1 lenriette houdt niet van „rijst met levertoestanden" mm Goede nachtrest hoedt de Bloklandjes op de heen mam Wethouder Kloots knipt i3llandiagebouw open mmm „voer voor juristen ««Jia illllö Kampioen ver vliegen vijftigste in Kamer Maeslantsluys Nederland Installatie Junior Taptoe in de Hoek Moeilijke inbraak Gouden huwelijk Verbouwing kostte bijna twee miljoen mmmm Feest rond nieuw speelterrein VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1977 VDISC/WW 3 Een dagje te laat Bezwaarschrift: „Ik wil niet lollig doen, maar ik kan gewoon nog niets hierover zeggen. Er is een wet, die na- dmkkelijk Iets zegt over ter mijnen voor het indienen van bewaarschriften. Strak door gevoerd zou het erop neerko men, dat de gemeenteraad de beslissing neemt of een be roepsschrift, dat te laat is bin nengekomen, wel of niet ont vankelijk wordt verklaard. Simpel. Maar ik wil best ver klappen, dat in ieder geval wel waarschijnlijk is, zeer waar schijnlijk zelfs, dat het briefje van stichting Het Zuidholl&nds Landschap gewoon zonder morren als bezwaarschrift meegaat in de behandeling.'* Genoemde stichting kan gerust zijn. De Schiedamse wethouder voor stadsontwikkeling heeft geen behoefte aaneen juridisch valluikje. Een formeel spelletje om zich van tegenstanders te ontdoen zit er niet in. Immers, ir. Chris Zijdeveld heeft al eens verklaard beslist niet onder de indruk te zijn van de schriftelij ke kritiek, die is binnengeko men op het voorontwerp van bestemmingsplan Woudhoek- Ncord. Het bezwaarschrift van Het Zuidhollands Landschap hoort daarbij. Het schrijven is geda teerd op 5 juni. Dat viel op maandag. Een dag daarvoor liep de termijn af, waarop be zwaarschriften tegen de bouw- door Kor Kegel plannen konden worden Inge diend. In het weekeinde dus, waarin tante Pos niet werkt. Trouwens, de PTT had de hele maand mei al bezwaarschrif ten bij de vleet naar het stads kantoor gebracht Een stuk of veertig naar schatting. Die ene dag te Iaat werd deze week „ontdekt" en het was wet houder Zijdeveld die op het probleempje desgevraagd in ging: „Die termijnenwet is zulk juristenvoer, dat ik daarvan geen hap wens te nemen. De wet geeft richtlijnen voor de handelwijze met bezwaarschrif ten. Loopt een termijn af in het weekend zoals bij Woudhoek het geval was, en er komt een stuk datura binnen, zoals nu met die club uit Rotterdam het geval is, dan kan het zijn dat de raad zich erover apart moet buigen. Mogelijk wordt achter af de termijn met die maandag verlengd, misschien ook valt zo'n stuk uit de boot. Maar het is pertinent niet aan mij om te zeggen: aan die brief doen wij niets. Ik stel mij voor, dat het commentaar van Het Zuidhol lands Landschap aan de raad wordt overgelegd samen met alle andere stukken. Geen pro blemen dus." Keurig. Zo hoort het ook, al was het alleen maar opdat de ge meenteraad goede nota neme van de inhoud van het „late" bezwaarschrift. De stichting, gevestigd op de Schiedamsevest 46 e in Rotterdam, heeft zich verdiept in flora en fauna in Midden-Delfland en de cultuur historische waarde daarvan, en ook wordt de verkeerssituatie in Schiedam boven de rijksweg even aangesneden. De directeur van Het Zuidhollands Land schap is drs. R, J. de Boer en hij heeft het bezwarende stuk ondertekend. De instanties, die kritiek hebben naar het stadskan- Bazel Na een inspannende dag hebben de heer en mevrouw Blokland eindelijk een beetje rust gekregen. Innerlijke rust omdat zij nu weten dat het goed gaat met hun dochter Henriette, maar ook zijn ze uit gerust Het begon allemaal woensdagochtend vroeg op het station van