SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente pakt bejaardenzorg aan „Voederverbod voor alle dieren, niet alleen zwerfkatten" de proef jjËpgjij SG maakt ruimbaan voor straatmuziek Het grootste Vijfdeklassers houden enquête op Baehplein Ik neem Nieuwe consilient stadsvernieuwing heet Jos Reehorst „Er zijn nog 284 wachtenden voor uw j Niet iedereen behoeft direct in een tehuis BËiaSÊÊSÉÊÊmxmm»êmsism Sinterklaas is te duur Wie krijgt een I kogelvrij vest? Man slaat sexfotograaf uit huis Dinsdag 27 september 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 102de jaargang no. 25926 - 4 PAGINA'S- Broersvesl 3 telefoon administratie 268091 redactie 262566 - ktaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De ge meente Vlaardingen gaat het bejaardenbe leid professioneler en meer efficiënt aanpak ken. Na twee jaar ran voorbereiding wordt hiertoe vanavond de Stichting Raad voor het Ouderenwerk Vlaardingen (SRQV) opgericht. Deze stelt zich ten doel het wel zijnsbeleid in Vlaar dingen te bevorderen door het coördineren van alle activiteiten op dit terrein. Deze coördinatie ivordt moge- lijk gemaakt door het samen- voegen van de activiteiten van de Algemene Stichting VÏaar- dingse Bejaardenzorg, de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk en de gemeente Vlaardingen. Bij het totale project zijn 33 instan ties betrokken. De jaarlijkse exploitatielasten worden ge raamd op circa 600.000 gil den. Centraal bij de SROV staan de gevolgen, die voortvloeien uit de adviezen van de commissie voor het centraal openimings- beleid. Hoewel de wet hierop pas begin dit jaar van kracht is geworden, wordt in Vlaar dingen reeds enige jaren met dit nieuwe systeem gewerkt, Het komt er op neer dat een onafhankelijke commissie de schaarse, vrijgekomen plaat sen in bejaardentehuizen en bejaardewoningen verdeelt. öm dit zo eerlijk mogelijk te doen heeft de minister be paald dat in een dergelijke commissie geen afgevaardig den van belanghebbende or ganisaties en stichtingen, zoals bestuursleden of directies van tehuizen zitting magen heb ben. In Vlaardingen hebben, in de commissie centraal opne- mingsbeleiö zitting: een arts, twee maatschappelijk wer kers, een wijkverpleegkundi ge van het Interkruis en een vertegenwoordiger van het Bureau huisvesting. Zoals be kend is het nieuwe landelijke beleid er op gericht dat de ouder wordende man of vrouw zo lang mogelijk in zijn of haar eigen omgeving moet blijven. Iemand, die in een bejaardente huis wil gaan wonen, omdat deze niet helemaal meer in staat is zich zelf te verzorgen, behoeft volgens dit nieuwe, principe niet direct te worden opgenomen. Via de Raad voor het Ouderenwerk Vlaardin gen wordt dan bezien of ie mand langer in zijn eigen huis kan blijven, wanneer er hulp komt in de vorm van bijvoor beeld maaltijdverstrekking, wasserij, lichamelijke verzor ging. o Een blik in de gloed nieuwe re creatiezaal van het be jaardenhuis in de Biois van Tres longstraat in Vlaardingen West. Biljar ten en koffie drinken voor alle oudere mensen, niet alleen voor de 65-p!us- sers. Een van de gevolgen van dit nieuwe beleid is dat het dienstencentrum een belang rijker rol gaat spelen dan tot nu toe is geweest. Het dienst encentrum heeft nog te veel het etiket ogeplakt dat het bestemd is voor een bepaal de, geselecteerde groep oude ren. Wethouder Jo Vermeule- van Dijk van sociale aangele genheden pleit in dit verband over het „weghalen van drempels". Daarom ook moet in elk dienst encentrum - Vlaardingen kent er thans drie - een projectlei der komen. Zijn taak is de ouderen meer te laten deelne men in de-saxnenleving. Thans wordt naarstig naar een dergelijke figuur gezocht. Ge zien zijn gecompliceerde taa komschrijving moet het vol gens ingewijden gaan om een schaap met vijf poten. Zo zal hij de vrijwilligers activiteiten moeten stimuleren, het orga niseren van. recreatieve activi teiten, het bevorderen