André Molster donateur van Schiedam I m p»'0m immmm NOGMAALS SVV- §pom MVC-dames: meer Volleybal-competitie van start Korfbal teams denken a! aan de zaal Na onenigheid met trainer Jan Bnrkh op Har,a FC VLAARDINGEN Peter van der Weyden nieuwe heren-coach DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1977 JUVENTUS WEER UIT - mmk:. ilutina Programma Zaalvoetbal VOLLEY PASSAGE SHELL 6 CKC Maassluis zonder vaste trainer-coacli Vlaardingen De laatste maand van de eerste helft van de veldkorfbalcompetitie staat weer voor de deur. Reeds nu zijn er wedstrijden voer de zaal hekend, zodat de korfballers een drukke maand tegemoet gaan. Ko mende week heeft Oranje Nassau een vrij weekend en krijgt men de gelegenheid om de spanning rondom de trai ner en enkele spelers op te lossen. Harga moet nu bewij zen, dat men echt op de goede weg is terwijl ook van de andere teams klinkende suc cessen verwacht worden. Tot nu toe draaien alle teams vrij goed mee. Harga. SSC Harga gaat zaterdag op bezoek bij Altius in Hilver sum. Een totaal onbekende vereniging voor Harga. Ge zien de resultaten van de Hil versummers zal er wel geen onderschatting bij zijn. Wan neer men weer zo gemoti veerd speelt als afgelopen zondag tegen DKC, dan moet een goed resultaat mogelijk zijn. Ylaardingen Na de nederlaag tegen Swift staat men nu voor de zware opgave om OSCR af te stop pen in een thuiswedstrijd. Een pittige opgave, want de Rot terdamse formatie draait op het ogenblik erg goed. Vlaar- dingen zal dan ook tot het uiterste moeten gaan om tot een goed resultaat te komen. Een gelijkspel lijkt een haal bare kaart. Hoekse SV. Dat er weinig onderhng verschil is heeft Hoekse SV aan den lijve ondervonden, want men moest een punt laten aan hek» kesluiter Nieuwerkerk. Tegen Vdocitas krijgt men de kans om revanche te nemen. CKC Maassluis CKC Maassluis staat weer met beide benen op de grond en weet dat men er nog lang niet is. Al zal het nu wel moeilijk worden zonder vaste trainer- coach. Maar hopelijk weet men die klap goed op te van gen. In Pijnacker ontmoet men Avanti. Een geduchte te genstander, die men door lang opgezette aanvallen uit het rit me moet zien te krijgen. ODO ODO lijkt uit betere resultaten te boeken, dan in thuiswed strijden. Daarom mag men verwachten dat men het tegen SEV weer goed doet. Toch wordt het een moeilijke opga ve. Succes Succes ontmoet in Rotterdam De Spartaan. Een zeer mot», lijk karwei, want in deze wed strijd speelt meer mee, dan alleen de punten. Hopelijk kan Succes zich daarover heen zetten en profileren van de-moeilijkheden bij De Spar taan. Spirit In Capeile a d. IJssel gaat men op bezoek bij De Kapellen. Een oude bekende, waartegen al menig duel uitgespeeld is, ook ditmaal kan men een duel óp het scherp van de snede verwachten. Een wedstrijd waarin een gelijkspel de meest voor de hand hggende uitslag is. t OD1 Na een weck rust komt ODI ditmaal in aktie tegen Oiym- pia 2. Een moeilijke tegen stander, waaraan ODI beide handen vol heeft. Schiedam Het eerste heren team van Juventus speelt het komend weekeinde zijn derde achtereenvolgende uitwed strijd. De Schiedamse basket ballers gaan naar Spaken hurg om tegen Anquilla te spelen. Deze ploeg is vorig seizoen tweede geworden, één plaats voor Juventus. Omdat Anquil la een Amerikaan in haar midden heeft zal het voor de Schiedammers zonder twijfel een moeilijke wedstrijd wor den. Het damesteam speelt morgen haar eerste thuiswed strijd. Om 20.00 uur wordt in. sporthal Margriet gespeeld te-, gen Red Stars uit Soest Van, deze tegenstandsters moet Ju ventus kunnen winnen waar-i door de nederlaag van afgeïo-' pen week tegen Parker weer goed gemaakt kan worden. Schiedam Negen jaar heeft André Holster in het eerste elftal van Schiedam gespeeld. Nu echter, op 29-jarige leeftijd, heeft hij abrupt afscheid geno men. De voetballer met de toch wel rijke historie is „gewoon" donateur, öit omdat de nieuwe trainer Jan Burki hem het afgelopen weekeinde niet op stelde. En omdat André het vertikte te spelen in het tweede