SCilEDAMSi HE COURANT Tarieven ook vijf procent omlioog Bewoners blijven strijden tegen huurverhogingen Karabijnsehutters omsingelen Nolet-ziekenhuis Subsidie voor Lamoenprojeet Drie imfaraiken in één straat Geen zekerheid rond nieuwe weg Kotterdamsedijk Consumenten bond houdt enquête gezondheidszorg Vier PvdA-ers en één WD-er stappen op Plan Binnen singel naar gemeente werken PvdA praat over kabinetsformatie 'ril 41 Arie Groenevelt naar Vlaardingen Maasland presenteert begroting.- GEMEENTE HEEFT NOG NIETS ZWART OP WIT Rieteeilers bij Amslelpieren Inbraak in bloemenzaak Vrijdag 4 november 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25954— 8 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 282566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Vier raad sleden van de PvdA en één van de VVD zullen na de gemeenteraadsverkie zingen van 31 mei niet in de Vïaardingse raad te rugkeren, Bij de overige fracties zijn nog geen be richten binnengekomen, dat mensen hun raadscar- rière willen beëindigen. Bij de WD heeft ex-fractie voorzitter Jan Madera reeds onthuld, dat hij - na een periode van zo'n tien jaar - stopt. Binnen de kringen van de PvdA is het al enige tijd bekend, dat Wout Groene- veld, Wim Prins, Jaap van der Most en Peet Droppert een punt 2etten achter hun raadslidmaatschap. Laatstgenoemmde ver klaarde, dat hij het na acht jaar wel welletjes vindt Zijn woorden: "De opstandigheid is er een beetje vanaf. En dat heb je toch wel nodig". Drop pert vindt ook dat hij de laatste tijden steeds meer werd "ingepakt". Vlaardingen Het college van burgemeester en wethouders heeft nog geen keuze gemaakt uit de drie bouwplannen voor de Binnensingel in VIaardin gen. Voor nader advies moet de af deling bouw- en woningtoe zicht van de dienst van ge meentewerken de de plannen nog eens bekijken. Zoals be kend moeten op de plaats waar nu nog het kerkgebouw staat woningen gebouwd wor den. De kerk wordt met de grond gelijk gemaakt Dne architecten hebben zich ge bogen over de opdracht van de gemeente Vlaardingen om een plan te ontwerpen. Dit drietal: Cusell en Willems BV uit Den Haag, Set Ontwerpbu reau BV uit Leidschendam en J. Galjé uit Wassenaar heeft projecten getekend, met res pectievelijk 38, 40 én 36 wo ningen. Het is de bedoeling dat dit premie-koop-sectorwo ningen worden. Vlaardingen De voorzitter van de Industriebond NW, Arie Groenevelt, komt don derdag naar Vlaardingen, In zaal de Harmonie - naast de. Stadsgehoorzaal aan de Sehiedamseweg - zal hij 's avond om 8 uur praten over de huidige actualiteiten. Aansluitend is er gelegenheid tot discussie. Maasland Burgemeester en wethou ders van Maasland willen de reini gingsrechten, de rioolrechten en de onroerendgoedbelasting verhogen met vijf procent Dat blijkt uit de begro ting voor 1978, die zij onlangs aan de raad hebben aangeboden. Met de opbrengst uit deze verhoging van de tarieven en belasting moeten de kosten worden gedekt, die voort vloeien uit de investeringen die Maas land het komende jaar wil doen. Deze lopen tot een bedrag van ruim één miljoen gulden. Daarvoor is nodig vol gens b en w naar raming een bedrag van 96.700,-- Het voordelige saldo van de gewone dienst van de gemeen tebegroting '78 neemt daarvan j 71.900,- voor rijn rekening, het te kort aan dekkingsmiddelen wordt op geheven door de meeropbrengst van de reinigingsrechten, 5200,-) de rioolrechten 2700,-) en de onroe- rendgoed belastingen 30.200,-). De totale inkomsten van de gemeente komen voor 1978 op een bedrag van 9233.863,- terwijl de uitgaven een bedrag van 9.161.992,- belopen. Per inwoner is dat 1665,82. Voorname posten in het investerings plan van de gemeente nemen de res tauratie en aanbouw van het gemeen tehuis en de aanleg van een voetpad aan de Kerkweg in. De restauratie van het pand bij het gemeentehuis zal in maart voltooid rijn, waarna de aan bouw en de verbouwing van het ge meentehuis