SCKIEDAMSCHE COURANT Huisartsen beginnen ook groepspraktijk D'66 wijdt avond aan het milieu Scheurkerkje gered In de voor paspoort OJC twijfelt aan slagvaardigheid van het college Eis legen Ahmet blijft zeven jaar Ylooienangst op dierendag hi Schiedam.'- Wes t: Botsing bij omleiding Bijna 8% van geisers deugt niet VERKOOP FABRSEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING SESV1CE TAPUTESS B,¥. Brandweer ondervindt hinder van verkeer Container valt op been Er is al zoveel afgebroken Woensdag 5 oktober 1977 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25932- 6 pagina's. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Rotterdam Een nieuw onder zoek, met name naar de om standigheden tijdens het schieten, heeft de veertigjari ge Turk Ahmet K. uit Ben Haag niets geholpen. In augustus eiste de Rotterdam se officier van justitie, mej. mr. A. G. Korvinus zeven jaar gevangenisstraf tegen Ahmet vanwege een poging tot moord op een landgenoot. De officier bracht allerlei pun ten naar voren, waaruit bleek, dat Ahmet de schietpartij, die zich op 26 november van het vorig jaar in Schiedam af speelde, grondig had voorbe reid. De raadsvrouwe van de Turk zag het heel anders. Zij vroeg vrijspraak, omdat vol gens haar Ahmet op het laat ste moment die wil niet meer had om de man, aan wie hij zijn echtscheiding verweet, te doden. De Rotterdamse rechtbank was er na één zitting niet uit. De president en de rechters wil den meer weten over de schietpartij. Daarom zaten zij gisteren gebogen over een schets van de kogelbanen en -inslagen Een rechercheur lichtte de teke ning toe. Noch de officier van justitie, noch de raadsvrouwe van Ahmet zag daarin aanlei ding om hun visie te verande*- ren, zodat de rechtbank op 11 oktober opnieuw moet laten weten hoe zij over de eis van zeven jaar denkt. Liet zijn voor dieren. Dat stond giste ren centraal op de kleuter- en basis scholen. Uiteraard vanwege dieren dag. Voor die gelegenheid mochten de kleintjes dieren mee in de klas nemen. Allerlei soorten. Op veel scholen in Schiedam echter geen honden en katten. Niet alleen omdat deze twee dieren elkaar meestal in de haren vliegen. De voor naamste reden was de angst voor vlooien, een diersoort waar men meestal niet zo aardig voor is, ook niet op 4 oktober. Op diverse scholen heeft de gemeentelijke ontsmettfngs- dlenst immers a! de strijd moeten aanbinden tegen deze twee milllme- ter grote beestjes. BIJ kleuterschool Het Draaitolletje aan de Singel in Schiedam, waar deze foto werd ge nomen, hing daarom een keurig briefje voor de toegangsdeur, met de mededeling dat honden niet werden toegelaten. Het stoeien met dieren bleef gisteren dan ook meest beperkt tot cavia's en konijnen. De pret was er niet minder om. Vlaardingen -Met de veilig heid van de gasgeiser is het niet best gesteld. Uit bet zo juist verschenen jaarverslag over 1976 van de Gemeente lijke Energie- en Waterlei dingbedrijven in Viaardïngen blijkt namelijk dat in deze stad gemiddeld 7,9 procent van de waterverwarmers niet deugt. Streekproefagewijs zijn 1034 geisers gecontroleerd Daar van bleek m 82 gevallen het vrijgekomen percentage koo1- monoxyde te hoog. Als norm daarvoor geldt 0,05 procent Bij het nenun van de metin gen is ook rekening gehouden met de grootte van de ruimte, waann de geiser geplaatst is In 1975 bedroeg het fout-per- centage 8,3. Opgemerkt dient te worden dat. de gebruikers hun geiser te weinig laten controleren, om dat zij zich te weinig bewust zijn van de gevaarlijke bij komstigheden van