IPCtftT. Spii i t-l ieren kanshebber tiliffli Hern ies-speiers vangen „wissels" goed: op Bouw accommodaties Fort una niet voor december Korfballen gek nog niet is zo Volendam te sterk Licht voor WIK Basketballers De Ooievaars: tien punten Wintersporten in Novotel - VFC gelijk luioiiigiiiriiiiiiiifliiiiiiiiiniiiniflijBEiiiiiKfliiüiifiiiiRiiniiiiiiuiyiiHiBfiiii'jfflHOHBBiBfliniiiiiBHiiiuiiiiiiiiinuiiniitiiiE Interim John Beyer: „Conditie en sfeer opvoeren" School- toernooi wijst uit: Winnaars DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 De Ainstelbron Spirit-heren IS R. Molenaar 14 SZC-dames 13 MVC-dames 12 CKC Maassluis 11 DWS-heren 30 VDlley'fiS-faeren 10 Juventus-heren 10 De Ooievaars-basketbal 10 Asvion-heren 9 Unitas-hexen 8 NOAD 7 Pollux-heren 7 KVK-heren 7 Willon-dames 5 BM/TOG 4 Passage-heren 4 De Korenbeurs 4 Harga 2 Voetbalclubs PPSC 10 fi Sunlight DRZ 8 DHS 7 Excelsïor'20 6 VFC S Martmit 3 Ursus 2 DVO*32 1 Musis Sacrum DKS 19 Satelliet n VFC 14 PPSC 13 Excelsior M 12 Excelsior'20 11 9 HVO Drsus 9 Martimt 9 Sunlight 9 DRZ 8 RKWIK 7 MSV71 6 Groenoord 5 Fortuna 4 Schiedam 4 FCN'66 4 WK 3 Vlaardingen 1 DVO'32 1 Overige sporten De Ooievaars-basketbal 10 Spirit-beren 9 MVC-dames S HVK-heren 7 Asvion-heren 6 Wilton-dames 5 Bowl Maassluis/TOG 4 Juventus 3 De Korenbeurs 1 Vlaardingen Emous Sport houdt woensdag 26 oktober om 20,00 uur in Novotel een wintersportavond Be langstellenden kunnen dan kennis maken met de nieuwste snufjes op het ge bied van de winterpret Veel aandacht zal worden geschonken aan de veilig heid van de ski's, met name de bindingen. Natuurlijk speelt op deze avond ook de mode een belangrijke rol. De entree bedraagt vijf gul den, inclusief koffie- Schiedam/Vlaardingen Het was na de presta ties van het afgelopen weekeinde erg moeilijk op redelijke wijze de punten te verdelen. Bij de voetballers werd Sa telliet het „slachtoffer" van een vrij week einde. Daardoor kregen zij geen punten, terwijl DHS door de zeven toe bedeelde punten nu de kop overneemt. Deze week scoorde PPSC het hoogst aantal punten. De mannen van Hans Kos- tense speelden tegen ASWH een opvallend ster ke wedstrijd en wonnen dan ook overduidelijk. Maar ook de prestatie van Sunlight was zodanig, dat het negen punten in de wacht sleepte. Bij de overige sporten hebben de heren van Spirit de leiding van Radio Molenaar overge nomen. De hockeyers doen het in de tweede klas opval lend sterk. Dit keer werd de moeilijke uitwedstrijd tegen Delftse Studenten in winst omgezet. De beste prestatie van bet afgelopen wekeinde kwam echter van de basket ballers van De Ooievaars. Te gen de voornaamste concur- rent Hengelo werd met 45—32 een ruime zege behaald. Die goed v/as voor tien punten. Het einde van de maand nadert Hetgeen betekent dat twee winnaars tegen elkaar uit zullen komen in het bowling- centrum Musis Sacrum om aldaar twee games tegen el kaar te spelen. De winnaar daarvan krijgt niet alleen een diner aangeboden in De Am- stelbron, maar ook een maandprijs van het Rotter dam sch Nieuwsblad. Het in het nieuw gesto ken elftal van PPSC dat deze week winnaar werd bij de voetbalclubs. Vlaardingen De dames van VFC hebben tegen DCL 2 ge noegen moeten nemen met een 1-1 gelijkspel. Bij de rust had de Vlaardingse ploeg een voorsprong genomen door een doelpunt van Henny Wemdly. DCL kwam echter na de pau ze sterk terug en wist de ge lijkmaker te scoren. Een over winning voor VFC zat er toen al niet meer in. Eigen initiatief moet nog immer be wonderd worden. Zo ook dus dat van de man die voor de aan vang van de thuis wedstrijden. van SVV" met een afgela den bus met stickers, shawls, petten en an dere sapportersattri- buten handel drijft. 0 Een prachtig initiatief. Al leen bad de man ook vaan tjes met het opschrift: „SW. eredivisie". Toe komst of gewoon verou derd? Zeker is het wei dat aanvoerder Rinus Steen bergen zei: „Dan zullen we wat beter ons best moeten doen..." 0 Komende zaterdag orga niseert het jeugdbestuur van SVV een ouderdag. De pa en ma's van de junioren gaan vanaf 11.00 uur een gezelligheidsrit houden met diverse moeilijke op drachten. 