spm1 Spirit-—-Pollux geen treffers JVC laat ten onder inventus alleen aan de leiding heeft niet meer m eigen Volley "68 omzeilt Hockey. §511 De Ooievaars: minimale zege Basket® MAANDAG 24 OKTOBER 1977 7 sö+W rbiiSÜ Gé Hengst maakt het de Pollux-defensie moeilijk. :>c: Een speelster van MVC pas seert het blok van USS. Schiedam De volleybal wedstrijden, die algelo pen weekeinde door de Waterwegteams zijn ge speeld, hebben naast en kele goede resultaten van voornamelijk de heren teams, opnieuw enkele voorspelbare nederlagen opgeleverd. Het Maasslui- se MVC verloor thuis van het nog ongeslagen Ut rechtse USS met 2-3. Het damesteam van Passage VCJ veroverde haar eer ste punt door in Nieuw koop het sterke Waterlan ders niet meer dan 3-2 toe te staan. Shell, dat tot af gelopen zaterdag nog on geslagen was, verloor in Den Briel met 3-0 van TOP. De dames van Vol* Iey'68 hadden geen moeite met Bouwlust/Orawi III en wonnen met 3-0. Tegen over het verlies bij de meeste damesploegen, staat de winst van de he renteams. Volley'68 won in Middelharnis met 1-3 van Intermezzo en Passa ge VCJ versloeg in Hoog vliet Yum eveneens met 1-3. Ondanks het gemis van Joke van Beekum, die met vakantie was. heeft MVC lange tijd in winst kunnen geloven. Tradi tiegetrouw werd ook nu weer de eerste set gewonnen. Na een felle strijd was de eerste Schiedam/Vlaardingen Evenals in de eerste wed strijd tegen Ravestelja, kwam NOA.D er niet aan. Opnieuw werd het een 8-2 nederlaag. Radio Molenaar daarentegen doet het in de overgangsklasse erg goed. Opnieuw werd er gewonnen, zodat de promotie naar de promotie hoofdklasse nog sléchts een kwestie van tijd lijkt. Ook Bowling Maas sluis won, hetgeen betekent dat de Maassluise tafelten nissers nog volop in de strijd blijven. Voor NO AD was het verlies tegen Ravesteijn niet onver wacht. Het meespelen van jeugdspeler Joop de Graaf, als vervanger voor de ge schorste Peter van der "Wijk, deed daar niets aan af. Met een Peter Taylor en een Han Gootzen in de ploeg, zijn de Maastrichtenaren dé grote kanshebbers voor een plaats in de ereklasse. De zwakke schakel bij de Limburgers was Geertsheu- vel. Tegen deze pure verdedi ger konden Diek de Vaal en René van Dijk de tegenpun- ten scoren. Dat Joop de Graaf niet won was niet zo vreemd, maar volgens coach Jan Bayings viel hij in deze eerste grote vuurdoop zeker niet legen. De Graaf trof meteen al in de openingspartij Peter Tay lor, waartegen hij niet verder kwam dan 10-21 en 11-21. De tweede partij tussen Dick de Vaal en Geertsheuvel bracht het eerste tegenpunt Nadat De Vaal in de uitwedstrijd had verloren, forceerde hij nu de tijdregel. Al halverwe ge de eerste game werd die bereikt. De Vaal won uiteind elijk wel, maar in de derde game was het maar erg be nauwd: 21-12,12-21 en 21-19. Ravesteijn liep toen in één rush weg tot 1-5, al won René van Dijk tegen Han Gootzen traditiegetrouw de eerste game: 21-19. In de twee volgende games wareu de standen echter duidelijk: 13-21 en 15-21. Het dubbel De Vaal/Van Dijk haalde tegen Taylor/Gootzen ook nog een derde game (22—20, 8-21 en 7-21), maar Taylor en Goot zen lieten vervolgens De Vaal en De Graaf kansloos. Tegen Geertsheuvel boekte NO AD het tweede en laatste succes. In drie games won Van Dijk dit treffen tussen twee verdedigers. Het bracht de stand op 2-3, waarna de Limburgers de eindstand vrij gemakkelijk op 2-8 konden bepalen. NO AD heeft het behoud van het promotie erekiasserschap niet meer in eigen hand. Ten eerste moeten de Schiedam mers nu zelf winnen van In- terlance en teminste met 7-3 van NMB/VDO. Slaagt NMB er echter in om naast de verwachte overwinning op Interiance nog een punt te veroveren, dan is NOAD's degradatie een feit. Voor Radio Molenaar ligt de weg naar de promotie na de winst op Gispen nu wijd open. De Vlaardingers heb ben na zes wedstrijden nog slechts één verhespunt. Te gen Gispen werd het nu een 4-6 overwinning. Opvallend was, dat de Vlaardingers voor de derde achtereenvol gende maal het dubbel verlo ren. De punten moesten derhalve uitsluitend uit de enkelspelen komen, waarin ditmaal Hans Jaap Oppenheim het groot ste aandeel opeiste. Hij scoorde