Open huis in nieuw tehuis Aanleg tennisbaan zit bewoners niet lekker Blijdschap met een ondertoon Herinrichtingsplan Bahbers polder valt in de smaak M I era WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1977 Vervoers-, Reiniging»Ontmoetings- en Marktdienst: Timmerman aangereden Bejaarde gewond bij schommelen INBREKERS IN SCHOOL Praten over groenten I Restauratie is uitstekend, maar: Autobedrijf in bet zilver Blokje ^Irond,/ Werkgroep OJC presenteert zich Gewonde hond doodgeschoten Huurspreekuur begint weer Fietsertje geschept Captain's dinner in Hoekstee VD/SC/WW Schiedam De gemeentelijke VROM-dienst houdt zaterdag 8 oktober Open Huis tussen half elf en vier uur. Dat allemaal ter gelegenheid van het in gebruik nemen van het nieuwe gebouw aan de Ringers straat in Schiedam. De kosten van de nieuwbouw van het complex bedragen ongeveer tien miljoen. Om het complex, aan den volke te tonen, smijt men er nog eeris 27 mille tegenaan. De nieuwbouw, bestaat uit een viertal hoofdgebouwen en een aantal kleine voorzieningen zoals een garage, een centrale werkplaats, een kantoorgebouw en een zand- en zoutopslag. De opening van het gebouw valt samen met een milieu-actie van de VROM. Dit houdt in dat er lesbrieven naar scholen worden gestuurd met stickers, kaarten met tien regels voor een schone stad en milieuzakjes. Voor de achtste oktober heeft de VROM een uitgebreid programma opgesteld. Om half elf wordt de open dag geopend door directeur E. T« Kraan, vanaf dat moment kan het publiek het gehele VROM-compïex bezichtigen, zoals de gebouwen met de centrale werkplaats, het magazijn, de kantoren van de directie, de opzichters en de administratie en de bedrijfskantine, de garage en de ontsmet tingsinrichting. alles met specifieke voorbeelden van hun taak. Zo js de vervoers dienst er met centrale werkplaats-apparatuur en een Uitstalling van de verschillende vervoersmiddelen die in Schiedam gebruikt worden. In het complex zijn alle afdelingen van de dienst ondergebracht, De reinigingsdienst is aanwezig met een uitstelling en demonstratie van alle wagens en apparatuur die gebruikt worden om onze stad schoon te houden. De marktdienst is vertegenwoordigd met een mini-markt, waar onder andere oude ambachten, zoals klompen maken en kaarsen tonken van bijenwas, te bezichtigen zijn. Verder is er een demonstratie macramé en wandkledenbewerkwg en er zijn koop lieden van de markten Bachpleïn en Broersveld. Om twee uur is er een lotmg onder de prijswinnaars van de inzendingen van de werkstukken van de Schiedamse basisscholen door de heer K. T. Kraan. De eerste prijs is een schoolreisje naar Drenthe, half april 1S78, met als leuk onderdeel van de excursie een tochtje naar het afvalverwerkingsbedrijf VAM te Wijster. De tweede prijs is echter een bedrag van 250 gulden, die naar eigen vrije keuze besteed mag worden. De derde prijs is 125 gulden, ook naar vnje keuze uit te geven. Elk half uur worden er twee films vertoond over de verwerking van afval in Wijster en over de bestrijding van ongedierte. Het Open Huis wordt om vier uur een gesloten huis. Schiedam Na een botsing in West is de 55-jarige B. H. de J, uit Rotterdam met een ge broken knie in het Noletri e- kenhuis opgenomen. De timmerman had op zijn bromfiets bij het kruispunt van de Burgemeester Knap perd aan en de Penninglaan geen voorrang gekregen van een auto, bestuurd door de 22-jarige Schiedammer C.W. Schiedam Bij het duwen van een schommel is de 66-jarige C.P. in het Prinses Beatrix- park gewond. De Schiedamse verloor bij het duwen haar evenwicht en viel in een zandbak. Zij liep daar bij een hersenschudding op. Met de ambulance van de GG en GD is de bejaarde naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht Schiedam Bij een inbraak in een basisschool in Ketbel is een rekenmachine en een be drag van veertig gulden ver dwenen. De nog onbekende daders kwa men de Burgemeester Ver- veenschool aan de Nachte gaallaan binnen door een ruit