Bazel, waar vice- consul 3. W. van Son geëscor teerd door journalisten uit Ne derland en Zwitserland hun opwachting maakten. Vervol- gings ging het in ijltempo naar het kanton Spital waar de ont roerende hereniging was met de doodgewaande dochter Hen riette. Daarna terug naar het station om in de restauratie een geïmprovi seerde persconferentie te geven en later op de dag hotelkamers zoeken. Vervolgens een tweede maal naar het ziekenhuis. Na dat zij hun dochter weer had den bezocht volgde de ontmoe ting met behandelend genees heer prof. Levy, die tenslotte de door Jaap Hazejager toor, houden overigens elkaar mooi op de hoogte. Deze week circuleerden bijvoorbeeld de papieren van Het Zuidhollands Landschap en de samenwer kende milieugroepen Midden- Delfland (SMMD) door de Rijn mond. In het laatste schrijven kaart Gerard Post uit Delft, die lid is van ondermeer de jonge vereniging Midden-Delfland, de volgende problemen aan: het bestemmingsplan is in strijd met de intenties, die ten grondslag liggen aan de recon structiewet voor het betrokken polderlandschap zoals die in de Tweede Kamer naar voren kwamen. het plan is van nadelige in vloed op de scheidende functie van het landschap tussen Delft en de Waterwegsteden. Typisch wijkgebonden voorzieningen moeten niet over de grens van Midden-Delfland worden heen- geschoven, maar in de wijken zelf liggen. Het plan laat teveel mogelijk heden open voor aanleg van rijksweg 19, waartegen de raad zich immers heeft uitgesproken. Vooruitgelopen wordt op de discussie, die zelfs in de Twee de Kamer nog wordt gevoerd, de opsomming van instanties, die akkoord zijn gegaan met het huidige ontwerp-bestem- iftingsplan, is welhaast intimi derend, temeer omdat het veel terughoudender advies van de provinciale raad voor de ruim telijke ordening (PRRO) niet wordt vermeld. tijding bracht dat de Vlaardingse havo-scholiere dinsdag of woensdag naar huis mag om daar verder te gene zen. „Wij zijn rond de klok van half tien in ons bed gerold", zegt een gelukkige mevrouw Blokland. Het is donderdagoch tend negen uur, er staat van daag weer een druk program ma voor de boeg: bezoek aan Henriette, perscommuniqué op halen van het departement van Volksgezondheid in het kanton Bazel, naar de politie in Sissach om te zien of daar de koffer met kleren van de dochter en die van de verongelukte familie Broek staat. En verder contact opnemen met de ANWB en nog veel meer. Samen zitten de twee vriendelijke Vlaardingers op het terras van hotel Jura te genieten van het late augustus zonnetje, dat tenslotte ook hier is doorgebroken. Ton kijkt, knijpt zijn vrouw eens in haar arm en zegt tegen haar: „Even uitblazen om verder te gaan. We hebben nog juist gelegen heid om wat boodschappen te doen voordat meneer Van Son ons komt halen om naar het ziekenhuis te gaan". Erg lang alleen zit het echtpaar niet, want al spoedig komen mensen naar hen toe om te feliciteren. Mensen die hun foto breed uitgemeten in de Zwitser se en Hollandse kranten had den zien staan. „Herzlich gratu- liert", klinkt het menigmaal. Ook de juffrouw van de hotel receptie vindt dat het Höllandi- sehe echtpaar toch veel belang stelling krijgt. Kennelijk nog niet helemaal op de hoogte in formeert zij nieuwsgierig wat er toch met die mensen aan de hand is. Bij het horen van de geschiedenis begrijpt ze direct om wie het precies gaat en. even later staan fraaie bloemen op de hotelkamer. Ook onze krant heeft zich niet onbetuigd gela ten en heeft zowel felicitaties als bloemen aangeboden, Nie mand is de familie Blokland teveel. Moeder Ria, die zegt