Ylaardingeit wint Waterwegeop SCHIEDAM Vuil VAN ZORGEN Aad van Asten maakt zich waar Excelsior kan gaan feestvieren Verlies Hermes SK Groenoord bijna kampioen ■dbn Toernooi verloopt vlekkeloos «gjp« ssisissi mimm MAANDAG 15 AUGUSTUS 1977 FAVORIET - BS Door overwinning op VUC Regionale renners sterk in Ronde van Maassluis In Concurrent Quick Haag verliest VD/SC/WW6 Strijd om de ba! in het geslaagde toernooi. Maassluis De nieuwe formule was het ei van Columbus en maakte het Waterwegcuptoer nooi tot een groot suc ces. Voeg daarbij de ideale weersomstandig heden van jl. zaterdag» dan kan je maar tot één conclusie komen, nl. dat het Waterwegcuptoer nooi in deze vorm zeker een traditie zal gaan worden. Het was een zeer sportief toer nooi» waar geen enkele wan klank werd gehoord en waarin geen enkele zware blessure werd opgelopen. De teams maakten volop van de gelegen heid gebruik om spelers, speel sters en vakken uit te proberen. De reacties van de verschillen de trainers en coaches werden duidelijk door hv. Frans Ver meulen (Vïaardingen) onder woorden gebracht „Een ideale gelegenheid om diverse mensen eens aan het werk te zien en om goed te bekijken wat de ideale vakken zijn". Ook de an deren hadden zulke opmerkin gen. Om tien over tien weerklonk het eerste beginsignaal voor de se riewedstrijden. In poule A was Vïaardingen favoriet en stelde in de eerste wedstrijd tegen Succes duidelijk zijn kandida tuur voor de finale. Har ga. deed !IÉf *,Av:, 3 De finale tussen Vïaardingen en 0. Nassau. Vïaardingen won. dat ook in poule B, door ODI met 5—1 te verslaan. In poule A bleef Vïaardingen ie dereen de baas, terwijl CKC Maassluis, Succes en HSV46 met elkaar de tweede plaats betwistten. KSV'éö was de sterkste. In poule B waren er grote verrassingen, want Harga kreeg grote concurrentie van ODO en Oranje Nassau. ODO versloeg O. Nassau, O. Nassau versloeg Harga zodat de drie ploegen gelijk zouden eindigen. Maar dat gebeurde niet, want Dtjkvogels zorgde voor de ver rassing van de dag door eerste klasser SSC Harga met 2—te verslaan. ODO en Oranje Nas sau eindigden gelijk, maar het doelsaldo van O. Nassau was beter, zodat O. Nassau eerste en ODO tweede in de poule werd. Daardoor werd de finale Vïaardingen—Oranje Nassau, terwijl HSV46 en ODO moes ten gaan strijden om de derde en vierde plaats. Tn de „kleine" finale bleef HSV'48 de baas over ODO. Bei de ploegen hielden elkaar goed in evenwicht. ODO leek fysiek iets sterker» maar HSV46 maakte de doelpunten en werd derde. De „grote" finale was een geheel Vlaardingse aangelegenheid. In de beginfase gaven Oranje Nas sau en Vïaardingen elkaar wei nig toe. Maar de routine in de Vlaardingse ploeg was de ga rantie voor Frans Vermeulen, dat de winst naar Vïaardingen ging. Met minimaal verschil won het met 2—1 en kreeg daardoor voor de tweede maal de, door de Sijthoff-Pers be schikbaar gestelde, Waterweg cup in handen. De beker werd uitgereikt door de heer R. Leentfaar, die nog maals onderstreepte dat hij erg gelukkig was met dit toernooi en het initiatief van deze krant Tot slot waren er dank woorden voor de scheidsrech ters J. Haring, C. v.d. Velde, S. de Bes en T. van Veelen, die door hun aanwezigheid dit toernooi mede mogelijk hebben gemaakt Den Haag De honkbaliers van Schiedam hebben rich in een zenuwslopende wedstrijd, die bijna 3 1/2 uur duurde, gered uit de degradatie zone Tegen het, voor de wedstrijd al veili ge VUC, kwam Schiedam tot een ll-S winst Toch bleef het tot aan de laatste bal spannen in Den Haag. Vooral omdat VUC in de negende inning, met drie honken bezet, bleef aan dringen. Twee solo-akties van Rob Pool us betekenden even- zovele nullen .en Schiedam bleef op winst Aan het scoreverloop zou men kunnen aflezen dat Schiedam niet in moeilijkheden is ge weest. Het bleef immers de