SPM7 De 1 orenbeers verspeelt tweede plaats aam Midstars j ÏL Maassluis haalt HSV in RECORD VOOM WALTER jj Hollandiaan I profiteert IsllS iftlË» MAANDAG 24 OKTOBER 1977 MSR vergadert opnieuw over verharde paden Asvion krijgt te weinig EgglÜ1v,1;.SSi Verrassingen bij zaalhandbal WINST manen OMMEKEER Juvenilis- dames: weinig treffers Vriendschap 8 Middelsturn Het competitieverloop voor De Koren beurs is tot dusver teleurstellend. Vooral de drie laatste wedstrijden maakte de Schiedamse ereklas- ser er niet veel van. Het werd thuis 5-5 tegen Midstars, het Detftse Phoenix werd sleehts roet 64 verslagen, maar zaterdag gleed het spel van De Korenbeurs naar een absoluut dieptepunt In het Groningse Middelstem verloren de Schiedammers namelijk kansloos met 7-3 van dat zelfde Midstars. De Schiedammers hadden dan wel de verre reis m de benen, een geldig excuus was dat nauwelijks. Wel twijfelachtig Maassluis De Maassltiise sport- en recreatïeraad verga dert morgenavond over tal van onderwerpen. Onder meer komt de verkiezingspro cedure aan de orde, in ver band met de verkiezingen van de MSB volgend jaar, en een voorstel om de paden rond de hoofdveldea van de voetbalverenigingen VDL en Excelsior M te verharden. In eerste instantie kon het colle ge van B. en W. zich niet met het advies van het DB vereni gen, wat betreft het bepaalde delen te verharden ers 25 pro cent van de kosten op anmiï- teitsbasis door te berdsenen in de huur. B. en W. kon óch, wat betreft VDL, wél met het voorstel verenigingen, maar achtte het voor Excelsior M alleen maar wenselijk, dus niet noodzake lijk. De Maassluise sportraad wil nu opnieuw aan B. en W. voorstellen om op basis van een nieuw en lager bedrag, alsnog te besluiten aan de ge meenteraad een krediet te vragen voor verharding van een deel van de paden van het sportcomplex aan de Rozen- laan. De agenda telt zeven punten en de bijeenkomst in zaal 7 van het ontmoetings centrum Koningshof begint om 19.30 uur. Schiedam De hockeywed strijd tussen Asvion en Rapid is, 2oals verwacht, eea harde, maar aantrekkelijke confron tatie geworden. De uitslag was 2—2. Asvion heeft vrij wel constant de aanval opge zocht maar tegen het stugge verdedigen van de gasten wa ren de Schiedammers niet op- Rapiö nam voor rust zelfs een voorsprong toen een straf- push werd benut Een domper voor Asvion dat voor de pau ze tot twee keer toe een inzet van de doellijn zag gehaald en een doelpunt van Bas Hesse- ling afgekeurd om onbegrijpe lijke redenen- Na rust kwam Asvion sterk te rug. Hetgeen een treffer van Bas Hesseling opleverde Vooral na die gelijkmaker kregen de Gorkumers het moeilijk. En leek een doelpunt voor Asvion er meer in te zitten dan andersom. Toch was het Rapid dat andermaal het net wist te vinden na mis tasten van doelman Leo Egge. Dat was zes minuten voor tijd. Vier minuten later, toen iede reen óch -bij een Asvïon-ne- dexlaag Rad neergelegd, kwam toch nog de volkomen verdiende gelijkmaker. Het was aanvoerder Henk Ma- grijn die een terecht toegeken de strafpush verzilverde. Coach Jan-Willem Tulling ■wisselde Edward de Wit nog voor Marijn Men tink. Hans van Woerkom was bij Asvion de beste man van het veld. was de gelegenheid die het Schiedamse drietal kreeg om in te spelen. Die was er nau welijks, omdat Midstars wei gerde daarvoor een