dat zij zonder tabletjes als een blok heeft geslapen, praat nu hon derduit. Terwij! vader Ton te gen ons zegt: „Zij komt er nu weer lekker bovenop, maar nu krijg ik het er een beetje moei lijk mee. Ik ben wat zenuwen betreft een binnenvetter, weet je. Ik vreet alles op en later komt dan de reactie en dat vod ik nu ook een beetje. Dat komt omdat het nu even rustig is. Als straks Jan en alleman weer present is dan verdwijnt dat gevoel wel weer". GEEN TREK Eén van de dingen waarover hij zich 2orgen maakt is het eten. „Henriette kan geen hap door haar keel krijgen", zegt de Vlaardingse monteur. „Dat kind heeft het zo slecht naar haar zin nu zij eenmaal uit haar bewusteloosheid is ontwaakt. Niet dat het ziekenhuis daar wat aan kan doen hoor, maa- r.Even veegt hij zijn grote hand langs zijn gebruinde ge- Deze kip heeft het record ver vliegert gebroken. Het dier, dat Atltong heet en toebehoort aan deze jongeman, heelt op Rota Island (bij Guam) meegedaan aan de wereldwedstrijd ver vliegen kippen. Atllong bracht het tot ruim honderd en drie meters. Het vorige record bedroeg bijna negentig meter. De eigenaar van de kip, de twintigjarige Thomas M Ca Ivo, die hier hel beest trots toont, verdiende er honderd dollars mee. Maassluis Maassluis krijgt een Junior Kamer. De installatie van Junior Kamer Maeslantsluys, zoals de Kamer officieel gaat heten, gebeurt in het Gemeenlandshuis van bet Hoogheemraads schap Delfland op zaierdag 27 augustus om 14.30 uur. Vóór het zover is, is er om 13.30 uur een ontvangst in de Grote Kerk met carillon- en orgelspel. Na de installatie wordt er een grote fietspuzzeltocht door het Westland gehouden, het gebied waarbinnen de Kamer zal wer ken. De dag wordt besloten met een groot feest in bowling-bistro De Lantaem. De Junior Kamer is in 1915 gesticht door Henry Giessen- bier uit Sint Louis (USA). Oorspronkelijk ging het om een „Kamer van Koophandel voor jonge mensen uit het be drijfsleven". De bedoeling was en is nog steeds jonge mensen tussen de 25 en 40 jaar gelegenheid te geven zich verder te ontwikkelen door het uitvoeren van bepaalde projecten. Binnen de Kamer wordt derhalve vaak gespro ken over het principe „lear ning by doing". In 1957 werd de eerste Junior Kamer in Nederland - De Zaanstreek - opgericht. De Federatie van Junior Kamers in Nederland, waarbij alle Ka mers zijn aangesloten, kwam een jaar later van de grond. Hoewel de meeste Kamers in het buitenland nog steeds zeer nauwe banden hebben met het bedrijfsleven, is dat in ons land niet het geval. De Neder landse Kamerleden zijn werk zaam in veelal leidinggevende functies in het bedrijfsleven, de overheid en in de vrije beroepen, met een sterke maatschappelijke belangstel ling. De installatie van Junior Kamer Maesldntsluys is een bijzonde re, omdat deze de vijftigste Kamer in Nederland wordt. Bovendien is het de enige Ka mer binnen de driehoek Rot terdam-Hoek van Holland- Den Haag. de feestelijkheden rond de in stallatie wil de Maassluise Ka mer verder uitbouwen. Niet alleen wil men projecten op stapel zetten en uitvoeren ge steund door de landelijke or ganisatie, het bestuur stelt zich ook voor cursussen op te zetten op verschillend terrein. De Junior Kamer Maeslant sluys telt 20 leden. Dat is goed voor een werkbare groep. Wil men werkelijk tot projecten komen, dan zullen er meer leden moeten komen, zodat de daartoe benodigde commis sies kunnen worden gevormd. zicht, vermant zich, slikt en gaat weer verder: „Als ze nu maar wil eten, hè, maar ze heeft toch zo'n hekel aan rijst met al die levertoestanden. Ik zei nog tegen