de2e overi gens nuttige apparaten. Slechts m 300 gevallen werd op eiger. verzoek een keuring verleend. De woningbouwver enigingen gaven 130 maal de opdracht dit te doen. Schiedam Naast een tandartsengroepsprak- tijk komt er in Schie dam ook een huisart- sengroepspraktijk: de Door de omleidingen bij de Churcbillweg in Schiedam Is een onoverzichtelijke situatie ontstaan. Veel automobilisten hebben moeite met het vinden van de weg tussen de vele borden, hekken, rode affcetkegels en linten die voor de asfalteringswerk- zaamheden worden gebruikt. De raad van de dienst gemeentewerken om de wijk Groenoord vra Hoi/ binnen te komen of te verlaten wordt volgens de politie slecht opgevolgd. Vooral in de spitsuren ontstaan dan ook files. Twee automobilisten die blijkbaar te veel letten op de tijdelijke bewegwijzering kwamen gistermiddag met elkaar in botsing. Beide wagens werden fors beschadigd. De lichte verwondingen van één van de bestuurders zijn in het ziekenhub behandeld. Thans is er in Schiedam een uitstekende gelegenheid om aan al uw tapijtwensen teg&- moet te komen. Service Tapij ten b.v. Oss-Rosmaten komt t dag naar Schiedam om u van deze grandioze gelegenheid te laten profiteren. Service Tapij ten b.v. wist zich te verzekeren van een grandioze hoeveelheid wollen en nylontapijt van uitste kende kwaliteit in meer dan 300 dessins, welke thans tegen fa brieksprijzen aan de consu ment worden aangeboden. Ondanks de zeer lage prijzen volledige fabneksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit het Service Tapijten b.v. assortiment. Nylon viltte- gels 40x40 zelfklevend 0.89. Dikke hoogpolige tapijttegels. los te leggen, per stuk 6,90. Vinyl op vilt 200 cm breed 8.95, nylon vilt 2 m. breed, per str. meter 9,50 o.a. nylontapijt in 3 modieuze tinten 4 m breed van- al 29,50 p. str. m. Pr. fraai gedessineerd origineel Engels bloemtapijt, kamerbreed, vanaf 59,- per m. 100% wollen berber 400 cm breed vanaf 99.- per str. m. Zuiver wollen hoogpolig tapijt speciale prijs 139,- p m, 400 cm breed. Verder huiskamertapij ten v.a. 34,90, 39,90, 49,90 enz Te veel fabneksaanbiedingen om hier te vermelden Ook ber bertapijt van 400 cm breed 72,50 p.m Deze sublieme verkoop fa- bnekspartij vloerbedekking vindt plaats op donderdag 6 oklober van 14.00-21 uur In gebouw Arca de, Lange Haven 71, Schie dam. Reserveringen en levering op latere termijn mogeli|k, betaling geschiedt na aflevering. Kom vrijdag en zaterdag en profiteer van dit unieke aanbod. Kruisstraat, gem. Rosmalen. Tel. 04192-4068. Hoofdahowroom 1800 m2 Kantoor: Obb Tborbeckastraat 89. ■Tel. 04120-22006. eerste in Schiedam en Vlaardingen. De nieuwe groepspraktijk wordt gevestigd aan de Warande en zal bestaan uit de artsen W, J. Franke van de Burgemees ter Knappertlaan, T.B. Goeï van de Buys Ballotsingel en J. Stolker, die pas dokter G„ in *t Veld aan de Willem de Zwijgerlaan is opgevolgd. Voor de praktijk aan de Wa rande in het Westen hebben de drie artsen reeds het woon huis op nummer 119 gekocht. Zodra het is verbouwd en in gericht gaat de praktijk met in totaal zo'n achtduizend pa tiënten, open. Waarschijnlijk is dat pas in februari. Eerder later dan eerder. In tegenstelling tot de tandart- sengroepspraktijk, die in het nieuwe gebouw 's Graveland aan de *s Gravelandseweg komt, wordt de rechtsvorm van deze groepspraktijk vrij wel zeker een vereniging en geen stichting. "Daar zijn we nog niet helemaal uit," vertelt arts Goei, "een stichting mag eigenlijk geen winst maken. En dat is bij ons wat moeilijk." Als voordeel van een dergelijke praktijk noemt de Schiedammer het beter bereikbaar zijn voor de patient. Als de eigen arts weg is hoeft de patient met te zoe ken naar een ander. Hij kan naar hetzelfde gebouw blijven komen. Sommige Sehiedamse medici en patiënten zijn tegen een groepspraktijk. 