SP0ÈT UVG toch nog langs Wilton »L I 1! 1O-beker voor SZC-heren oeilijk debuut voor NO AD Uitstekend resultaat Evergreen ODO thuis nog zonder winst J Handbalderfoy levert veel treffers op Radio Molenaar lijstaanvoerder MAANDAG 26 SEPTEMBER 1977 De Korenbeurs behaalt verwachte winst A-licentie voor Willem Jan Nooteboom Doelman Van Noordwijk uitblinker Zaterdag-elftal uit normale doen Spirit Apeldoorn Vorig seizoen nog een echte topwedstrijd tafel tennis, nu gedevalueerd tot een ondergeschikt treffen- De wedstrijd tussen De Veluwe, het voormalige HIA-Panels, en De Korenbeurs. De Schie dammers wonnen zoals zij wilden, daarvoor was het klasseverschil te groot. Slechts door het wegvallen van de concentratie mocht De Veiuwe nog twee keer te gen scoren: 2-8. De Veluwe kwam nu met Rei- nier Jens, Wim Abeleven en invaller Wim Hoogenboom achter de tafel. Deze 2e team speler vervang de geblesseer de Jaap van Spanje. Hetgeen dus een duidelijke verzwak king was. Niettemin stelde Hans Lingen toch: „Met Van Spanje erbij hadden we met 30-0 gewon nen. Dan immers zouden we geconcentreerd gespeeld heb ben. Nu was het een vreselijk sfeerloos treffen". Met het wegvallen van de Apel- doomse sponsor, vertrok ook door Stmon van Zuilen de sterke Duitser Richard Fritz. Geen spektakel dus meer in het Apeldoorn se zaal tje, en voor de Korenbeurs was de wedstrijd niet meer dan een formaliteit Zoals die zich m deze competitie vaker "dien voordoen, want beha. rnpo Team is er geer. and. „De rest is niet Vein -1 cklas niveau", al dus Hans Dingen. „Het is een aanfluiting, dat een team als Delta Lloyd kan meedoen". De Korenbeurs nam al snel een 8-0 voorsprong, waarbij alles m twee games ging. Ook de partij tussen Bert van den Ham en Renner Jens: 21-15 en 21-11. Hans van den Broek had toen al gewonnen van Hoogenboom (21-16 en 21-13), terwijl Hans Lingen van Abe leven geen tegenstand kreeg: 2Ï-5 en 21-12. Het dubbel daarentegen verloor De Korenbeurs. Hetgeen ech ter geen serieuze zaak was, want Lingen en Van den Broek geloofden het wel Zelfs kwam De Veluwe nog tot 2-3, want Hans van den Broek verloor van Reinier Jens: 21-19 en 21-18. Toen echter bracht De Koren beurs de lachwekkende partij tot een snel einde. Het arme De Veluwe werd zelfs van de tafel geveegd, want in veel games werd niet eens de dub bele cijfers bereikt De uitslagen van de laatste vijf partijen waren: Hoogenboom- Lingen 6-21 en 9-21; Abeleven- Van den Ham 18-21 en 11-21; Jens-Lmgen 13-21 en 7-21; Abeleven-Van den Broek 25- 21 en 9-21 en Hoogenboom- Van den Ham 15-21 en 8-21. Bunde Willem. Jan Noote boom is weer terug. De Schie damse motorcoureur, die on langs crashte en daardoor even van slag leek, deed het gisteren in de laatste races van het seizoen weer voortref felijk. Niet dat Nooteboom meteen weer in de prijzen reed, want daarvoor had de door Nieuwe Kevu gesponsor de coureur beide keren een te matige start In de 250cc-klas- se vertrok hij ondanks een 2esde startpositie als 22ste, terwijl hij in de 350ce-klasse door matige trainingsresulta ten vanaf de 17e plek moest vertrekken. In de 25öcc-klasse klom Nooteboom per ronde naar een betere plaats en eindigde tenslotte op een eer volle zevende plek. In de 350cc-klasse slaagde hij er in op te klimmen naar de negen de plaats. En daarmee is Jiet seizoen voor de Schiedammer, die vorig seizoen in de natio nale klasse drie Nederlandse titels veroverde, toch nog uit stekend besloten, want