VIaardingen slimmer dan Heimie Drop helpt Capelle SPORT TSB Malaise bij Hoekse Boys PPSC profiteert van misstap SSS HERMAN HOOGERBOORD BESLIST DERBY HVO vaster op hats te plaats DICK LAGERWEY WIJST MW '27 DE WEG Sunlight straft fouten af: 2—0 MAANDAG 7 NOVEMBER 1977 ACTIES OFFENSIEF HOUTWERK Na rust risico's fataal Segaar weer matehwiimaar Vlaardingex .«s op mars v „trdingen naar de top van het klas sement sneed de Koppe laar-brigade TSB de pas af in het gevecht tegen de onderste plaats (1-0). Op eigen veld nam Vlaardïn- gen "hindernis" TSB door uitgekookter to spelen en kans tot scoren te benut ten. De gasten moesten ook in dit tweegevecht kleur bekennen. De formatie van trainer Jan van der Berg herbergt onget wijfeld kwaliteit in zich om van de onderste plaats af te komen maar aan de andere kant is de onmacht tot scoren bij doelrijpe kansen erg groot Juist in het eerste hoofdstuk kreeg TSB van de Vlaardingen defensie de gele genheid tot scoren. Er werd echter geen gebruik van ge maakt Vlaardingen deed dat in datzelf de bedrijf wel en won met de ene treffer van Herman Hoog erboord verdiend de partij met 1-0. Toen iedereen in de tweede editie een. hevig offen sief van de bezoekers ver wachtte bleef dat uit De thuisclub kon zelfs koel en beheerst de strijd onder con trole houden en vooral goed balbezit spelen. De vondst van hulptrainer John Oorver en captain. Karei van der Mark van Vlaardingen blijkt een "gouden" greep te rijn ge weest In de wedstrijd van vorige week tegen Randstad Sport probeerde Vlaardingen - omdat het 20 moeUjk tot scoren kwam -.een nieuwe frontlinie bestaande uit Her man Hoogerboord, Theo Jan sen en Ger van der Lek. Met succes want linkerspits Her man Hoogerboord kwam in samenwerking met zijn direc te collega's in twee partijen tot een score van drie goals. Aan de andere kant blijft Jan van der Berg bijna moedeloos zoeken naar een oplossing in het spitsprobleem. Nu pos teerde hij tegen Vlaardingen Rob de Jonge als rechterspits. Deze kreeg van niet sterk spe lende Vlaardingenj/erdediger Jaap Westerberg öe gelegen heid om meer kracht in de TS3 voorhoede aan te dra gen, maar tot scoren kwamen, de gasten evenwel niet. Jan van der Berg hierover na de teleurstellende nederlaag: "Andere oplossingen heb ik momenteel niet. Ik zocht het door verschuivingen in de ploeg maar wij blijven tekort schieten in de afwerking. En zelfs bij uitstekende kansen". Bij TSB was aanvoerder Wim Maurits als middenvelder van minder waarde dan als voor- Stopper. Zeker als het zijn opkomende acties betreft. Al met al was de derby VIaar-, dingen - TSB een behoorlijk kijkspel en gezien de kansen toch wel interessant De wind was echter spelbreker bij passes die teveel snelheid kregen. Evenzo bij hoge bal len. Na zeven minuten in de eerste periode viel aan VlaaT- dingen-zijde de eerste goede combinatie te noteren. Hoog erboord vond Theo Jansen en die bediende eerstgenoemde weer. De goed op dreef zijnde TSB-doelman Gerrit van der Velden tikte de inzet via de lat over. Het werd de wedstrijd van de doelverdedigers. Zekere tref fers stonden zij in de weg.In de veertiende minuut knalde Hoogerboord hoog over op eenvoorzet van Ger van der Lek. Daarna bleek de handig heid van linker-spits Jeroen Roovers van de gasten. Zijn directe bewaker Kees van der Mark had er een hele kluif aan. Verschillende goede voorzetten vertrokken van zijn voet maar er werd geen gebruik van gemaakt. Naast Dik Bos was dat de ver dienste van het centrale ver dedigingsduo van Vlaardin gen Sjaak Jansen en Jan van der Mark. Rob de Jonge pro beerde het tweemaal voor TSB met een kopbal maar zonder succes. Sjaak Jansen redde in de vierentwintigste minuut toen Vlaardingen. door het oog van de naald ging. De defensie van de thuisclub ken de daarna verschillende zwak