SPORT Cor Pelts. toch nog de held w. Zwaluwen moet na rast afzien FC VLAARDINGEN: ANGST OM TE FALEN ■vai I VERJONGING I S®*- wmmmmm Weer geen winst MÜÜ gramma care Q<? Mill j Steeds ruwer iiasiiisSSïsii SW tegen Vios Sport agenda Ernes! Regel V- -■ Bovs schrikken Molendijk strafschop onthouden Jeugd valt wel aan... MAANDAG 7 NOVEMBER 1977 Schiedam Cor Peitsman kon iedereen wei zoenen na afloop van de wedstrijd SWHelmond Sport (3-2). De bonkige spits velde niet alleen de tegen stander die door twee twijfelachtige doelpunten op een 0-2 voorsprong kwam. Hij hielp in feite zichzelf door eindelijk weer eens te doen waar hij voor is aangetrokken: scoren. a Door Peitsman kopt in. Pas na rust zou hij op schot komen. a .1 t f En dus reageerde de spits weer net zo enthousiast als altijd: „Heerlijk toch om weer eens lekker uit te halen. Het waren- stuk voor stuk kansen die ik niet mocht missen. Maar toen het een paar weken niet zo best liep kon ik knallen wat ik wilde maar die bal ging er niet in. Nu dus wel. Gelukkig maar". Dat bij zaalhandbal spel verru wing steeds meer toeneemt is bij de berenwedstrijd Dff- S—Snelwiek duidelijk gede monstreerd. Io zestig minu ten speeltijd moesten de scheidsrechters aan twee spe lers een gele kaart tonen, vier werden er voor twee minuten van het veld gezonden en ne gen maal werd de bal op de penaltystip gedeponeerd. Bui ten de straf worpen moest het spel nogmaals 22 maal onder broken worden voor een overtreding. Dc drie treffers van „Peits" wa ren belangrijk. Voor SW dat een erg matige eerste helft afwisselde met een spektacu- laire tweede periode. Maar ook voor hemzelf, Pim Vis- door Marlijn Verwaaijen ser: „Hij moest dit weer even hebben om vertrouwen te krijgen. Trouwens, ik heb vandaag veel meer schoten uit de tweede lijn gezien. Dat ontbrak er de laatste weken nogal eens aan". En toch stond niet constant de naam Peitsman centraal. Want voor scheidsrechter Se- verein en zijn beide assisten ten Biemans en Pasanea was reden genoeg aanwezig om te discussiëren. Vooral de grens rechters vlagden zo inconse quent dat het de ergernis van beide partijen opwekte. SW was in de eerste helft boos. Helmond Sport in de tweede. En inderdaad werd voor rust SVV duidelijk benadeeld. Na eeu ogenschijnlijk gelijkop- gaande eerste periode kwam de sensatie toch vijf minuten voor rust. Fransen ging op Schiedam SW speelt morgen avond voor de laatste keer een doordeweekse oe fenwedstrijd, De laatste tegenstan der is Vios uit Den Haag. Het duel be gint om 18.30 uur. Waarschijnlijk zal nog deze week de lichtinstallatie in werking kunnen treden. De verlich ting op het trai ningsveld is gro tendeels door ei gen leden aange legd. 9 SW is boos op scheidsrechter Severein. Doelman Bas van Noortwijk is ook onderweg. Schiedam De SW-jeugd heeft de uitwedstrijd t&- gen Helmond Sport met 3—1 verloren. Ook in deze ontmoeting nam de ploeg van Jan van der Velden weer een voorsprong. Het was Piet van Wijk die een vrije trap achter de Hel- mondse doelman knalde. Vrij ongelukkig kwam SVV echter nog voor rust op een 1—1 stand. Een fout van de onzekere doelman John Marrevee was er de oorzaak van. Na rust een gelijkopgaande wedstrijd waarin SW echter niet was opgewassen tegen de gastheren die maar liefst zeven contractspelers in hun