SPORT De Holandiaan klasse Hoek van Hofland sterker dan RK«" WK meer karakter dan SOYB m Anneke en Corrie van der Ende weg bij De Hoogwerf Sparla stopt twee straf schoppen Martini! naar volgende ronde Jan Burki: 'Inzicht ontbreekt' SZC neemt revanche Arie van Noordeime: „Geen inzet*' ttgsgss mme. mmsm Van Dijk competitieleider MAANDAG 24 OKTOBER 1977 Rotterdam Zonder aan de S-l-oYerwïnning van Martinit iets af te doen, moet toch wel worden gesteld, dat Spartaan danig verzwakt aantrad in het bekerduel. Niet minder dan zeven spelers moesten ge blesseerd de wedstrijd vanaf de tribune volgen en dat scheelt toch w een slok op een borrel.* Mariïnit moest met minstens twee doelpun ten verschil winnen om over te gaan naar de volgende ron de- Lukte dat niet, dan zou het Overmaas geworden zijn. Vóór de rust was het een vrij gelijk opgaande wedstrijd, met aan beide kanten kansen die niet in een doelpunt kon den worden omgezet. Vier mi nuten voor de rust gebeurde dat wel. Jan Blom kwam met de bal aan de voeten vanuit de verdediging. Hij gaf het leer op maat aan de snelle Ruud Quadt, en deze bracht de stand op 0-1. Het doelpunt van Tabak, waar mee Spartaan na de rust tot de gelijkmaker kwam, was toch verrassend. Het leek er op dat Spartaan het heft in handen zou gaan nemen, maar hel was bedrog. De tak- tiejc van trainer Joop Schop stond veel toe, maar tot aan de verdediging. Daar werd goed werk verzet en werden de counters ingezet. Via het middenveld werden de snelle spitsen Quadt en Otto Bouman aan het werk gezet en dat stichtte altijd wel weer verwarring in de Rotterdamse verdediging. Zo kwam er via Ruud van der Horst een pass bij Herman den Brinker te recht Diens schot werd door de lat gekeerd, maar door de met naar voren gekomen ChieS Gouka met een kopbal toch in een doelpunt omgezet Quadt leek daarna tot een doel punt te komen, maar hij werd ten val gebracht Omdat dit in het strafschopgebied gebeur de, kreeg Martinit een straf schop te nemen. Cluel Gouka maakte geen fout en hij schopte 2ijn club naar de vol- gende bekerronde: 1-3. Schiedam In een, vooral van Schiedamse zijde slechte wedstrijd won Holl audi aan verdiend van het een klasse hoger spelende Schiedam. De Vlaardingers kwamen door de 0-2 zege in een positie, die een goede mogelijkheid op verder bekervoetbal biedt De uitslag had echter een veel grotere marge in het voordeel van Holiandiaaa kunnen tonen. Het grote ge mis bij de Vlaardingers was echter een spits, die koelbloe dig de vele kansen bon benut ten. HoÜandiaan-trainer Hans Reni- rie over dit manco: "We ma ken de laatste weken te wei nig doelpunten. Dat ligt aan mijn spelersmateriaai Ik heb in feite alleen middenvelders. Jack Riedijk liep bijvoorbeeld in de voorhoede. Maar die jongen speelt het liefst achter de aanval. Zoiets kan je wel in de problemen brengen, want voer hetzelfde geld maakt Schiedam tegen de ver houding in gehjk". Waama hij vervolgt: "Over het resultaat ben ik natuurlijk wel tevre den, maar niet over de manier waarop. Ze gaven zelfs zo'n twintig minuten (in de tweede helft) het initiatief uit handen. Ze nemen het dan een beetje te makkelijk op". De oefenmees ter trekt hier dan ook zijn conclusies uit met het oog op de competitie: "Over twee wekèn tegen VFC. Daar leven ze r.u al naar toe. Maar wat nu belangrijker is voor mij is de wedstrijd tegen BEC. En wat voetbal betreft hoeven we voor niemand bang te zijn. Maar zijn ze ook al mentaal tegen al die ploe gen opgewassen? Het hele elf tal bestaat haast uit jonge jon gens". De Hollandiaan kon het eerste doelpunt in de vijftiende mi nuut van de eerste helft sco ren. toen de ingevallen Peter van Dijk (Harry Wigmans viel al in de eerste minuut uit met waarschijnlijk een scheurtje in een dij beenspier) een erg slechte terugspeelbal gaf. Rob Maat was er als