van de contacten tussen de ouderen en andere leeftijdsgroepen, maar ook het adviseren van het bestuur van de SROV en het begeleiden van plaatselij ke samenwerkingsverbanden. In de naam van de nieuwe stich ting wordt gesproken over „ouderenwerk,,. Ouderen werk, omdat het niet meer alleen gaat om 65-pIussers. „Iemand is niet van de ene op de andere dag bejaard, omdat hij 65 wordt", zegt mevrouw Vermeule. „Vandaag de dag lopen heel wat mensen rond die reeds op hun zestigste ver jaardag of zelfs eerder gepen sioneerd worden. Dat geldt trouwens ook voor degenenen die arbeidsongeschikt zijn verklaard. Al deze mensen moeten in 20'n dienstencen trum goed aan hun trekken kunnen komen met behulp van de projectleider,,. Schiedam Het moet vrij zijn om op straat muziek te maken. Straatmuzikanten moeten zondermeer overal in de stad kunnen optreden. Althans, dat vindt de Sehiedamse Gemeenschap. Aan burgemeester en wethouders gaat deze stichting daar goedkeu ring voor vragen. Aanvankelijk stelde het dage lijks bestuur van de SG voor om hiervoor alleen het gebied aan te wijzen dat wordt be grensd door Broersvest, Ba terstraat, Hoogstraat en Koe markt. De slichtingsraad ging onlangs echter akkoord met het voorstel van het lid Han- neke Scheeres om. die plaats bepaling voor de binnenstad weg te laten, omdat anders andere delen van de stad, bij voorbeeld de Groenelaan in de Gorzen, niet aan de bak zouden komen. Schiedam Op de intocht van Sinterklaas wordt steeds meer bezuinigd. De Sehie damse Gemeenschap kan uit de stichtingskas geen vijfdui zend gulden meer missen voor de goedheiligman en daarom wordt zaterdag 26 no vember de rijtoer door de stad waarschijnlijk een stuk korter. Wat dit jaar betreft is dat de eerste bezuiniging. Een paar jaar geleden begon de culture le stichting de intocht al te beperken door de aankomst met de boot uit het feestpro gramma te schrappen. De Sint zette toen niet meer op de Nieuwe Haven bij de ïtho- fabriek voet aan wal, maar kwam via de Maasdijk (vanaf scheepswerf Gusto) de Gorzen binnen, in welke wijk eerst een ritje werd gemaakt alvo rens naar het stadhuis te gaan om burgemeester drs. Arie Lems te begroeten. De bedoeling was vorig jaar om de Sint voortaan telkens in eert andere wijk de stad te laten binnenrijden. Dat blijft waarschijnlijk zo, maar of verschillende rustpunten in het programma haalbaar zijn' en of verschillende verenigin gen nog om medewerking wordt gevraagd, dat zijn za ken waarover de stichtings- raad van de SG zich eerst wil bezinnen. Op advies van het dagelijks bestuur van de stichting overweegt men na melijk aanzienlijk minder geld uit te trekken. De straatmuzikanten zullen zich echter toch wel aan een paar regels moeten houden. Aller eerst is de doorlopende, ver gunning volgens het SG-or.t- werp niet bestemd voor dec- ironisch versterkte muziek, die te gauw overlast zou kun nen bezorgen bij winkels en bedrijven. Ook zal niet te lang voor een winkel gestaan, mo gen worden, tenzij niemand daar hinder van ondervindt. Bij de SG dubt men nog of de straatmuzikanten met de pet mogen rondgaan of dat zij alleen een bakje of een open gitaarkoffer mogen neerzet, ten. Dat laatste in verband met concurrentie voor be roepsmensen, zoals de orgel man, Koperen Ko en Nikkelen Nclis. Vlaardingen „Hoe ade quaat is het Vlaardingse politiekorps?". Dit werd gisteravond op de commissie voor algemene zaken gevraagd door Pv- dA-raadslid Henk Krab ben. Hij doelde hiermee op „de huidige beroerde - terroristische - actuali teiten in ons land51. Het antwoord op deze vraag kwam van politie commissaris Ben van To ledo: „Wij hebben welis waar kogelvrije vesten; die worden zelfs aan an dere korpsen uitgeleend. Maar het zijn er slechts vier. Een grootscheepse inval kunnen we dus niet doen". Van Toledo vervolgde: „Kijk, als de Mobiele Eenheid actief is - en van de landelijke politiekorp sen worden mensen opge roepen - dan