Een reisje naar de Raad bezoekt j:e Biesboscb Vlaardingse krijgt reisje naar Limburg 1 Maarten Bot, over zijn petten en cultuur jjt I - fS$S *-.:V V Politie Maassluis lost reeks van inbraken op Auto in slip ir CJP bij vw Inbrekers op heterdaad betrapt fcVvC SSSW wil geruchten de wereld uit hebben Stucadoor valt in trapgat Auto in brand Diefstal door keukenraam WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1977 VD/SC/WW3 TBÖ> «Ï5sfj -J" !X .W' 1 ',x. De burgemeester legde het uit, tijdens het kalkoendi ner aan het eind van de dag. „Kijk, elke dag gebruiken wij de kraan. Sommigen om zich te wassen, anderen ook om te drinken, om ermee te koken, en zo meer. Maar daarbij sta je eigenlijk nooit zo stil. Het lijkt gewoon, dat er water uit die tuit komt. Maar als gemeentebestuur ben je daar voor verantwoordelijk en dan wil je wel eens in de praktijk zien, hoe dat allemaal in zijn werk gaan," aldus betoogde drs Arie Lems. Drie mannen en drie vrouwen aangehouden Maassluis - De politie van Maas sluis heeft met de aanhouding van een aantal mannen en vrouwen een reeks van inbra ken opgelost, die de afgelopen weken in Maassluis, Rotter dam en andere plaatsen wer den gepleegd. Twee mannen - de 21-jarige A.L.R.A. uit Rotterdam en rijn plaatsgenoot de 25-jarige K,S. - werden op zaterdag 27 augustus aangehouden. Dit gebeurde op aanwijzing van Maassluise winkeliers, die in het verleden „slechte ervarin gen" met het duo hadden op gedaan. Hun aanhouding re sulteerde spoedig daarop tot de aanhouding van een derde Rotterdammer, de 26-jarige M.S- Het drietal Rotterdam mers bekende een aantal dief stallen. Zo bleken zij op 18 augustus drie radio- en tv-za- ken te hebben bezocht in Maassluis en verder inbraken te hebben gepleegd bij beter soort gelijke winkels in Naaldwijk. Bij het trio bleek nog een vierde Rotterdammer te behoren, na melijk de 25-jarige K.S. Hij werd ook op 27 augustus op heterdaad betrapt toen hij in Siiedrecht in een winkel trachtte in te breken. De mannen blijken in totaal voor een slordige tienduizend gulden aan goederen te heb ben ontvreemd uit radio- en foto-zaken, Een deel van de goederen is terug gevonden. Eveneens op 27 augustus hield de politie van Maassluis drie vrouwen aan. Het waren de 21-jarige Y.CJ. uit Rotter dam, de 20-jarige Y.M.J. uit Amsterdam en de 24-jarige I-M.G. uit Maassluis, Zij wer den betrapt bij het plegen van een winkeldiefstal. Uit het on derzoek, dat volgde, bleek, dat de dames in totaal tien win kels hadden bezocht waarbij zij goederen meenamen zon der te betalen. Het betroffen modehuizen, winkels in huis houdelijke atikelen en waren huizen in Maassluis en in Rot terdam, De waarde van de gestolen goederen bedraagt ongeveer tweeduizend gulden Vlaardingen De 23-jarige C. L S uit Vlaardingen raakte maandagnacht de macht over het stuur van zijn personen auto kwijt. Daardoor raakte de wagen in een slip en be landde tegen een lichtmast op het oostelijk gelegen trottoir van het Emous. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Zowel de lantaarnpaal als de auto raak ten geheel in de kreukels. De bestuurder kreeg van de poli tie een tijdelijk rijverbod op gelegd Derhalve zijn gisteren twee autobussen bijna vol Schiedammers naar de Biesbosch gegaan: de meeste raadsleden en een flinke handvol ambtena ren met eventuele „part ners". Dat was leuk. Op het programma stond in elk geval een boeiende vaartocht door het natuur gebied of wat daarvan over is en dat sprak door Kor Kegeï zowiezo veel raadsleden aan. Het idee was van drs Re mier Schee res, als wet houder voor financiën en economie direct verant woordelijk voor onder meer gas, water en elektra voor de Schiedamse bur gerij. De gemeentelijke beurs stond het dagje uit toe. Het reisgezelschap werd ontvan gen door professor ir. P. L. Kr, oppert, directeur van de NV waterwinningbedrijf Bra bantse Biesbosch, die zijn in leiding over het ontstaan van spaarbekkens m deze streek al snel opluisterde met een filmpje. Spoedig werd duidelijk