SPORT mKgmmmlÊê Moreel HBSS 'n 'beetje versterkt BSO profiteert HVO Heinenoord straft fouten Sunlight af NSW krijgt huis werk van PPSC VZC op mÊÊÊmmmtËF^ TSB schuwt hard iPberg Hoogeriboord beslist snelheid m Zwak moment fataal voor Excelsior M MAANDAG 31 OKTOBER 1977 MMi -t^*^êkr^'WÊBSÊmê'-. -- pst,! A «eUT - ^isi^MW^wsasiSfiiïs-JL», J*J-f 'filss Offensief van Zuidiand komt te laat Zoetermeerders houden punten gemakkelijk in huis voorn VIAARDINGERS DEFENSIEF ERG KWETSBAAR i2fS5PSp'!3 LAT 4 -*C; *-s fc- j»-v 'M v i* o Martin Meyer schiet voorlangs naast, buiten be reik van doelman Van der Slot. door Bas van den Berg Schiedam Geen blije gezichten op „Harga", daarvoor kreeg een gerouti neerd Zuidiand té weinig en had HBSS zich heel wat anders voorge steld van de „explosie". Een intensie ve voorbereiding had namelijk moe ten bijdragen tot de eerste winst. „Het moreel is er in elk geval een beetje mee versterkt", wilde trainer Zoltan Zalay wel kwijt. In schril contrast daarmee stond André Corve- leyn, die het 1—1 gelijkspel als een prestatie zag, maar wel had verwacht dat zijn makkers na de voorsprong, kort na rust, waren doorgegaan. Bovendien bezorgde ene Inge Meerkerk met zijn rushes HBSS zoveel nachtmerries, dat het lange tijd nauwelijks meer aan uitverdedigen toe kwam, Eén facet viel er aan HBSS te prijzen, de inzet was optimaal, maar daar w?s ook alles mee gezegd. Opvallend was wel dat de conditie van Vlaardmgen Ais gevolg van té hard spel van Hil- iegersberg, was er voor TSB geen doorkomen aan. De formatie creëerde op „De Vijfsluizen" zelf bit ter weinig kansen. Zelfs raakten de Viaardingers geïrriteerd door het harde spel van de Rotterdam mers. In de tweede helft werd TSB zelfs nog een strafschop onthouden, toen Jeroen ïtoovers in het beruchte gebied werd neergelegd. De spits hield er wel een blessure aan over. Hillegersberg werd zelf wel het slachtoffer van het vaak te harde spe len en daarom schetste het geen verbazing, dat een speler uit het veld werd gestuurd. Eindstand fl—0. VJaardingcnVlaardingen le verde in Voorschoten tegen Randstad Sport een opmerke lijke prestatie. De groen wit ten, die zo moeilijk tot scoren kwamen, toonden moraal in het laatste hall uur van de wedstrijden. Toen stonden de onderdanen van trainer WIm Koppelaar met 21 achter, nadat zij na de rast eerst op een 1—0 voorsprong waren gekomen door een knappe goal van aanvoerder Karei van der Mark. De thuisclub buitte daarna twee zwakke momenten van Vlaar- dingen defensie uit om met 2—1 voor te komen. Herman Hoogerboord werd de gevier de man. Hij scoorde tweemaal en Vlaardingen haalde de eindstreep met een 3—2 over winning. De 2—2 stand be reikte hij door een „juweel" van een kopbal uit een voor zet op maat van slim spelende Ger van der Lek, De 32 voordeelstand haalde hij door keihard in te schieten. Vlaardingen In een redelijke wedstrijd hebben de wzterpo- lodamcs van VZC met 5—1 van de Sparta-dames gewon nen. In de eerste periode kon den belde ploegen niet tot een doelpunt komen, het bleef dan ook fr—0. In de tweede periode werd het 2—1 voor-VZC. Dat VZC een voor sprong nam, was te danken aan de grotere zwemsnelheld van de Vlaardlngse meisjes. In de voorlaatste periode werd de voorsprong uitge breid tot 3—L Een goed spe lende Sparta-ploeg kon hier niets tegenover stellen. Gedu rende bet laatste kwart kon VZC nog tweemaal scoren. Dit betekende een 51 ever- winning voor de Vïaardlngse dimes. Zoo termeer„Het is diep treu rig, er werd soms meer ge praat dan gevoetbald. Wat een enorme blunders ook, die 30 is verdiend maar als je de doelpunten ziet dan heb ben we liet heel goedkoop weggegeven." HVO-trainer Harry Boeket veroordeelde keihard zijn eigen formatie. En niet ten onrechte, want het ontvangende DSO behoef de slechts de enorme