zit je ook met een tekort aan derge lijke vesten. Moet je soms de mensen van dat poli tiekorps met weinig vaca tures een kogelvrij vest gunnen? Je kan maar een beperkt aantal mensen voorzien. Maar wie?". ri Ho Het grootste over dekte dok van Nederland is Maar voor ge bruik. Het ge vaarte van 220 meter lang, 55 meter breed en ruim 27 meter hoog staat bij Wilton Fijenoord in Schiedam. In het overkapte dok 6 bij de werf aan de Admiraal de Ruyterstraat worden twee standaard-fregat- ten voor de Ko- nintóijke Marine gebouwd. Gymnastiek voor ouderen in het dienstencentrum aan de Emmastraat. Vlaardingen Een algemeen verbod voor het voederen van SI Ie dieren moet in de gemeente Vlaardingen wor den ingevoerd. Dat stelde het PvdA-raadslid Henk Krabben gisteravond in de commissievergadering voor algemene zaken, die werd gehouden op het politie bureau aan het Delftse veer nummer 6. Krabben verbond aan zijn voor- stel de restrictie, dat in met name de winter op speciale daarvoor aangege ven plaatsen wèl gevoederd zou mogen worden. De opmerking van het PvdA- raadslid vloeide voort uit de discussie over het voorstel van het college van B en. W inzake de zwerfkatten. Tot groot genoegen, van vooratte r/burgemeester Wim Kieboom konden de commissieleden zich scharen achter de gewij zigde versie van dit voorstel, Vanuit de commissie werd ech ter aangevoerd dat in samen hang met de aanpak van het zwerfkattenprobleem, in de Algemene Politieverordening een voederverbod voor katten moest worden opgenomen. Burgemeester Kieboom merk te hierover op dat er spoedig over gesproken zou worden. Door een vraag van de ex-frac- tievoomtter van de WD Jan Madem bleek dat politiecom missaris Ben van Toledo in tegenstelling tot de burge meester een dergelijk ver bod niet zo zag zitten. Mader a's vraag: „Wat doet de politie als er al of met moedwillig gesaboteerd wordt door de bevolking bij de geplaatste kooien?" Kieboom antwoordde op deze vraag, dat zo'n eventuele sa botage met kan worden voor komen. „Anders moet je bij elke kooi een mannetje neer zetten, En dan komt er geen kat meer", zei de burgemees ter, die toch van mening was dat de APV met een voeder- verbod moet worden aange past Commissaris Van Toledo bena derde de zaak echter negatie ver. Zijn woorden: „Ik ga er van uit dat je moeilijkheden krijgt met de bevolking. Hoe naar 'took klinkt: de nood zaak van zo'n voederverbod leeft met bij de bevolking. Daar komt dan nog by dat als iemand voer neerlegt, hij/zij natuurlijk kan beweren, dat het met voor de zwerfkatten, maar voor de eendjes is." Op deze discussie haakte zoals gezegd Henk Krahben W, de verklaarde „dat een voederverbod voor katten geen effect zou sorteren". Vandaar ook zijn voorstel voor een algemeen voederver bod. Burgemeester Wun Kie boom vertelde hierop, dat hij het voorstel van Krabben „graag mee nam". Dit werd ook zc gezien door Van Toledo. Bij het invoeren van zo'n algemeen voederver bod zou de politie in ieder ggval een grotere juridische armslag hebben. Schiedam Scholieren helpen de gemeente en bewoners van een deel van Grocnoord. Daarop komt althans het ini tiatief neer. dat onderwijzer Rens Brinkman heeft geno men met zijn vijfdeklassers. Waarschijnlijk begint morge nochtend de rijfde klas van de Dokter Van der Kuyschool op het Baehplein met een en- quète onder de onwonenden. Onderwerp is de reconstruc tie, waarover zich momenteel ook een kleine bewonerscom missie buigt Daarmee wordt vooruitgelopen op de gemeen te (zie onze kracht van maan dag 22 augustus), want nog niet zeker is of de reconstruc tie wel doorgaat Dat hangt af van de mate, waarin wordt opgehoogd. Overigens is pas eind volgend jaar vermoede lijk die ophoging te verwach ten. Toch heeft de bewonerscommis sie alvast de meningen van bewoners van het Baehplein gepeild. De leerlingen van de basisschool op het Baehplein gaan het professioneel aan- pakken. Met rijen vragen en formulieren gaan zij huis aan huis langs om bewoners te vragen, welke ideeen deze hebben over herindeling van het Baehplein. Zoals bekend hangt één en ander samen met de totstandkoming van winkelcentrum Kethel. Leraar Brinkman is op de ge-, dachte gekomen door het pro ject „School en wijk", waar over de schooltelevisie al veel heeft laten zien. Daarbij ging het erom (met als voorbeeld een plein in Amsterdam, waar integratie tussen scholieren en bewoners en gemeente werd verwezenlijkt), dat op school werd meegedacht over de toe komst van de wijk. