Van der Bol valt af Engbersen ¥loert F(Vlaardingen SVV HOUDT LANG STAND I Geel v&or SW-ers klasse FC Vlaardingen c onsamenhangend - 1S^3^^tBSSSBSSmS^ Laseroms: Argentinië? Graag!" M w Ifelsw in ijf Tii in j| ■SMBPi SCO-DHS j i na vechtpartij gestaakt Tresst einde voor Bas van Noortwijk MAANDAG 15 AUGUSTUS 1977 VD/SC/WW 3 Vlaardingen Rob van der Bol is definitief uit de selectie van FC Vlaaidingen gestoten. De speler, dié in eerste instantie boos was omdat hij niet werd opgesteld tegen Mechelen maar later gijn contract herzien wilde hebben, hoeft niet meer te komen. The® Laseroms: "Hij heeft de laatste tijden allerlei prioriteiten van me gekregen. Omdat hij een zaak heeft geopend. Kon later op de training komen, werd vaak vrijgesteld, noem maar op. Zelfs mocht hij ons na-reizen naar Mechelen. Dat hij daar niet werd opgesteld is mijn zaak. Maar dat hij dan wegloopt met de mededeling dat we z'n contract wel kunnen verscheuren komt vreemd over. Ik heb hem de volgende dag nog gebeld maar toen wilde hij opeens een herziening van z'n contract. Meer geld vroeg hij. Toen heb ik gezegd dat hij het dan maar moest bekijken. Aan zo'n speler heb ik niks. Vandaar dat ik hem heb afgeschreven, lammer want Rob had ik echt wei graag bij de groep willen houden. Maar als hij zo gaat handelen heeft het geen enkele zin om ook maar met hem te praten." 7c rr* «mwvhhbmi wt mWÉJ 4ste - j V gaardingen Theo Lase roms is genoemd als kandidaat als assistent van bondscoach Ernst Happel. Laseroms, die zijn laatste Jaar bij FC Vlaardingen lijkt in te gaan, staat hoog geno teerd bij de ex-Feye- noord-trainer. De oefen- meester: „Ik heb nog van niemand wat ge hoord. Maar als ze me zouden vragen zal ik ze ker geen „neen" zeggen. Tenslotte is en blijft bet zowel een hele eer als een flinke ervaring als je mee magna ar de We reldkampioenschappen. Daar wil toch iedereen paar toe". o Engbersen passeert doelman Peter Eikelenboom voor de tweede keer. «sera Vlaardingen De beide benen staan weer op de grond. FC Vlaardingen, dat met de laatste periode van de afgelopen competitie nog vers in het geheu gen met een behoorlijke dosis optimisme de compe- beid S^^meDedfr>2 (^nog^t 4 Nieuweling Maarten Polderman in kansrijke positie. Zijn schot zal hoog over gaan. eens het meest belangrijke bij. Wel dat de FC het komende seizoen nog erg veel problemen zal moeten overbruggen wil het niet weer wegzakken naar de onderste regionen. weinig kans hadden tegen de FSC-defensie. Allereerst bbjkt nu pas hoezeer Laseroms gedupeerd is door het wegblijven van de Joegosla vische middenvelder Kokotovic. Want vooral op het middenveld lijkt de FC op dit moment het zwakst te zijn. Al moet ook de aanval zorgen baren voor de trekken. Daarvoor ontbreekt het vooral op het middenrif aan intelligentie. Laseroms: „Deze wedstrijd hebben we inderdaad niet erg slim gespeeld. Maar dat kwam ook omdat FSC gewoon een klasse beter was. Daar kon- den we domweg niet tegenop". kandidaat bij bondscoach Hap- FSC, met Joop van Daele inder- pel. Want vooral tegen FSC bleek dat Wim Tijl nog lang niet in vorm is en Diek Beek zich teveel met praten bezig houdt en zich daardoor zelfs min of meer uit 2'n concentratie haalt. daad als rustpunt in de verde diging en Beenen als uitsteken de assistent, bad inderdaad bet beste van bet spel. Ai moet ook worden gezegd dat ze geluk hadden bij de eerste maar ook de tweede treffer. Het ope ningsdoelpunt viel na tien mi nuten spelen. Toen bereikte een vrije trap van Van Daele de vrijstaande Engbersen die rustig aan kon leggen: 1-0, FSC bleef zelfs de beste kansen houden. Want nadat (weer) Engbersen na 35 minuten spe len de lat raakte buiten bereik van doelman Peter Eikeien boom (Toon Eggers was op de training aan zijn elleboog ge blesseerd geraakt) was het tien minuten later toch watr raak. „Een overwin- Een onnodige overtreding van nmg was deze fase uiterst Maar Jantje kan nog geen hele wedstrijd spelen. Vandaar dat het m'n opzet was hem zo lang mogelijk te laten staan. De wis sel was dus niet omdat hij niet goed speelde". Het maakte alle maal met