thuisclub steeds enkele punten voor. VUC bleef met de score steeds in de buurt van de be zoekers en vormde daardoor een voortdurende bedreiging. Het wordt vervelend om te zeg gen maar ook in dit duel gaf hoofdscheidsrecbter Van Noort weer een demonstratie van zijn gebrek aan kennis van de spel regels. Indien Schiedam bad verloren had dit zeker tot een officieel protest geleid, maar bij winst is dit gelukkig over bodig. In de eerste slagbeurt namen de bezoekers de leiding, door Ed Jonkman, die profiteerde van enkele veldfouten bij VUC. In de derde inning werd het zelfs 0-3- Eerst sloeg Jut Blomsteel een homerun, waarna ook Hob PguIlis (honkslag) kon scoren op een tweehonkslag van Lou van de Hamer. Nog was de scoringsdrift van Schiedam niet voorbij want in de volgende slagbeurt zorgden Hans van Galen en Fred Reymer zelfs voor 0-5. VUC wilde het hier beslist niet bij laten en kwam in de volgende slagbeurt fors terug. Drie honkslagen en een veldfout brachten de thuisclub dichterbij, 4-5- Maar ook Schie dam scoorde opnieuw, ditmaal door Ronald Bol en Jur Blom- steel, 4-7. Toen Emile Vervloei in de zesde inning in het uiterste rechtse puntje van het veld een home run sloeg, was het zelfs 4-10, omdat ook Ed Jonkman en Hans van Galen meeprofiteer den. Er kon Schiedam nu niet veel meer gebeuren dachten de supporters, maar VUC dacht daar anders over. Het deed zijn sportieve plicht en vocht terug. Al in die zelfde inning kwamen zij tot 7-10. Fred Reymer kreeg het moeilijk op de werpheuvd en moest naast éénmaal vier wijd, vier honkslagen incasse ren. Coach Ton Ebben greep in en verving de moegestreden Rey mer door Wout Don. Derê maakte snel de derde nul en het gevaar was voorlopig bezwo ren. In de zevende inning profi teerde Ronald Bol van een stootslag van Hans van Galen en scoorde 7-11. Nog in de zelf de slagbeurt kwam VUC dich terbij. Het kreeg drie man op de honken en toen Ben van Putten door een geworpen bal werd geraakt, kon Tye Vaatstra voor &-11 zorgen. Schiedam presteerde aanvallend niets meer maar moest alle zei len bijzetten om zich de tegen standers van het lijf te houden. In de laatste twee innings drong VUC via drie bezette honken fel aan, maar twee so lo akties van debutant Rob Pou- lus remden de thuisclub af, zo dat de winst en het behoud van de tweede klasse werden veilig gesteld. Werpcijfers: VUC, Henny Haaks- ma 2 2/3 inning 0-1-4. Caspar Kevit, 6 1/3 inning, 4-1-9. VUC maakte zes fouten. Schiedam, Fred Reymer, 5 2/3 inning, 3-3- 11. Wout Don, 3 1/3 inning, 2-2- 4. Schiedam ging driemaal in de fout Maassluis De wijze waarop Vlaardinger Aad van Asten de ronde van Maassluis wist te winnen, dwong ieders bewondering af. Niet alleen slaagde hij erin de snelste spurt uit de wieleispieren te persen, maar heeft hij er de hele wedstrijd blijk van gegeven graag zijn zesde zege in Maassluis aermg ai. rsiei ancer uit de wielerspieren i wedstrijd blijk van j ssluis te behalen. Per slot van rekening werd de ronde door zijn vereniging (De Coureur) georganiseerd en reed hij een soort thuiswedstrijd en dat schijnt nu eenmaal inspire rend te werken. Dat het inspi rerend heeft gewerkt bewees niet alleen zijn zege, maar bo vendien kwam hij het meest als eerste over de meet waar door ook de vette Ieidersprijs van clubsponsor Radio Mole naar hem nog ten deel vïeL Doordat v.r.c. De Coureur dit maal had besloten geen ama teurs voor de Maassluise Wi&- lerronde te laten opdraven, vormde de koers van de Junio ren het hoogtepunt van de goedbezochte wielermiddag. Kennelijk was dit ook tot de renners doorgedrongen, want het spel werd direct op de wa ge11 gegooid. Nico Snijders en Hen van Dijk kozen al snel na het startschot het hazepad, dat echter na twee lange ronden van 1800 meter door de grote groep werd doorkruist Toen al begon Ad van