SCHIEDAMSCHE COURANT verdwijnen Woningbedrijf schreeuwt om extra krachten Winkeliers slaan alarm Mi V fjPSS™i life Raad steunt de Trechter Sïp 1§|éPP W- - ANGST VOOR BINNENST ADS- AFSLlimNG DE HELE STAD OP MICROFILM Enquête over koopgewoonten in centrum snac^r. V Borstonderzoek in Maassluis jubileum concert Nota aan B en f: Lems opent vernieuwd bank gebouw Inbrekers in distilleerderij Waar komt SL bi 1 nieuwe 9BHH fontein? pHir/ Schiedammer onder tram Ippglg» ipp^lgipi IbÉ* l 1 Mi BH' ^PxSSSS&i -TV» Si af f" mmm' Autobedrijf ERTAN Zonder Den Haag af te wachten: Projectgroep nog lang niet tevreden Anders parkeren Schiedamseweg Woensdag 19 oktober 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25942 -4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendjenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Het zijn er maar een paar, om precies te zijn zes tot acht. Toch moeten deze bomen langs de Rotterdamseweg van Vlaardingen verdwijnen als straks het reconstructie plan van de Van Högendorptaan en omgeving wordt uitgevoerd. Ook enkele bomen aan de Van Hogendorptaan zelf moeten dan het veld ruimen. Gelukkig heeft de gemeente en de gemeentelijke plantsoe nendienst oog voor de natuur en de weinige bomen die Vlaardingen heeft. De laatste maanden is al te vaak melding gemaakt van bomen, soms eeuwen oud, die om welke reden dan ook verdwijnen. Er zal worden bezien of de bomen aan de Van Hoogen- dorplaan en de Rotterdamseweg, als het allemaal zo ver is, kunnen worden verplaatst naar een andere plek om daar nog vele jaren dÉt kleine beetje zuurstof te produce ren, waaraan we hier zo'n behoefte hebben. Vlaardingen Het Gemeentelijk Woningbedrijf in Vlaardingen schreeuwt om extra mankracht. Vooral de onderhoudsdienst wordt de laatste tijd overbe last met een voortdurende stroom van klusjes. Voorstanders boycot hebben geen bezwaar: Schiedam Het vernieuw de en uitgebreide dis trictskantoor van de AM- RO-bank wordt woens dag 9 november feestelijk geopend. De officiële openingshandeling aan de Gerrit Verboomstraat zal worden verricht door burgemeester Arie Lems. De PPR, PSP en PvdA- raadsleden Yvonne Sil- jee, Joop de Jong en Ni- cola Dielemans die vorig jaar boycot van de AM- RO-bank wilden komen hier niet tegen in het ge weer. Hans van der Wilk, het PPR-raadslid dat vo rig jaar september als protest tegen de aktivitei- ten van de bank in Zuid- Afrika bij de gemeente raad een motie indiende om de gemeenterekening daar stop te zetten, zegt er het volgende over: „De actie is formeel gestopt. Het doel is bereikt de bank heeft haar politiek gewijzigd. Mede naar aanleiding van. de acties die er zijn geweest Het is alleen met van harte gebeurd. Ik zou die ver nieuwde bank niet ope nen. Maar ik ben in zijn algemeenheid niet zo voor het openen van commerciële zaken". Schiedam Bij Coebergh aan de Van Cleeffstraat is weder om ingebroken. Uit de distil leerderij, waar enige tijd gele den drankdieven diverse ma len toesloegen, zijn nu vijf dozen met elk twaalf flessen jenever, rum en whisky gesto len. De inbrekers die met de buit ter waarde van 825 gulden er van door gingen kwamen het ge bouw binnen door over een ijzeren hek te klimmen en zich via het dak in de opslag plaats te laten zakken. De schade die daarbij werd aan gericht bedraagt 150 gulden. Uit de directiekeet van MUWI bij de nieuwbouw 's-Grave- land werden sleutels, batterij en en balpennen ontvreemd. De waarde van deze verdwe nen spullen bedraagt 70 gul den. De keet aan de 's-Grave- 1 and sew eg kwam men binnen door een ruit in te slaan. Vlaardingen De winkeliers uit het Vlaardingse stadscentrum hebben alarm geslagen. Op 1 novem ber wordt een blondere algemene ledenvergade ring gehouden om te overleggen wat er precies gebeuren moet nu de gemeente van plan is de binnenstad voor het gemotoriseerde verkeer, af te sluiten. Afsluiten betekent onbereikbaar worden, zo stellen zij. De kwestie ligt zo gevoelig dat zelfs niet-aangesloten middenstanders uit het centrum van harte welkom zijn op deze protestbijeenkomst. Voorzitter W. H. Bruins, die de bestuurlijke verrichtin gen omtrent de recon structie van de binnenstad steeds op de voet heeft gevolgd, komt er eerlijk voor uit dat hij en met hem vele andere winke liers nog steeds niet precies weet wat er gaat gebeuren. „Het is allemaal zo ontzettend vaag", zo stelt hij, „dat wij ons da nig ongerust beginnen te maken.' Er is nu nog steeds niet bekend waar de parkeergarages komen, wanneer die er kómen en hoe het precies zit met die proef-afsluitingen. Het