ke momenten. Herman Hoogerboord doorbrak de malaise. Uit een corner van Ger van der Lek kopte hij doeltreffend in: 1-0. TSB, dat het voor de thee nog wel pro beerde, zou zijn slag na de wisseling - met de wind in de rug - gaan slaan zo leek het- ichiedam Met de 1—0 winst op De Zwerver loopt PPSC niet alleen in op de beide koplopers Arnemuiden en SSS, maar door misstappen van beide clubs profiteerde de formatie van trainer Hans Kostense. En neemt mi met SSS de tweede plaats in. PPSC ontving de ploeg uit Kinderdijk op een uitstekend bespeelbare grasmat en scoorde met die ene treffer maar mager gezien de vele mogelijkheden die zich voordeden. Capellenaar Teus Maurik (links) kijkt arg wanend toe bij een chaotische tafereel tus sen twee verdedigers van HVO en Capelse middenvelders Theo Maurik (6) en Jan Gies- seibach. MiiitEiiiudniHHiitiiiuitiiiiiKiiiuiiiiiiimmiuiiiuniiniuiiiiuiuiiiiiuiuinuiiiuuimiiiiiEiiiiiiiiiii^ Vlaardingen HVO, de piimiiuiiiuniniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimjiiiiiimiQiniimniiiiiiutiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiig ploeg die het meeste s recht op een overwin- s 1 nïng had, verloor vijf s s minuten voor tijd op een schlemielige wijze met 0-1 van Capelle. Het ongeluksdoelpunt kwam op naam van de Vlaardingse midden velder Hennïe Drop, die de bal in eigen doel kopte. De Vlaardingse oefenmeester Harry Bouquet was diep te leurgesteld, en stond na afloop enige minu ten als aan de grond genageld eenzaam voor zich uit te staren. "Hoe is het mogelijk om voor zo'n onbenullige overtreding een vrije schop te geven", was zijn eerste reactie". Cees de Melker, de oefenmees ter van Capelle, was het vol komen met Bouquet eens. Hoewel hij er direct aan toe voegde: "Uiteraard ben ik wel dolgelukkig met dit cadeautje, wat ons toch twee punten op leverde. Vooral omdat ik het laatste kwartier op de nul heb gespeeld. Er 2at gewoon niet meer in als een gelijkspel". Er waren een paar duidelijke wijzigingen in de HVO-ploeg aangebracht. Mede door het niet meespelen van Pim van Key, was het elftal nogal door elkaar geschud. Zo was mid denvelder Jan Alderliesten op de rechtsbuitenplaats gezet. Deze speler kon veel met een bal doen en speelde zich ge makkelijk vrij, maar als hij zich eenmaal in de hoek ge worsteld had, kwam hij er moeilijk meer uit. De Vlaar dingse ploeg heeft voor elke meter geknokt, en dat moest de Capelle oefenmeester eer lijk bekennen. "HVO liet ons niet spelen. De thuisploeg zat veel meer op de bal. Het is voor mij onbegrijpelijk dat deze ploeg onderaan de ran glijst staat". HVO had het eerste kwartier het helt volkomen in handen, en Capelle had daar weinig tegen in te brengen. Zo goed als. de Capellenaren vorige week speelden, zo slordig ging het nu. Na een kwartier kwam een goede HVO-aan- val, die door Maarten Dijks hoorn werd afgerond. Capel- le-doelman Ad de Keijzer had er alle moeite mee, en kon de hal ternauwernood over de lat tikken. Kort daarop kreeg Piet Vogel een unieke kans, maar ook zijn schot ging net over. Na twintig minuten kwam Ca pelle wat onder de druk uit, en wist toen enkele goede kansen te creëren. Een over treding van Freek Kelder mans leverde een vrije trap op net buiten het strafschop gebied, Jaap Elshout gaf een tikje naar Theo Maurik, maar zijn schot ging net naast. In het tweede gedeelte van de eerste helft waren de ploegen goed tegen elkaar opgewas sen. Beide kregen enkele goe de kansen, maar doelpunten kwamen er niet uit Ook in de tweede helft kwamen de Vlaardingers vaak gevaarlijk voor de Capelse doelmond. Maar wat er ook gebeurde, geen doelpunten. Na twintig minuten besloot trai ner De Melker tot een wissel over te gaan. Sjors Velberg werd naar de kant gehaald en zijn plaats werd ingenomen, door Huib Moerman. Korte tijd later