de kippen bij en omspeelde doelman Kees Schuurhuizen, waama hij de bal in het lege doel deponeer de. In de rest van de eerste helft kwamen de Hollandiaan- aanvallers meermalen in kansrijke posities. Hun scho ten misten echter vaak alle richting, terwijl ook Kees Schuurhuizen de schutters "in de weg stond". Schiedam zet te hier in deze eerste 45 minu ten uitermate weinig van in zicht getuigende aanvallen te genover. De tweede helft leverde voor de Schiedammers geen echte verbeteringen op, alhoewel toch een paar kansjes ge creëerd werden. De Schie dammers bleven volharden in hun weinig intelligente spel. Trainer Jan Burki: "Ze bewe gen. in een wedstrijd kilome ters meer dan hun tegenstan der. Maar als ze zich vrij moe- ter lopen doen ze dat "hardlo pend", maar dat is niet vol doende. Je moet sprinten. En dat moeten ze niet alleen doen om de bal ook werkelijk te ontvangen, maar ook om ga ten te trekken voor anderen". Waama hij een beetje moede loos vervolgt: "Er is echt wel hard gewerkt Het inzicht ont breekt echter bij de meeste speters. Een situatie van twee- tegen-één weten ze niet eens uit te spelen". De Hollandiaan kreeg in de tweede helft, ondanks een tij delijke terugval, veruit de meeste kansen. Zo speelde Schiedam, nu in de persoon van de bij Jan Burki debute rende Harry Zonneveld, weer verkeerd terug. Twee VZaar- ding se aanvallers konden ech ter niet de rust opbrengen om doelman Schuurhuizen voor de tweede maal te passexen. Zij hielpen de zoveelste kans daarmee om zeep. En in die periode had Schiedam tot tweemaal toe uitzicht op de gelijkmaker. Zo miste een schot van spits Warner Tim mer net de precisie en had doelman Gé Groen veel moei te met een kopbal van Henny Hage. In de veertigste minuut maakten de Vlaardingers een einde aan alle onzekerheid. Rob Maat soleerde door de bepaald niet sterke Schiedam- verdediging. Zijn aanval kan deze verdediging op het laau ste moment nog afslaan, maar de bal belandde voor de voe ten van René de Vette, die niet twijfelde een hoge bal te geven toen hij zag, dat doel man Kees Schuurhuizen nog niet in zijn doel terug was. Harry Zonneveld probeerde nog- met de handen te redden. Hij kreeg de bal echter niet "klem" en Peet van der Waal liet 0-2 aantekenen voordat de goed leidende scheidsrech ter Leen Bakker een straf schop uitdeelde. Amsterdam De waterpoloheren van SZC hebben zich in de tweede wedstrijd van dit seizoen weten te revancheren voor de slechte prestatie, die tegen de „R" werd geleverd. De Schiedammers wonnen in een uitwedstrijd van DJK met 4-9. In de eerste periode was het al snel 0-1. Dieter Kros was de maker van het Sehiedamse doelpunt Het werd 0-2 toen Paul Gast uit een numerieke meerderheid scoorde. De Amsterdammers konden iets terug doen, omdat Paul Goederond voor 45 seconden het water moest verlaten 1-2. Willem Jan Looman bracht de stand op 1-3 door van de mid voorpositie in te schieten. DJK kreeg in deze periode weer een man meer: 2-3. Het was Dieter Kros die 24 liet aan teken en- In het tweede kwart was 't Willem Jan Looman die uit een man meer situatie wist te scoren. Wïm de Jong vergrootte de SZC marge: 2-6, Gedurende de derde periode konden beide ploegen slechts eenmaal scoren. Het was eerst DJK dat de stand op 3-6 bracht. Willem Jan Looman zorgde voor 3-7, nadat Wim de Jong een goede kans had laten liggen. In het laatste kwart konden de Amsterdammers nog eenmaal Leen van Noordwijk passeren: 4-7. Het was Willem Jan Looman die de eindstand op 4-9 bepaalde. A Naaldwijk Zowel Anneke als haar jongere zusjes Corrie van der Ende, beiden uit Viaar- dingen, hebben de Naaldwijkse zwem- en polo club De Hoogwerf verlaten. Dit na een conflict tussen hen en trainer Chris Aartsen. De Hoog werf-bestuurslid Janssen: „Enkele weken gele den is een klem incidentje de aanleiding ge