tafel neer te zetten. „We konden zodoende slechts zeven A acht minuten inspe len", aldus Hans Langen. „Hetgeen uiteraard veel te weinig is om het balgevoel te krijgen". Niettemin zocht Lin- gen hierin geen uitvlucht voor de nederlaag. „We speelden gewoon erg slecht Het was een dieptepunt in deze compe titie'1. De geringe inspeeltijd was er grotendeels wel de oorzaak van, dat De Korenbeurs de eerste drie enkelspelen ver loor. Pas bij het dubbel kon De Korenbeurs iets terug doen. Hans Langen en Hans van den Broek wonnen in twee games van Jan en Anne Vlieg: 3-1. In de twee volgende partijen haalde De Korenbeurs zelfs tot 3-3 op, zodat de wedstrijd weer open leek. Hans van den Broek won in drie games van Jan Vlieg (met 19-21 in de derde game), en Hans Dingen won in twee games van Anne Vlieg. Even leek het er op, dat De Korenbeurs toen verder weg zou lopen. Bert van den Ham stond tegen Ton Pitstra in de derde game op voor sprong, maar moest de partij toch nog uit handen geven: 4-3. Waarna het voor De Korenbeurs verder afgelopen was, want Midstars lneld de winst in de drie siotpartijen vast Wel was dat steeds ver in de derde game, maar in die fase kwam het Korenbeurs-trio steeds te kort Hans Dingen benadrukte nog eens dat het allemaal niet best was. „Voor het eerst in mijn leven verlies ik van Jan Vlieg en Ten Pitstra. Pitstra is de 1 y&xï '1 f e De dubbel van Lingen (I) en Van der Broek die gewonnen werd. achter Tempo Team dreigt De Korenbeurs nu ook voorbij te gaan. In punten staan de Schiedammers nu gelijk met Midstars. Blijft die situatie zo gehandhaafd, wat naar de mening van Lingen bijna ze ker is, dan wordt Midstars tweede. De onderlinge resulta ten tussen Midstars en De Ko renbeurs ójn dan beslissend, waarin de Groningers met het gelijke spel en de overwinning duidelijk in het voordeel zijn. zwakste van het Groningse drietal, maar wint nu wel drie partijen. In Schiedam won hij helemaal niets". Eén der belangrijkste oorzake van het teleurstellende sp< van ójn ploeg, noemt Hans langen de motivatie. „Die is er in deze competitie nauwe lijks. Het is niet meer dan een verplicht nummer. We kunnen geen kampioen worden en ook niet degraderen". De verwachte tweede plaats Vlaardingen - Atleet Walter van Rossum (ROVS) heeft op de Waterloo-loop te Lensden ójn persoonlijk re cord van 1.13.25 terugge bracht naar 1.6,17. Er ver scheen een bijzonder sterk veld lopers aan de start. Van Rossum, die bij de start niet zo best zat, heeft op de eerste twee kilometer veel moeten geven, om niet uit het gedrang te raken en ging toen samen met Buys op jacht naar de kopgroep. Na ongeveer zeven kilometer vonden zij aansluiting. De laatste vier kilometer vocht Vlaardingen Drie verrassingen tijdens de eerste zaalhandbal, competitiedag. De dames van Hollardiaan kwamen tot de volle winst op DWS, evenals UVG op Quintus II. De beren van UVG sloegen de faam van Hermes H volkomen aan Garden. In de tweede helft liet Holland iaan 6-4 aantekenen, maar moest hierna terug op eigen doel om een DWS dat alles of niets gmg spelen een halt toe te roepen Holland!aan zege vierde uiteindelijk met 6-5. De dames van HVK stuitten in Rotterdam op een zeer fel Meeuwen, dat echter niet bon voorkomen dat HVK door doelpunten van Uvonne Koe vermans, Margreet Jansen en Ria Peek voor rost een 