dat deze bekkens nog geen drinkwater bevatten, al durft de chef van het lab het wel op te slurpen, maar dat verdere zuivering plaatsvindt in Kralingen en op de Berenplaat De NV zorgt alleen voor voortduren de bevoorrading. Daartoe zijn op het ogenblik twee bekkens in werking, Petrusplaat en Honderd en Dertig, terwijl een derde (De Gijster) op komst is. Een vierde is de Zuiderklip, maar deze is alleen nog in het bestemmingsplan opgenomen, van uitwerking is nog lang geen sprake volgens prof Knoppert, en vooralsnog wordt de landbouw daar ge handhaafd. De directeur van de NV benadrukte later nog eens, dat het een kwestie van goed vertrouwen is om het bekken op de tekeningen te laten staan; .Maar dat wil niet zeggen, werkelijk niet dat dat ding er ook komt Ik ben geen bekkengek, het gaat ons echt niet om uitbreiding maar om leverantie van water dat geschikt kan worden gemaakt voor het dagelijks gebruik van een miljoen mensen". De boottocht leerde, dat bij het aanleggen van de dammen rond de spaarbekkens land- sehapskundigen zijn betrok ken. Daardoor hoopt de NV dat, door plantengroei, over enkele jaren van die dammen niet veel meer is te zien en dat zodoende het natuurschoon niet teveel van zijn karakter verliest. Na alle informatie kreeg de dag nog een aardige politieke „af sluiting". Vlak voor het diner werd bekendgemaakt dat alle tafels vrij waren om aan te zitten, behalve één, want die was voor burgemeester en wethouders alsmede prof Knoppert. „Dat is geen demo cratie," reageerden wethou ders ir Chris Zijdeveld en Herman Posthoorn eensklaps verontwaardigd, en rij verko zen een andere tafel. En 's avonds om half twaalf werd iedereen voldaan bij het stadskantoor afgezet. ,Je staat toch wel raar te kijken als je nietsvermoe dend je wilt opgeven en dan plotseling In de bloemetjes wordt gezet" Aldus de nog verbouwe reerde mevrouw C. J. Seegers, Koningïnneïaan 167 in Vlaardingen. Zij is het kwartmiljoenste lid van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten. Mevrouw Seegers somt een aantal redenen op waarom zij besloten heeft zich als lid van deze vereniging op te geven. Ten eerste had haar vriendin er meerma len op aangedrongen lid te worden, „Samen maken wij vele wandelingen mid den in de natuur," zo zegt rij, „En als je daar dan loopt in die prachtige bos sen, dan denk je bij jezelf: dat mag nooit verloren gaan aan industrie of wo ningen." Daar komt nog bij dat de Vlaardingse zelf in een gebied woont waar de lucht nu niet bepaald zo schoon is als op de Vel uwe. Een stukje be wustwording, zo noemt zij het. Hoek van Holland Sinds kort kan men het cultureel jeugd- paspoort ook bij het VVV in Hoek vrn Holland afhalen. Tot nu toe kon het CJP alleen per giro besteld worden of moest dit paspoort, dat kor ting biedt bij bezoek aan mu sea, verschillende evenemen ten en tentoonstellingen, in Rotterdam worden afgehaald. Onlangs uitgebracht advies van de deelraadscommissie voor sport en recretatte heeft gere sulteerd in de mogelijkheid de paspoorten op het VW-kan- toor af te halen Vlaardingen Dankzij een tip van een oplettende burger heeft de Vlaardingse politie in het afgelopen weekeinde twee inbrekers op heterdaad kun nen betrappen. De 23-jange P. B. en 24-jange D, F., beiden uit Rotterdam, werden in hun kraag gevat toen zij trachtten de ruiten van enkeie zaken aan het Leydenshof te breken. Zij werden voor hun inbraak pogingen verbaliseerd. Zij verklaarden hun gedrag door „lichtelijk alcoholverbrmk." Afgelopen zaterdag was er een door de ANWB uitgeschreven wandeltocht in de omgeving van Bussum. Deze gpng ook door gebieden die eigendom rijn van de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumen ten. „Op een gegeven ogenblik liepen wij door 's-Gravenland, waar ook het kantoor van de ze vereniging is gevestigd," zo vervolgt mevrouw Seegers, m het dagelijks leven werkzaam in een gezinsvervangend te huis in Schiedam, „Ik stapte het kantoor binnen, zei dat ik lid wilde worden en werd be stormd door