uit De nederlaag was toen al een feit Al ging Krsto Mitrovic nog wel naar voren en nam Vlaardingen alle risico's. door Marlijn Venvaaljen Naaldwijk De, strenge, hand van Maaslandse oefenmeester Henk Denkers schijnt Naaldijk-xatenlag steeds meer te strelen. In de met 2-1 gewonnen oefenpartij tegen de betaalde jeugd van FC Vlaardingen toonden de witkielen namelijk, nog ver voor de competitie, nu al een uitstekende vonn en de elf van trainer Slobodan Dutina mochten eigenlijk nog best blij zijn dat Naald wijk bet slechts bij één treffer verschil hield. Toon Verbeek haait uit na mens Naaldwijk. minuten later de volle winst. Een verre uittrap van Daaf Lie- vaart bereikte Aad Otto en voordat de FC VI aardingen-de fensie precies wist wat er ge beurde schoof Otto het leer simpel onder vallende Voor- bach door: 2-1. DOM Voeg daarbij het vaak domme spel van FC Vlaardingen en de nederlaag is verklaard. Joop Castemiller zei dat ook: „ln de rust, toen we al met 2-0 voor stonden, heb ik de jongens ook gezegd dat ons niets meer kon gebeuren als we de wedstrijd ma*r rustig uitspeelden. Vlaar- .iEen fout in de verdediging", dingen moest toen tenslotte het spel maken en dat kunnen se niet. Al blijft bet een moeilijk te bespelen ploeg. Omdat er in feite geen lijn in hun spel zit. Je weet dus nooit" Daarmee typeerde de ex-Telstar - trainer inderdaad het spel van FC Vlaardingen. Want de ploeg Dick Beek leverde een vrije trap op die door Hutting werd genomen. Ook nu weer beland de de bal in het Vlaardingse strafschopgebied en ook nu weer was de dekking niet vol maakt Engbersen kon ander maal gemakkelijk scoren: 0-2. belangrijk geweest Het is daar om erg vervelend dat het niet gelukt is. Maar nogmaals, FSC was een klasse beter". En Cas temiller: „We hebben een sterk begin van de competitie, dat is duidelijk. Een moeilijke wed strijd maar juist daarom is het: zo belangrijk dat we hebben gewonnen. Want door deze zege j groeien we waarschijnlijk een flink stuk'' kan het spel niet naar zich toe- constateerde Laseroms terecht zonder dat hij namen noemde. Het centrale duo Mitrovic-Hes- lmg was er echter verantwoor delijk voor. Maar FC Vlaardin gen kwam toch sterk terug. Ge steund door het 3000-koppige publiek werd de aanval opge zocht waar echter bleek dat Laseroms over Lohman: „Hij zowel Wim Tijl als Dick Beek speelde een goeie wedstrijd. Laseroms moest na rust wel wis selen, Had kandidaten genoeg maar was gedwongen de ge blesseerde Frans Stans te wis selen. Danny Molendijk mocht invallen en deed dat zeker niet FC Vlaardingen: Eikelenboom, slecht Hij was de man die de D« Ruiter, Jansen, Mitrovic, vaart in de Vlaardingse aanval Hesling, Bouwman, Stans (Mo- bracht maar rendement leverde lendijk), Quellhorst, Beek, Tijl, het niet op. Zo ook niet toen Lohman {Polderman), de talentvolle Jan Lohman (hij speelde in eerste instantie in de FSC; Smeets, Pfennings, Beenen, aanval maar moest bij de Van Daele, Merken, Bux, Tïta- komst van Molendijk naar het middenveld verhuizen) werd ge wisseld voor Maarten Polder man. ley, Hutting (Zuïdersma), Ruys, Engbersen, Prauser (Verstra ten). Scheidsrechten Draaisma. Toe schouwers: 3000. Boeking voor Pfennings (FSC). De C-uitgave van de Vlaardingse FC, die over veertien dagen al met het puntengeweld gaat be ginnen, Z2\ de komende periode bare Toon Verbeek juist naast schoof en Ben Wever later al leen voor doelman Martin Voorbach de kluts kwijtraakte. nog erg hard nodig hebben om Twee minuten na de hervatting een redelijk op elkaar inge speeld elftal de wei in te sturen. In sportpark De Hoge Bomen kwam overduidelijk naar voren dat elf, op zich getalenteerde, voetballers nog geen elftal vor men. Het geheel was onsamen hangend en ongetwijfeld zal Dutina dat zelf ook hebben moeten constateren. Dit in tegenstelling tot Naaldwijk, dat, in beginsel vooral via weer razend knap voetballende Aad Otto, „lekker" liep te tikken en was het echter wél raak toen een listig genomen vrije trap van Toon Verbeek via de han den van Voorbach tegen de tou wen stuiterde: 1-0. De beste kansen bleven ook nadien voor