elftal. „Volgens Burki ben ik te lief", zegt de teleurgestel de Holster. „Daarom pas seerde hij mij. Kijk, als ik gefaald zou hebben was ik er zondermeer mee ac- coord gegaan dat ik niet zou worden opgesteld. Maar dat heb ik niet. Voor mezelf had ik het idee dat ik nog zeker vier jaar mee zou gaan. Dat is dus niet gelukt. Ik heb echt het ge voel dat de trainer een zondebok moest vinden en dat ben ik nou geworden". Eerlijk De oefenmeester denkt er an ders over. Motiveert: „Het is gewoon niets anders geweest dan een eerlijke beoordeling. André toont te weinig initia tief. Dat is een kwestie van persoonlijkheid. Bij Schiedam zijn het vorig jaar een flink aantal spelers vertrokken. En ik krijg de indruk dat Holster vooral geleid werd door Leen van der Ploeg. Ik hoopte dat André met zijn karakter via het tweede elftal zich weer zou bewijzen. Daarom had ik ook nooit verwacht dat hij ineens op zou stappen en alles in zou leveren". Van Schiedam-zijde is van alles gedaan om Holster op andere gedachten te brengen. Diverse door Martïjn Verwaaijen gesprekken hebben plaatsge vonden. Alleen Jan Burki heeft nog niet met 2ijn vroege re selectiespeler gesproken. Holster: „Het kwam echt rauw op mijn dak, die beslis sing. Ik heb niet met Burki gesproken nadat ik ben weg gegaan maar wel met de oud voorzitter Van der Touw. Aan hem heb ik ook duidelijk ge maakt dat ik het niet eerlijk vind dat juist ik gepasseerd werd. Bij Schiedam klopt het verdedigend best wel. Maar de voorhoede kan geen doel punten maken. Daarom is het voor ons een ramp als we achter komen te staan". Emoties Jan Burki: „Inderdaad is door veel mensen met André ge sproken. Ik heb dat niet ge daan omdat ik al zag dat de emoties te hoog opliepen toen hij wegging. Ik blijf er echter van overtuigd dat ik hem eer lijk heb beoordeeld. Hij is een uitstekende speler maar heeft nog niet bewezen dat hij een vaste eerste elftal-spe ler is. Dan kan ik het tegen over de anderen die ook knokken voor een plaats niet maken om hem toch te hand haven". Waarna de oefenmeester wel zegt: „Echt, ik zou het ver schrikkelijk vervelend vinden als we niet tot een oplossing zouden komen. Want André blijft welkom. Ik had gelijk ook gedacht dat hij wel op z'n besluit terug zou komen. Heus, ik hoop dat dat alsnog gebeurt. Want een nieuwe do nateur is voor de vereniging wel prettig maar ik heb hem toch liever als speler HE322ÏE25 Jan Burki vervelend Schiedam/VIaar dingen Nadat de „grote jongens" elkaar een paar weken geleden op het scherpst van de snede hebben bestreden komen dit weekeinde de jeugdelftallen van SVV en FC VlaaTdingen tegen elkaar ïn het veld. De FC onder leiding van Slobodam Dutina, SVV onder die van Jan van der Velden. Een duel waarin vooral de naam Dutina herinnerin gen oproept Immers, vorig jaar nog had hij SW onder zijn hoede. „Ondanks het feit dat ik weg ben gegaan bij SW blijf ik toch SW-er", zegt de Joegoslaaf, „maar ze kunnen er wel op rekenen dat ik naar Schiedam kom om te winnen." Dutina kent zijn komende te genstander nog maar nauwe lijks: „Er is daar natuurlijk veel veranderd. Ik ken er wel een aantal spelers van raaar daar hecht ik niet zoveel waarde aan. Het enige wat we moeten doen is ons aan passen aan hun spel." FC Vlaardingen heeft nogal wat problemen wat betreft de op stelling. Dutina: „Doordat Dick Beek waarschijnlijk wordt geschorst en ook Toon Eggers die kans loopt zal ik wel twee spelers moeten mis sen. Zeker Peter Eikelen boom. En ondanks het feit dat Martin Voorbach een talent volle keeper is missen we Pe ter wel." Jan van der Velden kent waar schijnlijk weinig problemen met zijn opstelling. Opval lend nu SVV een ziekenboeg heeft die is afgeladen. De oe fenmeester: „Waarschijnlijk zullen Jan den Tuinder, Ri- nus Steenbergen en Bas van Noortwijk wel weer kunnen spelen. De enige die ik waar schijnlijk wel moet missen is Erik Versteeg. Omdat Huigen geblesseerd is." „Maar", zo vervolgt Van der Velden, „daar staat tegenover dat Wim Mulder in ieder geval één helft zal spelen. Hij mag het