fotografen en journalisten." De Vereniging heeft haar niet met lege handen terugge- r^v. fpi- - Schiedam De renovatie van blok L in de Gorzen gaat vol gens de Stichting Samenwer kende Schiedamse Woning bouwcorporaties (SSSW) door. Direkteur Gerard Prins wil de geruchten de wereld uit hebben dat een en ander niet zou worden uitgevoerd. Huis- aan-huis is daar in de buurt een stencil voor verspreid. „De renovatie zal in ieder geval doorgaan. Het tijdstip waarop is echter afhankelijk van de toestemming van het ministe rie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening", schrijft Prins in de brief, „ondanks onze verwachting dat die toe stemming nog enige tijd op zich laat wachten hebben wij het volste vertrouwen de re novatie te kunnen uitvoeren, overeenkomstig de door ons ingediende plannen". Aan de SSSW heeft het ministe rie in Den Haag pas aanvul lende informatie gevraagd om de aanvraag verder te behan delen. De bewoners van de eerste fase, de Usselmondesestraat, Por- rugaalsestraat en het eerste deel van de Havendijk, kun nen reeds de opvangwoningen betrekken. De directie van de SSSW heeft daar onlangs toe besloten om de bewoners in de gelegenheid te stellen zich voor de komende winter te installeren en de verhuizing op hun gemak te laten rege len. Mevrouw C. J. Seegers, het kwartmiljoenste lid van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten stuurd. Zo ontving rij drie fraai geïllustreerde boeken over wilde planten, alsmede een weekendtrip naar het Geuldal in Limburg voor twee personen. Van de ANWB -kreeg mevrouw Seegers het boek „Landelijk Nederland". Voor wat betreft het reisje naar Zuid-Limburg? Daar over laat rij geen gras groeien. Samen met haar na tuurvrienden (en collega) stap pen zij 6 oktober op de trein naar Maastricht om vandaar uit onder begeleiding een ex cursie naar het beroemde dal te maken. Juist voor dat dal heeft ook de Vereniging tot Behoud Natuurmonumenten onlangs nog een grote actie gehouden. Dit ter voorkoming van het aantasten van het landschap. Vlaardingen Tijdens zijn werkzaamheden raakte de 45- jarige stucadoor J. van Dam uit 's-Gravendeel maanda gochtend bij een ongeval ge wond. De man werkte aan een in aan bouw zijnde woning aan de Vlaardingse Popuherendreef. Hij stond op een plank die over een trapgat lag. Op een gegeven moment brak de plank waardoor de stucadoor 2.5 meter omlaag stortte. Hij kwam terecht op een beton nen vloer Met een enkelfrac tuur en een pijnlijke rug werd het slachtoffer naar het Holy- 2iekenhuis overgebracht. Schiedam Kortsluiting in de dynamo heeft deze week een brand veroorzaakt in de wa gen van de 37-jarige G. B. uit Spijkenisse. De auto die aan de Lange Nieuwstraat stond geparkeerd werd daarbij fiks beschadigd. Het vuur is door de brand; weer geblust. Brand was er ook bij Vegro aan j de 's-Gravelandseweg, waar dakbedekkers met werkzaam heden bezig waren. Voor het vuur schade kon aanrichten was het reeds geblust Schiedam Door een open staand keukenraam heeft een nog onbekende aan de Van Maanenstraat een draagbare radio gestolen. De dief verdween met de radio over de galerij. Eigenaar A. F. J. G. (69) heeft bij de politie aangifte gedaan. Maarten Bot: „Cul tuur wordt steeds meer gezien als een volwaar dige post". Vlaardingen „Vijfen twintig jaar ambte naar. Dat is niet zo'n kunst. Als je eenmaal op je plaats zit dan moet je het niet al te bont maken, zorgen voor een goede ge zondheid en verder rustig doorgaan met ademhalen. Dan kom je wel aan je kwart eeuw", zegt Maarten Bot. Vandaar dat hij als ambtenaar op de afdeling Culturele Za ken er niet veel heil in ziet om een interview te geven waaruit zou blijken hoe hard en trouw hij wel zijn krachten heeft gege ven ten dienste van de gemeente Vlaardin gen. Praten over zijn werk, dat wil hij wel, zonder aanzien van zijn persoon. Dat hij als hoofd van de cultu rele afdeling op rijn plekkse zit, blijkt al gauw uit het gesprek, Zonder dat het ent housiasme letterlijk van zijn gericht stróélt