Bllksera-inslag treft Sjaak Maurits spm 7 tea! Kapitiffi lab. Unites-teams boven verwachting Weer formaliteit Niervuiu Spelers van TSB tegen de grond gesmakt ■Tafeltennis Gevonden voorwerpen Politienieuws MAANÖAG 14 NOVEMBER 1977 2 MS JE IETS 0V£BHEM WEST. ZK HE7ME MM. IZ U ZE67 0/7 OOepOM DE WET WET SKEEK7,MAAJÏ BUIST. EN flOWEXS WAT VINDT U VAMZ'JN /MTf5££MWS VEIEN5 VEENDN paazomvsoegit JUIST «EE.AL5WE NM2 'W BE KA At PE JAcHT- È*y4 \CLUB SAAM, HEEFT U L a KANS, GORDON. JEAH FLOWEEJ EN FLOWfeSTt ONTMOETEN. MI5SCWEM KOMEN ZE BH DE AZNSiJK VAN 0N5 BEIDEN OF cBeZE SEPACHTENf U NEEMT DE KOETSTE WEGDE A 3 20-76.-^bS 6Q6D DAT IK. tm HOEDEN HAfviO SCHOEI aanheb, mu WORD IK EP* SCKHDcREA) 15 SWERKEttJK ERS l£UK, 2902. Ja, wat zullen Jaap en Rob nu doen? Het is duidelijk, dat Kimi allang blij is, dat hij zijn geweten heeft kunnen verlich ten en zij hebben in hem nu. een bondgenoot „U mij toe staan aan boord te blijven?" vraagt de parelduiker; „ik niet terugdnrven naar eiland, want De Vilder, hij natuurlijk zeer boos, dat plan niet is gelukt en hij mij vermoor den". Jaap en Rob vinden dat goed. Zelf zullen zij maar' geen poging wagen het rover snest te overmeesteren, want zij zijn ver in de minderheid. „Wij gaan maar varen, Jaap", zegt Rob, „en als we een poli- tievaartuig tegenkomen zullen wij met versterking terugko men om de heren in te reke nen. Zet jij de motor aan?" Jaap duikt in de machïneka-. mer, de motor wordt aange slagen, maar.het schip zit muurvast! Wat zij ook probe ren de „Laura" blijft op zijn- plaats liggen en komt geen centimeter vooruit Dat is een streep door de rekening! En wat kan de oorzaak zijn? „Zeker", gaf hij toe, „m2ar op een andere manier. Niet als realiteit, bedeel ik. De lakeien in die Sprookjes zien er trouwens met hun witte staartpruiken zelfs nog moderner uit dan de bedienden m hun bombazijn die ik voor ogen heb. Ik geloof trouwens dat zelfs een kind dergelijke sprookjes niet als realiteit kan beleven". „Ik weet het niet", weifelde ik. „Ik heb wet degelijk gedachtig aan Afi Baba met mijn vriendjes rovertje gespeeld". Rogier haalde zijn schouders op. „Goed dan. misschien is het wèl mogelijk. Maar ik blijf vdhouden dat mijn verwondering ovar alles zoals hat was en het plotselinge gebruik van die stadhuistaal niet voortkwam uit een overmaat kan sprookjes aanhoren. Woorden als „alreeds" en „indien", „echter", „evenwel", enzovoort, stammen niet bepaald uit sprookjes voor kinderen, en mijn ouders gebruik ten ze zeer zeker niet. Ik weet wel dat ze zich soms over mij verbaas den en van mij schrokken. Zou jij geen grote ogen opzetten als ja een zoontje van drie jaar had dat naar je toedribbelde met de vraag; Hebt ge wellicht een brokje taart voor mij over, mijn lieve moeder?" „Je overdrijft", zei ik. „Sprak je werkelijk zo?" „Niet altijd", gaf Rogier toe. „Dat was juist het vreemdste van de zaak. Alleen zo af en toe verviel ik in... laten we zeggen: hoogdra vendheid. Ik heb ook we! gevraagd naar mensen die ik dacht te ken nen, die ik dacht gezien of ont moet te hebben. Dat bleken dan ook kinderen van mijn fantasie te zijn. Zo vroeg ik eens aan mijn vader wat er toch geworden was van mijn oude lijfknecht HBndrik. Wel, meeslal keek ik wel uit wat ik zei of deed, want ik had al gauw gemerkt hoe mijn ouders op som mige dingen reageerden. Maar het gebeurde ook dat ik argeloos was en niet lang genoeg nadacht voor ik