weer voorzichtig gaan proberen. "Ik neem aan dat dat voor de andere spelers een extra stimulans as. Te meer daar Mulder mij al heeft gezegd dat hij zich helemaal waar wil maken. Dat kan al leen maar positief werken op de rest." Onbekend FC Vlaardingen is voor Jan van der Velden een onbeken de tegenstander. „Ik heb ze alleen vorig seizoen een paar keer zien spelen. Maar dat zegt niets. Ze speelden toen wel aantrekkelijk voetbal. Maar ik neem aan dat ze ze ker Paul Vork en Peter Eike lenboom moeten missen. En dat is voor ons dan weer een klein voordeel." SW—FC Vlaardingen. Een wedstrijd die zonder twijfel heel ander voetbal zal geven als het duel tussen de a-teams. Minder hard ook. Al zegt Du tina wel: „Nadat we een paar wedstrijden met niet al teveel inzet hebben gespeeld zijn we nu voor honderd procent ge motiveerd. En nogmaals: we komen om te winnen" Jan van der Velden heeft echter dezelfde plannen.... Jan van der Velden ....klein voordeel.. Maassluis Onopvallend, maar daarom niet minder intensief heeft de Maassluise volleybalclub MVC zich dit jaar terdege op het nieuwe volleybalsei zoen voorbereid. Omdat coach Theo Verrips aan het eind van het vorige, succes volle seizoen (pro motie van de tweede divisie) te kennen gaf zich niet meer voor de senioren beschikbaar te stellen, maar zich uitsluitend met de opleiding van de jeugd te willen bezig houden, moest er naar een nieuwe coach worden gezocht. Een oplossing diende zich al snel aan, omdat Cees Vijf- vinkel bereid bleek de plaats van Verrips bij de dames in te nemen. Cees Vijfvinkel is geen onbe kende in de volleybalwe reld. Hij speelde vijf jaai eerste divisie in Den Haag bij PVC en na een hard nekkige blessure, die hem voor de aktieve sport uit schakelde, was hij drie sei zoenen lang trainer/coach van dat zelfde PVC. Hoewel hij vorig jaar niet ak- tief meer bij volleybal be trokken was, volgde hij alle wedstrijden van het MVC da mesteam, waarin zijn vrouw Mieke speelt. Cees Vijfvinkel: „Ik heb dt groep dus vrij goed leren ken nen en toen Verrips stopte en het bestuur mij vroeg, heb ik direkt Ja" gezegd. Ik heb erg veel vertrouwen in het team, waarin naast de routine van een Joke van Beekum en Mie ke Vijfvinkel, ook veel talent zit. Het zal dit jaar in de landelijke tweede divisie niet eenvoudig worden de succes sen van de laatste jaren (drie maal achtereen promotie) te herhalen. Ook de dames be seffen dit en zij waren, anders dan het vorige jaar, dit jaar wel bereid tweemaal per week Maandag: Schiedam—MW'27, 19.00 uur, Margriethal Martinit—TDC, 19.45 uur, Margriethal Groenoord—VOB, 20.30 uur, Margriethal Hermes DVS—Unicum, 21.15 uur, Margriethal VSV—Oldi, 20.30 uur, Lijnbaanhal RKWIK-GWS, 22.00 uur, Lijnbaanhal FC Tybex—WK, 20.45 uur, Olympiahal VDL—De Musschen, 21.30 uur, Olympiahal MSV'71Siod, 22.15 uur, Olympiahal HION—Excelsior M Steeds Volharden—Ex- ceïsior'20 FC MSA-SW SVDF-BFC EDS—Demos WOH—Zwaluwen Ursus—GSV/Sero OACN Boys—SPSV SVO—FCN'66 DVO'32—Steeds Hooger Zwart Wit'28—DRZ (da mes) Donderdag: Activitas—Wilton noord Fije- te trainen. Ik verwacht dan ook dat wij dank zij deze grotere inzet en de daaruit voortvloeiende betere condi tie, konstanter zullen spelen dan vorig jaar". Kleiner Nieuwe gezichten zijn er buiten de coach niet bij MVC. De groep is zelfs kleiner gewor den omdat Annemiek Verrips halverwege de voorbereidin gen op het seizoen, te kennen heeft gegeven dit jaar niet meer te willen spelen. Cees Vijfvinkel: „Dit is een ge voelig verlies, omdat Anne miek gewoon een erg goede speelster is die als spclver- deelster een centrale plaats in het team inneemt. Door haar vertrek is ook de basis smal ler geworden. Ik moet nu de, competitie in met slechts ze-' ven speelsters terwijl ik acht speelsters toch wel vereist vind. De afstand tussen het eerste en het tweede team is zo groot, dat ik op dit moment daar geen aanvulling van kan verwachten. Wel hebben we enkele talentvolle jeugdspecl- sters, maar ik voel er voorlo pig met veel voor deze nu al bij het eerste te