Afwikkeling subsides duurt veel te lang U moet zich aan de j lannen honden Singelkwartier dubbel getroffen 59 Stationsstraat krijgt afvoer voor regenwater Twee gewonden op rijksweg Geen auto- gas in de bebouwde kom Bewoners Boerhaavestraat tot wethouder Nieuwstraai: vraagt snelle Sierbestrating Geen tekort aan artsen College buigt zich over prikkeldraad Vragen aan college: Wateroverlast en stroomstoring: Chauffeur gewond Vluchtweg in West bijna realiteit Inbrekers in bedrijven i ;hiedamsche courant Dinsdag 23 augustus 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 2590ï_4 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klactitendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De raadscom missie voor de volksgezond heid heeft in haai" vergade ring van gisteravond una niem besloten dat er binnen de bebouwde kom van Vlaar- dingen geen LPG-staiion mag worden geëxploiteerd. Met deze uitspraak van de com missie wordt de huidige ge dragslijn van de gemeente ge volgd. De zaak kwam aan de orde naar aanleiding van een verzoek van een benzinepomphouder aan de Kraanvogellaan om au to gas te mogen verkopen. Zoals bekend is dit gas een milieuvriendelijke brandstof. De gevaren, verbonden aan een gasstation wogen echter zwaarder dan de milieuvrien delijke aspecten. Dit bleek uit een rapportje dat wethouder Jo Vermeule bij de dienst ge meentewerken had opge vraagd, maar waartegen en kele commissieleden, onder wie de socialist Prins, de nodi ge bedenkingen hadden. Vlaardingen In VIaartim- gen is geen sprake van een tekort aan huisartsen. Als straks de nieuwbouwwijk Holy helemaal is volge bouwd, dan is er wellicht plaats voor nog eens drie of vier huisartsen. Dit zei dokter E. H. E. Wolfs, de directeur van de GG en GD van Vlaardingen (en Schiedam) tijdens de maandagavond gehouden vergadering van de raads commissie voor volksge zondheid. Hij deed dit naar aanleiding van vragen van het liberale raadslid George Neijssel. Deze had m een ochtend blad gelezen dat volgens de Rotterdamse huisartsen- opleider dr. H, Lamberts er in Vlaardingen een te kort is van tien huisartsen. Schiedam zou eveneens tien huisartsen tekort ko men. De heer Wolfs verklaarde de commissie dat het onder zoek van dr. Lamberts een zijdig is en ongenuanceerd. Schiedam Het Schiedamse raadslid Yvonne Siljee, heeft onoverkomelijke bezwaren tegen het gebruik van prik keldraad. In de commissie vergadering Vorming en Re creatie kaartte zij dit pro bleem aan. Mevrouw Siljee zei het erg ver velend te vinden dat ze er nu weer over moest beginnen, maar het bleek dat het college nog met tot een besluit geko men was. De PvdA-vrouw vindt zelf dat het prikkel draad een overbodige maatre gel is. Zij zei hierover: „Men moet met degenen die ermee moeten leven ondergeschikt maken aan het materiaal. Het is belangrijker dat kinderen rustig kunnen spelen dan dat er een keurig plantsoentje is". Posthoorn beloofde dat hij haar vraag zou doorgeven. De ge meente Vlaardingen heeft eni ge tijd geleden besloten het prikkeldraad „in de ban" te doen. Schiedam De subsidies voor het jeugd - en jongerenwerk over het jaar 1915 laten lang op zich wachten. Raadslid Siem Rosman heeft ook zo'n donkerbruin vermoeden dat die uitkeringen niet zijn ge schied zoals destijds door de gemeenteraad werd vastge- steld. In ieder geval vindt hij de afwikkeling veel te lang duren. Aan burgemeester en wethouders heeft hij daar over schriftelijke vragen ge steld. Van het college wil Rosman we ten waarom de definitieve subsidie voor het jaar 1975 met vódr 1 juni 1976 is uitbe taald, zoals m de toenmalige raadscommissie voor commu nicatie-, wijk-, en jeugdzaken werd meegedeeld. Tevens wil hij graag zwart op wit hebben waarom de subsidie voor sommige jeugdorganisaties