3-Iet zou vol gens hen de specifieke relatie tussen dokter en patiënt scha den. In Schiedam zou dat niet het geval worden. "De patiën ten worden niet opgedeeld, zoals bijvoorbeeld in Om moord," aldus Goei, "wij hou den onze eigen praktijk Door de weekeindedienstei» en ver vangende diensten hebben de Schiedammers soms nu al een andere arts". Da ziekenfondsen in dit gebied, het Algemeen Ziekenfonds Waterweg Noord (AZWN) en het Algemeen Ziekenfonds Vlaardingen Schiedam (AZVS), zijn enthousiast. "We zijn benieuwd hoe het gaat lopen", aldus AZWN-directeur K, W. Schouten, "het heeft wel voordeeltjes voor de pa tient. De mensen kunnen er altijd terecht. Dat is de bedoe ling althans. Voor de artsen is het ook kostenbesparend. Ts- ja, de één is meer aan zijn arts gebonden dan de ander. Dat is een gevoelskwestie. Er 2ijn mensen die het niet erg vinden of ze nou door de een of door de ander worden ge holpen; als het maar goed ge beurt". Vlaardingen - De Vlaardingse brandweer ondervindt in toe nemende mate hinder van het steeds drukker wordende ver keer. Vooral de geparkeerde auto's belemmeren de brandweer nogal eens in het uitoefenen van haar taak. Met name tij dens de avond- en nachtelijke uren. „Om vrije doorgangen te verzekeren zullen zeker in de toekomst maatregelen no dig zijn ten opzichte van de geparkeerde auto's," aldus de brandweercommandant P. de Jong in zijn jaarverslag over 1976. Schiedam Een container is gisteren gevallen op het been van de 18-jarige Sv.d, M. De jongen uit Schiedam is met een gebroken been naar het Noletziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde toen de jangen bij een vrachtwagen stond, die aan het Bachplein achteruit reed. De laadklep stond in de onderste stand en de bak stond niet vast, met als gevolg dat deze ging schuiven en viel. Tegen de bestuurder van de wagen, de 38-jarige P. v. G. uit Delft, is proces-ver baal opgemaakt. Schiedam/Vlaardingen Op een speciale milieu-avond be lichten twee deskundigen volgende week problemen rond Midden-Delfland cn rijksweg 19. Op uitnodiging De Maassluise op groeiende jeugd heeft zich dinsdag kunnen opgeven- voor het Cultureel Jonge ren Paspoort, kortweg C.J.P. Deze keer behoef den de scholieren niet naar het gemeentehuis, maar kwamen de ambte naren van de afdeling naar volksontwikkeling hen toe,.in een bus. Deze stond enige tijd ge parkeerd bij de scholen. Veel succes leverde dat in eerste instantie niet op, omdat op een na allr scholen van het voortge zet onderwijs reeds na 13.00 uur uitgestorven wa ren. Na 4 uur, toen de bus bij het winkelcentrum Ko- ningshoek geparkeerd i stond, ging het echter wat beter. De minimum teeltijd van 15 jaar, die tot dusver j voor het verkrijgen van een jeugdpaspoort heeft gegolden, is per 1 oktober vervallen. Desondanks is de belangstelling van de jongeren beneden deze leeftijdsgrens nog gering. Vandaar" dat er propagan da werd gemaakt via de I „rijdende afdeling volks ontwikkeling". De houder van een C.J.P. geniet be langrijke reducties op to- neelvoorstellingen en an dere theaterproducties. In sommige gevallen behoeft hij/zij helemaal geen toe gang te betalen. van de afdeling Schledam/- "YTairdingen van D'66 komen woensdagavond Frits van Oostroom en