de zuster, geef dat kind toch wat anders.een balletje gehakt met wat kartof- felsalade". Mevrouw Blokland neemt een slokje van haar kof fie. De jus d'orange die ook op het tafeltje staat kan ze niet door haar keel krijgen. Vervol gens zegt ze: „Elke keer pro beer ik Henriette te voeren, maar ze wil het gewoon niet. Het enige wat wij weten is dat de zuster aan de dietiste zal vragen of daar enige verande ring in kan komen". Vice-con sul Van Son, een wat kalende maar vriendelijke man met ron duit Bourgondische inslag, zegt gekscherend tegen haar: „Nou moeder, dan zou ik als ik jou was maar eens een. extra karbo- naadje bakken als Jetje weer in Vlaardïngen zit". En mevrouw Blokland die er de lol wel van kan inzien, zegt enthousiast: „Inclusief dan een pond drop hè meneer Van Son, want dat kind is daar gek op". ZO'N VENT Als de consul even het hotel is binnengestapt om enkele zaken te regelen zegt Blokland ern stig: „Wat een goede kerel is die man. Ze kunnen nu wel zeggen dat het zijn werk is, maar voor mij is het zó'n vent". En hij maakt daarbij het bekende te ken met de duim omhoog. Ook zijn vrouw beaamt deze opmer king volmondig. De „liefde" is kennelijk wederkerig, want tij dens het boodschappen doen nabij het station zegt consul Van Son: „Vinden jullie dat ook geen aardige mensen? En ze zijn zo dankbaar, hè.De mededeling van dr. Levy was tot donderdagmiddag nog niet bekend bij de familie in Hol land. Alles is in zo'n stroomver snelling gekomen dat zelfs oma van 83 in Utrecht die het aan haar hart heeft nog steeds niet op de hoogte is van alle geluk die haar kinderen en kleinkind is overkomen. Bij het instappen in de auto zegt Ton tenslotte: „Wil je weten dat ik bijna niet kan wachten tot volgende week dinsdag of woensdag, dat lijkt me nog zo ver weg. Ik wou dat de tijd kon vliegen. Hoek van Holland Vijf mu ziekkorpsen zullen morgen avond deelnemen aan „Tap toe Hoek van Holland", het jaarlijkse muziekevenement waarmee de Hoekse WV het einde van het zomerseizoen afsluit. Een slecht seizoen waann overigens de meeste zomerevenementen toch erg succesvol zijn geweest. De harmonieorkesten Liora (De Lier), Animato ('s-Gravenzan- de). Prins Bemhard (Mon ster), E. M. M. (Maasdijk), en Rotterdam aan Zee (Hoek van Holland) zullen de taptoe ver zorgen, Het geheel staat als gebruikelijk onder leiding van de heer G. A. van den Berg. Om half acht staan de korpsen marsvaardig bij De Hoekstee aan de Mercatorweg om van daar met tussenpozen van drie minuten te vertrekken naar het grote parkeerterrein achter de Prins Hendrik straat, de plaats van de tap toe. De finale van alle vijf de korpsen is rond 21.15 uur. Schiedam Enige moeite heb ben inbrekers gehad bij het magazijn van Vroom en Dreesmann op de Buitenha venweg. Nadat zij een gat m de omheining hadden ge maakt en vervolgens een raam uit de scharnieren had den gelicht, konden zij nog niet binnenkomen. Daarom staken zij hun armen door de raamopening en tastten de ruimte erachter even af. Le ren handschoenen werden op die manier gevonden. Acht tien paar ter waarde van zes honderd gulden rijn meegeno men. De schade, die werd aangericht, bedraagt tweehon derdvijftig gulden. Maassluis De heer H. Riet veld en mevrouw E. Rietveld- Muilwijk, wonende Vincent van Goghlaan 117 te Maas sluis, vieren vandaag hun gouden huwelijksfeest. Ter gelegenheid van het bereiken van deze mijlpaal heeft me vrouw Van Dijke, echtgenote van de burgemeester, het bruidspaar, mede namens het gemeentebestuur, gelukge wenst Hendrik Rietveld werd op 10 februari 1898 te Maas sluis geboren. Elizabeth