Geen parkeergarage onder het Buizengat Eigenraam stoot Volvo af Herbouw Lijnstraat kwartier begonnen ENGQUÊTE WIJKOVERLEG NIET REPRESENTATIEF Schiedam Technisch en financieel onhaalbaar Kamervragen over lerares franse taal EIGENRAAM wigres van Ook op congres van partnersteden Gemeente treedt pas over vijf jaar ©p Klachten Wondlioek S Bonden niet op de hoogte Hans van der Wilk directeur Pandora Werkgroep Kethel tegen afsluiting Viaardingseweg Bloed afstaan si I Vrijdag 7 oktober 1977" SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 -102de jaargang no, 25934- 6 pagina's. SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het jaarlijks con gres van partnersteden wordt eind volgende week gehouden in de Westduitse stad Esslin- gen. Op dit congres zijn verte genwoordigers aanwezig van partnersteden Velenje (Joego slavië), Vienne (Frankrijk),' Udine (Italië), Essïingen (West-Duitsland) en waar schijnlijk ook uit Norrköping (Zweden). Er worden afspra ken gemaakt welke uitwisse lingen dit.jaar plaats zullen vinden en er zal een nabespre king gehouden, worden over de activiteiten van het afgelo pen jaar. Twee leden van de internationa le uitwisseling en iemand van de stichtingsraad zullen de Schiedamse Gemeenschap op dit congres vertegenwoordi gen. Ook zullen in Essïingen nieuwe contacten worden ge legd. De SG is daarom op zoek naar verenigingen en or ganisaties in Schiedam die in het uitwisselen geïnteresseerd zijn. Informatie hierover kan.verkre^ gen worden tot en met woens dag 12 oktober bij het bureau Overscbiesestraat 1 in Schie dam, telefoon 268043. De ver tegenwoordigers op het con gres zullen dan aan vertegen woordigers van andere steden vragen of er bij hen soortge lijke verenigingen en organi saties zijn, die ook belangstel ling hebben in uitwisselingen. Antenneverbod: Maassluis Televisie-antennes in Maassluis die op het dak van een woning staan, mogen daar blijven staan tot uiter- lijk begin 1983. Pas daarna is de gemeente op grond van de Bouwverordening gerechtigd op te treden. In verband met de aanleg.van de Centrale Antenne Installa tie (CAI) in Maassluis wilden B en W de Bouwverordening aanpassen. Belangrijkste punt daaruit was wel het inmiddels beruchte antenneverbod. Juist tegen dit antenneverbod had de Werkgroep Maasluis van de Consumentenbond zich verzet. Volgens de werkgroep had wethouder Isaac van der Knaap beloofd het antenne verbod na het in werking tre den van de CAI niet in Maas sluis te doen laten gelden. Daar komt hog bij dat de radio ontvangst van de stations via een eigen FM-antenne door gaans veel beter is dan de ontvangst van de stations via de CAI. De Consumenten bond vind het antenneverbod onnodig en ongunstig voor de consument Verder heerst er angst voor de monopolieposi tie van de beheerders ervan, doorgaans de grote installa teurs. Tijdens het zeer korte debat de raad had te lang stil ge staan bij andere zaken wis ten L. de Zeeuw (WD) en L. F. M. Speel (CDA) die een amendement wilde indienen, te bewerkstelligen dat het an tenneverbod pas in 1983 in gaat, in plaats van volgend jaar januari. Op deze voor waarde kon de raad zich ver enigen met het collegevoor stel Schiedam Voor de bewoners van Woudhoek Zuid-West be staat nog de mogelijkheid om klachten over de wijk te spuien. Dinsdagavond 11 oktober wórdt daar een speciale bijeenkomst voor belegd door de bewo- nersverenigicg in de wijk. Eén van de punten die in ieder geval aan de ode zal komen zijn de speelvoonde- ningen in de buurt. Vlaardingen Hoe de uitkomsten van de werkgroep Parkeerga rage ook zullen zijn, onder het Buizengat zal nooit geparkeerd worden. De bouwkos ten van een onderwa terparkeergarage zou den dermate hoog wor den dat de tarieven on betaalbaar zouden zijn. „Het komt bij mij wat fantastisch over," zo stelt mr. Hans Ver- sluijs, de fractievoorzit ter van de PvdA in de Vlaardingse gemeente raad. Begin deze week maakte wethouder Bas Goudriaan van stadsontwikkeling, eveneens lid