mijn mond opendeed. En dan had je de poppen aan het dansen! Mijn moeder werd bang en huilde soms. En als mijn vader in een goede bui was. lachte hij me uit of bauwde me ra, zoals mijn oude re broers dat ook deden. Was hij in niet zo'n beste stemming, wel, 2ijn handen zaten los en ik heb meer dan eens een pak rammel gekregen omdat ik hem bedonder de. Zo zei hij hel tenminste. En ik kan er een dure eed op zweren dat er van bedonderen nooit spra ke is geweest. Ik zou mij vergist kunnen hebben, ik zou abnormaal geweest kunnen zijn of weel ik welke verklaring dan ook mogelijk is, maar ik heb nog nooit bewust een spelletje gespeeld. Het was zonder dat af lastig en ellendig genoeg, dat gevoel van dèjè-vu. van verdubbeling, van onechtheid, van... Ja, de hemel weet hoe ik het noemen moet. Om kort te zijn: ik heb ermee leren leven en het zoveel mogelijk ver borgen. Eerst omdat ik bang was voor vaders ondervragingen, fater ook wel omdat ik hei zelf idioot vond en er angst voor had. Nu ja. ik deed het liefst dingen die niét vreemd voor mij waren, die ik „herkende", als ik het zo begrijpe lijk uitdruk. Daaruit stamt mijn lief de voor paarden en honden. Met hen kan ik zijn die Ék ben en zonder voorbehoud. En nu heb ik je nog niel eens verteld van die ellendige „overgangen". Dat is de naam die ik geef aan wat jij van avond van mij hebt meegemaakt. Die komen pfotseling, als een aan val. Ja, het houdt voor mijn gevoel het midden tussen een aanval óp, of een doorbreking vèn mijn per soonlijkheid. Ik spreek dan opeens anders, doe anders, ben even als - het ware en voor mijn gevoel overweldigend reëel in een an dere tijd. Zo iets komt dan door een kleine aanleiding. Misschien blafte er vanavond een hond, mis schien hoorde tk werkelijk de hye na. Nu ja, ik hóórde hem ook werkelijk, en jij hoorde hem ook, al was het maar even. Als ik paard rijd, grijp ik soms plotseling naar mijn degen en kijk over mijn schouder naar mijn gouverneur of naar mijn lijfknecht *>n naar wat ik verder verwacht te zien". Hij hield op, te geëmotioneerd om verder te spreken. Zijn ogen waren groot en verdonkerd. Ik zag dat hij beefde en zijn glas snel neerzette om het niet stuk te knijpen. Ge schokt wachtte ik af. Vreemde ril lingen kropen over mijn rug, mijn hoofdhuid prikte en ik transpireer de. iets dat mij niet gauw over komt. Waddinxvcen Met brandwonden over zijn hele lichaam, als gevolg van bliksem-in- slag, ligt sinds zaterdagavond Sjaak Mau- rits (31), grensrechter van TSB 2, in het Vlaardingse Holy-ziekenhuïs. Hij en nog een aantal spelers van zijn club, en die van Be Fair, werden C*z -niddag geraakt door een hevige bliksemflits, die zich knetterend boven het sportpark van Wad- duucvcen ontlaadde. De onverwachte inslag richtte grote ravage aan. Volgens ooggetuigen kwam de blik semstraal de spoorlijn over, om vervolgens via het haofd- veld, waar zich de wedstrijd Be F air—'s-G rave nzar.de af speelde, een slagveld aan te richten op het tweede ernaast gelegen veld. Het ergst was onmiddellijk de Vlaardingse grensrechter er aan toe, alsmede twee spelers van Be Fair, Arjan Versloot en Guedda Tahya. De blik semstraal verschroeide de Vlaardinger de haren en het natte trainingspak, voordat Hij zich een weg vond naar de overige spelers, die tegen de grond werden gesmakt Één van de toeschouwers, die het hele gebeuren van dichtbij meemaakte was de Vlaar dingse elftalleider Joris