TSR maakt het Vitesse erg lastig SPORT Improdwktieve slijtageslag Excelsior M ligt eruit m *MÈÊÊÊÊÊêiÈt: Neefjes geblesseerd MAANDAG 24 OKTOBER 1977 Vlaardingerg ten onrechte uitgeschakeld Winst CION hard nodig Satelliet loopt uit Sportagenda GSS ontgaat winst Programma saaivoetbal Vergadering Hoekse Boys schakelt Groote Limdt uit Ui 11 ERIC SCHEEPERS MIST STRAFSCHOP ROUTINE HARDER Delft Gerard Weeber gaf het na afloop van de wedstrijd tegen TSB volmondig toe, de trainer van Vites se: „Ik krijg mijn ploeg voor beker wedstrijden niet gemotiveerd het veld op". Hij had gelijk, maar dan toch blijft de vraag waarom een zelfs niet geladen Vitesse het tegen vierde kiasser TSB tot een verlening laat komen. De overwinning die de thuis club uiteindelijk na 120 minuten voet bal behaalde (43) was niet terecht Het Sehiedamse TSB, notabene onder aan in de vierde klasse liet zeker gedurende driekwart van de wed strijd de gastheren alle hoeken van het veld zien. Jan van de Berg, oefen- meester van de Vlaardingers beaam de dit: Jammer natuurlijlL Kijk wan neer je hier naar toe komt calculeer je natuurlijk een nederlaag in. Maar als ik dan achteraf de wedstrijd nog eens analiseer dan zeg ik: „De twee punten horen in Vlaardingen thuis". Vlaardingen CION heeft eindelijk het zoet van de overwinning mogen proeven. De ploeg: van trainer Bert van Rees stuurde Flakkee met een 4—3 nederlaag naar het eiland terug. Na drie ver loren partijen en vier gelijke spelen was dit de eerste over winning voor de Vlaardin gers- Het is een sensationele wed strijd geworden, waarvoor Flakkee al in de eerste mi nuut zorgde. Door een fout van doelman Jaap de Nol werd het 0—1. De vreugde bij de Fiakkeeploeg was echter van korte duur want twee mi nuten later was hef weer ge lijk. Kees Goudswaard speel de Jan de Bie goed aan en zijn schot was onhoudbaar 1—1. Hoe goed de ClON-voorhoede ook speelde, 20 faalde de ver dediging. Tot twee maal ach ter elkaar kon Flakkee daar dankbaar van profiteren en kwam op 1—3. Toen gmg het er somber uitzien voor CION, maar Jan de Bie kon nog voor rust de achterstand tot 2—3 verkleinen en dat gaf weer hoop voor de tweede helft. Jaap de Nol werd vervangen door Piet Pnns en Martin Blitterswijk nam de plaats in van John Goudswaard. CION werd in de tweede helft enorm agressief en Flakkee kwam danig in de moeilijkhe den. Een diepteb&i vanuit de achterhoede werd op Erno El- fers gespeeld- Deze ging al leen op doel af, maar de Flak- keedoelman was er eerder bij en schoot de bal tegen Elfers op, zodat deze toch de stand gelijk kon brengen: 3—3. Flakkee werd op hun eigen helft teruggezet, en de eilandbewo ners probeerden het met de buitenspelval. Kort voor tijd mislukte dit echter grandioos. Glein Langbroek ging door, ai speelde op tijd de bal af aan Arno Elfers die toch de overwinning in Vlaardingen hield; 4-3. Vlaardingen Satelliet beeft de overwinningenreeks voort gezet De Vlaardingers zege vierden dit beer over Smits- hoek met 2-L Daar alle concurrenten verloren of gebjk speelden, is de ploeg van trainer Kees Blankestein nu alleen aan de kop van de ranglijst gekomen, met drie punten voorsprong op num mer twee. Na twaalf minuten opende Rens Breddels de score, door met een solo op de Srrutshoek- doelman af te gaan. Met een onhoudbaar schot bracht Breddels de stand op 1-0. Een veel sterker Satelliet had echter te veel kansen nodig om de voorsprong verder uit te breiden. Vele kansen wer den er gemist, zoals van Mar Cijs en Sjaak van der Hoeven. Vijf minuten voor rust nam Dick van der Eist een vrije trap zó listig, dat Peet van der Hoek de stand op 2-0 kon brengen. In de tweede helft geloofde Sa telliet het wel, en kon Smits- hoek toch nog enkele keren gevaarlijk worden. De Vlaar- dingse achterhoede had er echter goed het oog op en hield het achter goed dicht Vier minuten voor tijd kwam Smitshoek toch