niet overeenkomstig de bepa lingen van de verordening zijn vastgesteld. Voor het vele dat aan de invoe ring van de regeling was ver bonden is destijds op het stadskantoor een tijdelijke kracht aangetrokken. Door de lange duur van afwikkeling en het tot op heden niet uit voeren van deze regeling ver moedt Siem Rosman nu dat de extra werkzaamheden ge heel of gedeeltelijk vruchte loos zijn geweest. Verder wil de CDA-er horen of de verhoging die in maart '75 voor de begrotingspost subsi die aan jeugd-verenigingen werd vastgesteld wel hele maal is uitgekeerd. Om dat na te gaan wil hij een specificatie van de tot op heden uitgekeer de subsidies voor het jeugd werk. Eenmaal bezig wil Rosman ook opheldering over de uitgestel de vergadering van de be roepscommissie voor het be zwaarschrift van de stichting gereformeerde jeugdraad, het tijdstip dat de vereniging El- dos eindelijk financiële steun krijgt en tenslotte de termijn waarop de afwikkeling ge schiedt van de subsidietoe kenning over het vonge jaar. o Het Schiedamse Singelkwartier bij de Lange Singefstraat, hoek Marconistraat De brandweer en buurtbewo ners zijn daar uren lang in de weer geweest om het water kwijt té raken. Het water werd ondermeer naar Swammer- damsmgel en de Schie gepompt. In het waterweggebied heeft het noodweer gisteren het Schiedam se Singelkwartier het zwaarst getroffen. In zeer veel straten in deze wijk steeg niet alleen het waterpeil tot zo'n veertig centimeter hoogte, maar viel ook de stroom uit. De oorzaak van de stroomsto ring is vrijwel zeker bliksem- Schiedam - Bewoners en bedrijven hebben gezamenlijk een ver zoek ingediend bij gemeentewerken, waarin wordt aangedron gen op snelle verbetering van de Nieuwstraat. Deze smalle weg in het stadshart ligt al geruime tijd voor een deel opgebroken vanwege rioleringswerkzaamheden en berbestrating. Van de gemeente hebben bewoners al te horen gekregen, dat het werk waarschijnlijk pas in t Wordt dat door de dienst ge meentewerken bevestigd, dan zijn felle prolesten te ver- wachten. Ondermeer het in die straat gevestigde Zolder- theater in de Teerstoof had gehoopt, dat de straat reeds in september klaar zou zijn - vóór de opening van het thea terseizoen. Naast de bewoners klagen ook bedrijven in de buurt. Ofschoon de Nieuw- «traat nogal 'achteraf hgt, ts hier sprake van druk verkeer. Lastig vindt men daarom de opbrekingen. Door de hobbels in het wegdek is onlangs de uitlaat van een volgeladen be drijfsauto afgebroken. Een ander incidentje is dat vorige week een dronken automobi list tegen een stapel stenen opreed, maar dat laten de ac tievoerders niet meewegen in hun aandringen op spoedige beëindiging van de opknap beurt. inslag geweest in een hoog spanningskabel. Zekerheid is daar echter nog met over. Tot gisteravond toe zijn tien man van de gemeentelijk techni sche bedrijven naar de exacte oorzaak aan het speuren ge weest Door het uitvallen van de stroom werkte ook het gemaal aan de Marconistraat niet. Dat had weer tot gevolg dat bijvoorbeeld de straatkolken het vele water niet meer kon den verwerken en huizen en straten blank kwamen te staan. Buurtbewoners en der tig met pompen gewapende brandweerlieden bonden urenlang de strijd aan tegen het water, net als in Vlaardin gen en Maassluis. Meer over de moeilijkheden rond de overvloedige hoeveelheid he melwater vindt u op pagina dne van deze krant. Schiedam Met een flinke her senschudding Is gisteren de 36-jarige chauffeur B. K. in het Gemeenterifckenhais op genomen. De Schiedammer had met zijn wagen op het kruispunt van de Vijgensteeg en bét Groen- weegje geen voorrang gekre gen van een wagen, bestuurd door de 37-jarige directeur J. W. M. T. uit Heerjansdam. Na de botsing met de directeur kwam de chauffeur