kan beginnen. Omdat een gemeentegids duidelijk in een behoefte voorziet wil b en w van Maasland volgend jaar weer een nieu we uitgeven. Het college zal de raad voorstellen te bepalen, dat vrijdag avond koopavond wordt. Volgens de nieuwe winkelsluitingswet, moet de raad één avond in de week aanwijzen. De winkeliersvereniging heeft volgens een pas bekend geworden advies aan de gemeente de voorkeur gegeven aan de vrijdag. Melfrim S' gean esteerd Schiedam Terwijl twintig met kogelvrije vesten en karabijnen gewapende politieman nen alle in - en uitgan gen bewaakten is giste ren in het Noletzieken- huis de al bijna vijf jaar voortvluchtige Melfrim Inocentes S, gearresteerd. De Antil liaan uit Schiedam, die wordt verdacht van een bankoverval en twee schietpartijen op politieagenten en spGorwegTechercheurs, is inmiddels onder zeer zware bewaking over gebracht naar het ge vangenisziekenhuis in Den Haag. In het Schiedamse ziekenhuis is de 26-jarige man, in het op sporingsblad van de politie omschreven als uitermate ge vaarlijk, geopereerd voer een fikse schotwond in de rechter knie. „Een moeilijke en lang- Door Willem van der Post durige ingreep," aldus Chris Vlootman, geneesheer-direc teur van het Nolet, dat giste ren door de zeer zware bewa king wel een vesting teek, Melfrim, bijgenaamd Papi, was door kennissen binnenge bracht Het is volgens de poli tie nog niet duidelijk waar en door wie op hem is geschoten. Hij zou daar nog niet over zijn verhoord. De familie heeft hem ook nog niet mogen spreken. Zodra doktoren daar toestemming voor geven wil len rechercheurs hem ook aan de tand voelen over de bank overval die op 1 december Diverse keren kwam Melfrim, bijnaam Papi, al rn het nieuws. 1972 in Groningen plaatsvond en waarbij zes mannen 80.00Q gulden buitmaakten- Een paar broers zijn voor deze gewa pende bankroof al veroor deeld. Kort na zijn aanhou ding ontsnapte Papi echter uit een cel van het Schiedamse hoofdbureau van politie. Sindsdien was hij voort vluchtig. De politie zal echter nog meer van hem willen weten. Hij wordt immers ook verdacht van het met een machinepis tool beschieten van twee poli tiemannen. Ruim een jaar na de bankoverval, in de nacht van 5 op 6 december 1973, vond dit drama plaats op de weg tussen Gouda en Moord recht. Vermoed wordt dat hij gijzelingsplannen had, OVERGEVEN Deze week kwam Melfrim al in het nieuws toen Meindert L. bij de rechtbank in Rotter dam moest voorkomen, De2e Rotterdammer zou vorig jaar de verdachte hebben gehol pen te ontvluchten toen deze op 26 maart in Schiedam met een groot machinepistool op spoorwegrechercheurs schoot De rechtszaal werd zwaar be waakt omdat men vermoedde dat Melfrim zou komen of dat één van zijn broers iets slechts in de zin had. Aan de plaatsvervangend minis ter van justitie De Gaay Fort man had hij korte tijd daar voor een open brief gsehreven waarin hij liet weten dat hij Vijf weken geleden is Melfrim S ook al in het Nolet ziekenhuis be handeld voor zijn schotwond. De politie was daarvan toen niet op de hoogte. Gisteren kreeg de politie echter wel een tip dat de ge zochte zich weer in het ziekenhuis gemeld had en kon toen tot arresta tie overgaan- zich vrijwillig wilde overge ven. Als voorwaarde werd on dermeer gesteld dat de minis ter een onderzoek van de rijksrecherche zou gelasten naar de omstandigheden waaronder zijn broers na de bankoverval zijn veroordeeld. Tevens wilde bij alleen in Rot terdam worden verhoord. o Rechercheurs met karabijnen be waakten gisteren het Noietzieken- huts in Schiedam. Op de achter grond de familie die niet werd toe gelaten bij de ge wonde Melfrim. Foto: Theo Boh- mers. Herbaalde malen beeft Melfrim laten weten zich liever dood te vechten dan zich zonder meer te laten arresteren. Te gen één van Onze verslagge vers, die hem dit jaar op een schuiladres sprak, zei hij: „Het wordt een bloedbad als de politie probeert me te pak ken. De