lüoe@' pracht en karakteirfetielk® poppen vara twee fessiisteMisreggeii IsÊvesttarisatie van kunstzinnige VSaardingers OFT»£»! VAN ICïï MAAS Torenmuziek wam Gerard de Waard Jaaiies KL lawsoi fcespeelt Met Werk wmrnr Be Pijpers VKIJDAG 12 AUGUSTUS 1977 tijf jaar orgeleaamdsak; Maasland Im ®eMaeesBi«iBi82sesiES Maassliaiss VD/SC/WW 5 v Maassluis Bloemen, veel bloe men en vooral hun tere tinten trekken en. boeien het oog van bezoekers in het Gemeentemu seum Maassluis. Daar exposeert deze maand tot en met de 28ste de Haagse begaafde kunstenares- se Jopie Limburg dertig olieverf schilderijen en aquarellen, die voornamelijk geïnspireerd zijn cp en door haar grote liefde voor de fijne kleurenpracht van bloemen uit eigen tuin. Bovendien zijn er in het Maassluisse Museum veer tien theaterpoppen te bewonde ren, die vervaardigd zijn door Leni Lintelo uit Zoe termeer. Kunstwerken van een bijzondere allure waardoor Jopie Limburg ook al werd getroffen, zodat zij er enkele aquarellen aan ontlokte, die dezelfde fijnzinnige sfeer ade men. Wie de dertig kunstwerken van Door Jan Zwart Jopie Limburg op zich laat inwer ken kan het haast niet geloven, dat deze kunstenaresse al jaren lang pensioengerechtigd is, zó jeugdig doet haar werk aan. Ze geniet intens van haar tuin met zelf gekweekte bloemen. En juist die bloemen niet van een kar of uit een winkel inspireren haar bij het schilderen en aqua relleren. Witte azalea's, witte ro dodendrons, witte rozen en theer ozen hebben kennelijk haar voor keur, maar ook zonnebloemen, viooltjes en duinrozen weet Jopie Limburg fijntjes te rangschikken en te combineren met stillevens van zacht blauwe en groene va zen. Ook het rijpe fruit bekoort haar oog. Zelfs bokkingen en de zuidelijke sfeer van Ibiza inspi reerden deze fijnzinnige kunste naresse. Dit werk van Jopie Lim burg ademt in al z'n veelzijdig heid haar fijne smaak voor kleur en compositie en haar intense gevoeligheid als kunstenaresse. Doordat rij ook enkele aquarels maakte van de theaterpoppen van Leni Lmtelo, lag het voor de hand de expositie van Jopie Lim burg te omlijsten met de veertien poppen van de Zoetermeerse kunstenaresse. Leni Lintelo werkt al enkele jaren samen met haar man, die dramaturg is, bij toneel voorstellingen aan kostuums en toneelaccessoires. Haar poppen zijn figuren uit sprookjes van Hauff en uit toneelstukken van Aischulos, Sophocles, Shakespea re en Tsjechow. Elke pop laat het duidelijk zien, dat Leni Lintelo zich heel veel eigen heeft ge maakt uit het toneelstuk om haar creatie zó te vervaardigen. Het toneelstuk moet ervoor gelezen zijn, het kostuum bestudeerd en het karakter raak geïnterpre teerd. En daarin is Leni Lintelo op zeer gelukkige wijze geslaagd. De kleding, de kleur en zwier ervan, de houding en de gezichten passeri volop bij de uitgebeelde karakters. Gemeentemuseum Maassluis, Zuid dijk 16. Olieverven en aqua rellen van Jopie Limburg en theaterpoppen van Leni Lintelo. Dinsdag t/m zondag 14-17 uur; vrijdagavond 19-21 uur. Tot en met 28 augustus. De orgelcommissie van de Nederlandse Gemeente in Maasland viert deze maand haar vijf-jarig jubileum. Het eerste concert werd indertijd gegeven door Feike Asma. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de orgel commissie Douglas Haas uitgenodigd, een orgelvriend van Feike Asma. Volgens de critici is hij een talent van de eerste orde. Douglas Haas woont in Ontario, Canada. Hij wordt beschouwd als een organist, die de garantie kan bieden voor het geven van concerten, die door de liefheb bers niet gemist mogen worden. Het concert vindt plaats op 20 augustus en begint om kwart over acht Het volgende concert is op 10 september en wordt ver zorgd door gastorganist Jan Bonefaas. Samenstelling Chris van Bremen. Telefoon 010-352066 In de reeks zomeravondconcerten „Torenmuziek" in Maassluis verzorgt stadsbeiaardier Gerard de Waard op woensdagavond 17 augustus het twaalfde concert Dat vindt plaats van acht tot negen uur 's avonds. Gerard de Waard brengt deze avond verschillende werken ten gehore, die bestaan uit dansliederen. Deze liederen werden reeds in de middeleeuwen bewerkt voor bepaalde instrumenten, bijvoorbeeld de luit Ook de beiaard is bij uitstek geschikt voor het spelen van dit soort muziek, waarschijnlijk door het speelse karakter. De volksliederen worden improviserend in verschillende dansvormen ge bracht Het laatste werk van het programma, de ragtime „The Entertainer" van Joplin, komt ook in de klassieke muziek voor. Dvorak bijvoorbeeld gebruikte hem ook in zijn 5e symfonie. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 1. Preludium 3, M. v.d. Gheyn. 2. Engelse dans, K. D. van Dittersdorf. Sarabande in d, G. F. Handel. Courante in F, G. F. Handel. 3. Volksliederen: The Irish washerwoman, MItsanim, yan kee Doodle. 4. Gique, F. Couperin. Menuet Baustetter. Tempo di Gavotte, W. de Fesch. 