9 9Zet bestemmingsplan op een laag pitje" HERFST-AGENDA Touwtrekken om de Broekpolder Fietsende arbeiders ia de kou Jeugdboekenschrijver praat mei zijn lezers WOENSDAG 19 OKTOBER 1977 GEEN MAKKIE MAN ONWEL Snelheidscontrole VERKLEEDPARTIJ IN DE BIBLIOTHEEK GEWELVEN Jongen rijdt door na aann Ruim 700 handtekeningen ia Eerste avond alleenstaanden groot succes tehjk Kinderkoor Deum uit Sliedrecht ding van Gerard Zc „Zet de ontwikkeling van een bestemmingsplan voor de Broekpolder maar op een laag pitje en handhaaf de huidige situatie". Dat is de aanbeveling van het Vlaardingse PPR-raadslid Willem Kwakkel stein aan het college van burgemees ter en wethouders. Onder de kop „Touwtrekken om de Broekpolder" staat het een en ander vermeld in het laatstverschenen nummer van PPR-nieuws, het or gaan van de Vlaardingse ra dicale afdeling. dertussen tussen beide overhe den plaatsvinden, wordt van de kant van Rijnmond sindskort gezegd: Wij willen meewerken aan dat bosplan. Maar daar moet dan wel wat tegenover staan: VIaardingen maakt een globaal bestemmingsplan voor de Broekpolder, waarin tegelijk met de aanleg van een bos in als potentiële bouwcapaciteit voor vierduizend woningen, in de periode van 19861990. In de kantlijn wordt echter wel opgemerkt, dat „afhankelijk van het uiteindelijk te bebou wen oppervlak en de dichtheid een groter aantal woningen maximaal zesduizend wel licht mogelijk is". het noorden wordt aangegeven Volgens de nota van Rijnmond dat in het zuidelijk gedeelte zo genaamde groenelementen tot stand komen. Indien in de toe komst woningbouw noodzake lijk blijkt, is er alvast een aan gename groenomgeving". Over het aantal woningen schrijft het PPR-raadslid: „Er worden aantallen genoemd van vier- tot Kwakkelstein stelt dat „het ge noegzaam bekend is dat het huidige gemeentebestuur in de Broekpolder een bos wil aan leggen". Het is óók genoegzaam aantallen gei zesduizend, met name de laat ste tijd ingegeven door een nieuw nota over de bevolkings ontwikkeling in Rijnmond". zou het aantal nog te bouwen woningen in Vlaardingen van '76 tot '90 moeten bedra gen: 7.731. Dit blijkt uit de in ventarisatie van de potentiële bouwcapaciteit vanaf 1 januari 1976, dat is het aantal woningen dat gebouwd zou künnen wor den. In dat getal van 7.731 zit een „uitloopmogelijkheid" van tweeduizend. Dit is afhankelijk van de te bouwen woningen in de Broekpolder (öf vierduizend óf zesduizend?). telde Vlaardingen 27.434 woon- Vlaardingenes PPR-raadslid Willem Kwakkelstein ruimten. Een hele stapel cijfers. Grootse plannen van vooral Rijn mond. Maar toch nog veel ha ken en ogen. Rijnmondgecommitteerde Johan de Jong heeft al toegegeven, dat de woningbouwplannen overeenkomstig het Streekplan niet helemaal uit de verf komen. Ze komen weliswaar, maar te laat Dit jaar - bij- voorbeeld had het aantal in N aanbouw te nemen woningen 12.445 moeten bedragen. Na het s derde kwartaal van dit jaar wa- ren er slechts 2.590 gereed ge- komen. Voor een deel zou aldus De Jong de bouwwe- reld hiervan de oorzaak zijn. k; -"V Iets anders dat vertragend ÉT >1 'v:yipfe dingse gebied wil volstouwen met maximaal zesduizend wo ningen. Tegenstrijdigheid is hier dus troef. „Vandaar een stevig partijtje touwtrekken tussen Vlaardin gen en Rijnmond over de toe komst van dit gebied", meent Willem Kwakkelstein, Zijn ver haal: „In de gesprekken die on- js lang: Nota Bevolkingsontwik- Hierbij komt nog dat op 1 januari door Kees Jonker keling Woningbehoefte en Ca paciteit Rijnmond 1976—1990 Deel I. {Is er een tweede in de maak?). Het is een uitgebreid boekwerk, dat voor wiskundi gen best te begrijpen is. In een van de vijf bijlagen die apart zijn bijgevoegd staat dat de Broekpolder wordt aangewezen van het vorig jaar 864 wonin gen in aanbouw waren. Met andere woorden: het is in prin cipe mogelijk, dat de gemeente Vlaardingen