elftal hadden. Het werd 3—1 in een wedstrijd waar John de Munnink voor SW de beste man van het veld was. In het elftal van de Schiedam mers deden A ad van der Viist en Erik Versteeg ook mee. rechts door maar grensrech ter Pasabea vlagde voor bui tenspel. Scheidsrechter Se verein echter liet doorspelen hetgeen Bas van Noortwijk zo in verwarring bracht dat Fransen kon scoren. SW protesteerde maar de grens rechter ontkende opeens alle- s. Twee minuten na rust een iden tieke situatie. Weer werd door de scheidsrechter het advies van zijn grensrechter Bie mans in de wind geslagen. En mocht Verbong doorgaan en voor de tweede maal Van Nooortvvijk passeren. En weer liep Severein naar zijn grens rechter om te horen dat het een geldig doelpunt was. „Ik durf er geen oordeel over te vellen", hield Pim Visser de boot af. „Wel heb ik gezien dat de grensrechters allebei met de vlag omboog stonden. Maar of het buitenspel was weet ik echt niet". Om daar na te zeggen: „We spelen de laatste tijd beter op de bui- tcnspelval. Vergeet niet dat je dan nog wel eens twijfel achtige situaties krijgt". SW herstelde zich echter van de tegenslagen. Ging met Jan Merrelaar voor Wim Mulder (de middenvelder kwam na rust niet meer in het veld omdat hij toch weer last kreeg van zijn blessure) in de aanval en zette daardoor Hel mond Sport onder druk. Na tien minuten had het succes. Jan de Tuinder speelde zich goed vrij en bediende Cor Peitsman op maat. De tot dan matig spelende spits maakte er dankbaar gebruik van: 1-2. Nauwelijks was afgetrapt of de stand was a! weer gelijk. Dit keer was het Cor Huigen die zich goed vrijspeelde en Jan Merrelaar een kans gaf. De middenvelder zag zijn schot door doelman Willemse ge stopt maar Peitsman was ter plekke om andermaal te sco ren: 2-2. Het spektakel werd voortgezet Want op behoedzame wijze bouwde SW een overwicht op dat voor Helmond Sport te machtig bleek. In eerste in stantie leek het nog wel goed te gaan. Zo zelfs dat Verbong een schitterende kans kreeg maar doelman Bas van Noort wijk op zijn weg vond. En toch was het SW dat vol komen verdiend op 3-2 kwam. Drie minuten voor tijd mocht de thuisclub een vrije trap nemen nadat Beekmans in valler Jos Zoetmulder (voor Dick Hoogmoed) had ge vloerd. Cor Peitsman knalde in eerste instantie tegen de muur maar plaatste de terug springende bal alsnog achter doelman Willemse. De overwinning was een feit. En Helmond Sport kon niets an ders doen dan het fluiten van Severein ter discussie te stel len. Trainer Van Tuel: „Wat na rust allemaal gebeurde was onvoorstelbaar. Vooral die vrije trap waaruit het der de doelpunt ontstond was zon dermeer een onjuiste beslis sing". Waar of niet waar, SW pakte door keihard werken de punten. En dat deed Helmond Sport nou juist niet. SVV: Van Noortwijk, Corver, Van Dijk, Steenbergen, Den Tuinder, Mulder (Merrelaar), De Haan, Kreft, Hoogmoed (Zoetmulder), Peitsman, Hui gen. Helmond Sport: Willemse, Fran sen, Vercoulen, De Wert, Hib- berink, Beekmans, Wauters, Van Melis, Verbong, Burhen- ne, Vardic (Belauw). Scheidsrechter: Severein, toe schouwers: 1500. Vlaaxdingen Voetbal- programma zaterdag 12 november: Jong SVV— Jong Excelsior, jong FC Den Bosch—Jong FC Vlaardingen, Zwaluwe- nDSG, NSW—Excel sior Maassluis, Al te- na—PPSC, Maasdam Sunlight, HBSS