van de Partij van de Arbeid, bekend dat het bouwen van een par keergarage onder het Bui- zengat ter hoogte van de Kortedijk een goede oplos sing is voor de parkeer problemen in de binnen stad. Reeds houden amb tenaren rich bezig met cal culaties en andere inge wikkelde berekeningen omtrent financiële en tech nische haalbaarheid. Het parkeerprobleem in de Vlaardingse binnenstad speelt reeds enkele jaren. Steeds meer automobilisten willen hun auto kwijt op steeds min der grond. Vandaar ook dat onder druk'van de commissie verkeer en vervoer vorig jaar een werkgroep is geformeerd die plekken moet gaan aan wijzen, waar zo'n parkeerga- rage het beste kan komen, hetzij onder- of bovengronds. Naar verluidt is de studie daaromtrent bijna afgerond. De parkeemota komt in de cember in de openbaarheid. Hoe de uitkomsten daarvan ook zullen rijn, het is financieel, maar ook technisch een on haalbare zaak in het Buizen gat een parkeergarage te bou wen. CDA-fractievoorzitter Jelle Wijnstok is echter wel van mening dat het idee van Goudriaan recht heeft op een serieus onderzoek en dat het niet-haalbaar rijn van het plan eerst moet worden aan getoond. Verder vindt hij dat de zaak nog thuis hoort bin nen B en w. Ook Hans Versluijs gelooft dat het plan onderzocht moet worden. Hij voegt er echter onmiddellijk aan toe dat hij ernstige twijfels heeft over de haalbaarheid er van. De Pv dA-fractievoorzitter vindt dat een parkeergarage kostendek kend moet rijn en is er vast van overtuigd dat dit bij een onderwaterparkeergarage ze ker niet het geval zal zijn. „Dan blijven de auto's in ie der geval weg," zegt hij grin nikend. „Maar ik voel er wei nig voor dat de gemeente er geld bij moet leggen. Ik vind het idee enigszins Amerikaans overkomen." Van gewicht is zeker de opmer king van ir. J. G. Gemtzen de directeur van Vlaardingens gemeentewerken. Hij zeg: „Ik zie daar niets in. De techni sche consequenties rijn niet te overzien. Men moest eens we ten wat het wegpompen van water betekent voor de kade muren en beschoeiingen. Een leuke suggestie, maar niet haalbaar." Den Kaag/Maasssluis Het aan de kant schuiven van de lera res Frans op de Van Egmond Mavo in Maassluis heeft ge leid tot schriftelijke vrageb in de Tweede Kamer aan het adres van minister Van tKe- menade (onderwijs). Het WD-Kamerlid mevr. Gin jaar wil dat de lerares, die al sinds 1968 les gaf op de school, weer in staat gesteld wordt aan het werk te gaan op de Egmond-mavp. De lerares bezit een Belgische volledige bevoegdheid voor franstalig lager onderwijs. Zij kreeg dispensatie om in ons land les te mogen geven. Een verlenging van deze dispensa tie werd onlangs geweigerd, ondanks dat wordt gewerkt aan landelijke maatregel om onbevoegde docenten die al jaren in ons land les geven een soort permanente dispen satie te geven. Een erkenning' van het Belgi sche diploma van de lerares werd onlangs afgewezen. Het schoolbestuur van de mavo verklaarde eind augustus dat men zeer tevreden is over de lerares. De laatste jaren gaf zij les aan de eindexamen klassen met steeds uitsteken de resultaten. VIaardingen Het Vlaardingse autoverhuurbedrijf EOVA gaat het Volvo-dealersehap van automobiel bedrijf Eigenraam, eveneens in Vlaardingen over nemen. Laatstgenoemde zal in het vervolg alleen het Franse merk Peugeot vertegenwoordigen. Vol gens de betrokken directies heeft de transactie geen gevolgen voor het personeel. De vakbonden waren niet ingelicht. Echter door tussenkomst van ideze krant wordt op zeer korte termijn een gesprek gevoerd tussen de twee direc ties enerzijds en de bonden anderzijds. Afgelopen maandag heeft de di rectie van Eigenraam het per soneel van de plannen op de hoogte gesteld. Daarbij werd ook meegedeeld dat het perso neel geen angst behoefde te hebben voor nadelige gevol gen van de transactie. Wel zouden op 1 januari 1978 acht tien personeelsleden zoge naamd formeel bij Eigenraam worden ontslagen, maar op diezelfde dag weer in dienst treden