5. Volksliederen: El Ruisênor, Wahl shall we do, Old Mac Donald. 6. Uit de bundel Romantiek: L. 't Hart. Mars en soldaten- koor uit „Faust", Ch. Gounod. Mazurka opus 7, nr. 1, F. Chopin. Wals opus 39, nr. 15, J. Brahms. 7. Volksliederen: Put your hand in the hand, Boven Gent rijst Daar was laatst een meisje. 8. Ragtime, The Entertainer, S. Joplin. Schiedam Passage Theater. Dagelijks 14,19 en 21.30 uur MONSTERS VAN HET VERLO REN CONTINENT (12) Passage Bio Dagelijks 14, 19 en 21.30 uur be halve op zaterdag, zondag en woensdag 19 en 21.30 uur SILVER STREAK EXPRESSE (12) Zaterdag, zondag en woensdag 14 uur DE VLUCHT NAAK DE HEK- SENWEG (alle teeltijden) Een fragment uit de film Silver streak expresse. De Vlaardingse showband De Pijpers staat een aantal drukke maanden te wachten- Voor het nieuwe seizoen staat hun agenda al bol van optredens- In Rh enen geven De Pijpers een show op 20 augustus bij huize Heimerstein waar geestelijk gehandicapte kinde ren verblijven waaronder vijf kinderen uit Vlaardingen, 's Avonds wordt meegewerkt aan de taptoe waar de Pijpers voor de tweede maal rijn uitgenodigd. Op 27 augustus volgt een bezoek aan Kaalte waar een show wordt gebracht bij twee tehuizen in het kader van de Stoppelhaeme feesten, 's Avonds volgt ter afsluiting van de oogstfeesten een show. Na een weekeind van rust zoeken De Pijpers het op 9 september dichter bij huis, namelijk in Vlaardingen. Bij de jubileumviering van een garage zijn ze te zien en horen. Twee van hun nieuwe nummers zullen ze op zaterdag 10 september ten gehore brengen bij het muziekfestival in Schiedam. In het centrum van Vlaardingen kan iedereen rijn muzika le stadsgenoten zien op 17 september en bij de viering van het jubileum van de Historische Vereniging Vlaardin gen met een show voor het stadhuis. Ook de week daarop, weer op zaterdag, treden De Pijpers op bij het winkelcen trum van Vlaardingen. Tenslotte werkt de groep op zaterdag 1 oktober mee aan een lichtshow in Hendrik Ido Ambacht Ook de Jonge Pijpers ritten bepaald niet stil. In hun nieuwe uniformen is de jeugdshowband verschillende malen te beluisteren bij optredens in Vlaardingen, onder andere op het koopcentrum op 20 augustus en op 10 september. Op zaterdag 3 september zullen zij 's middags een mars maken door de Oranjebuurt van Vlaardingen en verder verzorgen zij dan een optreden bij het bejaardencentrum De Meerpaal en bij Huize Avondrust met aansluitend een mars door de wijk. Voorjaarsboeket. Een van de opvallend mooie en tintelende kunstwerken van Jopie Limburg. Aigistos en Klytemnaestra uit Agamemnoon van Aischulos. Twee theater poppen vervaardigd door Leni Lintelo. Het Hoüandia-gebouw wordt op 27 augustus of ficieel in gebruik geno men. De wijze waarop dit gaat gebeuren is nog niet bekend. De nieuwe beheerder van het ge bouw, de Culturele Raad Vlaardingen, heeft de bedoeling de tentoon stellingszaal van het ge bouw uitsluitend in ge bruik te nemen ten be hoeve van kunst, of wel creatieve bezigheden van Vlaardingse ingeze tenen. Het gaat erom, dat deze VI a ar dingers zuiver als hobby hun kunstzinnige uitingen bedrijven en niet om den brode. De Culturele Raad Vlaardingen wil dan re gelmatig dergelijke ten toonstellingen organise ren. Maar eerst moet vastgesteld worden in hoeverre hier wel be hoefte voor bestaat. Daarom wordt iedere Vlaardinger in de gele genheid gesteld rich aan te melden voor deelne ming aan zo'n expositie. Bij de opening van het gebouw wd de raad dan een tentoonstelling in richten, die een beeld geeft van hetgeen men in de toekomst aan soor ten van exposities in de zaal kan verwachten. Dat wil nog niet zeggen dat iedereen, die zich voor de tentoonstelling aanmeldt dan ook verte genwoordigd zal zijn. Zodra een flinke hoe veelheid aan kunstzinni ge werken bij de raad is binnengekomen wordt bekeken welke inzen ders hiervoor in aan merking komen. Als regel zal het erop neerkomen, dat bijvoor beeld één vertegenwoor diger uit de modelbouw enkele van rijn werken mag laten zien. Anderen kunnen dan aan de beurt komen zodra er een expositie wordt in gericht, die geheel aan het onderwep - in dit geval dus de modelbouw - gewijd zal zijn. Het concert op het Vlaardingse Oranje-carillon wordt vanavond verzorgt door de Amerikaan James R. Lawson. Naast werken van Beethoven, Grieg, Faure en andere zal de beiaardier uit New York variaties op het Amerikaanse volksliedje „Skip to my Lou" ten gehore brengen van Leen't Hart. James R. Lawson is te horen van half acht tot half negen, uiteraard geheel gratis, zo vermeldt de gids „Waarheen in Vlaardingen?" Reeds geruime tijd is aanmelding voor deelne ming aan een tentoon stelling mogelijk. Bsj het secretariaat van de Cul turele Raad aan de Westmeuwland 6. kamer 308 kan bij de heer Bot een formulier worden afgehaald. De aanmel ding kantot S augustus plaatsvinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5