Ursus laat Excelsioi- 20 tem gkoi VFC-dames: 7-0 Martinit: zevenklapper Hermes DVS geeft VDL ruimte Kampioenen gehuldigd Jan en Marja onder contract Hollandiaan-RKWIK onsportieve derby WC méér klasse WOENSDAG 31 AUGUSTUS 197? Trainer Bierhuizen: Veel te laconiek Schiedam Excelsior'20 en Ursus zijn de bekerronde gestart met een gelijkspel: 2—2. Een wed- strijd die een echter derby bleek te zijn. Met wisselende kansen, een gelijkopgaand spelbeeld en twee ploegen die de harheid niet schuwden. Al moet worden gezegd dat het allemaal zeker niet uit de hand liep. DE EERSTE SCHIEDAMMERS SLECHTS OP 1-0 WINST Bené de Boer verrassende winnaar Té weinig organisatie bij Fortuna Foutje van Max Nelwan VD/SC/WW4 Ursus nam voor rust een op het oog ruime voor sprong. Want na elf mi nuten spelen was het Henny Verschoor die een vrije trap langs de Excelsior-defensïe plaatste. Ton Braven- boer was ter plekke: 01. Vier minuten late was het andermaal raak- Toen rondde Wim Huigen een voorzet van Sjaak Nieuwstraten doeltreffend af: 0—2. En nadat de matig fluitende scheidsrechter een doelpunt van Ursus afkeurde (op appe leren van de Excelsior-grens- rechter) was het toch Excel sior dat met nog één minuut te spelen in de eerste helft de door Martijn Verwaaijen achterstand verkleinde. Toen omzeilde Paul Stuy de bui tenspel val om doelman Ben Hakker kansloos te laten: 1-2. Excelsior ging na rust door. Met Peter yan der Hoeven voor Cor Tirnmers werden de aan vallen opeens gevaarlijker en moest Ursus ver terug- Uit één van de vele aanvallen ont stond dan ook de gelijkmaker. In eerste instantie stopte Ben Hakker een schot maar toen Peter van der Hoeven daarna Martin de Vette in stelling bracht was er geen houden meer aan: 2—2. Een stand die gehandhaafd bleef. En waarover Ursus trai ner Dirk Hoogenboom best tevreden was: „Het is in feite onze eerste goede wedstrijd van dit seizoen. Al moet ik er wel bijzeggen dat onze doelpunten tol stand kwamen na fouten van Excelsior. Fragment uit de (bekerwed strijd Excelsio r'20—Ursus I Maar goed. toch een leuk re sultaat tegen een derdeklas ser." Aad Bierhuizen was minder te vreden: „We hebben veel te laconiek gespeeld. Het lijkt wel of we nog aan het vorig seizoen lopen te denken. Al leen doordat we zo noncha lant hebben gespeeld hebben we niet gewonnen. Zo'n wed strijd heeft daarom nogal wat waarde. We tien nu dat je er met dit voetbal niet komt Ook in de oefencampagne hebben we alleen „lieve" te genstanders gehad. Daarom was ik toch wel blij dat er nu eindelijk weer eens behoorlijk fel gespeeld werd. Want dat moeten we ons ook nog aanle ren." Vlaardingen Met een 7—0 overwinning op Animo mankten de VFC-dames een uitstekende competitiestart. De Vlaardingse dames hadden bij de rust al een S—O voorsprong door doelpun ten van Adrie Dijkstra en Lilian Sebas. In de tweede helft was het Henny Wemdly die de eindstand op 7—0 bepaalde. Schiedam De start in de bekercompetitie heeft Martinit een 7-1 overwin ning op vierdeklasser SIOD opgeleverd. De Schiedamse ploeg kon in deze ontmoeting nog niet over alle selectiespelers beschikken. Ben Konp- man was pas uit het zie kenhuis ontslagen vanwe ge een hersenschudding. Otto Bouwmans was nog steeds geblesseerd *>a Ruud Quadt blesseerde zich bij de warming-up zodanig, dat meespelen onmogelijk was. De rood witten kwamen in de vijfde minuut op een 1-0 voorsprong door Ruud van der Horst Nog vóór theedrinken bracht Leo Hennekes de stand weer ir> evenwicht In de tweede helft barstte het geweld los bij Martinit. Verdedi ger Jan Blom wisselde mei linksbuiten Sjaak de Jiir en Blom bracht toen in de vijfde en achtste mi nuut de stand op 3-1. Giel Gouka verhoogde de voorsprong tot 4-1. Hierna werd Jan Kooiman gewis seld voor Aad Gouka. Na een half uur spelen benut te Ruud van der Horst een vrije