met zijn wagen tot stilstand tegen een lichtmast Vlaardingen „Manipuleren is vandaag de dag niet meer mogelijk. Dat laten de regels van het politie* ke en ambtelijke spel niet meer toe. Daar zijn richtlijnen voor. Uw angst, dat u door het gemeen tebestuur buiten spel zou worden gezet, is dan ook ongegrond geweest". Aldus verdedigde wethouder Bas Goudriaan van stadsontwikke ling maandagavond in een afgestampte zaal van de Marnix-flat in de Vlaardingse Wetsdijk zijn bouwbeleid tegenover een grote groep bewoners uit dit gebied. Vlaardingen Nog vóór het einde van dit jaar hoopt de gemeente Vlaardingen met Rijkswaterstaat een overeen komst te tekenen omtrent de aanleg van een vluchtweg in de Westwijk naar Rijkswes 19. Wethouder Bas Goudriaan van stadsontwikkeling zei dit maandagavond tijdens een hearing voor bewoners uit de Boerhavestraat en de Roemer Visschersxraat. In een toelichting op deze mede deling zei directeur gemeente werken ir. J, G. Gexritze dat, zodra de overeenkomst is ge tekend, middels een voorstel aan de raad krediet zal wor den aangevraagd. Dit zal ge beuren in de januari- of fe- bruariraadsvergadering. Hij hoopte dat de vluchtweg, die komt in het verlengde van de Dik de Derdelaan en alleen in geval van een calamiteit ge bruik zal mogen worden, nog vóór de zomervakantie van volgend jaar gereed zal zijn. Met emmertjes en prullabakken werd het water uit de woningen gehoosd. Inzel van de strijd zijn 74 koop woningen in de beschutte sfeer, die op een open terrein tussen de Roemer Visscher- straat en de Boerhaavestraat moeten worden gebouwd en waarvoor de betrokken wet houder in principe toestem ming wil verlenen. Opdracht gever. het NW, afdekng Vlaardingen. Reeds geruime tijd ageren vele bewoners uit de twee genoem de straten tegen deze plannen. De bouw zou in strijd zijn met streek- en structuurplannen, Bovendien zou het uitzicht van de bewoners uit de Boer haavestraat en de Roemer Visscherstaat worden ontno men. Maandagavond was het dan zo ver dat alle betrokkenen op de „barricades" stonden en hun voor en tegen konden spuien tegenover de gecombi neerde raadscommissie van stadsontwikkeling, alsmede verkeer en vervoer. In een fel betoog had voorzitter G.A.C. van de Windt van het actieco mité namens de 400 buurtbe woners kntiek geleverd op het tot nu toe gevoerde vage beleid van de wethouder. Zijns inziens klopte er van de inspraakprocedures mets. Dat Goudriaan het NW toe stemming wil geven om op het bewuste terrein te bou wen, klopte volgens de heer Van der Windt ook met met het structuurplan. „U hebt daar echter wel rekening mee te houden U moet zich daar aan houden", zo zei de West- wijkbewoner enigszins geëmo tioneerd. En vervolgens: „Als uw eigen burgemeester zegt dat de Broekpolder met volge bouwd mag worden, omdat dit te gevaarlijk is. Is hij dan de Westwijk vergeten, Wij vangen wel de eerste klappen op bij een calamiteit". Goud riaan kon met anders zeggen dat het rog slechts om een voorontwerp gaat, dat moet worden gecorrigeerd. En een andere bewoner, de heer A. de Voogd zei: „Wij hebben mets tegen het NVV. Sterker nog, onder de actievoerders zitten genoeg vakbondsleden. Wij zijn echter wel tegen wo ningen op dat stukje grond, van wie dan ook. Waar moe ten de kinderen kunnen spe len?" Vluchtroute De bewoners van de twee be trokken straten vonden ver der dat mochten de woningen er ooit komen er in ieder ge- j val aandacht zal moeten wor- den besteed aan een goede vluchtroute, zodat de West- wijkbewoners in geval van een calamiteit met als muizen in een val zitten. Rob Suurendonk, de vooratter van het NW in Vlaardingen, was het met deze opmerking eveneens eens. Hij vond het echter een reele zaak dat op dat stukje grond woningen voor mmder draagkrachtigen