weest tot deze breuk. Tijdens een training moest Corrie van der Ende op een gegeven moment van Aartsen een 200 meter overzwem men, maar dat weigerde zij, Aartsen zei toen dat ze dan ook niet op de eerstvolgende trai ning behoefde te komen, maar op de training verschenen de zusjes Van der Ende plus hun vader. „Of Corrie wel, of allebei met', hcAft mijnheer Van der Ende toen gezegd, maar Aartsen ging hier niet op in. De famide Vars der Ende is toen weer naar huis gegaar Afg-* lopen vrijdag hebben we het nog geprobeerd in een gesprek, maar het heeft allemaal mogen helpen". Anneke van der Ende, die onlangs werd opge nomen in de nieuw opgezette landelijke B-selec tie, heeft een half jaar voor De Hoogwerf gezwommen ai kwam destijds over van het Vlaardingse VZC. Beide meisjes hebben inmid dels een verzoek ingediend om bij VZC terug te mogen keren. Monster In de Westlandse bekerderby tussen vierdeklas ser RKSVM en hoofdklasser Hoek van Holland wisten de mannen van trainer Nol Öist- hoorn via een 1—3 uitslag de beide punten mee naar huis te nemen. RKSVM, met Ton Qosterveer m de gelederen voor de nog geblesseerde Leo Olsthoom., startte funeus. Met lange passjs trachtte Koos de Bruin c.s. hun voonvaartsen te bereiken. Wat zeker in de eerste helft gelukte. Trainer Nol Olsthoom hierover: „In de eerste helft lieten wij ze te veel in hun spel komen en dat hebben wij de tweede helft met gedaan. Waardoor wij de kansen kregen op een hoge score". Dit duel voor de KNVB-beker werd in de twee de helft beheerst door Hoek van Holland, dat met gevaar lijke acties goede mogelijkhe den kregen om de score op te voeren. Maar door pech (twee maal van de lijn gehaald) en een te solistische Max Nelman kwamen zij niet verder dan 1-3, George Hoek van 1—3 voorsprong. In een gelijkopgaande eerste helft kregen de mannen van dc op vakantie zijnde trainer Jan Goedendorp wel de mees te doelrijpe kansen. Maar een te gehaast schieten van Alouis van Rest stonden, doelpunten in de weg. Hoek van Holland kwam er in de eerste helft een paar maal gevaarlijk uit Een solo van Hetnvliet „Gebrek aan karakter in onze ploeg doet ons de das om; slechts enkele jongens bij ons zijn bereid er met volle inzet tegenaan te gaan". Deze woorden sprak een teleurgestelde SO VB-trainer Arie van Noordenne in het knusse, door eigen leden gebouwde, clubgebouw van de Heeavlieters, na de 1—0 nederlaag tegen WK uit Kethel. Onverdiend was de overwin ning voor de mannen van trainer Post overigens niet. WK speelde directer en bezat enkele spelers met een beslissende pass in de benen, terwijl voorin topscorer Leen Valk liet zien niet voor niets zo hoog op de lijst te staan. In de beginfase speelden oeide teams erg afwach tend. Veel middenveldspel was het gevolg. Toch kwamen er wat kansen. De eerste voor SOVB, toen Rrnus Waardenburg (tech nisch goed, fysiek zwak) de bal naar spits Jrhn van Doo- ren passie, wiens schot naast ging. WK kreeg een kansje middels Leen Valk, toen de SOVB-verdediging een door geschoten bal van Peter van Mil op het door de reger vi de veld, miste. VVK van den Meer kwam -*i' daarna ook in kansrijke p - tie na een verkeerd gekcp— bal van Theo Bergenhenegou- wen. SOVB stelde hier tech nisch heel aardig voetbal te genover, Jan Terborg (te traag) verdeelde het spel goed, maar het beslissende schot ontbrak bij de SOVB- aanvallen. VVK-doelman Hans van Oudheusden kreeg het dan ook niet moeilijk on danks enkele pogingen van Leen Moerman, die op Albert Scholten stuitte en Rinus Waardenburg die naast schoot, na de bal uit een indi recte vrije schop ontvangen, te hebben. Hierna nam WK het initiatief, het laatste kwartier van de eerste helft nam de druk op het SOVB-doel toe. Een schot van Leen Valk werd gestopt door Jan van Rijswijk- Dezelf de speler mikte even later weer naast Tien minuten