SPORT HVO kreunt en steunt... Harga uitgerust tegen Zuiderkwartier Nieuwe naam SW heeft binnenkort licht Harry Bouquet: Selectie wel breed, maar van gelijk niveau Zelfwerkzaamheid spaart 9000 gulden uit Oranje Nassau in degradatiegevaar Juvenilis bekert VRIJDAG 28 OKTOBER 1977 Vlaardingen Verscho len achter veel groen in de Holywijk kreunt en steunt HVO om het bestaan. In een tijd dat nog steeds een groot aantal wachtenden voor u.... nul op request krijgt, de zaterdagclub zit namelijk vol. Even ais buurman Zwalu wen en VS Holy of KV Vlaardingen. Meer dan eens uitte voorzitter Jan van Zelm de moge lijkheid om een derde voetbalclub voor Holy te interesseren. Zijn initiatief kreeg alleen maar bedenkingen. Be gin dit jaar laaide die hoop plotseling weer op, toen een lap grond naast de begraafplaats in de nu al overbevolk te Holywijk bestemd zou worden voor sport velden. Sunlight, dat eveneens kreunt ca steunt aan de Delta weg, maar dan om zijn slechte accommodatie, meldde zich abrupt in de rij van gegadigden, maar het bleek slechts een overpeinzing te zijn van de Sportraad. Tegenover het profijt dat HVO heeft van zijn Holyjeugd (drie elftallen in de KNVB) staat een nivellering van de talen ten- Trainer Harry Bouquet zegt het met een diep treurig gezicht: „Er zit geen enkele uitspringer bij. Niemand die op het middenveld baanbre kend werk kan verrichten. Ik heb ze gewoon niet", zucht hij nadrukkelijk. „Zoals", voegt Bouquet er aan toe, „wij ook zelden spelers van buitenaf krijgen. Misschien timmeren wij wel niet genoeg aan de weg, of spelen wij geen spek takel voetbal" Voor de goede orde: HVO zit midden in een wijk van een nijvere arbeidende bevolking. Een wijle, deels van flats en dure koophuizen. Met mensen die de hele dag op pad zijn. Voor het merendeel hun werk hebben in de grote steden. HVO zit wel in het keuze-pak ket van recreatiemogelijkhe den, maar zoals bij veel clubs, komt het publiek alleen als er prestaties zijn. Inzet Van die prestaties had met na me Hany Bouquet zich heel wat meer voorgesteld. Hij voelt zich dan ook duidelijk gefrustreerd, als hij de plaats van de ranglijst opsomt. Hij had er nimmer aan gedacht dat HVO op een zodanige kwetsbare plaats zou kunnen staan, die zelfs degradatie met zich kan meebrengen- Hij: „We bezitten nog maar drie punten uit zes wedstrij den, en met een DSO in het vooruitzicht, die samen met Lisser Boys en Be Fair bo venaan de lijst staat, za! het zaterdag alleen van inzet moeten komen om minstens een gelijkspel te krijgen". door Bas van den Berg Bouquet kan over sfeer in de groep nog het meest content zijn, maar vraagt zich gelijk weer af hoe lang dat nog Tal duren. Het ontbreken van een stuwende kracht, een heerser op het middenveld, is groten deels er aan toe te schrijven dat de aanval niet meer scoort In zes wedstrijden nog maar vier maal.... HVO is in de periode Bouquet (voor het derde seizoen) een aanvallende ploeg. Die welis waar in de defensie op de routine van Van Rey en Van Wezel kan drijven, maar met de spitsen Jan Alderliesten, Rinke Baaima, Wim Assen berg en Gert de Goede, aardig kan lopen tikken. Alleen bezit die groep nog té weinig routi ne om op balbezit te spelen. Het gevolg is dan dat de mid denlinie snel onder druk komt te staan, en omdat die even eens aanvallend is ingesteld, die taak weer snel doorspeelt aan de defensie. Harry Bouquet: „En dan kan de opbouw weer opnieuw begin nen. Afgelopen zaterdag tegen eersteklasser Quick Boys heb ik in de rust de jongens hard moeten aanpakken, omdat ook nog eens de mandekking de mist in ging. De formatie kan goed voetballen, is zelfs in staat om tegen hoger spe lende clubs tot aanvaardbare resultaten te komen, maar