14 voorsprong opbouwde. Na rust bleef HVK de strijd goed controleren en. noteerde op overtuigende wijze een 4-11 overwinning. Het spel van de heren van DWS was voor rust nogal wisselval lig en liet verdedigend nogal eens een steekje vallen, waar door Actief kon uitlopen naar 8-5. Vijf minuten voor tijd liet DWS Óen wat het waard was en kwam terug tot 9-8. Na rust pakte DWS de zaken be ter aan en kon lange tijd met Actief in de pas blijven, wat 11-11 betekende. Vanaf dat moment ging Actief steeds meer domineren, wat tenslotte DWS op een 23-15 nederlaag kwam te staan. De heren van Unitas startten goed tegen Actief II in. Rotter dam en bouwden snel een 1-6 voorsprong op. Unitas zakte echter volkomen terug, wat voor Actief de weg vrij maak te om via een 8-7 ruststand, een 11-8 voorsprong aan te laten tekenen. Maar daarmee had Actief kennelijk al haar krachten gebruikt en had Uni tas alle vrijheid om een 11-20 zege te grijpen. Heel wat minder goed verging het de heren van Hollandiaan, die op eigen bodem voor rust niets in te brengen hadden tegen Atomiura uit Rotter dam, dat met een scala van troeven Hollandiaan op een 4-16 achterstand plaatste met de rust Na rust sloot het heel wat beter in de Vlaardingse achterhoede, die echter moei lijkheden bleef houden met de schoten vanuit de tweede li nie. Aanvallend vertoonde Hollandiaan meer durf, maar kon daarmee een 11-28 neder laag niet ontgaan. Als iemand voor aanvang van de herenontmoeting UVG- Hennes de Schiedammers als winnaars had getipt, dan had men de schouders opgehaald. Maar UVG gaf al snel blijk niet te schrikken van de laam van Hermes II, en legde dit team volkomen aan handen. Geen enkele maal beeft bet Hennes toegestaan om de strijd te dicteren, wat UVG een 20-7 zege opleverde. De dames van UVG hebben de gevaarlijke aanval van Quin tus II goed weten te stuiten, door tijdig uit te stappen en voor een goed sluitende de fensie te zorgen, waarin doel- vrouw Elly van Leeuwen ex celleerde. Geen enkele maal konden de anders zo gevaar lijke opbouwspeels ters van Quintus aan het spel deelne men, omdat zij deskundig door UVG werden, afge schermd, een UVG dat via een 3-1 ruststand een 7-3 zege noteerde. Hollandiaan-dames had óch een heel wat sterker DWS ver- vacht, maar zonder de gebles seerde Marja de Bie en Marja Eertmans, was veel van de aanval skracht van DWS ver dwenen. Tot overmaat van ramp moest ook Nel Grandaz- na tien minuten uitvallen, wat voor DWS de problemen nog groter maakte. Holland iaan kwam snel op 24), maar de altijd weer gretige Vlaar dingse ploeg kwam te snel uit de verdediging tegen het ver tragende DWS, dat daardoor voor rust tot 4-4 kon "bijblïj- de Vlaardinger tegen zich zelf, maar vond ójn ritme toch weer terug om als ze vende over de finish te gaan. Fortuna atleet Arie van Embden liep deze twintig ki lometer in één uur en 26 minuten. v SfcsR'ss'sSsSSHsS Maassluis werkt de achterstand weg Vlaardingen Het was een weekeinde, waarin twee semi-derby's op het programma stonden: CKC Maasslui s—Hoekse SV en ODO—Oranje Nassau. SSC Harga kwam niet in aktie, omdat het terrein ia Schiedam afgekeurd werd. Onder grote belangstelling werd in Maassluis het belangrijke duel tussen CKC Maassluis en Hoekse SV gespeeld, met als inzet de bovenste plaats. Hoekse SV startte furieus, en kon