SCHIEDAMSCHE COURANT College steil prioritieteii kindercentra Rijnmond groeit Huis van 'n paar uur Gerard Schut in hongerstaking Dienst milieubeheer zoekt kantoorruimte Fotograaf overweegt aanklacht Gemeenteraad buigt zicli over klachten wateroverlast „VOORRANG AAN KANSARME GROEPEN" Noodmaatregelen voor W estfrankelandsestraat We hebben er geprotesteerd VL Gestolen auto terug B I Dinsdag 9 augustus 1977_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144M4 _102de jaargang no. 25891-4 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL VlaanHflgen De bestaande kindercentra in Vlaardin- ^en moeten worden uitgebouwd en de bestaande in stanties, die met het jonge kind te maken hebben, moeten worden gestimuleerd nieuwe wegen voor voor lichting en vorming. Dit is te lezen in de nota inzake peuterspeelzalen, die volgende maand in de vergade ring van de gemeenteraad aan de orde zal worden gesteld. Bij hun beleid inzake het peuterspeetzaalwerk wil het college van B en W een aantal prioriteiten stellen. Zo denkt men er aan om aan oude wijken extra aandacht te geven om dat juist daar de speelruimte voor jonge kinderen doorgaans beperkt is. En verder zijn daar veel mensen, „die extra steun en aandacht verdienen omdat zij onvoldoende zijn toegerust invloed uit te oefenen op zaken die hun eigen leven en bestaan raken". Een tweede prioriteit wordt in de nota gelegd bij de kinderen in de hoogbouw-buurten, wier speelmogelijk- heden buiten ook meer beperkt zijn. „Bovendien", zo menen de samenstellers van de nota, „maakt deze woonvorm sociaal contact moeilijk". Voor deze twee categorieën moet naar het oordeel van het college gestreefd worden naar verbeteringen in de buitenspeelruimte. „Verder kan voor de laatste categorie ook een huisvestingsbeleid waarbij gezinnen met jonge kinderen de onderste woonlagen toegewezen krijgen een gunstige factor zijn", aldus de nota. Naast het uitbouwen van de bestaande kindercentra en het stimuleren van de bestaande instellingen, die met het jonge kind te maken hebben, willen B en W hun beleid richten op het verhogen van de betrokkenheid van de ouders bij het peuterspeeïzaalwerk, het verbete ren van de kwaliteit van de kindercentra door het stimuleren van vorming, scholing en werkbegeleiding en het verlenen van prioriteit aan de zogenaamde kansar me groepen. Voorstellen In de nota wordt de raad daarom voorgesteld het maxi mum aantal speelzalen, voor zo lang geen nieuwe normen bekend zijn op vijftien te bepalen. Dat betekent een uitbreiding met vier peuterspeelzalen, die plaats vindt in de wijken Babberspolder/Vïaardingen-Am bacht, Centrum/VOP/Indtsche buurt en Holy. Verder stelt het college de raad voor: Q Van geval tot geval te bepalen of zo ja in welke mate het fonds voor bijzondere doeleinden mede wordt benut voor het geven van subsidie in de kosten, die gemoeid zijn met het treffen van vereiste voorzieningen in peu terspeelzalen, alsmede eventueel voor investeringen ten behoeve van de gewenste uitbreiding; naast de subsidiegelden voor de exploitatie van de peuterspeelzalen in principe ook subsidiegelden voor kwaliteitsontwikkeling, scholing en vorming beschik baar te stellen; aan de peuterspeelzalen, die niet worden gesubsidieerd krachtens de rijkssubsidieregeling Samenlevingsopbouw of de rijkssubsidieregeling Jeugd- en Jongerenwerk, een exploitatiesubsidie te verstrekken; De verordening op de kinderopvangcentra in zijn opzet te handhaven, doch op onderdelen te herzien. ■IIH!l!l!ll!l!ll!MII!li:i!lllll!MIIIIIIII!!imil!ll!il!lni|]l!]|||||lm!l!!!:ilUI»lll>MI!lll!IIWIillinuil!ni»!i!mill!llti!lilU![mii!lliin!!limillUlillll!!!in]!!llllri uit zijn jasje Schiedam Het onderzoek naar het gedrag van agen ten breidt zich uit na de klappen, die zondagavond werden uitgedeeld aan een free-lance fotograaf uit Rotterdam. Deze werd in zijn werk belemmerd op de Nieuwe Haven, waar oen auto met vijf inzitten den in het water terecht was gekomen. Zoals be kend kwam daarbij een Portugees om. De foto graaf overwoog vanoch tend nog, of hij een aan klacht tegen de politie zou indienen en een eis tot schadevergoeding, omdat agenten hem belemmer den het ongeluk te foto graferen. Vrijdagavond nog was een verslaggever van onze krant tegengewerkt, toen hij op de Koemarkt foto's wilde maken van de aan houding