de spelers moeten begrijpen dat in de derde klas nog steeds de conditie moet overheersen". Passes Om snel het vege lijf te redden kan Harry Bouquet niets an ders doen dan af en toe het elftal goed door elkaar te gooien. Maar zelfs dat heeft al geen voordeel opgeleverd. Hij: „Nu moet lk wel zeggen dat door een ernstige been- blessure Cees Schilder nog lang niet terug is. De passes, zoals hij zaterdag duidelijk demonstreerde, moesten nu alleen maar van Jan Alder liesten komen. Hoewel Bou quet ervan overtuigd is dat zijn elftal voor de derde klas veel klasse in zich bergt, is het ook duidelijk dat de ploeg nu kwetsbaarder is dan ooit". Jk wil pech en geen geluk niet als excuses aanvoeren, maar het is wel een feit dat de ploeg steeds meer zonder zelfver trouwen gaat spelen. Geluk kig is Rinke Baaima weer he lemaal in vorm na een lange aanloop van vakantie en bles sures, zodat ik in dat opzicht nog lang niet verslagen ben". Promotiekansen, zoals Bou quet graag wilde zien in zijn derde seizoen, moeten maar weer een seizoen wachten Jan Alderliesten (1) en Pim van Rey op het middenveld een aanvaardbaar duo. Vlaardingen HVO overweegt om na de viering van het vijftig jarig bestaan in D8 zijn naam te veranderen- Het voorstel is afkomstig van de jeugdafdeling, die daarvoor de leden al achter zich kreeg. Als één van de redenen wordt genoemd de gedachte dat HVO nog altijd verbonden is aan het havenbedrijf, en dat niet ten goede komt aan de imago van de saterdagclub. In een weekbrief zal te zijner tijd een prijsvraag worden afgedrukt voor de nieuw te voeren naam. De licht masten van SW die bin nenkort gaan branden- Het was een wens van Pim Visser. Schiedam Het nieuws, dat Pim Visser Leo Hailtes als trainer van SW zou vervangen sloeg aan het begin van dit seizoen niet eens in als een bom. Visser had het bij Hennes BVS wel gezien en zag wel wat in een terug keer naar het betaalde voetbal. SW en Visser waren snel .rond". Al stelde de oefenmeester wel heel voorzichtig één eis: er moest een lichtinstallatie komen. Pzm Bisser ontkent het echter. Al maakt dat niet zo gek veel uit. Immers, de zes lichtmas ten staan er al. En wie anders dan de „vaste kern" zelfwerk zaamheid-bevorderaars zijn verantwoordelijk voor, groep die aj eerder blijk gaf clubliefde voor SVV. Voorbet!■'en daarvan zijn de verbouwing An kantine, het opknappen van de kleed lokalen van de amateurs en het jaarlijks speelklaar ma ken van de velden. De mensen die nu weer voor het licht op één van de velden hebben gezorgd wensen ano niem te blijven. „Niemand hoeft te weten, dat wij dat hebben gedaan. Als die mas ten er maar staan, en het licht het doet, is dat meer dan vol doende", is de daarbij veelge hoorde kreet. door Martijn Verwaayan Vlaardingen Voor bet komende weekeinde staat het laatste volledige veldkorfbalprogramma op het programma. Daarna gaan enkele verenigingen nog wel door, maar de aandacht wordt langzaam maar zeker verplaatst naar de raai. De eerste zaalwed- st rijd en zijn reeds verspeeld, maar daarbij kwamen nog geen standaardteams in actie. 0 Bij verlies wordt de si tuatie voor Harga kritiek SSC Harga ontvangt Zuider kwartier. Een moeilijke opga ve voor Harga, want Zuider kwartier mag wel tot de top- ploegen gerekend worden. Hopelijk hebben de twee rust dagen SSC Harga goed ge daan en is de honger naar de bal zó groot, dat het Zuider kwartier volledig aftroeft Maar het blijft een moeilijke opgave voor de Schiedam- mers. Vlaardingen ontvangt Olym- piaan. Het eerste duel ging net verloren, en dat is juist voldoende aanleiding om vol overgave Olympiaan te be strijden. Men rekent in het Vlaardingenkamp op een klei ne overwinning. Hoekse SV is gastheer van SC