Demos toch tevreden Zwaluwen bespaart DHL afstraffing Xerxes te sterk voor Hermes DVS Overmaas te sterk voor Excelsior 320 FCN komt terug Corver trainer Jan Kalkman aanwinst Virtus helpt VBL Botlek in de zorgen MSV leeft zich uit RKWIK fm v.dL tidfcer: ^OncUfioneel aog adhtafólandF MAANDAG 15 AUGUSTUS 1977 VD/SC/WW 5 Schiedam Excelsior^) heeft zijn tweede oefenwedstrijd eveneens met een nederlaag afgesloten. Tegen Overmaas werd het 0—2 na een 0—1 stand bij de rust Toch zei trainer Aad Bierhuizen: „Ik ben wel tevreden. Natuurlijk is Overmaas sterker maar vooral na rust hebben we goed partij gegeven". Na een kwartier spelen kwam Overmaas op een 0—1 voorsprong. De voorstopper van de Rotterdammers kon toen vrij oprukken zonder dat zowel het middenveld als de defensie van Excelsior er iets aan deed. Invaller-doelman Speelmeyer was dan ook kansloos. Na rust speelde Excelsior vee! beter. Gaf goed partij en bracht ook meer snelheid in de aanval Toch was het andermaal Over maas dat tegenscoorde. Al had het daar wel de hulp van Excelsior-aanvoerder Wim Tieman voor nodig die een terugspeel bal achter zijn eigen doelman plaatste: 0—2. Bierhuizen, die Cor Timmers nog wisselde voor Rademakers: „We moeten de bal nog sneller gaan spelen. Als dat lukt zie ik het echt wel zitten het komend seizoen". Vl aar dingen Het is geens zins zeker dat trainer Jan van der Berg van TSB zijn nieuwe aanwinst Ton Vor- stenbos in zijn selectie en- de topelf kan inlijven- De routinier - vroeger betaald voetballer bij SW - kon tot nu toe geen relatie aan tonen met de Shell, een eis die in het reglement is op genomen. Dat is voorlopig nog een streep door de re kening van Van der Berg die graag gebruik maakt van de diensten van de ge routineerde kracht. De ko mende week zal nogmaals worden nagegaan hoe Vor- stenbos als lid kan worden ingeschreven. Schiedam FC Nieuw- land '66 heeft zijn eer ste oefenwedstrijd te gen het Amsterdamse Olympus met een 22 gelijkspel afgesloten. De Schierïamse ploeg had dit elftal uitgeno digd aangezien zij op een revanche belust waren. De Amsterdam mers waren namelijk winnaar geworden van. het twee daagse FCN toernooi en hadden de wisselbeker van FCN overgenomen. Olympus was in het eerste bet- drijf wat agressiever als de Schiedammers en kon daardoor op een 0—2 ruststand komen, In de tweede helft wist Ar ie van Vliet op 1—2 te komen en korte tijd later legde Rob van Vliet de bal goed terug op Huug van der Gijp, die toen de eindstand op 2—2 kon brengen. het verstrijken van de eerste helft werd het 2—1. Toen de tweede helft tien minuten oud was veroorzaakte Karei van der Berg een overtreding wat een penalty opleverde en deze werd omgezet in een doelpunt 3—L Kort voor tijd werd de eindstand op 3—2 bepaald toen Kees Broer een mooie aanval met een doelpunt wist af te ronden. Ernest Kegel maakt het de DHL-defensie moeilijk Vlaardingen - Nog slechts twee weken, en dan moeten Zwaluwen en DHL klaar zijn voor het grote gebeuren. De zaterdag- en zondag eerste klasser troffen elkaar zater dag in Vlaardingen. Waar de verschillen groot bleken. Een Zwaluwen dat nu al klaar blijkt voor de competitie, terwijl DHL nog lang zo ver niet is. Al is de uitslag van minder belang, DHL-train er Jan v.d. Akker was al lang blij dat zijn mannen er met een 2-0 nederlaag vanaf kwamen. Voor Van de Akker is er in de resterende weken dan ook nog veel meer te doen dan collega Frans de Kruis. De Vlaardingers zijn al in de goede conditie, terwijl ook de plaatsverdeling voor het elftal geen problemen meer zal geven. "Al zullen we nog met Rein Homan en Hugo Sluimer rekening moeten houden", aldus De Kruis. Homan was nog geblesseerd en Sluimer vierde aog vakantie. Bij DHL liggen de zaken nog niet zo duidelijk. Waarbij Van de Akker wel de handicap had, dat diverse spelers net terug waren van vakantie en nog niet hadden getraind. „We hebben echter nog voldoende tijd om die conditie op peil te brengen", aldus de Delftse oefenmeester. Waar Zwaluwen de bal het werk liet doen en de linies elkaar met sluitende combinaties