wisselde ook HVO. Rinke Baaima mocht opdra ven voor Maarten Dijkshoorn. Het baatte allemaal niet Tien minuten voor tijd paste Ca pelle zijn tweede wissel toe. Jan Giesselbach er uit, en Joost van der Plicht was zijn vervanger. In de veertigste minuut werd de strijd toch beslist. Voor een onbenullige charge kreeg Ca pelle op links een vrije schop te nemen. Jaap Elshout plaat ste de bal voor doel, en via het hoofd van HVO-speler Hennïe Drop verdween de bal achter van Eysden. HVO trai ner Harry Bouquet na afloop: „Wij zitten nu eenmaal in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg heeft enorm hard gewerkt maar door zo'n onge lukkig doelpunt zijn we de boot weer ingegaan". rooral in de eerste periode (de ruststand was 0—0) had de thuisclub zeker tweemaal moeten scoren. De uitsteken de De Zwerver-doelman en aanvoerder Karei de Jong was daarnaast een bijna niet te passeren sluitstuk in de hechte defensie van de gasten. Invaller John Segaar van de thuisclub dacht daar na de thee anders over en scoorde de enige treffer. 'PSC miste rechterverdediger Meindert van Veen. Zijn plaats werd ingenomen door Nico de Vries en A-junior Ron Cardie fungeerde als rechter spits. De Zwerver ging op de' voorzichtige toer. Had twee spitsen in de frontlinie en handelde behoedzaam en at- tent in de verdedigende stel lingen. PPSC trok echter het initiatief naar zich toe en kwam tot sterk aanvalsspeL Na schoten van Dick Vos, die niet het gewenste succes ople verden, kwam in de zeventien de minuut Ron Cardie tot een ideale scoringskans. Alleen voor doelman De Jong schoot hij op de paal. Daarna moest de defensie van PPSC onder leiding van Piet van Veen vol ledig op zijn hoede zijn om de gevaarlijke Gerrit Lodder niet tot daden te laten komen. Al les was er bij de gasten op gericht om hem aan te spelen. Eveneens goed op dreef zijnde PPSC-doelman John Vering- meijer hield in laatste instan tie de bezoekers van scoren af. De thuisclub nam in de tweeëndertigste minuut af scheid van de kleine inzin king die het had doorge maakt en Hans Borstenbos zat na aangeven van Ton van der Linden met zijn inzet maar net buiten het raak vlak. PPSC ging toen goed door, maar keeper De Jong wilde niet wijken. Tegen het rustsignaal was Aad Goeden- dorp ongelukkig met zijn schot op de paal. Na de thee traden de ongewij zigde ploegen aan voor het tweede hoofdstuk. De Zwer ver met hetzelfde concept. Dat was zeker op een gelijk spel spelen en zo mogelijk met de counter scoren. PPSC trok wederom ten aanval maar kon in eerste instantie het pad voor de vuurlinie nog niet effenen. Na vijf minuten was het Ron Cardie op aangeven van van Dick Vos die een poging ondernam. Hij slaagde niet, maar werd gevolgd door Aad Goeden- dorp die net over kopte. Na acht minuten wisselde Kos tense Cardie voor John Se- gaar die als centrumspits werd ingezet Ton van der Linden week daardoor uit naar rechts. PPSC kreeg wat meer kracht eu bij zijn aanvalsdriften moest De Zwerver alle zeilen bijzet ten om erger te voorkom Vooral doelman De Jong eta leerde al zijn talent. Een föu- tieve terugspeelbal deed de gasten de das om. Cor van der Stoel plaatste verkeerd terug op zijn doelman en ae, held van de bezoekers werd door John Segaar dan toch verslagen: 1—0. Dat was na twintig minuten spelen. Het offensief van De Zwerver' kwam niet en PPSC kon blij ven komen. Slecht schieten hield de score op 1—0 of de afweerlinie van de gasten greep goed in. Bij PPSC kwam Jan 't Hoen nog opdra ven voor Aad Goedendorp. Hoek van Holland - Hoekse Boys mocht na de forse 4-1 nederlaag bij Die Haghe toch nog verontschuldigingen aanvoeren. Immers, waren er niet in de eerste helft riante mogelijkheden geweest om met - pakweg - een 1-3 voor sprong te gaan rusten inplaats van 1-1? Was Hoekse Boys in die eerste