met een vierde plaats in de eind rangschikking van de 250cc- klasse, is de debutant in de internationale klasse sinds gisteren A-rijder. Hierdoor heeft hij het recht verworven in Grand Prix te starten. y* x/v - - Schiedam De handbalderby in de afdelings eerste klas tussen de herenteams van UVG en Wilton Fijenoord is na een spannende strijd door UVG met 1511 gewonnen. De wedstrijd heeft gebracht wat de vele supporters er van verwacht hadden; veel spanning en goed handbal. Beide ploegen hadden in deze competitie nog geen nederlaag geleden. Zwaar qehinderd gaat Guus Storm voor Wilton scoren. Na een wat behoudende start was het na tien minuten UVG, dat aan het eerste doelpunt kwam. Aad Ham werd vanuit de achterhoede goed aange speeld en zijn harde schot was voor Wilton-doelman Jos van der Zee onhoudbaar. Twee minuten later was het al weer gelijk toen Guus Storm raak schoot, 1—1. Toen daarna de Wilton-verdediging wat te hard ingreep, was het de goed leidende scheidsrech ter Hans de Jager die prompt de bal op de stip legde. Toon Bijtenhoorn verzilverde de strafworp 2—1. Weer kwam Wilton terug en een listig schot van Guus Storm werd, tussen de benen van doelman Jan van Zandwijk door, met een doelpunt be loond: 2—2. Toen haalde UVG verrassend sterk uit en binnen vijf minuten had de ploeg van trainer Gerard van Ei jk een voorsprong genomen van vier doelpunten verschil. René Bos (2x>, Marin Draer cn Aad Ham waren de ma kers en UVG leidde met 6—2. Wilton ging niet bij de pakken neerzitten. Integendeel, de ploeg ging fel in het offensief. Ruud Bras zorgde voor 6—3, Rob Lugtigheid 64, Guus Storm 6—5 en kort voor rust was het Arie Plugge die de stand weer in evenwicht Barendrecht De heren van SZC hebben vcor de tweede maal in suc cessie de ZRO-beker weten te veroveren. In een stampvol zwembad te Barendrecht werd ZPB met 8—9 terugge wezen. Op papier had de Schiedamse ploeg niet veel kans, omdat ZPB één klasse hoger speelt dan SZC. Maar het waren de hard wer kende Schiedammers dïe de score openden. Willem Jan Looman liet 0—1 aantekenen door van de mid voor-positie te scoren. ZPB kwam echter snel langszij door tut een man meer-situatie te scoren, 11. SZC kwam eveneens uit een een-man-meer-si- tuatie op een 1—2 voor sprong. Het doelpunt werd door Wim de Jong ge maakt. Het werd zelfs 1—3, doordat Willem Jan Looman onverwacht in schoot. ZPB verkleinde de achterstand tot 23 door uit een numerieke meer derheid te scoren. In de tweede periode boog ZPB de achterstand om tot een 43 voorsprong. Frank Ruse ier bracht beide partijen weer □p gelijke voet, 4—4. Geduren de de derde periode wist SZC weer een voorsprong te ne men. Dit gebeurde tijdens een numerieke meerderheid voor ZPB, Wim de Jong rondde een Schiedamse uitbraak goed af, 4—5. ZPB kwam voor de tweede maal in de wedstrijd goed te rug. Men "wist de zeer goed keepende Leen van Noord- Het winnende team van SZC wijk twee maal te passeren, 65. Door een boog bal van Ruud Kramer Freher werd het weer gelijk, 6—6. In de laatste periode zorgde Frank Ruseier dat het 6—7 werd voor de Schiedammers. ZPB maakte echter weer ge lijk doordat Ted van der Burg doel trof. Ruud Freher en Paul Gast brachten SZC op een 7—9 voorsprong. ZPB kon nog eenmaal iets terug doen; het bepaalde de eind stand op 8—9. Wim van der Kolk, de coach van de Schie dammers was zeer tevreden. Hij zei: ,Jfet was ontzettend spannend maar we hebben verdiend gewonnen. De inzet