vonden, daar was het voor DHL nog erg zoeken. "Er werd veel te weinig gelopen", aldus Van de Akker. "De bal kan daardoor niet gepasst worden". Zwaluwen had met die bereikbaarheid veel minder moeite. „Vrij lopen, veel combineren en de bal niet te lang vast houden", aldus De Kruis. Jan Molenaar bezondigde zich vooral voor rust nogal eens aan te lang balbezit, maar na de thee ging dat beter. Molenaar kan trouwens toch een aanwinst voor Zwalu wen gaan worden, maar De Kruis genoot van meer positieve punten. Zoals Kees Verhagen op de linker- vleugelverdedigingsplaats Henk Nentjes deed vergeten, en Leen Sekles op de andere vleugel eveneens be trouwbaar bleek. "Het elftal is in grote lijnen wel rond", concludeerde De Kruis na afloop. Hetgeen betekent dat Ben van Hofwege de spitspositie gaat vervullen. "Ben speelde daar een goede wedstrijd, beloond met een schitterend doelpunt". "Nog geen uitgemaakte zaak in de keepers post", aldus De Kruis. "Had Boers vorig jaar zijn been niet gebro ken, dan had hij er nu nog in gestaan". Ab Nijgh bleek een voortreffelijk vervanger. De Kruis: "Beiden krijgen dan ook een eerlijke kans". Precies een jaar na zijn beenbreuk was Aad Boers nu terug, maar zich waarmaken kon hij niet. Daarvoor was dit DHL een te povere tegenstander. "Al was het spel van Wim Tettero positief', aldus Van de Akker, "en ook de al snel ingevallen Jan van den Broek {voor Marcel Jansen) speelde een goede wedstrijd." Het soepel spelende Zwaluwen nam overigens pas acht minuten voor de thee een voorsprong. Eerder al had voorstopper Alex Nieuwenhout een achterwaartse kop bal van Èmest Kegel van de lijn gehaald. In de tweede helft zou Nieuwenhout doelman Leo Massar overigens nog tweemaal assisteren. Na een zwakke uitgooi van Massar volgde een flitsende één-twee tussen Ben van Hofwegen en Leen Pijpers, door laatstgenoemde prompt benut: 1-0. Massar maak te dit zwakke moment later echter ruimschoots goed. Vooral tegen het einde hield hij de schade voor zijn ploeg beperkt Zwaluwen, met kort na de rust voor Jos Buitelaar ingevallen Aad Zuidgeest in de ploeg (zoon van ex- Spartaan en trainer Wout Zuidgeest), bleef dicteren. Massar, Tettero en Nieuwenhout hielden echter kram pachtig stand. Het talrijke publiek kreeg toch nog een tweede goal te zien. Na aangeven van Verhagen zorgde Van Hofwegen uiterst knap voor 2-0. Een verdere afstraffing bleef DHL bespaard. Schiedam In een slechte oefenwedstrijd kon Her- mes DVS de pretenties om weer terug te komen in de Hoofdklasse niet waarmaken tegen Hoofdklasser Xerxes. De jonge ploeg van Xer xes speelde zeker ook niet overtuigend, wat de ernst van de situatie wel aangeeft. De Schie dammers misten vooral fysiek de kracht om de 1—2 stand om te buigen, hetgeen dan ook de eindstand was. In de eerste helft deed Her mes DVS nog wel wat leuke dingen. Zo gaf Cock Hooge- veen een slimme bal op Ro bert Korengevel, die de bal van vier meter afstand over het doel wipte. De Schie dammers maakten zelfs het eerste doelpunt, toen Ro bert Korengevel een goed Hoor Fran* Schaan voorpp- trokken bal nu wel in de touwen werkte, onhoudbaar voor doelman Hans Sint Ni- colaas. In die periode van de wedstrijd speelde Her mes DVS de bal professio neel rond. Het overwicht van Xeroces begon in de laatste vijftien minuten van de eerste helft en zette ach ook na de rust voort. Hennes DVS wisselde in de rust Piet Klepke voor Co Goudrïaan, wat in „bre kend" opzicht zeker geen versterking was en kwam Teun Komaat in het veld voor Rob van Vooren. Teun Komaat was in feite de eni ge die in de tweede helft met wat individuele acties gevaar kon stichten. De ver trekkende trainer Arie Ste- houwer: J)e verdediging en het middenveld sloten slecht aan, waardoor het ge mis aan fysieke kracht in de voorhoede geaccen tueerd werd. De jongens speelden ook te onrustig'. In verdedigend opzichtviel Ruud de Jager volkomen uit de toon. Hij miste snel heid tegen Ton Rijsdijk en verdedigde enkele malen onzeker uit Xerxes' eerste doelpunt kwam voort uit een strafschop. Na een een twee tussen Cor