SCHIEDAMSCHE COURANT Maassluis zet de onteigening door PSP PROTEST EERT TEGEN" DUURBEiï! C PENBAAR VERVOER „Overbodig en beetje ja n Sint Radboud uit de brand 1 Installatie van Koos? van der Linden Eerste herfststorm: bomen hadden zwaar Van der Lely tekent (waar) bezwaar aan Pamfletten op stations Duits-sprekende vrouwen niet van Rote Armee Fraktion II III Vrouw schopt weer ruit in Twee auto's te water Bloedspoor RODE CAPRI GEVONDEN Communicatie- Willem weg bij brandweer Hans Versluijs over kritiek op Goudriaan SCHOEN PASTE NIET. Ziekenomroep ziet wel wat in hoorspelen -ill ma Maandag 3 oktober 1977» ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -102de jaargang no. 25930-8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Voor de derde maal in korte tijd heeft de 22-jarige Vlaardingse KL K- onder invloed van sterke drank een nat ingetrapt. Zondagnacht vernielde zij een ruit van een woning aan de Parallelweg. De ruit had een afmeting van twee bij ander halve meter. Eerder schopte zij een ruit bij het politiebu reau aan de Delftseveer en van een woning aan diggelen. De zeer agressieve vrouw werd ter ontnuchtering ingesloten. De Schiedamse muziekvereniging Sint Radboud heeft ondanks het slechte weer een geslaag de antiek-rommelmarkt en fancy-fair gehouden. In en rond zaal De Noord aan de Kerkweg In Kethel was het vanaf vrijdagavond tot en met zondag dikke pret Een greep uit de activiteiten: ballen- gooien, 't rad van avontuur, boekenbeurs, pijltjes gooien, een concentralietest, sjoelen en nog veel meer spectaculaire dingen. De opbrengst van hel hele gebeuren kwam ten goede van de spaarpot van Sint Radboud. Deze muziekvereniging telt behoorlijk wat jeugdige leden, die aan het eind van dit jaar hun basis-opleiding zullen voltooien. Daarna komen ze in het grote Radboud-orkest terecht Maar, alleen af voor het aanschaffen van nieuwe uniformen is veel geld nodig. Vandaar de rommelmarkt en fancy-fair. Ge lukkig kwam men in groten getale een kijkje nemen. Radboud-secretaris Peter Heljdra vermoedt zelfs dat de opbrengst zo'n 25.000 gulden zal bedragen. En dan is muziekvereniging Sint Radboud voorlopig weer een poosje uit de brand. De nieuwe burgemeester van Bleiswijk, de heer Jac. van der linden. Tot voor kort nog gemeenteraadslid van Vlaar dingen (CDA). Zaterdagmid dag is hij met veel vertrou wen in Bleiswijk als eerste borger binnengehaald. Vlaardings burgemeester W. A x Kieboom was er met een gro te schare plaatsgenoten aan wezig om de heer Van der Linden node uit te wuiven. Hij vertelde er de Bleiswijke- naren dat zij een burgemees ter hebben gekregen die be-* stuurlijk veel ervaring heeft en die de stad Vlaardingen in vele functies heeft gediend Ook de Vlaardingse CDA-af- deling was vertegenwoordigd in de rij van sprekers na de installatie Het "was dr. ïr. J. H. van Roon die namens het dagelijks bestuur van CDA- VJaardingen veel waardering uitte over zijn partijgenoot Uiteraard liet kersverse bur gemeester Van der Linden zich deze middag ook niet on betuigd. In zijn installatie-re de nam hij krachtig stelling tegen de polarisatie in ge meentebesturen, daarbij on getwijfeld denkend aan Vlaar dingen. De heer Van der Lin den betoogde dat niet moet worden gedacht vanuit tegen stellingen, maar dat men we derzijds moet openstaan voor de dialoog. Schiedam Tot tweemaal toe is het afgelopen weekeinde een auto uit het water geta keld. In de nacht van vrijdag op za terdag reed automobilist P. F. V. op de Dorpsstraat richting Kethel. Twee personen reden met hem mee. Doordat hij plotseling werd afgeleid, merkte V. een bocht niet op. De wagen belandde in de sloot