand In Nijkerk won het veertienjari- Houdijk: „Alle banen talentje zelfs haar eerste stonden 's ochtends blank. Om half twaalf hadden we pas één baan beschikbaar. Het hele schema kwam daardoor in de war". C-toernooi. Conni Lugt: „In Nijkerk waren het wat oudere dames. Die heb ik flink laten lopen, door de ballen goed ïn de hoeken te plaatsen. Je leert wel erg snel en veel als je in C speelt". Als de Vlaardingse tegen Ellen de Wilt ook wint, is de kans groot, dat zij tegen de als eerste geplaatste Henni Wesdorp komt te staan. Conni Lugt: „Ik geloof nooit, dat ik daar al van win. Dat zou een wonder zijn. Maar ja, ik had ook niet verwacht, dat ik zou winnen". Bij de D-heren plaatste de als derde geplaatste Ruud van Leersum (VLTC) zich reeds voor de derde ronde, het geen hij wel via twee als moeilijk te beoordelen te genstanders realiseer de. Eerst „droogde" hij Bob Janse af die in de competi- h ngd dubbcl c ls tie loch blijk gaf een moei- Polderman (samen met Eme lijk te bestrijden legenstan- Maat) op revanctie gebrand. De der te zijn. Ruud van Leer sum; „De baan was erg nat en daardoor traag. Je ver- - slaat je dan gemakkelijk. Ik heb echter zoveel mogelijk korte en lange ballen afge wisseld. Bob Jansen kwam daardoor niet erg in zijn spel. Hij miste ook het nodi ge zelfvertrouwen, wat ik bij het inslaan al merkte". als tweede geplaatste Lex Pol derman (VLTC): „De kans zit er m, dat we tegen het duo Koekkoek komen. We verloren daar op het nippertje van in de finale van het districtstoemooi. Wel raar, dat ze hier helemaal met geplaatst zijn. Als gevaar lijke outsider zie ik ook nog het koppel Nora Knoesten en Nico de Jong (VLTC), die ook al eens in de finale van het district stoemooi stonden". Het toer nooi had met te klagen over de publieke belangstelling tot op heden. De met begin van dins dag geplande B-wedstrijden verdienen echter een nog mas salere opkomst. Zo komt morgenavond (18.30 uur) Mike Verkerk (KSW) uit tegen de snelle Tyssen (Leeuwen- bergh), terwijl dan ook de twee handige speler Ed de Vries (Thor RW) te bekijken valt te gen G. Hof (Toegh). Een urn- later staat nog gepland een par tij van de als tweede geplaatste Carel de Bruin (Racketeers) te gen Ttnus van der Wey (Aeolus Oledo). Nationale jeugdkam-- pioene Marian van der Torre komt vanaf woensdag in het strijdperk. Dit „internationale" talentje (14 jaar) is een bezoek aan het Soendapark zeker waard. Vlaardingen De jeugd van de voetbalvereniging Zwaluwen heeft de afgelopen weken deel genomen aan twee pupillen- kampen van de KNVB. In As sen was de Vlaardingse vereni ging met twee D- en één E-elf- tal. In het voetbaltoernooi eindigde D 1 met nog twee 1 elftallen op de eerste plaats, maar werd na een langdurige straf schoppenserie voor de fi nale uitgeseliakeïd. Het D2 elftal plaatste zich wel, maar verloor met 1-0, waardoor ook dit ploegje niet verder kwam. Het E-elftal werd derde in zijn afdeling, speelde gelijk en won via strafschoppen van nummer drie uit de andere groep. Een persoonlijke prijs was er voor Patrick de Haas die in de voetbaltcst met een totaal van 1570 punten de beste van het gehele kamp was. In Zeist werd met een E-elftal deelgenomen dat m het voetbal toernooi als derde eindigde. Voor het eerst werd echter het kegelvoetbaltoernooi gewonnen door Zwaluwen wat een mooie eerste prijs opleverde Interes sant was het voor de jeugdige voetballers dat de spelers van FC Barcelona op bezoek waren in het kamp. Zij deelden kwis tig vaantjes, stickers en handte keningen uit Hellevoetsluis VFC heeft in een bijzonder aantrekke lijke wedstrijd een 1-1 ge lijkspel behaald in en bij Hellevoetsluis. Vooral in de eerste helft was de thuisclub een sterkere te genstander maar had toch de hulp van een Vlaardin- ger nodig om aan een 1-0 voorsprong te komen. John van Fessum wilde terug spelen op doelman Jan Kortleven, maar deze stond te vér voor zijn doel en met een boog belandde het leer in het doel. Verder kwam VFC onder aanvoering van Pim van der Burg zelden in moeilijkheden. In de tweede helft kreeg VFC meer overwicht en dat resul teerde een kwartier voor tijd in een doelpunt, John van Rees, die was ingevallen voor Jaap van Dorp, zette de bal goed voor en Harry Schuiten kon toen vnj gemakkelijk de stand op 1-1 brengen. Trainer Wolter Bos van VFC heeft