Pol dervaart: „Ik stond op nog geen vijf meter afstand van de grensrechter. Ik realiseer de me met eens dat er een harde klap aan vooraf was gegaan, maar plotseling zag ik Sjaak Manrits in rook gehuld en spelers op het veld liggen. Zelf was het alsof ik een dreun op m'n hoofd had ge kregen. Vreemd genoeg kon ik mij op dat moment niet realiseren wat er gebeurd was". SPIERPIJN De spelers, die na verloop van tijd weer overeind konden krabbelen, renden richting clubhuis, waar zij door een snel ter plekke zijnde arts werden onderzocht. De dienstdoende Waddlnxveense arts C.N. Vreeken: „De spe lers klaagden over spierpijn, als gevolg van verkramping door de electrische schok. Be halve Maurits, die brandwon den opliep, stuurde ik ook twee spelers van Be Fair naar het Goudse ziekenhuis, omdat zij een shock hadden opgelopen. Overigens !s het wel iets bijzonders, omdat er geen slachtoffers zijn geval len". Ook oud-trainer en voetballer van Feyenoord, Kees van Dij- ke, die ondanks rijn leeftijd (bijna 75 jaar) nog rapporteur is, had het hele gebeuren als in een droomtoestand meege maakt door Bas van den Berg „Ik zag de spelers ineens op de grond vallen, evenals de grensrechter van TSB, die he lemaal in de rook stond. Ik heb dat in mijn leven nog nooit meegemaakt1'. Uiteraard werden beide wed strijden onmiddellijk ge staakt. De reserves van Be Fair stonden op dat moment met 1—0 voor. Secretaris De Bruin van Be Fair; „Het doel punt was net gescoord, dus keek ik wie de maker ervan was. Vanuit de kantine zag ik ineens het gros van de spelers op de grond liggen. Boven dien rende de doelman van *s-Graven2ande het hoofdveld af, evenals onze aanvoerder en de scheidsrechter. Zij had den als gevolg van de lucht druk een knik in hun rug gekregen en klaagden over hoofdpijn". De rijkspolitie werd ingescha keld om de ambulances te escorteren, en bovendien werd het tweede veld aan een nauwkeurige inspectie onder worpen. Voorzitter Kies van der Berg van Be Fair: „We dachten eerst een gat of zoiets aan te treffen, maar er was helemaal niets te zien. Het veld beeft gewoon onder spanning gestaan". In Vlaardingen, waar het stan daardteam van TSB met 1—X gelijk had gespeeld tegen Randstad Sport, riep trainer Jan van der Berg onmiddel lijk zijn spelers bij elkaar. Hij: „Gelukkig viel het achter af allemaal nog mee. Ik vraag me overigens wel af, waar je mee bezig bent Terreinen worden alleen afgekeurd op grond van hun gesteldheid. Ook wij moesten zaterdag middag tussen onweer en sla gregen spelen. Ik geloof dat amateurs op die wijze zeker hun sport niet beleven..,..". Met een geweldig sprongschot scoort de Uni- tas-dame. Maassluis In de Olympiahal had het dames- en herenteam van de handbalvereniging Unitas bezoek van MQK uit Dordrecht. De dames kwamen aan een knappe puntenverdeling (8—8) terwijl de heren him derde overwinning in successie boekten: 17-13. De Maassluise dames werden al in de vierde minuut op een 01 achterstand gezet door een doelpunt van Irene de Vette. Kort daarna was het de zeer goed spelende Cobien Dekker die vrij voor de cirkel kwam. Haar schot was on houdbaar voor de MOK-keep- ster Joke Kok (1—1). Deze stand bleef lange tijd gehand haafd maar van de achttiende tot de twintigste minuut wa ren het achtereenvolgens Con nie van Etjk, Geertje Heiliger en Irene de Vette die hun ploeg op 1—4 zetten. Het ging er toen voor Unitas somber uitzien maar