Asten zich met de gang van zaken te bemoeien. Samen met Arie de Jong wor stelde hij zich los van het pelo ton, dat toen echter nog geen krimp wenste te geven en de vluchters uiteindelijk weer in lijfde. Elf ronden voor het einde leek tenslotte de beslissing geval len. Aad van Asten was weer eens aan de haal gegaan en bad daarbij het gezelschap gekre gen van Aad vd. Poel en Leo Groen. Dit drietal reikte naar een voorsprong die al snel een ruime honderd meter bedroeg en bot leek erop dat Van Asten een vroegtijdige schifting had bewerkstelligd. Toch zou het peloton druppelsge wijs weer in de voorhoede op duiken, waardoor Van Asten zich genoodzaakt zag vier ron den voor het einde nog eens in de aanval te gaan. Hoewel de sterke Van Len en V.d. Poel alle steun aan deze onderne ming verleenden, slaagde de groep er mede door het sterke rijden van de Vlaardingers Johnny Meijer en Henk v.d. Bergh weer in de koplopers in te rekenen. Al het harde wer ken leek tevergeefs en een mas sasprint werd door de jury ge vreesd. Toch zou twee ronden voor het einde nog een vroegtijdige be slissing vallen. Snijders, Van Asten, Van Nieuwpoort, Boer en Oussoren gaven het peloton het nakijken en stormden op de meet af. Van ver zette een zelfverzekerde Aad van Asten de sprint in. Nico Snijders zat aan diens wiel gekleefd en menigeen vreesde een laatste jump van Snijders. Van Asten zette echter zo krachtig door dat Snijders er niet in slaagde achter hem vandaan te komen. Pas toen de Vlaardinger één arm zegevierend de lucht in priemde, kwam Nico Rijoders nog langszij, maar toen was de finishlijn reeds gepasseerd. „Ik was wel bang voor Nico Snij ders", bekende Aad van Asten na afloop, „maar ik reed na een stroef begin zo goed dat ik me toch wel de Sterkste voelde". De sterkste van het dicht gena derde peloton was Nederlof, die de goed koersende Vlaar dinger Johnny Meijer net voor wist te blijven. Uitslagen Junioren: 1. A. van As ten (Vïaardingen), 2. N. Snij ders (Hoeven), 3. G. v. Nieuw poort (Nieuwvliet). Het slechte weer resulteerde in een meer dan matte koers bij de liefhebbers/veteranen. Reeds na 9 van de 28 geplande ronden togen Gerard en Ton Koop samen met prijsrijder Hans Hoek op avontuur. Het peloton reageerde dermate mat, dat het drietal, zonder ver buiten bereik van de groep te geraken, er zelfs in slaagde weg te blijven. Toen Ëudie Liebrechts besefte dat er echt wat moest gebeuren was het te laat De twee ronden die nog afgelegd moesten worden ga ven hem niet meer de gelegen heid de vluchters nog te ach terhalen. Ook de steun van Wennekes Hendriks en Koever- mans bleek onvoldoende om het leidende drietal nog te be reiken. De meeste emotie werd na deze koers losgewoeld. In de laatste meters leek Hans Hoek onbe dreigd zijn 11e seizoen2ege te kunnen gaan innen. Gerard Koop, die zag zelf geen kans meer te hebben, gaf broer Ton toen maar een beslissend zetje, die hem prompt voorbij Hoek hielp. De jury kon dit fami lieonderonsje maar matig waar deren en verklaarde Hans Hoek tot winnaar, wat uiteraard tot verhitte woordwisselingen leid- f de, waarin de broers Koop ech- ter het onderspit moesten del- f ven. 1 Uitslag Liefhebbers/Veteranen: 1. H. Hoek (Rotterdam), 2. T. i Koop (Schipluiden), 3. G. Koop (Wateringen). De nieuwelingenkoers werd gro-1 ten deels beheerst door een lan ge vlucht van Vlaardinger Ed Wittekoek, die samen met Ger- rit Solleveld en Nico Don aan de haal was gegaan. Vooral door toedoen van de fel koer- sende Maaslander Teun Vliet groeide de kopgroep ten- slotte toch uit tot elf man, die het verbrokkelde maar toch f sterk jagende peloton kans meer gaf. Drie ronden f voor het einde trachtte Teun van Vliet door middel van een solo nog een gooi naar de zege te doen, maar veel armslag 5 werd hem niet gegund. Wél won hij de Ieidersprijs, maar