op 2-1, maar de overwinning was voor Sa telliet een feit Vlaai-dingen Vlaardingen ge bruikte de vrije zaterdag oen te oefenen tegen derdeklasser HBSS. Op eigen veld trad de Vlaardingen-f onna tie van trainer Wim Koppelaar met drie nieuwe gezichten aan te gen de Schiedammers die, ge zien de slechte resultaten, eveneens baat hadden bij de oefening. Het was wel een aantrekkelijk duel voor het publiek op het sportveld aan de Middenweg. Direct na de aftrap bouwden de gasten een veldoverwicht op. Aanvoerder Wim Mauiits gaf zjn twee spitsen Robby de Jong en Jeroen Roevers ge noeg werk en deze wisten het de Vitesse-achterhoede soms knap lastig te maken. Vooral rechtsbuiten Robby de Jong dolde nog al eens met zijn opponent Marius van de Wildt Na 15 minuten in de eerste helft drukte The Shell Boys het overwicht in een doelpunt uit De bal werd voor het Vïtesse- doel gebracht en aanvoerder Chi-Chung wilde de bal, zij door Ruud Poot vaart in de aanvallen van de thuisclub. Peter van der Meer nam een vrije trap subliem en Chi Chung kopte de bal al even knap achter Gerrit van de Velden. 1—2. TSB raakte voor het eerst die middag in de problemen. Doelman Gerrit van de Vel den mocht zijn klamme spie ren weer „opladen". Vitesse stelde het publiek niet teleur want nog voor het einde te kende Ton Zoutendijk 2—2 voor de thuisclub aan. Na de volle negentig minuten nog steeds die stand. Verlenging. Verlenging het een beetje hautain, corner koppen. Het bruine leer ketste echter tegen de lat en TSB- aanvoerder Wim Maurits strafte de fout goed af door de terugspringende bal achter keeper Hans Schot te depone ren: 01. Foute passes Wie had gedacht, dat de thuis club na dit doelpunt met man en macht de aanval zou op zoeken had het mis. Foute passes aan de lopende band en spits Ton Zoutendijk die geen schijn van kans had te gen zijn lange bewaker Cor van de Bunt Het had zelfs voor de rust nog 02 kunnen worden maar het harde schot van Robby de Jong werd goed gestopt door goake Hans Schot De woorden van trainer Gerard Weeber hadden ook in de tweede helft geen invloed op zijn ploeg. Rob van de Lee wilde een beetje jongleren met de bal maar Robby de Jong strafte dit circusnum mer af door hem de bal af handig te maken. Uit zijn voorzet schoot Hans van Bommel raak: 0—2. De bekerwedstrijd leek gestre den maar Gerard Weber dacht daar anders over. Linksback Marius van de Wildt werd naar de dug-out gestuurd. Zijn vervanger John Zoutendijk nam 23jn plaats in. Ton Hom werd naar achteren gedirigeerd en Chi Chung naar voren gestuurd. Een goede zet bleek achteraf want er kwam meteen meer De Schiedammers natuurlijk te leurgesteld, Vitesse daarente gen in een o per bes te stem ming. Toch weer een prima mogelijkheid voor de ploeg van trainer Jan van de Berg de stand in de eerste 15 minu ten op 2—3 te brengen maar keeper Hans Schot keerde spetters van Jeroen Hoovers en Hans van Bommel. Na 105 minuten spektakel kreeg Vi tesse zijn tegenstander pas op de knieën. Eerst Peter van. der Meer en even later Ton Zou tendijk scoorden 4—2, en schoten Vitesse naar de vol gende bekerronde. Jeroen Ho overs maakte er nog wel 4—3 van maar verder kwamen The Shell Boys niet Na afloop een zuur lachende Gerard Weber. „Slechte wed strijden voor een trainer, dit kost mij weer een jaar". „Ik ben ergens bbj dat het beke ren is afgelopen" aldus trai ner Jan van den Berg. We kunnen ons nu volledig op de competitie concentreren, en wanneer de ploeg net zo goed als vanmiddag voetbalt dan zie ik het optimistisch tege moet". Maandag: Rifsoord—Schiedam (dammen). Vergadering MSV- honkbal, Steendijkpolder, 20 uur. Vergadering stichting zwembaden, Stadskantoor, 20 uur. Dinsdag: DUS—Spijkenisse (ne derlaagserie), Kethel, 20 uur. Vergadering ïVlaassluise spor traad, Koningshof, 19.30. Donderdag: Alcazar—Passage (h). Libanon 4MVC (h). Guus Brox bij SSV, Martinit, Thurlede, 