periode niet duidelijk de betere ploeg geweest? Het waren vragen die zeker positief beantwoord konden worden. Hoekse Boys bad mogelijkheden om een flinke score uit te bouwen. Tom van der Pijl, Louis Knipscheer, Jack Rensen en nog verschillende andere spelers uit aanval en middenlinie kregen mogelijkheden om de enkele Haagse verdediging te ontrafelen. Maar de objectieve toeschou- En zoals gebruikelijk bij een wer zal er direkt aan toe voegen dat die mogelijkhe den wel benut moeten wor den, Het zijn bij voetbal nog altijd de doelpunten die tellen, niet de kansen. En het is dan beslist jam mer dat met die kansen te slordig, te nerveus en te gehaast werd omgespron gen, want de Boys verdien den in de eerste helft in derdaad een voorsprong. Nu bleef het echter bij 1-1 na vijfenveertig minuten spe len. Die Haghe schoot na twintig minuten raak en Tom van der Pijl kon Hoekse Boys nog voor de rust op gelijke hoogte schieten. Gezien het spel- beeld in het eerste bedrijf eigenlijk nauwelijks ver ontrustend voor de bezoe kers. Maar de tweede helft bood een geheel ander beeld. Die Haghe had kennelijk opdracht gekregen om aanvallend wat meer te la ten zien, en bij Hoekse Boys gingen de "frustra ties" doorwerken. Mis schien juist door die gemis te kansen was ér in de tweede episode geen zeker heid meer. ploeg die in moeilijkheden verkeert, ging uiteindelijk ook het pechduiveltje nog een beetje meespreken. Pech aan de ene kant bete kent dan geluk aan de an dere zijde. Die Haghe kwam goedkoop aan een tweede treffer door een verdedigingsfout en een niet onfortuinlijke inzet. Vervolgens moest Theo Hooi donk - de overigens goed spelende doelman van - Hoekse Boys - de armen machteloos ten hemel hef fen, toen een ogenschijn lijk vrij onschuldig schot de lat raakte en via het achterhoofd van Hooidonk in het doel caramboleerde. Dat het tenslotte ook nog 4-1 kon worden kwam voort uit het feit dat Hoek se Boys in de slotfase alle denkbare risico's nam en' ook wel moest nemen. Tevergeefs overigens en het ziet ernaar uit dat er bij Hoekse Boys behalve ge voetbald, ook eens duchtig gepraat zal moeten worden want zoals de zaken er nu voorstaan gaat het bepaald de verkeerde kant uit. Rotterdam Twee doelpunten van Dick Lagerwey bezorgden MVV "27 toch nog een punt in de uitwedstrijd bij Lombar ds jen. Waarmee de Maas landers het aan tal punten nu op zeven brachten, want na een uiterst zwakke competitiestart werd de laatste vier wedstrijden niet meer verloren. JTegen Lombardijen was het overigens geen beste wedstrijd. Het veld droeg daartoe in belangrijke mate bij, maar het spel van MW was zeker in de eerste helft teleur stellend. Desondanks nam MW toch een voorsprong, toen Lombardijen-doelman Wolters in de 20e minuut André de Baan pakte. Van elf meter maakte Dick Lager wey geen fout: 0-1. Vijf minuten later was de stand weer gelijk, toen de gevaarlijke Mike Allen profiteerde van een fout in de Maaslandse defensie: 1-1. Tien minuten voor rust liet Lombar dijen de kans op een voorsprong liggen, want een toegekende strafschop werd door Rinus van de Wetering gekeerd. Kort voor rust nam Lombardijen toch een voorsprong, toen een rush van Allen niet te stuiten was: 2-1, In de tweede helft speelde MW beter, al bleef Lombardijen met gevaarlijke uitvallen de aandacht vra gen. Halverwege de tweede helft resulteerde het betere spel van MW in de gelijkmaker. Dick Lagerwey pakte een uittrap van doel man Wolters op, waarna hij rich bekwaam: naar de gelijkmaker speelde: 2-2. Woensdagavond oefent MW in Rotterdam - tegen het C-team van Sparta. De aanvang, is om zeven uur. Vlaardingen of de harde wind, die van doel tot doel over het veld blies, de hoofd schuldige was, valt moeilijk te beantwoorden, doch dat Sunlight en HBSS een bijzon der zwakke wedstrijd voet