bij hun nieuwe werk gever: BOVA. Volgende week woensdag volgt een gesprek tussen hen en de BOVA-direc tie. Al sinds 1958 is Eigenraam dea ler van Daf, het merk dat in 1974 overging in Volvo Neder land. Behalve dat vertegen woordigt het bedrijf sedert 1960 ook het merk Peugeot Als gevolg van de overgang van Daf naar Volvo dreigde voor Eigenraam een moeilijke situatie te ontstaan met be- Het Buizengat ter hoogte van de Krotedijk. De onderwaterparkeergarage zal er wel nooit komen. Maassluis Wethouder Kan Hummelen van stadsontwikkeling in Maassluis heeft zijn eerste „klus"er weer op zitten. Nog maar net terug van „op her- h£dalihg" joeg de wet houder de paal met vaardige hand de grond in. Helemaal af maakte hij zijn werk niet. Toen de houten paal er helemaal in zat moest er nog een be tonnen kop op worden gezet „Nou, dat doen die jongens zelf maar',, mompelde hij. Het betrof de „officiële" eer ste paal van een lange reeks, waarop straks 145 woningen komen te rus ten. Plaats: het bekende Lij nstxa atjcwartier. Nog geen twee jaar geleden stonden daar oude wo ninkjes. Oud, maar voor velen toch gezellig. Het be sluit van de raad om tot sloop ervan over te gaan is dan ook niet door iedere bewoner uit dat gebied met gejuich ontvangen, „Harde" garanties moes ten op tafel komen om de bewoners straks weer de mogelijkheid te geven te rug te keren naar 'hun voormalige Wijkje. Architect Nico Andriessen uit Haarlem staat er om bekend dat hij goed kan inpassen, wat wil zeggen dat hij erva ring heeft in het ontwerpen van woningen in oude stads wijken. Een van zijn huzaren stukjes is bijvoorbeeld bet Ro- zenprieel in oud-Haarlem. Ook in Vlaardingen heeft hij projecten - onder meer bebou wing van het Lamoenterrein - onder handen. Voor wat betreft het Land- straatkwartier het volgende. Vóór volgend jaar september moet aannemersbedrijf Muwi uit Rotterdam 145 woningen hebben gerealiseerd, waarvan 23 premiekoopwoningenen 122 woningwetwoningen, on derverdeeld in 35,dnekaxner-, 57 vierkamer-, één vijfkamer-, 28 zeskamer- en één. zevenka merwoningen. Verder komen er twee winkels en vier ate liers, kleine bedrijfsruimten. Tijdens een bijeenkomst na afloop van het paalslaan ver telde voorzitter P. van de Snoek van de Algemene Wo ningstichting Maassluis onder meer dat vooral voor de pre miekoopwoningen veel be- langstellig bestaat en dat' reeds enkele malen „geschift" is. Thans zijn er nog 92 kandi daten voor de 23 woningen. „Dat is dan een op vier," zo zei hij lachend. Schiedam Mei ingang van dinsdag 1 november is PPR- raadslid Hans van der Wilk directeur van Pandora, die Amsterdamse stichting die ondermeer het spiegelende affiche uitgeeft waarop staat: „Ooit 'n normaal ra ens ont moet? en...... beviel *t?" De stichting wil vooroordelen te gengaan jegens mensen, die psychisch in moeilijkheden zitten of hebben gezeten. Van der Wilk (39) blijft in Schie dam gewoon raadslid an werkt trouwens al een tijdje bij Pandora, sinds 1 december vorig jaar. De contacten met de stichting waren er echter al voor hij wethouder voor communicatie-, wi]k-en jeugd zaken werd, een baan waar aan dinsdag 7 september vo rig jaar een ernd kwam na conflicten in het college van burgemeester en wethouders. Bij Pandora, aan de 2e Constan ten Huygensstraat in de hoofdstad, is Van der Wilk opvolger van Treeske Blase, die twaalfeneenhalf jaar heeft gewerkt bij de stichting vanaf de oprichting en nu gaat werken bij de afdeling externe betrekkingen van de gemeente Amsterdam. „Trees- ke heeft in die tijd enorm veel meegemaakt, want er is na tuurlijk veel gebeurd m de psychiatrie, en zij wilde wel eens wat anders," aldus Van der Wilk, die m Schiedam- Noord begin dit jaar een pro ject van Pandora lanceerde, handelend over mensen die in grote spanningen leven. Dat geschiedde aan.de hand van de film „Kind van de zon". ADVERTENTIE. Dirk de Derdelaan 18 Vlaardingen Tel. (CIO) 35.00-55" Vlaardingen - De enquête in de Vlaardingse Westdijk over het al