Hazebroek en Gerrie de Winkel pakte doelman Harry Spermon Hazebroek om het middel. Hans de Vries mocht het laatste tikje geven. Een paar minuten later het tweede Xerxes' doelpunt, door Peter Hoogervorst Ruud de Jager moest daarna plaats maken voor .Frits de Nijs, die gelijk een leuke aanvallende aktie opzette. Hij gaf de bal goed voor op de goed spelende Roy den Hartog, die met een snoek- duik de bal kopte. Helaas zag hij zijn fraaie duik niet beloond, terwijl vrouwe Fortuna aan de andere kant ook Xerxes niet gewillig was (een bal od de lat). Emile Demuynck voorkomt dat hij op het eerste honk wordt uitgetikt. Spijkenisse Verhoeckx Snack- s/Holy heeft in haar voorlaat ste wedstrijd tegen Radio Mo dem/Botlek geea fout genaakt Mede door het sterke werpen van Bas van Hees, 17—1—5, kwamen de Vlaardingers een voudig met 28 aan de winst. De anders zo gevreesde Spijke- nisser aanval kwam er dit keer niet aan te pas. Tegenover de twaalf Vlaardingse honkslagen zij er slechts vijf. nam m de eerste inning Wim Pijpers de leiding. In de volgende slagbeurt was het opnieuw Pijpers die ook' voor 0—2 zorgde, Overtuigend was deze voorsprong echter niet En Radio Mcdem kan dan ook eenvoudig gelijk komen. Mario Win terdal kreeg vier wijd waar na Abrahamse en Harry Blij den ieder een honkslag sloegen en het was 2—2. Pas in de zesde inning moesten de Spijkenissers buigen voor de grotere Vlaardingse aanvals- kracht Honkslagen van Emile Demuinck, Cedrid Pierre, Ab Bruinek ooi, Jan Lugthart en Bas van Hees zorgden voor de definitieve doorbraak, 2—7 wees het scorebord na deze zes de inning aan en dat was te veel voor de thuisclub, die geen kans meer zag naast VS Holy te komen In de laatste slag beurt profiteerde Wim Pijpers nog van een veldfout bij de thuisclub om de definitieve Maassluis VDL troefde in zijn vierde oefenduel derdeklasser Virtus met 3—0 af. Het was in Noord Brabant voor de forma tie van trainer Cor van Nieu- wenhuizen niet slecht vertoe ven. Het begint steeds beter te lopen in de VDL-eLf. Vooral technisch en tactisch speelden de blauwwitten behoorlijk. Toch was het scoren nog een moeizame zaak- De eerste twee treffers kwamen dGor volledige medewerking van Virtus verdedigers tot stand. Toen VDL in de tweede fase met 3—0 voor stond kon digde van Nieuwenhuizen stoom afblazen af toen de thuis club té agressief begon te wor den. VDL beperkte zich tot het rondspelen van de bal. Met de rust leidde VDL al met 2—0. VDL tastte in het begin de tegen stander af. AI gauw bleek dat er van de thuisclub weinig aan- valskracht uitging. Na tien mi nuten speelde een verdediger van Virtus de bal verkeerd op zijn doelman en VDL stond met 0—1 voor. Na een half uur spe len was dezelfde speler debet aan de 0—2 achterstand toen hij de bal op de kruising van het eigen doel speelde. CharJ Ebelwg benutte die mogelijk heid om de terugspringende bal in te schieten: 0—2. Na de thee zette VDL de goede opbouw voort al bood Virtus wat meer tegenstand. Uit de vele kansen kwam VDL via Peter van der Burg na een half uur op 0—3. Maassluis MSV71 kon zich op de eigen grasmat in zijn tweede oefenpartij uitleven tegen Duindorp SV. De Hagenaars - uitko mende in de hoofdklasse van de Haagse Bond - hadden een combinatie in het veld gebracht die bet na de thee niet meer kon bolwerken tegen de vele individuele acties van de gastheren. Na een gelijkopgaand eerste deel - ruststand 1—1 - liep MS Vil weg van zijn tegenstander en stopte de score bij 3—1 wat tevens de eindstand werd. Oefenmeester René Pauwels beeft zijn Indruk ken in dit repetitiedue! kunnen verruimen. Hij zal tussen drie keepers een keuze moeten maken. Pauwels heeft het accent gelegd op de combinaties. In de eerste periode kwamen die behoorlijk voor de dag maar uit de mogelijk heden werd vooralsnog niet gescoord. Zelfs kwam Duindorp SV na een kwartier met 01 voor. De thuisclub had er een kwartier langer voor nodig. Joep van der Burg scoorde toen 1—1. Na de wisse'og kwam MSV71 op makkelijke wijze door Peter de Jong en Jacob Huizing op een 3—1 winst Schiedam Demos