voor de pauze zag het schaars opgekomen publiek Leen. Valk, uit een pass van Jos van den Meer, een enorme kans missen toen hij vnj voor Jan van Rijswijk opdook; de bui- tenspelval klapte op dat mo ment bij SOVB met goed dicht Vlak daarop maakte Leen Valk rijn fout goed door uit een hoekschop raak te st'-^ten. Doelman Jan van Rijuwijk ging bij dit doelpunt duidelijk in de fout Öp dat moment stond Arie van Noordenne nog maar net in het veld voor de aan de enkel geblesseerde Cor Revet De tweede helft liet SOVB op nieuw zien over weinig stoot kracht te beschikken. Jan Terborg besloot een combina tie met een schot dat naast vloog. Leen Moerman kreeg voor de Heenvlieters nog een kansje, maar een pass van John van Dooren kon hij niet onder controle krijgen. WK beantwoordde deze acties met een combinatie, ingeleid door Bet Bijl, die de bal doorgaf aan Leen Valk, vervolgens werd op de vleugel Peter van Mü aangespeeld en uit diens voorzet kreeg de inmiddels naar het doel gestormde Piet Bijl een niet te missen kans. Hij presteerde het echter om de bal toch nog naast het doel te werken. Leen Valk kreeg nogmaals een t tm&m 1 0%fx&gk yfi'jtfifa-i fz'A ïs&yxf&ó S-y&é-S: - t cA Max Nelman, met op zijn hie len een goed storende Koos de Bruijn, belandde echter aan de verkeerde kant van de paal. Toch bleef RKSVM komen; schoten van Alouis van Rest en Paul Spaans hadden een beter lot verdiend. Na een half uur volgde een foutieve terugspeelbal van de RKSVM- verdediging en Ruud Muyl- wijk profiteerde hier gretig van en scoorde 9—1. Een solo van (alweer) Alouis van Rest strandde bij Frans Leerdam. Een counter van Ton Buiïng met een dieptepass op Arie Weltevreden, die ineens vol uithaalde, werd knap gestopt door Sjaak Boon. Voor de rust kwam RKSVM toch nog op gelijke hoogte met Hoek van. Holland. Een dieptepass op René Steenvoort, die met een strak schot doelman Frans Leerdam passeerde, 1—1. Na rust een ander spelend Hoek van Holland, veel meer breed- tepasses en het goed storen in de RKSVM-verdediging lever de binnen tien minuten reeds resultaat op. Een solo van Hans Gardenier afgerond met een knap schot en Sjaak Boon was voor de tweede maal ge passeerd: 1—2. Hierna werd de geblesseerde Sjaak van Vliet verwisseld voor de snelle Georgie Flöhr. Die al binnen de minuut, na een solo, in het zijnet schoot. Toch was het dezelfde speler die de eindstand voor Hoek van Holland op 1—3 bepaalde. Vriendschappelijk: WESTLANDEA—MOORD RECHT 3—3 Na een l~2-rust- stand deelde Westlandia de punten met Moordrecht George van Holsteijn, Frans Vollebregt en Joop van Hol steijn scoorden de Naaldwijk- se treffers. 's-GRAVSV-SHO 2-45 Koos van Drongelen en Kees Wes terhout namen de 's-Graven- zandse doelpunten voor hun rekening. De Sport kreeg de beste kansen in dit dueL ZWALUWEN—LYRA 2-1 Uit een voorzet van Leo Dirks maakte Toon van der Meer de enige Lierse tegentreffer, Arie in rt Veld speelde met het tweede Lyra team mee tegen Rijnsburgse Boys. DUNO—MONSTER 1-2 In de derde minuut na de rust maakte Cees Schelievis er 0—1 van en Koos van der Knik benutte na een kwartier een strafschop nadat hij zelf onderuit was gehaald. Later kon DUNO nog een keer te- genscoren. MAASDIJK—ROHDAIS 1_0 Maasdijk-trainer Nico <3e Bruijn zette tijdens dit oefen- treffen diverse jonge spelers in. Dries Sonneveld tekende voor de enige treffer. DHS na hattrick Piet Koozen in gevaar Schiedam DHZ heeft het eer steklasser DHS zeker niet ge makkelijk gemaakt in bet be kerduel dat in Schiedam werd gespeeld DHS speelde niet op volle oorlogssterkte, want trainer Jacobs had Van der Pluim en Jack Leemen niet opgesteld. Ook Hans Schop deed niet mee. Hem wacht waarschijnlijk een schorsing en deze bekerwed strijd zou er daar dan één van zijn. Het spel van DHS is de toe schouwers en de spelers v^n DHS zeker