balden was wel een vast staand feit. Uiteindelijk wa ren het tenslotte de Vlaardin gers, die met een 2—0 over winning aan het langste eind trokken. HBSS was op volle „oorlogssterkte", hetgeen in hield dat ook Henk Scharloo na een afwezigheid van twee weken weer in de ploeg was teruggekeerd. Sunlight daarentegen moest Su va al en post missen, waarbij het zich vooral laat aanzien dat eerstgenoemde voor een lange periode niet in staat zal %zijn als laatste man in de ploeg van trainer Baas zijn „mannetje" te staan. Zijn ver vanger Stanley Nooitmeer speelde namelijk een goede wedstrijd en wist op een rusti ge manier het Vlaardingse strafschopgebied te beheer sen. Het was onbegrijpelijk dat HBSS, dat de eerste helft met de sterke wind in de rug speelde niet probeerde enig voordeel uit deze wind te ha len en in de eerste vijfenveer tig minuten waren het alleen Peter Boon en Cor Heeze die probeerden met een afstands schot keeper Leo Verduyn te passeren. Leek het er in eer ste instantie op, dat het een harde en felle wedstrijd zou worden, aangezien reeds in de tweede minuut Boudewijn Groen en Henk Scharloo een dusdanig duel aangingen dat zij beiden uitgeteld bleven lig gen, niets was echter minder waar, en scheidsrechter Kar dinaal uit Zwijndrecht be hoefde tot aan het einde dan ook zelden de vermanende vinger op te heffen. Vooral HBSS, dat de punten zo broodnodig heeft, verzuimde zich helemaal „leeg" te spelen en waren het af en toe wat indivuele akties waarbij ge tracht werd een doelpunt te forceren. Een goede poging tot scoren kwam van Henny Pieroen toen hij een vrije trap keuj-jg over het muurtje in de hoek schoot, doch Leo Ver duyn wist de bal prima uit de bedreigde hoek te halen. In de. dertigste minuut was het Bou dewijn Groen die 1—0 liet aantekenen. Een meter of tien buiten het strafschopgebied nam hij in alle rust de bal aan, wandelde vervolgens vol komen vrij door het Schie- damse strafschopgebied, en toen Cees Verdam ook nog wat té vroeg zijn doel verliet, was het een koud kunstje het net te laten bollen. Na rust was het windvoordeel voor Sunlight en was het vooral het eerste kwartier een bombardement op bet Schiedamse doel. Net toen HBSS echter was begonnen gevaarlijke counters op te zetten en zelfs de gelijkmaker in de lucht zat, was het Fred Goudriaan die zijn ploeg op 20 zette. Tot driemaal toe werd de bal ingeschoten, waarbij Cees Verdam twee maal als overwinnaar uit de strijd te voor schijn kwam, doch de derde keer voor de schuiver van Goudriaan moest capituleren. Bijna werd het nog 3—0 toen een hard schot van John Sey op de lat belandde, maar dat zou wat te veel van het goede geweest rijn. Niets was minder waar. De passes kwamen meestal niet goed uit en Vlaardingen kon vooral met zijn routine con troleren en dicteren. Aanvoer der Karei van der Mark kreeg bij de groenwitten meer bal len toegespeeld en acteerde verschillende malen knap. De druk van TSB hield een kwar tier aan. Maar spelmaker Ton Vorstenbos kreeg net als voor de onderbreking te weinig steun om een vuist te kunnen maken. Voordat Vorstenbos na een half uur op de paal schoot had Vlaardingen een tweede tref fer afgekeurd gezien. Arbiter Stad had bij de vrije trap voordeel toe moeten passen. TSB en Vlaardingen deden daarna verschillende goede pogingen tot scoren. Aan de stand veranderde echter niets meer. Karei van der Mark na afloop: Hoogstandjes bi] Vlaardingen—TSB. 'Vooraf dacht ik dat het zwaar zou worden. TSB heeft kwaliteiten maar ook ditmaal kwam het er niet uit. Alleen de eerste helft ging er enig Shel zelfvertrouwen. Toch TSB werden Jan Pleijte - gevaar van uit Wij kregen ai gaat TSB punten pakken". 3ij blessure - no^.gewisseld voor Jos Odijk en Henk van der Kraan voor Ben Schuif.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4