driemaal, Aad van Opstal won twee partijen en René van Dijk droeg met zijn ene winstpartij net het winst gevende punt bij. Aanvankelijk zag het er voor RM erg florissant uit Er werd een 3-0 voorsprong ge nomen. Na het verloren dub bel wijzigde zich de stand via 1-3 naar 1—4 en uiteindelijk naar 2-5. Toen echter kwam Gispen terug tot 4-5, zodat de laatste partij van Hans Jaap Oppenhrim nog van groot belang was. In twee games stelde Van Opstal de winst echter veilig: 4-6. Bowling Maassluis TOG blijft nog steeds meedoen in de strijd om de bovenste plaats. Evenals in de eerste wedstrijd tegen Steeds Ho- ger/TSB werd nu met 4-6 gewonnen. De Maasslmzers staan nu op de tweede plaats, met slechts één punt achterstand op leider Avan- ti. De Maassluise punten wer den gescoord door Frans en Nico Capellen met ieder twee partijen, terwijl verder het dubbel en Wim van der Poort met één partij voor de volle winst zorgden. De winstpartij van Van der Poort was overigens erg be langrijk. Tot 4-4 immers bleef de stand gelijk, waarna Frans Capellen tegen Schade (21- 16, 18-21 en 19-21) voor 4-5 zorgde. Een gelijkspel zat er toen in, temeer daar Van der Poort de eerste game tegen Kuipers royaal verloor- 21- 12. De Schiedamse Maasslui- zer toonde echter karakter, en sleepte alsnog de winst binnen: 19-21 en 17-21. winst met 16-14 voor MVC. Ook nu weer kwam er na dit eerste succes een terugslag in het Maassluise spel. USS kreeg wat meer kijk op de taktisehe aanvallen van MVC en paste haar spel daarbij aan. Cees Vijfvinkel: „Op zul ke momenten wreekt zich de smalle basis van ons team. Ik heb te weinig speelsters om op zo'n moment door een wis sel de verrassing terug te brengen. De tegenstander gaat zich op ons speltype in stellen, waardoor wij automa tisch een terugval krijgen". De beide volgende sets gingen dan ook verloren. In de vierde set zette coach Vijfvinkel ju- niore Karin Boelaars in de ploeg en MVC kwam terug. Via 15-13 werd het 2-2. Op nieuw werd MVC door pech getroffen. De goed spelende Karin Boelaars ging door haar enkel en moest uitvallen. Toch startten de Maassluise dames de laatste set met een voorsprong (8-4), en zelfs in de laatste fase van de strijd be hield het met 13-11 de beste kansen. Fouten in de eigen verdediging deden alsnog de set met 13-15 verloren gaan, waardoor USS met 2-3 meer kreeg dan het verdiende. tegenstandster was zo onder de indruk, dat zij ook de tweede set met 9-15 uit han den gaf. Gesterkt door deze 2-0 voor sprong ging Passage door maar moest ervaren dat De Waterlanders zich niet zo maar lieten, wegspelen. Met 15-6 en 15-9 moesten de Schie- damsen een stapje terug. In de vijfde beslissende set ont- Volleybal, spon zich een strijd om de winst Anneke van Heerde en Jonny Soeters probeerden met gevarieerd aanvaisspel de tegenstandster op de knieën te dwingen. Tenslotte moest Passage met 15-13 het hoofd buigen maar met één punt winst en gesterkt in de weten schap dat het kan, aanvaard de Passage de thuisreis. Volley Passage Het damesteam van Passage VCJ speelde in Nieuwkoop een opmerkelijk goede wed strijd. Tegenstandster De Wa terlanders was nog ongesla gen en leek thuis een onneem bare vesting. Passage startte frank en vrij en nam alle risico's. Dit leidde al snel tot resultaat, Voornamelijk door goed serveren werd de eerste set met 4-15 gewonnen. De Yan de wedstrijd Volley'68-da- mes tegen Bouwlust/Orawi III valt niet veel te vertellen. Een zwak Bouwlust was voor Volley geen partij. De Vlaar- dingsen rekenden dan ook in korte tijd met deze tegen standster af. Setstanden wa ren: 15-8,15-8 en 15-6. Het damesteam van Shell heeft ook nu weer niet van het Brielse TOP kunnen winnen. In de eerste set ging het zelfs zo slecht bij het angstig spe lende Shell dat TOP vnj een voudig met 15-1 de eerste set won. Shell herstelde zich goed, maar moest toch toe staan dat TOP met 15-11 en 15-12 op 3-0 kwam en daar mee de eerste plaats van Shell overnam. De heren van Volley'68 hebben zaterdag in Middeöiamis een lastige klip omzeilt Inter mezzo werd in eigen huis met 1-3 verslagen. Startend met Jos van Winssen in de basis, die rich in het tweede team sterk op de