van de 35-jarige Ben H. die tegen zijn zin werd afgevoerd wegens openbare dronkenschap. Een agent hield tot drie maal toe zijn hand voor de camera en ging ook tegen de verslaggever aan staan, totdat deze een duwtje te ruggaf en werd meegeno men naar het politiebu reau. Dergelijk optreden van agenten keurt com missaris Cees van der Haagen ten stelligste af Een intern onderzoek zou in het korps plaatsvinden Schiedam Het openbaar lichaam Rijnmond zit te springen om meer ruimte. Met name de dienst centraal milieubeheer {DCMR) op het Stationsplein in Schiedam groeit zo uit zijn jasje, dat met spoed wordt gezocht naar kantoorruimte. Slechts een paar uur heeft het onderdak van een jonge Schiedammer bestaan uit een tent midden op de Koemarkt, het plein op het drukste punt van Schiedam. „Hier woont Ben van der Linden die geen huis kan vinden" stond op het tentdoek geprikt. De demonstrant kreeg gis teravond warme belang stelling: kennissen den voor een kampvuur, ober r lans Blueken van 't Vierkantje kwam bier aandragen en aan het eind van de avond zorgde de politie voor een ander onderkomen. Op het bureau, waar Van der Linden een proces-verbaal aan zijn broek kreeg. Een goedmakertje van de be trokken rechercheur, die met Ben op de Koemarkt zorg- vrolijk Frans was komen praten, was wel het advies om van daag nog met de commis saris en de gemeentelijke woningdienst te gaan pra ten. Hoopvol was de de monstrant nog niet. „Ik zal vanavond maar weer op de Koemarkt gaan zit ten", overwoog hij vanoch tend nog. Probleem is: hij zoekt een huis. Een tweek amerwoning. Enkele da gen pas staat Van der Lin den ingeschreven op het o Dankbaar maakte de de monstrant gebruik van het aanbod van ober Frans Blueken van café t Vier kantje. stadskantoor, maar hij heeft geen zin om daarop maanden of jaren te wach ten, terwijl er genoeg tweekamerwoningen in Schiedam leeg staan. Tot het afgelopen weekeinde kon Ben wel terecht op een soia in het huis van een vriendin, maar na haar vakantie kwam aan die situatie een einde. „En toen zat ik mooi op straat en dat wilde ik niet", legde Ben uit. Rijnmond zou een optie heb ben op een kantoor aan de 's-Gravelandseweg, maar of de dienst inderdaad in Schiedam blijft is een open vraag. De hele Rijn mond wordt afgezocht, Deze kwestie komt nog ter spra ke in het dagelijks bestuur, commissies zoals voor finan ciën en bestuurlijke aangele genheden, en de Rijnmon- draad. Ook het gebouw op het Vasteland in Rotterdam •wordt erg krap maar „daar is het nog uit te houden". Nog niet is beslist, of nieuwe kan toorruimte de hele DCMR moet kunnen huisvesten of slechts enkele afdelingen. Op het ogenblik werkt de afde ling hinderwetten bijvoor beeld op een verdieping van een flat aan de Parkweg in Schiedam. „De uitbreiding kan natuurlijk betekenen, dat versnippering van de afdelingen optreedt, en dan het lijkt misschien logi scher dat wordt gekeken naar één kantoorgebouw zodat al les samen zit", aldus de voor lichtingsdienst, „maar er zijn natuurlijk financiële conse quenties. En omdat die ook voor de gemeenten in het Rijnmondgebied gelden, spring je natuurlijk wat zuini ger met het geld om, want indirect komt het dan weer op de rug van de bevolking te recht." Van de zijde van het openbaar lichaam Rijnmond wordt ge steld, dat gebrek aan kantoor ruimte ai een probleem vormt zolang Rijnmond bestaat. „Van de Blaak in Rotterdam gingen wij over naar het Sta tionsplein en vandaar ging de secretarie enzovoorts over naar het Vasteland, terwijl de DCMR daar bleef en momen teel ook weer om ruimte schreeuwt", zegt men bij de voorlichting. Schiedam In de Westfranke- lafldsestraat komen mogelijk op korte termijn tijdelijk maatregelen tegen de ver keersoverlast Naar aanlei ding van de handtekeningen actie die onlangs in deze straat in Schiedam-West werd gehouden onderzoekt de gemeente momenteel hoe duur deze ad hoc-maatregelen zouden uitvallen. ..Voor de Westfrankelandse- straat zal te zijner tijd bij noodzakelijk onderhoud aan «erstructuering worden ge dacht", aldus burgemeester en wethouders, „want ons be leid blijft erop gericht door gaand verkeer te weren in straten die niet voor dit ver keer zijn bedoeld". Je petitie aan het gemeentebe stuur, is inmiddels door de activiteiten van Henna Jost ondertekend door zo'n hon derdvijftig