met enkele spelers geex- perimenteerd. Zo speelde Mano Verkerk (overgekomen van SVDPW) als voorstopper een goed debuut. De Vlaardingse oefenmeester daarover. „Hij past goed ut het spel beeld bij ons en is ongetwijfeld een vaste kracht Jammer was het dat Leen Boon als spits op halve kracht speelde m verband met een blessure". Ingnd Koppe geen schijn van kans Bob Janse pakte in de partij zelfs geen enkele game. Zijn tweede partij kwam hij Victor Mion tegen uit Maasland, die het Van. Leersum ook met al te moeilijk kon maken: „Ik had hem 2ien spelen. Hij heeft een goede fo rehand- en backhanddrive. Tot 3—3 heb ik het met lang spel geprobeerd, waarna Lk weer op mijn eigen speelwijze overging. Ik pakte toen gelijk acht games achter elkaar {63, 61)". Ruud van Leersum, die in het TSF-toemooi in de halve finale kwam, belooft hiermee wel een belangrijke kanshebber te zijn. Bij de Dames C won Conni Lugt met gemak van Ingrid Koppe. Dit is het derde C-toer- noot voor Conni Lugt (Holy), Vlaardingen Derdeklas ser VFC huldigt van avond op de algemene le denvergadering in de res tauratie van het VFC- sportpark zijn jubilaris sen. De leden kiezen voorts nieuwe bestuursle den, waarvoor E. Tbo bokholt en D. K. Sluimer zich beschikbaar hebben gesteld. Het bestuurt stelt verder voor de contribu tie als volgt vast te stel len: werkende leden 120 gulden, junioren 72 gul den, pupillen 60 gulden, mini-pups 30 gulden en ondersteunende leden 50 gulden per jaar. De bij eenkomst begint om 20 uur. Monster Op het fraaie sport park „Polanen" in Monster kwam Schiedam niet verder dan 00 tegen RKSVM. De geel-zwarten misten nogal wat spelers die hun geluk elders beproeven, vandaar dat er drif tig geëxperimenteerd moest worden. De reserves deden het beter en wonnen met 4—2 van de Westlanders. Bij de rust was hier de stand 2—2. Schiedam SFC-oefen- meester Jan Rotgers heeft zijn eerste oefen wedstrijd met zijn nieu we vereniging achter de rug. Bij Adelaars in Wa teringen bereikte SFC een 3—3 gelijkspel. De Schiedamse formatie had bij de eerste aanva! al succes. Een voorzet van Henk Dingemans werd door Krien van Gerven fraai in een doelpunt omgezet. Gesteund door dit succes zag de voorhoede van SFC nog meer mogelijkheden. Koos van Achf- hoven kon ongestoord vanaf het middenveld aan een solo beginnen die hij met een doel punt afrondde en zo de stand op 02 bracht. De Schiedam mers misten nog wel Bob Wee- da die door vakantie absent was, maar de tegenstander was van dien aard dat aan het spel niets te merken was. Henk Din gemans vergrootte de voor sprong zelfs tot 0—3, voordat Adelaars wat terug kon doen. De thuisploeg bracht kort voor rust de stand op 1—3. In de tweede helft veroorzaakte Koos van Aehthoven een straf schop doordat hij een voorhoe despeler onderuit haalde. De toegekende strafschop werd in een doelpunt omgezet: 2—3. Hierna kregen de Adelaars let terlijk en figuurlijk meer vleu gels en dit leidde er toe dat ze wederom aan een doelpunt kwamen en deze oefenpartij toch nog met een 3—3 eind stand konden afsluiten. Het tweede elftal van SFC speelde eveneens tegen dezelfde vereni ging en won met niet minder dan 7—1. Viaardingcn DVO '32 pakte de draad op tegen Groenewoud, een onbekende afdelingsclub uit de Brabantse bond. Hoewel de Vïaardingers met 3—1 won nen, waren beide formaties aan elkaar gewaagd- Voor rust scoorde Joop den Breems (1—0) en na de thee kon die stand worden opgevoerd door Roel Sentges en Joop Verburgh. Daarna redde Groenewoud de eer. Trainer Van der Windt ex perimenteerde voluit met zijn ploeg. In de tweede helft moch ten Henk Huizer, Joop Ver burgh en Hans van der Linden het proberen. Vlaardingen Hoekse Boys keek zijn ogen uit dat het Vlaardingen met 6—2 kon verslaan. De waarheid was echter dat de groenwit- ten maar vier spelers van het eerste elftal hadden opgesteld, omdat het niet het achterste van zijn tong wilde laten zien. Beide clubs spelen broederlijk in één afdeling en zelfs is Vlaardingen Hoekse Boys op zaterdag 3 september de opening van de competi tie. De mannen uit De Hoek liepen vlot naar 6—2, alvorens Jan van der Mark de eer kon redden. Bij de rust had Hoekse Boys de stand verder opgetrokken naar' 1-4. Jos Scholten zorgde voor 24 en daarna werd het 2—6,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5