defen sief ou ten af te straffen om zich koploper in de derde klas te kunnen blijven noe men. Dick Schuur, de Zoe termeer se oefenmeester, kon daarom blijmoedig over de gebreken die zijn ploeg wel degelijk vertoonde, heen lopen. Had ze natuurlijk wel gezien, maar ging er niet te diep op in. Had om toekomstig tegenstander Lïsser Boys, door de neder laag bij Be Fair overigens achterop geraakt, te impone ren alleen liever gezien dat er na de derde goal meer waren gevallen. Niet zonder reden natuurlijk, want het wil in de Zoetermeerse aanval, hoewel tegen HVO best op dreef, dit door Kees van Doom seizoen niet al te goed vlotten, En is de eerste plaats op de ranglijst op zijn minst verras send te noemen. Voor HVO geldt eigenlijk het omgekeerde. De Viaardingers bengelen onderaan en zagen tegen DSO nu ook de afweer lelijk in de malaise delen. Het mes gaat er dan ook in, oor deelde Harry Boeket na afloop hard. „We hebben in korte tijd teveel doelpunten tegen gehad en we missen stootkracht Ik ga er deze week hard over denken wat te veranderen." Toch leek het er in het begin allerminst op dat DSO eigen lijk zo gemakkelijk zou krij gen (Boeket: „Maar dat wordt elke week gezegd"). Want de Viaardingers waren tegen de voorzichtig ges tartte Zoeter meerders het eerste half uur de heersende ploeg. Ondanks het feit dat DSO via Guus Broere en Paul van der Aar (nadat Dick Huurman op de paal had geschoten) de toen al rammelende HVO-defensie voor schut hadden kunnen zetten, Het probleem was echter dat middenvelders als Huurman en Armando Voogd zich te veel voorin vertoonden waar door er een flink gat achter de voorste lijn ontstond waar in HVO (gestart zonder aan voerder Pim van Reij die her stelt van een accute blinde darmontsteking) dankbaar heerste. Vooral via Kees Schilder en Jan Aldeliste. Totdat die eerste goal viel Nog niet eens zo erg, zou Boeket later ook zeggen. Want tegen de schitterende vrije trap van Ferry Haver kon de weinig overtuigende doelman Jan van Eijsden weinig doen. En de reactie van HVO was ook wemig aangeslagen. Via Rink Baaima werd het doel van Nico Heesterman onder vuur genomen, maar de Zoeter meerse goalie ranselde alles tussen de palen vandaan. De beslissing viel eigenlijk vlak voor rust. DSO profiteerde nu wel van de blunders bij HVO. Een cross-pass van Dik Huur man werd door alles gemist, Van Eijsden incluis, waardoor Ronald de Vries geen moeite had 2—0 aan te tekenen. En toen kon DSO natuurlijk vrij uit voetballen. Want HVO ge loofde er al lang niet meer in, Harry Boeket: „Dat tweede doelpunt kwam ongelukkig, maar als er daarna zeven wer ken en vier lopen alleen maar te praten, geeft je dat wel de nekslag". Dat was in de tweede helft toer ook de wissels van Ron Ver weel en Ton van Dongen voor de falende Wim Assenburg en geblesseerde Paul van Wezel, geen effect meer zouden sor teren. DSO, waarin Dik Huur man en Ferry Haver excel leerden, kon doen wat het wil de. En dankzij opnieuw blun deren voor de derde keer sco ren toen Van Eijsden een cor ner falikant miste en Paul van der Aar de weer ingebrachte bal tegen de touwen knikte (3-0). u/; XV' 't''. ,c&>V*1 Heinenoord Gertie Baas zocht niet naar excuses. De oefenmees ter van debntant in de derde klas Sunlight erkende ca de 3-1 nederlaag tegen Heinenoord terecht: „Dit Heinenoord zoals het nu speelde, was gewoon beter. Op die overwinning wil ik dan ook niets afdingen". Baas stak de hand In eigen boezem: „We wilden via verdedigend voetbal een punt mee naar huls nemen. Het tweede doelpunt van Heinenoord in drieluik: 1) Bas Leeuwenburgh kopt in; 2) Doelman Leo Verduijn is verslagen; 3} Bas Leeuwenburgh juicht hel uit. Maassluis De eerste twintig minuten van het tweede hoofdstuk kwam Excelsior AI duur te staan. Tot die tijd was de ploeg van trainer