eni ge dat wij wel verdraaid goed in de gaten beginnen te krijgen is, dat er een groot gevaar bestaat dat wij onze klanten verjagen. Het is niet te geloven hoe dom het is om op deze wijze als gemeentebestuur om te springen met onze belangen en die van de kopers zelf". Als er inderdaad wordt afgeslo ten alvorens er goede voorzie ningen worden getroffen voor wat betreft de bereikbaarheid van het winkelcentrum, en daar ben ik toch wel bang voor, dan veroorzaakt dit on herstelbare schade aan het Vlaardingse koopcentrum met zijn enigszins regionale func tie. Bovendien is het nog a-so- ciaal het verkeer op deze wij ze naar andere gemeenten te sturen, want dat zal de prak tijk zijn". Om precies aan de weet te ko men hoe de kvt~"s/bezoekers van het Liesveld en omge ving zelf denken over een en ander wordt zaterdag een bliksem-enquête gehouden die zal worden verzorgd door een daartoe bevoegd bureau. Op de vergadering van 1 no vember zullen de uitkomsten van deze enquête bekend worden gemaakt, waarna ver der wordt bepaald welke ac ties eventueel kunnen wor den ondernomen. Over de aard van deze acties wilde de heer Bruins niets loslaten. Wel liet hij doorsche meren dat acties niet altijd, hard behoeven te zijn. „Maar wij willen wel vechten^ voor het behoud van de functie van het winkelcentrum in hartje Vlaardingen", zo zegt de heer Bruins. „Wij zijn er niet alleen om een braderie te houden of baBonwedstrijden te organise ren. Wij willen ook de vinger aan de pols houden op het punt van de stadsontwikke ling". Istlr Vlaardingen De fon tein op het Liesveld is weg. Maar op welke plaats zal een nieuwe fontein kunnen worden aangelegd? Over deze vraag zal de com missie voor stadsherstel, stadsverfraaiing en stads- verzorging zich vrijdag middag buigen. Het is de sieleden met suggesties Door de bouw van het nieuwe etablissement voor café 't Praatje, moest de fontein op het Liesveld worden wegge- drüd. Zoals bekend verhuist 't Praatje van de Waalstraat naar het Liesveld in verband met nieuwbouw op het huidi ge parkeerterreintje naast het café. Op de commissievergadering komt ondermeer aan de orde: zitgelegenheid Maasboule vard; schetsplan Schoolstraat 7/9/11; suggesties ten aanzien van het Erasmusplein/kop "Wiardi Beckmansingel. De vergadering, die op het stad huis wordt gehouden, is vast gesteld op vrijdag 21 oktober om 14.00 uur. Rotterdam De 62-jarige Schiedammer C. Elzerman is gisteren ora bet leven geko men, toen hij in de Chris Bennekerslaan onder een tram liep. De precieze oorzaak van het ongeval is nog onbekend. De politie verzoekt getuigen, om contact op te nemen. m Wé \'s il*. i«88ag<wwwMagflBKK8i 5-1 ff W - t* -J 2 WÊWm «S.5S&.i Maassluis De stichting- Tuberova houdt binnenkort in Maassluis een röntgen-borstonderzoek ortder alle inwo ners van deze gemeente die ouder zijn dan 40 jaar. Naar verwacht zal dit onderzoek circa vijf weken duren. Begonnen wordt op donderdag 17 november voor de bewo ners uit Maassluis West in de houten noodschool aan de Lijstertaan 13. Het is de be doeling dat mede door dit on derzoek in een vroegtijdig sta dium aandoeningen aan lon gen worden opgespoord, ter wijl ook mogelijke afwijkin gen aan het hart worden ge constateerd. Met nadruk laat de gemeente Maassluis weten dat het róntgenapparaat thans zo veilig is, dat ook allen die periodiek bij hun werkgever worden doorge licht aan het onderzoek kun nen deelnemen, mits het laat ste onderzoek drie maanden of langer is geleden. Omdat de vermelde afwijkingen in de jongere leeftijdsgroepen minder voorkomen worden deze niet bij het onderzoek betrokken. Alle betrokkenen ontvangen tijdig hun oproep. Ter bestrijding van de kosten wordt een vrijwillige bijdrage van drie gulden per persoon gevraagd. Men kan dit bedrag voldoen bij het onderzoek. ADVERTENTIE - rts'vóor.hetroHwbare V. D E V ENTERSTR AAT 1% Koopavond geopcndL~;^ o Groot was de belang stelling voor bet jubileum concert dat de zangvereni ging Excelsior gisteravond gaf in de Grote Kerk te Schiedam. tn een bijna volle kerk zet te de vereniging, die deze maand vijfenzeventig jaar bestaat, haar beste been tje voor. Veel waardering kregen ook de medewer kenden; het Schiedams Vrouwenkoor, het Konin klijk Schiedams Mannen- koor Orpheus, de sopraan Nellie van der Spek, bas Henk Smit en het Gewes telijk Orkest. In een nota aan het college van burgemeester en wethouders wordt het een en ander over het personeelstekort duidelijk gemaakt. Chef van de onderhoudsdienst van het woningbedrijf, Krijn Evenhuis heeft deze