vóór 1990 zo'n tienduizend woningen rijker is vergeleken met het cijfer van de woningvoorraad van rond de jaarwisseling '75/76. Toen Dagelijks zet de Spido tientallen Schiedamse en Vlaardingse Droogdokkers op het Hoofd af. de RET-bus brengt velen richting huis. Binnenkort staan ze op straat, de fietsende werknemers van de RDM uit Schiedam en Vlaar dingen, Niet dat zij de laan worden uitgestuurd, zo erg is het ook weer niet, maar straks raken zij hun ruimte kwijt: de fietsenstalling aan de Hoofd straat wordt begin november gesloopt en ander onderdak is nergens te vinden. heeft echt wel zijn best gedaan, £ou ai tot bouw worden overge- en vooral K. Vrauwdeunt heeft zich suf zitten peinzen. Soekend naar nieuwe ruimte. Op een dag kreeg pastoor N. J. Don kers uit de Lekstraat de vraag op zich afgevuurd: is er in de kerk op de hoek van de Rijn straat geen ruimte om fietsen te stallen? Uiteraard niet tussen de banken van deze parochie, het Heilig Hart vsn Jezus, maar in de keldergewelven mis schien. Want, zo had de algeme- Regen en wind zullen rijwielen, bromfietsen en een enkele scoo ter aantasten: Roest, krakende wielen, natte zadels; de bezit ters zijn tot de auto gedoemd. Of tot de gereserveerde auto bus van de RET, die trouw elke ochtend de aan deze zijde van Pastoor Donkers bleek van goede de Waterweg wonende ar bei-- wille. Hij stapte de _welklin- ders van de Rotterdamsche gaan, dan valt het nog niet mee een plek te vinden. Buitendijks, dus op de Maasboulevard, is niet wenselijk omdat het water wel eens te hoog stijgt Aan de andere kant, dus aan de Haven- dijk, zal het vinden van een plaatsje evenmin van een Jeien dakje gaan.. „Misschien mogen wij wel een kelder huren in één van de flatgebouwen?" hebben sommi ge Droogdokkers al geopperd. ne dienst gehoord, daar is nog „Misschien kan wel een stalling een vertrek vrij, en de afstand tot het Hoofd wordt niet noe menswaardig groter. Droogdok Maatschappij oppikt en vervolgens afzet op het Hoofd in Schiedam, vanwaar een boot van de Spido de vol tallige ploeg naar de overtoom vaart Kwart voor vijf 's mid dags staat de bus weer klaar en gaat.de tocht naar huis, tot in kende trap af naar de Dukdalf, het wijkcentrum dat als onder deel van de katholieke stich ting voor sociaal-culturele ar beid (KSCA) al meer dan tien jaar kelderruimte in gebruik heeft. Op dat ene vrije vertrek na. Maar daarop had de stich ting een optie. Al heel lang. verrijzen op het parkeerterrein tussen de eerste twee flats", hopen anderen. De algemene dienst wil onderhan delen. Van Gelderen krabt eens aan zijn kin. Vrauwdeunt zit met de handen in het haar. Het wordt al snel november. werkt: sommige gemeenten k< waarvoor Rijnmond uitbrei- L dingsplannen heeft raken ambtelijk in de knel met de" gehele voorbereidingen en be geleiding van „de groei van hun gemeente". Ook voor de gemeente Vlaardin gen zou het beslist niet eenvou dig zijn om bijvoorbeeld de Broekpolder te bebouwen met zesduizend woningen. De afdeling 5 voor stadsontwik keling en openbare werken zou dan behoorlijk moeten wor den uitgebreid. Tenslotte heeft men nu al vaak problemen met woningbouwprojecten. Het ge plande project op het Land- straatkwartier telt slechts vij fentwintig woningen. Of vijf tien? Dat is slechts één voor beeldje. Wat dat betreft ziet Willem Kwak kelstein het best „relaxed". De gemeente Vlaardingen doet er niet slecht aan om aldus radicale Willem de ontwikke ling van een bestemmingsplan voor de Broekpolder op een laag pitje te zetten. „Tenslotte heeft Vlaardingen aan getoond dat het in de binnen stad en oude wijken voldoende ruimte heeft om aan zijn wo- ningb ouwverplich tingen te vol doen", verklaart Kwakkelstein. Zijn conclusie: „In de eerste plaats: start de aanleg van het bos (dat is ook het plan; er is voor de komende jaren geld uitgetrokken). En ten tweede: het is