Yvonne van Zelm wist uit een goed opgezette aanval de achter stand te verkleinen tot 24. Op slag van rust zorgde Ans van Wijk dat er met een stand van 34 gewisseld kon wor den. In het begin van de tweede helft was het weer de snelle Connie van Eijk die 3—5 Het aantekenen. Hierna zakte het spelpeil van de MOK-ploeg en Unitas toonde aan over meer conditie te beschikken. Topscoorster Cobien Dekker zorgde met twee doelpunten binnen de minuut dat de stand weer in evenwicht kwam 5—5. Unitas-keepster Marjo Nobel zorgde met enkele spectacu laire reddingen dat de stand lange tijd gelijk bleef. Op een schot van Marian de Kieviet verkeek zij rich en weer stond MOK een punt voor 5—6. Naarmate het einde naderde steeg de spanning. Unitas kwam vijf minuten voor tijd op een eerste voorsprong 8—7 door Cobien Dekker die daar mee haar zesde doelpunt scoorde. Het moedig volhou den van een vermoeid MOK werd kort voor het einde be loond met een doelpunt van Marian de Kieviet die daar mee de eindstand op 8—8 be paalde. De Unitas-heren startten over rompelend en via Frans den Oudsten en Hans Schriks (2x) was het na vijf minuten al 3—0. Ad de Kat scoorde het eerste tegenpunt maar Unitas kwam op 4—1 door Theo van Vugt. Daarna opende MOK een heftig offensief-waar Uni tas geen antwoord op had. Jimmy Davies, Cor Lagendijk (3x) en Ton Beljaars veran derden de achterstand in een 4—6 voorsprong. Chris van der Lely kon via een straf- worp op 5—6 komen. Nico Baars kwam voor MOK aan 5—7 maar toch kwam de rust met een gelijke stand 7—7 door twee treffers van Chris van der Lely waarvan de laat ste uit een penalty. Na de rust ging de scóre gelijk op maar toen Unitas met 9—10 achter stond werd Chris van der Lely voor twee minu ten naar de strafbank verwe zen vanwege een overtreding. Demonstratief bracht hij de bal naar scheidsrechter Jan Teeuw die deze daad niet kon waarderen en Van der Lely voorgoed goed van het veld stuurde. Scheidsrechter Teeuw daarover: „Ik vond het jammer voor die speler, maar zoiets pik ik niet". Toen daarna ook Frans den Oudsten en Reinier Vermin voor twee minuten naar de kant moesten ging het duide lijk beter bij Unitas, Met een ontzaglijk offensief verander den rij de 9—11 achterstand in een 15—11 voorsprong. Hiertegen was MOK niet op gewassen en met een verdien de 17r-13 overwinning bleven de twee punten bij Unitas. Unitas-coach coach Ton van EG tinger na afloop: „We hebben in de tweede helft duidelijk op conditie en incasserings vermogen de wedstrijd be slist". Uitgave: SIJTHOFF PERS BV Deze krant verschijn! in het gebied Nieuwe Wateweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en iS uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rolterdamsch Nieuwsblad (m Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Chef: H. L Lambregtse Redactie Schïedam:K. Kegel en W. J. van der Post. fledaclte Vlaardingen: J. Hazejager, K. Jonker en C. H. van firemen. Sportredactie: 0. v.d.Berg en M. Vetwaaijen (Vlaardingen). De redactie Schiedam is geveslïgd aan de Brcersvsst 3a, tel. 262566 en 266046 postbus 137. Schiedam. De redactie yJaar- dingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229 en 345209. postbus 110, Vlaardingen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland: S. P. van Zuilen. Diepenburchstraat 34, tel. 01899- 16143 Hoek van Hofland: L van Ooijen. Mahustraat 135. tef. 01747- 2804 ABONNEMENTEN Ooaave van abonnementen kan geschieden cp de volgende adressen: Broersves! 