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad, de Haagsche Courant of Het Binnenhol. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis ap proet toe in com bin s tie met: O Rotterdamsch Nieuwsblad D Haagsche Courant Mei Binnenhof RN HC BH - NWC Naam Adies Woonpt Tel Deze öon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 232, Oen H&bq. Antwoordnummer &34. Rotterdam. Vierdingen/Rotter dam Jos Reehorst uit Rotterdam wordt de nieuwe consulent stadsvernieuwing. Per 1 oktober zal de Rotter dammer als gedetacheerde van de Stichting Welzijn Vlaardingen (SWV) in dienst treden van de gemeente Vlaardingen. Een voorwaarde: Jos moet deze week nog een tentamen doen. op de Technische Hogeschool in Delft. Hiervoor moet hij wel slagen. De nieuwe consulent stadsver nieuwing hoopt rond de jaar wisseling zijn studie Volks huisvesting af te ronden. Het afstudeerproject van Reehorst is een scriptie met als onder werp „Huursubsidie". In zijn scriptic zal de Rotterdammer een antwoord proberen te ge ven op de vraag „hoe je tol een schappelijke huur kan ko men". Jos Reehorst heeft op het ge bied van stadsvernieuwing veel ervaring opgedaan in de Rotterdamse wijk Fcijenoord- In Vlaardingen zal hij de opvol ger zijn van de Schiedammer Henk Richter, die gedurende een periode van vier maanden de stadsvermeuwingsconsu- lent van Vlaardingen was. Richter kon zijn draai echter niet vinden en het was toen zoeken geblazen naar een plaatsvervanger. Dit heeft nu ongeveer een half jaar ge duurd. Voor de definitieve aanstelling van Jos Reehorst zal op korte termijn toestemming worden aangevraagd bij het ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Ook het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders moet zijn jawoord nog uit spreken. Vlaardingen. In totaal 284 Vlaardingers zitten te wachten op een telefoon aansluiting op de wijkcen- trale in het Centrum. Aüe nummers die beginnen met of 34 of 35 zijn op deze centrale aangesloten. In Vlaardingen staan twee telefoon centrales: eent j e in het Centrum, de andere in Holy. In Holy heeft in augustus - de vorige maand - een uit breiding plaatsgevonden van tweeduizend extra nummers, Deze centrale telt nu zevenduizend aan sluitingen. Er is daar geen wachtlijst Om het gebrek aan „cen trum-nummers" uit de we reld te helpen, worden in februari zo'n 750 nummers van Holy „overgedragen" naar de centrale in het hartje van Vlaardingen, die een capaciteit heeft van negentienduizend tele foonnummers. Voorts 2aJ in Holy nog eens uitbreiding plaatsvinden in - zo luidt de planning - juni '78. Dan komen er nog dr edinzend bij, waar van zeshonderd aansluitin gen, bestemd kunnen gaan worden voor het Centrum. Schiedam liet maken van pikante foto's heeft i - n 39-jarige fotograaf i tanden gekost De man die de politie al leen wil omschrijven als „van buiten Schiedam" maakte van een vrouw foto's terwijl deze in haar woning in een wufte biki ni poseerde. Tot groot plezier van beiden ging dat prima tot de even eens 39-jarige echtgenoot thuiskwam. De Schiedammer reageerde woedend op de aanwezig heid van de voor hem wildvreemde fotograaf Hij sloeg deze prompt de deur uit Met bebloede mond droop de sexfoto graaf af naar hef Ges meenfehuis, waar zijn verwondingen werden behandeld. Daarna deed hij zijn beklag bij de poli tie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1