in te drukken. De schade die werd aangericht bedraagt honderd gulden. Vlaardingen-Het Produktschap voor Groenten en Fruit uit Den Haag geeft donderdag 8 september om 8 uur in zaal Harmonie aan de Schiedam- seweg in Vlaardingen een voorlichtingsavond. Geduren de twee uur kunnen de be langstellenden kennis nemen van het gebruik van bepaalde soorten tuinkruiden in de groenten, de invloed van exo tische vruchten, terwijl verder films en dia's worden ver toond. Uiteraard zullen ook hapjes worden klaar gemaakt De toegang is'gratis. Het is raadzaam plaatsen te reserve ren onder nummer 342983. Vlaardingen De plannen van de gemeente voor het herin- richten van de Babberspolder ojn bij de bewoners in de smaak gevallen. Op een presentatieavond aan net begin van deze week heb ben zo*n negentig bewoners van een deel van deze Vlaar- dingse wijk hun instemming betuigd met het ontwerp-her- toichtingsplan. Het betreft toer het gedeelte van de Bab berspolder dat begrensd wordt door de Van der Duyn van Maasdamlaan, Van Ho- Beadorplaan, Van Limburg Styrumstraat, Schiedamsedijk en Van Bleiswijkstraat. De ophoging van dit gebied moet volgend jaar plaatsvin den. Tegelijkertijd met de op hoging zal het worden herin-- gericht Het "gemeentelijke plan is tot stand gekomen in nauwe samenwerking tussen de werkgroep van 25 bewo ners en ambtenaren. Op de bijeenkomst werd het plan toegelicht. Er ontstond een discussie over de situe ring van een aantal parkeer plaatsen. Deze werd later als nog gewijzigd. Ook sprak men SIGNALEMENT: Naam: Blits Geslacht: reu Ras: bastaard-herder anderhalf Leeftijd jaar Kleur: zwart Beharing: kort Het bewuste rijtje panden op de Lange Ha ven: behouden, maar niet in oorspronkelijke staat EE Schiedam Niet met de volle ij| honderd procent tevreden- li heid kijkt de Historische Vereniging naar het stukje EE Lange Haven tussen Walvis- Ij straat en Westmolenstraat. EE Alle reden is er om blij EE zijn. Secretaris Cees van der Geer zegt dan ook: „Musis EE Sacrum is opgelapt, en de EE restauratie van de panden E bij de Vismarkt is een uitste- kend initiatief' - en toch E maakt het genootschap zich zorgen. Om redenen van cul- 5 tuur-historische aard. In de deze week verschenen Scyedam, het tijdschriftje 1 van de vereniging, wordt I enigzins duidelijk waarom, Frans Geerdes en Ruud i Poels zijn gedoken in de ge- schiedenis van vier panden: I Lange Haven 99, 101 en 103 i en Walvisstraat 2, waaraan i het hele nummer is gewijd. 1 De panden worden momen- 1 teel nog onder handen geno- 1 men door Otter Holding. De j| bedoeling is, dat er een bi- p stro of specialiteitenrestau- j§ rant komt. De functie van de panden verandert daarmee drastisch. Pand Walvisstraat 2 was tot de restauratie een pakhuis en wordt 5 nu de keuken. Lange Haven 99 gold als woning (het laatst I voor gastarbeiders), nummer 101 was een woning annex schoenmakerijtje. Van dit pand is haast niets in tact geble- E ven, constateren Poels en Geerdes in het interieur. E Doodzonde is een woord, dat het historisch genootschap niet E wil gebruiken. Van der Geer: „Wij zijn slechts hevig geïnte- E resseerde^ amateurs, maar amateurs! Goede kritiek op de restauratie-architectuur zou van vakmensen moeten komen. E Echter, realistisch als je moet zijn, zie je natuurlijk dat alles E toch wel mooi is opgeknapt". In het voorwoordje van Scyedam schrijft hij: „Restauratie kost veel geld, ondanks subsidies, en dat verklaart waar schijnlijk dat vrijwel de meeste panden na restauratie niet meer hun oorspronkelijke functie terugkrijgen". i Gisteren wees Van der Geer in dat verband ook op aangren zende panden zoals kinderdagverblijf Katja, bowlingeentrum Musis Sacrum en dansschool Sitton. De Historische Vereni ging prijst Schiedam daarmee gelukkig: „Oude panden zijn behouden gebleven"! Van der Geer ten slotte: „Alleen die enige lichtjes bij Sitton detoneren gruwelijk". Vlaardingen Bewoners van de Zwanensingel in Holy-Zuid zijn niet erg in hun nopjes