3a. Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen, (tel. 01D-354525. b.g.g. 3:>4587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rolterdamsch Nieuwsblad, tef. 010-144144 KLACHTENDIENST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdao tot 18.C0 uur. Rolterdamsch Nieuwsblad. tel- 010-144144. Haagsche Courant.- tej- 070-624682. Hel Binnenhof. tel- 070-624562 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 14.30-15.30 uur. Tel. 010-144144. toestel 147, de hr. W. v.d Knaap. advertenties l Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 Amsterdam In de voorjaars competitie rijn aanfluitingen als wedstrijden tegen Delta Lloyd in ieder geval van de baan. Want nieuwe tafelten- nisereklasser Ravesteijn met Peter Taylor In de gelederen wordt heel wat sterker geacht. In deze competitie moest De Korenbeurs toch nog een keer naar Amster dam om het verplichte num mer tegen Delta Lloyd af te werken. Evenals in de thuis wedstrijd werd geheel vol gens de verwachting de grootst mogelijke overwin ning behaald: 0—10. De Amsterdammers waren nu zelfs nog achtelozer dan des tijds in Schiedam. Want voor sterkste speler Jojly Sijïnu deed nu invaller Erik Gouds mit mee. Veel maakte het niet uit, zij het dat Hans Lingen tegen Goudsmit bijna voor een sensatie zorgde door een game met 21—0 te winnen. Zover kwam het in de laatste partij van de wedstrijd net niet, al zegt 1—21 ook al ge noeg. Dat er nog drie partijen een derde game nodig hadden, was beslist' geen verdienste van de Amsterdammers. Goudsmit, Hans Allis en Ri chard Smith waren zo zwak, dat bij De Korenbeurs iedere motivatie ontbrak. Het was de enige reden dat Hans van den Broek tegen Goudsmit en Al- lis en Van den Ham tegen Smith nog een derde game moesten spelen. De uitslagen waren: Goudsmi t—Hans van den Broek 21—13, 15—21 en 15—21; Alli- s—Hans Lingen 8—21, 14—21; Smith—Bert van den Ham 19—21, 21—16 en 17—21; dub bel Allis/Smith—Lingen/van den Broek 9—21, 17—21; AUi- s—Van den Broek 11—21, 24—22 en 17—21; Goudsmit Van den Ham 13-21, 13-21; Smith—Lingen 16—21, 22—24; Allis—Van den Ham 14—21, 14—21; Smith—Van den Broek 19—21, 15—21; Gouds mit—Lingen 0—21,1—21. Omdat Midstars van Tempo Team verloor, staat De Ko renbeurs weer alleen op de tweede plaats. Zaterdag ont vangen de Schiedammers de nieuwe herfstkampioen ech ter. Voor Lingen c.s. nu wel reden voor concentratie en motivatie. Een gelijkspel bete kent niet alleen een eervol resultaat, maar tevens de defi nitieve bezetting van de twee de plaats. Aan het bureau Broekweg al te halen: Bruin tasje/portem. met inhoud; blauw spijker etui znet in houd; herenbril, zwart; heren- bril, bruin; zilveren aansteker; bont stola; rood babyschoen tje; br. rechter dameshand- schoen; bol zwarte sokkenwol. Bij de mensen thuis al te halen: Groothuis, Callenburgstr. 42, 242396, rood/bruin portem. met inhoud; De Bie, Kethel- weg 27, 341945, goudkl. dames horloge; Don, Lusthofstr. 