was weer het sterke punt En dan natuurlijk het keepen van Leen van Noordwijk!" Dames De dames van SZC hebben hun eerste competitiewed strijd met 10—6 gewonnen. In de eerste periode was het Tineke Tieman die voor 4—0 zorgde. Ellin Crepin bracht de stand op 5—0. In de twee de periode was het weer Ti neke Tieman die twee maal doel trof: 7—0. Truus Keizer maakte er 8—0 van, Tijdens de derde periode 2orgde Ti neke Tieman en Herma Vis ser voor de eindstand 10—0. Schiedam NO AD heeft een moeilijk debuut in de promotie-ereklasse. Opnieuw werd het een forse nederlaag, want nu verloren de Schiedammers met 28 van JCV. Het geen een teleurstelling was, want vooraf werd met een gelijkspel rekening gehouden. De twee overige standaardteams uit Waterweg- Noord maakten geen fout Radio Molenaar won van de reserves van Tempo Team, terwijl ook Bowling Maassluis TOG de tweede overwinning boekte. In Gouda werd het een duidelijke triomf op R. en R. 2. In de promotie ereklasse is het duideljk, dat de stnjd boven aan gaat tussen Ravesteijn, JCV en Scylla, Juist deze drie tegenstanders krijgt NOAD op nj te verwerken. Daarna komen Interlance en NMB/V- DO aan de beurt. NOAD zal deze teams achter zich moe ten houden, want voor twee teams geldt een rechtstreekse degradatie. Daarom is het afwachten hoe NOAD drie nederlagen op nj verwerkt, want tegen Scylla is al bij voorbaat verloren. Toch had NOAD tegen JCV meer verwacht dan een nederlaag. Een gelijkspel kwam coach Jan Bayings met onwaar schijnlijk voor, maar Van Gasteren, Van der Zee en Van der Zande stonden dat niet toe. NOAD had we! in de buurt kunnen blijven, want niet minder dan zes partijen had den een derde game nodig. NOAD kwam daarin echter steeds tekort. Slechts tot I1 bleef NOAD bij, want Peter van der Wijk won in de twee de partij van Van der Zande. Het sterke JCV liep daarna echter In één lange rush weg tot 1—7. Dick de Vaal kwam met zijn eerste winstpartij in deze competitie nog tot 2—7, waarna JCV toch weer het laatste woord had: 2—8. Radio Molenaar In de over gansklas se F is Radio Molenaar als enige nog zon der verhespunten. De Vlaar- dingers wonnen de lastige uit wedstrijd bij Tempo Team 2 met 4—6. Aad van Opstal en Hans Jaap Oppenheim scoor den ieder twee keer, René van Dijk een keer, terwijl Van Op- stal/Oppenheim opnieuw een ijzersterk dubbel speelden. Slechts de Amsterdammer Kra mer bleef het Vlaardïngse Hoek ran Holland Het zaterdagelftal van Hoek van Holland heeft de vorm van vorig jaar nog niet kunnen benaderen. En dat ondanks het feit dat Wemer Kramer als een" versterking werd binnengehaald. Ook tegen NSEM kwam dat met tot uiting. AI was het wel Kramer die de gelijkmaker liet aantekenen. John Se ton zette de Hoekse equipe zelfs op een 1—2 voorsprong maar pas toen ging NSEM voluit spelen. Na een ruststand van 2—2 werd de score in de tweede helft uitgebreid tot maar liéfst 5—2, Een bittere tegenvaller voor Hoek van Holland dat toch wel had gerekend op zeker één puntje- Maasland ODO thuis of uil maakt tot nu toe veel verschil. D« twee uitwedstrijden werden gewonnen, maar thuis werd er evenzoveel maal verloren. Zaterdag was dat het geval tegen Merwede, voornamelijk omdat de Maas landers het voor de rust niet afmaakten. In de zeer winderige open vlakte van sportpark irDe Commandeur" startte ODO wel goed. Jan- nek e van der Vaart en Cees Passchier gaven hun ploeg een 2—0 voorsprong*. Merwede kwam wel even terug, maar door