Leen Admiraal de gelijke geweest in de strijd tegen en in Heerjansdam. Fcr Groeneweg minder op dreef maakte als vrije verdediger het eerste foutje dat het tot verval leidde. Dat was na één minuut en na twintig minuten had de thuisclub een riante 4—0 voorsprong. Beide ploegen wogen in de eerste periode tegen elkaar op. Alleen Gerard Bos kreeg aan Ëxcelsior-zijde een kans tot scoren, maar van uitgespeelde mogelijkheden was aan beide kanten geen sprake, De gasten, die het accent op de verdediging legden, loerden op de counter en de thuisclub sloeg het middenveld zo mogelijk over. Na de thee kwam Heerjansdam op een gemakkelijke 4—0 voor sprong. De bezoekers namen toen de draad weer op en kregen nog mogelijkheden om de eer te redeen, maar zij slaagden niet. Dat is niet gelukt Enerzijds om dat Heinenoord voor rtfst domweg knap voetbal speelde en anderzijds om dat onze defensie erg kwetsbaar was. Van mandekking hadden ze vanmiddag zeker nog nooit gehoord, want anders kan ik het niet verklaren dat diverse Heinenoord-spelers (Jan Lam- mers en Bas Leeuwenburgh red.) zo vogelvrij werden gela ten". Een kanttekening is wel dat Sunlight de steunpilaar in de defensie, voorstopper Eu gene Sordan (blessure) moest missen, terwijl kort na de ope ningstreffer van Jan Lam- mers, ook Sjaak Suvaal zich wegens een knieblessure door Dick Jansen moest laten ver vangen. Het zou echter teveel afbreuk doen aan het spel van Heine noord om de fraaie 3-1 triomf louter op de zwakke momen ten van Sunlight af te schui ven, De formatie van Hans Koers kon sedert weken weer door Wim Abrahamse eens overtuigen, waardoor te vens de eerste zege op eigen terrein in deze competitie werd begroet. Hans Koers: „Tja dat was lang geleden dat we met meer dan één doel punt hebben gewonnen. Ik denk dat die vriendschappelij ke wedstrijd tegen PPSC-2 (6- 0) misschien wel de basts is geweest voojr deze 3-1 over winning. Daarvóór speelden we ook wél goed, maar faal den we telkens in de afwerk ing. Misschien door een ge brek aan zelfvertrouwen. Want tegen Zuidiand twee we ken geleden durfde er ook niemand die strafschop te ne men. Toh een duidelijk bewijs dat men bang was om te fa len". En vervolgens: „Nou viel Sun light me wel zwaar tegen. Ik had gezien de start van de club in deze competitie toch wel meer van hen verwacht'1. Een beetje boos wordend: „Ze kunnen echter alleen maar schoppen". Vergoeilijkend: „Nou ja, die nummer acht (Bas Post-red.) alleen dan. Die er terecht werd uitgehaald. Het scheelde niet veel of Dick Verheij had zijn been nog ge broken. Dat was toch geen voetballen meer wat die „go zer" deed". Collega Baas was het ten dele met Koers eens: „Bas Post speelde inderdaad wel iets te stevig. Vandaar dat ik hem er ook heb uitgehaald. Alleen de verkeerde jongen, in dit geval Fred Goudriaan krijgt de officiële waarschu wing, want die had hij niet verdiend. Overigens moet Hei nenoord niet zo klagen, want ze hebben zelf ook wel het één en ander uitgedeeld". Heinenoord-Sunlight was inder daad af en toe een te harde confrontatie, maar echt „ge meen" spel viel niet te ont dekken. De officiële waar schuwing van arbiter Freeke aan het adres van Fred Goud riaan na een zware overtre ding op Dick Verheij moet dan ook meer als een „dwangmaatregel" worden beschouwd, wilde het duel niet uit de hand lopen. Dat Goudriaan de klos was, mag inderdaad ongelukkig wor den genoemd, want voor de boeking waren inderdaad an dere kandidaten aanwezig. Heinenoord dat met Bas Leeu wenburgh (Harry Verschoor was geblesseerd) aantrad kon pas tien minuten voor de pau ze een doeltreffende opening in de Schiedamse defensie forceren. Daarvoor waren Jan Lammers (werd veel ruimte gegeven) Peter Louter en Bram Hazelbag wel dreigend voor het doel van Leo Ver duijn verschenen, maar