Gerard Peet in zalencentrum Irene aan de Nieuwe Haven in Schiedam een voordracht houden. Bei den zijn bestuurslid van de Midden-Delfland Vereniging. Hoe het zit met de aanleg van rijksweg 19, in hoeverre de gemeenten Schiedam en Vlaardingen kunnen beslissen over het stuk poldergebied binnen hun grenzen, hoe fiet spaden en recreatieve voorzie ningen zijn gepland, het zijn allemaal zaken die in Irene nog eens op een rijtje worden gezet. Öm acht uur begint de milieu-avond, maar aan de voordracht gaan nog wat be stuurlijke aangelegenheden van de democraten vooraf. Zo wordt een nieuw afdelingsbe stuur gekozen (met drie leden uit Schiedam en evenveel uit de buurgemeente) ter vervan ging van het bestuur, dat zich bij de oprichting als tijdelijk had gepresenteerd. Van Oostroom. woont langs de Vlaardingse Vaart en ss secre taris van de Midden-Delfland Vereniging. Peet is belast met coördinatie van de inspraak en presentatie van de plan nen. Vlaardingen De werkgroep OJC (open jongerencentrum) twij felt aan de slagvaardigheid van het Vlaardingen college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. De werkgroep zit namelijk te springen om een tijdelijk pand en één of meer beroeps krachten. In augustus werd een brief gestuurd naar het college en de gemeenteraad. Maassluis De "Vrienden van het scheurkerkje" hebben tenslotte toch hun zin gekre gen. Na eeu vrij lange discus sie heeft de gemeenteraad vau Maassluis gisteravond met 13 tegen 1 stemmen be sloten bijna zeven ton uit te trekken voor de restauratie ervan. Alleen de VVD en WM 80 stemden tegen in een eerder stadium hadden- zowel B en W als de commis sie voor stadsontwikkeling zich uitgesproken voor sloop van de voormalige rooms- katholieke kerk aan de Zuid- vliet. Onder druk echter van vele sympathisanten die voor het behoud ervan hebben ge streden, had het college de kwestie weer aangekaart bij het ministerie van crm. Deze het m een brief van 12 augus tus ji. weten dat het kerkje is geplaatst op de monumenten lijst. Dit betkent dat in.princi pe subsidies mogelijk zijn. Nog geen jaar geleden was daar geen sprake van. De raadsnestor G. B. H. Niestadt {VVD) is van mening dat nog lang niet te overzien is welke kosten er zullen volgen. Ook maakte hij bezwaren tegen de wijze van financieren. "Ik ben erop tegen", zo zei hij, "dat voor dit doei drie ton uit het grondbedrijf wordt geput". L. de Zeeuw van WM 80 ram melde met een motie. Hij vond het ronduit een vreemde zaak dat B en W en de com missie voor stadsontwikkeling nu ineens voor het behoud van het kerkje zijn. Antwoord van wethouder I van der Knaap die zijn collega Hum- melen verving: "Een kwestie van het behoud van een stuk je oud Maassluis, er is al zo veel afgebroken". Dat schrijven stond in de sep- temberraad op de agenda als ingekomen stuk, De brief werd om advies doorgestuurd naar de Vlaardingse Baad voor Jeugd en Jongerenwerk (VRJJ). Vorige week woens dag kwam deze raad bijeen. De OJC-werkgroep verklaart: „Gezien de datum van toestu- nng van de brief aan de ge meenteraad verkeerden wij in de veronderstelling dat deze behandeld zou worden in de oktoberraad. Dit blijkt echter met het geval te zijn, hetgeen wij ten zeerste betreuren. In de novemberraad zal het ook wel niet aan de orde komen vanwege de begrotingsbehan deling, Dus dan pas in decem ber...." Volgens de mensen van het OJC is de brief uiterst urgent er» dat het schrijven niet direct ter discussie wordt gesteld, vindt men maar niks.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1