met de aanleg van een tennisbanencomplex aan „hun" singel. „De gang van zaken rondom de besluitvorming om trent de realisatie van dat complex heeft ons zeer verbaasd en verontrust", schrijven de bewoners in een brief aan het college van burgemeester en wethouders, „wij hebben al genoeg last van het parkeren van auto's van de sportvelden". over de houten schuren. De bewoners vonden namelijk dat de plaats waar de schuren komen allang niet zo geschikt „Ze zien er niet mooi uit, en ze zijn bouwvallig", zo stelden de bewoners. De gemeente gaat het plan na der uitwerken en na overleg met de bewonersgroep wordt het werkstuk in oktober aan het college van burgemeester en wethouders aangeboden. De werkzaamheden zullen - vol gens het vermoeden van ge meentewerken - ongeveer an derhalf jaar duren. ^rdingen Automobielbe drijf P. A. van der Kooij, de Upeldealer voor Vlaardingen, Maassluis en Maasland be staat volgende week dinsdag ^ptember een kwart eeuw. die dag namelijk ts het Precies 25 jaar geleden dat de toenmalige burgemeester J. D^usdens autobedrijf aan «t Burgemeester de Bardes- Ptcui opende. Het ging toen om een garagebedrijf met vier medewerkers. In 1956 werd Van der Kooij door General Motors aange steld als officieel dealer. Van dat moment af groeide het. bedrijf snel uit Ter wille van een goede service werd in 1967 in Maassluis eveneens een compleet bedrijf geopend. Thans telt het 75 medewer kers. In verband met deze mijlpaal is een feestprogramma opge steld voor zowel de medewer kers en hun naaste familie, als voor de clientèle. Zo staat een tocht met de Pieter Ca- land op het programma, al smede een feestmiddag voor de kinderen met als gasten de bekende clowns Adriaan en Bassie. Ter afsluiting volgt op vrijdag 9 september een re ceptie voor alle relaties. De Zwanensingelbewoners be grijpen niet dat in tegenstel ling tot de vele woorden over inspraak en medezeggenschap het college van B en W en de gemeenteraad - zonder de be woners te benaderen - ver strekkende veranderingen in de woonomgeving toestaan. „Jullie gaan voorbij aan onze wensen en gedachten", mop peren de bewoners, „op zo'n manier staan er voor vele Vlaardingers nog verrassin gen te wachten..." Het tennis- banencomplex is - volgens de bewoners - geen wijkvoorzie- ning; gezien commerciële aan pak van het geheel zullen slechts weinig bewoners uit Holy-Zuid gebruik kunnen maken van de nieuwe accom modatie. De parkeerproblemen en de ge luidsoverlast zullen alleen maar groter worden en dat vinden de bewoners helemaal niet prettig. „Hebben wij dan geen recht op verkeersveilig heid, in bescherming tegen parkeer- en geluidsoverlast?", vragen zij zich af. Hierover willen de bewoners met de gemeente gaan praten. De ge meente zal dan enige sugge sties worden gedaan om zo veel mogelijk aan de wensen van de bewoners tegemoet te komen. De „suggesties" luiden: de parkeergelegenheid rond het tennis centrum moet wor den verplaatst; O de verkeersveiligheid moet gegarandeerd worden door het spoedig plaatsen van ver keerslichten op het kruispunt Lepelaarsingel/Zwanensingel; 6 oversteekplaatsen op ge noemd kruispunt moeten wor den aangelegd; 9 en, een parkeerverbod met ontheffing voor bewoners èn hun bezoekers moet worden gerealiseerd op de Zwanen- singel. Bij deze „boze" brief aan het college van B en W hebben de bewoners een lijst gestuurd met twaalf handtekeningen. Het dier viel al op, toen het in het dierenasiel ver zeild raakte. Rustig keek de hond voor zich uit, maar met een blik die het midden hield tussen droefheid en berusting. En telkens wanneer de medewerkers van de Hargahoeve langs de kennels liepen, hoorden zij heel zacht een vra gend gepiep. Zijn kop, een echte herderskop trouwens, hield de hond dan een beetje scheef. Een stevige hond, een krachtig lichaam, ruwe bolster... Toen hij werd uitgelaten, was hij eerst door het dolle heen en bekeek hij de wereld alsof deze ge heel nieuw was. Na een kwartiertje ging het wat