de Westlanders; Otto bracht Arie van der Bos in stelling, maar deze lepelde de bal triest over de lat. De 17e minuut viel de, onverwachte, gelijkmaker aan de andere kant: Paul Vork moeht ongehinderd tot voorbij keeper Daaf Lie vaart lopen: U. elkaar gemakkelijk vond. Toch Naaldwijk, bij wie Leo van der leverde het eerste bedrijf geen Bos werd vervangen door Jan treffers op omdat onverwoest- Robbemond, greep echter twee Doetincbem „De Graafschap is wel sterker geweest, het is wel erg triest om zij te verliezen. In de laatste minuut van de wedstrijd. Vorig jaar hebben de jongens het zelfde ook een paar keer meegemaakt". Het waren de woorden van een teleurgestelde Pim Visser, die door twee gele kaarten ook de goed draaiende verdediging de komende wedstrijd waarschijnlijk niet in het veld kan brengen. De 1-0 nederlaag van SW was echter zeker niet te wijten aan doelman Bas van Noortwijk, die zelfs een geweldige wed strijd speelde. Graafschap-trai ner Henk Ellens: „Ongelofelijk wat die jongen er vandaag uit haalde. Grandioos- Ik ben hem na afloop gelijk gaan feliciteren met zijn spel". Boetinchem SW is de wed strijd tegen de Graafschap niet zonder kleerscheuren doorge komen. Scheidsrechter Sjef Oe- telmans gaf Kuod van Dijk de gele kaart, terwijl hij daarna ook Rinus Steenbergen de door de voetballers zo gehate kleur toot de ogen toverde. Aan SW-rijde was er wel wat kri tiek op deze beslissingen. Trai ner Pim Visser: "Het was de eerste overtreding van Buud van Dijk. En als je dan zag wat aan Graafschap-zijde allemaal onbestraft gelaten went Ook Steenbergen was geen kaart waard. Polko liep het trouwens ook een beetje uit te lokken". De motivatie van scheidsrech ter Oetehnans: "In de eerste helft haalde hij Hans Polko twee keer achter elkaar onder uit. Ik heb Kinus toen gezegd, dat hij de eerstvolgende over treding de gele kaart zou krij gen. Het was inderdaad niet zo'n zware overtreding toen hij het geel kreeg. (Steenbergen pakte Polko bij de arm. De laatste liet zich toen met veel show op de grond vallen. JS) IV C~~ beter in de eerste helft kunnen bestraffen", waarna hij ver volgt over het andere geval: "Het was de eerste overtreding van Ruud van Dijk. Het spel- beeld vroeg er, helaas voor de ze jongen, gewoon om". Pim Visser zit met de gebakken pe ren: "Het is wel een streep door de rekening, dat ik de volgende wedstrijd misschien mijn centrale verdedigingsduo moet missen. Je krijgt dan een nieuw koppel, wat nog hele maal niet op elkaar ingespeeld is. Ik weet nog niet wie dit De wedstrijd kwam erg langzaam op gang, doordat beide ploegen nog wat onwennig over het veld hepen. Het spel vertoonde in het eerste kwartier dan ook weinig lijn. Graafschap leed veel onnodig balverlies en miste tempo in de aanyai, waardoor de Schiedammers weinig moei te hadden het achter dicht te houden. Zij schiepen zelfs aar dige kansen waarbij vooral ook middenvelder Wim de Haan op viel. Zo mocht hij in de twintigste minuut ongehinderd van eigen helft opkomen. De Doetïnchenv se verdediging verwachte toen een pass op spits Cor Peitsman, waarover Wim de Haan zelf anders dacht Met een mooie beweging zette hij de hete ver dediging op het verkeerde been, waardoor hij een zee van ruim te schiep. Hij was toen niet zelfzuchtig en gaf de bal af aan Dick Hoogmoed, die doortikte op Cor Peitsman. Deze goed opgezette aanval smoorde he laas in een (twijfelachtig) bui- tenspelgevaL GEVAAR bliek en spelers lieten in vruchtbare symbiose de vlam in de pan (of beter De Vijver berg") slaan, hetgeen gelijk re sulteerde in een grote hoeveel heid kansen. Rinus Steenber gen redde tot twee keer toe op het nippertje, toen doelman Bas van Noortwijk al verslagen was, Tot groot vermaak van het Achterhoekse publiek tuimelde de laatste man daarbij éénmaal door Jan Schrijver Ruud van Dijk...gefe kaart... zeker niet de mindere. De ver dediging speelde solide en het Schiedamse middenveld maak te bet de Graafschap door goed storen onmogelijk om de trage aanvallen tot gevaarlijke situa ties om te toveren. Alleen Hans Polko zorgde met individuele acties en