SCHIEDAMSCHE COURANT Maak lege panden weer bewoonbaar Duizenden besoekers haring- en bierfeest Ramadan in Koningshof Werkgroepen voor regionale muziekschool Ikncemdeproi Eerste paal Parkweg Vooruitlopend op onderzoek slopen of renoveren: Restaurants Vrouwen discussiëren over Gusto Weekend- kampeerders worden aangepakt Patiënt op de vuist met aes agenten Monteur rijdt de Schie in Ingenieur loopt door glaswand Agenten door badkamerraam Nieuwe gids in de maak Jongetjes bekennen brandstichting Bouwplan van De Goudsbloem goedgekeurd -Maandag 15 augustus 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25895 - 6 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kJachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingren Een be drag van 110.000 gul den aai moeien worden uitgetrokken voor het bewoonbaar maken van 22 leegstaande panden in het nader onderzoekgebied in de Vettenoordsepolder. Schiedam Chinese restau ranthouders hebben Schie dam ontdekt Bij de gemeente komen de laatste tijd regelma tig aanvragen binnen van Chi nezen die ergens in do stad een eethuisje willen beginnen. Op dit moment zijn er twaalf van dergelijke horecagelegen heden in Schiedam ingeschre ven in het register van de kamer van koophandel. Amb tenaren in stadskantoor be vestigen dat aantal. Binnenkort komt er weer een bij. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening is er de ze week mee akkoord gegaan, dat Kwai Sing Tang aan de Van Ostadelaan in Nieuwiand een winkel verbouwt tot res taurant Chinees Tsang Koon Fook krijgt daarentegen nog geen toestemming om een drukke rij aan de Van Beverenstraat tot restaurant te verbouwen. Het plan voor in West is vol gens de dienst gemeentewer- ken m strijd met het bestem mingsplan. De raadscommis sie heeft de aanvraag deze week nog aangehouden tot een volgende bijeenkomst. Schiedam De sluiting van Gusto verontrust de Neder landse Vrouwen Beweging. Het bestuur van het gewest Rot terdam gaat morgenavond hierover discussiëren met vrouwen van werknemers van de werf aan de Maasdijb> „Het onderwerp van deze bij eenkomst kan zijn wat wij vrouwen met elkaar kunnen doen om de strijd voor be houd van de werkgelegenheid te ondersteunen", zo kondigt secretaresse Genie Bruseker aan. De vergadering wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwiand aan het Wibautplein 129. De aanvang is 20.00 uur. Schiedam De weekendkam- peerders worden aangepakt. De gemeente is het zat om telkens op te draaien voor het repareren van grasvelden die in het Prinses Beatrixpark door auto's van bermtoeristen kapot worden gereden. «Het Ls best dat de mensen hun tent op de grasvlakten neer zetten", aldus Arie Verlinde onlangs op de vergadering de raadscommissie voor vorming en recreatie, ,,maar w maak er wel bezwaar tegen dat ze hun auto op het gras, achter de tent, zetten. De poli tie doet daar niets aan. Die rijdt gewoon voorbij". De PvdA-er is het niet eens met de raad van wethouder Chris Zijdeveld om in dit soort ge vallen het nummer van de voorbijrijdende politiewagen te noteren: „Moeten wij dan Politie voor de politie wor- 'den", zo vroeg hij zich op de openbare bjeenkomst in het stadskantoor af Per woning- mag niet meer dan 7500 gulden „vertimmerd" worden. Aldus luidt het advies van de projectgroep stadsvernieu wing Vettenoordsepolder, dat deze week wordt verstuurd naar het college van burge meester en wethouders. Het college zal op zijn beurt bekij ken of het voorstel een haal bare kaart is en vervolgens al of niet besluiten de 22 lege panden in zö'n staat te bren gen, dat ze tenminste weer bewoond kunnen worden. Het betreft hier de volgende