22, goudkL dameshorloge; C A, Liesveld 167, doublé dames horloge; Van de Eijk, Mgr. W. M. Bekkeslaan 100, Maassluis 01899-17832, ril ver kl. dames horloge; Klink, Van Heutz- park, 54, 342049, gouden ring; Droppert, Burg. van Walsum- laan 341, 710595, zilverkL Draak: botsing Schiedam Onder invloed van alcoholische drank heeft de 23-jarige J. P. zaterdagavond met zijn auto een botsing vet' oorzaakt op de Willem de Zwijgerlaaa. De Schiedammer reed in het Westen achterop een wagen die stond voorgesorteerd om linksaf te gaan. De eigenaar van deze wagen is de 56-jarige P. M. A. v. eveneens uit Schiedam. Op het politiebu reau heeft P. de bloedproef afgelegd. Bij een tweede botsing in West werd de 17-jarige J. v.d. H. uit Maasland gewond. De jongen reed met rijn bromfiets over de Aleidastraat toen de lö-ja- rige R H, uit Schiedam met zijn fiete eerst linksaf ging, zich bedacht c-n toen tegen de brommer botste. De bromfiet ser moest voor rijn rechteroog worden behandeld in het No- letziekenhuis. Auto over de kop Schiedam Aan de Nieuwe Damlaan is dit weekeinde een wagen over de kop gesla gen en tegen een zandklst tot stilstand gekomen. De bestuurder, de 29-jarige F. M. J., had met zijn wagen de stoeprand geraakt en was daardoor de macht over het stuur verloren. Na behande ling in het Noletriekenhuis voor verwondingen aan zijn hoofd, kon de Schiedammer naar huis. Via dak in meubelfabriek Schiedam Via het dak is een inbreker de meubelfabriek aan de Plesmanstraat binnen gekomen. De nog onbekende dader stal 95 gulden, een broodtrommel en een soldeerbout Bij de hockeyvereniging Spirit in het Hargapark is twee keer in korte tijd ingebroken. Bei de keren verdween er voor dertig gulden aan snoepgoed en drank. De kantine is men vermoedelijk met een valse sleutel binnengekomen. Babbeltrucs Schiedam Twee donkerge kleurde mannen hebben met de zogeheten babbeltruc een directeur en een filiaalhouder bestolen. Terwijl één van hen de aan dacht afleidde ging de ander aan de haal met cheques ter waarde van duizend gulden. die het eigendom rijn van da 42-jarige directeur 3. T. v.d. M. De de twee mannen die zijn loodgietersbedrijf aan de Schie waren binnengekomen schat hij op achttien jaar. In een winkel aan de Rotter dam sedijk stalen twee man nen vermoedelijk dezelfde zevenhonderd gulden en een betaalpas. De eigenaar, de 31-jarige filiaalhouder, R. v.d. H. uit Utrecht, had de spullen in rijn colbert die in het kan toor van de 2aak hing. armb.; Vishandel Hoüërhoek, Reigerlaan 18, 740685, portem. met inhoud; Zwaans, Kla- proosstr. 3b, 700376, goudkL naamplaat armband; Sebel, Kemperstr. 16, 713786, kinder- muts; Van Bodegom, Piet Heinstraat 3, 353078, groen kinderjasje,Mevr. Peterseim, Maassluissedijk 142, 340406, blauw kinderschoentje; Hof, Mamixflat 85, 358753, suède wanten; Fam. Groothuis, Cal lenburgstr. 42, 342396, sleutel bos; Pompier, Smalhaveostr. 3, 344304, sleutels in br. etui; Sluimer, Dr. W, Beckmansin- gel 289, 354875, 1 sleutel in blauw etui; Van Spijk, Sport- laan 53, 347494, 4 sleutels aan ring; Hakker, Rembrandtstr. 20, 350445, 1 sleutel aan han ger; Rowel, Bleekstraat 7, 358109, 8 sleutels aan hanger; De Ligt, Koninginnelaan 249, 743059, sleutelbos in bruin etui; Mevr. Maatea, Flores de VijfdeL 196, 343478, ijzeren ring met 6 sleutels; De Jong, Hendrik Casimirstr. 113, 345735, 4 sleutels aan ring; A. van de Kooy, Prof. Rutgers- str. 11, 352675, holly-bobby pop; G. van de Zande, Zwaïu- wenlaan 171, 740457, reken machine; Eekhardt, Primula- str, 6d, 713820, lederen bal; Overdulve, Zeemanstraat 42, 345256, papieren voor huur woning; Lukassen, Sperwer laan 115, 742489, klein licht bruin hondje; Van Leyen, Mendelssohnplein 38c, 348476, poes; Kleuwagt, Vossiusstr. 155, een hond (hush puppie)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 2