schoten voor gevaar. Doelman Bas van Noortwijk stond toen echter bet Graaf schap-succes vakkundig in de weg. Na de rust een heel ander De Graafschap, dat in de eerste helft de Schiedamse ploeg on- het doel in. De onoverzichtelij ke situaties en vele schoten kon de, in vergelijking met vorig jaar op vijf plaatsen gewijzigde, ex-eredivisie ploeg met aan de fel begeerde voorsprong hel pen. SW kreeg zelfs riante mogelijk heden, doordat de Graafschap de Schiedamse aanval veel vrij heid gunde. Zo ging Cor Hui gen in de vijftiende minuut goed door. Zijn schot belandde echter naast het doel. Cor Peits man kreeg de bal een keer van de dit keer beter uit de verf komende Dick Hoogmoed. Hij miste echter de nodige koel- bloedigheid en trapte over de Y/* Noortwijk, John bal heen. Corver, Rinus Steenbergen, De van HOV over gekomen spits Ruud van Dijk, Janden Tuut- miste de nodige snelheid tegen dcr: "UT1 de Haan, Bart Kreft, de toch ook met zo snelle Hen- Aad der Dick Hoog- ny Jansen, wanneer de bal goed nroed, Cor Peitsman, Cor Hui- Pun Visser: „Hij heeft in de eerste helft erg veel gestoord. En dat vreet als je tussen twee man in staat. Ook de overgang is natuurlijk groot naar het be taalde voetbal". De hele wedstrijd zat een doel punt van de thuisploeg er ei genlijk in. In de laatste minuut verwachtte niemand in beide kampen echter nog een veran dering in het dubbelblank. De geblesseerde Roel Brinks trok de bal toen terug van de achter lijn op de aanstormende aan voerder Ben Gerritsen, die met de moed der wanhoop uithaal de. De kogel stuitte net voor de lijn en doelman Bas van Noort wijk dook tevergeefs in de hoek. Graafschap trainer Henk Ellens: ,Jk vond het wel begrijpelijk, dat SW niet op de aanval ge speeld heeft Dc vond echter wel, dat ze te hard speelden. Ik hoop dan ook, dat andere te genstanders in de eerste divisie anders voetballen. Anders moe ten wij ook naar dat speltype en dat willen we eigenlijk niet", waarna hij vervolgt: „Ze kijken wel tegen ons aan als een „ere- divise" ploeg, maar vergeet niet, dat er bij ons aardig wat zijn vertrokken". Spijkenisse Het treffen tussen SCO en DHS is bes paaJd niet zo vriendelijk geweest, ais van oefenwed strijden verwacht mag worden. In de tiende mi nuut van de tweede helft ontstond er een vechtpartij tussen SC O-vleugelspits Bram van der Heiden en DHS-vleugelverdediger Sjaak Lemen. Meerdere spelers en een aantal sup porters vonden elkaar toen in een handtastelijk tref fen. Voor scheidsrechter Petreggia was er toen geen andere mogelijkheid dan de wedstrijd te staken. Vanaf het begin was het een vrij pittige partij. Begrijpelijk ook wel, want de jonge SCO-ploeg speelt eerste klas afdeling RVB en DHS eerste klas KNVB. De gastheren wilden daarom een zo goed mogelijk resultaat be reiken, terwijl DHS niet graag af wilde gaan. Waarbij de vraag blijft, of dergelijke ontmoetin gen waardevolle oefenpartijen kunnen zijn. In de overigens zonder incidenten verlopen eerste helft, nam DHS halverwege een voorsprong, Nieuwkomer Martijn Oortmer- ser (ex-Hermes DVS) verzilver de een pass van Paul Nijs: 0-1. Nog voor de rust kwam SCO naast DHS (1-1), waarop de thuisclub er prompt nog een schepje bovenop deed- Toen al vonden Van der Heiden en Le men elkaar, waarbij Lemen al les nodig had om de razend snelle SCO'er te bedwingen. De keiharde inzet van SCO werd een paar minuten na de thee beloond, want het kon een voorsprong nemen: 2-1. Reden tot feestvreugde bij SCO en zijn supporters, maar niet voor lang, In de tiende minuut leidde een nieuwe tweestrijd tussen Le men en Van der Heiden tot het fatale incident. Ten koste van een overtreding kon Lemen zijn tegenstander bedwingen, waar voor scheidsrechter Petreggia Lemen wilde vermanen. Zo ver kwam het echter niet, want Van der Heide speelde voor eigen rechter en gaf Le men een klap op het hoofd. Lemen beheerste zich, maar di verse spelers bemoeiden zich er mee. Toen het publiek het veld opkwam, was de vechtpartij compleet Scheidsrechter Pe treggia hield het toen al lang

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3