voorgrond had gespeeld, pakte Volley de eer ste set met 7-15, Coach Paul den Haan wisselde in de tweede set maar liefst drie man. Dit bleek het ritme uit de ploeg te halen, waardoor deze set met 15-10 verloren ging. In de derde set speelde Volley weer in de oorspron kelijke opstelling en ook nu kwam Intermezzo er niet aan te pas. Met 4-15 kwam Volley op 1-2. Ook in de vierde set werd er gewisseld in de ploeg dit had minder invloed dan in de tweede set en Volley pakte met 11-15 de 3-1 winst. Ook Passage VCJ veroverde m I de uitwedstrijd tegen YUM de volle winst. YUM, dat altijd al een lastige tegenstander is voor de Schiedammers, heeft dit jaar kennelijk aspiraties. De Hoogvlieters waren tot za terdag nog ongeslagen, maar hieraan maakte Passage een einde. In een irritante wed strijd, waarin YUM zijn heil 20cht in kleine pesterijtjes, liet Passage zich niet uit zijn spel halen. Integendeel zelfs, de Schiedammers bleven goed volleybal spelen, en de irritan te houding van YUM sloeg op de eigen ploeg terug. De goed leidende scheidsrechter Wa ling deelde maar liefst vier waarschuwingen uit aan spe lers van YUM. Bovendien strafte Passage de Hoogvlie ters ook nog speltechmsch af. Dit leidde tot een 1-3 Schie damse overwinning, waarmee men zich op de tweede plaats handhaafde. Schiedam De streekderby tussen de heren van Spirit en Pollux is in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Beide partijen hebben er een harde maar aantrekkelijke confron tatie van gemaakt waarin het hockey van een redelijk ge halte was. Dat er niet ges coord werd was voornamelijk te wijten aan het feit dat beide coaches een verdedi gende opdracht hadden voor geschreven. Pollux-coach Siliakis had zijn wat verouderde ploeg de op dracht gegeven vanuit de ver dediging de aanvallende ac ties op te zetten. Iets waar het jonge Spirit duidelijk moeite mee had. Waardoor de eerste helft een rommelig verloop had met als eruge hoogtepunt een afgekeurde treffer van Rein. Hengst. Na rust een feller aanvallend Spirit dat echter vooral de sterk spelende Jan Wattez in de Vlaardmgse defensie op zijn weg vond. Met name via Paul van Vugt, Frans Hengst en Ad van Leeuwen kwam Pollux wel onder druk te staan. Daar stond tegenover dal bij de gasten Jan Imhoff op het middenveld een uitste kende rol vervulde en sterker voor de dag kwam dan als spitsspeler. Ondanks dat bleef de 0—0 ge handhaafd. En moest Spirit- coach Cor de Brum erkennen: „Mijn opzet om Pollux te la ten komen is mislukt. Was dat wel gebeurd dan hadden wij via counters veel gevaarlijker kunnen 2ijn. Tenslotte be schikken wij over een aantal snelle spelers". Door de deling is Pollux verder afgezakt in de tweede klas. De Vlaardingers staan nu in de onderste regionen Debutant Spint blijft goed meedraaien. Zij hebben met vijf punten meer dan Pollux een plaats in de middenmoot veroverd. A. Pollux lijkt doellijn toe. gepasseerd maar een doelpunt wordt het niet. Jan Wattez kijkt op de Delft Het eerste herenteam van Juventus is alleen aan de leiding gekomen in de tweede divisie. In Delft werd van het tot dan nog ongeslagen DAS met 76-82 gewonnen. DAS tekende echter protest aan, omdat er een minuut te kort is gespeeld. Daarom krijgt deze wedstrijd waarschijnlijk nög een vervolg. Zaterdag deed het eerste damesteam het beduidend minder. In de Margriet hal werd van het zeker niet sterke Coppecs Eagles met 47-53 verloren. Twee weken lang had het team van trainer/coach. Jan Start uitgekeken naar deze wed strijd. De trainingen waren vooral gericht op het ontlopen van de press van DAS, die erg goed in elkaar zit Vanaf het eerste fluitsignaal kon Juven tus het initiatief naar zich toe trekken. Vooral in de rebound was de Schiedamse ploeg heer en meester. Al gauw wekte dit irritatie op bij de Delftse basketbalploeg. De scheidsrechters merkten dat echter goed op, en het gevolg was een regen van per soonlijke fouten voor de lange mensen van DAS. Toch duur de het nog tot de zevende minuut voordat Juventus een voorsprong nam. Dit kwam voornamelijk doordat DAS het voordeel van de thuiswed strijd had. Na de zevende minuut liep Ju ventus ineens snel uit. Harry Sluimer en