de vetste buit, de zege, was t. voor René Koppert uit Poel- dijk, die de felle spurt van de kopgroep in zijn voordeel be sliste. Uitslag nieuwelingen: 1. R. Kop pert (Poeldijk), 2, A. Harren (Haarlem), 3. H. de Vries (Haar lem). De Burgerronde, die aan de offi ciële wielerwedstrijden vooraf ging, heeft veel weggekregen van een échte wielerkoers. Ech- te racefietsen, originele raoekle- ding en onvervalste coureur- De kopgroep bij de nieuwelingen. stechnieken maakten het tot een bijna echte wielerwedstrijd en daarmee lijkt dit gebeuren een beetje aan rijn doel voorbij te schieten. Een zeer professio neel koersend groepje trimmers uit Noord wijk beheerste de ken van de Noordwijkse trinv strijd volledig. Niet alleen mers. maakten zij deel uit van de vier Uitslag Burgerronde: 1. L. V.d. man sterke kopgroep, maar ook Niet (Noordwijk), 2. J. v.d. Burg de nummers 1 en 2 van het (Noordwijkerhout), 3. C. v.d. peloton bleken deel uit te ma- Burg (Noordwijk). Schiedam In hun cricketwedstrijd tegen bet Rotterdamse Sparta toonde Excelsior met een 147 tegen 95 zege dat alleen rij aanspraak op de titel van deze overgangsklasse mogen maken. In de hand gewerkt door het verlies van naaste concurrent Quick Haag IX dat zich geconfronteerd zag met een nederlaag tegen VOC II. „Wat ons vandaag mankeerde, ik weet het niet Misschien waren het toch de zenuwen," hulpeloos haalde Excelsior-captain Koos Go uk a zijn schouders op na de matte en sfeerloze vertoning die deze ontmoeting zo kenmerkte. Toch waren alle factoren aanwezig om er een echte happening van te maken. De tegenstander Sparta was zaterdag na verhes tegen het Haagse VUC reeds gedegradeerd en kon dus vrijuit spelen. Ook had deze semi-derby flink wat pubhek naar „Thurlede" gelokt, die zittend in het zonnetje aan het Excelsïor-veld de voorkeur hadden gegeven boven een bomvol strand. Daarom was het zo jammer dat de Schiedammers het niveau van vorige week niet wisten te benaderen. Door toss verlies werd captain Koos Gouka gedwongen om eerst te gaan batten, dat met bijdragen van René Scbewe (53) Ton de Vetb (19) en Wim Putter (13) een luncb-staud kende van 93 voor 4. Iedereen hield al rekening met een totaal dat de tweehonderd zeker zou halen. Of het aan bet eten beeft gelegen, ol aan de verregaande nonchalance van de Schicdamse spelers, met de stand van 147 in de boeken, viel het laatste wicket Dit alles op het xeker niet sterke bowlen van Leo Hartog (4 voor 33) en Joop Feitsman (4 voor 37). Deze teleurgang bracht een zekere matheid over de Excelsior spelers die bij het fielden het sterkst kenbaar werd, getuige het lang niet sterke optreden van wicketkeeper Henk Kornet Ook werd duide lijk het gemis in de aanval gevoeld van de aan zijn dijbeen geblesseerde Hans Gouka. Dit gaf aan Sparta alle gelegenheid om in een rustig tempo de runs te maken. Vooral het batten van Aad Spuy (25) bleek van goed gehalte. „Met het vallen van rijn wicket zag ik het opeens weer ritten", verklaarde Koos Gouka zijn onrust In deze fase van de strijd, die op de stand van 60, ineens bet vuur bij de ExccLsior-spcIers deed aanwakkeren. Gesteund door het zwakke optreden van de umpires Spijker en De Ronde, alsmede het sterke bowlen van Mm Putter (4 voor 27), Koos Gouka (3 voor 27) en een steeds beter gooiende Guus Groote (2 voor 12), zette de Rotterdammers voor bet totaal van 94 aan de kant Aan een normale 5—1 nederlaag volgende week tegen VOC II heeft Excelsior al vol doende om het kanqtioenschap te vieren. Wassenaar Met hun winst op het cricketteam van Henr— DVS weet het Wassenaarse De Krekels zich verzekerd van nog een jaar eerste klasse. In een spannend eindspel bleven zij de Schiedammers met één wicket verschil de baas. 128-129 voor 9. Op het fraaie veld van De Kre kels, onder de rook van ren baan