Pier van Staalduinen hep ODO opnieuw uit: 3—1. Ebkele seconden voor de rust benutte Merwede nog een strafworp, zodat ODO slechts met 3—2 kon gaan rusten. Die stand had echter veel ruimer moeten zijn, maar daar stak de scheids rechter een stokje voor. Liefst viermaal keurde hij een doelpunt van ODO af, waarvan drie om onbegrijpelijke redenen. Hoezeer deze beslissingen van. invloed waren, zou blijken in de tweede helft. Toen had Merwede het windvoordeel en ODO kwam onder druk. Al snel werd het 3—3 en. Merwede dnikle c Het werd 3—4 en 3—5, zonder dal ODO .eis terug kon doen- De Maaslanders waren met de mindere, maar het probleem was dat de bal door de harde tegenwind slechts zelden door het middenvak kwam. In de weinige keren dat de aanval wel werd bereikt, werd er echter niet gescoord. Merwede kon daarom met een 35 overwinning vertrekken. drietal ae naas, terwijl Teune tegen Van Dijk het vierde punt voor zijn team scoorde. Kramer verdedigde erg sterk, en daar kwam het aanvallend ingestelde Radio Molenaar niet door heen. Tempo Team nam wel de lei ding, maar Molenaar liep toen weg naar een 14 voor sprong. Het werd nog 2—4, waarna Van Opstal de halve winst al veilig stelde: 2—5. Via 3—5 stelde Oppenheim vervol gens de volle winst veilig (3—6), waarna Kramer met zijn derde winstpartij de eind- - stand op 4—6 bracht, Bowling Maassluis Bowling Maassluis, spelend in de overgansklasse E, is kenne lijk wat van plan, In Gouda werd bij R. en R. 2 een overui- gende 2—8 overwinning ge haald. 2oat hetMaassluise trio nog ongeslagen is. Frans Capelten was opnieuw de grote man, want hij scoorde weer een hattrick. Wim van der Poort en Nico Capellen wonnen ieder twee partijen, terwijl de gebroeders Capel len ook het dubbel wonnen Van spanning was avenge' is geen sprake, want Bowling Maassluis liep meteen naar een 6—0 voorsprong. P«. daarna mocht de thuisclub iets erug doen, maar dat was al niet meer van belang. bracht door een penalty te benutten. Ruststand 6—6. In de derde minuut van de tweede helft waren het Aad Ham en Herman Haze wink el die UVG weer aan 8—6 hiel pen. Dat bij handbal de doel punten als appels van de boom vallen, werd hierna duidelijk door Wilton gede monstreerd. In een tijdsbe stek van zes minuten scoor den de rood-witten vijfmaal achter elkaar zonder dat UVG er aan te pas kwam. Rob Lugtigheid en Henk Houdt namen elk twee tref fers voor hun rekening en Hans Kooy bracht Wilton aan een 8—II-voorsprong. Toen daarna UVG in de enkel verdedigde werd dit bestraft met een strafworp. Hans Kooy zag zijn inzet door UVG-keeper Jan van Zant wijk gestopt De2e tegenslag heeft Wilton de das om ge daan, ÜVG daarentegen putte hier moed uit en via de ge broeders Aad en Jan Ham kwam UVG weer naast Wilton 11—11. Toen moesten er nog negen mi nuten gespeeld worden cn profiteerde UVG van het feit. dat Wilton iets te veel had gegeven. Via Jos Lcch, René Bos en Jan Ham liep de ploeg uit naar 14—11. Kort voor tijd bepaalde Martin Draer de eindstand op 16-11. UVG-tramer Gerard van Eijk na afloop: „Van onze zijde is er zwak gespeeld. De dubbele trainingen en de bekerwed strijd van vrijdag is waar schijnlijk wat te veel voor het team. Toen wij in de tweede helft op een achterstand wer den gezet, werden ze goed wakker en hebben het gevaar voor een nederlaag goed inge zien. Ook wil ik de Wilton- doelman een compliment ma ken voor zijn voortref fél ijc werk. Fantastisch, wat die knaap heeft