komen. .Bovendien", zo stel de hij, „u zit daar met een prachtig recreatiegebied m de nabijheid, de Lackebaert"- Een buurtbewoner ageerde daar onmiddellijk tegen met de opmerking dat een rece- reatiegebied weinig te maken heeft met speel terrein tj es voor de jeugd. Geen der raadsleden, die ogen schijnlijk voor het eerst met de plannen in aanraking kwa men, waagden zich aan uit spraken. Fractievoorzitter Hans VersJuys van de PvdA meende voldoende argumen- j ten te hebben aangehoord om de hele zaak nog eens grondig binnen zian fractie te bespre ken. De andere commissiele den heten een zelfde geluid horen. De enige die ronduit moeite had met de bouwplan nen was WdJem Kwakkel stem van de PPR. Hij had graag gezien dat de NVV-worungen m een van de andere open plekken van de stad worden gebouwd. De wethouder was echter van mening dat er geep ruimte meer over is. „Boven dien", zo besloot hij zijn be toog, „waarom mogen die hui zen daar met komen? Het is een goed plan. Dat vindt de welstandscommissie ook....". Schiedam Uit een bedrijf spand aan de Lange Haven hebben inbrekers voor drieë neenhalf dmaend golden aan goederen gestolen. Uit het pand van ITC verdwe nen ondermeer gasaanstekers, boormachines en gereed schap. Binnen kwam men via een plat dak en een raam dat werd opengetrokken. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Bij Coebergh aan de Van Cleeffstraat is eveneens inge broken. Uit de kantoren, waar laden en kasten werden open gebroken, verdwenen een t draagbare radio en twee re kenmachines. De nog onbe kende inbrekers richtten in het gebouw grote ravage aan. Maassluis Aan het eind van de Stationsstraat nabij bet Maasslui.se station komt een grote afvoerput om het overtollig regenwater uit deze straat en de Trompstraat op te vangen. De put, waarbij tevens een pompstation komt dat gaat werken zodra de waterstand in de put te boog wordt, gaat 575.000 gulden kosten. Deze mededeling deed de heer J.H. Kloet, directeur van ge meentewerken, tijdens de maandag gehouden raards- comnussievergadenng voor stadsontwikkeling. De kwestie was actueel geworden na de hevige regenval van de afgelo pen weken, waarbij de met name genoemde straten blank waren komen te staan. De heer Kloet deelde de raadsle den voort mede dat enkele dagen geleden m 24 uur 39 millimeter regen was geval len. Dat is gelijk aan de hoe veelheid die doorgaans in de hele maand augustus valt. Een klem voordeel is dat de pompmstallatie straks tevens kan worden aangesloten op de persleiding, die het afval water moet gaan afvoeren naar de te bouwen rioolwater zuiveringsinstallatie „Groote Lucht", tussen Vlaardingen en Maassluis. Schiedam - Twee personen rijn gisteren bij een ongeluk op rijksweg 20 gewond. Door de botsing nabij de sporthal Margriet in Schiedam ont stond een kilometers lange file. Het gebeurde allemaal 'smor- gens op het moment dat de 34-jange rijksambtenaar H.S. uit Vlaardingen vrij langzaam met zijn wagen over de linker rijstrook reed. De 23-jange ty piste F.A.B. uit 's-Gravenzan- de zag dit te laat en botste met hoge snelheid achter op de wagen van de rijksambte naar. Deze schoot naar rechts en raakte een auto, bestuurd door de 53-jarige uitvoerder P. de 2. uit Vlaardingen. De typiste moest daarop ter ob servatie worden opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Haar 13-jarige zusje MJLS.B., die bij haar in de auto zat, is in het ziekenhuis verpleegd voor smjwonden aan het ge zicht. Na behandeling kon zij echter naar huis terugkeren. Een kmd dat bij de rijksambte naar in de wagen zat had na de botsing klachten over hoofdpijn. Gealarmeerde broeders van de GG en GD vonden het echter niet nodig dit kind naar het ziekenhuis te brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1