rustiger, en na zacht aan dringen ging hij zitten - hetgeen hem een kaakje opleverde. Een voorbij ganger, die zojuist die rentehuis Hargahoeve had bezocht, zei het nog: Jk begrijp niet hoe men sen hun hond weg kun nen doen zoals vuilnis- zakken die je voor de deur neerzet". Begrijpelijk. Dat snapt geen hond. Blits, zoals hij genoemd is door het asielpersoneel, ook niet Hij heeft eigenlijk een baas nodig die wat ge duld met hem heeft, maar in dat geval met de 's« stellige zekerheid dat veel vriendschap van dit dier is terug te verwach ten, Blits is anderhalf jaar en heeft dus nog een heel hondeleven voor zi ch, indien iemand is ge negen voor hem te zor gen. Want de Hargahoeve zit nou niet bepaald met ruimtegebrek, althans op het ogenblik gaat het wel, maar er is een voort durend aanbod van hon den en katten die op straat worden gevonden of waarvan afstand wordt gedaan. Blits kan derhalve niet al te lang blijven logeren. Hij wacht met smart. De Hargahoeve staat aan de Sportiaan, nummer twee, in Schiedam. Er wachten meer dieren op een baasje. Vlaardingen - Het college van burgemeester en wethouders is op de hoogte gebracht van het bestaan van de werkgroep „Open Jongeren Centrum". Dit is gebeurd door de werk groep zelf. Deze heeft name lijk een brief aan het college geschreven, waarin het be staan van de werkgroep - be staande uit de toekomstige OJC-bezoekers - wordt aange kondigd Het doel van de groep: een zo snel mogelijke realisering van een open jongeren centrum in Vlaardingen. De werkgroep wil dat B en W haar een aantal faciliteiten verleend, zodat een aanvang gemaakt kan worden met de voorbereidingen die nodig rijn voor de exploitatie van het toekomstige open jonge ren centrum. De gedachten van de nieuwe werkgroep gaan zoal uit naar de toekenning van een tijde lijk pand voor de winter maanden. „Verder is een be roepskracht een onmisbare steun bij de voorbereidings werkzaamheden", menen de schrijvers van de brief. Schiedam Een politieman heeft m de Daltonstraat in Oost met een pistoolschot een jonge herdershond doodge schoten. Het dier werd uit zijn lijden verlost nadat het zwaar was gewond bij de botsing die plaatsvond in de Lorentzlaan, m de nacht van maandag op dinsdag, en waarbij twee Chi- lenen zeer ernstig werden ge wond. De hond is vermoede lijk onmiddellijk na de bot sing uit het wrak gekropen en is gaan zwerven tot hij in de Daltonstraat werd opgemerkt. Schiedam De bewonersver eniging Schiedam-Oost begint weer met het huurspreekuur. Elke maandagavond van zeven tot acht uur ritten een paar bestuursleden van de vereni ging hier voor in het vroegere „Koos de Kapperpandje" aan de Franklinstraat. Het is volgens het bestuur de bedoeling dat de mensen uit de wijk dan niet alleen met klachten, maar ook met ideeen en opmerkingen ko men. Schiedam Op de Harreweg in Kethel heeft een automobilist een fietsertje geschept De jongen, H.W.K. uit Schiedam, is met een zware hersen schudding opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. De scholier was plotseling links af geslagen, net op het mo ment dat de 40-jarige machi nist H.P.J. uit Numansdorp hem met de auto wilde inha len. Hoek van Holland Ge steund door het succes van vorig jaar organi seert de commissie Alle Hens zaterdag weer een zogenaamd Captain's dinner in de grote zaal van het wijkgebouw De Hoekstee aan de Merca- torweg in Hoek van Hol land. Een Captain's Din ner is een maaltijd met als hoofdschotel capucij- ners, bij het „scheepvolk" beter bekend als raas donders. Het geheel wordt geser veerd met gebakken spek, sla en een aantal sausjes. Deelname aan de massale maaltijd kost een tientje en de entree bedraagt 2,50. Uiteraard wordt er niet alleen gege ten, er is ook volop gele genheid tot dansen. De steelband high Chapa- rals, een dansorkest en een boerenkapel verzor gen de vrolijke noten. Het feest, dat in feite het zomerseizoen afsluit, be gint om half negen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3