meegevallen. De jongens uit Rotterdam-Zuid hadden bij tal van aanvallen zeker geen geluk gehad en.... vonden een Jos Sparla in top. vorm tegenover zich. Sparla was overigens een hoofdstuk apart. Hij zorgde voor de sen satie door tweemaal een straf schop uit zijn doel te ranselen. Ondanks dat DHS voor de rust vrijwel voortdurend in de aanval was kwam het toch maar tot één doelpunt, ges coord door Piet Roozen. In die eerste helft kreeg Jos Sparla al de handen op elkaar voor het stoppep van een strafschop. DHZ kreeg die toegewezen, omdat Ferry Hol ster in het strafschopgebied de bal met zijn hand had ge speeld. Van Wilgen kon de teleurstelling amper verwer ken. Na de rust sloeg DHS toe. Bin nen tien minuten had het al een voorsprong van 3-0 döor doelpunten van wéér Piet Roozen. Met die stand dacht DHS op rozen te ritten. Er kwamen wisselingen, onder andere voor Jan Kersemeijer- Dat deed de ploeg geen goed. Er was een gebrek aan orga nisatie en daar maakte DHZ dankbaar gebruik van. Uit een slim, door Jan Gorters genomen, vrije trap bracht Van Wilgen de stand terug tot 3-1. Een aanval over rechts bracht het tweede Rotterdam se doelpunt, gescoord door Jan van Dam. De gelijkmaker leek in de lucht te hangen, want weer mocht DHZ een strafschop nemen. Paul Nijs had nu een overtreding ge maakt. Nu plaatste Samboe zich achter het leer, maar weer stopte Sparla de straf schop, alsof het zijn dagelijks werk was. Het bleef dus bij een overwinning van 3-2 voor DHS. Een fel „lucht"-duel voor het doel van WK. goede scoringskans toen hij vrij voor de onzeker keepende SOVB-doeiman opdook. Laatstgenoemde redde door ver uitlopen. In de slotfase perste de thuisclub er nog wel een offensiefje uit, maar de WK-verdedigmg. zwak geleid door de voor het eerst sinds een schorsing weer meespe lende Hans Ouwerkerk, raak te met erg onder de indruk. Commentaar van WK-trainer Post na afloop: „Ondanks het feit dat we goed hebben ge speeld, vind ik dat we voor rust de strijd al in ons voor deel hadden kunnen beslissen. Verder heeft de scheidsrech ter de wedstrijd uitstekend geleid". Inderdaad was het de verdienste van deze man, de heer Tamer uit Rotterdam, dat het duel een zeer sportief verloop kende. Voorganger slapt om Bottine Vriesekoop op Goirle NOAD-speIer René van Dijk (34) wordt de nieuwe compelïtieleider senioren Zijn benoeming door bet hoofdbe stuur van de NTTB is op korte termijn te verwachten. Van Dijk wordt de opvolger van Karei Stappers. Deze heeft zijn funktie afgelopen week neergelegd, omdat hij zich niet kon verenigen met het besluit om Rettine Vriesekoop bij de heren te laten meespelen. René van Dijk speelt al enkele seizoenen voor NOAD, waarmee hij ook de promotie naar de promotie-ereklasse bewerkstelligde. Ondanks zijn nieuw - funktie heeft hij NOAD-coach Jan Bayings verzekerd, dat het spelen voor NOAD in deze competitie (dus ook de voorjaarscompetitie) voor alles gaat Van Dijk was overigens al landelijk jeugdcompétitieleider. De pas van Tilburg haar Goirle verhuisde NOAD-speler blijft niettemin ook deze funktie aanhouden. Gezien al deze werkzaamheden rijst daarom bij NOAD de vraag, of Van Dijk nog wel voldoende trainingsmogelijkheden zal overhouden. Een andere vraag die nu al rijst, is wat er straks gebeurt als NOAD zou degraderen. Gezien de stand op de ranglijst zit de kans er in, dat NOAD in de voorjaarscompetitie weer op hoofdklasse-ni veau uitkomt De hoofdklasse bestaat echter uit twee afdelingen die juist door de competitieleider worden ingedeeld. Om alle schijn te voorkomen, zou het kunnen zijn dat Van Dijk NOAD (waarvoor hij dan zelf nog speelt) in de sterkste afdeling indeelt NOAD weet op dit moment vréd zeker, dat er na de voorjaarscompetitie een opvolger voor Van Dijk gezocht moet worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5