Duindigt, speelde de cap tain van De Krekels precies in de kaart van John Beyer door de Schiedammers na eerst de toss gewonnen te hebben te la ten beginnen met batten. Na een aanvankelijk voorspoedig begin, Henny van Wijk (37), He ter van Noord (27) en Wü van Wijk (14) zakte het spel van de Hermes-spelers als een plum pudding in elkaar zodat na 85 voor 3, de onverklaarbare stand van 95 voor 7 op het scorebord verscheen. Dankzij het batten van de rede lijk op dreef zijnde staartgroep, Wim van de Sloot (15), werd dan toch een nog acceptabele 128 eindstand bereikt. Verant woordelijk voor dit gebeuren waren Ton Brand (4 voor 19) en Bob Pototsid (4 voor 33). Op van de zenuwen begon De Kre kels aan zijn taak om het totaal van Hennes te overtreffen. Ge dragen door een uitstekende 58 n.o. van Bob Pototski, die als enige raad wist met de Schie- damse aanval wist deze speler gesteund door een slim spelen de captain Walter Brand na een schijnbaar hopeloze stand (80 voor 7) zich over het totaal van Hermes te spelen voor het ver lies van negen wickets. Henny van Wijk was als bowler door De Krekels moeilijk te bespelen (5 voor 29) zodat dit Wassenaarse team door dit on verwachte resultaat behouden blijft voor de eerste klasse, ae rode lantaarn met graagte over dragend aan HCC EU. „We bob ben deze ontmoeting te gemak kelijk opgenomen", wist na afloop Hermes-captain John Beyer te vertellen. Schiedam Sporthals Kethel/- Groenoord is, door de 13—9 overwinning op het Dordtse The Hawks, het kampioen schap tot op één punt gena derd. Concurrent DOS'32 hielp daarbij een handje door van The Birds te verliezen. Winnen de Schiedammers volgende week van CA Zwijndrecht, dan kunnen zij feest gaan vieren. Overigens zag het er in de aan vang van de wedstrijd tegen The Hawks niet naar uit dat de overwinning zo royaal zou uit vallen. SK Groenoord miste no gal wat spelers. Werper Hans Vroon bleef geblesseerd aan de kant en catcher Ruud Sten tier was door zijn werk verhinderd te spelen. Baovendien waren •Ger Reckweg en Erik Zorgdra ger met vakantie, waardoor de zestien jarige Mario Krabbe- dam zijn debuut in het eerste team maakte. Hij deed dit zeer verdienstelijk en kwam aan slag zelfs tot 0,500. Ook bij dit duel was weer eens geen scheidsrechter aanwezig, waardoor een lid van Groe noord deze taak op rich nam. Wel moedig maar beslist onvol doende voor zo'n zware wed strijd. De thuisclub nam in de eerste inning met 5—de lei ding. Hierbij vooral profiterend van de zwakke Dordtse schakel werper/catcher. Bijna alle vijf punten werden op een doorge schoten bal gescoord. De gasten kwamen in de tweede slagbeurt onverwacht fel terug. Eerst verrasten Doedijs en Hof man de zwak opererende Ke~ thelse defensie met twee pun ten, waarna Humphrey Webb een grand slam homerun sloeg en daarmee rijn ploeg op 5—6 bracht Coach Cor van de Vel den nam de nodige maatregelen en wijzigde zijn veldopstelling. In de derde inning zorgden drie Schiedamse honkslagen er voor dat de stand weer gelijk werd getrokken, maar opnieuw kwa men de Do rd te naren nog even terug. Via een solo homerun van Piet Kiaverdijk werd het 6—7. In dezelfde inning nam de thuisclub de leiding weer over en stond die niet meer af. Ju nior Mario Krabbedam sloeg met een honkslag de voor sprong binnen. Vanaf dat moment was het met The Hawks gedaan, Wel maak ten rij in de zevende inning nog twee punten, maar SK Groe noord liep steeds verder int. Twee homeruns in de zesde in ning van Jan en Rob Switser gaven de aanzet tot een aantel punten, waardoor de stand ui teindelijk in de ach te inning 19—9 werd. SK Groenoord be reikte daarmee toch nog ae royale zege die het aan zijn stand verplicht is. Werpcijfers: Groenoord, Freek Reckweg, 1|> 5-3. The Hawks twee man, 3-10- 12.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6