onthul ling gedaan naar aanleiding van een aan hem gestelde vraag over het beloofde technische rapport van de De Laat-woningen in Holy. Dat rapport is er nog steeds niet Al een jaar geleden had het klaar moeten zijn. Evenhuis vindt dit weliswaar vervelend. „Maar", zo stelt hij, „er is in feite niets aan te doen. Wij moeten hier op het woningbe drijf gewoonweg prioriteiten stellen." Met reserve zien de medewer kers van het Gemeentelijk Woningbedrijf de plannen van het college van B en W tege moet om volgend jaar te be ginnen met het instellen van huurdersraden. Voorlopig wordt een „proef" genomen met twee van deze raden, waarin huurders zitting ne men die de directie van de woningbouwverenigingen of de directeur van het Gemeen telijk Woningbedrijf moeten adviseren omtrent bepaalde (beleids)zaken. Ais over gehéél Vlaardingen dergelijke huurdersraden in het leven worden geroepen, dan zal het aantal aldus Krijn Evenhuis wat ons betreft kunnen oplopen tot zo'n veertig. „Dat zou voor het woningbedrijf een arbeidsin tensief karwei gaan worden. Stel, dat al die huurdersraden eens in de twee maanden ver gaderen, dan zou dat beteke nen, dat wij er veertig avond- klussen bijkrijgen", verkon digt Evenhuis, wijzend op de noodzaak van een daarmee samenhangende personeel suitbreiding. Schiedam Vooruitlopend op een schriftelijke reactie van het ministerie van erm, maar met de krachtige toezegging van wethouder Eef Ccllé dat in Den Haag een positieve houding wordt aangenomen, heeft de-gemeenteraad beslo ten het Schiedamse jeugd werkloosheidsproject, de Trech ter, een subsidie te verlenen van 85.000 gulden. Daarmee heeft de raad unaniem willen benadrukken, dat lo vend over het project wordt gedacht. Met name PvdA- raadslid Arie Verlinde sprak lieve woordjes. De subsidie geldt voor dit jaar. pijnlijk zou de situatie worden als de minister zijn hoofd schud, maar wethouder Collê zei stel lig te rekenen op een geldelij ke bijdrage. Schiedam Meer dan 3600 tekeningen en plattegronden van stukjes Schiedam worden dit jaar op microfilm gezet. Dat gebeurt in het stadskantoor bij de dienst gemeentewerken, die anders nooit wegwijs zou kunnen worden in de enorme stapels pawner. Sinds 1971 gebruikt gemeentewerken die methode om het archief te verkleinen en het naslaan ervan handzamer te maken. Die werkwijze is gemakkelijk en heel doelmatig, maar kost natuur- Jljk we\ £e!d. Daarom heeft de gemeenteraad besloten daarvoor 7500 gulden uit te trekken. Schiedam Met de par keer- en stopverboden die binnenkort voor de Lange Haven gelden is de pro jectgroep Lange Haven nog lang niet tevreden. Oprichter Jan Hagen doorn noemt het slechts "het eerste grassprietje voor een voetbalveld". Voor een officiële reactie wacht de projectgroep eerst een schrijven van burgemeester en wethouders af, die pas tot de maatregelen hebben beslo ten. Wel wil men reeds kwijt dat de leden niet laaiend ent housiast zijn. De bewoners van de Lange Haven hadden meer verwacht. "Het is maar een héél, heel klein beginnetje. Er zijn voor de haven nog ontelbare andere problemen. Vooral de hoe veelheid zware vrachtwagens die hier nog steeds rijden. Wel zijn we blij dat b en w in ieder geval aan de haven aan dacht hebben willen beste den". Schiedam Het parkeerver bod aan de Schiedamseweg wordt over enige tijd gewij zigd. Het college van burge meester en wethouders is daar reeds mee akkoord ge gaan. Het parkeerverbod aan de oostzijde tussen de Iepen- laan en de Hargsingel wordt ingetrokken. Daar voor in de plaats komt een verbod aan de oostzijde tus sen de Meeuwensingel en de Zwaluwlaan. „Wellicht zouden wij meer ze kerheid hebben bij een vol gend kabinet, als het vraag stuk werkloosheid meer we zenlijk wordt aangepakt", al dus de wethouder voor sociale zaken en volksgezondheid. Ook drong CDA-raadslid Els Hellwig aan op plaatselijke herbezinning, „binnen een half jaar of zo", om de toe komst van de Trechter veilig te stellen. Een discussie in de raadscom missie voor sociale zaken en volksgezondheid vindt ook PPR-raadslid Hans van der Wilk zinvol. Maandagavond vertelde hij de raad zich zor gen tc maken over de positie van de projeetsecretaris, Hans Verlmde, in verband met de financiën. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het RonercJamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagan gratis op proet too in combinatie met: Rotterdamscb Nieuwsblad Naam Adres Deze bon m open envelop aonücr postzegel sturen naar Antwoordnummer KM, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1