panden: Pi eter Karei Drossaartstraat nummers 100, 110, 114, 116, 170, 180,198, 200,210,212,252, 254, 256,7 en 225; Prins Hendrikstraat nummers 122 en 158; en Stationsstraat nummers 20, 53,135,140 en 182. Volgens het VOP-aktieplan lig gen deze woningen in het zo geheten nader onderzoekge bied, Dit betekent dat nu nog niet bekend is wat er met de panden gaat gebeuren: of sloop, of renovatie. Het resul taat van het nader onderzoek moet uitwijzen welk lot de huizen is beschoren. Binnen de projectgroep is een verwoede discussie gevoerd over dit onderwerp. De 'oewo- nersvertegenwoordiging was ervan overtuigd dat voor het bewoonbaar maken van de leegstaande panden een be drag van tienduizend (maxi maal!) zou moeten kunnen worden. Jules Peppelaar, ambtelijk lid van de project groep, vertelde echter, dat het college van B en W 2eker geen tienduizend gulden voor een dergelijke klus (het bewoon baar maken van een enkele woning) zou willen uittrekken. De ambtenaar van afdeling 5 zei: „Het lijkt me aannemelij ker ais je maximaal vijfdui zend gulden per pand op maakt". Dit zou er op neer zijn gekomen, dat slechts een gering aantal voor de eventue le kleine onderhoudsbeurt in aanmerking was gekomen. Ui teindelijk stelde assïstent-pro- jectcoordinator Henk Brou wers een compromis voor: „7.5G0 gulden!" De gehele projectgroep schaar de zich unaniem achter dit compromisvoorstel. E»s sP-JXs, Voor de kinderen zakkenlopen in de Vleersteeg, terwijl de ouderen zich wierpen op de groene, het bier en de glazen. Slotfestijn een flop Van "Ome Willem' kre- Theunissen Mitone Molenkamp voor mooist ver sierde fiets. Vlaardïngen Het haring- en bierfeest is een redelijk succes geworden. Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag de mani festatie in het centrum van V laar dingen bezocht. Alleen het slotfestijn in de Lijnbaanhal is in het water gevallen. ting, was er bij de stalletjes Het optreden van Bolland en Bolland, Fairplay, the Aruba Steel band en een illusionist trok slechts honderdenvijftig bezoekers. De organisatoren hadden gerekend op achthon derd. Een tweede bittere te genvaller voor Horeca Neder land was het verdwijnen van zo'n tweeduizend bierglazen. De drukte begon zaterdagmid dag pas na half drie. Mis schien omdat de Skol brouwe rij ruim een uur te laat kwam met de bierkoeling voor de diverse kraampjes. Edwin Rutten had daarvoor a! prij- zen uitgereikt voor de wed strijd versierde fietsen. Van "Ome Willem" kreeg René Theemissen de eerste prijs. De tweede, eveneens een radio, ging naar Mitone Molenkamp. De kinderen kwamen na deze wedstrijd nog aan hun trek ken bij de film van Ome Wil lem. In de Lijnbaanhal was het daar bijna volle bak. De groene ging er tijdens het feest best in. In de kelen van de bezoekers verdwenen er ruim vierduizend, A twee gul den per stuk. Om half vijf, anderhalf uur voor de slui- dan ook geen één meer te krijgen. Erg gewild waren ook de bierglazen. Vertegenwoor digers van Horeca Nederland zagen met lede ogen toe hoe sommige bezoekers vijf gla zen tegelijk mee naar buis namen. Gerard de Leede, één van de organisatoren: "Het feest is overdag buitengewoon goed bezocht Een bittere tegenval ler is alleen het verdwijnen van de glazen Van de 4000 is door de mensen minstens de helft moegenomen, omdat er geen statiegeld op zat Nu kreeg men voor één gulden en vijfentwintig cent bier en glas. Misschien moeten we volgend jaar overgaan op plastic be- kers. Het slotfestijn viel ook tegen. Misschien door gebrek aan publiciteit Of omdat de toegangskaarten toch met in alle café's zijn verkocht. Aan vankelijk was dat de bedoe ling, maar sommige