's Avonds om 20.00 uur begint een feest voor de ouders met mu ziek van de Euro Stars. Dan zal ook de prijsuitrei king plaatsvinden. 0 Op de algemene ledenver gadering van de cricketaf deling van Asvion zijn de namen bekend geworden van de twee winnaars van de „Asvionners". De beide beeldjes (op de foto in han den van de maakster Ineke Nolet) worden gegeven aan diegenen die zich ver dienstelijk hebben ge maakt voor de vereniging. Peter Egge. voorzitter ge weest van de hockey com missie, kreeg de linker. Wie de rechter krijgt is nog niet bekendgemaakt, omdat de betreffende persoon het eerst zelf moet weten... 0 Ook werd die avond een schitterende Asvïon-fHm vertoond die een indruk gaf hoe het cricket er daar aan toegaat De film werd op professionele wijze door leden van Asvion op het doek gezet. 0 Zn de KNVB, afdeling Rotterdam, Is er in de weekeinden 24 en 25 de cember en 31 december/1 januari geen competitie voetbal. In verband met de vele Sinterklaasfeesten op zaterdag 3 december zijn de C-junioren vrij. De clubs moeten daarvan wél vóór 25 oktober melding maken. Zo niet, dan wordt er geen uitstel verleend. Het debuut van de Hoekse badmintonclub is tot dus ver heel sterk. In vier wed- mm strijden behoefde het nog geen enkele partij uit han den te geven. Na Lobby 1 op 20 oktober, Mariahoeve drie dagen later en Delft op 31 oktober, zal pas blij ken of HSV inderdaad de sterkste uit de afdeling is. 0 Er zijn plannen ia de maak om Harm Wiersma op 10 december een simul taan tegen de veertig sterkste dammers uit Zuid-Holland te laten spe len. Het Novotel in Schie dam moet daarvoor vrij zijn, aldus een voorwaar de. Slaagt de proef, dan zullen ook de andere pro vincies worden ingescha keld bij een dergelijk evenement. 0 Op donderdag 10 novem ber staat het Shell-sport- park „Vijfsluizen" weer open voor de deelname aan het Wereld Brigde- toemooi van deze maat schappij. Het best geplaat ste Nederlandse bridge- paar komt in het bezit van de JAP. Montijn beker. De drive begint om 19.30 uur. Schiedam Deel acht uit de verhalencyclus: „De trainersperikelen van een amateur". De Schiedam- se eersteklasser Hennes DVS doet steeds meer denken aan de huidige politieke situatie in ons land: de spelers zijn er, maar de oefenmeester ontbreekt. Nadat eerst Bob Maaskant de opvolger zou worden van de naar SVV vertrokken Pim Visser, was het Arie Stehouwer die de selectie de eerste „rondjes Harga" liet lopen. Hij haalde echter het begin van de competitie niet, omdat zijn werkgever hem nodig had in Saoedi-Arabië, het geen wel tengevolge had, dat een „droom" van jeugdtrainer Jan Kooiman versmoord werd. Jan Kooiman moest de proble men oplossen voor Hermes DVS, maar moest daarbij af stand doen van zijn „liefheb- berij", wat het jeugdvoetbal voor hem vormt. Dit offer bleek later van tijdelijke aard, omdat Jan Kooiman het hono rarium, waar pas over gespro ken werd toen de competitie al enige weken oud was, niet op vond wegen tegen dit of fer. Elftalleider Jan Rijke heeft toen geheel spontaan de selectie een paar maal getraind, waar na Hennes DVS met een tij delijke oplossing uit eigen vereniging op de proppen kwam. Die oplossing was John Beyer, de coach van het cricket-elftal van Hermes DVS en ooit nog eens als voet- bailer. John Beyer trainde reeds het tweede elftal van de Schiedammers. Hij: „De wedstrijd tegen Roo- denburg was de eerste wed- strijd, die ik van het jaar met Hermes DVS verloor. Ik val er nu midden in het seizoen in. Je kunt dan met gaan wer ken, zonder rekening te hou den met de voorgaande maan den. Wel kan je geleidelijk proberen wat dingen te veran deren". Waarna hij voorbeel den opnoemt: „Ik wil de con ditie in de loop van deze we ken wat verbeteren. Ook moet er wat meer sfeer in het elftal gebracht worden en ik wil er voor gaan zorgen, dat ze meer plezier in het