binnen een half uur een 04 voorsprong opbouwen. CKC Maassluis kwam daarna pas op toeren, en kon, omdat het kalm en rustig bleef korf ballen, terug komen. Het ging sneller en beter korfballen, en dat leverde doelpunten op. CKC Maassluis bracht de ach terstand terug tot 3-4. Daarna was het toch weer Hoekse SV dat uitliep tot 3-5. In de tweede helft toonde CKC Maassluis karakter, omdat het door bleef gaan en zodoende kon het een kwartier voor tijd een 5-5 stand aantekenen. Daarna bleven beide teams vol vuur aanvallen, maar het had geen resultaat meer. De eindstand bleef 5-5, waardoor beide teams afhankelijk zijn van de prestaties van Fluks en Sagitta. Scoreverloop: 8-1 Wim Kapel len, 0-2 Theo Nieuwhof, 0-3 Rien Voskamp, 0-4 Rien Vos kamp, 14 Mieke Montizaan, 24 Joke de Vries, 34 Wïlma Nieman, 3-5 Theo Nieuwhof, 4-5 Henny Nieman, 5-5 Henny Nieman. GDO—Oranje Nassan Eindelijk, heeft ODO zich hun ner. ontdoen van het angst complex, dat het thuis niet tot winst kan komen. Oranje Nassau was het eerste slach toffer, dat op het nieuwe veld ójn meerdere moest erkennen in ODO. In een toch wel gelij- kopgaande strijd, was het ui teindelijk ODO dat aan het langste eind trok. ODO startte vrij sterk en wist een 4-1 voor sprong op te bouwen, al was de openingstreffer voor Oran je Nassau. Pas bij 4-1 reali seerde Oranje Nassau óch dat er iets moest gebeuren. Ket kwam erg sterk terug en kon voor rust de achterstand tot 4-3 terug brengen. Na öe hervatting werd bet 5-3 voor ODO. maar Aaawiq nam Oranje Nassau bet heft in handen en kwam langszij: 5-5. Bij deze stand miste Oranje Nassan een strafworp, bet geen de ommekeer in het doel betekende. Het verloor de greep op het spel en ODG kwam direkt in aktie, en nam het initiatief over. Het bouw de daarna een 7-5 voorsprong op. In de slotfase nam ODO geen enkel risico meer en begon het spel te bevriezen. Oranje Nassau moest toen juist risi co's gaan nemen, hetgeen nog een tegentreffer betekende. De -eindstand werd daardoor bepaald op 8-5. Door dit ver hes is Oranje Nassau nog meer in de zorgen gekomen en heeft ODO zich iets meer opgewerkt tot de midden moot. Scoreverloop: 0-1 Ton Sluimer, 1-1 Cees Passchier, 2-1 Kees van der Kooij, 3-1 Piet van Staalduynen, 4-1 Kees van der Vaart, 24 Jacob van der Kooij, 4-3 Ton Sluimer, 5-3 Cees Passchier, 54 Alex Braad, 5-5 Christine Kok, 6-5 Martin Bosscha, 7-5 Kees van der Vaart, d-5 Bram Hane- maaijer. Vlaardbgen—Vriendenschaar Vlaardingen heeft het onderspit moeten deiven tegen een tech nisch beter Vriendenschaar. Het team uit Hardinxveld- Giessendam had minder kan sen nodig dan Vlaardingen om tot doelpunten te komen. Toch was een gelijkspel niet onmogelijk geweest, als de Vlaardingers sneller tot sco ren hadden kunnen komen. De start van Vriendenschaar was verrassend sterk, want al vrij snel keek Vlaardingen. te gen een achterstand aan. Maar het kwam vrij sterk te rug en via Andrea van der Hulst en tweemaal Carla van. der Voren werd het 3-3. Blaar de rust brak aan met een 34 stand. De tweede helft was een aan trekkelijke partij korfbal, in een hoog tempo en daardoor veel fouten. Vriendenschaar liep uit naar 3-6, maar weer kwam Vlaardingen via Rien Roo zen daal en wederom Car la van der Voeren terug tot 5-6. Vriendenschaar versnelde en vergrootte de voorsprong tot 5-8. Het