prima dat landbouwer Van Woerden in de Broekpol der blijft zitten met zijn on schuldige bloembollen. Dan wordt er tenminste niet ge bouwd". Broekpolder: niet alleen discussies over giftig havenblubber Schiedam Met de ambulance van de GG en GD is een man vanaf het Broersveld in de bin nenstad naar het Nolet-zieken- huis gebracht De 60-jarige T. F. uit Schiedam was midden op straat plotseling onwel geworden en gevallen. Omwonenden alarmeerden de politie, die op haar beurt de geneeskundige dienst waar schuwde. Schiedam Vijf snelheidsover treders zijn bij een politiecon trole op de Vlaardïngerdijk door de mand gevallen. Tijdens deze anderhalf uur lange controle met radarapparatuur werd als hoogste snelheid ze venenzeventig kilometer per uur gemeten. Alle te snelle au- tomobilisten zijn op de bon ge gaan. Vlaardingen De bekende schrijver en illustrator van jeugdboeken Wim Hofman komt in verband met de kinderboekenweek vrijdag (21 oktober naar Vlaardin gen, om precies te zijn: de gemeentebibliotheek aan de Fransenstraat. Hij praat dan met kinderen over zijn werk als boekenschrijver Vlaardingen. Maar niet iede- „Ja, ik vond het werkelijk ver- reen woont nabij de route van die bus. Jaar in, jaar uit is de stalling aan de Hoofdstraat iets voorbij het kantoor van de havenmees ter—in gebruik geweest. De accommodatie voldeed net aan de eisen: een goed slot op de deur, en vaak bleek de drempel precies hoog genoeg om het water tegen te houden, dat bij slecht weer het Hoofdplein blank zette. De sloop van begin volgende maand houdt verband met ver nieuwing van de Buitens luis en met voltooiing van de Delta- dijk, die van Hoek van Holland loopt naar de Schiedamse wa terkering vlakbij scheepswerf Gusto. Door die werkzaamhe den moeten panden aan Hoofd straat en Lekstraat verdwijnen. Veel ligt al tegen de vlakte ge slagen. De algemene dienst van de RDM drietig voor de mensen van de RDM", vertelde de pastoor gis teren, „maar de KSCA liet we ten dat met die vnje ruimte toch echt wel plannen zijn. Uit breiding of zo van het jeugd werk. En er bestaat een optie op, hè, dus wij konden niet zomaar die ruimte als fietsen stalling gaan verhuren. Ik vind het heel vervelend voor de RDM, want die mensen staan nu in de kou; er is in de nabij heid geen enkele ruimte. En wat er aan leegstaande winkels is, ligt alweer wat dieper in de Gorzen. Jammer. Want wat ons betreft, had het gekund". Inderdaad spijtig, verzucht A. 3. van Gelderen van de algemene dienst van de Droogdok. .An dere mogelijkheden? Het enige wat overblijft lijkt voorlopig: een stalling bouwen. Maar of dat mag van de gemeente en of onze eigen directie dat niet te duur vindt, dat zijn nog on- ea tekenaar-illustrator. Hofman is een van de schrijvers die dit jaar een zilveren griffel heeft gekre gen, en wel voor zijn boek „Wün". Een zilveren griffel wil zeggen dat zijn boek bijna het be ste kinderboek van het jaar is. Dat boek wordt namelijk bekroond met een gouden griffel. Wim Hofman heeft enige jaren geleden overi gens de gouden penseel uit gereikt gekregen. Dit, van wege zijn illustraties in het boek Koning Wikkepokluk, dat in 1973 is uitgekomen. Wim Hofman is reeds om 10 uur aanwezig. De gemeentebibliotheek heeft deze week overigens nog meer georaniseerd voor de jonge lezers. Onder het mot to „Wie je droomt, ben je zelf' mogen de kinderen op bepaalde ochtenden tijdens de boekenweek (herfstva kantie) verkleed de biblio theek binnenstappen. Niet zo maar verkleed, neen, je moet een figuur uitbeelden uit een bekend kinderboek. Verder mogen de kinderen een plaat inkleuren. Al deze verkJeedpretterijen gebeu ren in de filialen, te weten: winkelcentrum De Loper 28 en wel op donderdagmor gen (morgen dus) om 10.00 uur, Van Hogendorplaan 100b (Groen van Prinsterer- lyceum) opvrijdag 212 okto ber, eveneens om 10.00 uur en nabij het winkelcentrum