Schoonhoven, Maasdij- k—HVO, Hoekse Boy s—Monster, TSB Randstad Sport, Loos duinen—Vlaaxdingen, KW '27—Hoogvliet, De HoekCWP, GS- SSNS, WFB-DVO '32, Rijnmond—Satel liet, Puttershoek CION, Groen Wit RGTB, DOS '32—VDL, NRC/Om- jnoord—WK. Zondag 13 november: FC Vlaardingen—-Exce I- sior, Eindhoven—SW, DUSW ïlhelmus, HDVS—Lens, Schieda- mSVW, Excelsior '20—Rijswijk, HDVS— Lens, Schiedam—SVW, Excelsior '20—Rijswijk, Spoorwük—Fortima, WRW—De Hollandiaan, VFC-PDK, Slikker veer— Martinit, Ursu- s—St. Lode wijk, Den Hoo m—Hoek van Hol land, RK WIK—VDL, OW—S YD PW, Demo s—FSV Pretoria, SchulpwegSFC, FC- N—MSV, Schiedamse Boys—AVS, DDCWF. Maandag: TBS/m 3Tapijthal Perfect. Ledenvergadering Ursus, Harga, 20 uur. Dinsdag: Beschrij- vingsrit Flardinga Rijders, 19 uur, Lijn draaier Vergadering HBSS, Harga, ZO uur. Woensdag: NT O Windmill. Donderdag: Vergade ring sectie recreatie VRSR, Stadhuis, 19,30. Bridge-drive, „Vijf sluizen", 19.30 uur. Katwijk Zwaluwen zakt steeds dieper weg. Voornaamste oorzaak ook al wilde Frans de Kruis zich daar niet over uitspreken ge brek aan (voldoende) conditie, dat zich met name na rust wreekte tegen een toch al su perieur Quick Boys. Gevolg: een verrassen de 1—0 voorsprong (Er- nest Kegel dankzij een geweldig schot) werd in een beslissende fase omgebogen tot een 21 achterstand, maar het had ook 5—1 kunnen zijn. Het gaat té ver om Quick Boys, dat daardoor weer aan de leiding kwam, een topclub in het zaterdag voetbal te noemen, daar voor had het bijvoorbeeld té veel moeite om de Vlaardingse counters de baas te blijven, en de vroe ge achterstand in te lopen.- Juist van dat laatste facet had Zwaluwen moeten profiteren. „Hoewel het achteraf gepraat is", her innerde ook Frans de Kruis er aan, „was Quick Boys, noem het maar ont goocheld door die onbere kenbare bal van spits Ke gel, rijp voor verlies". Het was bijvoorbeeld op geen enkele wijze in staat de bal anders naar de voorste lijn te Vlaardingen Bij Zwaluwen zet de verjonging door. Hoewel het tijdperk Buitelaar/Pijpers nog voortduurt, E is het opmerkelijk dat er steeds meer jeugd wordt E I binnengehaald. Hennie Kuyten was daar zaterdag al §j hef slachtoffer van ten koste van Paul Goedknecht, terwij! Gertjan Bezem er pas op de valreep zijn plaats 5 moest inruimen voor Klaas Komaat, Alleen Hugo |j Sluimer ontbrak door een blessure nog op het appèl. E Evenals doelman Ab Nijgbmaar hij werd weer nitste- 3 kend vervangen door Aad Boers. siiiijiiii iiiiiiiiiii itiiimi iiiiiim mi] iiiim innii; i urn mi niiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiimitiiiiiii uitmuit! dirigeren dan via kort ge groepeerd voetbal. Die acties liepen in eerste instantie spaak op het versterkte mid denveld van de Vlaardingers, met Gertjan Bezemer, Leen Pijpers, Rein Homan en Maarten Keizerwaard, Desondanks speelde Zwaluwen op zekerheid. Hetgeen bete kende verdedigen, soms met acht man voor eigen doel. Quick Boys kreeg daardoor zóveel vrijheid, dat de gelijk maker slechts een kwestie van door Bas van den Berg tijd was. Maar geen goals! Dus ook geen paniek, want doelman Aad Boers kreeg geen enkel moeilijk schot te verwerken. Het leek erop dat Zwaluwen kans zou zien de nul te handhaven, maar het pakte heel anders uit. Ook al drongen de „Kattekers" het eerste kartier na rust