leg den te weinig zuiverheid in hun schoten of kopballen. Dat deed Jan Lammers vlak voor rust wel. Uit een corner van Bas Leeuwenburgh mocht hij geheel vrijstaand in het hart vapAde Sunlight defensie on gehinderd inkoppen: 1-0. Sunlight voor rust aanvallend erg zwak, probeerde na de hervatting de bakens te ver zetten. De Viaardingers met Bram Brinkman voor Bas Post in de gelederen verkre gen weliswaar een veld over wicht, maar echte scorings kansen deden zich niet voor. Wél voor Heinenoord. Bas Leeuwenburgh (kopbal) en Peter Louter (schot) voerden de score, na opnieuw fouten in de Sunlight-verdediging, op tot 3-0. De Viaardingers kwa men tien minuten voor tijd op 3-1. Boudewijn Groen etaleer de zijn schutterskwaliteiten na een corner van Dick Jan. sen en een reeks missers in de Heinenoord verdediging: 3-1. de Schiedammers niet erg best was. Alleen routinier Martin Meyer bezat het loop vermogen nog, alleen was zijn eindpass niet altijd zuiver ge richt. Kortom: Een duel, voor een handjevol toeschouwers en een riet-afgebouwde tribune (wel een pronkstuk), die onder leiding van scheidsrechter Hartman wel véél spanning te zien gaf, maar weinig intelli gent voetbal. De Schiedam mers klampten zich volledig aan de laatste kans vast (nog nul punten) en daarom storm de vanaf het begin iedereen blind naar voren. Dat ging allemaal zó chaotisch, dat de defensie van Zuidiand steeds opnieuw de razende Schie dammers kon aanpakken. Martin Meyer was echter een pion om rekening mee te hou den, en omdat hij zich veel opofferde, kreeg hij extra be waking. Maar omdat zijn col lega Leo Gilden valkomen uit vorm was, was er van enig overleg bij HBSS geen spra ke. De eerste de beste kans voor Zuidiand kwam van de voet van Cees van Splunter, .die echter, toen doelman Cees Verdam op het verkeerde been stond, voor open doel miste. Niettemin kreeg ook HBSS een reële kans om de score te openen, toen Wim van Est door een ver uit zijn doel hollende doelman Herman de Zwart werd aangepakt Het leverde slechts een vrije trap, die over ging. Cees van Splunter draaide kort na rust om vier Schiedammers heen om vervolgens Cees Verdam geen schijn van kans te ge ven, maar de bal vloog over. In die fase van de strijd leek een beslissing op zijn plaats. Kenny Pieron nam een sliding met twee benen, Inge Meer kerk lobde de bal over de defensie heen, waarna Hans Monfrooy in tweede instantie kon scoren: 0—1. Maar binnen de kortst mogelijke tijd was het weer gelijk, toen Leo Gil den zijn bewaker te snel af was en Martin Meyer alleen voor doel HBSS langszij kon brengen: 1—1. Toen ontspon zich een fel ge vecht om de winnende goaL Niet fraai, maar wel hartver warmend door de inzet. Beide formaties waren niet gebaat bij een schamel puntje. Zuid- land leek het meeste aan spraak op de winst te maken, getuige de kansen die het creëerde, maar ondanks veel vuldige schoten van Meerkerk en Van Splunter, bleef doel man Cees Verdam de situatie meester. Alleen door slordigheden van de Zuidlanders zelf kon HBSS aan aanvallen denken. Met name Eef van Splunder ging hier bij herhaling in de fout, maar ondanks de snelle rus hes van Martin Meyer werd er niet meer gescoord. Op de valreep kroop HBSS door het oog van de naald toen Inge Meerkerk na een knappe solo doelman Cees Verdam ge strekt naar de hoek moest laten gaan. Ondanks zijn twij felachtig optreden (de trainer stond zelfs achter zijn doel om hem te stimuleren, iets waaraan de scheidsrechter niets deed) hielp hij mede HBSS aan het eerste puntje. Indrukwekkend hoogstandje Numansdorp Eigenlijk gaf PPSC volkomen onverwacht een lesje „voetbal in de twee de klas". De niet al te gretige leerling was hierbij NSW dat met een flinke dosis huis werk plus een 0-2 nederlaag wat bedremmeld achterbleef. NSW, vorig jaar nog eerste