aan de Dirk de Derdelaan 43, ook op donderdag (mor gen) om 10.00 uur. Hoek van Holland De politie in Hoek van Holland heeft de 18-jarige W. C. Z. uit 's-Graven- zande aangehouden. Deze beeft bekend aan de Strandweg in Hoek van Holland vier perso nenauto's te hebben aangere den, waarbij aanzienlijke scha de is Ontstaan. Komende uit de nchting van het strand botste hij eerst tegen een geparkeerde auto op. Toen hij trachtte in zijn achteruit weg te rijden botste de jongen op een achter hem staande auto. Dit gebeurde zo hard dal deze wa gen weer op een daar achter staande auto vloog. Na de aan rijding ging Z. er als een haas vandoor. H13 is niet in het bezit van een rijbewijs. De auto, waarin hij reed is met verze kerd. De politie heeft later de zwaarbe- sehadigde auto teruggevonden aan de Zeekant, waarna het met moeilijk bleek te zijn ook de bestuurder te achterhalen. Schiedam Voor de actie Stop de Neutronenbom zijn nu 725 handtekeningen ingezameld. Bij de stand aan de Hoogstraat heeft de werkgroep onlangs ook 42 informatiebulletins, 103 stickers en 52 affiches ver kocht Dit resultaat heeft de actievoer ders er toe aangezet om huis- aan-huis handtekeningen te gaan inzamelen. Deze actie zal binnenkort starten. Vlaardingen In de Holykerk aan de Reigerlaan in Vlaardin- gen-Holy wordt morgen, don derdag 29 oktober, een zang avond gehouden. Deze begint om 19.30 uur. verlenen: het Chris- Laudate onder lei- Zonnenberg, Gemengd Koor Vlaardingen onder leiding van Wietse Roskam en organist Rien van Toor. Dominee P. Vermaal zal etui korte medita tie houden. De toegang is gra tis. Vlaardingen De eerste bijeen komst van en voor alleenstaan den in gebouw de Lijndraaier in Vlaardingen is ecu groot succes geworden. Niet minder dan 90 mensen konden worden begroet door wethouder Rien Boveoberg die speciaal was uitgenodigd ora deze eerste bij eenkomst (gedeeltelijk) bij ie wonen. In zijn openingswoord verbaasde de wethouder zich enigszins over de grote opkomst Hij was er van overtuigd geraakt dat dergelijke bijeenkomsten dui delijk voorzien in een behoefte. Hij wenste organisator J. Vis dan ook veel succes met de verdere activiteiten. Na rijn vriendelijke woorden zet- te wethouder Bovenberg als eerste de platenspeler in werk ing en maakte hij een dansje. Zijn inspanningen waren niet tevergeefs. Als dank ontving hij een bos bloemen en een fles champagne, als appeltje voor de dorst. KSeSagSEr «ordi»Maar met de fiets of brommer gaan er ook een boel. Waar laten zijstraks hun, ne> Schiekade 54. Toegang voor over gepraat". voertuigen? 1 kinderen van 3 tot 8 jaar. Prijs Schiedam Op donderdag 20 oktober zijn in Schiedam de volgende bepaald jeugdboek. Verder jeugdactiviteitcn te beleven: kleuren. 10.00 uur Poppenkast in Jeugd- 0,50 cent. 10-00 uur, bibliotheek De Loper land. Vier Mokr* *jun de Nieu- 18.30 uur Disco in Hof van Cyre- 28 (Holy): idem. we Damlaan 76C. ne voor jongens en meisjes van Andere activiteiten op deze dag: 14.00 uur Creativiteit, Bachplein 9 tot 13 jaar. Afgelopen: 20.00 I Schoolplein. uur. Prijs 0,50 cent. 10.00 uur Dagje uit naar Avifau- 20.00 uur Idem voor jongeren van na, Aiphen aan den Rijn. Ver- 14 tot 20 jaar. trek vanaf Centrum Oost, Dr. Vlaardingen - donderdag 20 okto Zamenhofstraat. Aanwezig om ber zijn in Vlaardingen de vol- 9.30 uur. Kosten 6,50 gulden, gende activiteiten: Terug: ca. 4 uur. 10.00 uur, bibliotheek Dirk de 16,30 uur Disco in Hof van Cyre- Derdelaan. Verkleedpartij voor 19.30 uur Dienstencentrum Holy, Willem de Zwijgerlaan 460 Ho ly. „Weet je nog", liedjes van vroeger. Toegang gratis. 20.30 uur, gebouw Triangel, Fran senstraat 14. Politiek café, dis cussie over defensie. Toegang vrij. kinderen (die kunnen lezen). 19-30 uur, Holykerkcentrum, Rei- Uitbeelden een figuur uit een gerlaan; zangavond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3