betrekken. Misschien dat ik in de loop van het seizoen wel aanleiding 2ie enkele talenten bij de groep te halen, maar dat 'hangt voor een deel van de ontwikkeling van de meisjes zelf af". Kloof Cees Vijfvinkel werkt er hard aan om de kloof tussen het eerste team en de jeugd zo klein mogelijk te maken. Een maal in de week traint het hoogste jeugdteam samen roet de selectie, waarbij de samenwerking tussen Vijf vinkel en jeugdtrainer Wim van Dijk voortreffelijk is. Toch gaat MVC een zwaar seizoen tegemoet, ook al om dat van de tegenstandsters, die bijna allen uit de omge ving van Utrecht komen, niets bekend is. MVC zal niet temin spelen voor wat het waard is. Ook voor het eerste herenteam is het bestuur er in geslaagd een nieuwe trainer/coach te vinden. Deze week heeft Peter van der "Weyden de training van de selectie op zich geno men. Peter van der "Weyden speelde enkele jaren bij Vol- ley'68 m Vlaardingen en train de vorig jaar de dames van GVC uit 's-Gravenzande. ,Na één training kan ik mij nog geen oordeel; over de groep vormen" zegt hij. „Wel is mij bekend dat MVC vorig jaar lange tijd kanshebber op de titel is geweest Er zit dus zeker talent in de ploeg. Ik reken op een goede samen werking dan komen de resul taten vanzelf. Wij spelen in de tweede klasse van het di- strikt, het heeft daarom geen zin meer ingewikkelde syste men te gaan spelen. Ik kies voor een eenvoudig, effectief soort volleybal en hoop daar mee tot resultaat te komen". 'Slobodan Dutina (links) behoort tot de technische staf van FC Vlaardingen. Naast .Dutina Jan Bouman. Theo Laseroms en Bas Gouka. Schiedam Deze week gaat de volleybalcompe titie 1977/78 van start. Een start die voor de gepromoveerde dames teams van MVC en Pas sage VCJ een sprong in het duister betekent. Voor de dames van Vol ley '68 en Shell en voor de heren van Volley '68 en Passage VCJ, is er opnieuw de vertrouwde omgeving van vorig jaar, zodat hier de prog noses wat eenvoudiger te maken zijn. Vanavond treden de he ren van Volley '68 als eerste aan tegen een ou de bekende, het Rotter damse Animo. De ver wachtingen zijn bij de sterk gewijzigde ploeg van de Vlaardingers hoog gespannen. On danks de moeilijke uit- wedstrijd m sporthal „Prins Alexander" zit er in dit duel een goede kans op de eerste winst. Trainer/coach Paul de Haan heeft het team ge degen voorbereid en verwacht hiervan de eerste vruchten te kun nen plukken. Een dag later, morgen avond kwart over acht, komen de dames van Volley '68 in het veld. In de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan ontmoeten zij dan Hob by S/K uit Den Briel. Gezien de resultaten van vorig jaar, mag coach Kees Zevenber gen vrijwel zeker óp winst rekenen. De overige duels worden allen op zaterdag ge speeld. 's Middags om half drie krijgt MVC in de Olympiahal Vleuten op bezoek. Zonder An- nemieke Verrips en on der leiding van de nieu we coach Cees Vijfvin kel, een moeilijke opga ve voor de Maassluise dames, die dit eerste op treden in de tweede divi sie niettemin met open vizier tegemoetgaan. Het damesteam van Passage VCJ speelt haar eerste wedstrijd van dit seizoen ook thuis. Om zeven uur treedt het aan tegen Ge- mini K II. De Schie- damsen, die door het vertrek van drie basis speelsters met een sterk gewijzigd team deze competitie ingaan, moe ten zaterdag ook nog coach Lex Mastenbroek missen, omdat deze vrij wel op hetzelfde uur in Spijkenisse moet spelen. Voor dit probleem heeft men intern een oplos sing gevonden. Niette min een moeilijke opga ve voor Passage. Het herenteam van de Schiedammers heeft zich tot doel gesteld dit jaar kampioen te wor den. Zaterdag in sport hal „Den Oert" in Spij kenisse kunnen zij de eerste stap naar dit doel zetten met een overwin ning op het pas gepro moveerde Spivo. Het damesteam van Shell tenslotte gaat voor haar eerste wed strijd naar Maassluis, waar MVC II de tegen standster is. Gezien de resultaten van vorig jaar, ligt een overwin ning voor Shell in de lijn der verwachting.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6