heeft in de oefenwedstrijd tegen DMC in Dordrecht met 3—2 verloren. De nieuwe oefenmeester van de Schiedammers, Aad van der .Vlist, was echter vol lof over de verrichtingen van zijn spe lers. Ook de nieuwe aanwin sten Koos Nielsen, Wim Osta ea Herman Niemeyer, allen overgekomen van SVDPW, pas sen zich heel goed aan in het elftal. Demos heeft een ruime selectie en elke oefenwedstrijd is er met drie wissels gespeeld. Van der Vlist wil echter don derdag tegen SW 3 trachten om geen wissels in te zetten. >Het is nog moeilijk ora nu ai het definitieve elftal voor de competitie te maken. Ik heb keus genoeg en alle knapen vechten voor een plaats", aldus de Demos- trainer. In de vijfde minuut kwam Gerard van Schijndel aan 0—1 maar kort daarna maakte de linkerspits van DMC gelijk 1—1. Kort voor Vlaardingen De Holiand iaan was in zijn vierde re petitie op eigen veld goed op schot tegen vierdeklas der Alphense Boys. Het werd 4—1 in het voordeel van de roodwitten nadat na een gelijkopgaande eerste helft nog 1—0 in het voor deel van de thuisclub was. Oefenmeester Hans Renirie van De Holiandiaan heeft weer meer inricht gekregen in de mogelijkheden om zo goed mo gelijk aan de competitie-start te verschijnen. Zeker is dat nieuwkomer Jan Kalkman (ex- Tediro) een aanwinst in de de fensie van de roodwitten is. Voorts zijn Henk Jansen en Roel de Bruijne uit de eigen gelederen eveneens potentiele kandidaten voor een plaats m de topelf. Het eerste half uur van de eerste editie ging gelijk op, In de der tigste minuut miste de thuis club via Kees Spruijt net. Twee minuten later was een solo van rechterspits Rob Maat voldoen de uitgebalanceerd om te sco ren: 1—0. Na de rust bleek al gauw dat de conditie van de thuisclub de doorslag zou gaan geven. Na een kwartier was het Jenk Jansen die uit een diepte- pass 20 aantekende. Vijf mi nuten daarna was het wederom Rob Maat die er tussenuit gmg. Zijn voorzet bereikte Kees Spruijt en 3—0 was de stand- Een verkeerde terugspeelbal aan De Hollandiaan-zijde bete kende 3—1. In het overwicht maakte Roel de Bruijne er voor De Holiandiaan nog 41 van. Vlaardingen Vierdeklasser Vlaardingen heeft naast trai ner Wim Koppelaar gebruik ge maakt van de aangeboden diensten van SWs rechter- vleugelverdediger John Corver om te assisteren bij de selectie elftallen. Vlaardingen heeft drie KNVB-e If tallen die onder de selectie vallen. De groep werd te groot voor Wim Kop pelaar om een goede aanpak te kunnen realiseren. De selectie die gesplitst zal worden zodra de competitie begint za! dan gericht kunnen worden aange pakt. De 27-jarige John Corver zal ook de keepers tra ini ng voor zijn rekening nemen. Het is de bedoeling van Corver om bij Koppelaar ervaring op te doen en zo mogelijk volgend jaar een trainercursus te kun nen gaan volgen. Vlaardingen Trainer Ger Robbemond van RKWIK kan nog steeds niet zijn volledige selectie uittesten in de voorbereiding op bet nieuwe seizoen. In Gorinchem nam de selectie (twee elftallen) deel aan het toernooi van tweedeklasser SVW. Het eerste team was ingedeeld bij Coal, ODS en SVW. Het verging de blauwwitten niet helemaal naar wens. Persoonlijke fouten,waren er de oorzaak van dat een nederlaag werd geleden in de korte wedstrijden die tweemaal vijfentwintig minuten duurden. RKWIK eindigde op de derde plaats na de drie partijen. Alleen werd met 1—5 gewonnen van derdeklasser ODS. Leo Jansen zorgde voor de enige treffer die RKWIK scoorde. In de eerste wedstrijd trad RKWIK aan tegen tweedeklasser en organisator van het toernooi SVW. Het werd een 30 nederlaag. SVW was wel sterker maar persoonlijke fouten en een scheidsrech terlijke blunder waren mede de oorzaak van het verbes. De tweede ontmoeting was tegen ODS. Toen liep het in de RKWIK gelederen beter en de 1—0 winst was dan ook verdiend. De ruststand was net als tegen SVW 0—0. In de derde partij was tweedeklasser Coal de tegenstander. De wedstrijd ging gelijk op en een ongelukkige treffer bracht RKWIK een 0—1 nederlaag. John Corver

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5