Peter van der Waal scoorden samen dertien punten tegen DAS maar twee, voorsprong 14-27. Charis Si- derus, coach van DAS, moest toen een time-out nemen om zijn ploeg weer op het goede spoor te zetten. Inderdaad liep Juventus nu niet verder meer uit. Dit kwam vooral door het goede werk van BUI Sheridan, die de Delftse ploeg de juiste weg wees. In de re bound had DAS echter nog steeds niets te vertellen. Met name Wim Cordemans onder scheidde zich door zijn goede werk onder de borden. Gevaarlijk Ook Wim Verschuren van DAS was dit waarschijnlijk opge vallen, want in de veertiende minuut velde hij met een. el leboogstoot de pivot van Ju ventus, zonder dat de bal in de buurt was. Beide scheids rechters hadden dit voorval echter niet gezien, zodat de dader vrij uit ging. Hoe ge vaarlijk DAS kon zijn, bleek wel uit de laatste minuten van de eerste hellt* Even ver slapte Juventus en DAS pro fiteerde daar goed van. Het uitverdedigen werd minder hij de Schiedamse ploeg en met de rast had Juventus nog maar een voorsprong van vijf punten overgehouden: 48-53. Begin tweede helft leek het even helemaal fout te gaan bij Ju ventus. De Schiedamse ploeg wilde gaan forceren en dat lukte niet. Na vijf minuten keek Juventus zelfs tegen een 60-57 achterstand aan. Jan Start greep echter op tijd in en wisselde John Heilker weer terug, waardoor de rust ook weer in het spel van de Schiedammers kwam. Tot aan de vijftiende minuut bleef het echter gelijk opgaan. Er werd in deze fase van de wed strijd door beide ploegen erg veel gemist, zonder dat dat voor één van de ploegen fa taal werd. Weer waren het Hany Sluimer en Peter van der Waal, die deze reeks van missers onderbraken en Ju ventus weer een voorsprong gaven. Van 70-70 werd het 72-79 voor de Schiedamse ploeg. De laat ste minuten kon Juventus zich verder beperken tot het zo lang mogelijk opzetten van de aanvallen, waardoor DAS Juventus rn het off en DAS. De top per eindigde voor- ochiedam mers. Schiedam. De verre reis, die de basketballers van de inva liden sportvereniging De Ooievaars naar Leeuwarden hebben gemaakt, is niet te vergeefs geweest. De Schie dammers kwamen aan een .li as overwinning op DÖV, en zijn nu alleen aan de leiding gekomen in de landelijke tweede divisie. minder tijd overhield. In deze laatste minuten werd Rob Mark nog ingewisseld voor Koel Pieper, die een erg goede wedstrijd speelde, maar op het laatst last kreeg van een knieblessure. Inmiddels was DAS al vier basisspelers met vijf persoonlijke fouten kwijt geraakt tegen Juventus, Twintig seconden voor het einde ontstond er een discus sie of er nog een minuut twintig te spelen was, of al leen maar twintig seconden. De scheidsrechters beslisten terecht dat de klok de tijd bepaalde en dat er dus maar twintig seconden te spelen waren. Jan Start bood nog aan om gewoon een minuut langer te spelen, maar daar wilden de beide scheidsrech ters niets van '.veten, Juven tus speelde die laatste secon den goed uit en de eindstand werd 76-82, DAS tekende wel protest aan tegen het eigen materiaal en dat was toch eigenlijk een vreemde zaak. De- Ooievaais moesten naar Friesland afreizen zonder hun topscorer Henk van Vliet die door werkzaamheden verstek moest laten gaan. Deze speler is al enige jaren een «duwende kracht bij de Schiedamse ver eniging, cn door z:jn enorme inzet de gangmaker .n de aan val De Ooievaar' v rij ben het genus van Van VU*, goed op gevangen, en zijn vanaf het begin sterk in de inval ge weest Met de rust hadden de Schiedammers een 12-16 voor sprong In de tweede helft was het merkwaardige optreden van de twee Friese scheidsrech ters er mede de oorzaak van dat De Ooievaars wat onsa menhangend gmgen spelen. DÖV kon daardoor langzaam aan inlopen en wist zelfs kort voor tijd een 31-30 voorsprong te nemen. In de laatste minuut kregen De Ooievaars twee strafworpen te nemen welke beide door Jan Oudijn werden benut. De laatste fase van de strijd speelden de Schiedammers zeer tactisch op balbezit en konden daardoor de wedstrijd met één punt verschil win nend afsluiten. Topscorer bij de Ooievaars was Jan Oudijr. met 6-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6