trap en kwam uit op 5-1. Hierna scoorde Jan Blom zijn hattrick 6-1. Drie minuten voor tijd zorgde Ruud van der Horst met een lob voor een 7-1 eindstand. Schiedam Deze weck zijn in bet huwelijk getreden Jan Ham en Marja van ScttijndeL Beiden zijn lid van de band bal vereniging UVG, waar ze elkaar ook hebben leren ken nen. Jan is jarenlang een steunpilaar in het top team van de Schiedamse vereni ging. Marja is eveneens al een trouw lid van UVG. De families Ham en Van Schijn- del zijn op de Schiedamse sportvelden geen onbekenden Buiten Jan Ham speelt ook broer Aad al enige jaren in het eerste team. De wat jonge re broer Nico is al een ge waardeerd handballer aan het worden bij de aspiranten. Twee zusters van Jan maken deel uit van de damesseleotie van UVG. Ans in het eerste en Marja bij dames senioren twee. De broers van de bruid zien het meer zitten bij de voetbal sport. Ruud, Ben, Joop en Ge rard van Schijndel spelen alle vier in het standaardteam van de voetbalvereniging Demos, Alleen Hans is blijven hand ballen en bij welke vereniging anders dan bij UVG! Vlaardingen Het begin van de bekercompetitie is voor RKWIK niet zo best verlo pen. De eerste wedstrijd ver loren de blauwwit ten met 1-0 van De Boilandiaan, kregen twee officiële waarschuwin gen en zagen kort voor rust Arie Jansen naar het zieken huis vertrekken. Van De Hol- landiaan-zijde werd Kees Spruyt vroegtijdig door trai ner Hans Reairie verwisseld om erger te voorkomen en Rob Maat werd door scheids rechter Ben Kempers van het veld gezonden- Dit was het eindresultaat van een onspor tieve en op een laag nieveau staande wedstrijd, die de ruim 200 bezoekers maar slecht kon bevredigen. In de eerste helft ging het alle maal nog redelijk, al moest de zeer goed leidende scheids rechter Kempers vaak hande lend optreden om onheil te voorkomen. Na eerst elkaar wat verkend te hebben, kwam in de tiende minuut de eerste reële kans voor De Holland- iaan. Het schot dat Rob Maat afvuurde, werd door de WIK- doelman Kees van Haaster keurig gestopt Ook RKWIK liet zich niet onbetuigd en een afstandschot, van zeker 25 meter, van Piet Bouwer had een beter lot verdiend. Nu kwam de bal weer via de bovenlat in het veld terug. Vijf minuten voor rust ontstond het eerste en enige doelpunt Jack Riedijk schoot in, de bal door Bas van den Berg Maassluis Op een enkele uitzondering is VDL klaar voor de competitie De twijfels over Hermes René de Boer ..beslis sende voorsprong Schiedam Dick van Kes teren (Pedaalridders) startte in de laatste rit van de vijfde com petitie als dé grote kansheb ber. Hij had in drie wedstrij den een voorsprong van vier punten opgebouwd, die voor Dick van Kes teren in zijn normale vorm een „zekere" marge gevormd zou hebben. Niets lukte hem echter en hij kon geen aanval pareren, waarbij hij vooral naaste be lager René de Boer (Coureur) in de gaten moest houden. Nadat vele demarrages en een hoog tempo er voor zorgden, dat verschillende renners „af geschoten" moesten worden, lukte het René de Boer samen, met Piet van Haren (Hoekse- renners) om weg te komen. Zij werkten eendrachtig sa men en namen in twee ronden een voorsprong van vierhon derd meter, welke zij tot het eind consolideerden. René de Boer zette de sprint ver voor de meet in, hetgeen (op sprint kwaliteiten hoger aangesla gen) Piet van Haren niet af doende kon beantwoorden. Dick van Kesteren kwam zelfs niet verder dan een zesde plaats, waardoor René de Boer met een minimale pun- tenvoorsprong eindwinnaar werd. Resultaten jeugd: Junioren 50 kilometer: 1. John nie Meyer (Coureur) in 1.10,25 uur; 2. Ton Steens (Harga), 3. John Sint-Nicolaas (De Mol). Nieuwelingen 35 kilometer: 1. Daan Orgens {Pedaalridders) in 54,29 uur; 2. Ben Heeze (Harga), 3. Jan Slaager (Pe daalridders). DVS, dat gisteravond het eerste bekerduel