gevolgen zullen niet te overzien zijn. ïk sterf lie ver in een vuurgevecht dan dat ik ten onrechte in de gevangenis kom." Alle be- schul digigen ontkende hij toen. Vlaardmgen De definitieve schriftelijke bevestiging van de Goed en Goedkoopsubsidie voor het Lamoenproject in de Vettenoordsepolder zal eind december in de brievenbus van de gemeente Vlaardingen vallen De adviescommissie van de Centrale Directie Volkshuis vesting (CDV) heeft al enige tijd haar fiat gegeven voor de subsidie. Dat positieve advies wordt uiteindelijk beoordeeld door de minister van volks huisvesting en ruimtelijke or dening. Een woordvoerder van de CDV verkondigt: „De beoordeling van de advies commissie is nog immer aan gevochten". Het lijkt hem dan ook sterk dat op het ministe rie roet in het eten wordt gegooid, waardoor het La moenproject - 56 woningen ontworpen door de Haarlemse architect Nico Andriessen - de Goed en Goedkoopsubsidie alsnog zou missen. De CDV- woordvoerder erkent echter Wel, dat de behande ling van de aanvraag uit Vlaardingen ietwat traag ver loopt. „Kijk", aldus zijn ver haal, „elke ochtend krijgen we hier een stapel post Die proberen wij zo snel mogelijk door te werken. Maar ja, er blijft altijd wel wat liggen". Schiedam Aan de Tuinlaan zijn drie inbraken gepleegd. Bij het ingenieurs- en architektenbureau Magrijn stal men uit een geldkist twee duizend gulden. Het pand kwam men binnen door een schuifraam op te lichten. Met een ladder die voor een reparatie aan het dak klaarstond is waarschijnlijk de zelfde inbreker het makelaarskantoor Van Wassenaar binnengekomen. Uit het pand werd duizend gulden gestolen. Bij het tandtechnisch instituut op de hoek van Plein Eendracht is men ook binnen gekomen. Baar wordt echter niets ver mist Bij de politie deed tenslotte ook aangifte de 46-jarige T. de B. Deze vrouw is het slachtoffer geworden van een zakkenrol ler. De Schiedamse mist 420 gulden. De diefstal is zeer waarschijnlijk gepleegd in een schoenenzaak aan de Hoogstraat. Schiedam Met een hersen schudding en schaafwonden is de 12-jarige E. A. O. uit Schiedam opgenomen in het Noletriekenhuis. De jongen was met zijn fiets op de Parkweg geschept door een auto. Vlaardingen De Vïaardingse afdeling van de PvdA houdt vanavond een extra ledenvergadering. Gesproken zal worden over de verwikkelingen rond de kabinetsfor matie en het daarmee samenhangende buitengewoon congres, dat morgen zal plaatsvinden. De extra vergadering wordt gehouden in de bovenzaal van de Harmonie aan de Sehiedamseweg. Aanvang om acht Schiedam In het stadskantoor zijn nog geen conclusies getrokken met betrekking tot een nieuwe weg achter de Rotterdamsedijk. Werd deze mogelijke verbindingsweg naar een eventueel parkeerterrein aan de Buitenhaven- weg wel door ambtenaren besproken, "concreet is er nog niets", aldus wethouder voor stadsontwikkeling Ir. Chris Zijdeveld. Dinsdag onthulde deze krant, dat de gedachte aan een nieu we weg - in het verlengde van de Couwenhovenstraat - leeft De ideeën rijn geopperd na uitlatingen van Zijdeveld te genover een 'commissie van drie" van de raad van state. In Den Haag verklapte hij onlangs, toen. het bezwaar schrift tegen de binnenstads plannen werd behandeld op een openbare hoorzitting, dat het oude Vrom-complex aan het begin van de Buitenha venweg binnenkort vrijkomt en dat de bestemming ervan nog helemaal open is. "Een parkeerterrein lijkt een prima oplossing van verkeersproble men in het centrum", maakte Vlaardingen Het bestuur van de Vereniging Huurders Progress-woningen Vlaardingen blijft strijden tegen de plannen van het Rotterdamse makelaarskantoor Brink Kooyman om de huur van de Progresswoningen 44 in Holy en 10 in de Westwijk drastisch te verhogen. Vorige week is in een brief het standpunt van de huurders vereniging nogmaals onder streept. In het schrijven wordt Brink Kooyman verzocht Maassluis De Maassluise werkgroep van de