buurtbewoners. Het college stelt voor om dit schrijven op de gemeente raadsvergadering van maan dagavond 15 augustus ter af doening aan tenemen. Maassluis De gemeente raad van Maassluis zal zich vanavond beraden over de wateroverlast, die Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam gaan niet in op een verzoek van hun collega's uit Berg- schenhoek om samen te protesteren tegen Zestienhoven. ..Dat hebben wij namelijk allang bij de minister gedaan", zei wethouder van stadsontwikkeling en milieuzaken ir. Chris Zijdeveld gistermiddag laconiek, „en in die gemeente boven Rotterdam kwamen ze ermisschien wat later achter". Daarom heeft het Schiedamse college de brief uit Bergschen- hoek, gedateerd op 12 juli, slechts ter kennisgeving aange nomen. Dat is vorige week gebeurd tijdens een collegever gadering. de bewoners van de Sta tionsstraat en omgeving- ondervinden. Dit naar aanleiding van een brief, waarin de bewoners kla gen over de slechte riole ringen. Volgens eon van hen, de heer H. Quak, is de situatie enorm verergerd na de realisering van de nieuwe wijk Taan- schuurpolder. „Alle woningen daar zijn aangesloten op de- j zelfde riolering. Dat heeft tot gevolg, dat bij een fUnke re genbui onze kelders volstro men met water dat uit ver schillende afvoerputten komt", zo laat de heer Quak weten. „Met andere woorden: het water van de bewoners uit de Taar.schuurpolder stroomt bij ons de kelders binnen". Sinds dat er honderdveertig wo ningen in de nieuwbouwwijk staan klagen de Stations straat-bewoners steen en been. Afgelopen zondag was het weer prijs. De meeste woningen aan de Sta tionsstraat zijn in particulier eigendom. Eén woning is van de gemeente, waarin een pen sion voor Turken is gevestigd. Negentien ton IJzeren vJecht- matten 2ljn gistermiddag terechtgekomen op rijks weg 19. Deze vracht was bij het Ketelplein In Schie dam van een truck met oplegger geschoven. Ver moedelijk had de 24-]arlge chatleur P.A.B. uit VlerpoF ders harder gereden dan de daar toegestane snel heid van vijftig kilometer per uur. Het gevallen Ijzer ramde de vangrail en een lantaarnpaal. Het verkeer Is hierdoor ruim drie kwar tier lang omgeleid vla de Harhalaan In Schiedam, tot een kraanwagen het Ijzer weggetakeld had. Gerard Schut: „Ik beschuldig de gemeente en het ar beidsbureau van misdadig gedrag?". 'T Xfl Schiedam Aan de Van Cou- wenhovenstraat is een wagen gevonden die kort tevoren aan de Slachthuislaan was gestolen. De S'jnca van de 23-jarige bank werker J. C. B. uit Schiedam is waarschijnlijk gestolen door dne jongens. Kort voor het arriveren van de politie namen deze de benen. Vlaardingen Gerard Schut is weer in hongerstaking. Na in het verle den al eens in de clinch met de gemeente Vlaardingen te hebben gelegen, heeft hij sinds maandag morgen postgevat voor de ingang van het stadhuis. Op een bord, dat hij voor zich houdt, staat vermeldt dat hij gemeente en arbeidsbureau beschuldigt van "misdadig gedrag". Omdat hij zich volgens de sociale dienst niet "ruim genoeg" 20U opstellen voor het verkrijgen van een baan is zijn uitkering sinds 1 juli stopgezet. De so ciale dienst deed hem deze mededeling middels brieven, die naar zijn woning werden verstuurd, die Gerard Schut wegens een oude huurschuld drie maan den geleden moest verlaten. De termijn om tegen deze beslissing in beroep te gaan is inmiddels verlopen. „Vrijdag vroeg ik nog om een nooduitke- nng", zo zegt de bebaarde Vlaardinger, „toen lachten ze me uit". "De centen zijn op en ik ben het zat om steeds bij vrienden onderdak te vragen, daarom zit ik nu hier". Burgemeester Wim Kieboom, die ver klaart nauwelijks op de hoogte te zijn van de problemen van zijn stadgenoot, regeert nogal laconiek op de actie: Van mij mag hij daar voorlopig blijven zit ten. Het is een onschuldig heerschap, die niemand kwaad doet. In dat soort zaken ben ik ruim van opvatting". Gerard Schut is overigens in Vlaardingen geen onbekend figuur. Ais ex-raadslid voor D'66 vloog hij eens een collega tijdens een raadsvergadering naar de keel. Verder raakte hij in het nieuws door zijn weigering als reserve-officier op herhaling te verschijnen en was hij betrokken bij een inbraak, die hij ten behoeve van een sociologisch onderzoek zou hebben gepleegd. TM

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1