Het drietal kwam met de schrik vrij. Zij liepen wel een nat pak op. Een dag later - de nacht van zaterdag op zondag - reed de 22-jarige B. van de K. de Noordvestgracht in. Inplaats van de bocht te nemen, reed de man recht door. Ook Van de K. hield aan het hachelijke avontuur alleen een nat pak over. Twee kikvorsmannen moesten naar het voertuig duiken, waarna de wagen op de kant werd getrokken. De eerste herfststorm heeft vooral in Schiedam zijn sporen nagela ten. De plaatselijke brandweer moest verschillende malen in actie komen. Een groot aantal bomen moest het door de harde wind ontgelden. Op de Zwaluwlaan, Mozartlaan, Nieuwe Damlaan en Lorentzlaan zijn bomen omgewaaid. Vooral de 25 meter hoge populier op de Lorentzlaan had het zwaar te verduren. Omwonenden sloegen dit met argusogen gade en waarschuwden de politie direct. Dat was op zaterdagavond rond negen uur. Als de populier zou zijn omgevallen dan zou deze terecht zijn gekomen tegen de gevels van een aantal woningen in de Lorentzlaan. De brandweer rukte uit en in samenwerking met de gemeentelijke* plantsoenendienst werd de boom gesnoeid. Pas tegen elf uur was het karwei geklaard, Voorts was de brandweer gistermiddag actief. Bewoners uit de Sint Liduinastraat hadden gemeld, dat een stel dakpannen was losgeraakt. Ook dit euvel werd snel verholpen. In Vlaardingen, Maassluis en de overige Waterwegsteden richtte de herfststormen betrekkelijk weinig schade aan. In de Vlaardingse Gijsbert van Amstelstraat sneuvelde een ruit „Maar", zo vertelt de wachtcommanant, voor de rest bleef het rustig". Maassluis Het landbouwma chine bedrijf Van der Lely te Maasland zal binnen veertien dagen (het zoveelste) bezwaar aantekenen tegen de onteige ningsplannen van de gemeen te Maassluis om in het bedt te komen van haar proefvel den in de Stcendijkpolder. Per advertentie hebben B en W de Maassluise bevolking officieel van hun plannen op de hoogte gesteld. Deze advertentie in een plaatse lijk advertentieblad heeft gro te verwondering gewekt bij mr. ir. H. Mulder van hei landbouwmachinebedrijf Van der Lely. Want, naar aanlei ding van het bericht in onze krant van 14 september waar in melding werd gemaakt, dat de gemeente Maassluis Van. der Lely op korte termijn ging onteigenen, liet burgemeester Theo van Dijke via zijn voor lichter, Koos Delhaas, in onze krant van afgelopen dinsdag weten „de zaak prematuur te vinden. Dit in antwoord op de mededeling van de heer F. Mans ens, chef hoofdafdeling stadsontwikkeling aan de heer Mulder, dat Maassluis Van der Lely op korte termijn wilde onteigenen. Gezien de brief die het landbouwmachi nebedrijf enkele dagen na de publicatie ontving en waarin om een schikking werd ge vraagd, had het er alle schijn van, dat de heer Mansens zijn mond voorbij had gepraat. Deze veronderstelling is nu on juist gebleken. Afgelopen woensdag - één dag na de publicatie waarin de burge meester zegt de zaak prema tuur te vinden - verschijnt reeds de onteigeningsadver- tentie! De heer Mulder van Van der Lely vindt dit een zeer merkwaardige gang van zaken: „Wij zullen dan ook tegen de ontejgenlngsplannen bezwaar aantekenen". Hij voegt er echter aan toe dat Van der Lely nog altijd bereid is tot schikken. Zoals bekend heeft het landbouwmachine- bedrijf de grond (gedeeltelijk eigendom, gedeeltelijk erf pacht) nodig voor het nemen van belangrijke proeven met landbouwmachines, In de praktijk zal een schikking neerkomen op grondruil. Het probleem dat zich daarbij voordoet is, dat de gemeente Maassluis niet meer over grond beschikt met eenzelfde structuur als die van de proef velden waar het landbouwma chinebedrijf