Olympia uit Spijkenisse. Een tegenstander, waar het niet al te lichtvaardig over mag den ken, want dat zou wel eens punten kunnen kosten. Maar gezien het vertoonde spel in de laatste wedstrijden, moet het mogelijk zijn om de pun ten in Hoek van Holland te houden. Zeker moet dat luk ken als men ruim en breed korfbal speelt. MAASSLUIS CKC Maassluis gaat bij de vol gende concurrent op bezoek. Het trekt naar Ridderkerk om aan te treden tegen Sagit- ta. Een tegenstander, die in thuiswedstrijden zeer goed voor de dag komt, en het de tegenstanders altijd erg moei lijk maakt CSC Maassluis krijgt het dan ook erg zwaar te verduren en zal tot het uiterste moeten gaan wil het tot een goed resultaat komen. In Maasland ontmoeten ODO en Stormvogels uit Westkapelle elkaar. De Maaslandse forma tie is eindelijk het angstcom plex kwijt en kan daarom met een genist gevoel aan het kar wei beginnen. Een zwaar kar wei, want Stormvogels draait op het ogenblik vrij goed. Eén voordeal heeft ODO wel, uit en thuis bij Stormvogels is wel een verschil. Uit won ODO en daarom is winst thuis ook niet onmogelijk. Oranje Nassau zit aardig in de problemen, want naast het ge geven dat het op de op één na onderste plaats staat, gaat de laatste. Weidevogels, nu punten halen. Juist dit team is in Bleiswïjk de tegenstan der van Oranje Nassau. Er is maar één oplossing mogelijk. Oranje Nassau moet winnen. Een moeilijke opgave, omdat Weidevogels zich lijkt te her stellen van de ergste klappen SUCCES Succes ontmoet in Hoogvliet de ploeg van die naam. Wü de traditie gehandhaafd blijven, dan moet Succes vrinren. Want in de duels tegen elkaar wint het alteen de uitwed strijden. Hoogvliet deed dat al, zodat nu het woord is aan Succes. In Bodegraven ontmoet Vrien denschaar het Vlaardingse Spirit Een wedstrijd waarin twee gelijkwaardige teams aantreden. Voor Spirit is het wel noodzakelijk dat er ge wonnen gaat worden, wil het de aansluiting bij de subtop handhaven. Een duel, waarin echter een gelijkspel het meest voor de hand ligt In Rotterdam-Zuid neemt ODI het op tegen de reserves van Thor 2. Gezien het resultaat van het eerste duel, moet winst voor ODI beslist moge lijk zijn. Er zijn voor SW diverse facto ren die een rol hebben ge speeld om een lichtinstallatie aan te schaffen. In de eerste plaats omdat de club het qua training moest doen met een zanderig veldje, dat op zonda gen ook nog als parkeerter rein wordt gebruikt En on danks het feit dat de plantsoe nendienst er alles aan doet om het veld egaal te krijgen, is het allemaal verre van ideaal. En dan Pim Visser. Wel of geen eis? Vissen „Nee, daar is geen sprake van. Het stond al jaren op een zacht pitje, en einde lijk is het gaan koken. Het is ook hard nodig ook! Nu heb ben we nog het geluk dat het goed weer is. Maar we spelen niet voor niets iedere dinsdag avond een oefenwedstrijd. Dan hebben we in elk geval licht". Ook gaan de verhalen over erg veel blessures. Visser: .Ach, ik heb ook verhalen gehoord over het dubbelklappen van de enkels. Het kan natuurlijk best Want dat veld is in feite te gevaarlijk- Dan kan je be ter een duurloop rond Harga houden. Dan vermijd je alle risico's". De lichtmasten staan sinds afge lopen vrijdag. Hetgeen in feite de afronding betekent van werkzaamheden die door een grote groep ras-SW-ers is voltooid Voorafgaande aan het „hoogtepunt" is er bergen werk verzet Zo hebben zes mensen ongeveer 85 kruiwa gens cement over het veld ge reden. Onder de aanwezigen een man van 66'en een van Daarnaast heeft de groep zich in de laatste weken bezig ge houden met de betonfunde- ring, de bekisting, het storten, het vlechtwerk, het leggen van de kabels en het opzetten van de masten. In totaal