niet erg aan, toen de defensie eenmaal wankelde, werd heel Zwalu wen in tien minuten tijd opge rold. Trainer Frans de Kruis: „Hoe wel we eerst nog wel stand konden houden, waren het voornamelijk blunders van de defensie zelf die het ver lies inleidden". Opmerkelijk feit tijdens de stormloop van Quick Boys was, dat niemand organiseerde. Aad Boers had met de vele malen dat hij in actie moest komen, té veel aan zichzelf, maar van het centrale duo Benno ^iofwege n/Paul Goedknecht, geen en kele kreet. Daarom was het niet zo vreemd dat de Zwalu wen-defensie bij herhaling uit elkaar werd getrokken. De Kruis: „Jammer genoeg ging het nog met „missers" ge paard ook". De gelijkmaker kon men wél afdoen met een foutje van doelman Aad Boers, toen hij uit een hoek schop van Jaap Heerikhuizen bleef staan (kopbal van Nico Kuyt was raak), maar ook werd Boers door twee aanval lers het uitzicht belemmerd. In een volgende kritieke fase waren er zelfs drie „mis sers" voor nodig om Kees van •Rooyen Quick Boys op 2—1 te brengen. In die fase zal ongetwijfeld Leen Seekles, maar wie niet uit de defensie, nachtmerries hebben gehad van wervel wind Bart Zandbergen, de spits die al is benaderd door AZ'67, en in zijn eentje, of in samenwerking met tweede uitblinker Sis Thu Pan, de defensie van de vogels uit el kaar trok. Slechts één verdediger hield moedig stand, Henk Nentjes, maar de aanvallend ingestel de Vlaardinger kon niet voor komen dat hij zich alleen tot verdedigen moest beperken. De kracht van Zwaluwen is nog altijd om naast de coun ter met fel opkomende backs verwarring te stichten, maar daar was geen sprake van. Quick Boys bleef na die voor sprong onstuimig, geholpen door een steeds meer aanwak kerende wind, jagen. Een kop bal van Kees van Rooyen, na een „misser" van Benno van Hofwegen, scheerde rakelings naast het doel. Een grotere marge 2ou echter niet ver diend zijn geweest. Daarvoor had de thuisclub, voor rust althans, té veel moeite met een inzetrijk Zwaluwen, dat echter, naarmate de tijd vor derde, steeds, trager ging spe len. Frans de Kruis: „Inder daad. zijn er wat spelers bij die niet helemaal een optima le conditie hebben" Amersfoort Bedroe vend! Hoewel FC Vlaardingen zonder veel moeite de nul kon vasthouden, had de on macht van dit SC Amersfoort, waarvoor maar 300 toeschouwers interesse hadden, afge straft dienen te wor den. Laseroms zei het na afloop berustend: „Weer geen goal", maar een zorgelijke trek ver raadde, dat zijn FC er zó niet komt. De tweede periode kan het in tussen ai weer vergeten, ook Vlaardingen De jeugd van FC Vlaardingen heeft uitzicht geliad op winst tegen Eindhoven, maar in perioden van aanvallen vielen de goals aan de andere kant. In de derde mi nuut was een stuiterbal al qnhoudbaar (0—1) en toen het na een kwar tier 0—2 werd, zag het er donker uit voor de jeugdige Vlaardingers. Na rust drong de FC fel aan, maar wederom vielen de goals aan de andere kant Eindstand 0-4. ai is de achterstand op de leiders zegge en schrijve maar één punt. Alle goede voorne mens ten spijt, vierde de angst op sportpark „Birkho- ven" hoogtij. En dat nog wel tegen een SC Amersfoort, dat vier invallers telde, inclusief spelmaker Maiwaid. De spe- Dick Beek ..droomkans.. Iers kregen niet eens de tijd om zich over hun „missers" te