cdfehou- ders maakten bezwaren om dat ze bang waren dat ze an ders zaterdagavond geen klanten zouden krijgen. En dat terwijl het toch maar één keer per jaar is". Maassluis Voor het eerst zal in Maassluis ook een Rama- danviering plaatshebben. Van 17 augustus tot 16 september zullen Turken en Marokkanen dagelijks in zaal vijf van het ontmoetingscentrum Konings hof aan de Uiverlaan 20 in de gelegenheid gesteld worden de Ramadan te vieren. Van 19 tot 23 uur kunnen rij Koranle- zingen en gebeden bijwonen. Op 5e vrijdagen bestaat deze mogelijkheid eveneens van ID tot 14 uur. De Ramadan is een aangesloten periode van der tig dagen van vasten en gebed in de religieuze beleving van de Moslems. De dertigste dag wordt afgesloten met de id- oelfitir, een groot feest dat van 's morgens zes uur tot de volgende morgen negen uur duurt. Dat Turken en Marokkanen nu ook in Maassluis de Ramadan kunnen vieren is het resultaat van het overleg tussen de on langs opgerichte Turkse So ciaal-Culturele Vereniging, De Stichting Hulpverlening aan buitenlandse werknemers en de gemeente Maassluis. Schiedam Voor de oprichting van een regionale muziekschool worden drie werkgroepjes gevormd. Aan de raadscommissie voor vorming en recreatie wordt daarvoor goedkeuring ge vraagd op donderdagavond 18 augustus. Op deze bijeenkomst worden de raadsleden tevens verzocht in te stemmen met het reeds be kende rapport van de interge meentelijke werkgroep ter be studering van de mogelijkhe den voor een regionale mu ziekschool voor Schiedam,' Vlaardïngen en Maassluis. De drie nieuwe werkgroepjes moeten onder anderen gaan bestaan uit vertegenwoordi gers van deze dne gemeenten. De taken bestaan uit: uitwerk ing van de financiële aspec ten, het opstellen van een ge meenschappelijke regeling en het opstellen van de uitgangs punten voor de algemene mu zikale vorming. De afvaardiging van de gemeen te Schiedam zal waarschijn lijk bestaan uit de chef van de afdeling financiën, de chef van de afdeling algemene za ken en de onderwijsconsulent Schiedam Een uit hat zie kenhuis ontsnapte Marok kaan is eind vorige week in Schiedam op de vuist- gegaan met zes politiemen sen. Twee agenten hepen d. arbij een blauw oog op. Dman, de 32-jarige M. A.S. uit Maassluis, is in middels overgebracht naar het St. Jorkziekenhuis in Delft. De Marokkaan was weggelo pen van de psychiatrische afdeling van het Gemeen teziekenhuis. Een taxi- chauffeur had hem naar het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat ge bracht omdat hij in de wa gen moeilijkheden maakte. Bij het opsluiten in de cel stompte mj twee agenten in het gericht Toen de psy chiatrische patiënt korte tijd later werd terugge bracht naar het ziekenhuis zag hij kans om halverwe ge, bij de Gerrit Verboon- straat, uit een politiewagen te ontsnappen. Vier agen ten waren er voor nodig om de Marokkaan te over meesteren en naar het bu reau terug te brengen, waar tenslotte maar tot overplaatsing naar Delft is besloten. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamseb Nieuws blad. Sluur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef loe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon in open envelop, zander postzegel sturen naar. Antwoordnummer 834. Rotterdam. Schiedam Automonteur P.H. uit Rotterdam is eind vorige week met een wagen de Schie ingereden. De man wilde bij het Schiedam- se garagebedrijf waar hij werkt een obstakel ontwijken, maar schoot daardoor van de kade. Vrij snel kon hij in het water de auto verlaten. De monteur hield er alleen een nat pak aan over. De auto is later uit het water getakeld. Schiedam Met een paar open