nu nog de be schikking over heeft Burge meester Van Dijke was voor commentaar niet bereikbaar. Schiedam Vanochtend hebben leden van de PSP op beide NS-stations in Schiedam pamfletten uit gedeeld uit protest tegen de tariefsverhogingen van het openbaar vervoer, zoals deze zaterdag ingin gen. Landelijk blrfren de pacifistisch-socialisten strijden voor een gratis en beter openbaar vervoer, ook plaatselijk werd nu actie gevoerd tegen „de vicieuze cirkel van de af braak". Daarmee bedoelt de PSP: „Als de trein weer duurder wordt en het mes wordt gezet in het bus verkeer, zowel streek- als stadsvervoer, dan neemt de interesse voor openbaar ver voer af - en minder passagiers betekent: grote verliezen, en dan wéér prijsstijgingen en inkrimpingen!" Vanaf half zeven vanochtend was de PSP-Schiedam in touw. Volgens de leden is het op den duur zelfs goedkoper, als trein-, bus- en tramkaart jes worden afgeschaft en al les wordt betaald uit de be- lastingpot In pamfletten staat: „Dan kun nen de hoge kosten voor aan leg van nieuwe wegen worden uitgespaard, want door beter openbaar vervoer wordt aut overkeer ongetwijfeld be- perkt Jaren geleden was dat ook het streven van de rege ring. Maar nu treft de dwang tot bezuinigen juist het open baar vervoer, en voorts ook onderwijs, ziekenhuizen, wel zijnsvoorzieningen en sociale uitkeringen. Alleen oorlogsuit gaven bliiven buiten schot Het is toch te gek dat de F-16 wel met twee miljard volledig uit de staatskas kan worden betaald, terwijl onze spoorwe gen genoegen moeten nemen met een subsidiefooi van drie honderd miljoen?" Schiedam Vrijdagavond werd in de Overschiesestraat een bloedspoor gesignaleerd van maar liefst honderdentwintig meter. Een ieder die over deze zaak in lichtingen kan verstrekken, wordt verzocht contact met de Schiedamse politie op te ne men. I Vlaardingen De rode Ford Capri met daarin twee Duits-sprekende vrouwen die vrijdag rond het middaguur door de politie werd gezocht, is korte tijd later op een industrieter rein in Vlaardingen teruggevonden. Op het moment dat de politie de wagen aantrof was hij leeg. De Vlaardingse politie spoorde de vrouwen op. Uit het gesprek en uit de papieren is ter plekke vast komen te staan, dat de vrouwen - tussen 20 en 30 jaar oud - niets te maken hebben met de Rote Armee Fraktion. Via de pomphouder aan de Vlaardingse West- landscweg kwam vrijdagmiddag de tip bij de politie binnen, dat er twee Duits-sprekende vrouwen in een rode Ford Capri zojuist benzi ne bij hem hadden getankt Hij werd temeer achterdochtig omdat het nummerbord nogal slordig aan de auto was bevestigd. Bij het noteren van het kenteken heeft de pompbe diende echter een foutje gemaakt, waardoor werd aangenomen dat het kenteken vals was. Het opgegeven nummer kwam overeen met die van een Simca:personenauto. IIIIIIIill!IIIil1ll|ll|||l||ll1lll1!lll!lllilllllll|||nilllülllillIl[EI[!llIllltllllilllll|||III[||Ullll!llil||iininHlllQ!inillllllli1illl!ill[llllll!llillltllllI!lil!lllUI!!llllII!lllllllllll!ll!l'li)n!l!n![illilllllllllltlllll|j|||]!i|j|[|lil!|H Na een diensttijd van tweeen dertig jaar heeft centralist Willem Scholte de Schiedam se brandweer verlaten. Op een drukbezochte receptie in het stadskantoor heeft hij af scheid genomen. De 65-jarige Schiedammer, bij de brandweer bekend als een rots in de branding, en een manusj e-van-alles, schudde daar een paar honderd han den, vooral van ambtenaren bïj diverse gemeentediensten. Bij de centrale had Scholte namelijk niet alleen te maken met typische brandweer klus jes. Vooral met avond- en weekenddiensten geldt de centrale immers als een be langrijke bijpos t van de ge meentelijke woningdienst, ha vendienst, GG en GD en vrom-dïenst. Bescheiden zei Willem Scholte dan ook eens tegen ons; „Ik ben slechts het communicatie- middeltje". j||MtinilltlllililIIIIIIIIIIIIIIIiillliillilllitllliilllllfllillli!liinilil!l!tlillit!l!illll!lll[liiniliIlilllllllllIllini)!U|l|lllt!il|]llllltUllllIlllIlilllflilll!lllUIl(!]