of niet functioneren van het driemaandelijks wijkoverleg tussen gemeente en bewoners is niet representatief. Jielaas", zegt buurtopbóuw- werker Jan Robberegt, „Want slechts dertien mensen heb ben het formulier ingevuld en teruggezonden. Dat terwijl ik er honderd had verstuurd aan de aanwezigen van de dne laatstgehouden bijeenkom sten", Een tegenvaller voor Jan. Van de binnengekomen pape rassen valt af te lezen dat men het wijkoverleg wél een goed initiatief vindt. Maar de antwoorden van de vertegen woordigers van het college van burgemeester en wethou ders (Bas Goudriaan en Rïen Bovenberg) ztjn „matig tot slecht en soms worden wij met een kluitje in het riet gestuurd". De sfeer op de bijeenkomsten is - dat vinden de Westwijkbe woners - best gemoedelijk; twee van de dertien 'geentjue- teerden zijn van mening dat de avonden effectief zijn. De ambtelijke notalist krijgt van de Westwijkbewoners een pluim, want zijn notulen - zo blijkt uit de enquête - zijn goed. Over de frequentie van de wijk bijeenkomsten: „Drie maan den is voldoende, twee maan den zou eigenlijk beter zijn, maar eens in de vier maanden - dat is de gemeente van. plan - vinden wij te weinig", zeg gen de geënquêteerden! trekking tot het te voeren aan tal merken, de verkopen, ser vice, onderdelen, distributie en opslag. Vijf maanden geleden werd daarom contact opgenomen met het- autoverhuurbedrijf met het verzoek het dealer schap van Volvo te gaan voe ren. De directie van dit be drijf had daar in principe be langstelling voor. En juist vo rige week donderdag ontving rij van Volvo Car te Beesd de bevestiging van het dealercon- tract. Een woordvoerder van het Zweedse automobielcon- eem wenste niet in te gaan op vragen onzerzijds. Echter, hij gaf toe dat er onderhandelin gen aan de gang waren reeds jaren maar dat deze nog niet helemaal waren /afge rond. In een commentaar op de gang van zaken vertelde districts- bestuurder Wil Wauroans van de industriebond FNV gister avond Iaat dat hij na het tele foontje van deze krant direct contact had gezocht met de directies van Eigenraam en BOVA en dat een afspraak is gemaakt op zeer korte ter mijn. Hoewel hij in eerste in stantie woedend was had hij na het contact met BOVA en Eigenraam niet de indruk dat de twee directies onwelwil lend zijn. Desondanks is hij van mening dat rij de bonden uit eigen beweging hadden moeten inschakelen. Centraal zal tijdens dit gesprek staan: a. de werkgelegenheid, b. het arbeidsvoorwaardenbe leid en c. het verkrijgen van een goodwül-premie, een soort pleister op de wonde voor het veranderen van werkgever. De heer Waumans vond het overigens vreemd dat hij niet eerder dor de betrokken werknemers zelf op de hoogte was gesteld. Schiedam De'werkgroep Ke thel gaat kijken wat gedaan kan worden om de Viaar dingseweg open te houden. Dat gebeurt onder meer op de komende informatie-avond over de toekomstige wooner ven. Deze bijeenkomst voor de buurtbewoners wordt op donderdag 20 oktober gehou den in hei Schepphuis. Iedereen die op of aanmer- kingen op het plan heeft kan op deze avond terecht Ver wacht wordt dat de oude Ke tellappers en middenstan ders dan nog al wat kntiek gaan spuien op de „import", zoals rij de werkgroepleden betitelen, „Het is ruet ons idee om de Viaardingseweg af te sluiten," aldus werkgroeplid Frans de Boer, „dat moet voor het nieu we winkelcentrum. Ik begrijp dat de winkeliers in de oude kern dat niet leuk vinden, want de bewoners van Groe- noord kunnen dan minder ge makkelijk in het dorp komen. Aan de gemeente gaan we dan ook vragen of het niet anders kan". Op de info-avond zullen ook gemeente-ambtenaren en op bouwwerker Jos van der Lugt aanwezig zj jn. Hoek van Holland In het Groene Kmisgebouw in Hoek van Holland bestaat volgende week dinsdag weer de moge lijkheid om bloed af te laten nemen, 's Avonds van half zeven tot half negen zijn mensen die bloed willen af staan van harte welkom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1