Muil wijk werd geboren op 11 maart 1906 te Sliedrecht. Het echtpaar trad 50 jaar geleden in Sliedrecht in het huwelijk. Vlaardingen Morgen is het dan eindelijk zo ver. Het Hoilandiagebouw aan de Oosthavenkade wordt dan officieel geopend. Het pand zal een voorname plaats gaan innemen op het culturele gebied in Vlaardingen. Het fraai opgeknapte ge bouw gaat bewoond worden door de Culturele Raad en de Vrije Academie. ■/m Een overzicht van de gemeenschapsruimte. Gisterenochtend werd een voor bezichtiging gehouden. Hier bij waren aanwezig Michïel van der Lugt van de Vrije Academie, hoofd van de cul turele raad Vlaardingen Maarten Bot, chef afdeling onderwijs M. Roodenburg en wethouder Ton Kloots. Laatsgenoemde zal het aan de gevel „op spectaculaire wijze bevestigde" tint morgen om 10 uur doorknippen. Voor een muziekje zal gezorgd worden door Vlaardingse muziekver eniging Voorwaarts, die zich vanaf negen uur al warm zal lopen in een rondwandeling door de stad. Een wandeling werd gisteroch tend trouwens óók gemaakt tijdens de bezichtiging. Een lange wandeling, want het Hollandiagebouw is erg groot Hier kan straks ondermeer gekleid worden: voorts be staat er de mogelijkheid om te zeefdrukken, lithodrukken of eigen fotografieën te ont wikkelen. In de donkere ka mer schijnt een duister rood licht en wethouder Ton Kloots kon het niet nalaten hier iets over te zeggen: „Het lijkt wel een bar", grapte de wethou der. Na de kelder volgde de bene denverdieping. Die zal geheel gebruikt worden door de Vrije Academie. Deze instel ling geeft de garantie dat daar barstens veel creatieve activi teiten ontplooid zullen wor den. De bovengelegen verdieping biedt plaats aan de Culturele Raad, die er vanuit gaat dat het muziek- en toneelleven in Vlaardingen met deze nieuwe huisvesting optimaal kan gaan draaien. De kolossale zolder van het gebouw wordt gebruikt als opslagruimte voor de spulletjes van de ver schillende toneelverenigingen. De verbouwing van het Hol landiagebouw heeft een kleine twee miljoen gekost. Na de officiële plechtigheden van morgenochtend kunnen be langstellenden 's middags van half een tot vijf een kijkje komen nemen. De Accordeon vereniging Flardingha geeft in de hal een concert van half drie tot vier, Glas meebrengen Vlaardingen In aanwezig heid van burgemeester Wim Kieboom wordt zaterdag om 13.30 uur het door de bewo ners zelf gemaakte speelter rein aan de Potgieterstraat feestelijk geopend. Bij de aanleg van het speelterrein hebben de bewoners wel de medewerking gehad van de dienst gemeentewerken. Het resultaat is voor de bewo ners aanleiding om rond de opening een feest voor jong en oud te bouwen. Direct na de opening barsten de kinder spelen los. Kinderen die daar aan mee willen doen kunnen zich om 13 uur melden bij de speciale inschrijvingskraam. Zij krijgen dan een paspoort. Een greep uit de activiteiten: Estafettelopen, levend ganzen bordspel, ballen gooien, fiet sen versieren en noem maar op. Voor de vrolijke noot zorgt de drumban Thalita, die een show zal weggeven. Ook worden de kinderen getrac- teerd op ijs. De ouderen zijn 's avonds aan de beurt Vanaf 20 uur is er non-stop disko, waar iedereen zijn of haar favoriete plaat kan aanvra gen. Er zijn terrasjes en tegen de prijs van ƒ1,- zijn con sumptiebonnen verkrijgbaar bij de inschrijvingskraam. Aan de terraszitters wordt vriendelijk verzocht de stoe len heel te laten. En ander verzoek luidt: dat iedereen een glas meeneemt Voor het straatfeest zal de Potgieter straat om tien uur worden afgesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3