praat hij met plezier over zijn functie. „Een baan waar je verschil lende petten voor op het hoofd moet zetten", zo stelt hij vast. Als ambtenaar Cul turele Zaken is hij tevens secretaris van de Culturele Raad Vlaardingen. In zijn eerste hoedanigheid kan het voorkomen dat hij zichzelf een brief schrijft, inhoudend de wensen en verlangens van de Culturele Raad. Dan zet hij zijn pet van ambte naar Culturele Zaken op en gaat de brief beoordelen te neinde een ambtelijk advies uit te brengen aan het colle ge van Ben W. Verder heeft hij als bestuurslid van het Vissenj museum, zogezegd nog een andere pet. „De diverse functies zijn nooit als verwarrend beschouwd", zei hij. Uiteindelijk heb ik één baas: de gemeente Vlaardingen. „De Culturele Raad is er voor om B en Vf van adviezen te voorzien. Daar ben ik als ambtenaar ook voor als secretaris van de raad en als man op de culturele afdeling. Het bu reau heeft daarom een twee delige functie Aan de ene kant vormt ze het secreta riaat van de Culturele Raad en aan de andere kant wer ken we rechtstreeks voor het college van B en W zoals iedere afdeling op het ge meentehuis", zo legt Maar ten Bot uit. Roerig vaarwater De 41-jarige ambtenaar, die overigens al enige maanden geleden jubileerde, praat zoals gezegd met graag over zichzelf. Geen wonder dat daarom het onderwerp van gesprek steeds op de Cultu rele Raad terecht komt. Die werd negen jaar geleden op gericht en nam de taken over van de Stichting Vlaar dingse Gemeenschap. „Roe rige tijden waren dat", her innert Maarten Bot zich. „Dat kwam voornamelijk door het uiterst gevarieerde gezelschap waaruit de raad werd gevormd. Maar liefst 35 man. Dat kwam neer op veel vergaderen zonder veel resultaat. De cultuur in het algemeen bevond zich toen- dertijd m een roerig vaarwa ter en hoe we nu wezenlijk moesten berinnen wisten weinigen van ons. Zij, die het wel meenden te weten werden dan weer door ande re leden van de raad tegen gesproken, enfin er kwam weinig van de grond en de gemeenteraad zag ons niet, erg zitten". ,,Het vertrek van zeven man uit de raad heeft toen veel goed gedaan. De Culturele Raad bestaat momenteel uit vertegenwoordigers van de gemeenteraad, bejaarden, jeugd, sociaal-culturele cen tra, beeldende kunstenaars en anderen. Een gegeven moment zette de zaak zich m beweging wat, mede door de veranderde mentaliteit inzake cultuur m het alge meen, de houding van de gemeenteraad veranderde van negatief in positief'. Het budget waarover de Cul turele Raad over dit jaar kan beschikken bedraagt 1,9 miljoen gulden Daarmee kan zij optreden als beheer der van een aantal gebou wen zoals de Stadsgehoor zaal het net geopende Hol- landiagebouw, het Weeshuis en meer Verder houdt de raad, zoals de naam al zegt, zich bezig met allerlei zaken aangaande cultuur. „De aan pak, de werkwijze en de ma nier waarop de Culturele Raad 2ich laat zien zijn de afgelopen tijd op een be hoorlijker peil gekomen", zo meende de culturele man, „De stimulatie van bepaalde activiteiten heeft na enige tijd ook een positieve druk teweeg gebracht van onde ren af. Daar bedoel ik mee: Stimuleer je nu de muzie klessen op de lagere scholen, dan zullen later stemmen opgaan voor de stichting van een muziekschool. De kinderen zullen immers zeg gen: eerst maak je ons ent housiast met muzieklessen op school maar later hebben we geen enkele mogelijkheid meer om onze muzikale be langstelling via een muziek school voort te zetten". Maarten Bot verwacht daarom, dat als eenmaal een begin is gemaakt met cultuur in het algemeen te stimuleren, die cultuur zich steeds meer als van zelf voortzet en verder ontwikkelt. Maarten Bot, die sinds 1958 de afde ling Culturele Zaken „drijft" stelt dan ook met redelijke tevredenheid vast: „Je kan tegenwoor dig niet meer goed zeg gen: er valt in Vlaardin gen helemaal niks te doen, „Bescheiden laat hij daarop volgen: „Dat ligt niet aan mij maar aan de Culturele Raad in j zijn geheel".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3