verbazen, of de volgende reëele kans had zich al aange diend. Hoewel de FC geen gebrek aan inzet kon worden verweten, ging in dit duel vrijwel alles fout. Laseroms: „Moet ik ze er dan zelf inschoppen. Het uit- door Bas van den Berg gangspunt was uitstekend. Juist in dit duel hadden de Vlaardingers hun doelsaldo aardig kunnen opvijzelen. Amersfoort was in mijn ogen de slechtste uit de eerste divi sie, als we er dan nog niet van kunnen winnen, houdt alles op". „De andere kant is natuurlijk wel, dat we bij een vroege goal alleen maar sterker ge worden". FC Vlaardingen deed zijn best, maar het ging allemaal veel te chaotisch. Er was vrijwel geen actie die siaagde. De ellende begon al op het middenveld, waar de Vlaardingers ontstellend veel last hadden van de zeer agres sieve thuisclub. Om maar niet te spreken van het grote aan tal overtredingen. Waartegen dan scheidsrechter Manuel onvoldoende optrad. Op zijn minst had hij, als voorbeeld, een gele kaart moeten uitde len, maar vond het, aldus zijn lezing na afloop, niet nodig. Mitrovic, die al snel geblesseerd raakte, maakte in het begin een onnodige overtreding, die een vrije trap opleverde, maar waaruit niets kwam. Toen hij uit een solo van Veldhuizen „eruit" werd gelopen, moest Frans Fiers op de doellijn redding brengen. Dat waren overigens wel de enige wapen feiten van SC Amersfoort FC Vlaardingen viel verwoed aan, maar té chaotisch om er zelfs een gericht schot mee af te vuren. Toen Mitrovic an dermaal, nu Van Sloten, de weg versperde, kreeg SC Amersfoort weer de gelegen heid uit een vrije trap te sco ren, maar nu redde Cees Zwamborn. De tweede helft was zo moge lijk nog chaotischer, maar nu wél met uitzicht op doelpun ten. Hoewel aanvoerder Ted Hes ling laatste man werd, omdat Mitrovic (beenblessu re) het veld had moeten rui men voor Rob van der Bol, bleef de FC sterker. Molen dijk solode op rechts snel op doelman Sprangers af, maar werd gepakt. Geen straf schop, besliste arbiter Ma nuel. In de twintigste minuut leek FC Vlaardingen de staartcluh op de knieën te hebben. Toen Dick Beek een meter voor doel, en de doel man in een gepasseerde hou ding, de bal maar voor het inschieten had. Hij knalde tegen de lat Predrag Drapic, intussen inge vallen voor Jan Lohman, kreeg bij herhaling de gele genheid de bal in te schieten, maar faalde keer op keer. Bij dit alles hield spits Wim Tijl zich bescheiden op de achter grond. Laseroms: „Hij is er vele weken uit geweest, en dan valt het niet mee om ge lijk weer terug te komen". De lange Vlaardinger had dan ook duidelijk te maken met aanpassingsmoeilijkheden FC Vlaardingen werd tenslotte steeds nerveuzer. De gevolgen hiervan bleven ook defensief niet onberoerd, want hoewel SC Amersfoort zelf weinig kans kon creeeren, waren de vele slecht geplaatste ballen er de oorzaak van dat de FC in moeilijkheden kivsrn. Van Dop moest enkele rm ien red ding brengen, maar het zou ook niet verdiend zijn geweest voor SC Amersfoort Een wedstrijd derhalve om super snel te vergeten. Opstelling: doel Toon Eggers, achter Joop van Dop, Krsto Mitrovic (Rob van der Bol), Cees Zwamborn en Frans Fiers, midden Cees Bouman, Dick Eeek, Ted Hesling, voor Jan Lohman (Predrag Dra pic), Wim Tijl en Danny Mo lendijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5