gehaalde pezen van de rech terhand is eind vorige week de 44-jarige A.J.M.B. naar het Noletziekenhuis gebracht De ingenieur uit Etten-Leur had zich bij een bedrijf aan de Gerrit Verboonstraat in de deur vergist en was per onge luk door een glazen wand ge lopen. De man is inmiddels overge bracht naar een ziekenhuis in Breda, nabij rijn woonplaats. Vlaardïngen De eerste paal van het bouwproject aan de Parkweg/hoek Schiedamse- weg gaat halverwege in de week van 22/26 augustus zon der officieel tintje de grond De exacte datum van het slaan van die eerste paal kan niet genoemd worden. Dat is na melijk afhankelijk van de voortvarendheid, waarmee de zogenaamde damwand wordt aangebracht Een damwand is een soort stalen scherm, dat m de grond wordt geslagen om de omliggende woningen tn dit geval vooral de hui zen aan de Parkweg te beschermen tegen de trillin gen, die veroorzaakt worden door het gedreun van de hei palen. Het valt moeilijk te zeggen hoe lang het duurt voordat die damwand "gced staat". Maar als dat gebeurd is, wordt zo spoedig mogelijk begonnen met heien. Het slaan van die eerste paal gaat met gepaard met een of andere feestelijk heid. Een woordvoerder van aannemingsbedrijf ACB zegt hierover: "Ach nee, het is een eigen bouwplan. Wat dat be treft maken wij met zo'n op hef. We beginnen gewoon met de uitvoering van het plan". Zoals bekend komt op het ter rein aan de Parkweg/hoek Schiedamseweg een complex van vijftig woningen. Het hoogste punt van het project telt vijf woonlagen boven el kaar. Het ontwerp is van de Vlaar- dingse architect G. Geluk. Schiedam Om een lekkage te verhelpen heeft de politie dit weekeinde ingebroken in een woning aan de Brugman straat- Door het raampje van de bad kamer klauterden agenten bij Van der V,-D. naar binnen, waar men het huis had verla ten zonder de wasmachine af te zetten. Benedenbuurman J.R, had daardoor zijn pla fond nat zien worden. Na het afzetten van het apparaat hebben de agenten een briefje achtergelaten waarop de in braak wordt uitgelegd. Vlaardïngen Na drie jaar komt er eindelijk weer eens een nieuwe gids voor Vlaar dïngen uit. In dit najaar zal het verschijnen. In de gids kan men lezen welke verenigingen, clubs, organisa ties, gemeentelijke diensten en bedrijven etcetera in Vlaardïngen zijn. Uiteraard staat er ook bij waar zij ge vestigd zijn en welk telefoon nummer gedraaid moet wor den om de betrokken vereni ging of club te bereiken. Op de afdeling voorlichting weet men met af van het be staan van alle pas opgerichte instanties. Daarom moet men eventjes contact opnemen met deze gemeentelijke afdeling, als men het tenminste op pnjs stelt om in die gids van Vlaar dïngen te komen. Vlaardïngen Twee jongetjes hebben bekend dat zij midden vorige week bij de atletiekver eniging Fortuna een schuim rubberen mat ter waarde van 4.000 gulden in brand hebben gestoken. De mat die de Vlaardingers van zeven en acht jaar in brand staken werd op het sportter rein bij de Zuidbuurtseweg en Mamixlaan gebruikt by het polsstokspringen. Schiedam Zonder slag of stoot is de raadscommissie voor ruimtelijke ordening ak koord gegaan met het bouw- plan voor het monumentale pand De Goudsbloem. Geen enkel raadslid had com mentaar op het plan van fir ma De Goudsbloem om de vroegere mouten] om te bou wen tot ontmoetingscentrum en werkplaats. De bouwvergunning is volgens het college „in beginsel moge lijk m overeenstemming met het bestemmingsplan". De ad viezen van brandweer en bouw- en woningtoezicht met betrekking tot de inrichting zijn op het stadskantoor nog in bewerking.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1