20.15 uur. Schiedam GSS heeft leider Botlek in de zaterdagafdeling eerste klas goed partij gegeven en de einduitslag op 2—2 be paald. De Schiedammers begonnen goed en Botlek kon daar weinig te genoverstellen. De gasten gin gen het na een goed half uur proberen met harder voetbal. Tegen de verhouding in kwa men de gasten bij de rust toch aan een 0—1 voorsprong. Via een vrije trap sloot het muurtje bij GSS niet goed en doelman Henk Schniermanni werd het uitzicht ontnomen waardoor Ni co Huwt kon scoren. In de tweede helft werd Arnold Vollebregt vervangen door Boudewïjn Steenbergen. In de twintigste minuut zorgde deze invaller voor de gelijkmaker. Piet Kamper speelde zich goed vnj en kon Steenbergen op maat bedienen, die onhoudbaar scoorde: 11. GSS werd hierna steeds sterker en het kon ook niet uitblijven dat de Sehiedam se ploeg weer scoorde. Over rechts speelde Barend de Reu ver Siem van Gerven aan en deze kon de verdiende voor- sprong laten noteren; 2—1. Tegen het keiharde spel van Bot lek wisten de mannen van GSS zich prima in toom te houden. Toen de wedstrijd al ruim vijf minuten verstreken was, kwam Botlek toch nog aan de gelijk maker 2—2. Vlaardingen Tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tussen Zwaluwen en Lyra, raakten Henk Neutjes van Zwaluwen en Piet Wennekes geblesseerd. ZIJ waren onge lukkig met de hoofden tegen elkaar gekomen. Nentjes moest in bet ziekenhuis zijn rechter ooglid laten hechten, terwijl Wennekes een hoofd wond opliep- Omdat het vijf minuten vóór tijd was. en het inmiddels on gezellig hard regende ook, be sloten beide partijen het toen maar voor gezien te houden. Een uitslag was er wel, want Zwaluwen scoorde twee keer tegen Lyra één keer. Voor de rust maakte Zwaluwen er niets van, en Lyra kon vanaf het middenveld aanval len. Schoten van Paauwe en Van der Meer waren echter voor doelman Ab Nijgh. In de tweede helft toonde Zwalu wen meer inspiratie, en na zes minuten was de stand al 2-0 door doelpunten van Van Hofwegen en Sluimer. Bij Zwaluwen maakte vervol gens Leen Pijpers zijn rentree na een blessure. Na tien mnu- ten kreeg Pijpers echter weer last, en nam Gertjan Bezem er zijn aan Pijpers afgestane plaats weer in. Zwaluwen had pech dat zowel Homan als Kegel tegen de overkant van de lat schoot, zodat het 2-0 bleef. Zelfs werd het na een half uur nog 2-1, toen een snelle Liefae uitval door Van der Meer wend afge werkt w rr'-ikU e TSB-doelman Van der Velden slaat de bal weg voor Vitesse-aanveUer Ton Hom. Maandag: Ursus-GGK, 19.00 uur, Margriet hal HBSS-Hermes DVS, 19.45 uur, Margnethal PPSC-GLZ, 20.30 uur Margriet- hal Sehiedam-FC Vecom, 21.20 uur, Margnethal Excelsior'20-Wilton F., 22.05 uur, Margnethal RKWIK-DRZ, 21.30 uur, Lijn- baanhal FC Tybex-Xerxes, 21.30 uur, Olympiahal VSV-Noorder kwartier, 22,15 uur, Olympiahal Swift Boys-SPSV WOR-Groenoord SVDBR-WK DJS-DCMR Zwaluwen-Hellevoetsluis San Clemente-BFC ROGA-FCN'66 Woensdag: GSV/Sero-Excelsior M FC Promenade-MW27 Nestoro-OACN Boys VOC-Demos Schiedam De leden van de voetbalvereniging Ursus ver gaderen mi3n«?ag 7 november over de nieuwe accommoda tie. Op deze bijeenkomst zul len met name het ontwerp, de kosten en bet dekkingsplan worden besproken. De bijeen komst op „Harga" begint om 20 uur. Hoek van Holland Het manco van zowel Hoekse Boy -Is Groote Lïndt kwam weer eens overduidelijk naar voren. De improduktiviteit van de voorhoedes zorgt niet alleen in competi tieverband voor bescheiden klasseringen, ook in deze bekeront moeting kwamen beide ploegen maar zeer moeizaam aan scoren toe. Pas in de tweede veriengiugsperiode produceerden zij één treffer, waarna Hoekse Boys door het beter benutten van strafschoppen de „gelukkige" winnaar werd. Die improduktiviteit Hoekse Boys-trainer Wim de Vries ging gemakkelijk aan dat eu vel voorbij („We hebben aan getoond gelijkwaardig te zijn aan