|jlllll|illl|llilll!iililllillIill|lll!ni|]||llllllflllillllIIIll!lllll!MI! Vlaardingen „Overbodig en 'n beetje jammer". Zo noemt PvdA-frac tie voor zitter Hans Verslnijs het artikel van partijlid Rob Krabben over de recente uitlatingen en gedragin gen van wethouder voor stadsontwikkeling Bas Goudriaan. Overigens zegt Versluijs wel, dat het geen slechte zaak is dat elk willekeurig (Vlaar- dings)PvdA-lid zijn me ning tn Achterban kan verkondigen. „Daar is het blad voor", vertelt de fractievoorzitter, „maar het verhaal van Rob Krabben vind ik overbo dig. Tenslotte had Goud riaan zijn excuses al aan geboden". Krabben heeft in het laatstver schenen nummer van Achter ban een felle aanval gedaan op „zijn" wethouder. Dit alles naar aanleiding van het ge drag van Goudriaan tijdens de laatstgehouden commissie vergadering voor verkeer en vervoer. Toen het bouwplan NW-woningen aan de orde kwam en een Westwijkbewo ner hierover vragen stelde, kreeg de man van Goudriaan te horen dat hij - de heer Ranft - naar de psychiater moest gaan. De gehele PvdA-fractie was woedend en Goudriaan moest zijn excuses aanbieden. Dat gebeurde en de zaak leek af- Vlaardingen Uiteindelijk bleek toch geen enkele Vla ar- dinger over schoenmaat 99 te beschikken Waarschijnlijk is dat ook de reden, dat de schoen (demonstratiemodel) die vorige week vrijdag werd gestolen, weer bij de rechtma tige eigenaar, de firma Kem- pers aan de Fransestraat, is terugbezorgd. Wie de schoen uit het kraampje dat voor de zaak stond heeft meegeno men, is niet meer te achterha len. De schoen met een waar de van twaalfhonderd gulden werd via via bij de schoenen zaak teruggebracht Het artikel van Rob Krabben doet de hele kwestie weer op laaien. „Kan die man mis schien weg?" vraagt Krabben junior zich af, mikkend op wethouder Goudriaan. ïn het artikel staat ondermeer: „Goudriaan maakt nu al drie jaar dergelijke blunders UIT NAAM VAN DE PARTIJ VAN DE ARBEID. Dat moe ten we niet vergeten. Ik heb de hoop opgegeven dat Bas, die wat vakkennis betreft dan misschien wel de beste wet houder uit het college mag rijn, ooit nog eens zal leren dat hij rekening heeft te hou den met de bevolking". Schiedam De ziekenomroep neemt waarschijnlijk op kor te termijn al contact op met plaatselijke toneelverenigin gen over mogelijkheden om hoorspelen de ether In te stu ren. De toneelgroepen zouden deze hoorspelen moeten instude ren. De taak van de Schie damse ziekenomroep (ZOSJ is daarbij de resultaten op te nemen en uit te zenden naar zieken- en bejaardenhuizen in de stad. In toneelkringen is het idee ent housiast ontvangen. Ook oud- buxgemeester Harm Roelfse- rr.a, voorzitter van de sectie toneel van de Schiedamse Ge meenschap, deed onlangs in het Passagetheater verheugd over die extra belangstelling voor wat toneelgroepen zoal kunnen presteren, al heeft het initiatief met toneel weinig te maken. Voorlopig is echter eerst het wachten op het overleg met de toneelverenigingen. Als één en ander uit de bus rolt, zal pas worden gekeken naar programmering: tijdstippen waarop de hoorspelen worden uitgezonden, welke stukken daarvoor gebruikt zullen wor den, en welke verenigingen kunnen meedoen en welke ac teurs een geschikte stem heb ben. iTl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1