kiasser, leerde voornamelijk dat inzet en blijven knokken de enige remedie is in die tweede klas. Waarbij niet kan worden gesteld dat de ploeg van Dick Buite- laer er helemaal niets aan deed. Maar toch zei zelfs de oefenmeester na afloop: „Ik vraag me af wat ik nu nog moet doen, Er lijkt een soort verzadiging te zijn gekomen bij de spelers. We spelen hele maal niet slecht maar het gaat allemaal over zoveel schijven en met zo weinig overtuiging dat ik het op dit moment ook niet meer weet Moeten we urenlange gesprekken gaan houden? Ik dacht het niet Harder trainen? Dat gebeurt aL Echt ik weet het niet". PPSC was de leermeester voor NSW. Trainer Hans Kosten- se: „De laatste weken gaat het erg goed met ons. Ik dacht dat dat voornamelijk komt omdat we bereid zijn van de eerste tot de laatste minuut te knokken, In deze wedstrijd kwam dat ook tot uiting. NSW heeft best een goede ploeg maar zonder die inzet die zo hard nodig is kom je er niet". Tevredenheid troef derhalve bij de Schiedammers. Al waren ze het er ook wel over eens dat 0-2 wel wat geflatteerd was. Want vooral in de eerste helft kregen beide ploegen een gelijk aantal kansen. NSW omdat ze bereid waren de aanval veelvuldig op te zoeken. Waardoor Nico Hoog werf tot tweemaal toe een goede kans kreeg maar die onbenut liet en Hans Reedijk vrij voor doelman John Ver- ingmeier te gehaast schoot PPSC beperkte zich tot de counter. Hetgeen vooral voor rust weinig kansen oplever de. Vooral niet omdat de bei de spitsen Ton van der Lin den en Aad Goedendorp er te lang over deden in de combi naties om echt gevaar te stichten. De Schiedammers speelden de tweede helft stukken beter. Gingen wat' massaler in de aanval en zorgden er daar door voor dat Ad Heemskerk door Martijn Verwaaijen vaak ver zijn doel uit moest komen om gevaar te bezwe ren. Na 25 minuten spelen lukte dat echter niet Toen speelde Hans Vorstenbos Koen Winkelman in de diepte aan die op zijn beurt de ge heel vrijstaande Ton van der Linden bediende. De Schie dammer kon ongehinderd in koppen. Dick Buitelaer: „Het was een fout van Rol van Ekelen die op het middenveld onnodig balverlies lee.d Waar door de verdediging in feite al was uitgespeeld". En ging pas toen met wat meer overleg te werk. Waardoor al één minuut na de opening streffer de gelijkmaker leek te komen toen Hans Reedijk zich vrijspeelde en Peter Knoop uit zijn pass op de lat knalde. „Bij een club die bo venaan staat gaat zo'n bal erin", zei Buitelaer, „bij ons komt hij precies op de lat". Hetgeen de oefenmeester ook zei nadat Adri Hoogvliet an dermaal de lat had geraakt. De paniek die toen bij PPSC ontstond was onnodig. De an ders zo „save" Rob de Nijs leed onnodig balverlies en ook Wout van Vuren leek het moeilijk te hebben. Al zei de verdediger wat overmoedig: „Ach, NSW had nog wel twee dagen kunnen spelen. Dan nog hadden ze geen doel punt kunnen maken". Kostense wisselde tien minuten voor tijd Aad Goedendorp voor John Segaar terwijl Dick Buitelaer de geblesseer de Adri Hoogvliet verving door Kien Reedijk. Dc wissel van PPSC had duidelijk meer succes. Want de gretige Se gaar toonde kort voor het einde aan dat hij wel degelijk van plan was een visitekaart je in Numansdorp achter te laten. Hij kreeg de steun van de jarige Nico Hoogwerf. Want de jeug dige NSVV-er speelde zo non chalant terug op de uit zijn doel gekomen Ad Heemskerk dat Segaar nog net een teen tussen de pass kon krijgen. Waardoor de bal tergend langzaam in het NS W-doel verdween. Een mazzeltje, al zei Kostense terecht: „Het doelpunt kwam natuurlijk wel tot stand door het enorme doorzetten van John Segaar. Natuurlijk is die 0-2 stand wat geflatteerd- Maar toch is het terecht dat wij met twee pun ten naar huis gaan..,."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4