eigen spel krij gen, Dat mis ik dit jaar, wat ook niet verwonderlijk is als je steeds een andere trainer krijgt". John Beyer is zich terdege be wust van de beperkingen, die de situatie hem oplegt. Hij: ,,Ik kan niet in één week het gehele elftal omgooien. Dat zou te veel onrust brengen. Sommige jongens zijn niet ze ker van hun plaats en probe ren. zich te bewijzen. Dat heeft nadelige kanten, omdat ze dan soms het rendement, wat hun acties moet opleve ren, uit het oog verliezen". Het is de bedoeling, dat John Beyer de training van het eer ste elftal één maand verzorgt en misschien ook langer. John Beyer; „2k zelf ben niet in het bezit van een tramerslicentie. Hennes DVS heeft daarom weer een advertentie moeten zetten. Ik geloof echter, dat er een kans van negentig pro cent is, dat ik tot het einde van de competitie blijf", waarna hij over de mogelijk heden van Hermes DVS in de eerste klasse filosofeert: „Het zal in deze afdeling moeilijk voor ons worden een kam pioenschap te behalen, maar het blijft wel ons streven. „En als ik een goede geest in de ploeg weet te brengen, dan hebben we zeker een behoor lijke kans". Een geregelde trainerswisseling is voor de spelersgroep niet de ideale si tuatie. Daarover zegt midden velder Piet Kepke: „We vin den het echt niet leuk. In gro te lijnen zijn de trainers wel hetzelfde, maar aan de kleine verschillen moet je toch steeds weer wennen. Het is binnen de spelersgroep in ie der geval goed opgevangen. Het is een geluk, dat John Beyer uit eigen gelederen komt. Hij kende daardoor alle jongens al vóór hij moest be ginnen. Hij heeft ook het voordeel dat hij leraar is, waardoor hij gemakkelijk voor een groep weet te pra ten". Piet Klepke is één van de weini ge spelers, die de gehele nj trainers kent. Hij: „Maaskant ken ik nog van SVV. Ik was blij toen ik hoorde, dat hij zou komen. Stehouwer vond ik een arrogante man. Hij trok zich bijvoorbeeld niets aan John Beyer tijdelijk van de rapporten, die Pim Visser achtergelaten had. Jan Kooiman was als men een erg fijne trainer. Hij trad mis schien niet altijd hard genoeg op tegenover ons'. Niet iedereen uit de spelers groep is het met Piet Klepke op alle punten eens. Frans Schaap: „Stehouwer is de be ste trainer, die ik tot nu toe gehad heb. Hij was menselijk en tegelijk toch de baas", ter wijl er wel unanieme tevre denheid bestaat over de nieu we interim-trainer. Frits de Nijs: „Maar het bestuur heeft ons wel gewaarschuwd, dat ook dit tijdelijk kan zijn" Vlaardingen De bouw van twee kleedaccommo- daties voor de w en av Fortuna zal nog even op zich laten wachten. Hoe wel Gedeputeerde Staten intussen het extra krediet van 152.000 voor de bouw van acht kleedkamers met toebehoren voor de voet balvereniging heeft goed gekeurd, moet het 2ich ook nog buigen over een ander voorstel. De ge meenteraad gaf namelijk zijn fiat aan een bestem mingswijziging van de Marathonweg, van ver keer naar een recreatieve. Wanneer GS die wijziging overneemt, kan er ge bouwd worden. Het dage lijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor sport en recreatie zal er bij het college van B en W op aandringen om alle mogelijkheden na te gaan die tot een snelle afhande ling van de formaliteiten kunnen leiden. Wanneer dat gebeurt, zal eind no vember de eerste paal kunnen worden geslagen voor de beide accommo daties aan de Marathon- weg. Zo niet, dan wordt het volgend jaar. Schiedam Het dagje Ma- griethal was weer ouder wets. De omgebouwde hangar was voor het eerst sinds tijden weer eens af geladen. Scholieren van diverse leeftijden bezet ten de hal voor één dag om elkaar fel korfballend de loef af te steken. En dat onder toeziend oog van zuchtende sporthal personeelsleden die dui zenden schuine droppen, chocolade, fricandellen en andere tandbedervende snoepgoederen verkoch ten. Het schoolkorfbal-toemooi. Een evenement dat een mengeling was van teleurgestelde kinde ren en tevreden deelnemers. Waarbij het toch wel erg moeilijk bleek die