een derdeklasser, en daarom ben ik desondanks te vreden"), maar het bracht col lega Molendijk tot wanhoop („Ik probeer van alles, maar het lukt gewoon niet"). Om die reden hadden beide oe fenmees ters enkele omzettin gen in hun team aangebracht Wim de Vries zette Koos Heerschap op de plaats van de zieke Lambert Omhof en hield tevens Alfred van Os (hij zou in de tweede helft „stukgelopen" Jack Renze als nog vervangen) aan de kant, terwijl Molendijk rechtsachter Arie Plahaer als spïtsspeler liet opdraven. Maar de Groote Lindt-trainer kwam daar door Pieter van der Laan weer even snel op terug. Ver vanger Piet van de Pad normaal speler van het twee de werd in de eerste helft voortdurend door tegenstre ver Tom van der Pijl uitge speeld, waardoor laatste man Henny Buyink vaak corrige rend moest optreden. Pas toen Molendijk Plaïaer weer op zijn oude stek posteerde, kwam er meer rust in het spel van de bezoekers. De twee ploegen bestreden el kaar met een formidabele in zet, waardoor het vooral in de eerste helft een boeiend schouwspel werd. Reeds na acht minuten brak Zwijnd- rechter Goof Boon door de Hoekse defensie, plaatste de bal op het hoofd van de aan stormende Arie Plaizier, die keihard op de lat kopte. Maar ook de ihuisdub liet zich niet onbetuigd. Tom van der Pijl lanceerde (in de vijftiende mi nuut) ploeggenoot Jack Ren ze, die zijn inzet via het li chaam van keeper Jan Schoon terug zag carambole ren. Vlak daarop soleerde Cor van de Pol door de Groote landt verdediging heen en beeuidigde zijn actie met een venijnig schot, dat maar net naast ging. Toch moest ook Hoekse Boys attent blijven. Met name Groote Lindt-links bui ten Pattrick Janssens stichtte door zijn snelle rushes veel gevaar, maar werd te weinig door zijn medevoor- waartsen gesteund. Een keer slechts passeerde Kees Spaans Hoekse Boys-doelman Theo Hooidonk (De Vries; „Theo had zijn dag met"), maar Aad Tukker schopte de bal nog net van de doellijn. Na de hervatting nam het tech nisch wat sterkere Groote Landt spoedig het initiatief in handen. Tom van der Pijl, van wie voor rust het meeste gevaar kwam, werd door Arie Plainer volledig uitgescha keld, waardoor de ploeg eind elijk eens aan aanvallen kon gaan denken. Vooral als aus- putzer Henny Buyink mee naar voren trok werd het vooi Hoekse Boys gevaarlijk, maar verder dan een afgekeurd doelpunt van Kees Spaan* kwamen de Zwijndrech ters toch ook niet Al moet worder vermeld dat uitmuntend lei dende scheidsrechter Kardux de charge van Hoekse Boys rechtsachter Daan van de Schilt tegenover Pattrick Janssen glimlachend weg wuifde {Maar dat zou hij in de verlenging ten nadele van Hoekse Boys nog eens doen, dus wat dat betreft stonden de partijen quitte). In de verlenging werd er einde lijk gescoord Nadat beide ploegen mede door vermoeid heid verschillende kansen hadden verprutst, nam Groote Landt door een blunder van doelman Theo Hooidonk de leiding. De Hoekse goalie ver liet zijn doel om een lange pass van Bert Lems te onder scheppen, bedacht zich toen hij Evert Meuleman op zich af zag komen en knalde toen keihard tegen de Zwijndrech- ter op. Via de paal huppelde de bal in het lege doel (0-1). De vreugde van Groote Lindt was echter maar van korte duur. Nog geen minuut later „vergat" Jan Schoen bij een vnje trap uit zijn doel te ko men, waardoor aanvoerder Aad Tukker de bal gemakke lijk in kon koppen (1-1). Nadat Henny van der Matten voor Groote Lindt de laatste moge lijkheid onbenut had gelaten (hij schoot de bal tut een di- rekte vrije trap rakelings Jan Klootwijk kopt de bal weg voor de aanstormende Hoekse Boys-aanvauers. Improduktiviteit van Groote Lindt leidde ertoe dat Hoekse Boys door strafschoppen de Zwijndrechters uit de beker wipte. naast) maakte Kardux een einde aan de conditieslag en kwamen de (verfoeide) straf schoppen aan de beurt. Beide ploegen benutten de vijf