werd door de zelfwerkzaamheid on geveer 9000 gulden uitge- Wel wil één van de noeste wer kers niet alle eer naar de groep halen. De man erover: „Van de plantsoenendienst hebben we enorm veel mede werking gehad. Met name de heren Van der Marei en Van Meurs. Ze hebben het veld uitgezet zodat we bij het gra ven niet op de drainering zou den stuiten. Neen, de laatste tijd hebben we daarover niet te klagen". Op het veld staan zes lichtmas ten van zestien meter lengte. Iedere mast is voorzien van zes Quick Jodium! am pen. Ook zijn er al veiligheidsbeu gels op aangebracht Wanneer de installatie voor de eerste keer zal branden is nog niet bekend. Het hangt vooral af van de gemeente Schiedam, die de voedingskabel aan zal moeten legger. Vlaardingen Wt had dat gedacht, DUS op twee punten afstand van de leiders Rooden- bnrg en Wilhelmus. Langzaam maar zeker is trainer Rob Jacobs erin geslaagd om van DBS een aanvallende ploeg te maken, die ze ker zondag in Kethel weer de aanval zal kie zen. Hennes DVS, dat eveneens acht punten bezit, behoeft tegen het zwakke EBOH geen fout te maken om de race op afstand te kun nen blijven volgen» Stand: Roodenburg en Wilhelmus ieder 10, DBGC 7-89, VIOS 7—9, DHS 7-8, HDVS 7—8, Papendrecht 7—8. In de tweede Idas is Schiedam al heel gauw het kind van de reke ning. Met één punt rut zes ontmoetingen ziet de toekomst er bepaald niet rooskleurig uit Zondag is CKC gast op „Harga", die bij winst aansluiting bij de top krijgt Daarom wordt het voor de geelzwar ten, en niet in de laatste plaats van trainer Jan Burki, die zowat al zijn spelers op allerlei plaat sen heeft verbruikt een moeilijke dag. In de derde klas is Marti- nit-Leerdam Sport plot seling in de schijnwer per gekomen. De for matie van Joop Schop draait voortreffelijk, en kan bij winst zelfs lei der worden. Het team is heel goed op elkaar in gespeeld, „en dat is", al dus trainer Schop, „de kracht waarop wij draaien". Beide clubs behaalden al negen punten uit zes beurten. In 3 C is VFC alleenheer ser, maar clubs als BEC uit Delft en De Holland- iaan liggen op de loer. Het is niet ondenkbeel dig dat na zondag de kopgroep door elkaar is geschud. VFC is aan de Spordaan gastheer van het laag geklasseerde Fortuna (drie punten) en De Hollandiaan, dat via een tussensprint is opgeklommen naar ze ven punten (derde plaats) reist naar BEC. Bij dat alles tracht Ex celsior '20 na de eerste winst op VFC (1—0) de opgaande lijn voort te zetten ten koste van WRW. In de vierde klas zal het voor Drsus niet meeval len om het Haagse ADO in het Zuiderpark van zijn troon te stoten. RK.WIK, dat ineens diep is weggezakt, tuut zijn zelfvertrouwen op vijzelen wanneer het Full Speed van daden afhoudt, terwijl VDL kan bewijzen dat inzet vruchten afwerpt Het duel gaat thuis tegen Steeds Voorwaarts. Hoek van Holland, dat In stilte naar de top kruipt, Is niet kansloos bij Zwervers. De afdeling staat bol van aantrekkelijke wedstrij den. Daar gaat ie: Bel védère—SVDPW, OV- V—DRZ, Demos—The Harvards, DESV— FCN, De Groen Witten.—MSV '71, Sch. Boys—WOG, Real Parbo—WF- Schiedam Het eerste beren- team van de basketbalvereni ging Juventus speelt morgen een bekerwedstrijd. De Schie- damse ploeg moet daarvoor helemaal naar Den Helder om tegen Zeemacht te spelen. Het enige dat bekend Is van Zeemacht is, dat het een jon ge ploeg is met thuis een erg goed schot. Juventus zal dus moeten oppassen. Het eerste damesteam speelt weer thuis. Nu tegen Germaan. Van deze ploeg werd op een toernooi aJ gewonnen, en ook nu lijkt de Schiedamse ploeg de beste kansen te hebben. De wed strijd wordt morgenavond om 26.00 uur gespeeld in Sporthal Margriet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4