bal in die hoog hangende mand te krij gen. Een fascinerende bezig, held. En dat is toch mooi mee genomen in de herfstvakantie. Toch kan je je op zo'n moment afvragen waarom nou juist korfbal tot de activiteit be- door Marlijn Verwaai jen hoort Een sport toch waarbij dagenlang trainen pas echt rendement oplevert. En waar bij een goede techniek bij het schieten onontbeerlijk is. Ger Overkleeft, één van de or ganisatoren en zelf speler van SSC Harga: „Korfbal is de laatste jaren sterk in opkom st. Waarom de scholen deze sport doen? Ik denk dat het te maken heeft met een tradi tie. En zoals het er nu naar uitziet met succes. Want het gaat toch goed? Vergeet ook met dat alle scholen de kans hebben gehad om te trainen. Zowel bij Harga als bij Suc ces hebben ze Jes kunnen krij gen m deze sport". Waarbij de clubs zelf ook een kleine re clame-campagne voerden door de leergierigen na afloop een stencil uit te reiken met alle gegevens over deze tak van sport. Reclame derhalve voor deze sport waarbij de kreet „Piet dekt Mien1' nog steeds humor Schiedam De poule-win naars van het microkorf- baltoernooi voor Schie- damse scholieren waren: poule A: dr. v.d. Kuy, poule B: Wm. Gehrels, poule C: Gunning, poule D: Wm. Gehrels 2 en Gunning 3, poule E: St. Josef, poule F: A.H. Ger hard, poule G: Oranje Nassau, poule H: (voort gezet onderwijs): Pr. Wil lem Alexander. is. „Een image waar we op deze manier af proberen te komen", aldus Overkleeft. Een blik richting de beide vel den leert dat dat inderdaad het geval is. Want niet alleen de „kleintjes" hebben het naar hun zin. Het voortgezet onderwijs, tegenwoordig per definitie kinderen die loom hangend hun „sjekkie" roken, vergaten ineens even alles. En raakten niet langer in de ban van de „punk" maar meer van de korf. Positief derhalve. Toch zorgde met name de ge- meente voor de nodige ver warring. Geïnteresseerd of niet, tot anderhalf uur vóór het einde van de eerste poule- wedstrijden was niet bekend wie de prijzen uit zou reiken. Herman Posthoorn was de he le dag weg, sportraad-voorzit ter Arie Verluide kwam wel even kijken maar moest wer ken, een school-prominent had geen tijd. Dus moest Gé Rens andermaal opdraven. Hij was overigens wel geïnte resseerd maar had liever ge zien dat iedereen dat was... Het schoolkorfbaltoemooi- Ze ker voor herhaling vatbaar. Want goed of met, een eerste of een laatste plaats, het maakte allemaal niet zoveel uit. En dat dankzij maar liefst elf (vrijwillige) scheidsrech- ters, een groot aantal mensen die een vrije dag hebben moe ten opnemen, en een ges meerd lopende wedstrijdlei ding. Die bestond uit Ger Overkleeft, Gerard Kruining. Freek Veer en Regma van Dijk. Vlaardingen Het traditie nele herfsttoemooi voor de pupillen op het Fortu- na-complex aan de Mara thonweg was in alle op zichten geslaagd. Onder een aangename tempera tuur werden een groot aantal wedstrijden ge speeld, waarbij Volendam met dertien punten als winnaar uit de bus kwam. Feyenoord bezette met tien punten de tweede plaats, gevolgd door DH€ met zeven, dankzij een be-* ter doelgemiddelde dan Fortuna. Hermes DVS' sloot de rij met vijf pwv ten. Jeugdvoorzïtter Adrr Hofman reikte tenslotte de prijzen uit en maakte bekend dat DHC de spori' tiviteitsprijs had gewon nen. Vlaardingen De fraaie accommo datie van de handbalvereni ging WIK wordt weer uitgebreid. Na de verharde velden, de prach tige cantüac met kleedkamers en zelfs de gezellige bestuurskamer, krijgen de hand ballers nu ook nog de beschik king over licht masten. Vanavond om kwart voor zeven zal voorzitter Chris van der Toom officieel de lichtinstallatie in werking stelling. Direct daaropvol gend zuilen er twee oefenwed strijden worden Om gespeeld om zien of de verlich ting aan de eisen voldoet. m zeven uuf speelt het eerste damesteam van WIK tegen sta<f genoot De HóP landiaan. O1*1 acht uur komen de heren teaïïts van beide vereni gingen tegen kaar uit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6