penalties, waardoor er een tweede serie nodig was. Kee per Theo Hooidonk maakte hier zijn fout goed door colle ga Jan Schoon kansloos te laten, nadat Hennien van Drongelen reeds voor Groote Lindt had gemist Voor trai ner Molendijk betekende het de zoveelste deceptie- Maassluis De teleurstelling bij Excelsior Maassluis leek op het eerste gezicht niet eens zo groot De 0-1 neder laag tegen vierde kiasser Phoenix en dus uitschakeling voor de beker, werd opzij ge schoven. Ter discussie bleef constant scheidsrechter Ad- dink staan. Een man die de wedstrijd duidelijk niet in de hand had en vooral niet bleek te zijn opgewassen tegen het „professionele" spel van de Rotterdammers. Addink vervulde inderdaad een wat vreemde hoofdroL Schreef de namen van Theo Talie en Gerrit den Butter (Phoenix) op wegens ruw spel en noteerde ook Dick Ver- fa urgh. „Opzettelijk wegdu wen van een tegenstander", noteerde de leidsman op het door Marlijn Verwaai jen formulier. „Het is geen gema- kelijke pot geweest", wilde Addink wel kwijt om direct daarna Exeelsior-aanvoerder Jan van Dijk en „boosdoener" Dick Vèrburgh onverrichter zake terug te sturen naar de kleedkamer. De naam bleef op het formulier staan. „Het is voor mij onbegrijpelijk dat de KNVB zo'n man naar een dergelijke wedstrijd stuurt", meende Leen Admi raal. „Het Is een grove onder schatting van bet spel van Phoenix. Goed, ze spelen in de vierde klasse maar toch zijn ze te vergelijken met een tweede kiasser. Ze hebben enorm veel routine. Wij mis sen dat waardoor die scheids rechter met zijn beïnvloeden onwillekeurig Phoenix hielp". Het zou echter toch te ver gaan om te stellen dat de Maasslui- se formatie de boot miste door de scheidsrechter. Want "G'vC> Mart van der PoL..eïgen doel... Phoenix was al voor rust ge vaarlijker. Waardoor Fer Groeneweg zelfs de bal van de doellijn moest halen na een inzet van Leen van Diggele. Een typische 0-0 wedstrijd. Waarin de kansen miniem waren en het publiek alleen kon genieten van sensatione le momenten. „De mensen hebben niet kunnen kijken naar goed voetbaL Maar dat werd toch volop gecompen seerd door spanning dacht ik", zei Leen Admiraal dan ook terecht Waarschijnlijk zou zelfs een ver lenging geen treffers hebben opgeleverd als Excelsior niet op zo'n ongelukkige wijze aan een achterstand kwam. Want na vijf minuten spelen in de tweede helft liet Aad van 't Hoff zijn directe tegenstander Ab van Marion te ver opko men. Zijn lage voorzet werd door Mart van der Pol echter 20 ongelukkig onderschept dat de middenvelder zijn ei gen doelman (Roel Jan Ab bas, die overigens sterk speel de) passeerde: 0-1. De domper was groot. Zodat Jan Nelissen zelfs nog de paal raakte en het spel van beide kanten harder werd. Waartegen scheidsrechter Ad dink onvoldoende optrad. Jil- Iis van Dam werd er het slachtoffer van. Na een harde charge van Theo Talie (de Rotterdammers waren er wel voor opgeschreven) moest hij zich geblesseerd laten ver vangen door Gerard Bos. Excelsior viel in ht laatste kwar tier sterk aan. Maar was te onhandig bij de geboden kan sen. Acht minuten voor het .einde leek echter toch de ge lijkmaker te komen. Tonny Vonk werkte zich het straf schopgebied in en liet zich vnj wel direct vallen. Addink trapte er in en elgde de bal op de stip. Vonk: „Natuurlijk was er niets aan de hand. Maar de scheidsrechter had al eerder aangetoond dat iets dergelijks best eens zou kun nen lukken". „Een kadaotje", oordeelde ook Admiraal, „maar we hadden al afgesproken dat zodra we in het strafschopgebied waren er een strafschop geforceerd moest worden". Het lukte. Maar Eric Scheffers leek zo te zijn afgeleid door de intimi datie van de Phoenix-spelers dat hij het voor doelman John Jongeneel niet moeilijk maak te. Het bleef 0-1 derhalve waardoor Excelsior uit de be ker werd gestoten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3