consu mentenbond gaat een en quête houden met betrek king tot de gezondsheids- zorg in deze gemeente. In de polikliniek Maassluis de dependance van het Vlaardigse Holyziekenhuis aan de Haven wordt half november en half januari geenquéteerd door leden van de c ons urnen ten werk groep. Directeur-geneesheer van het Holyziekenhuis, dr. J. H. Trommel, heeft zijn goedkeuring verleend aan deze actie. Uit het onderzoek zal moeten blijken hoe het is gesteld met de wachttijden voor be handeling in de polikliniek Addy Grootveld van de werkgroep m Maassluis zegt over de enquête: „Het kan best zijn dat er totaal geen moeilijkheden zijn rond de wachttijden. Maar zo af en toe horen wij nog al eens wat klachten. Vandaar..." Een andere bezigheid van de Maasslutse consumenten werkgroep ligt op het vlak van de verkeersproblema tiek. „De veiligheid bij de oversteekplaatsen laat te wensen over. Onze kinderen lopen daarbij gevaar!", zo luiden de grieven, die naar de werkgroep zijn toege speeld vanuit verscheidene oudercommissies. Volgende week al krijgen alle ouder- commissies een bnef, waar in het een en ander aan de orde wordt gesteld. om met de bewoners in over leg te treden. Als het Rotter damse makelaarskantoor de beheerder van de 54 wo ningen uit het Umteverfonds zijn zm zou krijgen, dan wordt per 1 januari '78 een. imtiele huurverhoging door berekend van zo'n vijftig gul den. (De huur van de wonin gen gaat in dat geval omhoog van 537 naar 590 gulden, en kele uitzonderingen daar gela ten). Hierbij komt nog, dat per 1 april (waarschijnlijk per l ju li) vanhet volgend jaar de huur trendmatig zal stijgen. Momenteel Staat m het huur derscontract dat reeds üen jaar oud is dat slechts een huurverhoging wordt doorbe rekend van vier procent. De trendmatige verhoging deze wordt bepaald door de staats secretaris van volkshuisves ting ligt doorgaans op ze ven d acht procent. In haar brief heeft de huurders vereniging kenbaar gemaakt dat zij die voorgestelde initië le huurverhoging niet accep tabel vindt Men wü wel pra ten over de trendmatige huur- verhoging. Henk Weststrate, bestuurslid van de Progressvereniging en tevens CDA-raadsLid, zegt over de voornemens van Bnnk Kooyman: „Omhoog is éen ding. Maar vlaïc daarna v/eer omhoog is iets anders." Weststrate rekent erop dat beide partijen tot elkaar kun nen komen in een komend gesprek. de wethouder duidelijk. Daar bij waren slechts enkele ge meenteraadsleden aanwezig, onder wie Piet Poot (CDA) en Ineke de Jong (VVD). Bij de gemeente bestaat de in druk dat, als het parkeerter rein er komt, de Koemarkt dan als enige toegangsweg een verkeerstechnisch lastig punt wordt, lastiger dan het plein volgens hoofdinspecteur van verkeerspolitie Piet van de Hengel nu eigenlijk al is. Inmiddels proberen enkele be woners van de Rotterdamse dijk een actiegroep op te richten, die zo snel mogelijk tegen een nieuwe weg achter de woningen aan de dijk wil ageren, nog voordat de ge meente eventuele plannen hieromtrent op papier gaat zetten. Deze bewoners willen met aan twee kanten 'ver- keersherrie'. Wethouder Zijdeveld: ,Jk heb er zelf nog geen ïde-een over. Maar mijn ambtenaren en ik stellen onszelf de eis vieren twintig uur per dag m dienst te rijn, dus wij laten de pi-o- blemen met los. Ik weet met m hoeverre de gedachten bij mijn ambtenaren concreet zijn". Schiedam Carnava is vereni ging De HietzeUers treedt morgenavond op in Amster dam. Op uitnodiging van de Amstcl- pieren en Brokkenjders gaan Prins Geraldo II, de senaat, raad van elf en de majorettes 's avonds voor een groot feest naar hotel Americam aan het Leidseplein. Schiedam Inbrekers hebben bloemenhandel De Lelie aan de Mesdaglaan bezocht. Uit de winkel namen zij zeven honderd gulden en een radio mee, De kassa waar het geld in zat is later leeg in de omgeving teruggevonden. Van de da ders ontbreekt elk spoor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1