met slechts 1—0 won, kunnen met een korreltje zout worden genomen, omdat trainer Jan Kooiman zon der opdracht werkte. „Maak er na de royale 4—1 winst op DHS een entspannen partijtje van", en daar hield iedereen zich aan. Bovendien wilde hij de persoonlijke kwali teiten van zijn spelers nog eens in ogenschouw ne men. Maar dat de Schiedammers maar op éne goal verschil uit kwamen, mag over worden nagedacht Voor rust bij na me had het spel tussen „kat en muis" tot meerdere goals moeten leiden dan de enige na twintig minuten van Piet Klepke uit een solo van Piet van der Burg. Bij herhaling verschenen de blauwwitten voor het doel van Bert Da vids, maar konden de Schie dammers met eigen ogen zien dat de defensie van VDL erg betrouwbaar was. Vooral de beide flanken, Rob Kiebert en Ger van Altena, speelden na een aarzelend be gin een puike partij. Trainer Cor van Nieuwenhuizen: „Het probleem schuilt alleen nog in het midden, waar men sneller van elkaar moet overnemen. De beide spitsen, Jan van Al tena, die overigens nog moet aeclamatiseren bij rijn oude club, en Peter van der Burg, „zwemmen" daardoor". De eerste Maassluise kans kwam dan ook na vijfendertig minuten, toen Gommert van Ast (aanvoerder) het leer, uit een pasje van Hans Bos, ach ter doelman Spermon werkte, maar de goal moest wegens buitenspel worden afgekeurd. Het eerste gevaarlijke schot kwam drie minuten later van Marcel van der Vaart en dat had al een waarschuwing voor HDVS moeten zijn. Na rust was er van enig over wicht van de eersteklasser geen sprake meer. Té veel individuele acties vonden een gretig gehoor bij het centrale duo Jochem Rietdijk/Hans Bos, die met snelle passes Van Altena aan werk hielpen (éénmaal tegen Spermon op) Vlaardingen Hoewel minder als vorig jaar, beiden op het Stadhuis het woord voerden. Op heeft burgemeester Wim Kieboom gisteravond de foto de Vlaardingse turnsters van WIK, die toch nog een groot aantal Vlaardingse kampioe- in de hulde werden betrokken door beide leden nen kunnen huldigen. Hij deed dat in samenwerk- van de Vlaardingse overheid, ing met rijn sportwethouder Rien Bovenberg, die VI aardingen In een met volle inzet gestreden derby hebben de teams van Fortuna en VFC in hun eerste strijd om de KNVB-beker laten zien in hoeverre zij gereed zijn voor de competitie. VFC won deze ontmoeting wat schraal met 1—0. Het was aan de opstellingen dui- tiniers Aad de Heer en Hadde delijk te merken dat de beide van de Meij de opgesteld ston- oefenmeesters deze wedstrijd den. Trainer Kees van de meer aangrepen om nog enke- Bosch van Fortuna verklaar- le spelers te testen dan dat er de dit optreden met: ,jDit is een beker op het spel stond. mijn eerste seizoen bij deze Voor een handje vol publiek vereniging en om het speler traden de teams in een fanta- sarsenaal te leren kennen, heb sie-op stelling op, waarbij in ik bij de diverse elftallen de het elftal van Fortuna de rou- beste spelers weggehaald". Ook zijn collega Wolter Bos j kampte met het probleem dat in rijn jeugdig elftal enkele spelers zitten die nog hun dienstplicht aan het vervullen zijn. „We bezitten bij VFC een brede basis aan spelers, die allemaal op hun kans ritten te wachten". Met invallers voor Jan Kortleven, Harry Schui ten, Paul de Jong en Johan Kuipers, bleek VFC toch over méér klasse te beschikken. Wogen in het begin van de bekerstrijd de teams aardig tegen elkaar op, voor de bui- tenstaander werd al spoedig duidelijk dat de aanvallen van VFC met meer raffinement werden uitgevoerd dan de ogenschijnlijk slordige pogin gen van Fortuna. De eerste reële kans kreeg VFC er Leen Boon die voor open doel miste. Het op de counter acterende Fortuna-elftal wist rich toch ook enkele goede kansen te scheppen, maar veelal werden alle goed be doelde pogingen al op het middenveld een halt toe