gepresteerd". Coach Jan Teeuw van Wilton Fijenoord. over de wedstrijd: „UVG had tets meer kracht dan wij, vooral aan het einde hebben ze goed gebruik ge maakt van hun routine. Maar ik ben blij, dat wij niet wegge speeld zijn en dat wij er aan hebben meegewerkt, om er een goede partij van te ma ken. De jongens hebben zich goed aan de opdracht gehou den. UVG is gevaarlijk met hun break outs, en dat heb ben ze goed ingezien". De Voorne-speeister ruimt op voordat Spirit gevaarlijk kan worden. Schiedam/Vlaardingeu Voor de hockeyclubs uit het Waterweg gebied waren dit weekeinde weer een groot aantal goede resultaten te melden. Alleen de dames van Asvïon kwamen tegen het sterke Victoria niet tot winst Vooral de heren van Evergreen waren op schot: 4-0. Het damesteam van Asvïon heeft tegen het gedegradeerde Victona met de zege kunnen behalen. Al moet wel worden gezegd dat de 2-Ö nederlaag tot stand kwam na een aan trekkelijke wedstrijd van bet- de kanten. Waarbij de twee bondsscheicisrechters ervoor zorgden dat de wedstrijd een uitstekend verloop had. Bij Asvïon, dat ondanks het Rot terdamse overwicht redelijk wat kansen kreeg, speelde vooral Marijke van Senden een sterke wedstrijd. De Asvion-heren wisten zich goed te herstellen. In een aan trekkelijke wedstrijd werden de heren van Forward met 2-Ö teruggewezen. Coach Jan Wil lem Tulhng: "Ik ben erg te vreden. We hebben niet alleen goed gespeeld, de wedstrijd had ook een vlekkeloos ver loop." Asvïon kwam door twee gave treffers van Ronald Jacobs aan de uiteindelijke zege. Ook de dames van Spirit heb ben ervaren dat spelen in Voome tegen Voome geen eenvoudige opdracht is. Al werd het uiteindelijk 1-1, Spi nt had het meeste recht op de zege. Niet geheel volgens de regels Ruiten van de beide scheidsrechters bleek echter het grootste struikelblok Voor de Schiedamse dames scoorde Annelies Willems ter wijl een treffer van Marijke van Leeuwen een doelpunt zag afgekeurd. van Vught zocht Spirit na rust de aanval op hetgeen twee doelpunten opleverde. Gé Hengst en Frans van Leeuwen waren de schutters. Bij Spirit maakte Rein Hengst zijn rentree. Ook de heren van Pollux be haalden een overwinning. Te gen Zandvoort werd na een ruststand van 1-1 met 3-1 aan het langste eind getrokken Jan Imhof opende de score maar via een strafpush wist Zandvoort gelijk te komen. Na rust een sterker Pollux dat door twee doelpunten van Ben Hoftijzer aan een ruime 3-1 zege kwam. Doelman Ed win Boogaard was de grote uitblinker in dit sportieve duel. Evergreen Spirit-heren deden het heel wat beter. In de uitwedstrijd te gen VCL werd met 0-2 ge wonnen. Bij de rust was de stand nog 0-0. Met een sterk spelende middenvelder Paul Het herenteam van Evergreen blijft het goed doen deze aupetitïe. Dit keer werd De jjssel hel slachtoffer van de dadendrang van de Maasslui- zenaren. Met 4-0 werd de te genstander naar huis ge stuurd. Bij de rust was de stand nog 6-0. Na de pauze opende Han van Duiken de score die door Can Bulman, Aarth de With en Derk Rom- colthoff werd uitgebreid. De beide invallers Jan Rebel en. Lout Nederlof speelden een goede wedstrijd. De dames van Evergreen had den geen moeite met Krim pen. Met 2-Q werd gezege vierd. Een stand die al voor rust was bereikt door treffers van EI!y Pijpers en Nelleke Reinigert, Na rust kwam Knmpen nog wel sterk terug maar de defensie van Ever green wist van geen wijken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 8