werd 68 door Marl eken Boshuizen. Vrien denschaar ging door en zette de stand B-10 op het score bord. In de laatste vijf minu ten opende Vlaardingen een slotoffensïef. Vriendenschaar wankelde, het werd via Ernie Streefkerk en John Kuit B-10. HSV wordt belet te scoren Spirit—-RV7R RWR heeft ook dit duel weer in winst omgezet De grotere routine gaven vooral in de tweede helft de doorslag. Spi rit bood goed partij, en het duurde bijna een half uur voordat RWR kon scoren. De ruststand werd 0-4. In de tweede helft ging RWR rustig door en bouwde regelmatig de voorsprong uit Spirit kon in dit duel geen enkele maal te gen scoren, omdat het aanval lend geen vuist kon maken. Het geloofde maar matig in eigen kunnen, want die verlies was reeds ingecalculeerd Maar in het middenvak en verdedigend liet Spirit toch vrij aardig spel óen. Ter Gouw—Succes In een spannend duel heeft suc ces bewezen, dat de lijn nog steeds stijgend is. Dit komt mede door de goede team geest, die op dit moment aan wezig is. In de tweede minuut werkte Chris Nieholt al een achterstand weg en Coen van der Schalk gaf Succes een voorsprong, maar Ter Gouw kwam langszij. Via treffers van Rob Bedeaux, Paula de Geus en Chris Nie holt, werd het zelfs ï-5. Maar Ter Gouw kwam terug en bij rust was de stand 5-7. Coen van der Schalk en Rob Be deaux tekenden voor de Schiedamse treffers. Na rust zal te Succes even weg, en Ter Gouw profiteerde direkt: 7-7. Daarna hervond Succes ójn ritme en met nog een kwartier te spelen, was het B-10 door Coen van der Schalk, Lenie Alblas en Dick Bedeaux. Daarna in de slotfase hield Succes de bal in de aanval en kon zelfs nog tweemaal sco ren via Paula de Geus en Ad de Poe ij. De eindstand was 8-12. Een erg goed resultaat van Succes, dat steeds beter gaat spelen. Schiedam In een kleurloze wedstrijd bebben de basket baldames van Juvenilis met 47—53 van Coppens Eagles verloren. Vooral door het stugge verdedigen van de te genstandsters kwamen de Schiedamse Hamre nauwe lijks in hun spel. Bij de rust was het verschil nog maar drie punten: 24—27. Hetgeen de zwakte in de aanval van beide teams goed illustreert Ook na rost liep het allemaal niet zo best bij Juventns. Al kwamen de Schiedamse da mes toch nog vlak voor het einde langszij, ze konden toch niet verhinderen, dat Cop- pens Eagles de volle winst greep. "Vlaardingen De hengelaars vereniging De Vriendschap verviste het laatste ham- pioensconcours in het Rijn- Schiekanaal, Ondanks de har de stroom werd er toch nog behoorlijk veel vis gevangen. De uitslag van dit laatste con cours was: 1. K. Hoogwerf 2595 gram, 2. C. Vink 2535 gram, 3. H. Vink 2525 gram, 4. J de Ligt 2275 gram, 5. T. Bouw 1990 gram, 6. K. van Neck 1875 gram, 7. J. Broere 1770 gram, 8. C. Rentijnse 1550 gram, 9. P. Koudstaal 1505 gram, 10. S. Bouw 1450 gram. In de A-klasse werd C. Vink kampioen en veroverde even eens de wisselbeker als ver- enigingskampioen, met een een totaal van. 29.305 gram, In B werd S. Bouw eerste met een vangst van 20.240 gram. C. Dubbeld werd in de C-klas- se kampioen met een totaal van 11.315 gram. De zwaarste vis van alle con coursen werd gevangen aoor W, Huizen met een brasem van 1135 gram. Al deze con coursen werden voortreffelijk geleid door hoofdcontroleur P. Vink.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7