ge roepen, waarbij Ger Pijl een opvallende rol speelde. De strijd werd tegen het einde van de eerste helft wat grim miger met felle duels tussen Leen Boon en Hadde van de Meijde, maar de rustige lei dende scheidsrechter Van Dorp uit Rotterdam wist bei de mannen altijd weer te ver zoenen. Na rust hetzelfde spelbeeld van een gedegen spelend VFC dat zocht naar de geringste ope ning en deze ook vond. Op het moment dat trainer Kees van de Bosch riep: „We rijn het midden kwijt", wist «en keurig door Leen Boon vrij- gespeelde Hans Jansen de Fortuna-doelman Cor Klem met een hard schot te passe ren: 0—1. VFC bleef gedurende de rest van de speeltijd domineren met een opvallend goed spe lende Gerrit Hoogewerf als motor op het middenveld. Daar Aad de Heer de gehele wedstrijd -de adem van „kle ver" Peter Bekhoven in rijn nek voelde heeft deze kleine man in deze ontmoeting niet die rol kunnen spelen welke hem door de trainer is toebe dacht. en Rietdijk zelf, die het uitge strekte been van dezelfde Spermon op zijn weg vond. Ook Harry Huizing werkte de bal een keer buiten bereik van HDVS naast uit een hoekschop. HDVS zelf deed er weinig meer aan. Tenslotte speelde het al leen nog maar op zekerheid om die 1—0 vast te houden. Men zou het laf kunnen noe men van de eersteklasser. Bij VDL, dat Dumpy" Kouwen- hoven niet meer in zijn selec tie heeft, (werd na rust „Dum py" Kouwenhoven niet meer in rijn selectie heeft,) werd na rust Cees de Man geprobeerd, terwijl bij Hennes DVS Ro bert Korengevel en Henk Boomsma na rust vervangen werden door Cock de Zwart en Frans Schaap. VDL speelde in de volgende sa menstelling: doel Bert Davids, achter Rob Kiebert, Hans Bos, Jochem Rietdijk en Ger van Altena, midden Aat Moer man, Marcel van der Vaart en Harry Huizing, voor Jan van Altena, Peter van der Burg en Gommert van Ast Na rust Cees de Man voor Aat Moer man. Hoek van Holland Vèr in de tweede helft, dankzij een fout van Max Nelwan, beeft Hoek van Holland de bekerwinst (0-1) moeten afstaan aan West! an dia. Hoewel de Naald wijkers wat aanvallen der waren ingesteld, kon De Hoek telkens het klasseve*- schil wegwerken door een fa natieke inzet Beide partijen hielden elkaar voor rust al aardig in even wicht Kansen voor De Boer en Fleur werden niet in goals omgezet terwijl het gevaar btj de Westlanders in hoofdzaak moest komen van Erik Veen- man. Max Nelwan leidde ten slotte twintig minuten na rust het verlies in, door te verzui men de bal weg te werken- Van Hols te in, de verdediger van Westlandia, pikte de bal op en scoorde onhoudbaar voor Frans Leerdam. werd wéér gestopt door de WIK-doelman en van de ver warring die toen ontstond profiteerde debutant Fred Moerman door het leer in de uiterste hoek te jagen: l-o. Kort voor rust kreeg Peet Vermeulen een officiële waar- schuwing wegens te herd spel, In een. actie, net voor het rust! signaal, kwam Arie Jansen wat ongelukkig ten val. RKWIK verzorger Hans Kutt- schreuter constateerde dat Jansen rijn knie op slot zat en deze moest voor verdere be handeling naar het ziekenhuis worden afgevoerd. Frans Hoogendijk kwam na de rust de opengevallen plaats innemen. Na twintig minuten pakte Rïes van Rossum de j doorgebroken Kees Spruyt J bij zijn shirt en was daarmee de tweede RKWIK-speler die een officiële waarschuwing 1 kreeg. Spruyt maakte daarna een trappende beweging en oefenmeester Hans Renirie wilde toen geen enkel risico nemen, haalde Spruyt er uit en liet Wout van dier Pijl opdraven. Ruim een kwartier voor tijd maakte Rob Maat een slaande beweging naar keeper Kees van Haas ter en werd voor dit feit resoluut naar de kleedka- mer gezonden. RKWIK kon van de meerderheid niet pro fiteren en zo eindigde deze onplezierige wedstrijd in een 1-0 zege voor De Hollandiaan,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4